• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Prosinec 2006

(Zamčená)
12. března 2010 
ahojek maminky :slight_smile:
ten růstový spurt znamená, že ve 3a6 týdnu a pak 3a6měsíci dítka rostou o něco rychleji..
také jsem překvapená,že ten čajík dáváš i miminku..no ale co, aspoň se to k němu dostane dřív.. já plně kojím a do půl roku bych to nerada měnila, žádný příkrmy ani čajíčky bych dávat nechtěla.
s tou žloutenkou je mě vás líto,takové trápení s odběrama. já těžko snášela i to píchání do patičky v porodnici. malej řval jak tur, ale prý je to nebolí, údajně jen ze strachu. no nevím. ale co už máme i slzičky, tak je to srdcervoucí, raději bych si nechala ruku uříznout, než jemu nějaké trápení..
tak ať jste brzy zdraví a sestřička šikovnější..:slight_smile:
maminky opatrujte sebe i svá miminka, jsem ráda že tu jste :slight_smile:
a s prdíkama si poradíme, však jsme šikulky :slight_smile:
18. led 2007 v 19:31  • Odpověz
Ten čajík je pro děti od prvního týdne, ale ikdyž dávám čaj, tak plně kojím. Máme doma otesánka.
18. led 2007 ve 20:36  • Odpověz
neneee, nekritizuju hanah.. náš malej by to taky zvládl :grinning: dnes mě chce zase uplně vysát. snažím se ho přesvědčit aby už v postýlce spinkal. musí si zvykat, že? :slight_smile: pouštím mu tam miminkovskou hudbu, ale zatím to dnes moc nezabírá..
stejně nejraději usíná u prsa nebo aspoň kolíbáním v náruči.. :slight_smile:
vám spinkají dítka v postýlce v pohodě?
18. led 2007 ve 20:40  • Odpověz
Tomášek spinká v poho. Když ho uložím, tak pláče tak 10 minut. Já ho chodím utěšovat a po chvilce usne. V noci po kojení ho vždy hned uložím do postýlky a to usne hned :slight_smile: .Jinak náš Tomča se krmí v průměru 40 minut.A když mám pocit, že už spinká a chci se odtáhnout, tak začne zase rychle sát.Pak mu mlíčko vytéká z pusinky.Je to naše malá přísavka :grinning: .
19. led 2007 v 06:33  • Odpověz
Lussi, u nás je to tak, že když má Sára dobrou náladu, tak si chvilku brouká v postýlce a pak usne, ale většinou usíná vleže při kojení u nás v posteli a pak ji do postýlky přesunu :slight_smile:
19. led 2007 v 08:00  • Odpověz
holky jak to delate? to nase v postylce sama zatim neusnula. Usne v naruci, nebo u kojeni a pak ji dam do postylky. Ale kdybych ji tam dala, kdyz je vzhuru, tak urcite nespi. No jo, ale je tu taky nejmladsi, ze... :wink: tak ma asi narok.
Odkdy ucite deti usinat v postylce samotne? A i pres den, nebo az vecer?
19. led 2007 v 16:53  • Odpověz
ahojek mamky :slight_smile:
uklidnily jste mě, že je to u nás všech přibližně stejné. marťas taky usíná nejraději u prsa a pak ho přesouváme do postýlky. zkoušíme už zavést rituál, kolem půl osmé vykoupat (obden), nakrmit a hajdy do hajan. ztlumím světlo (abych pak taky trefila) a pustím krásný mimi CD.. někdy usne,jindy poplakává, tak ho chodíme tišit,ale nebereme do náruče. to až když pláče dlouho.. dnes mě usl při kojení, takže zase bude koukat jak se ocitl v postýlce :grinning: hanah, máte to už pěkně vychytané to spaní.
panenko, uvažuju jestli jít na ty kyčle do dětské, nebo raději do bílého domu, kde se nemusíš objednávat a je to tam prý příjemnější. no ale vzhledem k tomu, že jsme objednaný už na středu, tak to asi nechám tak :slight_smile:
19. led 2007 ve 20:48  • Odpověz
paula, ja bastim obden nejaky vitaminky.. neco jako v tehu, ale manzel koupil jinou znacku.detska lekarka me je nevyloucila, ale rekla ze kuli malymu a kojeni at to neprehanim a nejim to kazdy den, obden ze to staci :slight_smile: tak je beru opet jak si vzpomenu :grinning:
19. led 2007 ve 20:52  • Odpověz
Ahoj holky,tak to máte pěkný spaní.Náš Vojtíšek teď v postýlce nechce být téměř vůbec.Jak ho tam položím po kojení(už usnutého :slight_smile: ),tak se během chvilky probere a poplakává do té doby než ho vezmem do náručí.Není to pravidlem,ale dost často se to teď opakuje.Vyjímkou je noc,to spinká hned.
Dneska jsme byli na tom odběru bilirubinu,pro změnu ho nabírali z hlavičky.Vypadalo to hrozně,ale bylo to rychlý,sestřička šikovná a Vojta zas tak moc neplakal.Doufám,že už výsledky budou dobré a odebírali ho naposledy.
Teď momentálně máme prdíky,taťka utěšuje,tak jdu na pomoc.Mějte se hezky :wink:
19. led 2007 ve 23:01  • Odpověz
leama, bud rada, ze spi v noci! :wink: Laurinka ma v noci po kojeni vetsinou siroce otevrena ocicka a chce delat vse, jen ne spat a trva mi tak hodinu, nez ji primeju k tomu aby spala. Ve dne usne casto hned po kojeni... :pensive: . Tak ma asi jeste obraceny rezim, jak rikaji u novorozencu. Kazdopadne to neni jednoduche s ni v noci bdit. A kdyz usnu driv nez ona, tak se pak rozbreci a musim ji utesovat jeste dele, to se taky nevyplaci.. :wink: .
No ale hlavne ze je zdrava a ma se k svetu. Co bysme pro ty svoje broucky neudelaly, ze?!
20. led 2007 v 09:33  • Odpověz
Lussi, já to určitě nechám na středu do dětské, ale pokud budou další prohlídky, tak by pro nás byl Bílý dům dostupnější :slight_smile: Můžu se zeptat jaké CD pro mimi posloucháte?
22. led 2007 v 07:37  • Odpověz
ahojek panenko :slight_smile:
máš pravdu, nechávám to na středu, už je to objednaný a tak nějak s tím psychicky počítám.. ještě bude min.1 prohlídka. doufám že budeme v pohodě a nebudeme muset chodit častěji. :confused:
máme 2cd, jedno nám dala švagrová: od Roberta Jíši-relaxační hudba pro miminka
a druhé jsem našla na netu a kamošky mě ho z anglie přivezly(u toho usínáme celá rodinka): http://www.mothersbliss.com/shopping/sleepymusic.asp#
22. led 2007 ve 14:30  • Odpověz
Děkuji za info :slight_smile: A jak se jinak s Martínkem máte? :dizzy_face:
22. led 2007 v 15:00  • Odpověz
ahoj, dnes máme trápení,nejsem si jistá jestli je to bříško bo něco jinýho. včera jsme byli u tchyně a opomněla nám říct, že má chřipku :angry: doufám že to Marťas nechytl.. takže dnes pláčeme a pláčeme :frowning2:
a co vy? jak se daří vám?
22. led 2007 v 18:10  • Odpověz
My jsme zatím v pohodě, ale něco nám leze na tatínka, tak sna to zvládneme :frowning2:
23. led 2007 v 07:26  • Odpověz
Ahojky, my jsme taky v poho.Mezi lidi zatím nechodíme, jen ven do přírody s kočárkem. A návštěvy pro jistotu taky odkládáme.Teď každý prská, tak pro jistotu se straníme.Docela i prdíci nás přestaly trápit.Takže dobrý.
Lussius hlavně aby byl Martínek v pořádku a všechny ostatní miminka a maminky také :slight_smile:
23. led 2007 v 08:02  • Odpověz
Lussi, ještě k tomu CD, vypadá hezky, škoda, že se nedá koupit i tady :frowning2:
23. led 2007 v 08:18  • Odpověz
panenka: miminkum se taky hodne libi vazna hudba. ja mam cd vazne hudby urcene pro relaxaci, poslouchala jsem to uz v tehu a Laurince se to moc libi. Myslim, ze nemusis mit hudbu extra pro miminka, libi se jim i klidna vazna muzika.
lussi: dite do 3 mesicu pry nemuze dostat normalni nemoci.ma taky imunitu z tvyho mlicka :wink:
clovek se ale o ne hrozne boji, ze??
23. led 2007 ve 14:18  • Odpověz
Paula, děkuji, vyzkoušíme :slight_smile:
23. led 2007 ve 14:46  • Odpověz
Ahoj maminky, tak jsme dnes byly v nemocnici na kontrole kyčliček a všechno je v pořádku :slight_smile: Jen jsme neměly štěstí na Lussi a Martínka :frowning2: Škoda, moc jsme se na vás těšily :slight_smile:
24. led 2007 v 17:51  • Odpověz
ahojek maminy :slight_smile:
s tou imunitou je to skvělý, jsem ráda jestli to dostat nemůže. kdybych to dostala já, tak aspoň dostane z mlíčka protilátky, ale takhle jsem nevěděla, jestli by ode mě taky měl něco na likvidaci bacilů..
panenko, je pravda že pouštíme taky vážnou hudbu a líbí se :slight_smile: pouštěla sis ty ukázky ze sleepy baby? mě to uchvátilo. kdybys chtěla, můžu ti to skopčit a nějak doručit :slight_smile:
panenko v kolik jste tam byli? já ještě dopoledne volala máti, jestli musíme přes centrální registr nebo jak to tam chodí.. a ona mě hned volala zpět, že máme přijít dřív, Dr.že je tam od půl druhé a máme to domluvený i na evidenci i u nich, abychom nemuseli čekat. přijeli jsme cca v 1h. a málem jsme ani nestihli dojít, když nás sestřička volala :grinning: (potkala jsem tam šéfa, tak jsme minutku povídali..) ve čtvrt na dvě jsme už frčeli zpět domů..
24. led 2007 v 19:17  • Odpověz
Lussi, my jsme tam byly kolem druhé a byly jsme taky hned na řadě, takže to bylo v pohodě! A to skopčení je prima nápad :slight_smile:
24. led 2007 ve 20:08  • Odpověz
to jsem ráda že jste byli taky hned vybavný :slight_smile: já si ani nestačila všimnout, kolik maminek předbíháme, ale myslím že jich tam bylo jen pár, takže žádný černý svědomí :slight_smile: tak fajn, řeknu manželovi ať mě to pro tebe okopíruje :slight_smile:
24. led 2007 ve 20:26  • Odpověz
Bylo to rychlé, skoro jsem malou ani nestihla vyslíknout! A překvapilo mě, že tam moc maminek nebylo :slight_smile: Vezl nás tam můj taťka, takže dědeček, a ten říkal, že když jsme byla malá já, tak čekali třeba dvě hodiny :wink: , takže aspoň nějaký posun ve zdravotnictví nastal :slight_smile:
25. led 2007 v 07:54  • Odpověz
Ahoj holky, nás čekají kyčle za týden. Když jsem tam byla ve třech týdnech, tak tam bylo pěkně narváno.Jsem zvědavá, jak to bude tentokrát, ale doufám, že to půjde rychle jako u vás. Teď když každý prská se mi tam nechce čekat.
Budete chodit s mimískama v tomhle počasí ven?My včera byli a docela dobrý.Ale nevím, jestli je vhodné chodit ven když mrzne :frowning2:.
Nad prdíkama se nám docela podařilo zvítězit, takže malému už nedávám čajíček.Jen já piju ten fenykl :stuck_out_tongue_closed_eyes:.Ale potrápil nás opruzený zadeček, ale to je naštěstí už taky dobré :slight_smile:.
Mějte se krásně a hezký den :slight_smile:
25. led 2007 v 09:05  • Odpověz
Ahoj, nám říkali v porodnici, že do -5 je to v pohodě, když je víc tak ven taky, ale na kratší dobu :wink:
25. led 2007 v 10:01  • Odpověz
Děkuju za radu. Teď jsem koukala na teploměr. Je -1 a svítí sluníčko. Hurá, můžeme vyrazit do ulic :slight_smile:
25. led 2007 ve 12:24  • Odpověz
Právě jsme se vrátili z procházky. Nejprve svítilo sluníčko, ale pak začalo pěkně chumelit. Naštěstí jsem měla na kočár pláštěnku, takže jsme to zvládli. Domů jsme přišli jako tři sněhuláčci (já, Tomášek a pes). :grinning:
25. led 2007 v 15:41  • Odpověz
ahojek :slight_smile:
hanah já myslím že to byla náhoda že na ortopedii to bylo bez čekání.a jistou zásluhu na tom má jistě i to počasí a chřipky.. taky jsme jeli autem, vezl nás manžílek.. :slight_smile: raději, než se tím sněhem štrachat kdo ví kudy jak dlouho atd..
taky zatím chodíme na procházky, ale zítra hlásí dost mrazivo, raději zůstaneme doma a s pejskem pošleme dědu :wink: přijde brzy z práce a už se nabízel :slight_smile:
holky opatrujte se, jdu zkontrolovat našeho raubíře.. má záchvaty pláče a křiku. nevím co to může být. jeden den je k neutišení, další prospí a dnes ho to chytlo až odpoledne.. bříško to není (ani plný ani prázdný) tak nevím.. ale snad se mě podařilo ho uspat :slight_smile:
pa a krásné dny s mimískama :slight_smile:
25. led 2007 ve 20:48  • Odpověz
My také zítra nepůjdeme. Chudák pes to bude muset vydržet až do pozdního odpoledne. To se vrátí přítel z práce.
Tomča to má také tak. Dnes byl zlatíčko, ale jindy pláče a pláče.Přešel na novou taktiku. Když si chce něco opravdu vynutit, tak nepláče, ale přímo piští.To moc dobře ví, že se mi ho zželí a šup už je v náručí :grinning: .
V kolik hodin dáváte mimísky večer spinkat? Já dávám ve 21.Ale co čtu na jiných diskuzích, tak holky dávají spinkat už v 19.Dnes mi Tomča poprvé v noci spinkal až do 4 a pak do 8. To byla paráda. Pěkně jsem se vyspala. Jo je to prostě hodnej klouček.
Dobrou a klidnou noc miminkám i maminkám.
25. led 2007 ve 21:49  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.