• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Prosinec 2006

(Zamčená)
12. března 2010 
Ahoj,
souhlasím s vámi, nic krásnějšího než úsměv naich milovaných miminek není! :dizzy_face: Dnes už jsem jim byla obdarovaná, takže je ten den krásný hned od rána :dizzy_face:
Jinak rýmu jsem nakonec začala léčit Vincentkou ve spreji a trochu to zabralo, tak uvidím. :wink:
Včera jsem ani nebyla venku, protože mi fakt nebylo dobře a dnes posílám na procházku s malou dědečka a bratránky, takže to bude mít skvělý doprovod :slight_smile:
13. únor 2007 v 07:37  • Odpověz
Ahojky,dnes jsme s Tomáškem celý den prospali.Moc se mu líbí spát ve velké posteli.Ráno jsem měla teplotu a bála jsem se, aby se mi nesrazilo mlíko.Teda nevím, jestli to není jen nějaká pověra, ale máma mi říkala, že při teplotě se mlíko sráží.Ale naštěstí je to v pohodě.Tomáškovi teď moc nechutná, takže mám prsa jak balvany.
Taky se dnes krásně smějeme.To je vždycky řev při odsávání nudliček a hned na to je úsměv od ucha k uchu.To je tak krásný.Mám vždycky výčitky, že ho musím tak mučit, ale on mě vždy obdaruje úsměvem a mě je hned líp :slight_smile:.
Mějte se moc krásně a pozor na bacily - doktor říkal, že když je dítko kojené, tak nemůže chytit bakteriální nemoci, ale virózu prý jo.Tak ta svá miminka chraňte líp než já.
13. únor 2007 v 17:47  • Odpověz
ahojek i od nás :slight_smile:
taky jsme dnes měli snad nejusměvavější den.. zato usínání bylo nejhorší za poslední dobu. až teď snad usnul, jinak už v tuto dobu spává.. nějak jsme nevychytali kojení a spal i dost přes den, což bylo sice příjemné a stihla jsem spoustu věcí, ale nedivím se, že se mu nechtělo spát už v osm :grinning:
z viroz mam obavy, ale zatím se držíme.. a jak ti vaši kulíšci a vy? snad je točím dál lepší a je vám už líp :slight_smile:
opatrujte se..
13. únor 2007 ve 20:41  • Odpověz
Ahoj,
tak moje nachlazení už docela ustoupilo, tak doufám, že se nepřesunulo na Sáru, zatím vypadá, že je v pohodě :slight_smile: Dnes jdeme do poradny, tak jsem zvědavá jak jsme přibraly! :wink:
14. únor 2007 v 06:54  • Odpověz
Tak poradna se dnes nekonala :angry: , paní doktorka se přidala k jednodenní stávce pediatrů, takže jsme měly smůlu! No aspoň jsme se hezky prošly venku, je tam nádherně!!! :dizzy_face:
14. únor 2007 ve 12:57  • Odpověz
ahojek :slight_smile:
taky jsme byli dnes dlouho venku. a naše včerejší "veselí" pokračovalo i dnes,vypadá to,že by se mohlo blýskat na lepší časy :sweat_smile: panenko a kdy tedy půjdete opět do poradny? my v pondělí, tak jsem moooc zvědavá kolik že to vážíme a měříme :sunglasses: průběžně vyřazuju oblečky. ale některé bych nejraději ještě trošku natáhla, aby je mohl ještě chviličku mít, jak se mě v nich líbí, ale to by se nedostalo zase na ty větší, kde už mám také své favority :grinning:
mamky, taky se vám stává, že se ratolest prokadí až na oblečky? a jde vám to vyprat? já i když na to hned vlítnu, ručně, neručně s předepírkou aj., stupňů kolik chci, je to kvalitní žlutá a ne a ne ji dostat pryč. až po několikerém praní by se dalo říct, že sejde :angry: peru v Lovele, možná ariel by to zvládl, ale není pro mimi, tak ho zatím nezkouším.. neperete se s tím také? dík, Lu
14. únor 2007 v 18:26  • Odpověz
Ahoj Lussi! Ja peru v persil sensitive. Laurince taky nekdy kakani protece az na oblecky. Predepiram to v rukach v normalnim mydle. Pak peru na 50 a jeste mi zadny flek nezustal. Dneska jsem na zkousku dala jedno bodycko bez predpirani (fakt je, ze to bylo cerstvy) a taky se to vypralo! Ten persil sensitive je specialne pro miminka a alergiky a ja jsem s nim spokojena.
Vcera jsem ti zavidela, kdyz jsi psala, jak brzy Martinek spinka. U nas je to porad ta 10 - 11 hodina. Ale manzel si ted napsal na stalo odpoledni, takze pracuje od 4 do pulnoci a myslim, ze to pomaha, vecer je tu klid a >Laurinka i kdyz nespi tak tolik nevyvadi. Driv prisel domu vzdy v 6 vecer a to jsme spolu mluvili a vubec byl doma neklid, tak si myslim, ze vyvadela tolik proto. Pres den byla se mnou sama a tak pospavala... Ted jsme teda zkusili obratit rezim a zda se, ze to funguje.
Jak reaguji vasi mimisci na chlapy? Me nekdy prijde, ze u me je klidnejsi nez u nej. Pritom se taky snazi a chova a je na ni moc hodny!Jste s nimi taky vetsinu dne samy?
14. únor 2007 v 18:38  • Odpověz
ahoj Paula,ja to zrovna vcera zakrikla :grinning: bylo osm a Martin vřískal.. pospával odpoledne a pak se mu už nechtělo. dnes čekám totéž.spíme už od šesti a téměř celý den, tak jsem zvědavá jak budeme koupat a usínat :grinning: paula ale slyšela jsem o dost dítkách, co mají obrácený režim, když si tak uvědomuju, samá děvčátka :grinning: nevím nevím jestli se s tím dá něco dělat. ale zkusit to můžete. nedovedu si to moc představit. nám už od začátku dobře v noci spává, zkoušíme už takový režim v osm být v postýlce a nesmlouvavě nevytahovat.. až na další kojení.. obvykle se daří. včera se vyloženě ukřičel (měla jsem telefon), pak dostal ještě nášup u kterého vyčerpáním usnul :slight_smile:
s tím praním budu muset něco udělat, zkusím to přes ten ariel (než koupím něco jinýho) a jestli nezabere, tak to bude tím, že máme kvalitnější bobek :grinning: a jak jste na tom s úsměvy a dalšími pokroky?
14. únor 2007 v 19:17  • Odpověz
Paula!! ja vas jeste nevidela! az ted jsem koukla do albicka :slight_smile: jste nadherna rodinka :slight_smile:
14. únor 2007 v 19:21  • Odpověz
lussi, ona nema obraceny rezim, spis zpozdeny. :wink: Usina sice kolem jedenacte, ale taky az v 10 rano vstava! A mezi tim spi nastesti tvrde, takze to neni tak zle.
Jen dnes ma nejaky ubreceny den. Dokonce uz byly prvni slzicky. Je to dost narocne, kdyz treba ted vecer tolik breci a ja jsem s ni sama. Asi budu brecet taky :cry:
Diky za pochvalu, blbne nam ale fotak, tak fotky asi jen tak nepribudou. Vy jste taky krasni a Martinek sladounky!
14. únor 2007 v 19:43  • Odpověz
no ne, ona se nade mnou smilovala a usnula! Asi se potrebovala jeste trosku vyrvat. Asi nas novy system zacina prinaset ovoce. Tak se holky mejte.
14. únor 2007 v 19:55  • Odpověz
Ahoj maminky a děťátka,
dnes bylo venku krásně,ale my jsme museli sedět doma.Tak jsem alespoň pozorovala ptáčky na střeše, jak si tam dělají Valentýna :grinning:.
Tomáškovi už je líp,ale pořád ho trápí ošklivý kašel.Ale našel svojí ztracenou chuť k jídlu a vysával mě každou hodinu a půl.Ale večer začal plakat a byl k neutěšení.Nakonec jsem usoudila, že mu je vedro.Tak mazal do postýlky (máme tam poměrně chladno a ručníky na topení) a je klid. Chodím ho často kontrolovat.Když tam vcházím, tak dělá že spí, jen se nakloním nad postýlku, tak má očička dokořán.
Dnes přítel přišel z práce opět s horečkou.Už mi to příjde jako začarovaný kruh.Už aby to všechno přešlo a my mohli mít zase svůj režim-procházky a mazleníčko(to mi chybí snad nejvíc).
A jak píšete, tak přesně tak to má Tomášek.Vždy když příjde Tomáš z práce, tak Tomčík pláče.A já ho vždy utěšuju a Tomáš si pak myslí, že je rozmazlený.A já mu pořád říkám,že když jsme doma samy,tak je moc hodný.No nevím, čím to bude.
Mějte se moc krásně
14. únor 2007 ve 22:06  • Odpověz
Ahoj,
tak u nás je to podobně, přes den j malá docela hodná, hraje si na dece a jen občas si zaplače, hlavně teda při dávání do kočárku :slight_smile: Když příjde manžel odpoledne z práce, tak ještě chvilku hodná zůstane, ale po páté hodině už kňourá a plače. Jestli to taky není tím, že už jsou mimísci za celý den unavení, ale tím, že se děje něco jiného, přišel táta, tak se jim nechce usnout, aby o něco nepřišli :wink: , ale zároveň jsou strašně unavení a spát by měli!
Lussi, k tomu praní, nám se Sára taky občas "prokaká", takže to hned namočím a potřu žlučovým mýdlem ( značka Dr.Beckmann, kupovala jsem ho v Bille), nechám chvilku působit, pak přeperu v ruce a flek je pryč a pak to normálně ještě vyperu v Lovele, aby to bylo i pro malou bez zbytků mýdla. :wink: A do poradny jdeme zas až příští středu, takže si na vážení ještě musíme počkat :unamused:
15. únor 2007 v 06:51  • Odpověz
Ahoj, taky peru v Lovele, dětský na 40 a pleny na 95 a vždycky se mi všechno krásně vypralo.Je teda pravda, že Tom se prokakal zatím jen jednou. :slight_smile:.
15. únor 2007 v 07:15  • Odpověz
ahoj holky, to jsem rada, ze jste na tom stejne. My ted co mame prehozeny system - manzel neni doma od 3 odpoledne, tak je vecer klid, ale breci vic pres den.To se da lip vydrzet. Vubec me prijde, ze posledni dobou nejak moc breci... nevim proc a je to dost narocne ji porad utesovat.. :frowning2:
Trapi vas vlastne jeste prdiky? U nas to byl jen jeden tyden a je klid.
Na skvrny pomaha taky kyprici prasek do peciva. Nasypat na to, nechat pusobit a pak preprat.
15. únor 2007 v 11:27  • Odpověz
achooj :slight_smile: díky za super rady k praní. já to zkusila tim arielem na 40 a je to taky jako nový.. tak teď mám dilema, ale asi to nebudu řešit, holt to občas přeperu v arielu aby to bylo čisťounký, snad to malej občas už snese, jinak zůstávám u jemnějšího praní v Lovele..
nás docela dnes asi bříško trápí, jak byl hodňoučký, dnes jen kňourá, ne a ne se vykakykovat a pořád by jen jedl, usne u toho a za chvíli je zase vzhůru a samo že hladový.. :grinning: ale už asi taky pozorujete, že je to s těma našema broučkama a beruškama veselejší,že? takže jsem neváhala a domluvila jsem křtiny a začneme plavat :slight_smile: nejdřív doma a teď hledám na netu plavání někde poblíž domova :slight_smile: nevím nevím jak to všechno zvládnu, ale prý mamky jsou nejlepší manažeři, tak to aspoň vyzkouším, jestli to tak je i u nás :wink:
taky budete křtít a plavat? panenko ty budeš někam chodit? jo a to cvičení odkládám až na další pondělí, protože to nejbližší jdeme do poradny, tak ať toho nemám ještě moc..
mějte se a ať se na vás miminka smějí :slight_smile:
15. únor 2007 v 17:39  • Odpověz
Ahojky,
Lussi plavání plánujeme taky, ale až bude trochu lepší počasí, takže spíš tak kolem 4. měsíce. A křtiny už jsme začali plánovat, jen musím ještě na komínskou faru pro povolení, aby malou mohli pokřtít u Tomáška ( byl tam křtěný manžel a měli jsme tam svatbu ), ale zatím musím počkat na pondělí, kdy je tam úřední den! Jinak mě trochu překvapilo, že se faráři trochu zdráhají křtít někoho z jiné farnosti, no tak uvidím, kde nakonec křtiny budou - jestli v Komíně nebo u Tomáška.
:slight_smile: Jinak my jsme včera měly docela plačtivý den, asi to bylo i tím počasí, protože jsme byly venku jen hodinu a to je na naši princeznu málo :grinning:
Navíc malé začalo hnisat očkování na ručičce, ještě to z porodnice, takže dnes zajdu k doktorce, aby se na to podívala. :frowning2:
Tak se zatím opatrujte! :slight_smile:
16. únor 2007 v 07:10  • Odpověz
Tak doktorka říkala, že tak některé děti reagují a že máme jen čekat až to zmizí nebo pokud to praskne, tak potřít líhem na pupík :wink: Tak jsem zvědavá jak se to bude vyvíjet dál! :wink:
16. únor 2007 ve 12:16  • Odpověz
Lussi neni Martinek na plavani jeste maly? Ja slysela, ze se ma chodit plavat s miminkama az po 3.mesici. Ja se na plavani nechystam, mam z toho trochu strach - z chlorovane vody a bakterii...
Zacala jsem ale kazdy den koupat, aby mela Laurinka vic pohybu. Doufam, ze se tim unavi a driv usne. Zacina se nam s tim usinanim celkem darit.
Ale ted uz mi 3 dny v kuse hrozne rve pres den a ja nevim, cim to muze byt. Pry je kolem 6.tydne narust a taky se meni mliko, tak mozna nez si traveni zvykne. Jak jste to mely vy? V tomhle veku je to porad hrozne velky rozdil, kdyz ma mimi o 2 tydny vic, nebo min. :wink: Ja jsem ted za kazdou radu vdecna, uz nevim, jak ji utisit. :frowning2:
My nekrtime, to by asi tatinek neprezil. Domluvili jsme se, ze ji do zadneho nabozenstvi nutit nebudeme a az z toho bude mit rozum, rozhodne se sama.
16. únor 2007 ve 14:05  • Odpověz
ahojek maminky :slight_smile:
s tim plavanim zacneme zatim na polstarku ve vane a jak pisete, cca az kolem 4.mes. se pustime do velke vody v bazene. paula,mely by to byt mensi bazenky, kde je voda teplejsi a ne tak chlorovana. tak uvidime :slight_smile: nejdriv se budou pry vozit na zadickach, az to zvladnou,tak na briskach a az pak i potapeni.. samo, ze na to se tesim nejvic :slight_smile: mohlo by to vyjit tak na leto, abych si koupila v tescu nebo nekde ten jednorazovy podvodni fotacek :sweat_smile: i kdyz se me to zda byt premrstene drahe, jdu do toho.holt nebudu utracet jinde :grinning: (co jsem doma, se i lip setri,ze jo :grinning: )
paula, taky mam pocit, ze kolem toho 6tydne jsme meli nejakou krizi, Martinek byl stale hladovy a plakal. vydrz, bude lip :slight_smile: ted jsme tez uz 2.den stale hladovy, ale tolik uz neplacemea vic a vic se usmivame :slight_smile: jak myslim panenka psala, rano je to nejlepsi :slight_smile:
jinak Martinek rozruch z prichodu tatky nemiva, jelikoz tata chodi az v noci, vidaji se jen o vikendech a rano nez zmizne tatino do prace.. ale jinak Martinek mel dedu a tatu moooc rad, hned se v jejich naruci utisil. v posledni dobe u dedy byt moc nechce, neznamo proc.. :fearful:
panenko az ted jste na to ockovani reagovali? budu muset kouknout na to nase, my zatim zadne reakce a uz jsem to i hodila za hlavu. rikali do 5-ti tydnu? :astonished: tak se brzy zahojte :slight_smile:
my nechame krtit u nas na fare, byt svatba byla na Petrove.. nejaky krestansky zaklad dostane,ale do niceho ho nutit take nebudeme. at si pak sam zvoli.. :slight_smile:
no nic, koukam prisel braska s manzelkou, jdu se venovat navsteve :slight_smile: papaaa a krasny vecer vam vsem :slight_smile:
16. únor 2007 v 18:32  • Odpověz
Tak myslite, ze to casem s tim placem bude lepsi?
Chripkova epidemie uz dorazila do Nemecka, tak s malou radsi nebudu moc chodit mezi lidi. Jen na prochazky do parku. Chystala jsem se uz pristi tyden na cviceni, ale ted nevim, jestli to nemam jeste odlozit, abysme neco nechytly. Vy uz cvicite?
17. únor 2007 ve 14:19  • Odpověz
ahojek Paula :slight_smile: radeji bych cviceni odlozila, nevis co kde mezi lidma chytnete. nebudes si pak nic vycitat :slight_smile: my jeste nechodime, chtela bych od pondeli, ale az od pristiho, toto pujdeme do poradny, tak at toho nemame moc :grinning:
s tim placem jsem si jista, ze to bude lepsi :slight_smile: vydrz :slight_smile: a tez vic a vic uzasnych usmevu :slight_smile:
budte vsechny zdravi :slight_smile:
18. únor 2007 v 17:02  • Odpověz
No ja uz bych do toho cviceni celkem chtela, tak si rikam, ze snad maminky s malymi miminky budou dost zodpovedne, aby tam s chripajznou nelezly?! :wink: :slight_smile: No uvidim... Ja bych to moc potrebovala :angry:
Laurinka asi tolik plakala kvuli vzduchu v brisku, ale komu to ma dojit, kdyz s tim nikdy problemy nema a pak najednou prijdou 3 dny, kdy strasne vyvadi a pak zase nic? Tak ji cvicim s kolinkama a davam fenyklovy caj a dnes uz je zase jako slunicko. Kdyz neplace, tak je to tak krasny, divat se, jak pozoruje svet a smeje se a povida si! :wink: Snad uz bude takovych okamziku vic!
Co uz umi vasi mimisci noveho? At vim, na co se tesit! :sunglasses:
18. únor 2007 v 18:40  • Odpověz
Ahoj,
tak se nám konečně zahojilo to očkování :dizzy_face: Jinak jsme tu naši princeznu přes víkend každý den hezky vyvětrali, takže pak krásně v noci spinkala :slight_smile: Jo a na hrací dece se už snaží otáčet, teda zatím to vypadá dost nepohodlně pro ni, protože má nejvíc otočenou hlavičku, ale Sára je spokojená! :grinning:
Dnes jdeme opět na matriku kvůli občanství, tak doufám, že druhý pokus už výjde! :wink:
Mějte se krásně! :dizzy_face: pa
19. únor 2007 v 07:20  • Odpověz
Ahoj holky,čtu jak pilně píšete :slight_smile: Já nějak nestíhám,Vojtíšek má teď dost ubrečené období.Stále pokňourává a postupně se prokňourá až k pořádnému záchvatu.Chvíli na něj můžu dělat budliky budliky,pak pustím kolotoč,to se chvíli usmívá,ale za chvíli zase začne.A to je po jídle i toaletě :slight_smile: nejvíc zabírá když ho nosíme po bytě,ale taky to není pravidlem.Jsem z toho docela hotová.Hlavně večer.Na manžela mi jaksi nezbývá síla :frowning2: Jediný klid je venku na procházce.
My budeme chodit plavat od třetího měsíce,tak jsem na to zvědavá.Bazének by měl mít 35stupňů,tak to snad nebudou šoky.Malýmu se koupání celkem líbí.Taky jsem si byla zaplavat já sama se sebou.Je to úžasnej relax.Ovšem ty zrcadla v šatnách jsou pro zlost :confounded:
Jo holky,pasete už koníky?Vojta je lenoch,když ho vyloženě nenutím,tak se nehne.Už nás kvůli tomu poslali na dětskou neurologii.Ale já bych to tak nehrotila,zdá se mi ještě malej.Zatím se mějte a ať jsou mimi v pohodě :sunglasses:
19. únor 2007 ve 14:58  • Odpověz
achooooj :slight_smile:
paula jestli nebudeš nikde trajdat mezi lidmi, tak to určitě do cvičení běžte.uplně tě chápu i Leamu, ten pohled do zrcadla fakt není to co to bejvalo. mě se do cvičení moc nechce, ale měla bych. zrovna včera jsem myslela, že bych si moc ráda šla zaplavat, ale co s malým? neměl mě ho kdo pohlídat na takovou dobu :frowning2: .
leama taky musíme toho Martinka kolikrát nosit po bytě a ukazovat věci ap. někdy stačí jen stát a pohupovat se, někdy dokonce stačí nějak houpat s jeho zadečkem. naštěstí už je stále hodnější a veselejší :slight_smile:
panenko Sára už se chce otáčet? no to je šikulka :slight_smile: to my ještě nezkoušíme.. zatím jen zvedá nožičky a prohlíží si ručičky.
jo Leama, koníčky cvičíme a docela nám to i chviličku jde :slight_smile: Mudr.nám dnes řekla, že to máme trénovat, sem pipla že to zkoušíme a pochválila nás a zkontrolovala :sweat_smile: na neurologii jsme teď taky dostali doporučení, aby nás zkontrolovali, pořád kuli tomu kříšení po porodu. aby nám dali potom správné očkování ve správnou chvíli
panenkoco řešíte s občanstvím? a kde jste byli na procházce? my celá rodinka s kamarádkami v sobotu v Mariánským. naprosto vynikající, pejsek se tam vyráchal ve vodě a potahal snad každej klacík. všichni jsme byli maximálně spokojení a unavení, jen Martínek se pěkně vyspal v kočáře a pak bubákoval :grinning:
dnes jsme byli v poradně a Martínek měří 61cm a váží 5.85kg :slight_smile:
těším se na vaše zprávičky co umíte,jak rostete atd. :slight_smile:
opatrujte se, paaa Lu :slight_smile:
19. únor 2007 v 16:13  • Odpověz
leama, to jsem rada, ze tu nejsem jedina "nosicka". Na nasi malou na uklidneni pomaha pevne zabalit do deky,ze se nemuze hybat a nosit. Nekdy staci houpat na kolenach (prave provadim :wink: ).Mas pravdu, je to opravdu hodne vysilujici, nekdy si rikam, aby uz byla vetsi... jenze to zase prijdou zuby a jine problemy, tak si clovek asi nevybere.. :wink:
Lussi, jak "cvicite konicky"?
Tak ja jdu zase nosit.. :frowning2: Mejte se!
19. únor 2007 ve 21:42  • Odpověz
paula,taky jsem zjistila,že Vojta je klidnější,když je zabalený do deky.Myslím,že to je ještě takový miminkovský pocit bezpečí.Zřejmě jim ty"otevřený prostory"zatím nedělají úplně dobře.
19. únor 2007 ve 21:56  • Odpověz
a uz spi? laura porad jeste divoci...
19. únor 2007 ve 22:00  • Odpověz
jo jo,teď spí.začne zase ráno v pět.Je jak švýcarský hodinky :slight_smile:
19. únor 2007 ve 22:08  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.