• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Prosinec 2006

(Zamčená)
12. března 2010 
Ahoj paulo, ještě jednou Ti moc gratuluji k holčičce :slight_smile:. Plně chápu, jak se citíš. Ten náš macík měl 4350g, takže taky pěkná fuška.Já jsem 16 dní po porodu a už se cítím docela dobře.Občas se mi točí hlava. Hlavně když začnu víc krvácet.Ale jinak se cítím už docela fit.Venku jsme zatím byli pouze u doktora a tam jsme dojeli autem.Na procházce jsme nebyli.Ale už bych chtěla moc jít ven.Možná o víkendu.Má být docela teplo, tak snad nebude pršet.Akorát pořád řeším otázku, jak snesu kočárek z 5.patra.To si máknu, ale budu to muset zvládnout.Teď se snažím co nejvíc odpočívat. S Tomáškem spíme až do 10:30 a pak ještě odpoledne si schrupnu. Sice doma nic neudělám, ale na to teď kašlu. Tomášek potřebuje odpočatou mámu a ne naklizený byt.Taky hodně odpočívej, ať rychle nabereš ztracenou sílu.
Pa :slight_smile:
5. led 2007 ve 13:26  • Odpověz
Paula, gratuluji k holčičce! :dizzy_face:
5. led 2007 ve 13:50  • Odpověz
Taky moc gratuluji, jsem zvědavá kolik bude mít ta naše :wink: . Hani, já Tě obdivuji, taky bych to takhle chtěla zvládat, no uvidíme. Já jsem z té bolesti úplně hotová, nevím, jestli to jsou kontrakce nebo ne, takže vůbec nevím, jestli volat taťku, nebo ještě vydržet. Nepříjde mi to jako nesnesitelná bolest, nejspíš počkám do pěti, než se vrátí, a pak se uvidí.
5. led 2007 ve 14:16  • Odpověz
Máco neboj se, že nepoznáš ty pravé kontrakce. Taky jsem se toho moc bála, že nepoznám až to příjde. Ale poznala jsem to hned.Opravdu se to nedá s ničím jiným splést.Tak počkej na Fáňu a pak si zkus tu koupel. Ta Ti opravdu prozradí, co se děje.
5. led 2007 ve 14:26  • Odpověz
ahoj holky, dik za gratulace, ja vam taky vsem gratuluji!
zuzovi: me taky porad bolelo bricho, rikala jsem si jestli uz, nebo ne a nakonec mi praskla voda, takze jsme jeli do porodnice bez stahu :slight_smile: a pak mi neco na vyvolani stahu davali...
Preji ti, at ti vse dobre dopadne..
5. led 2007 v 19:48  • Odpověz
Paulo: no to je super, tak jsem nakonec porodila drive nez ty, ac jsme mely termin naopak. Vsechno nejlepsi k narozeni male Laury, at se ji i tobe cely zivot krasne dari. Tak nakonec byla jeste vetsi cvalik nez ta moje, ale hlavni je, ze jsi to prezila a hlavne, ze je mala zdrava. Jinak ja uz jsem byla venku tri dny po porodu, to me pustili z nemocnice a ja jsem jeste musela jet do bytu a prevzit si kuchyn, kterou nam ten den dovezli. Ted uz je to docela dobre, ale ty prvni dny, kdy jsem si nemohla poradne sednout, cesta autem byla docela ocistec apod...
Jsem rada, ze mi ty prvni dny s malou pomaha manzilek a je tu i moje mamca, ktera je super. Plne kojim, za coz jsem moc a moc rada, mala pribira krasne, prvni tyden pribrala asi 300 g a ted druhy tyden ma opet 290 g navic, a meri 52 cm (kdyz se narodila tak mela 50).
Zuzovi: ja jsem jeste v den porodu byla v Ikei, bolelo me od rana bricho, jako kdyz se drive dostavoval menzes. Ale dalo se to zvladat. Vecer se to potom zesililo, nakonec jsem se rozhodla, ze vyrazime do porodnice. No a bylo to spravne, sice jsem porodila az rano v osm, ale ta bolest je docela nezamenitelna a hlavne se stupnuje a intervaly se zkracuji. No preji ti, aby ti to moc dobre dopadlo a mela jsi rychly porod.
:wink:
Zdravim vsechny maminky, zase se nekdy ozvete, budu moc a moc rada. :sweat_smile:
5. led 2007 ve 20:05  • Odpověz
Moc gratuluji všem novopečeným maminkám!!!Ať miminka rostou a je s nimi co nejmíň starostí.
6. led 2007 ve 12:14  • Odpověz
No ja jsem venku jeste nebyla, citim se slaba, ale protoze je pekne pocasi, tatinek chodi vozit. Uz byl 2x. Male cerstvy vzduch prospeje a je pak pekne unavena a v noci spinka. Ja jsem taky rada, ze mam chvilku pro sebe. Vrele doporucuji! :grinning:
Dasho, mate moc pekne jmeno. Jsi aktivni po porodu jako pred, vid?! Mala ti fakt pekne pribira, to moje pomaleji, ale pry je to u vetsich deti normalni. Taky jsem moc rada, ze se mi dari kojit, i kdyz je to nekdy fakt narocne, ze ?
Jak casto kojite? A jak v noci?
7. led 2007 ve 12:02  • Odpověz
Ahojky,tak já kojím cca každé 3 hodiny. V noci je to lepší. To malý někdy spí i 5 hodin bez papání.Ale pořád nás trápí větříky. Nejhorší je to večer. Nevíte někdo nějakou dobrou fintu? Teď jsem slyšela o nějakym polštářku s peckama z třešně. Prý se to nahřeje v mikrovlnce a dá se to dětičkám do zavinovačky.Tak to budu muset sehnat.Jiank fakt už nevím, co by pomohlo.
Mějte se moc krásně.
PS:Zuzovi porodila holčičku 6.1.Obě jsou v pořádku :slight_smile:
7. led 2007 v 17:00  • Odpověz
Ahoj všichni,tak jsem se konečně dostala k počítači,takže se můžu pochlubit,že nám k rok a třičtvrtě staré :grinning: Michalce přibyla 16.12.2006 v 17:00 Nelinka,3,05kg a 50cm.Všem novopečeným maminkám gratuluju.
7. led 2007 v 17:03  • Odpověz
Hanah,s těmi prdíky je problém.Taky nás to trápí.Ale prý je to do tří měsíců,potom by to mělo přejít.Někde jsem to tu už psala,já cvičím malýmu s nožičkama,dělám mu klubíčko-to někdy krásně vyjdou.A používám nahřívacího medvěda do mikrovlnky.Drží dlouho teplo a má trošku mentolovou vůni.Občas to pomůže.Ale teď jsem začala používat kapky sab simplex a řekla bych že to zabírá nejvíc.Navíc Vojtíškovi moc chutnají a krásně se po nich olizuje :slight_smile: .Tak vydržte,bude zase líp!
7. led 2007 v 19:35  • Odpověz
Děkujeme za radu. Ptala jsem se u doktora na ty kapičky a říkal, že ty až od 1 měsíce.Nožičkama taky cvičíme.To docela pomáhá, ale vždy jen na chvilku.A kde jsi prosím Tě koupila toho méďu?Dnes jsem si malého položila na hruď a hladila jsem mu zádíčka a taky to pomohlo.Snad se nám podaří nad větříkama brzy zvítězit :wink: .
7. led 2007 v 19:48  • Odpověz
Toho medvěda jsem koupila v drogerii,tuším,že to byla droxi.Taky jsem ještě nahřívala plínku a dávala jsem mu ji preventivně na bříško po každém kojení.
Vzhůru k vítězství :slight_smile:
7. led 2007 ve 20:11  • Odpověz
hanah, nejvic pomaha, kdyz si po kojeni poradne odrihne.. u nas to nekdy dost trva. V noci si ji pak necham lezet briskem na brichu, lidske teplo je nejlepsi...
8. led 2007 ve 14:48  • Odpověz
ahojek maminky :slight_smile:
koukám že jsem minule začla pěknou diskusi, škoda že jsem musela odběhnout :frowning2:

všem novopečeným maminečkám gratuluju k mimískům a přeji hodně zdraví a síly a ať vás nemine nic krásného..

panenko, my jdeme do dětské na kyčle 24.1. po obědě.. a vy? že bychom se potkaly?

souhlasím s váma, prdíky umí potrápit a těžko se s tím bojuje :angry: my jsme občas v pohodě a z toho zase celý den neutěšitelný. dávám kapičky Sabsimplexu aby se uklidnil a tím i začne cumlat dudlík, takže někdy jedna kapka postačí :stuck_out_tongue_closed_eyes: ale souhlasíms paulou, v poslední době je asi nejúčinnější odříhávání a taktéž nepřejídání toho našeho otesánka. dřív ho to probudilo a pak ne a ne usnout, teď už to potíže nedělá, takže říháme.. také mažeme občas pupíček "Pupíkem" má to také nějakou mátovou vůni..

paula to ti závidím že malá v noci po procházce spinká.. náš ferda spí na procházce celou dobu, ale že by to mělo vliv i na noční spaní? to u nás asi neplatí. ale i tak spinká v noci docela pěkně.. my na procházky chodíme cca každý druhý den, ale potřebovala bych už i do obchodu,nevíte od kdy je to tak docela v pohodě? kdy můžou i ti naší maličcí do obchoďáku nebo do MHD? v létě bych to neřešila a po šestinedělí si někam vlítla, ale teď v zimě při chřipkových epidemiích vůbec nevím.. poradíte?
9. led 2007 v 11:26  • Odpověz
Lussi, my jdeme taky 24.1, ale mezi 14 - 14.30 :wink:
9. led 2007 v 11:30  • Odpověz
My chodíme už ven i do obchodů normálně, malá to vždycky hezky prospí a zatím je v pohodě :slight_smile:
9. led 2007 v 11:32  • Odpověz
panenko, mrkla jsem napřesný čas a jdeme ve stejnou dobu jako vy :sunglasses: super, takže se určitě potkáme :slight_smile: klidně se ke mě hlas, kdybych zase byla třeba mimo :grinning:
9. led 2007 v 11:35  • Odpověz
panenko a jdete jen do alberta, nebo i do multiplexu? nebo někam MHD? ráda bych zajela i do práce za holkama, ale nerada bych aby malej chytil nějakou virozu..
9. led 2007 v 11:36  • Odpověz
Tak to je skvělý :slight_smile: Aspoň si pokecáme o našich drobečcích :slight_smile:
9. led 2007 v 11:38  • Odpověz
Byli jsme ve Vankovce a Olympii, a zrovna dnes pojedeme trolejbusem taky do práce :wink:
9. led 2007 v 11:39  • Odpověz
jupíííí :dizzy_face: musím se pochválit jaká jsem šikulka. poprvé zaujal martínka maminčin vlastnoručně vyráběný kolotoč nad postýlkou. celý den chtěl synek plakat a zlobit mě a na můj kolotoč ani nekouk.. z webovek rodiny mě přišel mailík, že by ho to už mělo zajímat a cvrnkat si do hraček ap... to by bylo aby to našeho šikulu také nezaujalo.. a je to tady :sweat_smile: a je po pláči, uplně na bolavý bříško zapomněl (a do gatí to najednou lítá samo :grinning: ) takže maminky i tudy může vést cesta.. :slight_smile:
9. led 2007 v 11:42  • Odpověz
a nemáš obavy že něco chytne?
9. led 2007 v 11:44  • Odpověz
My už taky koukáme na kolotoč :slight_smile: A ani nepípneme, jen nám to nevydrží moc dlouho :wink:
9. led 2007 v 11:45  • Odpověz
Obavy mám jen maličko, říkala jsem si, že ji trochu musíme zvykat na to naše prostředí :wink:
9. led 2007 v 11:47  • Odpověz
už se těším, až se setkáme a i já o tobě budu vědět :slight_smile:
co ještě už umíte? je to krásný že, pozorovat ty pokroky.. a kdy jdete do poradny? my v pondělí a jsem moc zvědavá kolik vážíme a měříme..
9. led 2007 v 11:51  • Odpověz
My jsme byly minulý týden a malá měla 4,5 kg a to se mi zdálo, že málo jí :slight_smile:A na další jdeme zase příští týden. Jinak když má dobrou náladu, tak háže usměvy na všechny strany, to ale není moc často, bohužel :unamused:
9. led 2007 v 11:54  • Odpověz
zvykat to jo,ale je jim sotva měsíc a představa že by chytl rýmu mě straší.. nejsem moc přecitlivělá matka, to zase ne, jen tady v tom váhám.. ještě se pozeptám co si o tom myslí doktorka.. zatím vše ve městě vyřizuje manžel a to je taky moc fajn :sunglasses:
9. led 2007 v 11:56  • Odpověz
Malá je většinou ve fusaku až po uši, takže ani není vidět, tak k ní bacil moc nemůžou,ale raději to zaklepu na dřevo :wink:
9. led 2007 v 11:58  • Odpověz
juuu Sara se už směje? tak to ti závidím. malej si to taky ještě schovává. jakoby věděl, jak se na to těším (už delší dobu mám pocit, že mě dělá jisté naschvály :wink: )
9. led 2007 v 11:59  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.