• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Prosinec 2006

(Zamčená)
12. března 2010 
Diky moc za to info o hexavakcine. No, to je docela rozdil, ale porad jsou to ctyri injekce. Ja jsem si naivka myslela, ze to pichaji najednou, no to by ti nasi drobeckove dostali zabrat. No, take mi to mohlo dojit.
Doktor mi predepsal antikoncepci hned, ani jsem si o ni nemusela rikat. Jsou to prasky, ktere se mohou brat pri kojeni. Ale berou se porad, neni tam zadna prestavka na menzes, jak jsem byla drive zvykla. Zatim na sobe nepozoruji zadne problemy, jen jsem zpocatku docela krvacela (jako menzes), ale to mohlo byt jeste po sestinedeli. No nevim, zatim to funguje. Jsem rada, ze se mi vse zahojilo v pohode, ted uz je mi lepe, ale byl to des... :frowning2: Ty prasky se mohou zacit brat kdykoli, takze nemusis cekat na MS. Tak ja jdu asi spinkat, mala ted teprve usnula, tak snad to bude na celou noc. Posledni dobou uz se tak casto na krmeni nebudi, kdyz usne v deset, tak potom papa az ve ctyri a nekdy i pozdeji. No uvidime, snad bude klidna noc... :slight_smile:
21. únor 2007 ve 22:17  • Odpověz
Ahoj,
tak jsme včera byly v poradně, malá váží 5,8 kg a měří 60 cm! :slight_smile: A už máme recept na hexavakcínu a za 14 dní jdeme na očkování, tak jsem zvědavá jaká bude reakce :wink:
Návštěvu u tchýně jsme taky zvládly v pohodě a na matrice jsem konečně uspěla, takže 5.3. budeme mít potvrzení o občanství pro malou :grinning: Takže jsme včera měly velmi úspěšný den :slight_smile:
Mějte se krásně. :dizzy_face: papa
22. únor 2007 v 07:22  • Odpověz
Ahoj,
Dasha můžeš mi prosím napsat, jak se ty prášky přesně jmenují.Taky si je asi nechám předepsat. Teď ale koukám, že bydlíš v cizině. Možná se tu ty prášky ani neprodávají.Protože mi je divný, proč by mi je doktor nepředepsal, když je můžou i kojící :unamused:.
Panenko, to nám ale krásně rostete.Dnes při přebalování jsem si říkala, že se mi za chvilku prcek nevejde na přebalovák.Už mu zbývá jen asi 5 cm a přeroste mi.
Dnes je venku krásně a hlavně teplo, už se těším na procházku.
Pěkný den plný sluníčka
Papa :slight_smile:
22. únor 2007 v 10:35  • Odpověz
U nás teda není po sluníčku ani památky! :frowning2:
22. únor 2007 v 11:29  • Odpověz
Hanah: ted jsem v CR, takze ty prasky jsou dostupne tady. Jmenuji se Cerazette, jsou na predpis a doplaci se na ne asi 555. Mne je sam nabidnul muj gynekolog, rikal jak my ty nove maminky nechceme o dalsim mimcu ani moc slyset...
Tady v Praze je take nadherne. Chtela jsem jit na prochazku s malou, ale dneska rano se mi probudila, krasne se na me smala, ale jeji jedno ocicko bylo uplne zalepene. Volala jsem doktorce, ta me ujistila, ze je to normalni, ze ji mam zkusit davat Ophtalmoseptonex a snad to prejde. Doufam, uz to vypada lepe, pry maji miminka moc male slzne kanalky, takze jsou k tomu nachylnejsi. No, doufam, ze to brzy prejde... :frowning2: Ty zada me snad brzy prestanou bolet, uz je to dneska lepsi... :wink:
22. únor 2007 v 11:57  • Odpověz
Tak u doktora jsme dopadli dobře. Tomča váží neuvěřitelných 6300g. Doktor říkal, že je to rekordman.Bylo tam s námi mimí o měsíc starší než Tomča a to vážilo 6000g.To jsem si myslela, že moc nepřibral, jak byl nemocný.
:slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
22. únor 2007 v 15:05  • Odpověz
Ahoj Hanah, v te antikoncepci jsou nejake jinaci hormony, nez v te normalni, proto se muze i pri kojeni. Ja ji beru taky. Teoreticky by mel byt clovek dostatecne chranen kojenim, ale jistota je jistota. Ja dnes v cekarne na gynde potkala holku, co otehotnela v sestinedeli a je z toho dost spatna. Ma trimesicniho prcka a zase tehotna... :grinning:
O nitrodeloznim telisku jsem taky premyslela, ale mam strach z toho zavadeni :sweat_smile: Jestli se pro to nektera rozhodnete, tak poreferujte..
22. únor 2007 v 15:25  • Odpověz
Ahoj Paula, já mám taky z toho zavádění strach.Doktor říkal, že to trvá 5 minut a nebolí to, tak nevím. Je pravda, že další mimčo neplánuju.No chudák holka, to si ani neumím představit.Taky mě doktor říkal, že to kojení není 100% a v Mamince jsem četla, že pokud jsou pauzy mezi kojením delší jak 4 hodiny, tak se snižuje hladina hormonů, která právě zabraňuje otěhotnění.
22. únor 2007 v 15:44  • Odpověz
Ahoj, tak nakonec včera u nás to sluníčko taky vykouklo a bylo nádherně až do večera, takže jsme toho hned využili na procházku a dokonce se přidal i tatínek :wink:
Jinak my jsme dnes měly po dlouhé době trochu uplakanou noc, ale nakonec jsme to zvládly a teď maličká dospává to co v noci zameškala! :grinning:
Doktorka mi taky nabídla dvě možnosti antikoncepce při kojení - tělísko a Cerazette. Z tělíska mám taky docela obavy, tchýně si s tím užila svoje, takže asi půjdeme do prášků a nebo to nějak přežijeme do té doby než přestanu kojit a pak se vrátím ke svým původním práškům, které mně maximálně vyhovovaly.
Zatím se mějte krásně! :dizzy_face: papa
23. únor 2007 v 07:24  • Odpověz
Ahoj holky,tak jsem četla,že rozebíráte antokoncepci.Já jsem hrozná,já nebyla ještě ani na kontrole po šestinedělí :frowning2: Mě to po tom porodu tak dlouho bolelo,že ta představa,že na mě půjde doktor se zrcadlama byla hrozná.Ale dala jsem si zaúkol,že to vyřídím příští týden :slight_smile: Jinak já bych taky byla pro prášky,tělísko mi není moc sympatický.a na kojení bych vůbec nespoléhala,taky znám pár případů,které při tom otěhotněli.
Jinak mi dnes jedem na výlet,manžel má nějakou práci v Sázavě,tak jedem s ním.Doufám,že bude tak nádherně jako včera.Už aby to bylo napořád!!!!!
Přeju všem krásný den a nemocným nosánkům,očičkám a bolavým zádům uzdravení.
Pa pa :slight_smile: :slight_smile: :wink:
23. únor 2007 v 07:57  • Odpověz
Ahojky,Tomča byl v noci moc hodný.Dokonce ani nezpozoroval, že spí v postýlce a ne u mě v posteli a spal až do 4.Po kojení jsem ho nechala u sebe a hned zase usnul a spal do 8 :slight_smile:.Teď na mě kouká z lehátka a krásně si povídá.
Je sice krásný, jak dlouho spinká, ale mám pak moc mlíčka a prsa jak balvany :frowning2:. Dokonce jsem si ráno vzala odsávačku, že si budu muset prso odsát, ale nešlo mi to, tak jsem se na to vyprdla.
Leama plně Tě chápu, že máš obavy.Já se klepala strachy a měla jsem z toho pěkný nervy.Ale zvládla jsem to.Zvládla jsem i to, když mi mačkal nezahojenou jizvu. To jsem vypískla jako králík :grinning:.Ale za chvilku bylo po všem a mám půl roku klídek.
Já se dnes chystám do města.Potřebuju zajít do banky, ale nevím jak to udělat.Do banky totiž vede asi 15 schodů a ta představa, jak táhnu kočár, no nevím nevím.Před bankou ho nechci nechat, proudí tam plno lidí.Je to na prd, když nemají bezbariérový přístup.Ale půjdu tam a okouknu to. Když tak řeknu chlapovi z ochranky ať mi pomůže.
Mějte se krásně a ať vám svítí sluníčko, tady to zatím moc na slunce nevypadá. :dizzy_face:
23. únor 2007 v 09:03  • Odpověz
Ahoj Hanah, taky bych měla jít do banky, jenže tam vedou taky schody, stejně jak říkáš Ty. A když jsi psala o chlapovi z ochranky, vzpomněla jsem si, že když jsem byla vyřizovat na sociálce porodný, tak tam byly taky schody a jedna mamča požádala chlapa z ostrahy, jestli by jí mohl pomoct s kočárkem a on jí řekl, že bohužel to nesmí a že si má říct někomu jinýmu :frowning2: Tak jsme si pomohly navzájem, holt, když se nechce, tak se vždycky nějaká výmluva najde! :angry:
23. únor 2007 v 09:31  • Odpověz
Ahoj holky,tak banku jsme zvládli v poho.Zjistila jsem, že z boku budovy mají výtah.Dřív jsem si ho nevšimla, protože jsem bezbariérový přístup nepotřebovala.Tak jsem byla ráda.Když jsem viděla ochranku, tak jsem se musela v duchu smát, protože to byli dva chlápci, jeden měl pupek větší než druhý.Když jsem si je představila, jak táhnou kočár, to byla představa :grinning:.
Sluníčko vykouklo a bylo tak teplo, že jsem si vysvlékla kabát.Pes si venku pobíhal a já se vyhřívala s Tomáškem na sluníčku.Hned mě to nabilo energií a mám skvělou náladu.Taky jsem si koupila své oblíbené čínské jídlo, takže dneska je fakt pohodička. :slight_smile:
23. únor 2007 v 15:59  • Odpověz
Ahoj holky! Takze budete vsechny brat prasky? Me je to telisko sympatictejsi v tom,ze to neni chemie. No ale zase to pry muze zpusobit silnejsi krvaceni pri menstruaci.. taky nic moc. Rikam si, proc se toho zavadeni bojim, kdyz jsem prezila porod?! :wink:
A co je noveho u miminek? Laurinka uz ma 5750g. To se pronese do 4 patra. A bude hur. BYla za mnou kamaradka s rocnim ditetem a taky ho musi jeste do schodu nosit. To pak clovek nepotrebuje zadne cviceni.. :wink:
Kolik vam jeste zbyva zhubnout? me 7kg :angry: Ale zda se ze to jde - pomalu ale jiste - samo dolu.
23. únor 2007 v 17:05  • Odpověz
Mě taky doktor říkal o tom silnějším krvácení.Taky říkal, že ne každé ženě to tělísko vyhovuje. A třeba po roce jim ho musí vyndat.
Paulo to mi povídej o nosení míma.My bydlíme v pátém, takže posilka jak vyšitá.
Dnes Tomášek celý den prospal. Musela jsem koupit novou odsávačku hlenů.Je o něco účinější než ta stará, ale je u toho víc řevu.Ta hadička se totiž strká hluboho do nosánku, takže je to se spoustou slziček :cry:
Mě pořád zbývá to kilo.Ale řekla bych, že postava už je ok.Trochu mám teda vytahané břicho, ale to kilo bych řekla, že dělají prsa.Jsem jak Pamela A :grinning:.
23. únor 2007 v 17:51  • Odpověz
Dneska ma Annabellka presne dva mesice. No strasne to leti, vubec nevim, jak se to vsechno sebehlo tak rychle. Kdyz se divam na fotecky, kdyz jsem si ji odnasela z porodnice, tak si rikam, jak je jeste malinka. To dneska uz se na me diva docela jina holcicka, kdyz na ni mluvim, tak se na me smeje, po ranu ma dobrou naladu a kdyz me vidi, jak se blizim k postylce, tak se smeje od ucha k uchu. Na dnesek mi spala uplne uzasne, usnula asi o pul desate a spala az do pul sedme, kdy jsem ji nakrmila a pak pokracovala az do pul 9 rano. No, je to broucek, maminka se alespon vyspinkala do ruzova.
Jo, to noseni do schodu je vazne problem, ja mam nastesti kocar velice kompaktni a lehky, nastesti letos nebyla zadna zima a tak jsem to v nem zvladla. Jinak vubec nevim, jak bych to s kocarem delala, nektere ty kombinovane maji skoro 13 kg bez mimca a s mimcem 20 kg, plus nakupy.... :frowning2:
23. únor 2007 v 18:33  • Odpověz
achoooj mamulky :slight_smile:
ctu jake mate dilema s antikoncepci. to nastesti resit nemusime :grinning: budeme radi kdyz jednou podruhe otehotnime :slight_smile: ale kdo vi, treba nam to napodruhe pujde lip,kdyz uz vime jak na to :grinning:
leama jsem rada ze slysim ze nekdo ma take"potize" s hojenim ran po porodu.. jsem sice docela v pohode, ale dokud tam nikdo nic nestrka :grinning: ale doufam ze uz s leamou budeme v pohode :slight_smile: na gynekologii si me pozvali az bude krasne pocasi na jare, ze se mame stavit :grinning: moc mile, ze se ve me nemusi starat hned za cerstva :slight_smile:
jinak Martinek mel vcera teplotu (38,2), zadne jine priznaky, volala jsem na pohotovost, co mame delat. poslali manzela pro cipky paralenu a kdyby se to nezlepsilo ze mame opet zavolat. byla jsem z toho docela nervozni, ale uklidnili me, ze dokud to neni nad 39, ze se nic vazneho nedeje. hmmm,ale co kdyz? ale nastesti to zabralo a uz je Marti zase v pohode :slight_smile: opet se na me dnes usmiva :slight_smile:
a co vy hanah?uz je tomasek fit?
opatrujte se mamky a hlavne to zdravicko :slight_smile:
23. únor 2007 v 18:47  • Odpověz
dasho to gratulujeme :slight_smile: my pristi tyden budeme mit 3 mesice. vasne to leti..
s tim nosenim je to des. me staci chovat jen martinka! asi budu mit brzy svaly jak pepek namornik :grinning: uz ted je tezky a to se jeste tolik mesicu bude chovat..
23. únor 2007 v 18:51  • Odpověz
Dasha, gratulace i od nás.To je Annabellka moc šikovná, že Ti tak krásně a dlouho spinká. A plínka jí na celou noc vystačí?Je pravda, že předevčírem jsem Tomču v noci nepřebalovala, protože se mi chtělo moc spát.Ale nebyl pokakaný a čůrání plenka v pohodě ustála.
Lussi tak to Martínek možná chytil nějakého bacílka.Ale včas jste to podchytili.A to jsi poznala na čelíčku, že je teplejší a pak jsi mu změřila teplotu nebo jí měříš preventivně?
Tomča už má kašel docela dobrý.V noci nekašle vůbec a přes den někdy při kojení.Ale to je asi tím, jak hltá mlíčko.Ale trápí nás rýma.Odsávání je horor, ale nedá se nic dělat.Ale řekla bych, že dnes je ta rýma už lepší.Takže počítám, že každým dnem bude Tomča už úplně fit.To si oddychnu. :slight_smile:
23. únor 2007 v 19:45  • Odpověz
hanah to poznáš teplotu.děťátko je skutečně znatelně teplejší.. takže jsem ho přeměřila a bylo to tam.. a digitální prý naměří i o něco víc, jak klasický rtuťový.. preventivně neměřím a byl teploučký kromě ručiček a nožiček uplně všude.. jeeee, my taky v noci obvykle nepřebalujeme :sweat_smile: dokud se Martinek nepobobkuje, tak to nechávám a nesvítím nevstávám..
ja se zase bojim, že tu rýmu nepoznám :grinning: jak jsi to poznala? odsávat se nechystám, ale téměř denně tahám holoubky z nosánku. kamarádka od dvojčat říkala, že to miminka sami nějak vstřebají a je to znát na plíně, že je to jakoby bílek od vajíčka...? jo, máte něco takovýho po kakykování?
23. únor 2007 v 19:57  • Odpověz
ahoj, ja v noci prebaluji taky zridka. driv i trikrat za noc, ale ted dostane cistou plinku v 9 vecer a pak az v 7 rano,mezitim sice jednou kojime, ale to potom hned usne a ja ji nechci budit. fakt je, ze uz v noci vubec nekaka, vetsinou rano a navecer. Myslim,ze ani kolik necura. plinka rano neni tezka... :wink:
Dasho, nas kocar ma 15kg bez miminka! je to robustni terenak :grinning: ,nechavam ho stat dole za dverma,sousedum to nevadi.Jinak tu mame obchody temer vsechny bezbarierove, co me ale stve je tramvaj.sice jsme s ni jeste nejeli,ale uz ted se toho bojim,jsou to 2 vysoke schody.mame taky klokanku,v te nekdy nosi manzel po obchodech. taky se to pronese :sweat_smile:
My nastesti zadny nemoci jeste nezname. Vy se vsichni rychle uzdravte! At se na vas miminka smeji! :grinning:
23. únor 2007 ve 20:23  • Odpověz
Ahoj mamky,
tak my se vrátili z výletu v půl sedmé.Vojta byl celou dobu moc hodný.Vlastně celou dobu prospal.A to jsem ho přesouvala z autosedačky do kočárku dokonce dvakrát.Kojila jsem ho dvalrát v autě,jednou v resturaci a přebalovala taky v restauraci.Trochu jsem se bála,jak bude spát teď večer,ale doma se krásně vykopal,párkrát bouchnul do hrazdičky,vykoupala jsem ho a už spinká.Tak doufám že jako obvykle tak do dvou
:slight_smile:
Lussius,s těma porodníma cestama je to fakt nepříjemné,taky je mám dost citlivé na vnější vlivy :grinning: skoro měsíc po porodu jsem nevydržela stát víc jak hodinu,potom jsem musela do polohy ležmo a pak zase hodinku.Doufám,že po druhém miminu to bude lepší. :wink: Chystáme se na něj až tak za dva roky.Ale to přejde,hlavně ať se Martínek uzdraví,je dobře,že jsi na to přišla včas.Já už jsem párkrát dělala trochu paniku zbytečně.Měřila jsem ho chudáka rychloběžkou-teplotu nikdy neměl(hurá),ale aspoň mu odešli prdíky :slight_smile:
Jinak my u doktora nebyli,ale vážila jsem Vojtu na naší a vyšlo mi 5,1kg.Žádnej tlusťoch,ale dlouhán.62 už je mu malá :slight_smile:
Dasha,gratulace Annabelce!
Jo ještě,suchý holoubky má Vojta pořád,ale když brečí,tak je vyfouká :slight_smile:
Hanah,ať se Tomča douzdraví,je to asi náročné.Já mám odsávačku,že na jedné straně je to v nosánku a druhou tahám já pusou.Takový maly podtlak.Je obyč,ale prý nejlepší :unamused: Já ji naštěstí ještě nepoužila.
Tak já končím,máme dnes romantický večer,tak nevím kdy odpadnu.... :slight_smile: :frowning2:
Pa a dobrou všem
23. únor 2007 ve 20:52  • Odpověz
Leama, tak tu jsem dnes koupila.Překvapila mě cena.Stála 24,-Kč a je fakt dobrá, ale Tomča při tom moc vyvádí.
Lussi tu rýmu poznáš,Tomča když má plný nos, tak nemůže dýchat a vydává takové všelijaké zvuky.Kakání má taky jako vajíčka.A co má tu rýmu, tak se několikrát poblinkal a to bych řekla, že byl samý hlen.Jak to asi chudák polykal, tak toho měl plné bříško.
Přítel mě opět vyhazuje od PC, tak se s vámi loučím.
Krásnou dobrou noc a hezky spinkající miminka :slight_smile:
23. únor 2007 ve 21:46  • Odpověz
ahojek maminky :frowning2: vcera me neco moc oslovilo.jeste ted se z toho klepu, beha me mraz po zadech.. nezlobte se, musim vam to poslat. hned jsem bezela naseho broucka zkontrolovat,zrovna jsem nemela zapnuty monitor dechu. to uz ted nikdy neudelam. jestli se na to necitite, tak to ani nectete:

Hledám, hledám, hledám....hledám jak žít poté, co 21.7. zemřel můj milovaný chlapeček na SIDS. Je, tedy byl, mé druhé dítě, mám ještě krásnou a zdravou čtyřletou dcerku. Jeho ztráta však tolik, tolik, bolí.

I on byl krásné, zdravé, čilé miminko..24.7. by mu bylo 5 měsíců. V 7 hodin večer jsem ho nakojila, do 8 hodin byl s námi v pokoji. Celou hodinu si výskal, smál se, broukal si. V 8 hodin jsem ho uložila do postýlky. Byl to malý nezbeda, už od začátku 4. měsíce se přetáčel na bříško. V 8,15 vypadal že bude spinkat, nechala jsem u něj vysílačku a šla vedle do pokoje. Před 9 jsem ho šla zkotrolovat, byl na bříšku....a mrtvý. Přivolaná záchranka se ho pokoušela 40 min. oživit, marně.

Chtěla bych vědět, zda se někdy ta strašná bolest otupí, zda a jak se s tou dírou uvnitř mě dá žít dál.
24. únor 2007 ve 22:19  • Odpověz
martiněk je naštěstí už v pořádku, teplota hned počípku zmizela.. a dnes už byl nejveselejší a nejupovídanější jak kdy byl :slight_smile: a hned je i mamince veseleji :grinning: zrovna jsme to s kamaradkou resily na ICQ. ten pocit strachu o detatko jsme si vazne nikdy nedovedly predstavit jak muze byt obrovsky. jak bychom daly cokoliv, skutecne cokoliv za to, aby nasi broucci byly zase v poradku a spokojeni..
leama, to mas tedy zrejme jeste horsi boleni jak ja.. me to boli predevsim jen pri pouzivani, ze to tam neni tak pruzny,ale uplne tuhy oproti drivejsku. jinak o tom uz dlouho nevim. zato me boli pri totalnim uvolneni (ve drepu nebo po curani) jakysi snad sval ci co uvnitr v pipine. a manzelova kamaradka rikala, ze ji travalo temer rok, nez se to dalo normalne bezbolestne pouzivat..tak snad nam to tak dlouho trvat nebude :slight_smile:
maminky, mejte se moc dobre a at si vase miminka spokojene broukaji :slight_smile:
24. únor 2007 ve 23:11  • Odpověz
Ahoj holky,
Lussi to je moc smutné :cry:.
Svěřím se vám se svým zážitkem z porodnice: druhý den po porodu jsem se šla odpoledne vysprchovat.Tomášek ležel na boku ve velké posteli.Vysprchuju se a jdu zkontrolovat prcka.Ten si krásně spinká.Musela jsem si mazat pipku mastí, protože se mi tam udělala velká modřina.Tak jsem si vzala mastičku z lednice, ještě jednou kouknu na Tomču a jdu do koupelny.Najednou jako by mi něco (nebo snad někdo :frowning2:?)řeklo:jdi se kouknout na děťátko.Tak vykouknu z koupelny a tam ležel můj brouček celý modrý a nedýchal.Ani nevím,jak jsem překonala ty cca 4 metry k posteli.Ve mě by se v tu chvíli krve nedořezal.První co jsem udělala bylo, že jsem Tomču chytla za ruce a sáhla mu na záda a v tu chvíli se nadechnul.Rychle jsem zavolala sestru.Ta přiběhla ve vteřině.Dali nám monitor dechu.Od té doby jsem si malého brala i do koupelny a slíbila jsem mu, že už ho nikdy nenechám samotného.
Teď když ho ukládám k spánku, tak ho neustále chodím kontrolovat.Ten zážitek ve mě zůstane už snad napořád.Když o tom píšu, tak se celá klepu. :cry: :cry: :cry:
25. únor 2007 v 15:28  • Odpověz
Lussi, to jsi sem fakt snad ani nemela psat... Je mi z toho uplne spatne. Ale clovek na tom vidi, jak je SIDS nevyzpytatelna, tahle maminka mela taky vysilacku a miminko v postylce a presto se to stalo. Jine maminky na dite vubec nedavaji pozor a nektera miminka spi celou noc na brise a nic se nestane...
Ja na to proste vubec nechci myslet a zabyvat se tim, jen se tesit z toho, ze mam krasne zdrave miminko a doufat, ze se mu nikdy nic nestane...
Hannah, ten tvuj zazitek je taky dost hruzny, ale vidis, ze vse dobre dopadlo, tvoje intuice tvoje miminko zachranila. Uz na to taky nemysli!
Ja cetla v jedne odborne knizce, ze miminka normalne prestavaji dychat, maji pauzy az 8sec. v dychani normalne, nekdy az 20sec. Problem u SIDS je, ze uz se nenadechnou... nikdo ale poradne nevi proc....
Kdyz ja jsem byla miminko, tak pry bylo moderni pokladat na brisko a ja tak casto spala celou noc a taky jsem to prezila!
Holky, fakt na to radsi nemyslete, neco se stat muze vzdycky a kdyz by na to clovek myslel, co vse se muze stat, tak by se zblaznil!! Me nekdy taky popadne takovy neurcity strach, co by bylo kdyby - jsme se vybourali, me spadla z prebalovaku, z postele, potopila se ve vanicce!! To je hruza...
25. únor 2007 v 18:08  • Odpověz
ahojek,
Hanah, ještě že to tak dobře u vas dopadlo.byla jsi skutečně duchapřítomná. já bych asi nevěděla co mám dělat..
holky ještě jednou se omlouvám že jsem to sem překopírovala. mívám občas nevysvětlitelné činy a reakce. jakobych to ani nedělala já. takže věřím, že z nějakého důvodu jsem to sem dát měla.. hned jsem si na netu hledala články o SIDS a není to tak špatný, v čr prý zemře z cca 90tis. dětí na SIDS pouze 8. přesto, je to příšerná představa. s tou maminkou jsem si začala psát a je to celý složitý příběh, je velmi silná a skutečně jakoby jí Michálek poslal za sebe náhradu,krásnou holčičku. ale už dost o SIDS. souhlasím s paulou, že některá dítka spí stále na bříšku a jak jim to svědčí :slight_smile:
zjistila jsem, že zřejmě náš chlapeček nemá rád cizí lidi, a to včetně babiček. u všech docela pláče, i když je dobře zná.. no to si asi užijeme :slight_smile:
panenko a jak vám jde otáčení? nám vůbec, ještě nic takového nezkouší. ale jsem klidnější, opoždění nejsme :grinning: má to umět až v cca 6měsících, tak máme ještě čas :slight_smile: zato úžasně brouká a usmívá se, aspoň doma :slight_smile:
sluníčka mějte se krásně a buďte veselí :slight_smile:
25. únor 2007 ve 22:01  • Odpověz
Ahoj,
tak Lussi, Tvůj příspěvek mě taky donutil jít zkontrolovat malou i přesto, že má nannyku zapnutou! Vůbec si nedokážu představit, že by nás něco takového potkalo! :frowning2:
Jinak otáčení už zas tak moc nejde, ale paseme už obstojně, teda, když je nálada :slight_smile: A broukání a úsměvy, to je prostě paráda :dizzy_face: :dizzy_face:
Dneska nám opět napadl sníh, tak už se těším, jak budeme zase zápasit s kočárkem! :grinning:
Lussi, Martínek vám krásně roste a máte moc hezké fotky! :slight_smile: :dizzy_face:
Zatím se mějte krásně! papa :dizzy_face:
26. únor 2007 v 07:11  • Odpověz
lussi, ja cetla 1 dite z 1000. to je skoro stejny pocet, ale lepe se to predstavi, ze je to fakt malo! A to je nejcastejsi pricina smrti u kojencu, tak bysme se fakt nemely strachovat. Kdovi, proc se to stava... kazdopadne si ale myslim, ze cim je dite vetsi, tim vice nebezpeci urazu a tak... Musime holt doufat, ze nas to nepotka, starat se o miminka co nejlepe a poslouchat svoji intuici. :wink:
Me je dnes jen do breku, manzelova maminka je tezce nemocna, tak odletel do iraku a ja mam o nej hrozny strach, sice jeho rodina zije v relativne bezecne oblasti, ale co je to bezpecne, kdyz je valka... :frowning2: Ja jsem s Laurinkou sama, ale zitra nastesti prijede moje mamka nam pomoct.
Aspon, ze uz ji preslo boleni briska a je ted moc hodnoucka. Je to opravdu nejvetsi dar, co se cloveku muze dostat, vlastni dite... preji vam,at vam mimca delaji jen radost!! :wink: :slight_smile:
26. únor 2007 v 10:24  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.