• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Prosinec 2006

(Zamčená)
12. března 2010 
a vy?
7. únor 2007 ve 21:29  • Odpověz
Maminky,mám dotaz:v čem máte miminka oblečené na doma?Já mám body,přes to ještě bavlněné tričko s dlouhým rukávem,dupačky a ponožtičky.Ale má stále studené ruce(někdy míň a někdy víc).Přitom máme celkem teplý byt,my dospělí chodíme v krátkém tričku.Trošku se bojím abych ho nepodchladila,ale zase ho nechci rozmazlit.Jinak tělíčko i nožičky má teplé.Díky a zatím dobrou noc :slight_smile:
7. únor 2007 ve 21:42  • Odpověz
Ahojky,tak Tomášek vypadá že je zdráv jako rybička. Občas pšíkne,ale to je v pohodě.Dnes se dožadoval hodně pozornosti a přítel byl z toho úplně na větvi. On je totiž od rána do večera v práci a vůbec netuší, jak se kolem prcka naběhám.
Akorát teda co mě trošku znepokojilo bylo to, že si Tomča asi 4x ublinknul. Ale to je asi tím, že si pořádně po baštění neříhnul.
Taky se na mě při každém přebalování krásně směje.Ale jinak úsměvy šetří.Nás naštěstí žádné vyrážky netrápí.
Jak Lussi píšeš, taky si teď nedokážu nic odepřít. Jím určitě víc než v těhu.Ale to je asi tím, že při každé návštěvě těhu poradny na mě měli řeči, že moc rychle přibírám, takže jsem se dost krotila.Ale teď už mě nikdo nekomanduje (teda kromě přítele, ale tomu vždy něco nakukám proč tak hodně jím a je klid). To není jako v poradně, tam jsem jim nic nakukat nemohla. :grinning:.Však my se těch kil určitě brzy zbavíme.
Mějte se krásně
7. únor 2007 ve 21:45  • Odpověz
Leama, říká se, že ručičkama se nemá moc řídit. Myslím, ža se má sahat na krček u hrudníčku. Pokud je tam teplo, tak je to v pohodě. Tomča má taky někdy ručičky jako ledovky. Hlavně v noci. A to topíme na 23st a miminko má spát při 18-20st.Jinak oblékám pouze košilku a dupajdy.
7. únor 2007 ve 21:48  • Odpověz
leama taky bych se toho moc nebala.my doma pretopeno nemame, pres den mezi 20 a 23st., v noci kolem tech 18. Martas obcas chladne rucicky ma, ale ostatni je teploucke. kdyz je chladno, necham ho spat s nami :slight_smile: myslim ze Vojtu mas dostatecne obleceneho. a jestli mas obavy, tak muzes dat tenke rukavicky.
hanah, souhlasim s tebou. manzel je taky porad v praci, obvykle prijde kdyz uz oba spime a pak se o vikendu divi :grinning: snad mas pravdu, ze to shodime ta kila.
smich. hanah, dnes se mnou martinek pekne laskoval, kdyz jsem se nekoukala, smal se, jakmile jsem se knemu otocila, prestal.. je to lumpik. nekdy se mu pekne rychle strida usmev s placem. docela zajimavy.. ale uzasny,co?
mam pocit ze jsem citlivejsi jak v tehu a sestinedeli.kdyz se usmeje je me z toho stestim do place :slight_smile: a kdyz place se slzickama, udelala bych pro nej uplne vsechno aby se rozveselil. tak snad to tak nepujde dal, nebo toho bude brzy zneuzivat :slight_smile:
7. únor 2007 ve 22:01  • Odpověz
Přesně ja to Lussi píšeš.To je jak kdyby jsi psala o našem Tomčovi a mě.Taky když se směje, tak já chci brečet (a někdy i brečím-štěstím), no a když pláče a koulí se mu slzy jako hrachy, tak chci taky brečet, ale to na sobě nadám znát a začnu ho hned mazlínkovat a utěšovat.No a mám pocit, ža toho už zneužívá.Někdy je přebalen, nakrmen a pláče.No a jen se vyskytnu v jeho bezprostřední blízkosti, tak je po pláči.Přítel zrovna dneska říkal, že je rozmazlený. No ale co,je to moje pusinka.
Včera večer jsem byla se psem a přicházím k nám do patra a slyším hrozný řev. Tak rychle vběhnu do bytu co se děje. No a přítel sedí u PC a Tomča si chudám může plíce vykřičet.Tak jsem se trošku rozlobila a říkám, proč ho neutěší a on mi na to s klidem řekne - nemůže si na to takhle zvykat.Vím že na jednu stranu má pravdu, ale na druhou stranu mi to trhá srdce slyšet mého miláčka takhle naříkat (ikdyž vím, že to dělá, jen aby byl středem zájmu).
7. únor 2007 ve 22:10  • Odpověz
Jéé vy máte takový usměváčky :slight_smile: ,to Vojtíšek zatím úsměvy šetří.Většinou se směje na návštěvy a sluníčko na zdi.A taky mu plynule přechází v pláč.Zajímalo by mě co se jim v těch hlavičkách dějě.Škoda,že si to nepamatujem.
Lussi,taky si berem malého do postele.Někde jsem četla,že děti co spí s rodiči jsou sebevědomější.No nic se nemá přehánět :slight_smile:
Jak píše Hanah o těch hrachách,tak Vojta ještě slzičky nemá.Ale pláče pěkně intenzivně a to ze začátku tak roztomile mňoukal.. :slight_smile:Rostou nám,rostou :slight_smile:
8. únor 2007 v 08:59  • Odpověz
:grinning: jsme na tom myslim vsechnu dooooost podobne :grinning: ty miminka jsou v necem skutetcne vsechna stejna. taky si martinek vyzaduje pozornost placem. pry ti nasi strelci to tak maji a nemelo by se jim to upirat. a taky pry do 8 mesice nebo min. do pul roku je to rozmazlovani nase v poradku a nemelo by byt navykove. no uvidime :grinning: ten nas se chce nekdy jen nosit,nevim jestli ho boli brisko a jak pak kouka kolem sebe tak zapomene na brisko, nebo opravdu uz chce tak koukat?
slzicky sice jeste nemame moc velky, ale ocicka uz mokra jsou a obcas i ta slzicka ukapne :frowning2:
leama take jsem nedavno cetla, ze kdyz mimi s nami spava, je to spis v jeho prospech. to jsem moc rada ze to slysim i od tebe, zatim vsichni rodice jsou proti, jak by se to nemelo jak je to navykove ap... ale jak pise hanah, je to proste milacek..
8. únor 2007 v 09:47  • Odpověz
Holky ja jsem na to spani zalozila dokonce tema :Spani v posteli rodicu, v kojencich. Byla jsem z toho taky hodne nejista, kdyz jsem si vzala malou ke me, ale kdyz si tam prectete ty odpovedi, tak zjistite, ze spousta maminek spi se svyma miminkama a neskodi jim to, spis prospiva.
Nase mala jeste nevi, ze rucicky patri k ni... casto se jimi bouchne do obiceje a pak breci, kdo ji bije?! :wink: . Jinak miva taky studene rucicky a je oblecena uplne stejne jako tvoje, leamo!
Kdyz se mi zda hodne studena, dostane tlusty ponozky. Rukavicky by nesnesla ani za nic!
8. únor 2007 v 11:35  • Odpověz
paula vidis, uplne jsem zapomnela na dalsi diskuze :grinning: ale beztak na ne nemam cas, juknu dycinky sem, na icq a pak honem zase za brouckem nebo dohnat doma co se nestiha.. ale na tu diskusi asi mrknu, to me vazne zajima.. diky paula za ni :sweat_smile:
smích :slight_smile: ta miminka jsou tak fantasticka, co? Martin se taky stále ještě bouchá, ale občas ho zaujme co to kolem něj pořád lítá. myslim ze brzy na to prijde ze ty rucicky ktery pozoruje a zkousi s nimi hybat, jsou jeho :grinning: taky jsem si rikala, jak se ma brzy naucit zvedat nozicky nad hlavu a holky asi jo, asi to půjde :slight_smile: dnes uz to vypadalo docela nadejne, i kdyz to bylo o tlaceni vetriku a stolice..
a jak se vam dari uspavat? me az prekvapuje, jak to u nas prozatim dobre funguje. aspon neco, jinak o nejakem pravidelnem radu se neda moc mluvit. nektere veci delame zhruba ve stejny cas, resp. vstavani a prochazku a koupani, ale to je asi vse..
maminky mejte se moooc pekne, achojek Lu
8. únor 2007 ve 21:51  • Odpověz
Ahojky,tak Tomášek je asi opravdu trochu nemocný.Má takový ošklivý kašel a i když pláče, tak je slyšet na hlásku, že v krčku není vše úplně v pořádku :frowning2:.Už jsme s přítelem přemýšleli, jestli radši nepůjdem na pohotovost, ale to by jsme tu museli nějakou mít.Snažíme se, aby Tomča neplakal, aby ten krk nedráždil.Taky jsem mu měřila teplotu a měl 37,2 což je v pohodě.Ach jo.Pořád ho pozorujeme a kdyby něco, tak by jsme hned šli do nemocnice.Taky mě překvapil, dnes v noci jsme měli spací rekord. Spinkal od 21 do 4:30.Ale dnes se tak krásně směje, tak si říkám, že mu asi zase tak špatně není. Baští taky dobře. Akorát ten kašel no :rolling_eyes: :frowning2:.
U nás je usínání taky v pohodě.Jsem ráda a doufám, že to tak zůstane co nejdéle.
Holky já už si tak přeju, aby bylo jaro a teploučko. A hlavně aby naše broučky neohrožovaly ty bacily.
Mějte se moc krásně
10. únor 2007 v 16:30  • Odpověz
holky, to je hrozny. Ja ziju v krasne naivni predstave, ze miminko nemuze onemocnet! :astonished:
ted o ni budu mit jeste vetsi strach nez driv :frowning2:
Lussi: Uspavani? Co je to? Nase mala ma mezi 19 a 23 hodinou svoje "divoke" obdobi, kdy mezi kojenim temer nespi a hodne krici. az tak v tech 23 usne... Tak nevim, nejake uspavani (v rozumejsi hodinu) se nam zatim nedari.
Hannah: Preji ti, aby se Tomaskovi brzy ulevilo. To ze tak spinka, muze byt taky tim, ze ho nemoc unavuje, ale rychleji se tim vyleci! Bud rada, ze je v klidu a moc neplace, urcite to bude brzy fajn. Pis, jak je?!
Mejte se vsechny a preji zdravi vam i miminkum
10. únor 2007 v 19:23  • Odpověz
achoj maminky.. :slight_smile: no pry bacily jsou na svem vrcholu, ale kojime kojime, takze i kdyby ty naši miláčci něco pochytili,snad si s tim poradi.. musime jim věřit..
my byli včera na tom očním a nedopadli jsme moc dobře. levé očičko je v pořádku, ale na pravém se při porodu udělal hematom na očním pozadí. nevím přesně co to znamená, určitě na něj vidí a taky podstatně rozmazaně. bude se to teď sledovat, jestli se to vstřebává, ale nikdo neví, jestli se to spraví uplně, nebo jen částečně. léčba sice je,ale horší než přirozený vývoj.. tak jsem zvědavá a sháním informace od očařů. ale prý je to u dlouhých porodů běžné a normální..mmm, zajímavé..
pak jsme se stavili v práci a tam se náš klučina dostatečně jasně vyjádřil na nejvyšší instanci kam se mohl dostat, co si myslí o berňáku. šli jsme se ukázat naší milé paní vedoucí, pak už je jen ředitel :grinning: no a náš klučina se tam posr.. takovým způsobem, že jsem nejen přebalovala,ale i převlíkala :grinning:
opatrujte se a buďte zdrávi :slight_smile: paaaa
10. únor 2007 ve 20:57  • Odpověz
Ahojky,kojíme,kojíme . Ale mám teď s Vojtíškem trošku problémy.Ze začátu kojení se krásně přisaje a baští,ale po chvilce ho začnou zlobit prdíky,celý se kroutí,samozřejmě se pustí prsa a nejde mu to se přisát zpátky.Lapá po bradavce že by jako chtěl,ale zřejmě mu to bříško nedovolí.Snažím se ho mezi tím vzít do klubíčka a vyhnat ty potvory ven,ale to pláče jako o život-zřejmě ještě hlady.Tak ho šálím dudlíkem a střídám to na zkoušku s prsem.No je mi ho líto,že se v klidu nenají a pro mě je to taky dost vyčerpávající.Na 10 kojení máme tak 2 v pohodě.Většinou to noční,čemuž nerozumím,ale jsem za to ráda.Je takový hubeňour a ještě se pořádně nenají :slight_smile: .Doufám,že to po těch třech měsících fakt přejde.Zatím si pomáhám Sabíkem-ten mu navíc moc chutná-a klubíčkem.
Jinak ještě k tomu usínání.Já jsem začala koupat každý den,přibližně ve stejnou hodinu.Chtěla bych mu naučit takový rituál-koupání,jídlo,spaní.Zatím,asi 14dní,to funguje úplně bezvadně.Po jídle ho dám do postýlky a buď usne téměř okamžitě,nebo kouká,ale nepláče.Kéž by mu to vydrželo :slight_smile:
10. únor 2007 ve 21:21  • Odpověz
Nějak jsem se rozepsala,že mi už nestačil prostor :slight_smile:
Hanah,ať se Tomášek co nejdřív uzdraví,ale díky imunitě z tebe to zvládne za chvíli :wink:
Paulo,koukala jsem na tu diskuzi ohledně spaní v rodičovský posteli.Zajímavý názory.
Tak se mějte všichni krásně a hlavně to zdraví. :slight_smile:
10. únor 2007 ve 21:25  • Odpověz
Ahoj holky, moc Vám s Tomáškem děkujeme.Dnes jsme museli jít na pohotovost.Kašel i rýma se zhoršili.Ach jo.Moc se o Tomáška bojím.Naštěstí průdušky má čisté.Tak jsme dostali kapičky.Do nosu to je v pohodě, ale ty na kašel mu nechutnají a vždy má očička plná slziček.Mě taky pěkně bolí v krku,ale snad to zvládnu bez návštěvy doktora.
Paula tak to je Laurinka pěkná raubířka :grinning:.
Lu tak vy máte takové problémy s očičkem.Hlavně aby se to Martínkovi brzy uzdravilo.
Leama to Tomášek má taky, ale on je taková přísavka, že se kroutí i s mojí bradavkou v pusince a ne a ne se pustit.Vždycky si říkám, že až ukončím kojení, tak budu mít díky tomu prsa vytahaný u kolen :grinning:.Naštěstí jak se Tom kroutí jako žížalka, tak ty prdíky z něho jdou samy.
Tomášek pláče, jdu ho konejšit :frowning2:.
Mějte se krásně.
11. únor 2007 ve 13:56  • Odpověz
jo lussi, jeste k tomu ocicku. Taky je me to moc lito a doufam, ze to bude rychle dobre! Kde vam na to prisli? U normalniho doktora, nebo jste byli na ocnim? Ja mam sama dost spatne oci a hodne zkusenosti, ale jak je to s hematomem bohuzel nevim. Preji ti, at ti brzy nekdo poradi a at ma Martinek ocicka zdrava...
11. únor 2007 ve 14:36  • Odpověz
ahojek,leama taky to tak nekdy pri kojeni mame. o víkendu jsem měla už i obavy jestli není nemocný, jelikož náš otesánek a vydržel i pět hodin. a to v důsledku právě toho co popisuješ a já matka nevydržela a holt jsem mu to nenutila, on se pak nějak uklidnil a snad usnul, takže to vycházelo na tak dlouho.
teď je tak hodný dnes, kouká na štěrchátka, ručičky si prohlíží a fakt už zvedá nožičky nahoru :slight_smile:, brouká si, dnes se i směje. je to paráda :slight_smile:
hanah to je mě vás líto, snad se brzy vykurýrujete.manžel koupil celaskon docela drahej, ale můžou ho i kojící, takže mu ho užírám, přecijen trochu prevence :slight_smile: občas tu nudli u nosu taky mám..
paula v důsledku dlouhé druhé doby porodní nám doporučili stavit se na oční. tak jsme tam zašli a diagnozu máme..nejhorší je, že fakt nevíme co to může vše znamenat pro martínka dál. a ani mudr. nic konkrétního neříkala. snad za 2 měsíce nám řeknou víc. už si sepisuju otázky na co vše se chci zeptat. :slight_smile:

určitě mě dáte za pravdu,že bychom pro ty naše drobečky fakt i dýchaly.
tak se držte, jste moc fajn :slight_smile:
11. únor 2007 v 17:56  • Odpověz
lussi, jestli se muzu zeptat, jak dlouhe je to kdyz je dlouha doba porodni? ja se taky trapila celkem dlouho :wink:
Urcite to zmizi samo, netrap se tim! Myslim, ze to urcite nebude tak hrozny, ale delas si spoustu starosti prave proto, ze ti poradne nerekli, co to muze znamenat...
Preji ti, at je to vse v poradku!
11. únor 2007 ve 20:31  • Odpověz
paula, travalo to ty 2 hodiny nez se dostal ven, uz tam chrastili i klestema :grinning: nastesti je nepouzili :stuck_out_tongue_closed_eyes: jak dlouho vy? ja mela dychani i tlaceni dobry, ale nikdo do posledni chvile nevedel, jestli se vubec dostane ven, jestli neni moc velky na mou malou panev. a taky me museli "ozivit" stahy...
diky za slova utechy, taky verim tomu malickemu telicku, ze si samo poradi.. jeziiiis vzdyt ty deticky jsou tak krehky a nezaslouzi si zadne trapeni.. no uvidime, za 2 mes. budeme snad moudrejsi..
paula a co vy? kdy spis, kdyz malicka ma sva nej v tak nerozumnou dobu? jinak spi dobre? snad se to brzy take upravi a nam naopak neprevrati :grinning:
opatrujte se vsechny,papaaa :slight_smile:
11. únor 2007 ve 20:50  • Odpověz
Ahoj maminky, tak jsem tady 4 dny nebyla a vy jste to tady pěkně rozjely! :slight_smile: Když to tak čtu, tak zjišťuji, že jsou ta naše miminka fakt hodně podobná! Naše malá už taky objevila ručičky a kdyby mohla, tak si je najednou strčí obě do pusiny :grinning: A dokonce objevila a jejich stíny na stěně, když jsem ji večer přebalovala, kulila oči jak kdyby viděla nějaký zázrak! :grinning:
Jinak na mě dolehlo nějaké nachlazení, tak doufám, že to na malou nepřenesu! Musím si odpustit velké mazlení :frowning2: , ale lepší než aby byla nemocná i Sára.
Nevíte, které kapky na rýmu se můžou použít i při kojení?
Zatím se mějte moc hezky! :dizzy_face: pa
12. únor 2007 v 07:53  • Odpověz
ahojek panenko, kapicky do nosu nevim, ale v lekarne ti jiste poradi :slight_smile: tak hodne zdravi, paaa Lu
12. únor 2007 ve 12:50  • Odpověz
Děkuji, zeptám se tam! :slight_smile:
12. únor 2007 ve 12:52  • Odpověz
Ahojky,tak mě také skolila chřipka.Dr. mi chtěla napsat antibiotika, ale když jsem řekla že kojím, tak mi napsala Panadol a nějaké vitamíny.Taky říkala, že si mám koupit kapky do nosu a když jsem se ptala, jestli nevadí při kojení, tak řekla že ne.Takže Panenko myslím, že můžeš použít jakékoliv.
Jinak sem byla u Dr. i s Tomčou. Rýma se nám zhoršila a dal nám na kašel sirup.Ale asi budu radši dávat ty hořký kapky, protože Tomáškovi nechutná ani sirup a je u toho víc křiku.Ty kapky jsou totiž pouze 3 a sirupu je půl lžičky a malý mi to nechce polknout, takže je více sirupu na bradičce než v pusince. Ale kašel se pomalu lepší.To jsem moc ráda :slight_smile:.Akorát teď trochu bojujeme při vysávání nudliček.To se Tomčovi vůbec nelíbí.
Ale řeknu vám, jaký je Tomča zlatíčko.Ikdyž mu není dobře a já do něj cpu odsávačku a kapičky,tak se i přes tohle všechno na mě usmívá.To mám vždycky velkou radost.
Také si dáváme ručičky do pusinky.Je sranda ho pozorovat, jak se snaží si celou tu ručičku nacpat do pusy.
Mějte se maminky moc krásně a opatrujte své mimísky :slight_smile:
12. únor 2007 v 15:45  • Odpověz
Lussi 2 hodiny? a to pises, ze jsi pekne dychala a tlacila? To jsi tedy moc statecna. Me druha doba porodni trvala hodinu a uz po 20 min. jsem rvala, ze uz nemuzu a doufala, ze mi nejak pomuzou... :wink: ale holt jsem to musela zvladnout sama. Teda ne uplne sama, s Laurinkou samozrejme :slight_smile:
hannah to je mi lito ze jste nemocni. Radi v cechach epidemie, nebo co? My jsme nastesti zdravi, je tu krasne, chodime kazdy den ven.
Dnes jsem byla na kontrole na gynde, vse v poradku a vsichni se rozplyvali nad Laurinkou. Doma jsem se chlubila manzelovi, jak vsichni rikali, ze je krasna a on na to, to vis ze nereknou, ze je skareda.. :dizzy_face:
12. únor 2007 v 16:12  • Odpověz
Hanah, já jsem vždycky používala Vibrocil a tam je přímo napsané, že se nemá používat při kojení :frowning2: Jaké kapky sis koupila?
12. únor 2007 v 16:15  • Odpověz
Panenko, ja myslim, ze neskodny je Pinosol. Ale kdyz uz si je pujdes do lekarny koupit, tak se zeptej, ti to prece musi vedet. :wink:
Preju brzke uzdraveni...
Jo a uplne nejneskodnejsi je vyplachovat roztokem slane vody... Celkem neprijemny, ale ucinny.. :dizzy_face:
12. únor 2007 v 16:34  • Odpověz
Panenko šla jsem do lékárny s 200,-Kč a na kapky mi už nezbylo.Ale Tomáš nějaké koupil, tak si radši přečtu příbalový leták.To je fakt hrůza, mě doktorka řekla, že kapky nevadí.Nebo možná ví velký kulový a doufala, že se v lékárně ještě o kojení zmíním :angry:.
Paulo a kde vlastně bydlíš?Tady vrcholí chřipková epidemie.Je ale docela teplo.U nás na severu 7 st, ale prší.
Gyndu mám taky za sebou.Doktorovi se vůbec nelíbila jizva.Dokonce se ptal, jestli mě nastřihávali nebo se to roztrhlo.To já ale nevím.Tomáš říkal, že viděl jak doktor bere nůžky, takže asi byl střih.Ta jizva mi zatrvrdla a Dr. říkal, že se mi tam asi dělá nějaký váček či co.Kdyby to prý moc bolelo, tak by to museli znovu řezat :frowning2:.A taky mám problémy s chozením na záchod a vždy mi teče krev.No a na to řekl, že to chce čas, aby se to zahojilo.Takže já se budu ještě nějaký čas z porodních zranění léčit.
O tom roztoku slané vody jsem taky slyšela, ale když si představím tu chuť, BRR. :zipper_mouth:
12. únor 2007 v 17:16  • Odpověz
ahojek, to je me lito ze tak marodite maminky.. moc vam preju at jste brzy zase fit..
paula ja si ten porod uz moc nepamatuju, vim ze jsem tam snad i usinala,mozna to nebyla ani minuta, mozna to bylo dyl, ja nevim, ale bylo to pekne vydatne spani :grinning: dychani jsem mela zazity z cviceni a srovnani se zacpou me taky pomohlo no a pak asi maticka priroda a pud matky.. ale co to bylo platny, kdyz synacek byl veliky a stejne to slo strasne pomalu ten zacatek dostat ho nekam dal. pak uz vyklouzl raz dva :slight_smile:
jeee,ja chci aby si martinek taky strkal rucicky do pusinky :sweat_smile: zatim to nijak vyrazne nedela. ale dnes se moooc krasne a docela casto usmiva. je neco krasnejsiho na svete, nez stastne vlastni dite? jestli ano, tak me to reknete :slight_smile:
dnes bylo ale venku krasne, co? jako na jare. ani se me nechtelo s kocarkem domu.. :slight_smile:
12. únor 2007 v 18:38  • Odpověz
Jé holky, nebydlím náhodou na jiné planetě :grinning:?Tady pořád prší.Prostě podzim (zima :rolling_eyes:)jak vyšitá.
Panenko tak přítel koupil Olynth a tam nic nepíšou (teda že by to nesměly kojící).Ale pěkně mě potom pálí nos,takže si radši stříkat nebudu.
Lussy myslím a jsem o tom přesvědčená, že nic krásnějšího neexistuje :slight_smile: :dizzy_face:.
12. únor 2007 ve 20:16  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.