• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Prosinec 2006

(Zamčená)
12. března 2010 
ahoj Hani, tady se tak chodi. Prvni davka hexavakciny ve 2.mesicich, pak ve 3 a 4. A k tomu nam dali jeste ty pneumokoky. Nevim fakt k cemu u tak maleho ditete... No ale delaji to tak vsichni, tak musime taky. U ockovani jen trosku zaplakala, kdyz to pichnul a pak uz se zase smala. Doted je uplne normalni, tak to snad bude dobre.

Diky za tu informaci ohledne usinani. Me taky v postylce neusne. No ale misto abych ji davala dudlik, tak ji chovam. Je taky u me na sedacce a az spi uplne tvrde, tak jde teprve do postylky.

Vydrz s tim vyvadenim, u nas je vecer taky nekdy pekne divoko. Je to pry jak se ty deti vyviji, ma mnoho novych dojmu a nevi jak se s tim vyrovnat. Asi jako kdyz mas den plny zazitku a vecer nemuzes usnout. Ja vim, je to nekdy pekna makacka. Musime to nejak vydrzet, vsak vyrostou. :wink:
8. bře 2007 ve 20:54  • Odpověz
ahoj Paula,
my taky koupeme kolem sedme, nakojim a u toho obvykle cca v pul osme Martin usne, tak ho presunu do postylky. nekdy spi jen lehce a pak jeste kouka a bubakuje, ale ja ho neberu a dam mu na dudlik sabsimplex a necham ho byt, poustim CD.. s uspavanim zatim potize nejsou, ale jak krasne spaval min. do 12, nejcasteji az do pul druhe, ted se jeste budi v jedenact na kojeni.. nastesti obvykle jeste nespim, ale misto toho spaval dyl a dyl, tak spi snad min a min. trosku me to desi :wink:
taky si myslim, ze holt musime vytrvat. i Martinek je pekny vztekloun, obcas tak vyvadi a jak pises, hlad nema, vetriky taky ne, cistou plinu ma, vyspany.. ale jeci nehorazne. nevim no, jestli ho i tak boli brisko, nevypada zase nato, ze by si neco prosazoval. i kdyz! obvykle pomuze vstat a chodit a ukazovat veci..
v posledni dobe me dava docela zabrat, musim na nej dycky vymyslet nejakou fintu, jak ho udolat a osalit :wink:
zatim se mejte pekne, myslim na vas. a preji zadne negativni reakce na ockovani. nas to teprve ceka, jeste nevime kdy.
ale tesim se na pristi tyden, hlasi fantasticke pocasi :slight_smile: tak si to uzivejte :slight_smile: paaaa Lu
8. bře 2007 ve 21:49  • Odpověz
Ahoj,
my taky koupeme kolem sedme, pak nakojím, u toho se Sára hezky uklidní a někdy i usne a pak ji dám do postýlky, kde se ještě chvilku vrtí a brumlá a pak usne! Dudlík bohužel stále odmítá, takže ie vypomáhá někdy ručičkou :slight_smile:
Hanah, taky míváme takové dny, kdy Sára strašně plače a nedá se uklidnit, ale naštěstí je to tak jednou do týdne, takže se to dá vydržet :wink:
Lussi, s tím počasím, když by bylo hezky, co takhle ta prochajda na přehradu?? :slight_smile:
Zatím se mějte moc hezky! :dizzy_face: papa
9. bře 2007 v 06:58  • Odpověz
ahojek :slight_smile:
panenko ještě si písneme, bude tak krásně, že se mě kalendář zaplňuje a to jsem si chtěla upéct zákusek, dát kafe a jen tak si sednout a relaxovat na naší minizahrádce :grinning: máš ICQ? když tak si můžeme písnou tam, moje číslo je:314015900, nebo mobil: 605587753. pro jistotu..
panenko, to víš, pořád se bojím, aby ten náš klučina nebyl trošku pozadu tím, jak má to očičko špatný.. ale dnes skutečně sám chytal předměty a měl z toho radost, já větší :slight_smile: dřív se mu to jen připletlo pod ručičky a tak to chňapl, dnes to vypadalo cíleně... je to něco tak fantastickýho :slight_smile:
9. bře 2007 ve 20:55  • Odpověz
Ahoj maminky. Paulo: vy uz jste se byly ockovat? Docela brzy, ne? Ja se musim teprve rozhodnout, pro normalni nebo tu hexavakcinu. Asi nakonec preci jen vyhraje ta hexavakcina, ale jeste nemam upne jasno.

Nase mala se koupe uz asi o pul 7, chtela jsem koupat dele, ale to uz je pak moc ospala a u oblekani se vzteka. Je krasne, kdyz ji koupu, to ji strasne bavi a vodicka se ji moc libi. Ale kdyz pak jdeme ven z vody, tak to spusti na cele kolo. Pak ji jeste nakrmim a usina nekdy kolem 8. Nekdy se ji moc nechce spat, tak ji znovu prebalim, trochu pridam na jidle, a pak obcas stejne nechce zabrat, tak ji proste chvilicku necham pobrekavat. Do peti minut vetsinou usina. Drive jsem ji musela houpat v autosedacce a nikde jinde mi neusnula, postylka byla jen pro tvrde spici holcicku. Ale ted uz spi ve sve postylce a take tam usina. Ma takovy kolotoc s rybickami nad sebou, take ji obcas pustim vcelu - je to takova velka vcela z takoveho mekkeho materialu a sviti ji brisko - blika a hraje sest ruznych melodii. Take na hlave ma misto, kde se promitaji na strop takove ruzne obrazky. Docela ji to uklidnuje, ale na ten strop a obrazky je jeste mala.

Take od te doby, co jsem ji koupila a osobne slozila lehatko(nebyla to zadna sranda, docela mi to dalo zabrat), ktere pod ni vibruje - lehce, je spokojena. Obcas v nem dopoledne usne, ale vecer ji davam jen do postylky. Nechci si ji naucit na neco, ceho bychom se potom spatne zbavovali. Zatim to tak funguje, ale nevim jak dlouho.

Pristi tyden jdeme na kontrolu kycli a pak na kontrolu po ockovani tubery v porodnici. No a dalsi tyden uz dorazi tatinek, takze jsem moc rada. :slight_smile:
10. bře 2007 v 10:01  • Odpověz
Ahoj holky,
tak tu máme definitivně jaro (alespoň doufám) - HURÁ :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
Chodíme teď na prochajdy 2x denně.Moc se nám to líbí,ale pejska moc bolí nohy, takže ten z toho tak nadšený není :frowning2:.
Tomča mi už dva dny nekakal-tak nevím co s tím.Včera večer zase řádil a hrozně se kroutil.Asi ho bolelo bříško.Měli jsme návštěvu a Tom se tu předváděl jak malý ďáblík :sweat_smile:.
V pátek jsem s kamarádkou probírala kojení a pochvalovala jsem si, že kojím už jen 2x za noc (kamarádka má o 17 dní mladší holčičku a ta jí spí celou noc až do 8) no a Tomča jako by to věděl a řekl si:tak já Ti ten život zase trochu osladím:v noci kojím každé dvě hodiny s naprostou pravidelností.A pak příjde 5:30 a Tomča má vyspinkáno a začne ďáblíkovat.Takže jsem jak mátoha-hrozně unavená.Nejhorší je, že Tom moc nespí ani přes den.Vždy jen pár minutek. Nevím, kde bere tu energii.Teď čtu perfektní knížku: Co dlužím svému synovi od Anne Lamottové.Jestli máte možnost, tak si jí určitě přečtěte.Jako bych to četla o svém dítku a je to moc hezky napsaný.No a ona tam popisuje, že jejímu kloučkovi padají vlásky a že čeká, že až mu vypadají, tak tam najde vytetované tři šestky.No tak takový pocit mám teď taky :grinning:
Přeji vám krásnou neděli.
Pa :slight_smile:
11. bře 2007 v 11:24  • Odpověz
Ahoj,
Lussi moje ICQ je 234562091! Tak máme za sebou křtiny! Počasí vyšlo nádherně, Sárinka byla to nejhodnější miminko a ani voda při křtu jí vůbec nevadila! :dizzy_face: Celou dobu sledovala pana faráře, asi se jí líbilo oblečení :grinning: A oběd, který pak následoval, celý prospala. Pak jsme vyrazili na dlouhou procházku, takže to byl krásný den! :dizzy_face:
Jinak si myslím, že už můžu definitivně prohlásit, že naše očkování hexavakcínou proběhlo naprosto bez reakcí! :dizzy_face: :dizzy_face:
Tak se mějte krásně a užívejte jara! :slight_smile: :dizzy_face:
papa
12. bře 2007 v 07:14  • Odpověz
Ahoj holky! My na hexavakcinu taky nemely vubec zadnou reakci. Jen jsem chytla nejakou virozu ( ze by v cekarne detskeho, kde jsme musely hodinu cekat? :angry: ). Desne kaslu a mam strach, ze nakazim malou :frowning2: Uz to mam treti den a ona zatim ne, tak doufam, ze uz se nenakazi. :wink:
Mejte se a budte zdravi!
12. bře 2007 v 10:17  • Odpověz
Paula, přeji brzké uzdravení! :dizzy_face:
12. bře 2007 v 15:32  • Odpověz
Ahojky holky,
je moc dobře, že se očkování obešlo bez reakcí.Nás to čeká příští týden.Ale Tomovi se nějak zhoršilo očkování TBC,tak mu to potírám lihem.Snad se mu to do očkování uzdraví.
Paula brzy se zdrav :slight_smile:
Panenko moc vám to na křtinách slušelo :dizzy_face:
Přeji krásný den :slight_smile:
12. bře 2007 v 16:14  • Odpověz
ahojek maminky :slight_smile: jste úžasné :slight_smile: panenko super že nemáte reakci na hexa, ostatním přeji totéž. my jdeme teprve v pondělí do poradny, kde se domluvíme :slight_smile:
hanah jako bys mluvila o našem drobečkovi týden, možná už dva zpátky. jak byl v noci zlatíčko, najednou zlom a jak píšeš, co 2 hod. baštit, vstává naštěstí až kolem 7 a přes den také nic moc. teď už se to opět upravuje a vrací do starých kolejí. jestli to není opět ta "krize" třetího měsíce! i když na růstový spurt to u nás zatím nevypadá podle oblečků..
panenko písni mě buď sem, nebo na ICQ prosím prosím, jak probíhalo to křtění?kdo kdy mimčo drží (koukala jsem na krásné nové fotky :slight_smile:, že chvíli Sárinku drží teta a chvíli ty? nebo je to jedno?) atd., nějaké ty důležité body? faráž nám toho moc neprozradil, tak ať to nemáme tak velký trapas :grinning: díky :slight_smile:
hanah třemi šestkami se označují ďáblíci?
dnes bylo ale krásně co? vyprala jsem 2 pračky, nakrmila klučinu a šli jsme i s pejskem na zahrádku. M.chvíli koukal a brzy usnul a spal snad nejdýl co kdy přes den naspal. dopoledne překvapivě 2h., a odpol venku další 3h. jsem zvědavá jak to bude u nás vypadat v noci :grinning: ale báječně jsem si zarelaxovala :slight_smile: zítra jdeme s maminkami na procházku k přehradě, také se moc těším. jen nevím co a jak obléct aby nám nebylo horko a pak zima, kdybychom se u jedné zdrželi i na kafíčko. ještě že je v kočárku místo na "krámy" :grinning:
12. bře 2007 ve 20:20  • Odpověz
Ahoj,
Hanah, děkujeme za pochvalu! Nám se taky očkování na TBC trochu zhoršilo. To potírání líhem pomáhá?
Lussi, my jsme taky měli obavy jak to bude na křtinách probíhat, protože ani náš pan farář nám toho moc neřekl, ale nakonec to bylo úplně v pohodě. :slight_smile: Malou jsem držela většinou já, jen při požehnání tatínkům a kmotrům, byla malá u nich. Ale byl tam s náma ještě i jeden klučík a toho držel kmotr, takže spíš záleží na vás. No pak se zeptal jaké jméno chceme dát a co pro ni žádáme - křest. A pak už nám dával otázky a vždycky předem řekl jak máme odpovídat. Pak přišlo pomazání olejem, takže jsme malou museli odhalit pod krčkem, pak zase nějaké otázky a vlastní křest. Pak kmotři zapálili svíčky, malá dostala roušku a nakonec požehnal maminkám, tatínkům a kmotrům a při tom si maličkou předávali. Bylo to fakt takové příjemné a komorní! :slight_smile: Jinak na http://www.opatbrno.cz/priprava_krest.htm je všechno popsané.
Nás dnes čeká odběr krve na vyšetření krevního obrazu, portože paní doktorce se zdá, že je malá moc bledá, tak mám docela strach, co z toho bude :frowning2:
No ještě že má být tak hezky!
Mějte se moc krásně! papa
13. bře 2007 v 06:58  • Odpověz
Ahojky,
panenko tím lihem to je nic moc.Mamka mi říkala, že prý pokuď není to očkování po TBC perfektně zahojené, tak se nesmí očkovat dál.Prý to říkali v TV.Ale nevím podrobnosti.Možná to platí u obyč.očkování a ne u Hexa.Vám to očkování po TBC kontrolovali?Taky si občas čtu listopadovky (považuju je za zkušené maminky a hlavně vždy se s předstihem dočtu, co nás v nejbližší době čeká) a tam zrovna rozebírali, že si je zvou na kontrolu očkování TBC.Ale nečetla jsem to celé, tak nevím jestli to tam pak dál nerozebírali.
Lu ty tři šestky patří ďáblíkům.
Včera jsem po dlouhé době dala Toma spát do postýlky.Nejprve byl hrozný řev, ale spravily to tři ukolébavky.No a spal od 19 do 7 a za tu dobu jsem kojila jen 2x.Takže jsem usoudila, že jak jsme spali spolu, tak mě cítil vedle sebe a moc dobře věděl, že se stačí jen zavrtět a hned má v puse prso.No ale takhle mohl nerušeně spinkat,nebudilo ho moje vrtění a nic jiného.
Mějte se moc krásně.
Pa :slight_smile:
13. bře 2007 v 10:52  • Odpověz
Hanah, nám kontroluje očkování na TBC doktorka aříkala, že je to v pohodě, tak nevím! V doktorech se nikdo nevyzná :confused:
Tak odběr krve zvládla Sára úplně v pohodě, ještě se na paní doktorku i smála! :sweat_smile: Doufám, že se budu smát i já, až nám paní doktorka řekne příští středu v poradně výsledek :wink:
Máme za sebou dopolední prochajdu a je tam fakt nádherně! Ještě nás čeká odpolední! Teď ještě musím něco málo poklidit, vyžehlit a takové ty neradostné povinnosti! :frowning2:
13. bře 2007 v 11:07  • Odpověz
holky me je stale hur uz mam dost vysokou teplotu a mala porad place hlady... myslite, ze kdyz je clovek nemocny, ma min mlika?? zvlast v noci je to dost narocny. Ja uz fakt nemuzu :frowning2: mamka to chytla ode me, tak mi moc nepomuze. Jesteze dnes uz prijede chlap, zavaze me k doktorce.
a to je venku tak krasne. U vas taky?
13. bře 2007 ve 12:36  • Odpověz
Paula mě máma říkala a taky jsem to už někde slyšela,že když má kojící teploty, tak se jí mlíko srazí.Zkus si trochu odstříkat a koukni, jestli tam nemáš takové malé tečky.To by jsi pak musela Lauru krmit umělou výživou.Mamce se tohle stalo a musela běžet k dětský doktorce a ta jí musela sunar předepsat (tenkrát byl ještě na předpis).Já když byla nemocná, tak jsem měla naopak mlíka až moc,ale to bylo tím, že i Tom byl nemocný a nechtěl papkat.
Přeju Ti aby jsi to všechno zvládla a byla jsi co nejdříve zdravá.A mohla si užívat to krásné počasí.Tady je nádherně.
Panenko Sára je taková statečná holčička.
13. bře 2007 ve 12:45  • Odpověz
Ahoj maminky,tak vás zdravím po delší době.To je novinek :slight_smile:
Já se prala se svou laktační krizí a Vojtíškovou peristaltikou.Mléko je myslím v pohodě,ale ty prdy ho trápí stále v nejnevhodnější dobu.Je tou žloutenkou trošku zpožděný,ale snad už ho to přejde.Dneska jsme byli na kontrolních kyčlích a má je o.k.To jsem moc ráda.Očkování TBC se mu hojí krásně,ale hexa mu budou dávat až v dubnu.
Panenko křtiny moc pěkný :wink:
Paula,nevím co je pravda na sraženém mléku,ale umělou výživu bych dala v co nejkrajnějším případě.Kojení aspoň do půl roku je to nejlepší.Laurinka múže mít zvýšné nároky aniž by to souviselo s tvou nemocí.Vojta mi taky plakal,sice jsem nebyla nemocná,ale to mléko mu nestačilo.Odstříkávala jsem a hodně často přikládala.Začne se ho dělat trochu víc.
Dneska je fakt nádherně,tak jdeme opět ven.Mějte se pa
13. bře 2007 ve 14:26  • Odpověz
achoooj :slight_smile:
paula souhlasím s leamou, taky jsme měli nějakou laktační "krizi", Martin najednou vyžadoval asi víc mlíčka či co, byť nikdy nevypije všechno, chtěl častěji a rozhodil se plně náš denní i noční režim. naštěstí se to opět ustaluje. tak vydrž, snad to s nemocí nesouvisí a nepřihodí se ti to co píše hanah. byla by to škoda. je fajn paula že už budeš mít manžílka doma,že se teď o vás postará..
leama super že máte také kyčle v pořádku :slight_smile: to se hned aspoň v něčem uleví, co :slight_smile:
panenko moc děkuju za popis i odkaz, hned to nastuduju :slight_smile: mám ráda když vím co nás přibližně čeká, nač se mám připravit.. moc moc držím palce ať je malá v pořádku. určitě na nás nezapomeň a dej vědět i sem výsledky..
maminky to vám musím napsat. byli jste poslaní na kontrolní odběr krve? kvůli novorozenecké žloutence? kamarádka náhodou kvůli něčemu jinému a zjistili jim, že ji stále mají! malá není ani trošku žlutá, aktivní jak čertice a nejsou přesto v pohodě. navíc odběr krve byl značně dramatický, žádná pohodička jak píše panenka. panenko naštěstí vás netrápili. odkud vám krev brali? z ručičky jako dospělákovi? nebo z hlavičky?
opatrujte se maminky a užívejte si krásných dnů a sluníčka :slight_smile:
13. bře 2007 ve 21:53  • Odpověz
Ahoj,
Lussi, nám brali krev z prstíčku a paní doktorka byla hodně opatrná a jak sama říkala, malou šetřila, ale šetřila až moc, takže ji musela píchnout dvakrát. Ale i tak to bylo v pohodě. :slight_smile:
14. bře 2007 v 07:49  • Odpověz
Ahoj holky, moc vam vsem dekuji za podporu. Uz je me lip, mala to nastesti nechytla, mliko se mi nesrazilo, ale byla to teda dobra KRIZE. Asi ta laktacni :wink: :grinning: . Kojila jsem snad kazdou hodinu a k tomu teploty a kasel... :rolling_eyes:
Moje mamka uz je zase pryc, ale mam tu ted manzela. Laurinka mu hrozne chybela, tak ji porad nosi, coz me vyhovuje :wink: Piju zase ten nechutny kojici caj a doufam, ze mala uz nebude tak hladova.
Tak se vsechny mejte!
15. bře 2007 v 17:53  • Odpověz
Ahoj holky,
Paulo: je skvele, ze je ti uz lepe, ja jsem nastesti jeste nic nechytla, ale dovedu si to predstavit, jake to musi byt. Ja take piju ten nechutny kojenecky caj, ale rikam si, ze je to pro male dobro. Je skvele, ze se ti manzel vrati, muj dorazi pristi tyden.

No pri kontrole kycli jsme nebyly uspesne. Mela to pry na hrane, takze ted nosime plenky navic, ktere ji drzi nozicky v pozici zabka. Mely jsme jit na kontrolu uz v unoru, ale ten den neordinovali, takze se to takto o mesic zpozdilo.

Co rikate tem cestovnim pasum pro mimca, to ze az do rijna budou povinne. No hruza, to je opravdu typicke. Nekdo vymysli nejakou blbost a my za to trpime. Nastesti ma mala uz britsky pas, ktery je mnohem lepsi - dostane se bez viza do vice zemi a navic plati 5 let. Sice si ho nechaji pekne zaplatit, ale proste to funguje. Do tydne byl hotovy, ne jako u nas, kde to muze trvat az mesic. Uplne stejne jako fakt, ze kdyby se moje beruska narodila o tyden pozdeji, tak mame hexavakcinu zdarma. No je to proste tak, ale stejne je to nespravedlive a stve me to. :confounded: :angry:

Mejte se vsechny krasne, to je nadherne pocasi, ze? :grinning:
15. bře 2007 v 18:11  • Odpověz
dashi, to me povidej.ja budu muset male vyridit pas pres konzulat,je to strasne papirovani,penez a jeste to bude trvat pul!!! roku!!! :angry: a pak to zase zmeni :angry:
15. bře 2007 v 19:36  • Odpověz
Paulo: skoro by jsi mela pockat do toho rijna, pak uz si male muzes zapsat malou primo do pasu - oni totiz cekaji na vyrobu specialnich folii, ktere zabrani zneuziti. S tim pasem pres konzulat to znam, mne treba oddaci list z Brna posilali skoro 7 mesicu. Neuveritelne, ale je to tak. :frowning2:
15. bře 2007 v 19:49  • Odpověz
Dashi, bohuzel cekat nemuzu, protoze ji musim nahlasit na mistni cizineckou policii a ti uz po nas chteji nejaky jeji prukaz no a kdybych cekala do rijna a pak jeste pul roku, nez by mi ji zapsali do pasu??? No nevim, ale prece by nemohli vzit me na tak dlouhou dobu pas? Mozna ze to cekani jeste zvazim. Bude napsana v manzelovym pasu - iracky konzulat to vyridi za 14 dni.
Jinak dik za info, nevedela jsem, ze se to bude zas menit.
15. bře 2007 v 19:56  • Odpověz
dashi, nevis kde o tom najdu podrobnejsi info? Uz ti annabellka spinka? u nas to vypada nadejne :wink:
15. bře 2007 ve 20:13  • Odpověz
Anicka uz asi hodinku spinka, je zlaticko, snad vydrzi az do rana. Dneska jsem to cetla v MF Dnes, jinak nevim, kde by se to dalo najit na netu. Ale asi ve vyhledavaci.

My mame pro malou britsky pas, trvalo to tyden a nic jsme nemuseli dokladat. Jen fotografii, rodny list, oddaci list a to je vse. Meli jsme sice problem s modrym pozadim, v UK zadaji pouze bile pozadi, takze jsme se fotili dvakrat. No ale jinak to probehlo bez problemu, manza to vyridil tady na sve ambasade. Proste je to mnohem pruznejsi, vyridil ji i registraci a UK rodny list. I on sam dostal svuj pas v KL behem tydne, vlastne behem 4 pracovnich dni. No, holt nase konzulaty by mely byt pruznejsi. Treba by ti mohli na ambasade vystavit alespon nejake potvrzeni pro cizineckou policii. Zeptat se muzes, ne? Vidis, to me ani nenapadlo, ze ti budou muset malou zapsat do pasu s takovymi procedurami. Snad by to mohli udelat na pockani, ne? Asi ne, ale za optani nic nedas. :frowning2:
15. bře 2007 ve 21:06  • Odpověz
Ahoj,
tak se dívám, že řešíte pasy! I my jsme si užili při vyřizování pasu dost a dost! A to nejsme v zahraničí jako vy! :slight_smile: Ale v pondělí už bude hotový a dohromady i s potvrzením občanství to trvalo přesně měsíc! :angry: No prostě úřady dodržují přesně termíny, které mají dané, co kdyby náhodou udělali něco dřív, to by si zkazili pověst :slight_smile:
Jinak Sárince se včera podařilo převrátit se z boku na bříško, jen si ještě nedokázala úplně poradit s ručičkou, na které ležela, ale i tak je to zase nějaký pokrok a měli jsme z toho velikou radost!
Dasha, Ty jsi bydlela v Brně???

Tak se mějte hezky! papa :dizzy_face:
16. bře 2007 v 07:11  • Odpověz
Panenko: ne v Brne jsem nikdy nebydlela, byla jsem tam vseho vsudy asi 10 krat, coz je docela ostuda. Bydlim v Praze, nebo jsme nekde venku, naposledy v KL, Malajsie.

No, ty pasy je opravdu kapitola sama pro sebe. Dle meho nazoru by na to mel stacit tyden. Na ambasade bych tolerovala mesic, ale i tak je to des. Proc tam tedy jinak jsou? Treba v KL tak velka komunita Cechu ani neni, problem je, ze oni vsechny ty pasy musi posilat do Cech na vyrobu. Ale kdyz to zvladne UK, tak proc ne nase ambasady? Je mi jasne, ze lidi z UK je tam nepomerne vice, je to byvala anglicka kolonie, takze ta tradice tam proste je. No, ale pul roku v Nemecku jak pise Paula, to je opravdu prilis. Treba v te Asii bych to chapala, ale v sousedni zemi? No, nezbyva mi nez si vylit srdicko, stejne s tim nic moc neudelame.

A to neni jen s pasy, ale konsistentne se vsim. Treba my mame nekake zmeny na katastru a uz jim to trva od 28.6. 2006 a jeste to neni zapsane. Rekla bych, ze behem mesice by to meli zapsat a ne vice nez za pul roku??? Ach jo, jak rikam, stezuji si a stejne je mi to prd platne... :angry:
16. bře 2007 v 08:43  • Odpověz
dasho, to vis, je to statni sektor vsechno.. taky jsem v tom pracovala a nekdy se snazis sebevic, ale pres vedeni a celou tu byrokracii to stejne rychleji nejde :frowning2:
s tim katastrem je to překvapive.. neprechazeji na digitalni rezim? nas KÚ na to sel loni, vse trvalo o dost dyl, pak zase dohaneli co zameskali stehovanim a vsim tim okolo, ale ted docela vali..
jinak souhlasim, tkay patrim do kategorie lidi, co vyzerou vsechny zmeny.. nastesti pas se nechystame prozatim porizovat..
opatrjte se, dnes toho mame opet docela hodne, plichtime smlouvu o dilo, snad už brzy budeme stavět :slight_smile:
hezký den všem a žádné potíže Lu
ps. Dasho neboj, nožičky budou zase dobré :slight_smile: jak dlouho budete davat dvě plíny? a kdy jdete na kontrolu? držíme palečky :slight_smile:
16. bře 2007 v 10:21  • Odpověz
Dasha, takže to hodně cestujete, co? :slight_smile:
16. bře 2007 v 11:40  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.