• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Prosinec 2006

(Zamčená)
12. března 2010 
ahojek holky,
jj, chalupa je moc fajn, ale neni to jako kdyz nekam jedes a zaplatis si pobyt. je tam hafo prace a starosti.navic tam utíkáme abychom si odpočinuly od rodiny, ale taky tam většinou na víkendy někdo jezdí, takže žádnej klídek. hospodaříme tam 3 rodiny (my, brácha a naši), takže to je taky trochu naprd.holt už abychom měli svoje, pak na toto vše taky budu koukat jinak a budu ráda, že se tam všichni sejdeme :slight_smile: ale krásně to tam je, to jo :slight_smile: je to krásná rekreační oblast - borové lesy,borůvky, houby, pískovcové skály, no takovej krásnej konec světa :slight_smile:
leama nic si z toho nedělej že vojta se už opět neotáčí na bríško. Martin to má taky tak. na bok už mu to snad jde, na pupku byl sám snad jednou v plavání ze zvědavosti a pak nic. a to je starší jak vojta :wink: v pondělí byla mudr. naprosto v klidu, že je dobrej, jak s váhou tak vývojem.. byla o něco starší než ta naše, (naše si dala dovolenou)..
ježkovy voči, dyk my máme plavání a já si tady píšu romány.. :grinning: musím nás jít nachystat,ať to stihnem :slight_smile:
mějte pěkný den, papaaa
ps. panenko co je to kalmetizace? a zase jdete do poradny? ste tam nějak často :wink:
2. kvě 2007 v 08:25  • Odpověz
Lussi, to je to, kde kontrolují očkování TBC. A do poradny chodíme každých 14 dnů, asi potřebuje paní doktorka bodíky! :dizzy_face: :grinning:
2. kvě 2007 v 08:52  • Odpověz
Ahojky mamči,
tak už mi na hrudi čouhají drátky a na krku mám pověšenou krabičku.Zítra to jdu vrátit a budou hned výsledky.Hned z nemocnice jsem šla na úřad ještě dovyřídit ten pas a musela jsem se smát.Mám totiž takové triko, kde to jde vidět.Tak jsem si říkala, aby si nemysleli, že to tam jdu vyhodit do vzduchu.Radši sem si bundu zapla až k uším,aby mě náhodou nechtěli zpacifikovat.
Leama mohly by jsme se se.jít.Tak až budeš mít cestu, tak písni :slight_smile:
T.v nemocnici vyváděl.Ráno měl zase plno jiných zájmů a nechtěl pít.Takže měl hlad.Musela jsem ho tam nakojit.Teď si krásně hraje na dece.Všechno strká do pusy a zase hrozně slintá.Koukala jsem mu na zoubek, tak to tam má trochu nateklý a má tam zase tři tečky.Včera a v noci byl hrozně protivný, plakal i u mě.
Mějte se krásně.Jdu se hrabat v kytkách a musím přesadit rajčata, který si pěstuju na balkoně.A taky zasadit papriky.
Jo ještě jsem vám chtěla říct, že jsem si včera dělala těhu test.Neberu totiž ještě antikoncepci a normálně jsem měla strach, že jsem těhu.Naštěstí vyšel negativní.Přítel sice říká, že si dává pozor, ale přesně tohle mi říkal před rokem a kousek:grinning: .Ale teď jsem šťastná, že si pozor nedával :dizzy_face:
Papa
2. kvě 2007 v 10:16  • Odpověz
panenko ale na tom jste už byli? nebo ne?
2. kvě 2007 v 19:29  • Odpověz
jeeeee, hanah se určitě s leamou potkají dřív jak já s panenkou! to bychom panenko neměly dopustit :wink: to by byla ostuda :grinning:

uf hanah, no kdybys byla opět těhu, tak by to byl pěknej záhul. ale na druhou stranu druhé štěstíčko :slight_smile: měla bys to brzy za sebou a dítka by si brzy vyhrála sama :grinning: my jsme na tom ale docela podobně, jelikož ještě nemám MS, tak si musíme dávat pozor, kdo ví, kdy to zase začne.. :slight_smile:
tak se mějte a pusinky všem "našim" mimískům :slight_smile:
2. kvě 2007 v 19:38  • Odpověz
Nazdárek,
Lussi, na té kontrole jsme ještě nebyly, ale dopadla dobře, takže máme na 11 let pokoj! :grinning: A k tomu setkání, ostuda by to teda byla, ale když my máme pořád nějaký "lítací" program, ale snad třeba příští týden, když by počasí přálo ..... :wink: :dizzy_face:
Jinak včera jsme byly v poradně - míry: 7 280g, 65 cm! :slight_smile: A úplně jsem zapomněla, že má být další očkování, takže nám paní doktorka půjčila vakcínu ze svého a máme za sebou i tu poslední dávku! Takže teď prý až v 15ti měsících a na další poradnu jdeme až za měsíc. :slight_smile:
Dnes musím zajít k bráchovi do lékárny vyzvednout tu vakcínu, ať nemáme u paní doktorky dluhy a zároveň se chci zeptat na nějaký krém od Johnson´s baby na zklidňující krém na obličej ( nemáte s tím některá zkušenosti?? )
:confused:
Hani, držím palečky, ať to dnešní vyhodnocení dopadne co nejlíp!!! :dizzy_face:
Tak se mějte krásně! papa :dizzy_face:
3. kvě 2007 v 06:55  • Odpověz
Lussi, dívala jsem se, že v bazaru prodáváš hezké oblečení na holčičky, škoda, že tak malé velikosti!!!! :slight_smile: :frowning2:
3. kvě 2007 v 07:36  • Odpověz
ahojek panenko,
?? tak z toho mám hlavu zamotanou.. na kontrole jste nebyly ale dopadla dobře? smích. to mě musíš vysvětlit :grinning:
máte super že už máte vše za sebou a konečně budeš v poradně tak málo jako my a nebudeš budit mou zvědavost, jak jsme na tom (pro srovnání) :wink: taky jdu do města, máme masáže kojenců.. tak co se setkat nějaký čtvrtek ve městě? nebo pak třebas příští pátek za příznivého počasí zaběhnout na přehradu? vzhledem k volným dnům, kdy manžel bude doma(což je pro nás svátek), tak jiné dny příští týden volno nemám. a než se tam opět něco nasune? co ty na to?
jj, v bazárku mám pár věcí, ale jsou kamarádky, takže velikost je mě fakt líto :frowning2: jsou skutečně moc pěkné.. no třeba někdy koupí i něco velkýho a nebude chtít čekat, až dorostou :grinning:
zatím pa, musím zase chvátat, abych neměla fofry jako včera. navíc se M. pos.. takže ještě přebalit nachystat věci... nooo mám zase co dělat :grinning:
pa a večer jsem zase tu jako na koni.. :sunglasses:
3. kvě 2007 v 09:13  • Odpověz
Lussi, ten příští pátek bych brala!!!! :dizzy_face: A s tou prohlídkou to bylo trochu zamotané, protože Ty jsi psala, že už jsme na té kontrole byly, já odpovídala, že ještě nebyly, až do včerejška, kdy jsme byly! :grinning: To je hlavolam, co??? :grinning:
3. kvě 2007 v 10:00  • Odpověz
Ahoj holky,
koukám, že si tu hrajete na záhadu hlavolamu :grinning:
T. je nějak protivný. V noci zase dost plakal.Ale za to v nemocnici zase házel úsměvy na všechny strany, takže byl zase za hvězdu.Monitor dopadl tak nějak všelijak.Ráno jsem si říkala, že mi za těch 24 hodin srdce ani jednou nebušilo, takže to je asi k ničemu.Ale když jsem tam přišla, tak doktor říkal, že mi několikrát bušilo až ke 164 tep/min.To bych chtěla vidět, co by jim ten přístroj řekl, když jsem měla opravdu to šílený bušení.Takže závěr je takový, že mám skolon ke zvýšené srdeční aktivitě a že mám zřejmě něco se štítnou žlázou.A řekl, že budu muset baštit prášky (fuj :confounded:).V po to musím donést k doktorce a uvidí se co dál.
Zítra s T. odjíždíme k našim na chatu a už se nemůžu dočkat.To bude zase pohodička-jupí.
Mějte se maminky krásně.V pondělí mě máte zase zpátky.
Papa :slight_smile:
3. kvě 2007 ve 12:28  • Odpověz
Hani, tak to nedopadlo špatně, ne? Na chatě si hezky odpočneš a užiješ klidu a pohody a srdíčko bude v pohodě! :dizzy_face: Užij si to i za nás, nás totiž čeká jen víkend v Brně, takže nic úžasného! :frowning2: :slight_smile:
papa :dizzy_face:
3. kvě 2007 ve 14:50  • Odpověz
Panenko-užiju si to za vás.Původně jsem s přítelem chtěla vyjet někam do hotýlku, ale auto jde k panu doktorovi, takže zbývá jen chata.Ale je tam krásně, takže se móc těším.
Dopadlo to dobře a i teď mám takový pocit, jestli to náhodou nebylo něco chvilkovýho.Uvidím v pondělí.Teda vlastně teď jsem si uvědomila, že tam asi Dr. nebude.
Ale v Brně máte určitě taky spoustu míst kam se dá vyjet.Já jezdila pracovně do Brna každý rok na veletrh cestovního ruchu GO.Výstaviště je hned z kraje, takže jsem z Brna nikdy nic neměla.
3. kvě 2007 v 15:05  • Odpověz
Hani, tak určitě se dá v Brně někam vyjet, ale takov nějaká chaloupka na Vysočině by nebyla marná! :slight_smile:
3. kvě 2007 v 15:24  • Odpověz
Jo chaloupku na Vysočině bych brala taky hned :slight_smile:.
3. kvě 2007 v 15:30  • Odpověz
ahojek :slight_smile:
no tak to si budeme muset dát srazík na té naší chaloupce, co je ještě dalo by se říci na vysočině :wink:
hani je fajn že nenašli nějakou hrůzu a že snad ví, co ti je a budou to léčit. i když se štítnou žlázou to není asi nic extra. ještě jsem neslyšela, že by ji vyléčili :frowning2: ale jak píše panenka, odpočineš si na chajdě a bude zase dobře :slight_smile: nesmíte holt s přítelem tak moc dovádět :wink: :grinning:
panenko, už tomu rozumím :grinning: jo a ten pátek píšu opět do kalendáře a pevně věřím, že to konečně vyjde a my se uvidíme :slight_smile:
papaa Lu
3. kvě 2007 v 19:32  • Odpověz
Nazdárek,
Lussi a kde máte chaloupku? A s pátkem teda raky počítám, tak doufám, že nebude nějaké škaredé počasí! :slight_smile: :wink:
Jinak k našemu očkování - reakce zatím žádná až na to, že malé zůstly na nožičce dva červené čtverečky na místě, kde byla náplast! :frowning2:
Mějte se krásně! papa :dizzy_face:
4. kvě 2007 v 07:03  • Odpověz
ahojek :slight_smile:
panenko, čtverečky se vám brzy ztratí, neboooj :slight_smile: chalupu máme v obci Budislav u Litomyšle (kousek od Poličky, u Svitav, či Hlinska, Pardubic.. no zkrátka mezi tím vším :slight_smile: ) je to moc krásný kousek české zemičky zvoucí mikroregion Toulovcovy maštale..
mamky, nemáte potíže nově s usínáním? krom toho, že M. usíná až se setměním, což bych chápala, takže nově až v půl deváté, navíc k tomu potřebuje mou přítomnost! už aspoň týden ho musím držet, hladit ap.. jinak stále v postýlce kňourá (a to já dlouho nevydržím, takže ho jdu utišit a jakmile mě drží, cítí ap. tak zavře očka a usíná..)
opatrujte se, papaa a pěkný víkend, Lu
4. kvě 2007 ve 21:52  • Odpověz
Lussi,tak to my mame od zacatku! :slight_smile: jsem stastna, kdyz ji muzu jen drzet, nebo hladit v postylce. :wink: Ber to proste tak,ze te strasne miluje a potrebuje tvou pritomnost, aby se mu dobre spalo...
5. kvě 2007 v 10:40  • Odpověz
paula tak to jsi napsala moc krasne.. nekdy bych na to i v te unave zapomnela :sweat_smile: a jakpak se s Laurinkou mate? Martinek si od stredecniho plavani take uz chyta nozicky a dnes se me rano drzel a snad se pritahl do sedu uplne sam.. myslim ze to mu pujde dobre, s pretacenim je stale tak trochu na stiru :grinning:
5. kvě 2007 v 11:36  • Odpověz
lussi,my mame s tim uspavanim porad trapeni.. :frowning2: ona sama neusne. Nejlepe usina v kocarku, aute,nebo nakupnim voziku... :wink: kdyz jsme doma,tak se musi nosit, nebo s ni aspon houpat v postylce... nebo jeste usne pri kojeni (hlavne vecer). Kdyz ji ale dam do postylky "jen tak" tak to je rev a rev... ja se s tim uz nejak smirila, proste se ji hur usina a potrebuje k tomu asistenci.. o unave me nemluv, taky z toho uz nekdy "padam na hubu", kdyz ji chovam, dam do postylky a ona se probudi a zase rozerve, to se mi chce uz taky kolikrat brecet. Ale rikam si, ze je to tak maximalne rok, vzdyt rocni uz je dite a ne miminko a ze se mi jednou po teto dobe bude styskat. Snazim se uzivat si kazdy jeji usmev.
No lauri je s pohybem celkem cislo. Pretaci se casto a uz i zpatky (z birska na zada) a pritahuje se a chtela by sedet.I na kline nebo v naruci by porad sedela a jak ji polozime je rev... je proste takova zivejsi, tak proto je asi problem i s tim usinanim.
A jake je to plavani? Napis, co tam delate? Myslim, ze to musi byt krasne... urcite to napomaha motorice, vidis, jak uz Martinek posiluje! :wink: :slight_smile:
My tu bohuzel nemame moznost...
tak se mej!
5. kvě 2007 ve 20:40  • Odpověz
ahoj Paula,
s tím usínáním je mě tě fakt líto. na masážích nám ženská říkala, že když dítku lehce masíruješ ušní lalůčky, brzy spí. dnes jsem to ozkusila, sice M. nespal, ale aspoň přivřel očka a usnout bylo už pak snadné.. ale nemyslím si, že by to byl nějaký zázrak :grinning: a co nějaké koupele voňavé ap.? zkusila jsi vše? a ani po koupání aj. aktivitě neusne líp? ale je pěkná šikulka, takže radost udělá :slight_smile: ale jak píšeš, je to náročné,nikdy bych si to nepomyslela, jak je starost o dítě krásná a vyčerpávající zároveň..
plavání je vážně super, škoda že chodit nemůžete. máte aspoň vanu? mohli byste trošku plavat ve vaně, ale bazén kde je víc místa je bazén. už se těším na léto, až budeme mít teplou vodu i u našich v bazéně, jak se předvedeme a budeme cvičit i jiné dny. vkurzu plaveme převážněna zádíčkách, vozíme je a přidržujeme pod hlavičkou a zadečkem, různě je houpeme na vodě, políváme vodou aby se na povel naučili zatajit dech, hopsáme, čvachtáme nožičkama, vozíme na bříšku, no zkrátka takové blbůstky. ale unaví je to báječně a jak říkáš, i motivuje. M. obvykle ve středu na něco přijde a pak to zkouší i doma :grinning: dnes před spaním si dokonce snažil dát nožičku do pusy. je to tak dávno co to panenka psala o Sáře :grinning: tak jsem zvědavá, kdy napíšu, že už jako vy se otáčíme všemi směry :grinning: no ale tlačit na něj nemůžu. na druhou stranu jsem ráda že je o něco klidnější.. zkrátka náš :slight_smile:
taky se měj, papaa Lu :slight_smile:
5. kvě 2007 ve 21:39  • Odpověz
Ahoj holky,
tak čtu,že ty naše mimina jsou si opravdu dost podobný.Vojtíšek mi teď taky začal večer špatně usínat.Dokonce se stalo,že normálně usnul jako vždy,ale za hodinu se vzbudil a vyváděl tak,že jsme ho museli naložit do autosedačky a jít jezdit autem,aby se uklidnil.Doufám,že se to nestane pravidlem :frowning2: Jinak ho musím"uhladit" do spánku.U nás pomáhá,když ho hladím přes oči a čelo po hlavičce.
Jinak nám udělal velkou radost a den před pětiměsíčníma narozeninama se přetočil na bříško.A několikrát.Teď už běžně,ale musí mít dobrou náladu.Bohužel mu to nejde zpátky jako Laurince,tak bulí,když ho to tam nebaví :slight_smile: Ale je sranda se na něj koukat,jak se nejdřív snaží všemožnými způsoby :slight_smile:
TaKže Lu vydržte,přijde to.
Teď ale Vojta vůbec nechce být v kočárku,když nespí tak tam brečí.Rozčiluje se ,že nevidí.Jo a taky začal být pěkně vzteklý,tak to si asi ještě užijem :wink:

Hani,je dobře,že test dopadl dobře,hned se uleví viď?

Maminy mějte se hezky a pište,pište.Moc ráda to čtu.Pa pa :slight_smile: :wink: :frowning2: :unamused:
6. kvě 2007 v 11:28  • Odpověz
Čauky,ještě jsem se chtěla zeptat,jestli už jste pořizovaly židličky na krmení :slight_smile:
6. kvě 2007 ve 21:18  • Odpověz
Nazdárek,
tak máme za sebou jeden uplkaný víkend, naštěstí byl uplakaný jen počasím! :wink: Na Sáru déšť působí dobře, protože krásně spí, přes den i dvě a půl hodiny v postýlce, to je na ni výkon! :grinning:
Jinak začíná krásně žvatlat, hlavně teda když se zlobí, tak je tak krásný, že jsme se s manželem včera dost nasmáli! :grinning:
Leama, židličku na krmení jsme ještě nepořizovali, protože malá ještě nesedí ani nedostává příkrmy, takže ještě minimálně měsíc se bez židličky obejdeme. :slight_smile: Ale chceme dřevěnou, takovou to se stolečkem.
Lussi, kluci jsou prý línější než holky, ale zase dřív mluví! :grinning: :grinning:
Mějte se moc krásně! :dizzy_face: :dizzy_face: papa
7. kvě 2007 v 06:47  • Odpověz
ahojte,
panenko, Martínek je asi línej i na to mluvení :D
židličku taky nemáme a též půjdeme do dřeva...
večer pa, písnu víc, teď si musím hrát :wink:
7. kvě 2007 v 09:30  • Odpověz
zidlicku jeste taky nemame!
ale rostou nam zuby! ja myslela,ze to jeste neni mozny,ale ty dva spodni vpredu uz jsou v dasnickach pekne bily a nahore hrbolky a taky jeden na strane, je tam na dasnnicce bila tecka.Tak kdyz ted Laura "bezduvodne" rve, svadim to na zuby.. :wink: :grinning: jak jste na tom vy?? :confused:
Panenka dve a pul hodiny pres den v postylce? :astonished: U nas je vykon hodina... :sweat_smile:
7. kvě 2007 v 15:46  • Odpověz
no teda, tak vy uz se tak "zubíte" :grinning: gratuluju. aspon budete mit to neprijemne obdobi za sebou. a jakto Laura snasi?
tak jsme taky "konecne" nemocný. včera začal pokuckávat, dnes se přidala i rýma. naštěstí je to jen slabé, takže už ochutnal poprvé něco přes lžičku, medicínku :grinning: docela mu to šlo. tak hlavně aby mu to i pomohlo. kapání do nosánku ještě nedostal, chtěla jsem večer před spaním a on spí už od šesti, takže ho přesunu jen do postýlky a až se probudí, tak přebalím, převlíknu, nakrmím a nakapu. ale je zlatíčko hodný, jen ospalejší a jen by byl přisátý. tekutiny jsou třeba, takže ho nechávám. to mě připomnělo, tak uvidíme panenko, jestli se v pátek uvidíme :confounded:. určo dám ještě vědět.. :slight_smile:
no nic, opatrujte se a pište pište, jak se máte :slight_smile:
(nevím jestli se mě to zdá nebo ne, M. se čas od času trošku probudí, mrkne na mě jestli tu jsem a když jo, tak zase spí :grinning: )
7. kvě 2007 ve 20:42  • Odpověz
Hoj :slight_smile: ,
Paula moc gratulujem k prvním zoubkům.A tolik najednou. To bude úsměv... :slight_smile:

Lussi,brzké uzdravení.Hlavně ať se to nerozjede.

My měli dneska standardní den.Byli jsme se podívat na tety v práci,tak jim Vojtíšek předvedl celou škálu svých nálad.Od úsměvů,přes krmení,spaní až k pořádnému řvacímu záchvatu :slight_smile: No je to náš miláček.

Tak zatím se mějte a užijte si zítra volný den :wink:
7. kvě 2007 ve 21:57  • Odpověz
Ahoj holky,
tak mi dneska taky objevili první zoubek :slight_smile: jupíí,je to spodní a už je prořízlý.Tak máme radost.
pa a hezký den
8. kvě 2007 ve 12:16  • Odpověz
Ahoj holky,
gratuluji k zoubkům.My máme ten spodní a včera jsem zjistila, že se klube horní.Tomčík si tam neustále sahá a kouše si prstíčky a všechno, co má právě po ruce.
Tom mě sleduje už od miminka.Vždy pootevře očko a zhodnotí situaci.Když tam jsem tak OK, ale když ne, tak se hned rozeřve.
Teď mi příjde, že nějak hodně spinká.Polovinu dne prochrní.Dnes dokonce vstával až v 7:30.Jinak jeho vstávací čas je 5:20 a v 7 už zase spinká.Asi je to tím, že teď má spoustu nových poznatků a hodně si hraje a to ho unaví.Teď taky spí.
Zrovna o víkendu jsem ho pozorovala a zhodnotila jsem, jak hrozně rychle roste.Už to není to mimí, které je jen závislé na mamince a nic jiného než prso ho nezajímá.
Je to moje šídlo.Přebalování a oblékání je něco.Pořád se kroutí,kope nožkama, převrací se na bok.Jo a pořád si chce sedat.Hlavně když je v houpačce,tak se snaží zvednout.
Mějte se mamči krásně.
Pa
8. kvě 2007 v 16:59  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.