• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Prosinec 2006

(Zamčená)
12. března 2010 
My čekáme 3. prosince.Píše mi to tam blbě. Ale třeba si pospíší a bude to 1.12. - pěkné datum..uvidíme :slight_smile:
7. zář 2006 v 19:32  • Odpověz
Lencitko. Už máš taky tak velké břicho? Když si představím, že zbývají ještě tři měsíce, tak z toho šílím. Jak budu asi vypadat v prosinci :grinning:
7. zář 2006 v 19:33  • Odpověz
Zuzule: zdravim, take mam pocit, ze uz mam opravdu velke bricho a to mi take zbyvaji jeste tri mesice :frowning2: Bude to docela neprijemne v zime, budu si muset pujcit neco od manzela, do zadnych mych veci se totiz urcite nevejdu a nove se mi nechteji moc kupovat. Ted to neresim, nebot jsem v teple, a tady staci jen sukne a volna halenka, kterou jsem si koupila v maternity shopu. Ale Cechy budou problem...Ted jsme byli s manzou na dovolene, vsechno bylo v pohode, dokonce jsme spolu jeden den pekne snorklovali v mori, jen jsem si davala pozor, abych si neodrela pupik o koraly, prece jenom se da lehce zapomenout, ze to brisko je jaksi navic, kdyz vas ta slana voda tak nadnasi :grinning: Citim se fajn, jen nemuzu moc dlouho postavat, to mi zacinaji otekat nohy, ale krom toho se citim fajn. Jen se bojim toho, az se vratim do Cech, zimu nemusim vubec a navic mam jeste ty tri mesice pred sebou, to budu obrovska jako velryba...Jsem take zvedava, jak budu vypadat v prosinci. :astonished:
8. zář 2006 ve 03:22  • Odpověz
ahojek holky :slight_smile: jak jste na tom s kočárkama a ostatníma serapatičkama? já jsem docela z kočárku zoufalá, sice máme vyhlídnutý, ale je jich tolik, že stále váhám a termín se blíží.. ostatní věcičky snad máme až na kosmetiku pro mě a pro baby. někdy mám pocit, že to nemůžeme všechno zvládnout, až se to narodí.. máte taky takové pocity? jak to budu přebalovat, oblíkat, krmit atd.?
a to raději nepřemýšlím nad tím, co budu nosit v listopadu nebo prosinci, až přituhne, až půjdu mezi lidi!!
jak jste na tom vy?
13. zář 2006 v 17:33  • Odpověz
velky bricho?? :confused: Me pripada moje bricho mega... pribrala jsem uz 10kg a tak taky docela s hruzou ocekavam podzimni a zimni mesice. Doufam, ze bude mirna zima :grinning: a mebudu muset kupovat novou zimni bundu. take se me nechce nakupovat prilis tehotenskych veci, spise se tesim, az budu nakupovat nove obleceni sladene s kocarkem a miminkem :slight_smile: .
Mate sny (nocni mury) o porodu? Nebo se vam treba zda uz o narozenem miminku? Me se jednou zdalo, ze jsem se prochazela po meste a nosila jsem ho v autosedacce... to bylo krasne :slight_smile: . Nekterym tehotnym se pry zda, jestli to bude holcicka, nebo chlapecek, nebo dokonce volaji na miminko jmenem a pak vedi, jak se bude jmenovat. To by se mi hodilo... se jmenem jeste tapeme.. :wink:
14. zář 2006 v 10:13  • Odpověz
lussius: Taky mam nekdy strachy, jak to vsechno zvladnu a nekdy se na to zase strasne tesim, ze budu mit novou smysluplnou napln zivota. Vic se obavam porodu a obdobi v porodnici. A taky kojeni - jestli to zvladnu.
14. zář 2006 v 10:16  • Odpověz
Ahojky, my čekáme miminko 17.12.,první jsem týden přenášela, tak to vychází na štědrý den,no uvidíme.Též mám kolikrát pocit,že podle toho bříška už to mělo být včera.Ach jo,nemůžeme se dočkat.
14. zář 2006 v 10:28  • Odpověz
ahoj :slight_smile: no neee, nehodlám kupovat na tu chvilku extra bundu. snad bude stačit svetr, i když, kdo ví, jestli se do nějakého vejdu. na doma mě je to jedno, to se dycinky něco najde, ale když půjdu mezi lidi!!! to je snad jediná nevýhoda zatím, rodit v zimě. co myslíte? jinak jsem moc ráda, že to tak vyšlo :slight_smile:

paula: 10kg! to jsi napřed předemnou :confused: já mám cca 7kg a jsem ve 29tt. ale nějak to teď valí, žádný 0,5kg/týdně!myslím že už to jde rychlejc..
k těm snům. zatím nemám, jedinkrát se mě zdálo že jsem tlačila mimčo ven, ale naprosto jsem nic necítila, žádné bolení ap.. ale to jméno a pohlaví by se mě taky moc hodilo vědět :grinning: teď jsme u Jendy (táta je Venda),ale kdo ví jak to dopadne.. sny se mě vracejí mé dávné prastaré, kdo ví co to znamená? :wink:

mis: a chtěli byste aby mimi počkalo na štědrý den? nebo byste raději aby si pospíšilo? :wink: aspoň víte už do čeho jdete, já stále nevím jestli se mám víc těšit nebo se obávat, jestli všechno zvládneme a jak..kdybychom nebydleli stále u rodičů, asi bych to tak neřešila..
14. zář 2006 v 19:38  • Odpověz
Lussi, nebude ti jen ve svetru trochu zima :wink: ? Ja asi zabavim starsi bundu manzelovy... Nosim uz ted dost jeho veci :slight_smile: . S tim pribiranim, pry je to hodne dedicne, takze se vyplati zeptat mamky, popr. babicky... moje mamka pribrala jednou 20kg a jednou 24kg... tak vim, co me ceka :sweat_smile: !!Pry se ji zadrzovala v tele voda.
S tim snem je to moc hezke, urcite to znamena, ze budes mit nenarocny a bezbolestny porod! Venda a Jenda, to je dobry napad. Taky se mi libi tradicni ceska jmena, nez ta moderni. Nedava se ale Jan az prilis casto? Ja nevim jak ted, ale driv dost,ne? Abyste byli taky trosku originalni! :slight_smile:
16. zář 2006 v 17:48  • Odpověz
achoj Paula :slight_smile: zatim doufam ze bude mirna zima, a ta poradna zacne az po novem roce :fearful: az to nejvetsi brisko bude pryc.bohuzel vasek ma jen jednu bundu a to dost hroznou, kterou bych nosit nemohla.neda na ni dopustit,takze ji nemuzu ani zlikvidovat a poridit mu jinou :grinning: a kdyz se ptam mamky co a jak mela v tehu, tak me vzdy rekne, ze si to nepamatuje. jediny co vi, ze brachu rodila o mesic driv, ze to nemohla udejchat a u me nevi, jelikoz ani nevi kdy otehotnela a presne ji to tenkrat nikdo nerekl :sweat_smile:
ashodila to pak mamka, ty kila?pribrat neni problem, jen aby to slo pak dolu.. :confused:
s tim snem kdo vi co to znamena. rozhodne me to obav nezbavi :grinning: takova pohoda jako ve snu to nebude..
mas pravdu, ze Honziku je tu hodne a porad.. originalni by ted snad uz byl jen Vasek po tatovi, ale ten stale odmita.. je proti jakekoliv tradici a jelikoz uz je Vaclav kdovikolikaty, tak nechce. takova hloupost.. :unamused: pritom vasku se tu rodi doost malo a Kral Vaclav, je prece tak krasny :dizzy_face:
uz si nepamatuju, vy uz mate jmeno rozhodnuty?
16. zář 2006 v 18:28  • Odpověz
paula a co tve zdravotni potize? doufam ze se uz nevratily..
a klidne nakupuj a delej si radosti,pak na to nebudes mit podle me kdy.. taky jsme si uz privezli postylku(na poskladani je myslim jeste cas), prebalovaci pult a podlozka jsou uz na svem miste :slight_smile: a kocarek pujdeme asi objednat ted v patek.bud ho nechame na prodejne nez se malej narodi,nebo ho zavezeme ke tchyni. aby nebyl doma, to pry nosi smulu, ostatni veci, o tom jsem neslysela a jsem rada, ze si vse muzu nachystat dopredu :slight_smile:
16. zář 2006 v 18:33  • Odpověz
Ahojky lussius! :slight_smile: .Moje mamka to shodila bez problemu do pul roku po porodech. Sice ji po kazdem zustaly 2kila navic, ale vzhledem k tomu, ze mela predtim 50kg a byla fakt desne vychrtla, ji to spise pomohlo nez uskodilo. Muj problem je, ze jsem uz pred otehotnenim byla spis oplacana, tak bych chtela po porodu zhubnout jeste vic, nez jsem pribrala.. Snad to vyjde. V zadnem pripade nechci vypadat tak jako ted :frowning2: . Pry kdyz se koji, zhubne clovek sam od sebe? Chces kojit?
Zdravotni potize se mi nevratily, ale mam jine.. :wink: Uz asi tyden me nonstop boli hlava a huci v usich... Na to jsem celkem zvykla, trpela jsem s hlavou i pred tehotenstvim, ale ted si nemuzu vzit brufen, tak trpiiiiiiiim... Zkousim to s tim magnesiem, jak radi holky na diskusi "bolest hlavy" a doufam, ze to prejde... Ja to nejak vydrzim, hlavne, ze mimi je v poradku.
Se jmeny je to tezsi, jelikoz manzel je cizinec, tak se snazime vybrat mezinarodni. Holcicka bude (momentalne) Anna, to je jednoduche a ve vsech recech srozumitelne, chlapecek asi Adam, Aram, nebo Ahmed... Neco na A.
Na UTZ se vzdy otoci tak, ze jeste stale nevime pohlavi, ale myslime si, ze to bude kluk.Vy uz to mate stoprocentni?
Me se Vaclav libi, je to v dnesni dobe originalni a je to takove vznesene jmeno a jde ho i hodne zpusoby zdrobnit. Navic to spousta Vaclavu daleko dotahla, ne?? Na krale a prezidenty :grinning: .
S nakupy mame momentalne pauzu... Az po vyplate... No ale mame uz kompletni nabytek a oblecky (ty vsechny nakoupila a nasila moje mamka, strasne se tesi byt babickou)tak uz zbyva jen kocarek, autosedacka a pak malickosti...Uz se na ty nakupy ale strasne tesim.
18. zář 2006 v 11:37  • Odpověz
achoooj Paula :slight_smile: tak vidíš,taky to shodíš ani nebudeš vědět jak :wink: také jsem slyšela že kojením zhubneš sama od sebe. ale prý se to s hubnutím při kojení nemá přehánět, jinak se do mlíka uvolňují toxiny aj.fuj látky co jsme si nastřádaly za ta léta.. doufám že kojit budu moct,podle mě to má celou řadu výhod nejen pro mimi, ale i pro mě mámu :slight_smile: nevíš od kdy by se měly prsa připravovat na kojení?cca měsíc před? nebo už třebas odteď? asi začnu :wink:
18. zář 2006 v 15:54  • Odpověz
s tou hlavou mě to mrzí,zkusím se ti podívat do chytré knížky co mám doma, co radí tam.. tu kapitolu jsem přeskočila, naštěstí moje migrény zmizely a dyž bolí teď,tak se to dá hodit za hlavu..
jeeee Annička, tu jo :slight_smile: to je překrásné jméno a není jich taky moc :slight_smile: tu jsem taky chtěla, ale manžel je zásadně proti takovým "starým" jménům. mě se naopak líbí i moc Anežka. no co, ale budeme řešit kluka,není to 100%,ale zřejmě bude..
adam je též moc krásný, ale tady prý poměrně častý. (ale raději bych adama než ahmeda) manžel je z afriky?
díky, budu za vaška víc bojovat :stuck_out_tongue_closed_eyes: Král bude už od narození :sweat_smile:
nákupy si taky užívám, nej jsou oblečky, ale už jich máme dost. si myslím. to ukáže čas. ale koukám že jsou všechny nastávající babičky stejné :slight_smile: já jsem mamce už zakázala cokoliv kupovat, protože si myslím že všeho máme dost a ona přinese ze sekáče vždy něco modrého nebo růžového :angry: jediné nemůžeme proto říci, co se nám zřejmě narodí.. :frowning2:
18. zář 2006 v 16:02  • Odpověz
máš už kočárek aspoň vybraný? je jich docela dost k mání a času na velký vybírání už taky není tolik :wink: jinak si to nakupování užij,já jdu s pejskem na procházku, už smutně kouká.. třeba najdeme zralé oříšky :slight_smile:
pěkný den, ahojek Lu :slight_smile:
p.s. omlouvám se že je to natřikrát, ale vždycky když napíšu něco víc, tak jsem najednou odhlášená a vše se ztratí.. a ukládat se mě momentálně text nechce.. :sweat_smile: papaaa :slight_smile:
18. zář 2006 v 16:06  • Odpověz
Ahoj holky, kde si se lussius courala? Dlouho jsi tu nebyla a teď se zase rozepisuješ jako divá :wink: . My už kočárek máme, ale to je snad jediný, jinak nic, stále máme v dětském pokoji skladiště, takže není kam nakupovat :unamused: , ale v půlce října se to snad konečně vyhází a začne nákupní horečka. Trochu mě děsí blížící se vánoce, nemám jediný dárek :confounded:. Já mám nahoře 7kg, ale taky to bude rapidně stoupat. Jediný co mi vadí je, že bych mohla na záchodě spát, jsem tam každou chvilku.
19. zář 2006 v 11:36  • Odpověz
achoooj Zuzovi :slight_smile: a tys byla kde takovou dobu :wink: nejsi nervozni ze jeste pro prcka moc vecicek nemate? :confused: ja bych uz byla. navic bych mela strach, abychom vse financne utahli, jak zminujes, jdou do toho jeste vanoce.. tez toho moc pro rodinu nemame a zatim ani zadny napad :frowning2: my si dame krasny darecek mimiska a par drobnosti, ale co pro ostatni? to bude fuska..
jakyze mate kocarek? at se inspiruju..
s curanim ti to nezavidim, ja jsem docela v poho, ale strasi, ze az dite sestoupi hlavickou dolu (za par tydnu), tak se na WC odstehuju.. ale je to zdrave casto curat, aspon nedostanes zanet :slight_smile:
19. zář 2006 v 19:14  • Odpověz
Ahoj holky: Zuzovi: no to je skvele, tak jsi na tom jako ja. Take mame kocarek, ale tim to v podstate konci. Budu muset nakupovat jako diva, az se vratim do CR. Coz je za chvili. No s tim odstehovanim se na zachod je to podobne, take tam chodim docela casto, ale v noci je to zatim v pohode, jen tak jednou, dvakrat za noc. No, bude to zajimave. Brisko uz docela narostlo a zacina trosicku vadit pri ruznych ukonech, ale zatim to neni tak strasne dramaticke. Ted pry mimco roste tak 1-2 cm za tyden, takze to je docela narust, uz ted se divim, kam se mi to vsechno vejde. :grinning: No vanoce, to bude jeste shaneni, s budoucim tatkou jsme se domluvili, ze si nadelime miminko pod stromecek, ale pro ostatni, to bude zase vymysleni a shaneni. Mozna vyuziji internet, je to pohodlnejsi a nemusi se stat fronty. :sweat_smile:
20. zář 2006 ve 04:51  • Odpověz
ahoj holky! tak to vypada, ze jsem zatim jedina, co jeste nema kocarek a ani ho jeste nevybirala! Asi se do toho pomalu pustim! :wink: . My dnes jdeme na prohlidku porodnice, doufam, ze se mi tam bude libit. Kdyz jo, tak se tam rovnou prihlasim na kurzy. Kdyz ne, budem muset najit jinou...
Vy uz vite kde budete rodit? A chodite na nejake kurzy?
zuzovi: Jak to zvladas ve tvem "stavu" :grinning: jeste rekonstruovat byt?? Ja jsem porad unavena, ze jsem rada, kdyz dojdu na nakup. Nevysiluje te to prilis? Nebo jsi tak fit?
20. zář 2006 v 09:27  • Odpověz
lussius: Ta moje hlava boli pry od krcni patere. jak jsem tlusta, tak se hrbim. Musim si na to davat pozor a cvicit a bude to fajn. Delas nejake cviceni?
Na to kojeni pry staci pripravovat bradavky posledni mesic. Taky existuje specialni bylinkovy caj podporujici tvorbu mleka, ktery se muze zacit pit uz v poslednim mesici. Maji ho v lekarne.
20. zář 2006 v 09:33  • Odpověz
Paulo: doufam, ze se ti v te porodnici bude libit hned napoprve a nebudes muset zkouset zadnou jinou. Ja budu s nejvetsi pravdepodobnosti rodit v Podoli, take planuji, ze se prihlasim na tehukurz. Jeste nikam nechodim, snad je dost casu. :frowning2: Ja take prestavuji bytik, zatim jen na dalku, ale az se vratim ted zpet do Prahy, tak to bude docela zahul. Jako s kazdou rekonstrukci, je tam spousta problemu, navic jsme ten bytik nedavno koupili, takze se tam resili jeste nejake veci s katastrem apod. No hruza, v CR je to docela problem. Hlavne s dobrou stavebni firmou, ktera stavi podle smlouvy a nesnazi se vse osidit a jen nadsazovat ceny. Nechala jsem si poradit, a mam cloveka, ktery mi dela stavebni dozor. Je velice schopny a bez nej bych tapala. Je tam strasne moc technickych veci, kterym nerozumim a take nepoznam, jestli jsou postaveny spravne. Je ale pravda, ze se posledni dobou citim docela unavena, ale nastesti me to zatim zase tak moc neunavuje. Prave jsme se vratili z kratke dovolene v Cine, byli jsme v Kunmingu. Predtim jsme byli na malajskem Borneu, tam to bylo fajn, ani mi nepripadalo, ze jsem tehotna. Dokonce jsem mohla i snorklovat bez omezeni, bylo to bezva. Jen jsem si davala pozor, abych si neodrela brisko o koraly. Za chvili me ceka dlouha cesta letadlem domu do Prahy, budu na cestach skoro 16 hodin, takze se na to vubec netesim. Odkud jsi, Paulo? Kde budes rodit? Mas termin o jeden den drive nez ja, tak to jsme na tom docela podobne... :grinning:
20. zář 2006 v 11:05  • Odpověz
Ahoj holky, včera jsem se sem nedostala, strávila jsem celý den u babči a dělaly jsme záclonu do obýváku. Byl to horor, nečekala jsem, že to budeme dělat celý den. Vybrala jsem si barevnou záclonu z Kika, jsou na ní slony, je nádherná, ale dát to dohromady nám dalo pěknou fušku. Už visí :slight_smile: . Dnes si pojedeme pro sedačku a letiště, volali, že už ji máme k vyzvednutí, tak jsem fakt zvědavá.
Fit úplně nejsem, taky často spím, i přes den. Mám výhodu nabrat sílu přes den, kdy je manžel v práci, pokud tu ovšem není práce, kterou bych zvládalai já s bříškem :slight_smile: . Ale dá se to, mám radost z každé nové věci, jen aby se to hýbalo, zítra budeme malovat chodbu, tedy manžel a já vytírat atd. :wink: , vzal si volno, tak snad popojedeme.
Nervózní pochopitelně jsem, že máme jen kočárek, ale postýlku a košík na kolečkách budeme mít půjčený, přebalovací pult se nám bude dělat, bohužel až v listopadu, většinu oblečení zdědím po ségře a zbývá nakoupit pleny, hyg. prostředky atd., ale pořád doufám, že to stihneme.
21. zář 2006 v 10:15  • Odpověz
achoooj maminy :slight_smile: jak se daří? tak vidíte že nemáte jen kočárek, ale v dohledu i ostatní věcičky :slight_smile: mě včera sestřenice slíbyla monitor.podložku dechu, to jsem moc rada.a švagrova mě obdaruje chuvičkou :slight_smile:
Dáško,kdy letíte do čech? nezapomeň v letadle chodit a cvičit nohy a hooodně pít.. ty jo, jste fakt dobří "stavět" na dálku, v ČR! musí to být pěkněj záhul.tak ať jste jen mile překvapeni a až tu budete, aby jste jen doladili pár drobností :slight_smile:
paula, porodnici mam namyslenou kde asi, ale jeste jsme tam ani nebyli kouknout..na zadne kurzy se ani nechystam.chodim na cviceni, kde je skvela porodni asistentka, cvicime na balonech a pak se "ucime" dychat ap. asi bych chtela aby byla se mnou a manzelem u porodu.. protoze me docela casto tvrdne brisko, tak do jineho cviceni uz ani nechodim.. :frowning2:
zuzi, dovedu si predstavit jak jsi stastna ze uz zarizujete vybaveni bytecku :slight_smile: ja si aspon delam velky poradek doma, vcera jsem vyprala koberec, umyla okna a pucuju veci, na ktery nebyl driv cas kuli praci, pejskovi, zabave :grinning:
jen jeste aby me nekdo varil obedy, abych se s tim nemusela zdrzovat :grinning:
smích, taky jsem si brzy zvykla mít přes den na vše svůj klid a jakmile je víkend, tak jsem nervozni že jsou všichni doma a já nic neudělám :wink:
pěkný den děvčátka, opatrujte se
21. zář 2006 ve 12:25  • Odpověz
Ahoj holciny: Lussius: do CR se chystam uz pristi sobotu, manzel prileti za mnou az v prosinci, takze to bude docela velke odlouceni. S tim byteckem to budu muset dokoncit sama, neb si nedelam iluze, ze by se neco prevratneho delo v me nepritomnosti. Jsem zvedava, jak moc stavba pokrocila, snad uz budou alespon postavene pricky a vybetonovane podlahy. Delame totiz opravdu generalni rekonstrukci stareho bytu, takze pak to bude jeste vesele s kolaudaci apod. No snad se s urednim simlem nejak porvu... :frowning2:
Zuzovi: no, tak to smekam. Ono jedna vec je rekonstruovat byt a nebydlet v nem a jedna je v nem bydlet. Malovani a hlavne to uklizeni po malovani to je opravdu zahul. Davej na sebe pozor, kdyz vytiras, ja vim, ze to chces mit perfektni, ale nic neni dulezitejsiho nez zdravi miminka.
Ja si take rikam, ze to nejak stihneme, zacinam mit docela obavy, nebot je toho hodne, co je jeste potreba doladit. Az budu zpet v Praze, tak se pokusim najit nejake predporodni kurzy, mozna i cviceni a neco se take vyzvedet, naucit se spravne dychat apod. Jen me mrzi, ze budeme tak dlouho odlouceni s manzilkem, nastesti diky moderni komunikaci se muzeme videt alespon pres kameru, ale i tak, neni nad opravdove pohlazeni... No, musim to nejak zvladnout. Asi nejvice mi bude chybet plavani, do verejneho bazenu se mi opravdu moc nechce. No stejne asi budu rada, kdyz se nekam dobatolim, uz me docela boli nohy, kdyz dlouho stojim. Chuze mi zatim tolik nevadi. Tak se vsechny pekne opatrujte. :wink:
21. zář 2006 ve 12:44  • Odpověz
Dáško, taky jsi výborná, když sama budeš dodělávat byt, už v docela pokročilém těhotenství.obdivuhodné.. a bez manžela, který by jistě lecos zařídil. takto bude vše na tobě.. drž se a hlavně jak radíš zuzovi - opatrně :confused: na druhou stranu se tím dost zabavíš a uvidíš že ty dva měsíce odloučení ti utečou jako voda, zařizování bydlení,cvičení,jestli budeš stále s námi na netu :wink: atd.. jistě tu máš spoustu přátel, rodinu.. uvidíš, ještě ti bude čas chybět :grinning:
21. zář 2006 ve 13:16  • Odpověz
Lussius: to zarizovani je hlavne na me, nebot manzel by se u nas moc nedomluvil. Umi sice trochu cesky, ale rozhodne to neni na dohadovani se se stavebni firmou. Takze je to na me. Sice me to stve, nebot nekdy i jako ceska nechapu, proc to proste nejde a proc se s kazdym musim porad o necem dohadovat. Nekdy mi opravdu rozum stoji, proc je vse tak komplikovane a manzel proste nekdy opravdu nema slov, kdyz mu reknu, ze u nas to proste tak chodi... :frowning2: Je pravdou, ze mi to alespon rychleji utece, a bydleni podle nasich predstav bude potom odmenou. Je mi jasne, ze mi bude cas nakonec chybet, protoze bych toho mozna chtela stihnout co nejvice. Na druhou stranu, take se to nezblazni, kdyz to nebude vsechno tip top, proste nakonec stejne budu muset improvizovat..Mejte se krasne, jdu varit manzilkovi veceri, je tu uz skoro 8 hodin vecer. Dneska se pokousim o ciste evropske jidlo - bude rizecek s bramborovou kasi. Porad chodime nekam do restauraci, nebo si objedname hotove jidlo domu - bydlime totiz v tzv. serviced apartments a je tu pet restauraci v nasem komplexu, takze si pak vice vazime opravdoveho domaciho jidla. :grinning:
21. zář 2006 ve 13:32  • Odpověz
Holky vy jste teda Power tehule! Hlavne teda Dasha.... litat letadlem, rekonstruovat na dalku byt a ted se jeste vratit do Ceska sama...Jak to zvladas? Nejsi vystresovana? Ja bych teda asi byla. Hlavne mysli na sebe a na miminko, to je to nejdulezitejsi. Vsechno ostatni se uz nejak zvladne. I kdyz cesti remeslnici... to je fakt tezky orisek a jeste vetsinou neberou zenskou jako rovnocenneho partnera v rozhovoru... tak si to dohadovani dost dobre dovedu predstavit. Snad na tebe budou brat ohled, kdyz uvidi to brisko. :wink:
Ja ziju v Nemecku, od brezna v Düsseldorfu. Tak jsme stihli udelat byt pred tesne pred otehotnenim. Nemeli jsme toho ale tolik jako vy.
Vcera jsem byla na te prohlidce porodnice, jsem z toho nadsena. Dokonce jsem se na ten porod zacala tesit!! Vubec tam neni takove to nemocnicni prostredi, je to tam utulne. Pouzivaji i akupunkturu a homeopatii na zmirneni bolesti... no mohla bych psat hodinu, nez bych to popsala. Hlavne ze personal je prijemny. Je to mala porodnice na okraji mesta, tak je tam takova soukroma a rodinna atmosfera.A vybaveni dost luxusni. Ja jsem teda nebyla v ceske porodnici, tak to nemuzu srovnat, ale bylo to tam fakt krasne. Manzel byl taky spokojeny, tak jsme rozhodnuti, ze tam! Od listopadu mam 6x pripravny kurz. Jinak delaji i kurzy jogy pro tehotne, ale to je dost drahe. Na jake cviceni presne chodis ty Lussius?
Nemohla jsem pak vubec spat, jak jsem z toho byla rozrusena a pak se mi celou noc zdaly sny o tom jak rodim :grinning: .
21. zář 2006 ve 14:27  • Odpověz
Lussius: Na jake cviceni, myslim jako jogu? Nebo cviceni na balonech? Nebo gymnastiku? Nebo ode vseho neco? Popsala bys treba nejake cviky, ktere jsou pro tehotne hodne dobre, nebo ti vyhovuji?
S tou asistentkou u porodu to mas vymyslene dobre. Myslim dokonce, ze ti pomuze vic nez manzel, protoze te muze aktivne podporit a poradit, zatimco manzel tam muze tak maximalne bezradne stat :grinning:
21. zář 2006 ve 14:33  • Odpověz
achooj dáško, no právě že jsi výborná že se do toho tak pustíš,téměř před porodem, bez opory manžela a tady v české džungli.. jeee, řízky a br.kaši budu dělat zítra k obědu :slight_smile:
jak píše paula, jsi drak! jsem zvědavá,jestli budeš mít i tak aktivní dítko :confused: říká se, že prý jak moc jsi aktivní v těh.,tak bude i mimi..nevím co je na tom pravdy,zatím ale na kamarádky z okolí to sedí..
a faktem je, že nemusíte mít všechno hned vyrichtikovaný,hl.to nejdůležitější a zbytek se bude dodělávat až bude volnějc.. však uvidíte :slight_smile: taky to tak plánujeme s domečkem. postavit co se dá co nejdřív,jak časově tak vzhledem k financím,ať se můžeme co nejdřív odstěhovat a pak dodělávat postupně podle času atd..
paula,jsem ráda že máš vybranou skvělou porodnici,určitě to též pomůže v těžkých chvílích, které podle mě přijdou..myslím že je důležité se tam cítit co nejlíp :slight_smile:
s tou asist.si nejsem uplně jistá, faktem je, že jak píšeš, manžel bude asi víc vyvalenej než já, takže kdo ví na co se zmůže.ona jistě poradí a "ohlídá" si mě.manžel na předporodní kurz nepůjde,nemá kvůli práci čas.ona mu aspoň poradí co má dělat :slight_smile:
21. zář 2006 v 19:28  • Odpověz
ráda vám napíšu nějaké cvičení co jsme dělaly,aspoň na která si vzpomenu či mě nějak zaujala a dělají dobře :slight_smile: snad mé popisy pochopíte :grinning:
chodila jsem na rehabku cvičit dle Mojžíšové, pak na jedno aktivnější posilovací cvičení a zůstala jsem věrná pouze cvičení na balonech..
nejraději mám sedět na balonu a kroužit pánví-výborně to uvolňuje záda.
stejně tak se dá přenášet váha z jedné nohy na druhou a protahovat paže ap.
další výborný cvik je prsty u nohou sbírat tužku nebo kuličku (po porodu se prý častokrát zhroutí klenba a pak má žena o číslo větší nohu, tento cvik by měl napomoci zabránit tomu)
na záda též výborné dělat kočičí hřbet
na prsní svaly můžete dělat cokoliv,my cvičíme dlaně proti sobě a od hlavy až po pupík je postupně tlačíme proti sobě a uvolňujeme..
ve cvič.s balonama druhou polovinu dýcháme. nádech do břicha a normální výdech..
pak hluboký nádech kdy "vnímáte"jak vám ten nádech jde od konečky prstů u nohou až po hlavu a výdech zase obráceně, od hlavy jde až ke konečkům prstů.
v tom posilovacím cvičení i L.Mojžíšová cvičí např.v leže na zádech,pokrčené nohy, mírně od sebe a zvedat pánev.ktomu přidat stáhnout "vše" do sebe,jakobys chtěla zastavit čurání a větry..
ta posilovací cvičení jinak byla klasická,jakobychom ani nebyly těhotné, s ohledem na to, že těhotné jsme,takže jen co nám bříška dovolila a na co jsme se cítily :slight_smile:
určitě doporučuju aspoň něco zkusit :slight_smile:
21. zář 2006 v 19:55  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.