• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Prosinec 2006

(Zamčená)
12. března 2010 
Ahojky maminky a budoucí maminky. Já už bych taky měla děťátko nejradši u sebe - ne v bříšku, ale v náručí.Dnes jsem byla na kontrole a doktor říkal, že to zatím nevypadá. Prý to spíš vidí, že porodím mezi svátky. Říkala jsem si, že když porodím 19.12., tak na štědrý den nás pustí domů a to by bylo supr. :slight_smile: Ale na tom zase tak nesejde, hlavně aby bylo miminko zdravé :slight_smile: .
13. pro 2006 ve 20:33  • Odpověz
Ahoj maminky a ty, co nas to teprve ceka... :wink: Dlouho jsem tu nebyla, nebot se mi konecne vratil manzel, takze ted litame a zarizujeme vse potrebne, nez se nasemu miminku bude chtit na svet. Dmes jsem byla poprve na monitoru a doktor mi rekl, ze se zatim nic moc nedeje, ze prvorodicky mohou prenaset treba klidne 12 dni a vice. No uvidime, zatim se citim dobre a tak si rikam, ze az to prijde, tak to prijde.
Lussius: Je skvele, ze se ti narodil maly klucina. Je nadherny, moc a moc blahopreji. Je mi jasne, ze to nebylo lehke, ale vysledek urcite stoji za to. Je proste nadherny. Tak at se vam krasne dari!!!! :grinning:
Paulo: jak to vypada s tebou, jak se citis?
Mejte se vsechny moc krasne a uzivejte si, jak malych miminek, tak doby, ktera nam jeste chybi, nez tu nase zlaticka budou se vsemi...
13. pro 2006 ve 21:10  • Odpověz
Omlouvám se, že Vám sem lezu holky, patřím do listopadu :slight_smile:
Dáši, jak se cítíš? už se Vám to taky blíží a přidáš se k maminkám, co? Byteček pokračuje dobře? A bříško? Už musíš být krásná "kulička" :slight_smile:
Pozdravuj muže a dej vědět, jak se máš :slight_smile:)
13. pro 2006 ve 21:19  • Odpověz
lussius: Bohužel mi nebylo dopřáno dostatek mlíčka a hlavně jsem vlastně malýho ani po porodu nepřikládala,poprvé jsem ho zkoušela po týdnu,co byl na světě :frowning2: A taky jak je malej,tak je línější a dřív se unaví,takže se ani nesnaží moc sát,když ví,že dostane flašku,že který mu to samo poteče. Ale pořád se snažíme,aby měl aspoň trošku mateřskýho :astonished:
13. pro 2006 ve 21:28  • Odpověz
hanah, tak tomáškovi domluv, aby s tím moc neotálel a mohli jste jet domů :wink: mě Martínek poslechl a narodil se jeden den před termínem a to v neděli :slight_smile: jak jsem si přála :grinning:

dashko, super :slight_smile: vidíš už je dobře, jste opět spolu a na všechno 2, skoro 3 :slight_smile: ale už to moc nepřeháněj a vážně odpočívej.. hodí se to jak k porodu, tak potom i po porodu.i když pochybuju jestli se dá něco nadespat? min. k porodu je to dobrý..

msunny to je mě líto.. ale když se říká, že se může rozkojit i žena co nemá dítko, tak to by bylo, aby se to i u vás nezlepšilo. kamarádka co má předčasně narozená dvojčátka, že stále spí, ale v termínu původního porodu že se mají jakoby probudit.. snad se pak i ostatní zlepší.. nevzdávej to a Honzíka přikládej a přikládej každou volnou chvíli a před baštěním.. věřím že jen co zesílí, bude i mlíčka dost :slight_smile: držím moc palečky :slight_smile:

pečete cukroví? já bych ho letos spálila, s malým se takovéto akce vážně dělat nedají :grinning: ještě že mám pár kousků v mražáku :grinning:
tak se opatrujte a hodně zdaru a šikovné ruce a super receptíky :slight_smile: a všem hodná dítka
Lu
15. pro 2006 ve 14:34  • Odpověz
ahojky holky!
dasho, tak jsi se konecne dockala a mas tu manzela. Urcite je ted vse zarizovani jednodussi, kdyz jste na vsechno 2. Uz se tesis na porod? Pripravujes se nejak? Byl s tebou vlastne manzel na nejake priprave?
Muj se mnou byl na jednom kurzu a docela podrobne to tam rozebirali a popisovali, ze asi dostal strach a zase nevi, jestli tam tu 2.dobu porodni bude :unamused: . Ta porodni asistentka si fakt mohla nejake detaily usetrit... :wink:
A co ty Lussius? Byl u toho nakonec manzel celou dobu? A zvladl to?
A jak s Martinkem? Kojis v pohode? Nemas problemy? ty se mas, ze uz mas miminko venku! Ja cukrovi nepecu, spoleham, ze mamka neco priveze a neco koupime. Shanim ted nejake darky...
Tak se mejte a opatrujte se a svoje miminka!
15. pro 2006 ve 14:50  • Odpověz
Ja se citim dobre, piju malinikovy caj, chodim na prochazky a do schodu a premlouvam miminko aby prislo driv. Ale asi se mu nechce :sunglasses:
15. pro 2006 ve 14:54  • Odpověz
achoj paula :slight_smile:
tata u porodu byl a celou dobu vydrzel.navic byl v pohode a jeste koukal, jak leze hlavicka :slight_smile: a taky plasil pred tim, ze se toho mine.. paula neboj, takova hruza ten porod zase neni. sice to jepekelnej zahulpro zenskou, ale ted mam moc pekne vzpominky a jsem moc rada, ye to probehlo klasicky... :slight_smile:
martinka kojim, mlicka mam dost, jen ten náš roštak jak sepřisává, tak to i zabolí.. ale hlavne zemu chutná :grinning:
tez budes kojit? a co mate za darecky? kazdy rok s tim bojuju, komu cim udelat radost :confused:
paula vydrz, ted uz to utece a brzy budete spolu smimiskem :slight_smile:
15. pro 2006 v 15:10  • Odpověz
Lussi, ja si myslim, ze je nekdy pro ty chlapy mozna lepsi toho dopredu zase tolik nevedet. Na te priprave se to tak dopodrobna rozebiralo, ze to zni fakt celkem nechutne (prislo me, ze se je ta asistentka snazila odradit :unamused:) . Rika se, ze spousta chlapu prvne nechce a pak jim to u porodu prijde uplne prirozene a vubec ne tak "osklive" jak se bali. Tak doufam, ze tomu tak bude i u nas. Celkem jsi me uklidnila, protoze ten tvuj se na to predtim dival asi podobne jako ten muj a dokonce se dival jak leze hlavicka?! :wink: A co mamka? Asistovala ti?
Ses dobra, ze kojis, ja bych taky chtela, doufam, ze to zvladnu. Kolikrat za noc vstavas?
ja uz darky mam, ale spise prakticke, nez originalni. Chtela bych jeste neco pekneho koupit manzelovi, ale nevim, jestli se bez nej jeste dostanu ven. Zatim pro nej mam jen holeni :confounded: . Pro mamku a sestru mam lepsi darky, prijde me, ze kupovat zenskym je vzdy jednodussi nez chlapum. Navic ten muj stale rika, ze nic nechce a nepotrebuje!! :angry: Je tezky neco vymyslet. Ja porad mluvim o tom, ze bych potrebovala novou penezenku, tak jsem zvedava, jestli ho to trkne :wink: :slight_smile:
No jo, nejvetsi darek bude miminko! :grinning:
Opatrujte se vsechny i svoje mimisky! At uz v briskach, nebo venku :grinning:
16. pro 2006 v 08:44  • Odpověz
Paula taky máš chlapa poseru? Ten můj mě upozornuje od začátku, že k porodu nepůjde, protože mě nemůže vidět trpět...a pak že nemůže vidět krev. Už u prvního porodu nebyl, i když před více než 12 lety to nebylo ještě tak běžné....já bych si ho moc přála. Myslím, že jak už tam bude se mnou tak necukne-doufám :sweat_smile:
16. pro 2006 v 09:48  • Odpověz
Jo a ještě jsem vám všem chtěla popřát hladký průběh porodu a zdravé mimísky :grinning: :wink:
16. pro 2006 v 09:49  • Odpověz
Ahoj holky, tak nám budoucím maminkám se to nezadržitelně blíží. Dnes mám od rána docela bolesti v podbřišku a v zádech. Tak že by ...? :sweat_smile: . No uvidíme.Ale už se opravdu nemůžu dočkat. Můj přítel mi pořád říkal že půjde k porodu, pak že se na to necítí a tak pořád dokola. K ničemu jsem ho nepřemlouvala. Zlomilo se to právě na předporodním kurzu. Ukazovali nám porod na videu a aplikaci epidurálu. Od té doby ani jednou neřekl, že by nešel.Je pravda, že Ústecká porodnice nevypadá jako nemocnice - už jsem to tady popisovala.Tak možná proto se rozhodl, že půjde.Jsem moc ráda, protože sama bych tam opravdu být nechtěla.
Mějte se všechny moc krásně. :slight_smile:
16. pro 2006 v 10:04  • Odpověz
U nas neni ani tak tema, jestli pujde k porodu - to pujde... ale mozna, ze nebude uplne u vseho. Ja si stejne myslim, ze nejdulezitejsi je aby tam byl ty hodiny, co se heka... jestli tam nebude pul hodky v tom nejhorsim, tak me to zas tak vadit nebude. nechala jsem mu svobodnou volbu, uvidi v porodnici. ja taky nevim, jak bych to brala divat se na porod nekoho jineho. Andreo, nemam ho proto za poseru :wink:
hanah drz se, treba budes do vanoc doma! Je to hrozny tech poslednich par dni cekani, vid?! Ja se porad pozoruju... :sunglasses:
16. pro 2006 v 11:40  • Odpověz
Ahoj holky,můžu mezi vás?Většina jste ještě čekající,já jsem porodila 4.prosince.O týden později,než jsem měla,ale chlapeček je zdravý a jmenuje se Vojta.To poslední čekání je fakt hrozný,já jsemse pozorovala týden před termínem a po termínu ještě víc.Pořád jsem nic necítila,všechno v pohodě,až jednou v noci,úplně bez varování mi praskla voda a už jsme jeli... :slight_smile:
16. pro 2006 ve 12:48  • Odpověz
leama moc gratuluji k narození chlapečka. :dizzy_face: Doufám, že brzo dodáš fotky :wink:
16. pro 2006 ve 13:04  • Odpověz
Leama moc gratuluji k Vojtíškovi. Mě bolesti opět ustaly. Možná se opravdu moc pozoruju :unamused: . Pořád si říkám: co když nepoznám tu pravou chvíli? Ale každý říká - neboj, to poznáš. Tak snad jo. Včera porodila kamarádka taky chlapečka :slight_smile: .Nechce se mi přenášet, už takhle toho mám až nad hlavu.Pořád Tomáška přemlouvám, ať už na nás vykoukne :grinning: . Ale na druhou stranu se nijak nesnažím si porod vyvolat. Teda pokud nepočítám chození do 5. patra několikrát děnně (to musím podstoupit kvůli psovi) a samozřejmě milískování s mužíkem :wink: .Teplé koupele si taky dopřávám každý den.Už se těším, až sem budu psát, že je Tomík na světě :slight_smile: .
16. pro 2006 v 15:31  • Odpověz
ahojek sluníčka :slight_smile:
nebojte, tatíkové si to nenechají ujít. oni jsou taky z toho pěkně vzplašení, nevědí do čeho jdou a pak jim někdo ještě vše vylíčí kdo ví jak... nakonec to nejdůležitější proběhne tak rychle, že je ani nenapadne, že u toho být nechtěli :grinning: jako ten můj... však víte, brblal tak dlouho a nakonec byl u všeho a v pohodě.. jen je nechte a ujistěte, že samozřejmě mohou odejít a zase kdykoliv přijít :slight_smile:
paula ani me nemluv. nastesti byla nedele, takze v praci mama nebyla,ale 4x volala a sestricky me vzdy horlive nosili jejich tel. (mobil jsem mela vypnuty, ale ani na nej nezkousela).. ted vychytava kdy neni manzel doma a chodi okukovat malyho, neni to moc prijmny, jelikoz je to i dost casto, takze priste zamknu a zavru se v pokoji.. je me lito..
paula, kup co muzes, pak se vazne nikam uz nedostanes.. rozhodne ne do jeziska :grinning:
ja bych vam vsem moc prala, abyste to zvlali tak, abyste nejdyl 24. jeli domu :slight_smile: nebo az v noci do porodnice, jakoten poslední a nej.dáreček :slight_smile:

leama také moc gratuluji a přejeme ať vás nic příjemného nemine :sunglasses: hodně zdravíčka a mlíčka..

hanah zachovej klid, ještě máte pár dnů :wink: my se vzklubali 1 den před termínem a já čekala, že budu přenášet, nebo se vykulíme na úplněk (o 3 dny později)

maminky opatrujte sebe, svá miminka i bříška :slight_smile:
16. pro 2006 v 17:53  • Odpověz
a ještě jsem vám chtěla napsat (než se půjdu zase pořádně nadlábnout :sunglasses: )
jak jsme tu rozebíraly ty naše váhové přírustky.. před porodem jsem měla cca +14kg, po porodu mám jen +3kg :sweat_smile: zato se obávám s tím jak teď baštím, abych to nedohnala :grinning: ale asi se z něčeho to mlíčko dělat musí :slight_smile:
tak se nebojte, ani nevím kde ta kila zmizla a byla... :sunglasses:
papaaaaa :slight_smile:
16. pro 2006 v 17:55  • Odpověz
Taky jsem si myslela, že budu přenášet a malá se naodila přesně v termínu, ještě měla skoro 4 hodiny rezervu :slight_smile:
16. pro 2006 v 18:06  • Odpověz
:grinning: to jste zvládli taky akorát :slight_smile: jak jsi mě psala do IP, máš pravdu, někomu jsem asi něco takovýho říkala, ale nepamatuju si tě :frowning2: byla jsem ze všeho ještě tak vykulená a taky mě první 2 dny přišlo, že se v té nemocnici pořád něco děje a těšila jsem se domů, až budeme mít s miminkem na sebe konečně čas, bez všech možných prohlídek a procesů :grinning: nepřišlo ti to ze začátku dost náročný?
16. pro 2006 v 18:08  • Odpověz
Přišlo, první dva dny hrozně rychle utekly a pořád se něco dělo, přednáška, vizita dětská, vizita ženská, oběd, který jsme skoro nestíhaly ani sníst a už nám chodili sbírat talíře, .... :slight_smile: Ale pak se to tak nějak uklidnilo a byla docela zábava, teda aspoň na našem pokoji :wink: Chtěla jsem za Tebou přijít, ale pak jsem si říkala, že určitě nejsi zvědavá na nikoho cizího, tak jsem to nechala až sem. :slight_smile:
16. pro 2006 v 18:19  • Odpověz
jee to je škoda že jsi nepřišla :frowning2: byla bych sice ještě vykulenější než jsem byla, ale bylo by to fajn. já se vzpamatovala snad až ve středu, kdy to už bylo klidnější.. a ve čtvrtek, když jsme šly domů, se o nás už téměř nikdo nestaral :grinning: v pondělní vizitě jsem nepoznala ani Ventrubu ani pí Koktavou, které znám ještě z obilňáku a pěkně se tam o mě starali.. holt jsem pěkný trdlo..
klárko a chodíte už ven se Sárou?
16. pro 2006 v 18:44  • Odpověz
leama vitame te! Cim vic, tim lip! :grinning: Gratuluji k chlapeckovi. Jinak tady v prosinci jeste nikdo nema holcicku,co?
hanah: ja ti uplne rozumim! Mam uplne stejne pocity. Dost casto uz me tvrdne bricho, nebo mam poslicky, nebo co to je a tesim se, ze to zacne a zase nic! A to mam termin jeste 5 dni po tobe.. :wink: Asi uz miminko stvu s tim, jak jsem netrpeliva, tak schvalne ceka... Ja moc doufam, ze nebudu prenaset, neprala bych mu, aby melo narozeniny na vanoce, nebo mezi svatkama.
Lussius, gratuluji ti, ze jsi tak dobre shodila kilca! 3kila navic, to nic neni a i kdybys jeste pribrala, to urcite vykojis. Doufam, ze me to pujde taky tak lehce.
16. pro 2006 v 19:38  • Odpověz
Paula: ahojky,tak porad nic? :slight_smile: Jo mimca to delaji naschval,kdybys chtela aby jeste vydrzelo a vykouklo az po vanocich tak se vsad ze vyleze na svet hned ;)))
Tak se drz,budu na tebe myslet :dizzy_face:
16. pro 2006 ve 20:12  • Odpověz
Moc děkuju za gratulace!!!
Hanah,opravdu nemusíš mít strach,ža bys tu chvíli nepoznala.Říkáme to všichni,ale je to tak.A přenášení se taky nemusíte bát.Já jsem přesvědčená,že i v dnešní době,kdy nám dělají spoustu UZ a testů,mi to prostě spočítali špatně.Malej vůbec nebyl větší nebo přerostlej,prostě tam zůstal dokud nepřišel jeho čas.Oni si sami řeknou.Jen že ty narozky buou na vánoce :unamused: .Já kvůli tomu změnila jméno.Původně jsme chtěli Štěpánka,ale aby měl vánoce,narozeniny i svátek v jednom,to by nám poděkoval. :slight_smile:
lussiuus,já gratuluju k Martínkovi,je o den starší než my.Už se perete s nějakými problémy?Nám se nehojí pupíček a ještě se nám objevila moučnivka.Tak jsme fialoví.Ale jinak papáme a v noci spíme.
16. pro 2006 ve 21:05  • Odpověz
lucija76: porad nic. Musim byt trpelivejsi. 21.12. prijede mamka a chtela bych to do te doby mit za sebou, protoze kdyz tu bude ona,budu jeste nervoznejsi a obavam se, ze ji treba napadne jit se mnou do porodnice, coz bych moc nechtela :wink: .
Lussius: Vis o cem mluvim,vid?!Ale vyslo ti to pekne na nedeli, po telefonu je to prece snesitelnejsi, ne? Myslim, ze uz jsem se te ptala, je to jeji prvni vnouce?
Leama: ja jsem chtela Adama... to taky kvuli narozeninam, svatku a vanocum neproslo... :sunglasses: . Lussi, jak jste nakonec prisli na Martinka??
17. pro 2006 v 11:27  • Odpověz
Lussi, byly jsme venku asi dvakrát jako na procházce, když svítilo sluníčku, a jednou v poradně :wink: Ale kdyby bylo hezčí počasí, chodila bych častěji, protože jsem zjistila, že procházka prospívá i mě, že nejsem pořád jen zavřená v bytě :wink: Tak snad se počasí umoudří a budeme chodit každý den.
A vy už jste byli s Martínkem venku? A kde vlastně bydlíte?
17. pro 2006 ve 14:21  • Odpověz
Ahojky holky. Tak jakpak se tu máte? Jak si užíváte miminek,popřípadě ještě bříšek?
Já bych nejradši letošní Vánoce zrušila. Jsem siceu rodičů,ale jelikož chodí všichni do práce,tak toho dost zůstává na mě :frowning2: Takže každou volnou chvíli věnuju úklidu a po večerech a nocích pečeme s maminou cukroví.
17. pro 2006 ve 14:38  • Odpověz
Ahoj holky, já si dnes bříška užívám. Je mi skvěle. Dokonce jsem s přítelem zvládla velký nákup.Ráno když jsem se vzbudila, tak jsem mu říkala: dnes v noci jsem úplně zapoměla, že jsem těhotná. Fakt tak dobře jsem se dlouho nevyspala. Trochu mi to příjde jako to pořekadlo: ticho před bouří.Na úklid kašlu a cukroví jsem pekla s mamkou už v listopadu. Daly jsme ho do mrazáku. Takže teď opravdu jen odpočívám, žádný předvánoční stres.
Jinak ta křestní jména: všichni chtěli Šimona, ale já jsem řekla, že ne. Už takhle nám ty naše vánoční dětičky poděkujou.
Mějte se moc krásně a zvládněte všechno bez vánočních stresů :slight_smile:
17. pro 2006 v 19:38  • Odpověz
Tak tohle se mi docela líbí.Copak si asi moje miminko myslí. To jsem našla v jednom článku:
Pokud se rozhodne nechat Vás chvíli v napjatém očekávání, nemějte mu to za zlé. Je to osobnost a má svá práva (na nálady, přání i rozmary). Možná cítí, že ještě potřebujete dokončit nákupy, nebo se chce narodit po úplňku nebo čeká na neděli nebo … V každém případě jedno je jisté: nebudete u toho chybět. :grinning:
17. pro 2006 ve 20:17  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.