• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Prosinec 2006

(Zamčená)
12. března 2010 
Dasha, tak si to s manželem pořádně užijte!!! :dizzy_face: :slight_smile:
Jinak já bych taky radši kdyby cumlala dudlík, ale jak říkáš, někdy se jí taky obrací žaludek, tak proč ji tak trápit nakonec to nějak dopadne! :wink: :slight_smile:
21. bře 2007 v 09:07  • Odpověz
Tak už jsme zpátky z poradny! Krevní obraz v pořádku! :dizzy_face: :dizzy_face: Vážíme 6,62 kg a měříme 62 cm! :slight_smile: Za 14 dnů jdeme na píchání oušek na náušničky a pak na další dávku očkování, takže se opět máme na co těšit! :wink:
21. bře 2007 ve 12:11  • Odpověz
Panenko: no tak to je bezva, ze je vse OK. To je hlavni. No a po pichnuti usi uz to bude velka slecna, ze? Mala dostala nausnicky od babicky, udelala mi velkou radost. Kdo vam je bude pichat, detska doktorka, nebo se musi na usni, chirurgii? Ja vlastne nevim, kdo je pichne??? :frowning2:
21. bře 2007 ve 12:18  • Odpověz
U nás to dělá manžel dětské doktorky a prý je šikovný, tak uvidíme! :wink:
21. bře 2007 ve 12:33  • Odpověz
ahoj holky, ja na to pichani nausnicek nemam srdce :sweat_smile: asi ji je nechame nastrelit az bude vetsi. Ale ma uz taky dvoje krasny zlaty a manzel by ji je chtel dat.
Panenka, tak to koukam, ze mam nejaky dlouhy dite! Ma 64cm a 5980g... Podle tabulek taky skoro mala vaha na tu delku, ale podle veku zase dobry. Lussi, ty tabulky jsou jen orientacni jestli Martinek pribira a vidis, ze nema hlad, tak dej na svuj pocit a ne na doktorku. Deti nepribiraji postupne, ale skoky, muze se stat, ze ti treba uz pristi tyden pribere 500g! U nas to tak bylo, nic nic a pak 400g za jeden tyden!

Chodite cvicit? Ja dnes byla poprve, mam porad +8kg a jsem z toho dost vyrizena. BYlo to dost narocne jak fyzicky tak psychicky, bylo tam 16 mamin a vsechny s detma a neustale nejake brecelo. To moje posledni pul hodiny, tak jsem toho moc nenacvicila. Laurinka byla unavena a nemohla tam usnout. Vedouci porodni asistentka se mi snazila vnutit dudlik, ale to Laurince nepomuze...Jestli se na nejaky kurz chystate, tak je urcite lepsi nejaky mensi, tak do 10 lidi. Ja jdu priste bez ditete, manzel ji pohlida, at si zacvicim.
A predstavte si, byla tam jen jedna hubenejsi nez ja!! To me potesilo, pripadam si totiz straaasne tlusta, ale asi uz je clovek jako maminka silnejsi, nez predtim a je to normalni. No ale stejne takhle zustat nechci.
21. bře 2007 v 17:19  • Odpověz
Ahoj holky, tak Tomčíkovi byly včera tři měsíce a oslavil to tím, že skoro celý den prospinkal a v noci spal od 19 do 3:15.To pro mě byl malý zázrak. Pak jsem kojila ve 4:45 a ráno jsme vstávali v 6:10.Šla jsem k zubaři a Toma hlídala babička.No a já ho chtěla ráno po probuzení nakojit,ale vůbec nechtěl z čehož jsem byla mírně v šoku.Pořád otáčel hlavičku a já než mu stačila vrazit prs do pusinky,tak jí zase rychle otočil a měl z toho velkou srandu.Takže jsem ho dávala na hlídání nenajedenýho.Ale vydržel to a když jsem si pro něj přišla, tak spinkal a ani po probuzení se nijak na prso nesápal.No už je to prostě velký kluk :slight_smile: .
Zítra jdeme na očkování, ale pořád nemáme zahojené to očkování TBC.Tak jsem zvědavá, co budou říkat.A taky kolik Tom přibral.
21. bře 2007 v 17:45  • Odpověz
hanah gratuluji! to ti udelal tomca radost,vid?! :slight_smile:
21. bře 2007 v 18:03  • Odpověz
Paula udělal a velikou :slight_smile:
21. bře 2007 ve 20:45  • Odpověz
ahoje, diky za podporu. pokracuju v plnem kojeni a priste to s murd.proberu.je to uz za 14 dnu, mame ockovani.. :slight_smile:
panenko super ze je vse v poradku. a koukam ze sara pekne pribira :slight_smile: dnes jsem potkala kamaradku, ma devcatko o půl roku starsi jak je náš Martin a má teď 8kg. takže tabulky jsou nahouby, každý dítko je přeci individualista :sunglasses:
paula cvičit nakonec nechodím, kurz kam jsem chtěla jít byl plný. ani doma se nepřinutím :grinning: a neboj, mám stále +4kg. kojením zatím dolů nejde vůbec nic, stačím to vždy dojíst :grinning:
s tema dudlikama, ja Martu na nej naucila pres sabsimplex.ted uz dudu nekdy i vyžaduje..
hanah, martinek byl dnes taky andilek :slight_smile: dopoledne se vyspal do růžova a celé odpoledne brebentil a smál se a vůbec byl úžasně aktivní. taky jak jste psaly o tom přetáčení, jako byste to Marťovi poradily a vnukly, od té doby se často přetáčí a otáčí jako by to uměl odjakživa :grinning:
mějte se s dětičkami nádherně :slight_smile: paa
21. bře 2007 ve 20:58  • Odpověz
to jsem uplne zapomela! Laurinka uz se taky otoci na brisko! Vetsinou v noci, kdyz ji dam k sobe do postele a ma hlad, tak zavrtava hlavickou tak do matrace a tak se toci az se otoci.. :wink: mam z ni radost.. :slight_smile:
Lu, to vis ze, kazdy ditko je individualista a ty nase jsou ty nejlepsi! :dizzy_face:
holky ja mam posledni dobou porad nejak dobrou naladu. Citim se tak spokojena ve sve nove roli a moc me to bavi byt maminka tak uzasneho detatka. A co vy?
21. bře 2007 ve 21:18  • Odpověz
Laurinka je šikulinka :slight_smile: paula máš pravdu, ty naše jsou nej :sunglasses: je moc fajn že máš tak skvělou náladu :slight_smile: není nad šťastnou mámu šťastného děťátka :slight_smile: cítím to stejně jako ty, maminkovství mě moooc baví :slight_smile: být mladší, tak bych si naplánovala ještě několik dalších dítek :grinning: no ale přecijen už pár křížků mám, takže žádné velké plány v této oblasti už nemůžu spřádat :grinning: ale jsem stále v úžasu jak je nám Martínek podobný, jak poznává svět, objevuje a učí se.. je to překrásné :slight_smile:
21. bře 2007 ve 21:34  • Odpověz
teda Lussi! Jeste par ditek?! Ja po tom PORODU uz teda maximalne jedno. Jeste jednou to vydrzim :grinning:
21. bře 2007 ve 21:40  • Odpověz
ja věřím tomu,že další porody budou už pohodovější :slight_smile: a těch pár perných hodin bych ráda vyměnila za dalšího tak úžasného tvorečka..
21. bře 2007 ve 23:09  • Odpověz
Ahojky,
taky se přidávám k Vám, o vás maminkovství mooc baví! :dizzy_face: Taky mám teď dobrou náladu, obzvlášť po zěch dobrých výsledcích! A Sárinka je teď hodně usměvavá a skoro neplače ( musím zaklepat ), takže si plně užívám mateřskou dovolenou! :dizzy_face: :dizzy_face:
Lussi, jak se Ti přes Sabsimplex podařilo zvyknout Martínka na dudlík??? :wink:
Dnes jdu na pedikúru a bude hlídat tchýně, tak si musím obrnit nervy :grinning:
Mějte se krásně! papa :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
22. bře 2007 v 07:16  • Odpověz
Ahojky,jen bych se chtěla vyjádřit k těm tabulkám.Jsou podle mě fakt na houby,protože Vojtíšek má teď 5,2kg a 62cm.To podle tabulek doktorky Lu,je úplně mimo,ale naše dr říkala,že v pohodě.
Taky chodíme na rhb a doma musím cvičit.Vojta u toho hrozně brečí,ale snad to pomůže.Je to hlavně kvůli tomu točení k jedné straně :frowning2: Prý o roka se to všechno srovná.Je to hodně tou dlouhou žloutenkou.Jinak mám pocit,že tu máte všechny naprosto bezproblémové dětičky :slight_smile: Jen tak dál ,my vás s Vojtíškem doženem :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
22. bře 2007 v 07:28  • Odpověz
Ahojky,
teda to máte čiperné dětičky.Tomášek se ještě nepřetáčí a ani se o to nepokouší.Asi začnu trénovat.Ale jak už jsem psala,tak se mi odráží na podložce.A když paseme hříbátka, tak mrská nožičkama jako by chtěl začít lézt.Kdyby mu spolupracovaly ručičky,tak snad už leze.
Na tabulky se nedá koukat.Kdybych se podle nich měla řídit, tak Tom je obézní a přerostlé dítko.
Mě mateřství také naplňuje a pořád říkám, že Tomášek je to nejskvělejší co mě doposud potkalo.Zrovna před nedávnem jsem se dočetla, že těsně po porodu se začne uvolňovat hormon lásky a maminka se do svého dítka bezmezně zamiluje.No tak u mě se uvolňovalo moře hormonů, protože Tomáška miluju jako nic na světě.
Mějte se krásně. :slight_smile:
22. bře 2007 v 08:01  • Odpověz
tak ten náš obřík váží 6950g a měří 66cm.Doktor říkal, že je větší, ale že to nevadí.Dnes se začal nádherně smát nahlas a předvedl to i u pana doktora.Pak dostal injekci,tak trochu plakal,ale rychle se uklidnil a nakonec mě celou krásně počůral :slight_smile:.
Dnes při žehlení mě zase dostal náš kocour.Prcek spinkal v lehátku na stole a v ručce držel takovou plyšovou myš.No a já věším košili a byla jsem k němu otočená zády.A když se otočím zpátky, tak na Tomovi stál náš šestikilový kocour.Byl zvědavý, co to Tom drží za myš.Tak jsem ho hned vyhnala,ale pořád tam obcházel jak nějaká šelmička.Musím na to dávat pozor, protože ta kocourova váha by mohla Tomovi ublížit-kdyby mu třeba stoupnul na krk,tak to ani nechci domýšlet.
Jsem ráda, že máme očkování za sebou,snad nebude žádná reakce.
22. bře 2007 ve 12:53  • Odpověz
ahojek :slight_smile:
holky, já myslím že ta tabulka je o tom, kolik má za dané období přibrat, a to nepřibral. ne kolik měří a váží ve 3.měs. ale i tak by měl převládat zdravý rozum a ne hned se vrhat na příkrmy, když očividně Martin prospívá.
hanah, Tom je ale velikej! a jak musí být těžký! já už sotva nosím Marťu a jsem ráda že tolik již nepřibírá.ono každý kilo je znát, když ho máš nést :slight_smile:
s tím kocourem máš pravdu. vím co to je, měli jsme cca 7kilovou kočku a když se šla k nám jen pomazlit a stoupla na břicho, byla to docela váha. natož pro takové mimi :slight_smile: ale je super zvědavá a uvidíš, jak si brzy spolu vyhrají :slight_smile:
22. bře 2007 v 15:06  • Odpověz
leama,já myslím že všude je něco a žádné dítko není uplně bez potíží. vždyť my máme např. to očičko špatný. ale co naděláme, musíme se s tím poprat.hlavně nic nepřehánět a brát to tak jak to je :slight_smile: a mám pocit, že jsme tady samé moc fajn maminky :slight_smile:
panenko jak jsi přežila tchýni? byla tentokrát v pohodě a snesitelná?
na ten dudlík si zvykl tak, že sabsík muchutnal a jak jsem mu ho na dudu kápla, tak snesl i ten a snažil se asi vysát další a další kapičku sabsiplexu a cumlal a cumlal, pak už i dudlík bez sabsimplexu v naději, že tam něco bude? :grinning: nevím, museli bychom se zeptat Martínka. možná i ten sací reflex mít pořád něco v pusince udělal své, jakmile tam není dudlík, už se tam tlačí ručičky :grinning:
22. bře 2007 v 15:11  • Odpověz
ahojek, koukám nám všem do albíček :slight_smile: přidávala jsem fotky ze křtin, jestli chcete juknout. máte krásná děťátka maminky :slight_smile: dashko, kdy jsi byla na srazu s gedren a spol.? to je úžasný :slight_smile: a kde jste byly, jaký to bylo? že samá děvčátka :grinning:
pa, dobrou noc, musím jít čurat s pejskem a spát dokud se spí :slight_smile:
22. bře 2007 ve 22:00  • Odpověz
Ahoj,
Lussi, návštěvu u tchýně jsem přežila, ikdyž opět bylo řečí jak jsme zlí rodiče, kteří nechtějí chudince Sárince dát dudlík! :angry: No už to ani nekomentuji!!! Jinak máte krásné fotečky a Martínek je kouzelný! :dizzy_face: :dizzy_face: Už abychom ho viděly v reálu! A fígl se Sabsíkem zkusím, třeba to zabere :wink:
Hani, Ty máš snad čistou smetanu místo mlíčka :dizzy_face: :dizzy_face:
Tak se mějte všichni krásně a hezký víkend! papa :dizzy_face:
23. bře 2007 v 07:24  • Odpověz
panenko a jak sabs.davas Sarince? no kdyz je tchyne tak chytra, at ji zkusi na dudu naucit.. M. zrovna usnul, jdu uvarit,dnes zkusim opet spenat zapeceny v listovem teste. je to dobrutka :slight_smile:
panenko taky se na vas tesime v realu :slight_smile: paaa pekny den :slight_smile:
23. bře 2007 v 10:12  • Odpověz
Lu, sabsík dávám na dětské lžičce! Tchýně a něco naučit? :grinning: To ani náhodou, ona je jen na "dobré rady"!!! :grinning: Jak se dělá špenát v listovém těstě? Teda jestli to není tajný recept! :dizzy_face:
23. bře 2007 v 10:23  • Odpověz
aha, takže už umíte jíst i ze lžičky :grinning: láká mě dávat mu tu kašičku přes lžičku, ale sestřenka říkala, prý dítka hůř spí, jelikož to hůř tráví než si zvyknou.. no zůstanu u plného kojení :grinning: a jsem zvědavá, jestli si na dudlík Sára taky tak zvykne a bude ho chtit..
nemám tajný recepty :slight_smile: udělám normálně španát a místo brambor jako přílohy, ten špenát zabalím v listovem těstě.. posledně jsem dělala válečky, ale jsem nemehlo, tak mě to nejde zabalit jeden jako druhý.. manžel špenát nerad, ale takto mě ho snědl a ještě se olizoval :grinning:
23. bře 2007 v 10:32  • Odpověz
Tak to je dobrý nápad!!! :wink:
Jinak dudlík vyzkoušíme, ale mamka říkala, že já jsem dudlík taky nectěla a přežila jsem to bez újmy! :slight_smile: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Lžička mi připomněla jednu věc! Dřív jsem dávala malé lžičkou normální, nerezovou. Tchýně to viděla a zatvářila se jako, že je to špatně a pak nám koupila umělohmotnou. Asi měsíc na to říkala, že ani nepoznám, jestli má malá zoubek, že když ji dávám umělohmotnou lžičkou, tak to necinkne! A ona, že dávala manželovi nerezovou a cinklo to! No chápete to??? :wink: :grinning:
23. bře 2007 v 10:39  • Odpověz
vašek taky prý dudlík nechtěl a martin je zatím celý on. alev tomto jsem ho přelstila :grinning: zdá se mě být jednodušší odvykat od dudlíka jak od cumlání ručičky. mimča něco cumlat musí asi pořád :slight_smile:
to je výborná ta tchýně fakt :angry: mě kamarádka poradila zeptat se pěkně,čím jsem si zasloužila takovou nevyžádanou radu. a snad to tu osobu nakopne, že moc radí.. naštěstí jsem to nepoužila, máma má jiný "mouchy".. ale hned jsem se ptala, proč všichni investují do plastových lžiček, proč by mimino nemohlo z nerezové??? mudr. řekla že je to jedno a já jsem proti plastu. ale ostatní neví,zkrátka jakoby mimina musela mít plast,než dorostou?
panenko a tak si všechno děláš po svým, jen když je tam manželova máma, tak jakoby po jejím, ať nepindá?
23. bře 2007 v 11:15  • Odpověz
Lussi, ona by pindala pořád, takže si to dělám posvém pořád dál. Naštěstí manžel je na mé straně a řekl jí, že je to naše dítě, takže si s ní budeme dělat co budeme my chtít :slight_smile:
23. bře 2007 ve 13:38  • Odpověz
Ahoj maminky,
panenko taky si myslím, že mám smetánku.Tom je pěkný jedlík, ale ptala jsem se Dr. a říkal, že se nemám bát, že obezita z nadměrného kojení nehrozí.
Koukám, že řešíte tchýni-no u mě je to teda taky něco :angry:.A tchýně mi pak vyčítá, že se ani neozveme, ale ať se nediví, kdo ty rady má pořád poslouchat.
Maminky chlapečků jak je to u vás s přetahováním pindíků :fearful:.Rozebírala jsem to s maminkama z Teplicka a říkaly od tří měsíců.No a včera jsem se ptala doktora a on říkal, že to mám nechat být.No tak teď nevím co dělat, abych něco nezanedbala.
23. bře 2007 ve 20:02  • Odpověz
no vidite a ja mam zase pocit, ze manzelova mama je nejak moc v pohode a malyho ani netouzi videt :grinning: jsou z opacneho konce brna, ale neni to tak daleko. minuly tyden mela dovolenou, sem ji i nabidla ze sednu na tramvaj a prijedu a neozvala se... no vsak my se "doma" nenudime :grinning:
hanah, predkozku ja resit nebudu. mudr. me to schvalila a co jsem kde cetla, vesmes doporucuji nechat to byt, nekde to dokonce nechali at si to pak pretahne uz klucina sam. pry se to tam jeste ted stale vyviji a rozhodne driv jak v jednom roce s tim nemame nic delat. nevim, me prijde ze tam jeste vazne neni co pretahovat.. u vas jo? mam strach abycho mu tam vic neublizila a neco se tam nepotrhalo. pry muze, kdyz to budem delat predcasne..
panenko to je stesti byt zrejme prirozeny, ale i tak, ze je manzel na tve strane. a jeste lepsi, ze to mamce rekne. ale asi je jak moje mamina, muzes rikat cokoliv, stejne si vede porad svou, nemam pravdu?
mejste se pekne, dnes jsem fakt unavena, netusim z ceho.. M. byl docela hodny aporad neco breptal :sunglasses:
23. bře 2007 ve 20:52  • Odpověz
Lussi, tak jak říkáš, pořád si vede tu svou :grinning: No ale když ji to baví! :grinning:
24. bře 2007 v 09:34  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.