• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Prosinec 2006

(Zamčená)
12. března 2010 
Moc hezke, hanah... Ja uz mam ale vsechny nakupy dokoncene, vyprano, nazehleno... doufam, ze se po uplnku narodit nehodla, ten bude az v lednu!
Ja jsem zase cetla, ze pokud maminka vse pripravene a nakoupene nema, ze se ji muze hur rodit, ma psychicky blok, ze jeste nechce aby slo dite ven... Ale to ma svoji hlavu, ze... :grinning:
Ty uz jsi 100% pripravena?
Msunny: ja byt tebou, tak bych se teda na nejake vanocni pripravy mohla... jsi mlada maminka s krasnym miminkem, ktery te ted potrebuje. Venuj se hlavne jemu a nestresuj se s nejakym cukrovim! Vanoce maji byt svatky klidu a miru, at uz s cukrovim nebo bez.. tim se letos ridim ja.. Mozna, ze budu v klidu a miru "rvat" na porodnim sale :grinning: :grinning:
18. pro 2006 v 10:38  • Odpověz
Ahojky, já mám taky vše na 100% připravené. Samozřejmě nepočítám sváču pro přítele na porodní sál (aby mi tam chudák ještě netrpěl hlady) a nějakou vodu na pití, abych jim tam nevyschla.Ale naštěstí cestou do porodnice jedeme kolem nonstop pumpy, takže to vyřešíme při cestě.Rodit na vánoce může mít taky něco do sebe. Všichni jsou na měkko, dojatí a hodní protože jsou přeci vánoce :slight_smile: .Ale teď jsou všichni nervózní, uspěchaní a unavení. Tak nevím, kdy je lepší rodit. :confused:. Teď už to záleží jen na našich mímech :grinning: .
18. pro 2006 v 10:57  • Odpověz
achoooj :slight_smile:
paula presne vim o cem mluvis a mocdrzim palce at ti to vyjde tak,abys mela od mamky na porod klid.nevim,co je lepsi, osobne bych ji vyhodila, snad by to pochopila lip,nez jak porad volala.. jj, je to prvni vnouce pro obe maminky :slight_smile:

msunny, smekam pred tebou, kdyz jeste stihas pect a uklizet.. to skutecne nestiham, ten nas drobecek me docela zabira vsechen cas a kdyz uz nahodou spi, tak spim taky :grinning: bo rychle pripravuju obed, veceri..

hanah to rada slysim, ze tez nekdo obcas uplne zapomnel, ze je tehu. uz jsem si myslela, ze jsem blazen :grinning: taky se me to stavalo, i s tim nejvetsimpupkem.az tak jsem si na nej zvykla a ted je pryc a v naruci me vrni nas broucek, ktery se tam rozhodne podle me nemohl vejit :grinning:
18. pro 2006 ve 13:29  • Odpověz
hanah to je moc krásné, co si náš brouček myslí. naprosto úžasné :sweat_smile:
ju a u nás na porodním měli pro nás ten nemocniční čaj, ale taky jsem měla s sebou vodu, kterou vypil nakonec manžel k té svačině :wink:

paula souhlasim s tebou, letosni vanoce jsem zkratka skrtla, sice neco malo cukrovi je v mrazaku, mama ted pekla, mozna nam neco da, ale jinak jsemvanoce zrusila. my uz svuj darecek mame a vy se doufam brzy dockate :slight_smile:
18. pro 2006 ve 13:41  • Odpověz
panenko my byli jen 1 na zahrádce, v ten čtvrtek jak bylo tak krásně.. dnes za chviličku půjdeme zase :slight_smile: už se těším, malej je dycky pěkně vykulenej a hodnoučkej :slight_smile: do poradny jdeme ve středu a to nás manžel hodí autem.. ještě že mám toho pejska a můžu s ní vyběhnout (když mě někdo malýho hlídá)
my jsme zeSt.Lískovce.. pamatuju se dobře že vy z kohoutek? nebo to zase pletu :grinning:
paula ani už nevím jak jsme přišli na Martina. byl v užším výběru, ale má svátek v listopadu, tak jsme mu nedávali moc šancí..až v autě cestou do porodnice se rozhodlo a já už neměla sílu prosazovat Vaška s Filipem. rezignovala jsem a když se to mrně narodilo, byla jsem moooc šťastná, že je to Martin :slight_smile:

leama také gratuluju k Vojtíškovi :slight_smile: a přeju ať jste brzy zahojení.. hlavně že prcek spí v noci :slight_smile: my se zatím jen pereme s přejídáním :grinning: ten náš nenasyta někdy spí vzorně cca 3 hodiny,nabaští se a zase spinká nebo kouká, rád se chová.. ale jindy nejde utišit jinak než krmením. rád u toho usíná, tak ho někdy ani nedávám odříhnout, protože ho to opět probudí..
pupík máme v pohodě, i když MUDr. nám na to napsala framikoin a prý nemáme koupat, v lékárně manželovi řekli že máme koupat.. no tak koupeme občas :grinning: ale nehnisá mu a je krásně čistej, tak nevím co tam MUDr. viděla. nebo nám to jen chtěla předepsat? :grinning: ale taky čekám, co kdy přijde, ale tomu maličkýmu tvorečkovi bych nic nepěkného nepřála.. budou stačit očkování..

holky já se tak těším až i vy se dočkáte a budete tu psát o svých miminkách :slight_smile: a budeme si předávat zkušenosti atd. :slight_smile: tak jako doteď :slight_smile:

opatrujte se, tady svítí konečně zase sluníčko :slight_smile:
18. pro 2006 ve 14:06  • Odpověz
Tak my jsme se teď z procházky vrátily a bylo to super! :slight_smile: Lussi, bydlíme v Komíně. S tím tišením jsme na tom podobně, malá se taky někdy nedá ničím utišit než kojením, u kterého pak usne a taky nedávám odříhnout, ale zase v postýlce ji dám váleček, aby byla na boku :wink:
18. pro 2006 ve 14:52  • Odpověz
Ahoj holky,u nás letos budou vánoce bez cukroví.Nemá smysl za každou cenu všechno stíhat.Miminka jsou přednější.
S těmi netěhotenskými sny to znám.Mě se dokonce jednou zdálo,že cvičím a v zrcadle se vidím jak mám plochý břicho :slight_smile: ,no bývávalo...Snad za pár měsíců.
Teď se mi i ještě špatně chodí,natož cvičit. :stuck_out_tongue_closed_eyes: Vydržím s malým tak hodinové kolečko a potom musím do polohy na bok.Ale proti prckovi to jsou malé věci.
lussius:my pupík nemáme koupat,jen lihovat,ale už se mi stalo,že si do něj malej záhadným způsobem načůral :slight_smile: .Jo,dneska Vojtíšek v noci spal od osmi do dvou,je zlatej.
Holky,všem čekajícím moc přeju ať už se to narodí!!!Je to krása!
18. pro 2006 v 16:22  • Odpověz
paula:Já myslím,že ten řev zrovna klidný nebude, i když je fakt,že to nemůžu posoudit,protože jsem měla císaře. Já vím,že Vánoce nejsou o vytřený podlaze,naleštěných skleničkách a vyšperkovaným cukroví,ale jelikož jsme u našich a všichni tu chodí do práce a dokonce před Vánoci dělají přesčasy,tak jim chcí taky trochu pomoct. Ale malýho rozhodně nezanedbávám.

lussius:Já omám o vaření postaráno,ale právě to ostatní:frowning2:
18. pro 2006 ve 20:12  • Odpověz
holky a davate malym na utiseni dudliky?
msunny: ja to nemyslela nejak zle, ze by jsi maleho zanedbavala, jen se divim, kolik toho zvladas, kdyz jsi vlastne jeste v sestinedeli, to ja pocitam, ze toho moc delat nebudu, jen se starat o miminko :wink: . Ale treba se pletu, neumim si to jeste predstavit. Chapu, ze chces doma pomoct.

Ja tady 2 tydny budu mit mamku a pak si vezme manzel 2 tydny dovolenou, takze se o me budou starat. Uz se tesim :grinning: . Zato se tu v nemocnici zustava po porodu jen 2-3 dny, tak me to prijde docela malo.
Ja uz se taky moc tesim, az si s vama budu psat o miminkach a vymenovat zkusenosti! Snad uz to nebude dlouho trvat. :slight_smile: :slight_smile:
19. pro 2006 v 10:04  • Odpověz
Paula, já bych docela ráda někdy dudlík použila, ale malá ho nechce :frowning2:
19. pro 2006 v 10:12  • Odpověz
Ahoj holky, tak dnes mám termín, ale Tomáškovi se asi ještě nechce vykouknout na svět.Sice večer a v noci jsem myslela že už, ale zase planý poplach.Zítra jdu na kontrolu k doktorovi a pak do porodnice na amnioskopii, tak jsem zvědavá, jak dopadnu.Možná si mě tam nechají.Jsem zvědavá. Teď mi to příjde fakt hrozný to čekání :frowning2: .
Taky se moc těším, až si budeme předávat informace jak s miminkama a tak. Ten internet je v tomhle fakt supr.Neumím si představit, jak bych bez něho sháněla informace.Sice mám knížky a kupuju časopis, ale to není ono.
Mějte se všechny moc krásně. :slight_smile:
19. pro 2006 ve 12:16  • Odpověz
paula: Já vím,žes to nemyslela špatně :slight_smile: Jinak dudlíka mámě vždycky jen jako utišení nachvilku-do pěti minut ho malej vyplivne. Možná je ve mě té energie dost, protože sem vlastně nerodila :wink:
19. pro 2006 ve 13:41  • Odpověz
Chtěla jsem se zeptat čerstvých maminek na počet plínek. V porodnici nám dají pouze 20KS plen. Budeme tam 3-4 dny. Myslíte, že to bude stačit?Vůbec nemám představu, kolikrát se takové miminko přebaluje.Děkuji :slight_smile:
19. pro 2006 v 15:28  • Odpověz
hanah_2002:No v porodnici jsem MUSELA přebalovaat před každým krmením. Teď mu vždycky plínku zkontroluju a když v ní nic není nebo je jen málo počůraná,tak mu jí nechám.
19. pro 2006 v 17:05  • Odpověz
A jak často se krmí? Mám představu, že každé 3 hodiny, ale nevím.
19. pro 2006 v 17:08  • Odpověz
Jj, každý tři hodiny. Aspoň mi jsme to tak s umělou výživou měli.
19. pro 2006 v 18:37  • Odpověz
Děkuju za radu. Takže 20 plen stačit nebude. Naštěstí dnes stačí zavolat a přítel pleny přiveze. Na kurzu nám říkali, ať nenosíme do porodnice moc věcí, takže ty pleny si nechám přinést až budu vědět, že mi nemocniční nestačí.Ještě jednou děkuju. :slight_smile:
19. pro 2006 v 19:25  • Odpověz
No záleží taky na tom,v kolik budeš rodit a který den Tě pustí. Ale mohli by Ti stačit. Pokud Tě nebudou kontrolovat sestřičky,tak můžeš plínku nechat dýl. A do porodnice toho vážně není moc třeba,aspoň já jsem nepotřebovala. Určitě už víš,co porodnice poskytuje a co musíš mít
19. pro 2006 ve 20:54  • Odpověz
Ahoj maminky, zdravim vsechny opet po dlouhe odmlce. Tak uz mam termin za pet dni, nevim, jak ten posledni mesic utekl, kam se ten cas podel. Uz tu mam manzu a je vse daleko jednodussi, ale posledni dobou mi docela otekaji nozicky, takze nic moc. Je pravda, ze to asi prehanim s poslednim zarizovanim pred prichodem mimca, ale je mi jasne, ze az tu mala bude, tak nic moc stihat nebudu. Vanocni cukrovi mi dala mamca, s uklidem a pripravami jsem to letos moc neprehanela - mam skvelou mamcu, okna mi umyla jeste pred vanocemi, ja bych to asi take zvladla, ale takto to bylo bezpecnejsi. :wink: Jmena jsme take nejak doresili, tak snad se bude male jednou libit. Autosedacku a postylku uz mame, takze je to skoro komplet. Porad je jeste co doladovat, ale tech lidi vsude kolem? No hruza. Navic porad jeste pracujeme na zarizovani naseho noveho hnizdecka, ktere je skoro uplne zrekonstruovane, ale jeste neni obyvatelne. Kuchyn by meli montovat az 28.12. drive jsem to proste nestihla, ale co se da delat. Budeme muset zustat jeste chvili v nasem mensim byte, a pak se stehovat, az vse bude hotove. Nejcasteji se ted potulujeme mezi novym bytikem, ruznymi obchody s nabytkem, svitidly, kuchynemi, elektro- prodejnami a take detskymi raji a dalsimi.... Darky jsem nastesti zabalila uz minuly tyden a s manzou jsme si rekli, ze nejvetsim dareckem bude pro oba nase zlaticko, takze to neresime. Manza mi ale koupil Ipod, pry do porodnice a sobe si jeden koupil take, takze je to moje zlaticko, vyborny napad. Sice nevim, asi ho v porodnici moc neuziji - budu mit jine starosti, ale stejne je to hezky darek. :grinning: Vsichni mi prorokuji, ze budu asi prenaset, ale uvidime. Dneska jdu zase na kontrolu a na monitor, tak jsem zvedava, doufam, ze si me tam hned nenechaji...
Mejte se moc a moc krasne a zase dejte o sobe vedet a vsem preji at miminka krasne rostou a pro maminky v 2 v 1, at nas ten porod moc neboli, a at se nam narodi zdrava a krasna miminka. :sweat_smile:
20. pro 2006 v 07:34  • Odpověz
ahoj Dasko!
to jsem rada, ze jsi se ozvala. Konecne zase jedna co je jeste 2v1 :grinning: . Jsi aktivni jako vzdycky vid?! Obdivuju te, jak to vsechno zvladas. Ja mam posledni dobou dost casto silne poslicky, tak cele noci nespim.. pak spim ve dne a tim padem toho moc neudelam :wink: . Uz bych si moc prala, aby miminko prislo, ja si myslim, ze u me to prijde driv. Mam uz fakt docela casto bolesti.
Dobre, ze uz pro miminko vse mate, bude se ti pak lepe rodit - v klidu.
Mejte se vsechny hezky a opatrujte se i miminka!
20. pro 2006 v 09:26  • Odpověz
Ahoj holky,právě jsem se vrátila z kontroly a bylo to docela úděsný :frowning2: .Ráno těsně před odjezdem z Teplic do ÚL, kde mám doktora, mi odešla hlenová zátka.Doktor mě vyšetřoval tak blbě, že jsem pak začala velice silně krvácet.Poslal mě do porodnice na amnioskopii.Tam mi 1 hod natáčeli monitor.Nakonec řekli, že to nemá cenu, že mimčo není aktivní a tak.Hned na to jsem šla na amnioskopii. Tam mě vyšetřovala mladá, velice hodná doktorka. Pořád se jí něco nezdálo.Prohlížela mě zrcadlama a rukou. Bylo to fakt nepříjemný. Pak řekla, že uděláme radši UZ. Tak koukala na mimčo. Prý má 3800g.Pak si uvědomila, že neudělala tu amnioskopii, tak jsem se musela znova svlékat. Pořád jí to nějak nešlo, protože tu rouru do mě strčila asi 8x.Říkala, že buď já nebo mimčo tu rouru vždycky vystrčíme.Ale nakonec se povedlo a řekla, že je to dobré. Dopsala zprávu a řekla - já se radši ještě poradím se starším doktorem. Přišel tam takový mlaďoch kolem 30 a znovu, že si mě prohlédne - takže znovu se svlékat a šup na stůl. Ten byl pěkně neurvalej a ke všemu nějak špatně mluvil, vůbec jsem mu nerozuměla.Závěr byl takový, že mi zřejmě při odchodu hl. zát. praskla nějaká cévka nebo to udělal doktor při vyšetření.Každopádně mě pustili domů a kdyby něco, tak mám hned přijet.Cestou domů jsem začala mít kontrakce asi po 10-ti minutách. Ale teď se to docela uklidnilo. Jdu si dát vanu a uvidím co se z toho vyklube.Mějte se moc krásně. :grinning:
20. pro 2006 ve 12:36  • Odpověz
Jinak ten proces trval 2,5 hodiny, tak si umíte představit, jak bylo v čekárně přítelovi. :frowning2:
20. pro 2006 ve 12:37  • Odpověz
Ahoj holky. Koukám, že Vás to tu čeká co nejdřív. Tak držím palečky a vše v pohodě zvládnete. :wink:
20. pro 2006 ve 12:43  • Odpověz
ahoj hanah, no to je teda horor! Kdyz ti odesla zatka, to uz na sebe mimi nenecha dlouho cekat... Preji ti hodne stesti a pekny porod! :slight_smile:
Ja ti zavidim... Me porad boli bricho, ale spis tak stale, nez ze bych mela stahy... Snad se z toho neco vyklube. Jestli ne, tak me ceka prohlidka v patek, snad to nebude tak strasne jako u tebe! :wink:
20. pro 2006 ve 12:59  • Odpověz
Ahoj hanah,tak ty jsi byla v porodnici v UL.Já jsem původně z UL,tak to tam trošku znám.To tvé vyštření byla fakt síla.Ale dobře,že ti udělali amnio,to mě tady v Praze i kdž jsem přenášela nedělali.Nechávaj to být 10 dní a pak bych šla na vyvolání.No všude mají jiné metody.Ale pokud už odešla zátka,tak by to mělo být do čtyř dnů.I když mě odešla 14dní před,ale to jsem byla ještě před termínem.Drž se,všechny moje kámošky z Ústí co tam rodily,byly spokojený. A s plenkama si nedělej hlavu,nech si přinést z domova pár svých,ať máš pocit,že je kam sáhnout.Taky jsem to udělala,ale ani jsem je nepotřebovala.Buď si tohle ještě přečteš,nebo třeba už rodíš :slight_smile: .Vkaždém případě hodně štěstí a dej vědět,jak ústecká porodnice.
21. pro 2006 v 08:38  • Odpověz
K dudlíkům:nám dudlíka strčili už v porodnici a nemůžu si stěžovat.Malej se tím krásně udumlá ke spánku,místo aby mi naprázdno dumlal bradavku.Jen nám dali tu obyčejnou kytku z Vulkánu a on ty krásný co má doma nechce.Takže kupuju dudík za 13KČ a je spokojenej.Aspoň šetříme :slight_smile:
21. pro 2006 v 08:41  • Odpověz
Holky mely jste pred porodem poslicky? Ja mam uz strasne casto, vcera celou noc, vzdycky se zacnu tesit, pocitat intervaly, je to treba i 2 hod pravidelne a pak zase nic. to cekani je hrozny...
:frowning2:
21. pro 2006 v 11:31  • Odpověz
Ahoj vsechny:
Paulo: poslicci se zatim moc nedostavuji, spise mam pocit, ze me mimco vsude tlaci a porad se mi chce na zachod. Take mi otekaji nohy, ale pri kontrole mi bylo receno, ze je to zcela normalni. Jinak nejak nepozoruji zadne zmeny, jen kdyz jsem hodne chodila, tak vecer jsem byla hodne vyrizena.
Vcera jsem byla na kontrole, tak pry to zatim nevypada, ze bych nejak brzy rodila, ale uvidime. Termin mam v pondeli, na utery mam domluveny monitor a na stredu dalsi kontrolu, tak jsem zvedava. Kamaradka mela prvni termin uz na konci listopadu, druhy pak nekdy kolem 13. prosince a jeste porad neporodila. Mela by jit do nemocnice po tech 10 dnech po druhem terminu. No, porad ceka a nic.
No nevim, co je lepsi, jestli chvilku prenaset, nebo si to odbyt i trosicku brzy. Zacinam mit obavy, ale asi jako kazda z vas, kdo jeste mame mimisky v briskach. Treba budu take prenaset a miminko se narodi az v lednu, take by to melo sve vyhody - treba by nemuselo mit narozeniny na vanoce a po novem roku je tu take placena hexavakcina (to ale neni moje zaminka ci prani, proc mit miminko az po novem roce....) :grinning:
Kazdopadne se mejte vsechny moc a moc krasne a zase dejte vedet. :wink:
21. pro 2006 v 17:50  • Odpověz
Ahoj holčiny, s obrovskou radostí v srdci Vám oznamuji narození našeho syna Tomáška. Na svět přišel 20.12. ve 20.55. Váha 4350g a 54 cm. Jsem moc šťastná. Dnes nás pustili domů - konečně jsme rodina.Přeji krásné vánoce :grinning: .
24. pro 2006 ve 21:45  • Odpověz
Hanah, moc gratuluji k maličkému. Koukám pořádný kus chlapa. Moc mu přeji aby byl zdravý a rostl vám jen pro radost. Jinak taky moc krásné vánoce :slight_smile:
24. pro 2006 ve 21:55  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.