• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Prosinec 2006

(Zamčená)
12. března 2010 
ahoj holky!

nikeske, konecne nekaja spriznena duse. Tada maji holky totiz desne bezproblemovy miminka... :wink: :slight_smile: nase mala usne taky jen u kojeni... :stuck_out_tongue_closed_eyes: uz jsem se s tim smirila, je to porad lepsi, nez ji uspavat na rukach, jako driv, uz je prece jen velka! S kakanim ma taky nekdy problemy, normalne 1x denne, ale uz jsme meli i 1x za 4 dny a to byly 2 dny a dve noci revu nez to vyslo. Taky se ji snazim davat vodu a caj, aby se to naredilo, ale z lahve neumi a po lzickach toho moc nevypije. :confounded:

Vcera jsem ji dala druhy den mrkvicku, desne ji to chutnalo, snedla pul lahvicky ale celou noc se mi budila, plakala a prdela, tak to bylo asi moc najednou. Jdem ted na tu prohlidku, tak uvidim co rekne dr.

Lussi, to se teda taky dost divim, ze ti detska doktorka rika, kolik utahnes nebo neutahnes kojit?! :confused: a jak to na tobe pozna??? Ja bych si teda rozumem rekla, ze az zacne miminko chtit porad bumbat a place hlady, tak je mlika malo. Je tu na konikovi i maminka, co plne kojila do 10 mesicu!! To je teda uz ulet, ale jde to.

Panenko, tak ty jsi dokrmovana od 3. mesice a nepoznamenalo te to? Stejne me prijde, ze je dnes vse obracene, nez za dob nasich mamin - oni musely davat cajik a dokrmovat co nejdrive, my zase bez cajiku zkousime plne kojit co nejdyl.... a pak se s tema starsima zkusenejsima radte :unamused: clovek nevi, co je spravny a miminka nam to nereknou....

Hannah, to ti taaak zavidim, 4 hodiny spanku v kuse!!! Lauri spi pres den maximalne hodku v kuse a kdyz mame pred tim takovou noc, jako dneska, tak chodim jak ozivla mrtvola...
tak se holky mejte!!!
29. kvě 2007 v 08:08  • Odpověz
ahojek všechny :slight_smile:
niky to budeš hodná, když pošleš nějaké fotky. ale myslím že na vás jsme všechny zvědavé :wink: jsem zvědavá, jestli se vám stolička upraví se zavedením příkrmů.. nedovedu si představit ty potíže když to nejde.. ufff, raději budu přebalovat a prát denně prokaděný oblečky :slight_smile:
:grinning: panenko to víš že mám radost z deště. a taky že se příjemně ochladilo, vžyť já byla včera už polomrtvá přehřátím.. a kytičky teď krásně porostou :slight_smile:
ty příkrmy začneme tedy asi zaráz :slight_smile: taky je budu dávat až od příštího týdne :slight_smile: a vám snad také řeknou. je to teď trend od půl roku..
jinak v plavání jsem potkala maminku, která svého prvního klučinu plně kojia 2 roky a taky to klukovi stačilo.. ale to se mě zdá být už opravdu dlouho.. večer jsem o tom přemýšlela a přišlo mě moc smutno, že se mě Martínek už k prsu nepřisaje.. naštěstí než bude uplně bez prsa to ještě potrvá :slight_smile:
paula pisni jak jste dopadly na prohlidce :slight_smile: pauli jak to mudr. pozna netusim, jelikoz se nepta. rovnou rekne ze nestacim kojit! kdyby rekla ze malymu to nestaci a potrebuje jinou vyzivu (ne kvuli vaze, sice na vas ostatni asi moc nemame, ale faldičky máme kvalitni). holt je fanda do přikrmů a umělých víživ co nejdřív.. ale jinak je pečlivá a jsme u ní spokojení..
holky mějte se, udělala jsem si den volna a odvolala navštěvy,tak snad doma udělám co potřebuji a odpočinu si i a užiju Martínka :slight_smile:mám tak nějak pocit, že ho mám pořád málo :slight_smile:
papaaa a příjemný den
29. kvě 2007 v 09:16  • Odpověz
ahoooj!
to panenka! diiiiik!, o tom caji som sa tiez bavila v teme "caj pri kojeni", tiez som to uz vzdavala, tak co, maly ho nepotreboval, ked ho nechcel...
a ze by mal zizen, tiez nevyzeral...ale zcistajasna si pred troma dnami povedal, ze uz vie pit z flasky a cucne si... :grinning:
to paula:to kadenie, to je fakt narez... :frowning2: preto radsej dam trubicku v klude, 2xdenne, jak cakat na ten hysak, ked uz aj ja pri nom placem, chudacik maly...no co uz, uvidime....po velikonociach mi tri tyzdne sam krasne kadil, neviem, co sa s nim zase porobilo...
to luss:ja som sa ani nestretla s tym, zeby niekto vravel, ze by daval prikrmy skor ako od ukonceneho 6.M...zevraj imunitny system nieje na tu inu stravu pripraveny....a ked mimco vazi, kolko ma, je spokojne, tak je to asi zbytocne...
zatim!!!!
29. kvě 2007 v 09:34  • Odpověz
jo, este luss, poslala by som fotky, ale cez IP to asi nejde...ale ak posles cez IP mailosa, tak ti poslem :grinning:
hej a este nechapem, jak moze mojmu prckovi stacit 8 hodin spanku / od 21.30 do 5.30/, ked mne nestaci !!!!!!! ... :rolling_eyes: :rolling_eyes: :rolling_eyes:
29. kvě 2007 v 09:36  • Odpověz
ahoj mamci,
to jste se teda rozjely co jsem tu nebyla :slight_smile:

Vítám a zdravím nikeske a andreyku.

Vidím,že už Paula začala s příkrmy a Lussi se chystá.I já se chystám.Příští týden jdu na 6měsíční prohlídku,tak se domluvím s dr.Fakt se na to těším.Teď na chalupě byli ostatní miminka už na příkrmech,tak jsem trošku záviděla jak pěkně papají a mlaskají.Jsem zvědavá co Vojtěch :slight_smile: .Na horách bylo báječně,sice vedro,ale Vojta to celkem snášel.Taky už jsem ale přemýšlela o čaji,protože jsem kojila dost často.Holky,ale ty noce.Paráda.Vojta usnul v osm okamžitě a budil se až okolo čtvrté,potom kolem půl šesté,to měl vyspáno a v sedm opět zalehl a hodinku a půl spal.Zřejmě ta změna vzduchu.Dnešní noc v Praze už tak úžasná nebyla.
Přes den byl taky hodný,protože kolem něj byla spousta lidí,takže je dnes mrzutý,jelikož je ticho a jen já,a to našeho světoběžníka dost nebaví.
Venku mi ale dost vyváděl,ta hluboká korbička mu brání ve výhledu.Neuvažovaly jste někdo už o sporťáku?Já původně myslela,že až bude sedět,ale asi vyměknu.Mám ho polohovací až do lehu.
Jo Vojtíšek má dole krásný dva zoubky.Nedaří se mi je vyfotit,ale vypadají legračně.Fotky z hor dám průběžně do alba.

Hanah,lázeňskou sezónu znám :slight_smile: Jezdila jsem tam celkem často :wink:

Zatím pa,jdeme plavat.Večer podrobně dočtu co jste napsaly.papapa

P.S.Andreyka-jsem z P-9.Odkud přesně jsi?
29. kvě 2007 v 10:18  • Odpověz
to leama :dik!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
to bud rada, ze este vyuzijes hlboky, nas tomas ho zrusil, ked mal cca 3,5 mesiaca...tolko sa nervoval, ze nic nevidi a lezi jak placka, az nas to prestalo bavit ... a chodili sme s klokankou alebo s vajickom na podvozku .
prave ideme skladat sportak, a to mame 6M az 16.7. a nesedime :grinning:
jo , mamci, davate si aj nejake ine ockovania , okrem hexy?
29. kvě 2007 v 10:27  • Odpověz
Ahojky bydlime kousek od Polikliniky Prosek...:slight_smile:
29. kvě 2007 v 10:29  • Odpověz
Leama, my už máme taky sporťák, ale malá v něm pořád spíš leží, jen může víc koukat ven! :slight_smile:
29. kvě 2007 v 10:42  • Odpověz
ahoj holky, tak me dr. to prikrmovani zatrhl :rolling_eyes: pry mam jeste mooc casu a az bude mala chtit dokrmovat, tak se bude sapat po lzicce.. no ale ona se sape uz ted.pry jestli uz to neukojim, mam dat UM, jenze deti na UM se dokrmuji uz od 4.mesice?! tak nevim. kdybych chodila k jinemu dr., tak by me treba rekl, at dokrmuju... chtela jsem se UM vyhnout a ted nevim,jak se rozhodnout.
jinak laura ma 5 mes. a 3 dny, 7550g, 68 cm. :slight_smile:
co je teplo,jezdime taky ve sportaku v pololehu,kdyz usne tak ji polozim. v tasce uz hrozne vyvadela,ze nevidi ven,ted je klid. :wink:
29. kvě 2007 v 11:31  • Odpověz
to paula: to cumim...tak UM urcite nedavaj, to je humus... a ak nieco "tuhsie", tak ryzovu kasu, ja pockam s mrkvickami do ukonceneho 6.M...
miery mate super!
my ideme dnes po poslednu hexu, tak uvidime .... :grinning:
29. kvě 2007 ve 13:10  • Odpověz
ahojek ve spolek :slight_smile:
paula a ty bys už chtěla přikrmovat? já na to tedy nespěchám, spíš ta naše doktorka :grinning: ale koukám, že Lauri nemá 6 měsíců.. dnes je trend začít v ukončeném 6. měs., tak třeba váš Dr. čeká až na to? no buď ráda, že vás do toho netlačí..
jo nikesko, ptala ses na tu hexa, jj, myslím že tu všechny dáváme hexa.. nás třetí teprve čeká, vlezla nám do toho ta narkóza,takže ji máme posunutou..
koukám že je někdy i výhoda mít líné dítko :slight_smile: aspoň nemusíme ještě přemýšlet nad kombinacemi kočárku, vystačí si stále s hlubokým :slight_smile: obvykle tam usíná i když to není co to bývalo a hned usnul co jsme vyjeli, i tak nezlobí a kouká a poslouchá co se kolem děje...
no nic, jdeme koupat papat a uspávat :slight_smile: dnes by to mohlo být dobrý, naši si s ním hrají, tak by mohl být unavený. ale už pro něj raději skáknu, není to tak dávno, co byl i přetažený a tyto naše procedury byly horor, pak u krmení usnul a samo že se o to dřív v noci probudil k jídlu :slight_smile:
tak zatím a třebas ještě večer papaaa Lu :slight_smile:
29. kvě 2007 v 18:56  • Odpověz
jo a ta adresa moje mailová, kdo mě chcete psát a posílat atd.. :grinning:
lussius@seznam.cz
těším se na vás, nikesko :wink:
29. kvě 2007 v 18:58  • Odpověz
posielaaaam! :grinning:
tak sme schytali poslednu hexu a vazime presne 7 kilko ! /takze prave zdvojnasobena porodna vaha/
to luss: to moje decko je strasne zvedave, to on ked nevidi okolo seba, tak sa vie zlostit :grinning:
29. kvě 2007 v 19:29  • Odpověz
niky juuuuuu, Tomík je úúúúúžasnej :slight_smile: a ty taky... jsi krásná maminka :slight_smile: moc Vám to sluší :slight_smile: jste super rodinka.. :slight_smile: díky moc za fotečky :slight_smile:
martin je taky zvědavý a nerad leží, pač nic nevidí.. ale v kočárku je jaksi hodnější :sunglasses: (doufám že to teď nezakřiknu jako obvykle..)
super váha Nike :slight_smile: kolik vůbec vážil (to už vlastně víme) a měřil Tomík při narození?
29. kvě 2007 ve 20:17  • Odpověz
Lu,ja bych rada jeste plne kojila, ale jde o to, ze me moje dr. doporucila prestat, kvuli te stitne zlaze. fakt me to dost vysiluje :frowning2:
29. kvě 2007 ve 21:00  • Odpověz
aha aha.. no ale myslím že umělé mlíčko dáváš víc hned od začátku, takže nahradíš kojení, kdežto u příkrmů přidáváš pomalu.. (aspoň si to tak myslím, když tak mě holky poučte..) takže než vysadíš kojení, tak to nemusí být hned.. asi bych se rozhodla podle toho, jak se cítíš,jestli už vážně chceš (musíš) přestat kojit. moc ti držím palce, ať to zvládáš. manžel je ještě doma s tebou a pomáhá?
29. kvě 2007 ve 21:05  • Odpověz
dik! kazde miminko je krasne, uz som si stihla pozriet aj vase albumy! tiez kraaasne!!!!! /martinek, tomasek, vojtisek,sarinka...mam v tom sice este hokej, ale to casom :grinning: /
tomi mal 3,5 kg a 50 cm, ucebnicove miery :grinning:
29. kvě 2007 ve 21:19  • Odpověz
no manzel uz prave musel do prace. No asi to budu muset udelat tak, ze postupne budu nahrazovat jedno kojeni za druhym umelym mlikem... nechci ale prestat kojit uplne, treba se mi udela lip, i kdyz budu jen kojit min... no ale vzhledem k tomu,ze laura vubec nechce flasku, tak jsem to chtela zkusit s tema prikrmama. A ta mrkev ji chutnala a pekne se po tom vykakala, tak uz bych treba za tyden mohla nahradit jedno kojeni prikrmem? Ja nevim... prijde me, ze uz je dost velka a je na to zrala, kdyz tu lzicku vezme a ji to a je videt, ze ji to bavi a jede?! rika se, ze kdyz deti jeste nejsou na prikrmy zrale, ze to vyplivuji... ja fakt nevim. Snad prijede mamka a poradim se s ni, jenze ta je prave z te generace, co uz by davno davala umely mliko i prikrmy :wink: je to moc tezky rozhodnuti, protoze chci pro svoje dite samozrejme to nejlepsi, ale musim taky myslet na svoje zdravi...
A co ty? Kdy vlastne jdete do nemocnice? Preju vam at to dobre zvladnete a dobre dopadne. :wink: :dizzy_face:
29. kvě 2007 ve 21:20  • Odpověz
nikeske, ja mam Laurinku. Ta se narodila 4120g a 55cm a dala me pekne zabrat... :grinning:
29. kvě 2007 ve 21:22  • Odpověz
aj vy ste krasne, akurat malinka fotecka :grinning:
to verim, poriadna slecinka je to!
nas maly je dlhy jak tyzden pred vyplatou , 68 cm, taky slížik :grinning:
inak ak to nie je "tajne", ake ine zahranicie ste?
29. kvě 2007 ve 21:53  • Odpověz
oprava, uz ma 70 cm.... :grinning:
29. kvě 2007 ve 21:55  • Odpověz
dobru noc, vyspite sa! ja uz ledva "vidim"...
29. kvě 2007 ve 22:06  • Odpověz
ahojek :slight_smile:
niky, já jsem docela kritická k miminkům a mě se všechny nelíbí. pravda, nyní je vidím všechny o něco lépe, ale i tak máms vé favority.. a skutečně Tomášek se mě líbí. a docela se podivuji, že v podstatě všechna naše prosincová miminka tady musím pochválit,fakt jsou moc pěkná :slight_smile:
niky, taky už půjdu spát... ráno od šesti Martin bubákuje,sice si ještě hraje atd.. ale už nespí, takže já jen dospávám..
pavli tady je každá rada drahá, ale asi můžeš pokračovat v příkrmech. no co. pokud se ti neosypala, baští pěkně, ty to tak cítíš atd. tak já jsem pro abys v tom pokračovala. sestřenka mě též psala abych pak nezapomněla dávat i pití,až vysadím jedno kojení... ale to vy dáváte, ne?
niky, neboj, já mám taky tady v maminkách trochu zmatek,nejsem si uplně jistá co která dřív psala.. vím že se to tu řešilo, ale kdo co, na to jsem hloupá..
Pavli, do nemocnice jdeme od pondělí, doufám ve středu vám už opět napíšeme, jaký to bylo :slight_smile: já se budu nervovat a Martin se dobře vyspí :grinning: naštěstí mu nic dělat nebudou, žádné zákroky, to mě uklidňuje..
mějte se, opatrujte se a hodně sil!!!
papaaa L.
29. kvě 2007 ve 22:20  • Odpověz
Nazdárek,
vy jste to tady teda rozjely!!!!! :dizzy_face: Super!!! :dizzy_face: My jdeme nakonec do poradny dnes, tak vám pak písnu míry!
Lussi, proč jdete do nemocnice?
My dnes slavíme půl roku!!! :grinning: :grinning: Tak to pořádně zapijeme jogurtovým nápojem! :dizzy_face:
Nikeske, udělej si taky album, ať Vás vidíme všichni! :wink:
Mějte se krásně! papa :dizzy_face:
30. kvě 2007 v 08:06  • Odpověz
ahojek :slight_smile:
koukám že tu jsem nějak často :wink: no však už chvátám do plavání a budu až večer :grinning: nikeska nám tu chyběla, konečně to tu víc rozhejbala. tak ať nám to dlouho vydrží :sunglasses:
niky asi bydeš muset všem do IP napsat proč "tajíš" vaše fotky :wink:
panenko jdeme do dětské s tím očkem, aby si ho mudr. vyfotila a pořádně prohlídla, co tam má. jestli je tam hematom, nebo zda je to jen pigment. fotit si ho bude aby měla srovnání pro příště, zda se to nějak dál vyvíjí, zlepšuje ap.. :rolling_eyes: jo a gratulujeme k výročí :slight_smile: my slavíme v neděli :sunglasses: dostane Sárinka nějaký dáreček? jsem zvědavá panenko na vaše míry váhy..
zatím pa, musím nachystat plavečky a letět do plavča :slight_smile:
nikesko chodíte někam cvičit nebo plavat s tomíkem?
30. kvě 2007 v 08:40  • Odpověz
Ahojda,
tak jestli pojedete tímhle tempem,tak budu za chvíli úplně out :wink: Já s tím naším ubulánkem moc nestíhám.I když ho musím pochválit,už si vydržel hrát a povídat dokonce 20minut.Jen toho neumím ještě pořádně využít,protože jsem ve střehu,kdy spustí.

Paula,já bych se těch příkrmů taky nebála.Já jsem byla od 3měsíců v jeslích a tam se se mnou rozhodně nemazali.Nejdochovanější historka je,že jsem v půl roce jedla rozmixovaný řízek s bramborovou kaší.Prý se mojí mámě chtělo omdlít,když jí to řekli,ale myslím že jsem vyrostla a dokonce nejsem ani alergik :grinning:

Holky stím kočárkem jste mi pomohly,já měla pořád dilema, kvůli zádům atd.Tak mu to předělám,snad se to Vojtovi bude zamlouvat.

panenka,gratulace!!!!!My budeme mít"mejdan" v pondělí a ve středu budu znát aktuální míry a váhy.Doufám,že už to bude aspoň 6,5 kg.Zdá se mi,že teď Vojtěchadlo trošku zbuclatěl :slight_smile:

Jo a ještě vám musím říct,že včera na plavání se Vojta potápěl jako mazák a dokonce si skočil z okraje vířivky :slight_smile:

Nikeske,odtajni se jo???!!!!! :wink:

Andreyka,bydlím u Billy,tak se můžem někdy domluvit a povozit :slight_smile:

Lussi,budem držet palce,ať je to tam spíš dovolená než špitál.

Zatím papapa,jdu si vyzvednout přepsaný řidičák,tak to je zas na dvě hodiny.Hezký den všem :slight_smile: :frowning2: :unamused: :angry: :sunglasses:
30. kvě 2007 v 09:26  • Odpověz
Lussi, nějaký dáreček určitě dostane, ale nejdřív ho musíme koupit. Odpoledne jdu s kamoškou ( Sářinou kmotrou ) do Vaňkovky, tak snad něco vybereme. Kámoška totiž malé koupila stejné oblečení jako tchýně, tak ho jdeme vyměnit! :slight_smile: A v pondělí na Vás budeme myslet, ať Vám to dobře dopadne! :slight_smile: A taky jsem se dívala, že jsi tady skoro tak často jako za dob těhu!!! :grinning: Staré časy se vrací! :grinning:

Leama, jsem zvědavá kdo se sejde dřív - jestli Ty a Andreyka nebo Lussi a já! :grinning: :grinning:
tak zatím papa
30. kvě 2007 v 09:33  • Odpověz
caveees! tak vam napisem vsetkym cez IP!!! :grinning:
normalne lutujem ze som si s vami nepisala, ked som este bola tehula...a to som sa aj trochu ponudila, lebo manzel bol pol roka odcestovany... :rolling_eyes:
inak prosincove miminka su fakt pevedene :grinning:
to luss: co je presne na tom ocku?
na plavanie chodime, tomasek je vodny zivel po mame :grinning: pod vodou je ako doma, uz od troch mesiacov, chodime uz druhy kurz! v tom ho nechutne chvalim, aj papka dobre...aj si sam hra pod hrazdou, s hrackami, sikovny, ale to kadenie a spanie teda o nicom :angry:
my tiez riesime darecek, ale mame este do 16.6. cas :grinning: ale v piatok je den deti, tak to mame s tomaskom svatek oba :grinning: :grinning: :grinning:
30. kvě 2007 v 09:52  • Odpověz
Nikeske, už se těším na fotky!!!! :slight_smile: A na pátek se taky těším, doufám, že si někdo vzpomene i na mě, že mám ten svátek!!! :grinning: :grinning:
30. kvě 2007 v 09:59  • Odpověz
jeeeej, sarinka ma novu fotecku! taaaaka krasna! s tomaskom gratulujeme k polrociku!
30. kvě 2007 v 10:08  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.