• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Prosinec 2006

(Zamčená)
12. března 2010 
Ahojky,
my byli v poradně dnes a Tomášek má 5630g a 62cm. Doktor sice nic neříkal, ale mě příjde, že je to docela dost. Na to že je nám 6 týdnů. No nevím nevím.Je pravda, že je Tomča pěkný Otesánek.Ale na druhou stranu si říkám, že je lepší když takhle hezky přibírá.Já kojím cca každé 3 hodiny a v noci vydrží nepapat i 6-7hodin.
1. únor 2007 ve 13:21  • Odpověz
Hanah, tak to už je z Tomáška kus chlapa, tak to má být! :dizzy_face:
1. únor 2007 v 15:56  • Odpověz
Panenko to máš pravdu, taky se už hezky pronese. :sweat_smile:.
1. únor 2007 v 16:24  • Odpověz
ahojek :slight_smile: to my jdeme do poradny opět až kdo ví kdy.. ale pronese se pěkně a všichni v okolí říkají, jak roste. já to tolik nevidím.. faktem je, že máme v sobotu 2 měsíce, panenka už :slight_smile:
panenko budu chodit opět k Zitě na Josefskou do centra pro rodinu nebo jak se to jmenuje. vede cvičení i po porodu, a nám se tam nízkopodlažní osmičkou dobře pojede :slight_smile: najdu odkaz, už i kamarádka ze cvičení ho po mě chce a dám ho sem..
je tam fajn, že můžeš platit jen jednu hodinu, nebo si předplatit kolik chceš :slight_smile: a vůbec je tam celková pohoda :slight_smile: bylo by prima kdybys chodila taky a s náma :slight_smile:
1. únor 2007 v 17:20  • Odpověz
hanah, koukala jsem do tabulky, jak jste na tom a je to legrace. poměr k výšce máte tak akorát zlatá střední cesta. ovšem výška k věku, asi jste abnormálně velký, ani se do té tabulky nevejdete :grinning:
panenko tady je adresa kde najdeš to "kondiční cvičení po šestinedělí": http://www.crsp.cz/titul2.html já budu chodit určitě v pondělí kvůli Zitě :slight_smile: a jestli otevřou i ten masážní opět od dubna, taky bych ho zkusila a určitě bude Martínek chodit na pohybové hry s kojenci :slight_smile: budu se muset pozeptat Zity, jestli se můžeme zapojit v průběhu.. doufám že ano :slight_smile: jinak sestřenka chodí na cvičení s miminkem někam do židenic a taky si to moc chválí.. jistě těch cvičení bude po brně víc a někam se v tom půlroce upíchnem :slight_smile:
co vy ostatní maminky, neuvažujete nad něčím takovým?
1. únor 2007 v 17:35  • Odpověz
Lussi, já si pořád myslím, že je Tomča abnormálně velký. Tak to asi nebude fotbalista (jak sní tatínek), ale basketbalista :grinning:.
Vy se holky máte, že máte v Brně tolik možností. To v Teplicích jsme jak v zapadákově. Ale loni na podzim se tu otvíral dům pohybu, tak se tam zajdu podívat a zjistit, jestli tam dělají cvičení pro mamči a mimísky.A určitě chci pak chodit na plavání. Tomča má moc rád vodu, takže to pro nás bude to prvé ořechové. :slight_smile:
1. únor 2007 v 18:10  • Odpověz
hanah jestli má skutečně jeden měsíc a týden, tak je větší než tabulka předpokládá :grinning: jj, jsem v Brně spokojená.ani velký ani malý, je mě tak akorát :grinning: co ty si o tom myslíš panenko? praha je už dost veliká, ale možností ještě víc.. určitě v teplicích cvičení nemáte? nebo někde jinde v okolí? to by byla škoda.. tak se třeba sama můžeš pak dát na cestu podnikání a zavést to u vás :slight_smile: určitě by to i jiné maminky ocenily... kdy začnete plavat? já dřív také chtěla chodit, marťa taky rád vodu, ale nějak váhám, snad kvůli počasí, snad kvůli virozam? kdo ví proč..
mějte se, synek se probudil, asi jsem ho špatně uspala.jdu to zkusit znovu..
Lu :slight_smile:
1. únor 2007 v 19:58  • Odpověz
Ahoj Lussius! Ten seznam vhodneho a nevhodneho ovoce a zeleniny co mam je do 6. tydne. To uz mate za sebou :wink: Pak tam pisou, ze ma maminka jist vsechno, prave aby si dite taky zvykalo na rozdilne chute. Jen pozor s peckovitym ovocem (svestky, broskve).
Ja se na cviceni chystam v nemocnici kde jsem byla i na pripravnem kurzu. 10 hodin specialni poporodni gymnastiky. Miminka se berou s sebou a 1x se uci masaze miminka. Doufam, ze mi to pomuze a ze se nam tam bude libit. S dojizdenim bude asi trochu problem, budem muset vzit tatinkovi auto... tak to snad vyjde, abych tam vubec mohla chodit.
Moje postava po porodu je dost strasna. :frowning2:
2. únor 2007 v 11:02  • Odpověz
Ahoj holky,tak si představte, že jsem dnes začala krvácet.Ale teď už se to uklidnilo a už krvácím jen trošku. Nevím, co si o tom myslet. Měla jsem za to, že když kojím, tak menstruaci mít zatím nebudu :astonished:.Nevíte náhodou?Na kontrolu po šestinedělí jdu příští pátek, tak jsem zvědavá.
Na to plavčo bych chtěla začít chodit cca ve třech měsících.V pondělí musím jít do města, tak se skočím podívat do toho domu pohybu a vše musím vyzvědět.
Dnes jsme poprvé jeli s kočárkem trolejbusem. Docela hrůza. Mám dost velký kočár a mezi těma tyčema mi to moc nešlo.
2. únor 2007 v 18:55  • Odpověz
ahoje hanah, cetla jsem a od kamaradky taky vim, ze MS muzes dostat klidne hned po sestinedeli.. je to individualni,nekdo hned, nekdo dokud koji tak nic. ale pry MS taky nejak kazi chut mlicka, takze malymu nemusi po dobu MS chutnat..
paula diky, tak to je s krizkem po funuse,co :grinning: nicmene je dobre i tak to vedet, kdyz martinka boli brisko tak je protivny a nechce se na me usmivat a vubec cokoliv delat.. takze se aspon trochu hlidam, ikdyz me to moc nejde :grinning: ja holt dycky jim na co mam chut, myslim si ze si telo samo rekne co potrebuje..

mejte se maminky bajecne, Lu
2. únor 2007 ve 21:58  • Odpověz
Ahoj Lussi, na nějaké cvičení bych určitě chtěla chodit, potřebuji to jako sůl! A když to tam máš vyzkoušné, tak se ráa připojím, aspoň bych nechodila sama a víc by mě to nutilo se neulívat :slight_smile: Jen si musím zajistit nějaké to hlídání! :slight_smile:
A cvičení s malou bych taky brala, aby byla taky mezi svýma a udělala si nějaké kamarády už od malička :grinning:
Lussi, mně se v Brně taky líbí, jsem tady od narození a zatím si nedokážu představit bydlet někde jinde :slight_smile:
Jinak jsem asi nějak zakřikla ty naše prdíky, protože malá má teď asi nějaký problém se zažíváním, pořád "ukakává", :frowning2: , nemáte s tím některá zkušenost? Trpím víc než ona, když vidím jak chudinka tlačí a tlačí :frowning2:
Mějte se krásně a zase někdy pa
3. únor 2007 v 09:36  • Odpověz
Ahojky holky, tak jsem přidala do alba fotečky. Je to focené mobilem, takže nic moc kvalita, ale alespoň něco.
Panenko, Tomča si taky ukákne při každém prdíku.Ale to dělá už od malička, takže jsem si s tím nikdy hlavu nelámala.Tomča měl dnes taky pernou noc.Vstával ve 2:45 a pak nemohl usnout, pořád plakal. Nakonec jsem si ho vzala do postele a nabídla jsem mu prso jako v sámošce. Tak se trochu uklidnil, ale pořád se budil a kroutil sebou jako žížalka.Ale ráno se díky trubičce vyprděl, takže teď už je to dobrý. :slight_smile:
Teď když nad tím přemýšlím, jak jsi Lussi psala, že se kazí chuť mlíčka, tak jestli Tom nebyl v noci neklidný kvůli tomu :unamused:.

Přejeme vám krásný den
3. únor 2007 v 10:08  • Odpověz
ahojek :slight_smile:
tak to bude asi celorepublikový mimi problém :grinning: taky jsme dnes špatně spali a bříško nás bolí doteď, jelikož jako hanah jsme vzali mimi do postýlky aby byl klidnější a pak jsme usli a on se přepapal a teď to tráví a tráví a pláče.. už něco vylezlo, ale ještě čekám nášup..
panenko, hlídání Sárinky nemusíš hledat, chodí se tam i s miminkama a prý není neobvyklé, že celé cvičení prokojíš :grinning: ale je tam skutečně pohoda, alespoňv našem těhu kurzu byla a spřátelily jsme se tam s maminkami a píšeme si stále, doufám se i budeme nadále vídat...
3. únor 2007 v 11:31  • Odpověz
lussi, tak tady je ten seznam. mozna nekterym mimcum fakt vadi neco i pozdeji.
Vhodne ovoce a zelenina: Jablka, lilek, avokado, banany, bazalka, hrusky*, cinske zeli*, kopr, hlavkovy salat, fenykl, maliny, brambory, kukurice*, majoranka, mrkev*, petrzel, petrzelova nat, cervena repa, celer, chrest, spenat, rajcata*
U ceho je hvezdicka, na to mohou presto nejake deti taky reagovat spatne a ma se opatrne zkouset.
Nevhodne ovoce a zelenina: Broskve, kvetak, fazole, hrach, grepy, okurky, tresne, kiwi, cesnek, zeli, dyne, porek, cocka, mandarinky, pomerance, paprika, houby, merunky, svestky, rektvicky, kren, pazitky, hrozny, citrony, cuketa

No ale ja treba pomerance normalne jim skoro denne a male to nevadi. Musi se asi zkouset...
Jak jsem psala, ten seznam je do 6-8tydnu, pak by se teoreticky mohlo vsechno. No ale jestli vam mimisci na nadymani trpi, treba najdete v seznamu nevhodnych veci neco co jste nevedely.

Mejte se a hezky a klidny vecer!!!
3. únor 2007 v 19:05  • Odpověz
paula diky moc :slight_smile: zajimavy seznam, nakupovala bych spis podle toho druhyho, samo ze ty nevhodny veci me jedou daleko lip :grinning: jeste dodam k tomu prvnimu seznamu, ze pry slupky od jablek take nic moc..
dnes je martinek zase moc hodny, vcera ho bolelo brisko, ze maminka si musela dat puding bez vareni :frowning2: a pak se divi.. syrove mleko.. uz to fakt neudelam..
citrusy se pry nemaji ze se ditka opupinkovavaji. maji se po nich i nadymat? faktem je, ze se brisko uklidnuje a kdyz to neprezenu jako vcera, tak to martas vklidu i rozchodi a prdiky ho tak nerozhazi..
dnes bylo ale krasne, co? ani se nam nechtelo domu s kocarkem :slight_smile:
mamky mejte se
4. únor 2007 v 19:06  • Odpověz
Ahojky,
Lussi u nás by nebyl problém s kojením, ale malá by asi celou dobu řvala, protože by asi nevydržela spát celou dobu :wink: Včera jsme byli taky dlouho na procházce a bylo nádherně! Už aby bylo jaro :dizzy_face:
5. únor 2007 v 06:52  • Odpověz
Ahojky,
v porodnici nám říkali, že ty citrusy můžou miminku způsobit kopřivku. Ale já pomeranče baštím denně a v pohodě.
Já byla o víkendu u rodičů na chatě a bylo to moc krásný.Na přítele totiž lezla chřipka, tak jsem se bála, aby na nás něco neprsknul :frowning2:,tak jsme mu takhle ujeli.Ale dnes mě naštval, protože měl vyndat ráno kočár z auta a samozřejmě na to zapoměl a my teď s Tomáškem musíme sedět doma.Zrovna když je tak krásně.
Tomča se už třetí noc budí mezi 2-3. To je normální-to krmím a přebaluju. Ale před tím jsem ho vždy položila do postýlky a skoro hned usnul, ale teď pobrekává a mrská sebou.Vždy mu dám dudlík, má ho chvilku, vyplivne ho a začne plakat. Takhle to děláme vždy cca do 5 hodin. Pak to už navydržím (chce se mi šíleně spát) a Tomču vezmu do postele, poskytnu mu prso a je klid.Zase vynalezl novou fintu jak na mě. Prďolka jeden.
Krásný den :slight_smile:
5. únor 2007 v 10:23  • Odpověz
Ahoj holky, dnes jsem byla sondovat ve městě a zjistila jsem , že mám baby studio kousek od baráku. Hurá. Cvičení je 2x týdně pro maminky a miminka od 0 do 5-ti let.Tak počkám, až opadne to chřipkový šílenství a hurá na cvičení. Už se moc těším. Doufám že i Tomášek bude nadšený jako já.
Mějte se krásně :slight_smile:
6. únor 2007 v 15:36  • Odpověz
Ahoj, tak my jsme se dnes byly fotit na pas :slight_smile: Malá u fotografky vykuleně koukala na všechno co tam bylo, ale nakonec se nám fotka podařila! :grinning:
6. únor 2007 v 16:09  • Odpověz
Ahoj, přítel je na antibiotikách. Prská tu na nás bacily. Tomášek dnes taky 2x prsknul a pokašlával. Ale nudlička mu z nosu neteče.Ach jo.Mám strach aby nebyl nemocný :frowning2:.Přemýšlím, jestli jít k doktorovi. Ale spíš počkám do zítřka. To je poradna pro kojence, ale budu Tomču střežit jako oko v hlavě.
Panenko to jste byly u klasického foťáka?
Mějte se holky hezky a opatrujte sebe i mimísky
7. únor 2007 v 09:36  • Odpověz
Hanah, byly jsme v normálním fotu, fotografka měla polaroid, takže fotky byly hned! :wink:
7. únor 2007 v 09:41  • Odpověz
Lussi, ještě jsem se chtěla zeptat, jaké budete dávat očkování, klasiku nebo hexavakcínu?
7. únor 2007 v 10:00  • Odpověz
Ahoj holky,tak jsem tu nějak dlouho nebyla,tak čtu a čtu co je nového.Byla jsem na týden u rodičů.Měla jsem trochu vítr jak to Vojtíšek zmákne tak dlouho v novém prostředí,ale musím ho pochválit.Navíc jsem se tam já měla úplně úžasně.Jen jsem kojila a přebalovala a občas chovala.Takovou"dovču" si dopřeju častěji. :slight_smile:
Taky koukám jaký máte chlapáky,Vojta ještě nemá ani 5kg.Je spíš dlouhý a drobný.Po mamince to teda určitě nemá :slight_smile: ,já mám pořád ještě nahoře 10kg z přibraných 20.Zatím cvičit nechodím,pomalu začínám doma,ale budu to muset nějak pořešit.
Hanah,myslím že se nemusíš bát že by Tomášek něco chytil.Můj manžel měl streptokoka a atb,když bylo Vojtovi 14dní.Doktor říkal,že když je miminko plně kojené,tak je víceméně chráněno.Ale stejně spal v jiné místnosti,nosil roušku a malého nepusinkoval.
Tady v Praze je mlha a trošku inverze,tak asi nepůjdem ven.Jo,taky jsem už několikrát dala malýho na balkon,když jsem pořebovala něco udělat doma.Krásně spinkal.
Hezký den všem :wink:
7. únor 2007 v 10:36  • Odpověz
leama, to jsem rada, ze nejsem sama. Ja pribrala 22kg, po porodu bylo hned 10 dole, pak jeste 3 v jednom tydnu a ted uz nic! Nosim porad tehotensky kalhoty!! a hrozne me to stve. :angry: Ale ted uz se citim celkem dobre, tak taky zacnu poradne cvicit. Nejlepsi motivace je nekoupit si zadne obleceni dokud nezhubnu!
Miminka pry fakt nemuzou chytit bacila. Maji imunitu z mlicka. Trpi jen na sve nemoci - prdiky, vyrazky, opruzeniny.. nebezpecne je pry prehrati, nebo prochlazeni, nakazeni se ale Hani neboj!
7. únor 2007 v 11:05  • Odpověz
Ahoj maminky, strasne dlouho jsem tu nebyla, tak si alespon ctu, jak jste se vsechny mely. Konecne jsme se totiz prestehovali do naseho noveho bytiku a jeste jsem tu nemela rychly internet a tady na tom pomalem pres mobil je to neco priserneho. Kolikrat jsem neco napsala a pak jsem to ztratila.
Jinak my s Annabellkou rosteme jako z vody, uz ma svuj vlastni pas. To foceni na pas bylo docela narocne. Nastesti jsme meli dobreho fotografa, ktery ji uplne krasne vyfotil. Ted uz ma svuj vlastni pas s cipem, vydrzi ji pet let, ma ho po tatinkovi z UK. Docela se ma, pristi tyden uz letime navstivit manzelovi rodice, tak jsem zvedava, jak bude zvladat letadlo. Docela z toho mam strach, snad to vse dobre dopadne. Jinak dneska jdeme na kontrolu k doktorce, urcite uz bude pres pet kilo. Minule mela 4,9 a merila 55 cm. No, rosteme jako z vody. Holky, maji vase deti vyrazku. Male se tento tyden udelaly takove suche skvrny na celicku a ve vlaskach, snad to nebude neco vazneho. Zeptam se samozrejme u doktorky, ale co vy, mate s tim zkusenosti? Take jsem si nasla nejake poporodni cviceni, budete chodit? Ja bych moc chtela, nemate nekdo zkusenosti v Praze? :frowning2: Tak se mejte vsechny krasne a ozvete se.
Paulo: ja jsem pribrala nakonec asi 23 kg a uz mam dole asi 17,5. Ale jeste chci samozrejme zhubnout.
7. únor 2007 v 11:39  • Odpověz
paula,já jsem si musela koupit kalhoty,i když jsem nechtěla.Do předtěhotenských se nevejdu ani náhodou a těhotenský mi lezly dolů jak skejťákovi.Ale věřím nám,že to máme za chvilku dole :stuck_out_tongue_closed_eyes: .Asi to bude dřina,ale kdo by se s tím tahal,že? :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
7. únor 2007 v 11:52  • Odpověz
Dasha,Já bych určitě chtěla chodit na cvičení,ale potřebovala bych najít nějaké i s miminama,protože nemám hlídání.Zkušenosti v Praze nemám,teprve hledám něco vhodného.Můžu se zeptat kde jsi našla ty?
7. únor 2007 ve 12:10  • Odpověz
leama: ja nosim predtehotensky rozepnuty a pres ne velky svetr :grinning: a tehotensky zaspendlikovany :grinning: ja si proste novy nekoupim, dokud nezhubnu!! Pripadam si trochu jak socka, ale jak rikam, to jen motivuje!
Dashi, Laurinka ma taky vyrazku, je to pry z pozustatku matcinych hormonu v tele a do 3. mesice to samo zmizi. Neni to nic nenormalniho, ani ji to neboli. :wink:
Ja vyrizuji Laurince cesky pas v Nemecku, bude to trvat pul roku a je jen 1 rok platny!! :angry: Ach jo, ty urady...
7. únor 2007 v 16:17  • Odpověz
ahojek maminky :slight_smile: mam radost ze je nas tu opet tolik.
maminky nechci vas strasit, ale budte na miminka opatrne a obezretne! kamaradcin stejne stary prcek jako muj (plne kojeny) mel pred 14-ti dny osklive nachlazeni. spatne se to lecilo a mela bych obavy, aby se to nekde neodrazilo. vsak vite.. takze opatrnosti nikdy neni nazbyt.
holky budte rady, ze aspon nepribirate jako ja :grinning: sice jsem v tehu pribrala ucebnicovych 13kg, po porodu zustalo +3, a ted mam +4 :fearful: to bude z tech cokoladek a buchet ap. ktere ne a ne si odeprit. jak jsem je driv nejedla, ted to dohanim :unamused: v patek jdeme na kontrolu na ocni, pak se stavim za kolegacky do prace a cestou si pujdu zaplatit to poporodni cviceni k Zite. po jarnich prazdninach zacinam chodit.. co ty panenko?? pujdes take?
dasha, my meli klasicke potnicky, jeste sem tam nejaka mrska vyleze a na krcku se jich tez par drzi. ale neresim to, samo to zase zmizne :slight_smile: co me vic vadi je sucha kuze ve vlaskach, kdyz to naolejuju vypada to jako skaredy strup, tak to jen kremuju masti od sebamed, kde je jak panthenol tak i hermanek..
a taky se muzeme pochlubit, Martinka vcera poprve zaujala jeho rucicka, takze na ni koukal, dnes to opakoval a dokonce mu slo i dotykat se sterchatka aby sterchalo. zrejme si zacina uvedomovat ze ty rucicky jsou jeho :sunglasses: je to moc krasne koukat na ty jeho pokroky pri objevovani sveta :slight_smile:
maminky mejte se krasne, miminka at jsou zdrava a z par kil si nic nedelejte, halvne ze deti jsou v pohode :slight_smile: paaa
7. únor 2007 ve 21:27  • Odpověz
jo a to ockovani panenko. jeste nam mudr.nic nerikala, jdeme az 19.2. ale predpokladam ze to lepsi.. ale nevim ktere to je!?
7. únor 2007 ve 21:28  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.