• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Prosinec 2006

(Zamčená)
12. března 2010 
Krásné mrazivé ráno,
u nás je to podobně :slight_smile: Jeden den je malá v pohodě a spinká skoro pořád, druhý den je křik a pláč a nedá se moc utišit :wink: Takže každý den je jiný a nedá se nic naplánovat :slight_smile: Ale rána to vždycky napraví, protože to Sára háže úsměvy na všechny strany a spokojeně si pobrukuje :dizzy_face:
My dáváme spinkat tak kolem osmé, protože kolem sedmé koupeme, pak papáme a u toho usínáme :slight_smile:
přejeme krásný den všem :slight_smile:
26. led 2007 v 08:32  • Odpověz
ahojek mamky :slight_smile:

hanah, také dáváme spát kolem osmé,spíš po osmé - po koupání a papání. ne vždy brouček spinká, ale ať si pěkně už zvyká. jiné rituály ještě nezavádíme, jak píšeš panenko, každý den je jiný. dnes jsme vstávali v šest ráno, hladoví prokaděný a zvídaví co nového uvidíme.. takže ani nápad že bych si ještě lehla :grinning: ale jsem ráda že to máme všechny tak podobně, bude to normální :slight_smile:
hanah a taky pozor na ty virozy, včera mě psala známá, že jejich honzík chytil velikou rýmu a kašel. jsou mu necelé 2 měsíce jako naši broučci.. :frowning2: a je docela horor mu lít vincentku do nosánku či jak ho má kurýrovat. chudínci. u nás by něco takového asi nešlo vůbec zvládnout. leda Martínka přikurtovat.

tak se mějte, dnes krásně spinkáme takže jdu vyřizovat mailové aj. resty :slight_smile:
paaa Lu
26. led 2007 ve 14:16  • Odpověz
Ahojky, opravdu je to všude skoro stejné.
Tomášek má dnes dobrou náladu. Usmívá se od ucha k uchu. Já koupu mezi 17-18. Bydlíme totiž v posledním patře a později se koupou ostatní. Stačí totiž, aby si někdo pod námi pustil vodu a nám neteče :rolling_eyes:.Někdy mám sto chutí dát na nástěnku rozpis koupání a pouštění vody :grinning:.
Po koupání kojím, pak si hrajeme a mazlínkujeme a kojím ještě ve 20:30. To jako kdyby Tomča věděl, že už se půjde spinkat, tak se s papáním pěkně loudá a dělá jaký má obrovský hlad :grinning: .A když už je napapkaný a já ho chci odnést, tak zase rychle hledá prsíčko.
Dnes je venku krásně, ale u nás je -7, takže dnes žádná procházka. To je hrůza sedět celý den doma. Už aby se oteplilo.
Tomášek si občas kýchne a někdy mu musím odsát nudličku.Ale doktor říkal, že to nic není :slight_smile:.

hezký den
26. led 2007 ve 14:33  • Odpověz
ahoj Hanah,
s tím koupáním to máš ale hloupý. hlídat si hodiny kdy je voda. koupete holky každý den? my tak obden prozatím.
jj, oni jsou ti naši kulíšci opravdu už pěkně vychytralí i když jsou tak mrňaví :grinning: jsou tak úžasní. včera jsem koukala na krimi live na primě a nějaká mamina tam nechala v lese novorozenou holčičku! zdravou života schopnou, ale nechala ji tam umřít.. uplně mě to rozplakalo když si představím jakýho drobečka bezbrannýho opustila. proč ho nedala aspoň do babyboxu! no nejde mě to z hlavy..
taky jsme dnes venku nebyli, pro jistotu.. příští týden má být opět příznivě, tak si to vynahradíme :slight_smile:
příjemný den, paaa Lu
26. led 2007 v 16:19  • Odpověz
Ahojky,
já jeden den koupu ve vaně a druhý den jen otírám tělíčko žínkou. Tomášek má koupání moc rád, ale přesun z vany do pokojíka je horší. To se neobejde bez řevu. Ikdyž je zachumlaný v plíně a osušce, tak je mu v tu chvíli asi zima.
Dnes mě hrozně naštval pes. Rozkousal Tomáškovi dudlík. Ukradl ho z gauče, když jsem přebalovala.Tomášek měl takový drahý, silikonový. Ještě že jsem měla doma náhradní. Bez dudlíka totiž někdy nemůžu Tomču utišit.Ale to už je jen obyčejný motýlek. Ale když Tomču pozoruju, tak mu vyhovuje asi líp než tam ten. Takže hned jak se dostanu ven, tak budu muset koupit další do zásoby.
Ty takový mámy by potřebovaly zakroutit krkem. Ach jo, to jsou hrozný věci :angry:.
Jo to mi moje mamka (tři děti) pořád říká, že mrňousek moc dobře ví, jak na mě. A hodně rychle se naučí toho využívat. Samozřejmě plně ve svůj nejlepší prospěch :grinning:.
26. led 2007 v 16:32  • Odpověz
Ahoj,
my koupeme taky obden a Sára nemá ráda přesu z koupelny do pokojíčku! :slight_smile: Ale jen co je suchá a rozbalená na přebalovacím pultě už je spokojená :slight_smile: Ona je vůbec nejspokojenější, když je nahatá, už aby bylo teplo :slight_smile:
27. led 2007 v 17:29  • Odpověz
Ahoj,
tak my dnes koupili vaničku. Koupala jsem ve velké vaně, ale ty přesuny do pokojíku byly vždy s pláčem. Sice topíme na 23 stupňů, ale jak jsme pod střechou, tak je tu stejně chladno. Takhle vše zvládnu v pokojíčku. Dnes jsme to poprvé vyzkoušeli a nebyl žádný pláč.Vaničku mám hned u přebalováku, takže už žádné přesuny.
Přeji krásný večer :slight_smile:
27. led 2007 ve 20:52  • Odpověz
Ahoj maminky a miminka,
dnes nás čekají kyčle. Snad tam nestrávíme půl dne.Pak napíšu jak jsme dopadli.Moc se mi tam nechce, protože venku pěkně fouká a prší :rolling_eyes:.
Mějte se hezky
29. led 2007 v 10:25  • Odpověz
Tak ať vám to dobře dopadne a neodnese vás vítr :dizzy_face:
29. led 2007 v 10:34  • Odpověz
29. led 2007 v 10:35  • Odpověz
Kyčle máme za sebou. Vše je v pořádku. Dokonce jsem tam přišla a nikdo tam nebyl. To byla paráda. Takže jsme byli hned hotový.Další nás čekají až za měsíc a půl.Jsem ráda, že to šlo tak hladce arychle. :slight_smile:
29. led 2007 v 16:29  • Odpověz
ahojek :slight_smile:
super že DKK máte též v pořádku. myslím že není zvlášť velký důvod k obavám z další prohlídky, když vše teď vypadá dobře..
hanah a jak naplňuješ vaničku? já koupu ve vaničce ale v koupelně. nedovedu si představit tu vodu přenášet. raději přenesu malýho pak na přebalovák. také plakával když jsme ho vyndali z vaničky. včera jsme se koupali spolu ve vaně a bylo to moc prima :slight_smile:
a za včera máme taky zajímavý rekord. 4 plíny pokaděný hned po sobě a pátou do půl hodiny, ta už nebyla tak durch, ale taky slušný. kde se to v tom malým tělíčku vzalo nechápu :sweat_smile:
opatrujte se maminky a užívejte si prťata. zdá se mě, že nám nějak rychle rostou :slight_smile:
29. led 2007 v 16:53  • Odpověz
Ahojky,
vaničku mi nosí do pokojíku přítel. Ale včera jsem si hrála na hrdinku a chtěla jsem jí jít vylít a nějak se mi zhoupla a voda se vylila na koberec a ratanové křeslo. No to jsem si zase vyslechla :confounded:.Až budu doma sama, tak budu asi vodu nosit v lavoru.Sice se naběhám, ale malému se moc líbí koupání ve vaničce.Už se těším, až se taky budeme spolu koupat. Ale čekám, až bude trochu víc teplo.
Tak to já mám doma pěknýho pokakánka.Téměř všechny pleny máme pokakaný.A to přes den přebaluju i každé 2 hodiny.V porodnici nás učili přebalovat před kojením, ale já přebaluju po kojení, protože se pravidelně pokaká a já po kojení musela opět přebalovat.
29. led 2007 v 17:06  • Odpověz
to nošení vody ti nezávidím. ona je taky docela těžká a jak píšeš, je pěkně divoká.. já bych brzy tak vyplavila rodiče co bydlí pod náma jak jsem šikovná :grinning:... my taky většinu plenek prokadíme, čurání vždy nepřebaluju, jen když je plnějc.. ale teď jsem si nestačila ani umýt ruce a už po cestě do koupelny jsem slyšela, jak to tam znovu lítá a takhle 4x..
koukala jsem do albíček, máme to ale pěkný drobečky :slight_smile: musím nás maminky pochválit :slight_smile: večer nebo zítra snad též album zaktualizuji :slight_smile:
29. led 2007 v 17:35  • Odpověz
Ahoj holky,
tak dnes v noci nebo spíš nad ránem jsme měly to samé co popisuje Lussi, než jsem stihla dojít z koupelny k malé, už byla znovu plínka plná, tak jsem ji přebalila znova a dala do postýlky a asi 5 minut nato zase rachot a zase plná plínka! :slight_smile: A Sára ta se na mě spokojeně culila :dizzy_face: No hlavně, že se jí ulevilo :wink:
30. led 2007 v 07:35  • Odpověz
Jinak u nás panuje dost chaos! :wink: Manžel se rozhodl, že vymaluje předsíň, jenže jaksi zapomněl, že malá vždycky když potřebujeme, aby byla hodná tak to nějak nejde, takže řvala a řvala ařvala. Takže jsem nakonec musela vyrazit ještě kolem šesté večer ven, aby aspoň na chvilku usnula a my mohli dodělat práci! No lepší čas si vymyslet nemohl! :unamused:
30. led 2007 v 09:08  • Odpověz
Ahojky,
tak malování vám vůbec nezávidím.My jsme se už 2x stěhovali a vždy jsme komplet malovali celý byt. Fuj.
To já album moc nezaktualizuji, protože se nám rozbil foťák. Zrovna když bych chtěla malého fotit jak o závod.No ale už pomalu koukáme po novém.
Už aby bylo jaro.Tady opět prší.Ale na procházku stejně půjdeme.To si nemůžeme nechat ujít.
Hezký den :slight_smile:
30. led 2007 v 09:15  • Odpověz
ahoj holky,tak uz taky vime,co jsou prdiky :frowning2:. vubec se nedostaneme k nejakemu uspavani, protoze pravidelne od 19:00 do pulnoci nebo jedne hodiny place... Snazime se ji pomahat masazemi a tlacime kolinkama do briska. Trochu to pomaha, ale stejne hodne rve...
Vam uz prdiky presly? Jste vzdycky napred :wink:
30. led 2007 v 10:31  • Odpověz
Ahoj Paula, my dáváme pořád SabSimplex, takže je to v pohodě :slight_smile:
30. led 2007 v 10:36  • Odpověz
teda raději to zaklepu :wink:
30. led 2007 v 10:36  • Odpověz
Ahoj Paula. Já používám tu rektální trubičku. Ta fakt pomůže. Není to nic hroznýho a Tomčovi se vždycky hned uleví a je klid.Taky piju ten fenykl, takže nás teď prdíky už tak často netrápí.Masáž a kolínka k bříšku nám pomohlo jen na chvilku.
Přeju, ať nad prdíky brzy zvítězíte :slight_smile: :wink:
30. led 2007 ve 12:52  • Odpověz
ahojek :slight_smile:
paula taky máme o něco starší dítka.. :wink: a nás taky prdíky dovedou potrápit, i když dáváme jako panenka sabsimplex.. někdy mám obavy, aby toho neměl moc, protože nepočítám ty kapičky kolik jich dáváme,tak zkoušíme i cvičit, pít čajíky, do všeho dávám kmín a snažím se vyvarovat nadýmavým jídlům.atd. jako nejhorší kromě všeobecně známých luštěnin jsem skutečně naznala že jsou čokolády a slupka od jablek.. tak jestli to baštíš, tak na to pozor..
hanah, to jste ale pěkný šikulky když stihnete i malovat.. k tomu bych asi nesvolila,manžel vymaluje a na mě by zbylo uklízení :grinning:
panenko moc zdravím a hlavně že to lítá ven a naše broučky netrápí :slight_smile: tuhle mě kamarádka histericky volala, že jejich eliška už 5 dnů nekadila! no to jsou ty přepečlivý a na přednáškách nepozorný maminy..
tak se opatrujte a šupky s kočárkama ven, na mimísky neprší a my to nějak zvládnem, ne? :slight_smile: vždyt jsme šikovný :slight_smile:
příjemný den, Lu :slight_smile:
30. led 2007 ve 14:07  • Odpověz
lussius:cokolada?! :confused: :frowning2: :wink: tak to uz vim kde je problem :grinning: . ja piju kazdy den caj fenykl-anyz-kmin a to je vyborny na traveni obou. Posledni dobou jsem ale jedla kazdy den cokoladu. kvuli energii a nervum...Tak toho necham a treba bude zase dobre jako driv...
30. led 2007 v 19:06  • Odpověz
no vidis :slight_smile: tak to zkus a snad to pomuze.. ja coko miluju a ted po porodu obzvlast.. takze nekdy neodolam a pak je to hned znat.. tak drzim palec at to je tim :slight_smile: jinak me kamaradky radi zkouset a zkouset co nam neprdi :grinning:
30. led 2007 ve 21:06  • Odpověz
Ahojky,
tak teď jste mě teda nepotěšily! Čokoládu teď jím taky často, tak toho hned nechám ať je ta naše beruška v pohodě :slight_smile: :confused:
31. led 2007 v 07:07  • Odpověz
Lussius diky diky diky! :slight_smile: Po 4 dnech mame najednou pokoj!me to bylo divny, proc ma najednou vzduch v brisku, kdyz na to predtim nikdy netrpela... ty dny jsem jedla fakt hodne cokolady! musim si davat vic pozor co jim, ja mam jen seznam vhodne a nevhodne zeleniny a ovoce a pak vim, ze se nema syrovy mliko a buchty s kypricim praskem, nebo kynute.
Jak jite vy?normalne, nebo jinak s ohledem na kojeni?
A co hubnuti? ja mam porad 10kg nahore :frowning2: , ale po sestinedeli se chystam chodit na cviceni po porodu.
31. led 2007 v 18:54  • Odpověz
ahoj Pauli, já si musím moc dávat pozor na to co jím, i když čím víc se malá hýbe tím míň má prdíky.Ale bacha na květák, brokolici, fazole. Jinak s hubnutím. malá má 3 a půl měsíce a já jsem zpátky na své váze. A to necvičím. Chodím na procházky a kojím
31. led 2007 v 18:59  • Odpověz
ahojek :slight_smile: abych se přiznala, jídlo moc neřeším a ráda hřeším (i s čoko, snažím se to aspoň nepřehánět..) vynechávám jen luštěniny, citrusy a hroznové víno.. paula, mohla bys mě na oplátku poradit, jaké ovoce si můžu bezpečně a bez výčitek dát? :slight_smile: jsem moc ráda jestli jsme tobě i lauře pomohli :slight_smile: někde jsem to četla a vlastním pozorováním jsem tomu dala za pravdu :slight_smile: a s váhou nejsme nic moc. po porodu krásná +3kg, teď už +4.5 (asi jím moc sladkého, jelikož kojím i chodím na procházky. ale jinak necvičím,chystám se opět k Zitě, jen co přejdou virozy a nebude-li mráz.moc se těším zase mezi lidi) :slight_smile:
opatrujte se a budte zdravi :slight_smile: Lu
31. led 2007 v 19:45  • Odpověz
Ahojky,
tak to já nejím čerstvé pečivo. Ale zrovna dnes nás prdíky trápí a já pořád přemýšlím co jsem snědla.Ale Tomča se jich naštěstí docela dobře zbavuje sám a taky děláme klubíčko.No a při přebalování používám již zmiňovanou trubičku.
Jinak jsem se svojí váhou spokojená. Chybí poslední kilo :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:.Ségra mi říkala, že je nějaký průzkum, který dokazuje, že pokud žena přibere více jak 15kg, tak se jí ty kila buď nepodaří schodit nebo to trvá cca rok.A je pravda, že já přibrala 16.Ale znáte tyhle průzkumy.
Dnes je nám 6 týdnů. To letí.
Přejeme vám dobrou noc :pensive:
31. led 2007 ve 21:24  • Odpověz
Ahoj,
tak mně ještě zůstaly ze 16 kg asi 3 kg a taky chodíme na procházky a kojím, ale chystám se začít cvičit, Lussi, Ty budeš chodit do nějakých speciálních kurzů?
Jinak včera jsme byly v poradně a malá má 5,3 kg. No proti minulému přírůstku je to míň, ale to bude možná tím, že už konečně nekrmíme po dvou hodinách, ale intervaly prodlužujeme :slight_smile:
Mějte se hezky! :dizzy_face:
1. únor 2007 v 07:29  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.