• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Prosinec 2006

(Zamčená)
12. března 2010 
Lussius: Diky moc za popsani cviceni, urcite budu take chodit. Alespon budu mit napln dne a budu mit dobry pocit, ze to delam pro miminko. :slight_smile: S tou rekonstrukci se to proste protahlo, puvodne meli zacit o dva mesice drive, ale proste vybrat i normalni stavebni firmu, byla hodne velka fuska. Je to problem, kdyz to chces mit hezke a hlavne bez zbytecnych chyb, ktere vsechno prodrazuji. Je pravda, ze jako s zenskou se mnou jednaji jinak, na druhe strane, ja jsem ta, ktera jim plati, takze to me stavi do silnejsi role. Ale i tak je to nekdy celkem k nastvani, hlavne co se tyce zarizovani na uradech, to me docela zabiji. No doufam, ze do zimy a do prichodu miminka bude vse hotovo, kdyz ne, tak to bude trochu problem, sice mame kde byt, ale ten nas soucasny bytik je docela maly, tak akorat pro dva, ale pro tri... :astonished: Na druhe strane, vsechno se da zaridit, navic mimisek toho v pocatku nebude tolik potrebovat, takze to je v pohode. S tou porodni asistentkou je to dobry napad, az budu ted v CR tak se po ostatnich moznostech porozhlednu.
Paulo: ten vyber porodnice je hodne dulezity, mam kamaradku, ktera rodila take v Nemecku, ale v Berline a byla hodne spokojena, je fajn, ze se ti tam tak libi. Navic mohla si ulevovat v cestine, coz je docela vyhoda, ja se v Praze budu muset krotit. I kdyz je mi jasne, ze jsou zvykli skoro na vsechno. Jen mam trochu strach z toho, ze manzel toho v cestine moc neumi, takze to bude zajimave, jen doufam, ze treba narazim na nekoho anglicky mluviciho. To by bylo fajn. Kdy mate dalsi ultrazvuk, uz jste byli na tom 3D ultrazvuku? Uvazujete o tom, ze do toho pujdete? Paulo - uz mate jmena pro mimco? My mame zatim jen pro holcicku, libi se nam Annabella, Isabella, Sophia a Monica, ale jeste nevim, ktere jmeno to nakonec vyhraje. :grinning:
22. zář 2006 ve 03:20  • Odpověz
ahoj Dáško :slight_smile: , nesázela bych na to že tím že platíš s tebou budou jednat líp :frowning2: buď to bude seriozni firma a bude tak jako tak dobrá, nebo se budou snažit ošidit kde se dá.ale snad jste měli štěstí a budou v poho. ne všechny jsou ..píp.. no jo,úřady jsou úřady. též jsem úřednice a věř,že mnohdy i nám zůstával rozum stát nad některými věcmi.
manžel to nějak zvládne,myslím že rychle porozumí a pochopí co pro tebe může udělat :slight_smile: a předpokládám že i ty budeš mít dost času mu to případně přetlumočit :slight_smile:
na 3D ultrazvuku jsem byla před cca měsícem? na další ultr.a kontrolu jdeme už teď v pondělí, jsem ráda,jsem zvědavá jak to dopadne kuli tomu mýmu tvrdnutí břicha.prý to může způsobit i otevírání porodních cest :fearful:
ten 3D ultr.je docela zajímavý,jsem ráda že jsem na něm byla, máme fotečku (brzy je doufám dostanu i do alba tady na MK),dostala jsem i krátké dvd aniž bych o něj žádala a vše zadarmo.mám super gynekologa.ale když jsem se dopídila že to stává tak 700-1500Kč, upřímně, tolik bych za to nedala, tak zajímavé to zase podle mě není.. tak jsem zvědavá,jaký názor na to budete mít i vy ostatní, jestli půjdete.. určitě písněte :slight_smile:
22. zář 2006 v 19:54  • Odpověz
Lussius, my na 3D nebyli, právě kvůli tomu, že bychom dost platili a moje gynekoložka mi řekla, že to za to nestojí, že záleží na množství plodové vody, abys něco viděla, tak jsme nešli a stačí nám ty normální ultrazvuky.
Holky, co se týče rekonstrukce, tak v obýváku už nám chybí pouze nový stolek, který nám stále nepřišel a opravit futra, jinak je konečně kompletní :slight_smile: . Ta sedačka je mega a máme z ní obrovskou radost, je přímo stvořená pro mega návštěvy :wink: . V ložnici chybí vestavěnné skříně, které by snad měli přijít dělat za týden a dveře, jinak je taky komplet, super :slight_smile: . Teď jsme se vrhli na jídelnu, je vymalováno, tak dáme stropnice a zastavíme místnost nábytek a bude. Už se to rýsuje, což je super. Zbývá pak vymalovat předsíň a chodbu a vrhnout se s nedšením na dětský pokoj a mega nakupování :slight_smile: . Když půjde vše hladce na přelomu října a listopadu bychom mohli začít kolaudovat a poslouchat samé chvály, doufám :slight_smile: .
Musela jsem se o tu radost podělit, makáme už od července a příjde mi, že se to strašně vleče. Tak pa
24. zář 2006 v 08:54  • Odpověz
lussius :slight_smile: , diky moc za to cviceni, ja mam balon doma, cvicim sama, tak mam aspon potvrzene, ze dobre. :wink: To s tou klenbou jsem nevedela, tak to zacnu taky trenovat. Jinak mi jeste hodne vyhovuje cvik, pri kterem se lezi na zemi na zadech, nohy jsou v pravem uhlu na mici a kyva se zleva do prava. Nevim, jestli to ve cvic. delate, ale je to taky dost dobre na zada.
Dasha: Tady se na 3D ultrazvuk chodi, jen kdyz mas potize (vazny duvod) ja nebyla a ani nepujdu. Normalni me staci, delaji se tu 3povinne, ale kdyz chces, dela doktor vzdy na prani (to se ale plati) a tiskne nam taky fotky a dokonce mame i video. Jmeno zatim nemame, nemuzeme se shodnout, co se libi me se nelibi manzelovi a naopak. Jen holcicka by asi byla Anna, ale oba si myslime, ze to bude kluk :grinning:
zuzovi: Gratulace k obyvaku! Dobre ze uz se blizite do finale... miminko prijde do hotoveho :wink: , mas stesti, ze nemas nejake problemy a ze to zvladas takhle makat. Mate vy uz jmeno?
24. zář 2006 v 10:35  • Odpověz
achooj :slight_smile: zuzi to je perfektní, to jste s rekonstrukcí dobře pohli :slight_smile: a ta megasedačka se myslím brzy bude hodit, jak k vám budou chodit návštěvy na mimíska :slight_smile:
paula, jsem ráda že ti něco z toho přišlo v hod :slight_smile: taky děkuju za dobrý tip.. vyzkoušíme :slight_smile:
co vim, v CR je 3D taky zadarmo, pokud rozhodne lékař že je nezbytně nutné na něj jít, jelikož na 2D neviděl co vidět měl.. sestřenice tak byli kuli srdíčku nebo obličejíčku,Pavlínka byla špatně natočená, tak šli na 3D :slight_smile:
Zuzi myslím že jste se rozhodli dobře.. fakt to za tolik peněz podle mě nestojí.
jestli chcete juknout na na ten náš 3D ultrazvuk, tady je adr.našeho alba:
http://www.modrykonik.cz/album/album.php?vAlbumID=12130
24. zář 2006 v 16:52  • Odpověz
ten ultrazvuk je moc pekny. Je to fakt neuveritelne, jake moznosti ma dnesni technika, ze muzes videt tak krasne oblicejicek! Nase maminky ani nevedely, jestli holka nebo kluk... :slight_smile:
24. zář 2006 v 17:34  • Odpověz
Ahoj holky, jistě, že máme jména, Zuzanka nebo Viktor :wink: , ale vypadá to na Zuzku. Tenhle týden doladíme jídelnu, příští by nám měli dělat skříně do ložnice, a pak se vymaluje předsíň s chodbou a hurá na dětský pokojík :slight_smile: . Tak zatím, jdu rovnat sklo do vitrín :slight_smile:
25. zář 2006 ve 14:28  • Odpověz
achooj :slight_smile: zuzi už se těšíš co? až budete dělat dětský pokojík :slight_smile: já též, teĎ doma máme spíš miminkovský koutek, ale až jednou postavíme domeček, tak si to pěkně užiju :slight_smile:
paula díky :slight_smile: je to hezký, ale ne za ty peníze :rolling_eyes: těch by mě bylo líto.tak moc ty obrázky neprožívám.. dnes jsem byla na kontrole a vše je naštěstí v pořádku, včetně čípku-měla jsem obavy kvůli tomu tvrdnutí.. klučina má cca 1.7kg, což je prý dost na svůj "věk" a za 14 dnů by mohl mít i 2,5kg.takže by měl v klidu přežít, kdyby něco.je už i hlavičkou dolů a málokteré dítko se ještě přetočí.tak doufám že už tak vydrží a nebude zlobit :grinning: a že nebude chtít ven o moc dřív.. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
ju a dobrá rada od Zity, naší cvičitelky.cca den před porodem bychom neměly dávat nohu přes nohu ap. a relaxovat s nohama od sebe, aby dítko líp sestupovalo..a co nejvíc spát (ať načerpáme sílu)a dobře jíst ať máme dost energie.. no nevím jestli poznám den před porodem, ale rada je to hezká :grinning:
doufám že u vás je taky vše v pořádku a máte se báječně a nic ani vám ani miminkům neschází.. :slight_smile:
pa Lu
25. zář 2006 v 18:46  • Odpověz
Ahojky vsechny, tak mne se to pomalu krati v teple. Za chvili si budu "uzivat" v CR, doufam, ze to avizovane babi leto jeste chvili vydrzi. No, uvidime. Jinak me ted postihla nejake mensi nachlazeni, asi z klimatizace, proste chytila jsem nejakeho bacila. Je to neprijemne, hlavne v noci, kdy kvuli plnemu nosu nemuzu ani spat. Nastesti nemam teploty, ale dobre mi dvakrat neni. Resim to zatim jen vitaminy a cucanim Strepsils na boleni v krku. No, nejsem moc nadsena, nebot za chvili me ceka dlouhy let domu, navic tady musim zaridit hodne veci, nez odjedu zpet do Cech. V CR me take ceka docela nabity program, docela ti Zuzi zavidim, ze uz tu rekonstrukci mas zhruba za sebou. Ja nejsem jeste ani v pulce, jak to tak odhaduji. Snad to pujde rychleji, kdyz budu hned u zdroje... :frowning2: Lussius: je krasne, ze mimco ma uz 1.7 kg wow, za 14 dni bude mit 2.5 kg, to je velky narust. S tim ultrazvukem to asi nebudu prehanet, je to sice hezke, ale docela drahe. Ne ze bych zrovna chtela na miminku skudlit, ale kvuli jedne fotecce mi to pripada docela dost. Mozna radeji investovat do neceho, co to mimco oceni. Ted v sobotu jsme se byli podivat na autosedacky, maji ruzne druhy, ale nevim, kterou nakonec vybereme. Mne se docela libi ty, ktere maji tu zakladnu napevno v aute, asi by se mi nechtelo pokazde se s tim slozite vazat s pasy. Libi se mi Maxi Cosi, ale k ni se ta zakladna da poridit za dalsi poplatek - a nemaly, takze to me trochu zrazuje. No necham to az na Cechy, ty rozdily v cene zase nebyly tak velke. Navic budu mit tolik kramu, ze tahat se jeste se sedackou... :stuck_out_tongue_closed_eyes: Mejte se holky moc krasne. :grinning:
26. zář 2006 v 05:13  • Odpověz
Ahojky Lu! :slight_smile: Ty rady tve asistentky jsou moc pekne, ale fakt nevim, jak to udelat s tim spanim!!! :pensive: .'Asi jeste nikdy v zivote jsem nespala tak malo jako ted... Porad chodim v noci na zachod, nebo pit a kdyz konecne nad ranem usnu, jde manzel v 6 do prace, ja se vzbudim a uz nespim. :angry: Tak pak pospavam pres poledne.. A myslim, ze pred porodem to bude jeste horsi.. Taky nevim, jak poznat den pred porodem?! :grinning:
Z tech penez za Utz si nic nedelej, vsak ses s timhle mimi tehotna jen jednou! Pozdeji budes rada, ze ty fotky mas. Ja tu platim i za normalni ultrazvuky, za kazdy 20euro :cry: , taky nic moc... Uz jsme za ty prachy mohli mit kocarek... ale neda se nic delat. Uz je rozhodnuto o Vendovi, ci Jendovi??
Dashenko, preji ti at se brzy uzdravis, hlavne se setri a neprechazej to. Preji ti uspesny let, az to budes mit za sebou urcite ti bude lip. Treba je to jen cestovni horecka.
Me za tyden prijede navstivit mamka, tak planujeme velke mimi-nakupy az na tu dobu, za dohledu "odborneho poradce". Pry uz zase nakoupila v sekaci nejake dupacky. Neda se ji vysvetlit, ze bych si to radsi nakupovala sama.
26. zář 2006 v 09:43  • Odpověz
ahojte tehulky,muzu se k vam pridat???Cekame holcicku,termin mam 07.12.06 :slight_smile:
26. zář 2006 v 19:02  • Odpověz
jasne Jesterko! kolik jsi pribrala a co uz mate z vybavicky a jake mate jmeno?? At jsme v obraze :grinning:
26. zář 2006 v 19:32  • Odpověz
ahojek jesterko :slight_smile: vitame te mezi nami :slight_smile: ještě připiš odkud jsi.. :slight_smile:

paula, s maminou to nějak vydrž,máš to předpokládám jen na chvíli,já s našima téměř bydlím a máti je naprosto stejná,ne-li horsi.holt si nerozumíme..
s tim (ne)spanim v noci ti to nezavidim,asi je to holt priprava az budeme mit ty nase mimiska :slight_smile:ja nastesti v noci sice se probudim,ale na wecko chodit nemusim.ale to prijde predpokladam.mozna mam jen vic pupik ven,takze to netlaci na ostatni veci v brisku? ale myslim ze Zita to myslela tak, ze mas co nejvic odpocivat,pres noc nebo pres den,to je jedno.ja doufam ze to stejne prijde tak nejak samo, jestli nebudu nervozniz toho co prijde..
ty mede,jak casto chodis na ultrazvuk?jakto,ze tam neni taky zadara?nastesti v CR se neplati a ja neplatila ani ten 3D.to sem vam jen psala svou zkusenost,ze kdybych za to mela platit,tak bych toho litovala, je to podle me moc penez za malo muziky.cekala jsem vic.jak pise Dasha,radeji bych ty penizky dala do neceho jinyho..

Dasko,koukej hodne odpocivat a nabrat silu.a ne abys tady v CR zacala neco hrotit!viz.nize...ale samo ze vam preju,aby se s tim pohlo,abys uz byla v klidku a pohode..z toho 3D co jsem slysela sice jsme vsichni dostali i DVD,
ale porad je to neadekvatne drahe..tak to zvazte jestli to stoji za to,jak pises,myslim ze jsou lepsi investice do mimi:slight_smile: s autosedackou ti bohuzel neporadim,poslu leda odkaz na Dtest co v cechach obcas probihaji,jestli ti to trosku pomuze..my mame autosedacku i s kocarem.faktem je,ze jsem se musela smirit s tim,ze se fixuje jen pres pasy,docela me to vyrazilo dech,kdyz jsem to videla u vsech pratel.. dasko,preju stastny a pohodovy let,nevim jestli se tu jeste ukazu do soboty.ve ct.jedeme na chalupu do konce tydne a budu bez netu.

holky a s tema prestavbama moc neblbnete.zrovna me psala kamoska,maji mimi tez po 3letech po kdovikolikatem umelem oplodneni,termin prosinec,prestavuje chalupu a vylepsuje bytecek,az ji odvezli do nemocnice s krutejma bolestma v podbrisku.nikdo nevi co to je,relativne vse v pohode.ale kdo vi jak! vazne to za to nestoji.
26. zář 2006 ve 20:41  • Odpověz
dasko,tady je ten odkaz na testovani autosedacek..
http://www.dtest.cz/index.php?action=95 :slight_smile:
26. zář 2006 ve 20:42  • Odpověz
Lussius, s tema ultrazvukama je to tady tak. 3 za teh. jsou povinne a ty plati pojistovna. Ostatni dela doktor "na prani" a ty si musis zaplatit. Me to ale nerekl a proste me pri kazde prohlidce UTZ udelal a za kazdy zkasnul.. (doted jsem byla 7x na prohlidce). Pak jsem se na to ptala na jedne teh. poradne a tam me to rekli, ze za ty 3 jsem platit nemela a ty ostatni delat NEMUSI, jen na me prani.. Tak jsem byla pekne nastvana a zklamana, ze doktor proste vyuziva toho, ze jsme cizinci a nemane takovy prehled, co se plati a co ne. :frowning2: Pri posledni prohlidce jsem mu tedy hned rekla, ze ultrazvuk nechci a on byl najednou desne protivnej a dost rychle me odbyl... Vubec uz se me tam nechce, jenze menit doktora v 28tt je taky na prd.. Tak to tam do konce nejak vydrzim.
Neni to lehky, kdyz hledas doktora ve meste kde nikoho neznas. Ja je obvolavala podle zlatych stranek a 5 melo plno a on byl sesty kam jsem se dovolala a vzal me.. :unamused:
Aspon ze v te porodnici se mi tak libilo a uz se tam tesim az budu chodit na kurzy.
Mamka neni tak hrozna, ja uz se celkem tesim az prijede (vidim ji 2x do roka), ona to mysli dobre... Jen to trochu prehani... :grinning: No jo, je to jeji prvni vnouce, tak si to musi taky uzit.
Vy bydlite jeste u rodicu? To asi neni zrovna jednoduchy, vid?
Gratuluju, ze mimisek uz je tak velky a otoceny. Ja jsem zvedava, jestli je muj uz taky! A kolik jsi pribrala. Ja momentalne 12kg.
27. zář 2006 v 10:04  • Odpověz
Lussius: Dekuji moc za ten test na ty autosedacky, budeme muset nejakou vybrat, nastesti na trhu je jich hodne, tak je z ceho. Manzel mi tvrdi, ze ty, ktere se musi zapinat na pas jsou take v pohode, ze je to jen otazka cviku, tak snad asi ano. Maxi Cosi se mi proste libi a cenove jsou take v poho - no jsou drazsi, ale v testech se umistuji hodne dobre - skoro nejlepsi, tak na tom asi neco bude.
Jinak Paulo, vim o cem mluvis, je to ze zacatku tezke, byt cizinec ve meste a nevedet, kam se obratit. S manzou zijeme uz hodne let ruzne v zahranici a vzdycky to chvili trvalo, nez si clovek nasel ty spravne kontakty. Ale jinak si z toho nic nedelej, pan doktor at si je protivny, pripada mi, ze ty sama by jsi si mela urcovat, kolik tech ultrazvuku budes mit, ne on. At se tvari jako kakabus, kdyz ho to bavi, je pravda, ze ted uz asi nema cenu doktora menit. Ja jsem tady nastesti take narazila na super peci tady v nemocnici, jsem totiz na dobre pojistce, z niz je vse hrazeno, klidne bych tu i rodila, ale na druhou stranu, asi bude lepsi mit mimco doma, hlavne kvuli vyrizovani s urady. Treba vystaveni rodneho listu by asi trvalo hodne dlouho (treba vystaveni oddaciho listu z Cech ze zvlastni matriky mi trvalo 7 mesicu), tak alespon doma budu u zdroje a budu si vsechno papirovani moci vyridit hned. Navic tatinek nechtel, abychom museli navzdy uvadet, misto narozeni KL, Malajsie. Asi ma pravdu, i kdyz ja bych osobne radeji zustala v teple, mam tu vse, co potrebuji, lide jsou prijemni a ochotni, zdravotni pece je tu na lepsi urovni nez u nas - ta soukroma, vsichni mluvi anglicky, takze bych nemela problem s manzelem u porodu, ze mozna nebude rozumet. Ale, uz jsem se rozhodla a take musim dokoncit prestavbu bytiku, takze mi ani nic jineho nezbyva. Jinak ja uz jsem pribrala take 12 kg, jsem docela hrosice, ale budu proste maminka a tak to tolik neresim. Jinak Paulo, bud rada, ze mas tak starostlivou maminku, ta moje uz ma tri vnoucata, takze to se mnou tolik neproziva, coz me docela mrzi. No, ale je daleko, az se mimi narodi, tak tady se mnou bude travit alespon dva mesice. Tak se mejte krasne a zase napiste, co je noveho. :wink:
27. zář 2006 v 10:23  • Odpověz
Holky jsem trochu ve skluzu kvůli rekonstrukci, a tak nestíhám psát. Včera jsme smontovali rohovou lavici v jídelně a konferenční stolek, konečně přišel :slight_smile: , co Vám budu psát je to nádhera. Zítra má manžílek volno, takže dotáhneme jídelnu do úplného finiše, to jest stropnice, garnyž, lustr, už se moc těším. Odpoledne příjde tchán, budou dodělavát předsíň, takže by se mohla v pátek vymalovat. pak budeme dolaďovat maličkosti a v pondělí už snad příjde ten chlap na skříně, a zase budu mít co dělat... :slight_smile: , no a potom vymalujeme chodbu a hurá na pokojík :slight_smile: .
Jinak jsem jen tak matně četla, co píšete, já mám zatím pořád těch 7kg, občas mi to skočí na 6kg, je to tím, že nestíhám jíst, nebo že pořád něco dělám, ale polepším se, aby Zuzanka netrpěla.
27. zář 2006 v 15:22  • Odpověz
Ahoj Paulo,moje sestre se narodila pred 3lety holcicka a tak mam vsechno od ni :slight_smile: ale ackoliv je to me prvni mimi,tak doslo i na nove oblecky :grinning: ted jsem vlastne 30tt a mam uz 14kg v plusu :frowning2: nejak tomu ani nejde zabranit,co nadelam,nejak to musim doklepat....jmeno jeste nemame,nedokazeme se s pritel rozhodnout...bydlim v nemecku,tak budu i rodit tady...musim si ted v klidku procist vase prispevky :grinning:
27. zář 2006 v 18:35  • Odpověz
Dasho, diky moc za povzbudliva slova. Mas pravdu, na zivote v zahranici je snad nejhorsi papirovani s CR :slight_smile: . Ja uz taky vyrizovala oddaci list a ceka me ten rodny, uz se toho bojim... :sweat_smile: .Je uplne jedno, ze jsme v EU, chtej strasne moc papiru a razitek... Budes to mit fakt jednodussi, kdyz porodis v Praze. Ja myslim, ze dnes uz snad kazdy doktor musi umet anglicky! Urcite budes mit i v Cr pekny porod. Odkud je manzel, jestli se muzu zeptat?
Mamka je fakt super, moc mi pomaha, prijede i na sestinedeli, tak me to uklidnuje, ze nebudu sama.
Jesterko! To je super, ze bydlis v Nemecku, ja taky, v Düsseldorfu. Napis kde?
27. zář 2006 v 18:52  • Odpověz
Zdravim vsechny. Paulo: manzel je z UK ze Skotska. Mas velkou pravdu s tim papirovanim, papir na vsechno, bude lepsi, kdyz to vsechno podepiseme najednou v Cechach. Hlavne treba ten papir, ze zadam o prijmeni bez -ova. To je velky problem, je na to zvlastni formular, ktery kdyz se vcas nevyplni, tak vse zpomaluje. Uz i na oddacim liste me to docela nastvalo, tam mi napsali, ze kdyz se nam narodi syn tak bude bez -ova (no logicky), ale pro dceru to bylo s -ova. Uplne me to nadzvedlo, neb to nema logiku, ja jsem bez -ova, manzel je take a moje dcera bude s -ova? No hruza, nekdy je to opravdu nad moje chapani. :frowning2: Na druhe strane, je dobre porodit tam, kde se budete s tatinkem dobre citit. Pro me to bylo velke rozhodovani, ale vsichni nam to schvaluji a toho teplicka si jeste pristi rok uziji, takze to bude super. Navic budeme na vanoce doma a spolu, kousek od rodiny, no bude to lepsi. Dusseldorf je hezke mesto, jen kdyz jsem tam byla, tak tam docela casto poprchavalo, byla jsem tam ale kratce. Lide si na to ale stezovali, udelali i prezdivku v anglictine Drizzeldorf, ale mne se to mesto hodne libilo. Co tvuj manzel, je to take cizinec - odkud je? Kde mas nejblizsi ceske zastoupeni, to bude dulezite, az budes vyrizovat ten rodny list. Ja vim, ze to bude hora papiru, ale na druhe strane, je to prece jen bliz. Treba diplomaticka posta tady v KL jde treba i mesic, takze se vsechno prodluzuje. Jesterko: vubec nic si z tech kil navic nedelej, urcite jsi krasna maminka, navic jsi uz v 30 tt. Zuzi: je super, ze ti ta rekonstrukce tak pokracuje, mne to zase zacne pristi tyden. Tak se mejte vsechny krasne a davajte na sebe pozor. :grinning:
28. zář 2006 ve 02:15  • Odpověz
Ahoj Dasho, ja vyrizuji vse na konzulate v Bonnu (80km),jsou tam celkem mili.Ptala jsem se uz na ten rod. list a rekli mi, ze i holcicka muze byt bez -ova, ale musi se na to vyplnit specialni zadost a tu musi podepsat i manzel. Kdyz se narodi kluk, tak u toho manzel byt nemusi. Urcite muzete mit i holcicku bez -ova! Jinak vim fakt presne o cem mluvis :wink: . Ja jsem taky bez -ova.
Muj manzel pochazi z Iraku, prisel sem jako uprchlik a je tu uz 7let... Papirovani nam to ale rozhodne neulehcuje :grinning: :grinning: !
Podle me to tu neni zas tak Drizzeldorf :slight_smile: , driv jsem zila na severu Nemecka, u holandskych hranic a tam prsi v lete v zime. Tady mi to krajinou a podnebim hodne pripomina domov.
Jak dlouho uz vlastne v te Malajsii jsi? A chystas se tam pozdeji zase? Jak se tam vlastne mluvi? Malajsky? Snad umi i anglicky,ne?
A co noveho s briskem? Me se posledni tyden udelalo dost novych strii :cry: .

Holky, jak casto ted chodite na prohlidky?
28. zář 2006 ve 12:57  • Odpověz
Ja v Ambergu,v bavorsku,v kterem tt jsi?....Jsem tu jen na povoleni,bydlim s pritelem nemecke narodnosti a rodit budu taky v nemecku,tak snad bude vsechno ok ....jak je to s rebou???Moje e-mail adresa kdyby sis chtela trosku popovidat jesterka3103@seznam.cz
28. zář 2006 ve 14:19  • Odpověz
Paulo: Diky moc za vsechny informace. Docela te lituji s tim papirovanim, mame to vsechny, kdo jsme venku, trosku tezsi. Ono i v CR - u zdroje neni o moc lepe, to papirovani nenavidime asi vsechny stejne. V Malajsii uz jsme kolem roku a pul, po porodu v CR se sem chystam zpet, je tu hezky. Vsichni mluvi anglicky, ale narodni rec je Bahasa Malaysia. Neni to tak strasne spatny, nebot abeceda je nase a hodne slov je prijatych z anglictiny, takze takovy ten zakladni slovnik uz mam vybudovany. Docela si to clovek zapamatuje, neni to tak strasne, ale jak jsem rekla, s kazdym tady v KL se da domluvit anglicky, takze mi to nekdy ani neprijde, ze jsem v Malajsii. Lide jsou tu mili, da se tu koupit uplne vsechno - dokonce je tu mozna vice veci k dostani nez u nas v CR a je to mnohem levnejsi. Treba veci na mimco jsou tady opravdu moc pekne, a jak rikam, mnohem levnejsi. Jsou tu takove ty obchody pro mimca jako v US, UK apod. Napr. Toy's R Us, Mothercare apod. Jeste jedna vec je tady super, ze miminka nemusis moc oblekat, ani sebe, nebot pres cely rok je tady kolem 30 stupnu, takze takove ty naklady na zimni obleceni, fusaky apod. padaji. Je to znat, tady vyrazis v triku a v sukni a v sandalech, clovek opravdu hodne usetri. Dusseldorf je krasne mesto, je pravda, ze treba v takovem Londyne a Skotsku prsi mnohem casteji a nakonec Praha dokaze byt take pekne depresivni. Jeste jedna vec je tady velice prijemna, ubytovani. Jsou tu uplne jine zvyklosti, co se tyce ubytovani. Ubytovani je prostornejsi, kazdy byt ma uplne bezne nejmene dve koupelny, vybaveni jednotlivych residenci je take super, bezne mas k dispozici bazen, tenisove kurty, posilovnu, squashove kurty, saunu, steam room apod., ktere muzes bezplatne vyuzivat. Spousta rodin ma pani na uklizeni a hlidani deti v jednom. Je to tu absolutne bezne a mnoho rodin si je muze dovolit. V Evrope se zije jinak, draze, i kdyz netvrdim, ze vsechno je tady super, mne treba vyhovuje to teple pocasi, to je hodne prijemne.
OK, dost o Malajsii, dneska odsud odletam, vubec se mi nechce, nebot me ted ceka dlouha doba bez manzela stravena v Praze, s ruznym vyrizovanim a kontrolami. Na prohlidku jdu do poradny ted v pondeli uz v Praze, chci se prihlasit i na nejake kurzy, tak uvidime. Brisko roste, strie tolik zatim nepozoruji, ale je mi jasne, ze se muzou objevit. No nic, mejte se krasne a zase napiste, co je noveho. :grinning:
29. zář 2006 ve 04:14  • Odpověz
jesterka: dik za mail, ja urcite pisnu. Jen posledni dobou nemam moc cas. Ja budu rodit taky v Nemecku a uz se na to docela tesim. A ty, co rikas na lekarskou peci? Mas doktora, nebo Hebamme? Budes rodit v porodnici?
Dasha:ty si teda zijes, zni to jako celorocni dovolena! :wink: to by se mi snad ani zpet do Prahy nechtelo.. a jeste bez manzela, to te ceka tezky cas. Preju ti, at to vsechno dobre zvladnes s tim vyrizovanim a bytem. Prijemny let! :slight_smile:
Nezapomen se poradne oblict, at se dobre aklimatizujes! Tady ted porad prsi, je to depresivni, nemuzu se donutit jit ven projit, i kdyz vim, ze bych mela. Nechci zbytecne moc ztloustnout, prijde me, ze uz ted sotva lezu a to me cekaji jeste 3 mesice!!
Jinak doktor me spocital termin na 25.12., to by byla sranda, kdyby jsme fakt rodily ve stejny den. Ale pry jen 2% deti se rodi v den terminu :grinning: :grinning: . Ja jsem prenasena a vyvolavana, tak jestli mimco bude tak line jako ja, tak prijde treba az v lednu :grinning:
30. zář 2006 v 09:56  • Odpověz
Ahoj holky, tak uz jsem v Praze, je tu nadherne. Let byl docela v pohode, cekala jsem to horsi. Je to dalka, ale da se to zvladnout. Hlavni je dodrzovat pitny rezim a v letadle hodne chodit.
Paulo: Mas pravdu, ze se mi zpet skoro vubec nechtelo, ale co se da delat, povinnosti volaji...Nastesti je tu dneska krasne, venku sviti slunicko a je tu teploucko. Je mi jasne, ze podzim tu bude co nevidet, ale dneska je moc krasne. :slight_smile: Take se zacinam spatne pohybovat, i kdyz na me tehotenstvi neni zase tak markantne videt, tloustnu totiz hlavne v takovych castech, jako pozadi a stehna. Z cehoz nemam vubec radost, ale co se da delat. No, jeste tri mesice, nevim, jak to preklepu. Je legrace, ze mame vypocitany stejny termin, radeji bych byla, kdyby to bylo drive, ale co nadelam, priroda si to stejne zaridi podle sveho. :sweat_smile: Tak se mejte vsechny krasne a uzivejte vikendu.
30. zář 2006 ve 14:19  • Odpověz
Ahoj holky, tak co vsechny delate? Co je noveho?
Ja jsem sehnala pres internet desne levne rucni pumpu na mliko :grinning: . Co kdybych nahodou mela problemy pri kojeni?? Manzelovi to bylo desne k smichu, ze neco takoveho musim mit. Asi pul hodiny me trvalo, nez jsem pochopila navod jak to sestavit. Pak jsem chtela vyzkouset, jestli to funguje a prisala to na prso.. porad se mi zdalo, ze to nic nedela, tak jsem zvysila tlak... Pak me prso strasne bolelo!! :cry: , ona ta pumpa zrejme funguje, jenze jak to poznat, kdyz nemam mliko :grinning: :grinning: :grinning: . Tak to jsem se chtela podelit o radost z nejnovejsiho nakupu.
Dasha: To jsem rada, ze jsi let prozila a prezila v pohode! A jak to pokracuje s bytem? Bydlis ted vlastne v rozestavenem, nebo nekde jinde? Ja taky dost tloustnu na zadku a stehnech, brisko ale upoutava vsechny pohledy (hlavne moje :wink: ), tak to neni zase tak patrne. co by clovek pro to mimi neobetoval,ze... Hlavne, ze s nim je vse v poradku.
2. říj 2006 ve 13:54  • Odpověz
Ahoj holky. Paulo: no to je docela gol s tou odsavackou. Ja bych to asi take hned zkousela, je fajn, ze jsi ji sehnala levneji. Asi ji budu potrebovat, jen se nemuzu rozhodnout, jestli budu chtit manualni nebo tu elektronickou. Ty jsou ale docela drazsi a nevim, jestli to vubec ma cenu a co je lepsi. Budu muset nastudovat nejake testiky a procist rady. :grinning: Jinak co se tyka prestavby bytu, nebydlim v tom novem bytiku, bydlim v jinem, ktery je sice mensi, ale je uplne rekonstruovany a hlavne funkcni. V tom rozestavenem by se bydlet nedalo. :frowning2: Dneska jsem byla u doktora, tak snad je vse v poradku, predepsal mi akorat magnesium - kvuli tem krecim v lytku, tak budu bumbat pred spanim. Take jsem se objednala na ultrazvuk, tak se docela tesim, az uvidim jak mimisek zase poporostl/a. Dneska jsem vyridila nekolik uradu a bank, no a docela se mi zacina styskat po manzelovi. Jeste ze spolu muzeme debatovat po netu a diky kameram se alespon vidime. Neni to jednoduche. :frowning2: Paulo: jaka je to znacka te pumpy na mliko?
2. říj 2006 v 16:35  • Odpověz
ahojek maminky :slight_smile: jsem zpet po prekrasnem vikendu na vysocine,konecne jsem si trochu manzela uzila,jinak je porad v praci. a nestacim cist co se tu deje :slight_smile:
od mamky i babicky jsem sondovala kolik pribraly ony a nebylo to tak zle, babi pry malo, sice nic moc udaj,ale lepsi jak nic.a mati s brachou cca 25kg,ale to kuli zadrzovane vode,mela dost potizi i s dychanim,tak rodila o mesic driv.se mnou pak asi jen 8kg.ja ted mam +8kg,ale neva,aspon se prcek ma dobre :slight_smile:
paula, tak ty se tak poctive pripravujes? ja doufam ze neco takoveho jako odsavacku mlika nebudeme zadna potrebovat :stuck_out_tongue_closed_eyes: ale ten tvuj gyn.je peknej darebak,neni divu ze nema plny stav pacientu..vyprdni se na nej,at se ksichti, vy mate sva prava a on povinnost vas osetrovat..
dasha, jsem rada ze let byl prijemny a praha ze te tak pekne privitala.ted se ma pocasi zhorsit,ale doufam ze jen prechodne,ze se nam to babi leto zase ukaze :fearful: pises moc pekne o Malajsii, hned bych mela chut tam kouknout,ale to u nas asi hooodne dlouho nepujde.. jestli si budes zakladat nejake album tady na konikovi,urcite tam dej i nejakou fotku z M. :slight_smile:
holky,s tim papirovanim tady u nas vam moc a moc drzim palce,at narazite na same prijemne a fajn uredniky, ktery se snazi co nejvic pomoct a birokracii zmirnit..jsem rada ze aspon toto resit nemusim..netusila jsem ze je to tak slozite :astonished:
zuzi, super jak vam rekonstrukce leti :slight_smile: jen se moc nezanedbavej,at mimisek nestrada.ja jim tak normalne a hlavne vsechno a stejne me chybi dost zeleza,takze se jdu nacpat cervenou repou :wink:
magnesko mam uz tez predepsane a ted i zelezo,pry tez super na podporu zacpy,ale repa bude lepsi.. :slight_smile:
mejte se moc krasne maminky, uz za par tydnu tu budeme mit ty nase kulíšky :slight_smile:
2. říj 2006 v 17:12  • Odpověz
Ahoj holky, i já trochu zůstávala po zadu, ale tenhle týden je volnější, neboť skříně v ložnice nám budou dělat až příští pondělí, takže nám teď stojí práce :unamused: . Jinak obývák s jídelnou už je kompletní, hurááá :slight_smile: . V pátek jdeme na velký nákup, tak mám v plánu nakoupit potřebné věci pro Zuzku, klasické plínky, lahvičky, dudlík, kosmetiku, jen pořád nevím jakou, je toho tolik :unamused: , co vy holky, neporadíte, co kupujete?
2. říj 2006 v 17:20  • Odpověz
zuzi,budes balit do klasickych plinek nebo ty jen na utirani ap.? z kosmetiky mam akorat rybylku na prdelku, jinak budu kupovat neparfemovane z lekarny, aspon z kraje.pry Johnsons ci jak se pisi meli jednu dobu potize a nejen ditka se po tom osypala!dudlik mam jeden, jen jsem si dala pozor,aby nebyl dle Dtestu (viz.net adresa vys) zavadny, lahvicku sklenenou(plastum neverim).
zuzi,tak ted uz jen loznici a pokojicek pro mimi? nebo jeste neco? aspon ted mas dost casu odpocivat a taky vybirat pro baby :slight_smile:
2. říj 2006 v 17:29  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.