• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Prosinec 2006

(Zamčená)
12. března 2010 
Ona už se usmívala ze spaní, ale to ještě bylo jen takové cvičení mimických svalů, ale teď už to dělá i když je vzhůru a třeba i na medvídky na kolotoči nebo v lehátku, tak jak je na fotce v našem albu. :wink:
9. led 2007 ve 12:03  • Odpověz
musím jít mrknout do albíčka.. ze spaní se marťas kření taky, zrovínka včera snad po každém kojení.. dnes na kolotoč se též usmíval. ale na nás se smál jen jednou někdy před silvestrem.od té doby opět ne :frowning2: a přitom je to tak krásny,že?
9. led 2007 ve 12:07  • Odpověz
zrovna ve zprávách říkali, že od seberu přibývá chřipka, ale epidemie že to ještě není. tak snad tady na jihu je to ještě v poho a taky někam s kočárkem vyrazíme, ne jen tady kousek od domu do parku :slight_smile:
9. led 2007 ve 12:09  • Odpověz
Je to nádhera a už se těším až začne žvatlat a chodit, no ale to je ještě daleko :slight_smile: Zatím se měj hezky a 24.1. se na vás těšíme! Musím jít malou nachystat na výlet do práce! pa :dizzy_face:
9. led 2007 ve 12:09  • Odpověz
mějte se a v práci ať se vám líbí a moc vás to nevyčerpá :slight_smile: paaa a 24.1. na viděnou
9. led 2007 ve 12:12  • Odpověz
Ahoj, tak výlet do práce jsme zvládly v naprosté pohodě! :slight_smile: Malá předvedla všechno co umí, dokonce se nechala i pochovat, taky jsme přebalovaly a nakonec i kojily :wink: A už se těším, až tam zase pojedeme, přece jen je to změna být zase mezi lidmi z práce a vědět, že mě pracovní problémy ještě aspoň tři roky nemusí trápit :wink:
10. led 2007 v 07:49  • Odpověz
Lussi, máte moc hezké vánoční fotečky :slight_smile:
10. led 2007 v 07:51  • Odpověz
Ahoj holky,tak jak vám ty vaše miminka rostou?Včera jsem sháněla ten polštářek na prdíky a tady v Teplicích jsme snad v pravěku.Nikde to nemají. A všude mi řekli, ať si nahřívám plínku.Ale koupila jsem mastičku Pupík a řekla bych, že to docela pomáhá.Už chodíme pravidelně na procházky a je to super.Kdyby tak to počasí vydrželo a pak přišlo rovnou jaro.Taky jsem koupila fenyklový čaj. Nemáte s tím některá zkušenost? Zítra jdeme na kontrolu, tak se radši poradím s doktorem než to malýmu dám.
Mějte se moc krásňoučce. :slight_smile:
10. led 2007 v 11:22  • Odpověz
ahojek maminy :slight_smile:
panenko díky za pochvalu.. manželův koníček. jen kdyby se mu víc věnoval a méně pracoval. ale holt penízky budeme brzy moc potřebovat.. je to paráda chodit do práce a nemuset pracovat co? :grinning: taky tam ráda provokuju a kazím pracovní morálku :slight_smile:

hanah, fenyklový čaj taky piju a pomáhá :slight_smile: i pro kojící mamky od Lerosu (je tam dost cítit kmín). hanah a dáváš odříhnout?
jo a holky, taky jsem vyčetla, že prý jablíčka a čokoládka není na miminkovský bříška moc dobrá... takže pro mě tragédie, jelikož jsem se živila převážně těmito surovinami. tak jsem se na všechno vyprdla a jím naprosto vše krom luštěnin a těch extra nadýmavých a bříško tolik nezlobí..

dnes bylo moooc krásně, co? doufám jste byly všechny venku s mimískama :slight_smile: náš martínek dnes na zahrádce spal jak budulínek. a já si tam pěkně zarelaxovala :slight_smile: (bydlíme ve 2NP, takže jsem ho tam nemohla nechat samotného)

mějte se a klidný spánek vám i mimískům,paaa Lu
10. led 2007 ve 20:51  • Odpověz
Tak jsme se dočkali, náš ledňáček vykoukl na svět 6.1.2007 v 8:07 na tři krále :sweat_smile: . Jmenuje se Zuzanka a má se moc dobře. Porodní míry 3150g a 48cm. 10.1. nás pustily domů :sweat_smile: . Gratuluji všem dalším maminkám!
12. led 2007 v 11:36  • Odpověz
Gratuluji k Zuzance! :dizzy_face: A jak si užíváte první dny doma?
12. led 2007 v 11:38  • Odpověz
zuzovi, taky gratuluji, tak jsi se uz taky dockala.
Holky, chci se vas zeptat, jak se pozna, ze mimi trpi na prdiky? Vsechny tu o tom pisete... My doted nemeli vubec zadny problem, mala plakala jen kdyz chtela kojit a potom si dukladne odrihla a zase spala. Posledni dobou place ale i po jidle a trva nam dlouho, nez se ji podari utisit. Jak poznam, jestli ji treba boli brisko, nebo jestli se chce jen chovat? :grinning: Ja ji podezrivam z toho druheho, je to hrozny mazel.. :wink:
13. led 2007 v 15:48  • Odpověz
Ahojky holky. Tak jakpak je s mimískama?
paula:Malje trpí na prdíky úplně strašně a u nás to probíhá tak,že se hrozně krčí,pořád kope nožičkama a je vidět,že tlačí. U nás se taky začala po všech těch návštěvách,kdy ho každý chtěl chovat tulivost...To poznáš hned-jestli brečí a jakmile ho vezmeš,tak je klid,tak je prostě mimísek jen "vyčůranej" :slight_smile:
13. led 2007 v 15:53  • Odpověz
Paulo, zdá se, že máme stejný problém. Dnes jsme si kvůli tomu pořídili váhu, abych věděla, jestli mi nepláče hlady, ale papá krásně, spíš se z ní stává mazel a chce chovat, někdy to trvá hodinu po kojení, ale nakonec usne.
15. led 2007 v 16:13  • Odpověz
ahojek maminky :slight_smile:
paula, u nás prdíky probíhají stejně jako u msunny a martínek je stále doteď mazel, snad ještě větší než dřív.. rodiče a jejich generace mě od toho zrazují, ale já si ho chci užít než mě pošle k šípku.. vrstevnice maminky mě uklidňují, že jakmile začne lézt, tak ho víc než já, bude zajímat objevování.a já tak nějak cítím, že bude hodně svůj..
dnes jsme byli v poradně a už máme něco málo přes 5kg a 57cm.. :slight_smile: dnes synek sice celou poradnu neproplakal, zato doktorku počůral :grinning: nechci domyslet, co chystá kluk na příště :fearful:
panenko, taky jsem se ptala na to cestování a obchodování.moc to nedoporučují, prý je viróza docela silná, takže jen v nejnutnějších případech. nicméně do Olympie ani shopingparku se nechystám a to ostatní snad zvládneme :slight_smile: takže hurá zpět do ruchu města :wink:
mějte se, papejte, kakejte a hodně zdravíčka jak maminám, tak miminkům :slight_smile: a nezapomeňte psát, jak se daří a jak válčíte :slight_smile:
15. led 2007 v 18:15  • Odpověz
Lussi, my už máme za sebou i pokakanou paní doktorku v poradně :grinning: My jdeme do poradny zítra, tak jsem zvědavá jak jsme vyrostly :wink:
16. led 2007 v 07:52  • Odpověz
panenko díky za uklidnění, že nejsme jediný. cítila jsem se docela hloupě. asi to tedy není tak neobvyklé :slight_smile: určitě napiš jak jste povyrostly a kolik vážíte? :slight_smile:
17. led 2007 v 09:09  • Odpověz
ju a taky se už začínáme skutečně vědomě usmívat :slight_smile: maminky, to je tak krásný :slight_smile: sice zatím martínek úsměvy šetří, ale mám tu čest být první na koho se tak usmál a vlastně i prozatím jediná. asi mě už pořádně zaostřil tak se směje :grinning: ostatní zatím ještě prozkoumává..
tak hodně radosti s ratolestmi paaa :slight_smile:
17. led 2007 v 09:12  • Odpověz
Však kdo jiný než máma by si měl první úsměv zasloužit :slight_smile:
17. led 2007 v 09:13  • Odpověz
a dnes má první úsměv i táta :slight_smile:
a co vy panenko? jak se se Sárinkou máte?
17. led 2007 v 10:29  • Odpověz
Ahoj holčiny a mimískové,hlásím se po malinké odmlce.Tomášek nám pěkně roste a hezky papá. Zítra jdeme do poradny, tak jsem zvědavá.Prdíky nás pořád trápí. Pijeme oba fenyklový čaj. Trochu to pomáhá, ale jak kdy. Odříhnout dávám, ale Tomča si někdy neodříhne a jindy si odříhne jak dospělej chlap po pivu :grinning: .Teď máme docela plačivé období. Někdy mě nenechá ani na chvilku oddychnout. Pořád se chce chovat a někdy pláče i při chování a nemůžu ho utišit :frowning2: .Včera mi plakal i na procházce.Tak jsme na konec domu pomalu utíkali, abych už kojila a chovala.Je krása pozorovat, jak začíná pomalu pozorovat věci kolem sebe.Nejradši má kolotoč nad postýlkou.Dnes si prohlížel našeho kocoura a koukal na něj docela nevěřícně :slight_smile: .Asi si říkal:ježiši co to zase je?Tak maličký teď chvilku spinká, tak jdu rychle vařit.Studený večeře mi už lezou krkem.
Mějte se moc krásně a dávejte na sebe a na mimísky pozor, teď když řádí ty chřipajzny.
Papa Hanka a Tomášek
17. led 2007 v 11:11  • Odpověz
Lussi, teď jsme se vrátily z poradny a nejsme sice tak dobří jako vy, ale přibíráme slušně :slight_smile: 57 cm, 4 930g a další kontrola za 14 dnů :wink:
Jinak mě dnes ještě čeká návštěva na gyndě, tak jsem zvědavá co mi řeknou tam :slight_smile:
17. led 2007 v 11:27  • Odpověz
vy chodíte do poradny co14 dnů? my po měsíci! :-/ na gyndu mám jít až bude hezký počasí :grinning: ale nevím nevím,jestli tam nezajdu dřív, mám pocit že jsem sešitá nějak moc.. tak nevím jestli se to ještě nějak vstřebá nebo co s tím :fearful:
panenko, jak nejste tak dobří jako my! jste stejně dobří, těch pár deka už nic není :slight_smile: to brzy doženete.. navíc my máme chlapa :wink:

hanah vydrž, brzy ti to tomi oplatí krásným úsměvem :slight_smile: já mám pocit, že martin pláče o poznání víc když má tzv.růstový spurt.teď by nás další měl čekat "až" ve 3.měsíci.. a máš i ten sabsimplex? našemu ferdovi pomáhá i nosit se a houpat, to občas zapomene i na bolení bříška.

teeeda, dnes je tam ale zima. ani nevím jestli se mě chce vůbec s malým ven.. potřebuju do sparu a drogerky. manžel sice nakupovat byl, ale znáte to? přinesl jen půlku věcí.. :grinning:
17. led 2007 v 11:46  • Odpověz
Ahoj holky,tak jak koukám na ty vaše váhové přírůstky,tak jsme břídilové. Vojtíšek má "jen" 4330g.Ale papá statečně,i přibírá,tak je v pořádku.Nám teď začalo období-nebaví mě to v postýlce,jen v náručí.Už to není to spinkací miminko.Začíná se rozhlížet po světě a vyžadovat pozornost.Téměř nic doma nestíhám.Ale nevzrušuju se tím,mímo je přednější.
Taky máme ještě pořád žloutenku,byli jsme na odběru bilirubinu.Bylo to fakt hrozný,malého jsem držela v náručí a nešikovná sestra mu mordovala postupně dva prstíčky na jedné ruce,jeden na druhé a nakonec ho nabrala ze žíly.Byla jsem úplně vyřízená a Vojta měl záchvat hrdelního pláče.V pátek jdeme na kontrolní odběr,tak už z toho mám hrůzu dopředu.Když vidím jak ho trápí,mám slzy na krajíčku.
Mějte se hezky a ať vám miminka nikdo netrápí.Ani ty prdíci :wink:
17. led 2007 ve 12:32  • Odpověz
Co je to růstový spurt? To jsem nikdy neslyšela. Kapky nedáváme. Doktor v poradně říkal, že až od 1 měsíce.Ale koupila jsem rektální trubičku a ta fakt pomáhá. Ty prdíky z Tomáška krásně vyjdou. Sice jsem se tomu bránila, ale v poradně říkali, že to pomůže a měli pravdu. Tom se při tom tváří docela spokojeně, takže žádný trauma z toho snad mít nebude.
Leamo přeju Ti, aby se Vojtíšek co nejdříve uzdravil a nikdo ho takhle ošklivě netrápil.Mě stačí, když vidím, jak má malý ubrečený očička a taky se mi chce brečet.Jsem asi velká cíťa. :slight_smile:
17. led 2007 ve 14:25  • Odpověz
ahoj holky! to nase mala ji a roste jako z vody. Za posledni tyden pribrala 400g. Jen jsme koukali. Musim ji ale strasne casto kojit a taky me prijde, ze uz me to dost vycerpava. berete i ted nejake vitaminy, nebo zelezo? Ja asi zase zacnu.
Fakt vubec nevime, co jsou problemy s prdiky?! Cim je to, ze u vas je to tak caste? Nam por. asist. co nas chodi kontrolovat rikala, ze je to problem jen u "lahvovych" Ze kojene vzduch nepolykaji... Vy ale prece taky kojite, ne?
Laurinka si po kojeni vzdy poradne odrihne a v noci nekdy prdi, ale problem fakt nema... To jsem rada.
17. led 2007 ve 14:36  • Odpověz
lussi, chodíme každých 14 dnů, sice nevím proč, ale je to tak a mně to vyhovuje, protože aspoň vím, jak malá přibírá :slight_smile:
17. led 2007 ve 14:48  • Odpověz
Někde jsem slyšela, že na větry kluci hodně trpí.Já kojím a teď dávám čaj z lahve, ale malý měl problémy když z lahve nepil.No jo, to jsou prostě ti naši chlapáci :grinning: .
17. led 2007 v 15:17  • Odpověz
Ahojky, tak to jsem blázen, mě doktorka řekla, že když budou problémy s větříky, tak ten čaj mám pít já, že se to k malé kojením dostane.
17. led 2007 ve 20:46  • Odpověz
Ahoj, tak v poradně jsme dopadli dobře. Tomča váží už 5120g. Doktor na to jen řekl: teda ten jede :grinning: .Jdeme až za 14 dní, tak teď bude klídek.Ten čaj pijeme oba, ale já jen 1 denně, protože se mi začalo hrozně dělat mlíčko, Tomča ho nestíhal pít a mě pak bolely prsa :frowning2: .
18. led 2007 ve 14:30  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.