• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Prosinec 2006

(Zamčená)
12. března 2010 
Niky, to byl fofr!!! :wink: Tomášek je hezoučký!!! :dizzy_face:
30. kvě 2007 v 10:08  • Odpověz
Škoda, že nejsme taky prosincové miminko, to by nás Lussi chválila, my jsme to stihly ještě v listopadu, ach jo! :frowning2:
30. kvě 2007 v 10:10  • Odpověz
to neva, jelikoz si v teme prosinec 2006, tudis si prosincova a tudis si krasna :grinning: :grinning: :grinning: keby nas tak citali nejaky rijnovky, to by si pomysleli, ha,ha....
30. kvě 2007 v 10:16  • Odpověz
jo, mamci, vsetky kojite?
ale myslim, ze len paula ma tiez uspavanie zavisle na kojeni, ze? toziz by som to nejak vyriesila, ale neviem jak... :rolling_eyes:
v lete sa chystam k nasim, tak ho skusim nechat vyrevat, aby zaspal sam, ale bojim sa, ze to nedopadne dobre... :frowning2:
s tym kadenim sa asi nic moc robit neda, ale so spanim by mohlo....
30. kvě 2007 v 11:55  • Odpověz
Tak už jsme zpátky! Naše míry: 7 630 g a 66,5 cm a paní doktorka říkala, že máme začít s příkrmy. A že pokud se malá v noci budí, tak máme zkusit dát rýžovou kaši! :wink: Najednou se mi do těch příkrmů moc nechce, přece jen to kojení bylo tak jednoduché a nedalo se nic pokazit! :frowning2: No vrhneme se na to asi až příští týden, nejdřív musím nastudovat teorii! :grinning: :dizzy_face:
30. kvě 2007 v 11:57  • Odpověz
super!
my davame ryzovu kasu vecer asi 4 dni, ze ci nebude lepsie spat, a je to 50:50, tak uvidime... ale velmi mu chuti a narehlime sa pritom, tak co uz...
s "normalnym" prikrmom zacneme az 16.6., urcite mrkvickou a potom zemiak a tak... tiez sa mi do toho velmi nechce... :grinning: prso je prso :grinning:
30. kvě 2007 ve 12:53  • Odpověz
Panenko,krásná velikost :slight_smile: A Sárinka je moc hezká,třeba listopadová....Lussi ať si chválí koho chce :slight_smile: :wink: Vojta mě vlastně být taky listopad,kdyby to nebyl lenoch chlap a týden se nedržel mámina břicha :slight_smile:
My teď jdeme na reha,tak to si zase poslechnu co všechno má špatně a jak je pozadu.

Nikeske já taky kojím,ale třeba do toho desátého měs.jak tu někdo říkal bych rozhodně nechtěla.Měla jsem s tím dost problémů,tak jsem ráda,že jsem to dotáhla až sem. :wink:
Pa
30. kvě 2007 ve 14:18  • Odpověz
no, ja dufam, ze aspon v tom papkani ostaneme "bezproblemovi" ...
prave mame za sebou "trubickovu" "seansu" :grinning: :grinning: :grinning:
30. kvě 2007 ve 14:57  • Odpověz
ahojek :slight_smile:
no abych se tedy vyjadrila snad presne... vsechny miminka tady od nas, z "prosincovek" proste ty nase, jsou krasne.. i kdyz se meli ci narodili v listopadu, rijnu, lednu... :grinning: :grinning: :grinning:
ja dnes v Tescu koupila za 200,-Kč ty barevný kuličky, tak je dostane ke dni dětí i narozkám zaráz :grinning: vezmeme to naráz :grinning: to nám to ale hezky vychází :slight_smile:
čtu jak se všichni už krásně potápíte co plavete.. no my se zatím dlouho políváme vodou, dnes jsem ho potopila trošku víc než byla instrukce a bylo to bezva :grinning:
niky, jj plne kojime a bala jsem se kdyz pri poslednim kojeni prestal usinat. ale naucil se pekne usnout v sve postylce, v pyzamku a poustim mu i stejne cd pred spanim.. sice nekdy i pul h. bubakuje, ale pak zaspi.. urcite to taky zvladnete :slight_smile:
super že začneme vařit mrkvičky asi tak zaraz, se těším, ale kojení je kojení :sunglasses: asi se mě jednou bude styskat..
30. kvě 2007 v 18:57  • Odpověz
teeeeda niky,máte super fotky :sunglasses: báječně si pohrajete a výsledek fakt stojí za to :slight_smile: fakt chválím (i ostatní chválím jak máte super fotky :wink: )
k tomu našemu profláklýmu očku. měla jsem dlouhou druhou dobu porodní, M. si to asi rozmyslel a už zase ven nechtěl, ale už musel :slight_smile: asi po 2hod. jsme ho vytlačili, už pomalu chrastili i kleštěma.. uf, naštěstí si to rozmyslel a vyklouzl. nicméně díky té době ho museli prý trošku okysličovat, ani mě ho nenechali u sebe. a tak ho poslali na kontrolu na oční, kde zjistili, že má na pravém očičku hematom. tam kdesi uprostřed. za následek to má zpřetrhané vazivové pruhy a nijak se to nedá napravit, buď se to zpraví samo, nebo bude na to očičko zaostřovat na menší vzdálenost... takže to teď sledují, a protože si po 2 měsících nepamatuje jestli se ten nález zmenšil či co, tak to potřebuje vyfotit a prohlídnout, jestli tam má ten hematom, nebo jestli je to už jen pigment. naven není nic znát..
30. kvě 2007 v 19:06  • Odpověz
joj, tak dufam , ze to bude O.K., ale k ocnemu asi budete musiet asi castejsie nez obycajny smrtelnik :unamused:
mne sa tiez velmi nechce do tych prikrmov, ale co uz...s kojenim sa ale tak lahko nerozlucime, to jak poznam tomaska, on sa prsa nevzda :grinning: to bude zavislost na dlho ....
kamoska ma 14-mesacnu dcerku a koji po kazdom jedle, teda kazde dve hodiny, aj v noci....
s tym usinanim si neviem rady, on po ulozeni do postielky spusti taky narek /ako sa moj manzel vyjadril :jak keby mu gule klestami trhali - viete si predstavit :grinning: /, takze nepomaha hladkanie, spievanie, CD, ani cumel... no hruza....
30. kvě 2007 v 19:18  • Odpověz
nik v pohodě. už jsem si zvykla, buď to bude ok to očko, nebo M. bude ten, kterého to bude trápit nejmíň.. :sunglasses: naštěstí tam nechodíme tak často, cca 1x za 2 měsíce. co psala kamarádka s předčasně narozenými dvojčaty, snad každý týden jsou někde, ne-li víckrát do týdne... uf. mít "tolik" dětí a ještě pořád se vypravovat na kontroly a vyšetření - nezáviděníhodné..
no to je dobrá, že tak hodně ještě dokojuje..
niky to je zvláštní.. zřejmě jste s usínám zkusili vše.. já četla že se dítko nemá už z postýlky zvedat ven, jít ho občas pohladit ukonejšit ap... no ale asi bych též nevydržela nechat ho plakat.. třeba se to časem upraví a ryžova kašička zabere a klučinu uspí...
paaa, já asi taky už usnu :grinning:
30. kvě 2007 ve 21:30  • Odpověz
tak spraskal 70 ml ryzovej kase a potom este moje mliecko a konecne "zalomil"...
no uvidime s tym spanim.... tak v najhorsom pripade budeme chrapat spolu v posteli, kym budem kojit :unamused: ....
aj ja uz asi npojdem, pa,pa
30. kvě 2007 ve 21:39  • Odpověz
Nazdárek,
Lussi, jaké kuličky jsi koupila??? :slight_smile:
Leama, děkuji! :grinning: :dizzy_face:
Niky, kašičku asi dnes taky zkusíme! Dáváš ji ve flašce nebo lžičkou? :wink:
Včera volala tchýně, tak už byla spokojená, že budou příkrmy, ale nebyla by to tchýně, kdyby hned nezačala, že jeslti to malé nějak dochutím a když jsem jí řekla, že ne tak celá zklamaná prohlásila, že jí to nebude chutnat :angry:
Takže teď budu zase ta špatná, že nepřidávám ani sůl ani ckr ani já nevím co. :grinning:
31. kvě 2007 v 07:30  • Odpověz
bre ranko!
to panenka:davali sme najprv lyzickou, a to bola sranda, bryndak nestacil, este plina cez to ! :grinning: a on to tak srandovne jedol :grinning: on akokeby ten jazyk vyplazoval, a vsetko bolo mimo :grinning: :grinning: :grinning:
vcera som urobila riedsiu, dala do flase a vypil 80 ml na jeden sup, som cumela :fearful: dnes urobim viac...
ale po kasi mi spi rovnako "naprd" ako predtym.... :grinning:
jo, tchyne su tchyne...moja by ma zas zdrbala, keby som dala coilen zrnko cukru alebo soli :grinning:
31. kvě 2007 v 08:54  • Odpověz
Niky, tak my něco zkusíme a pak napíšu, jak jsme dopadli! :grinning:
31. kvě 2007 v 09:08  • Odpověz
v kazdom pripade si uzijete srandy :grinning: :grinning: :grinning: ked viac kase bude vsade, len nie v zaludku .... drzim palce!
ja dnes urobim aspon 130-140 a uvidim, co to spravi...
31. kvě 2007 v 09:18  • Odpověz
Tak teď nevím, jestli si máme užít legrace a dávat lžičkou a nebo malou zasytit a dát jí to z lahvičky? :grinning: :wink: To je dilema!!! :dizzy_face:
31. kvě 2007 v 09:22  • Odpověz
i tak, i tak :grinning: :grinning: :grinning:
ja mam len strach, ze ked ta kasa je sladka, ci bude chciet tu mrkvu , ale dufam, ze hej .... :rolling_eyes:
31. kvě 2007 v 09:42  • Odpověz
ahojte všechny,
sem měla perný den, tak jsem tu až teď na skok, neboť manžel je nějak brzy doma a nárokuje si notebook :confounded:
panenko koupili jsme takové ty kuličky jaké bývají v dětském koutku pod skluzavkou ap.. a dnes jsem zase uvalila 350,-Kč za vrnící úžasnou berušku a maximálně šustící knížku.. no to bude zase hraní :grinning: venku jsme byli od desíti do sedmi, moc nespal tak jsem se těšila že ho uložím a usne brzy plný zážitků atd. a houbelec, až se v 9 setmělo..
panenko tak ty příkrmy vyzkoušejte co na ty prcky platí a my to pak vyzkoušíme taky :wink: dnes mě říkala teta, že přišla na to, že vždy když dávala něco nového, nechala dítka vyhladovět, aby jim to chutnalo o to víc :slight_smile: tak je to takový tip třeba i pro ostatní..
nikeska je už docela mazák v příkrmech :slight_smile:
broučci mějte se báječně, zítra snad budu mít víc času psát, ale mám tu taky horu prádla k žehlení..
31. kvě 2007 ve 21:45  • Odpověz
:grinning: :grinning: :grinning:
nejsem mazak...my sme skusali len ryzovu kasu, ci po nej nebude spat a figu borovu...akurat mi /aj z z toho caju, co chlonta aj so vzduchom/ vobec nekadi...
dnes sme boli na nakup a dostal koliku, tak sme sli autom tak, ze mi visel na prsu...no hruza... :angry:
tak vysadim kasu aj caj, aby sa z toho trochu spametal a rozkadil :grinning:
dufam, ze tie mrkvicky mu dobre padnu :grinning: ale az za dva tyzdne...
cely vecer uklizim a varim, zajtra pride segra s priatelom na vikend!
to luss:ty uz pracujes popri mimcu?
31. kvě 2007 ve 21:50  • Odpověz
niky jak jsi přišla že bych pracovala??? ježkovi voči ani náhodou.. já která uvažuji jak to zařídit abych už do práce nemusela?? :sunglasses: doma je úžasně, no ale už se mě po lidičkách taky stýská.. ale třeba to spraví jen malá návštěva :wink:
tak přeju hodně úspěchu při kadění. fakt jsem ráda že takové věci neřeším. no ale když to vezmeš z té lepší stránky, nepotřebuješ náhradní oblečky, kdyby se prokadil když někam jdete a jako já třebas dnes v centru města hledat kde se dá co nejpříjemněji přebalit. sem až koukala jak v centru Brna nic moc není!
dobrou noc niky, jdu úřadovat s manželem (chceme stavět RD, a ne a ne vše vypapírovat. stále někdo něco chce vyplnit, zažádat, doplnit, ujasnit.. a stále dokola :grinning: )
31. kvě 2007 ve 22:13  • Odpověz
ja len, ze si mala perny den a notebook, tak ma to napadlo... :grinning:
mne by sa tiez do prace nechcelo...imak my tiez chceme stavat a uz rok hladame pozemok a zatial ani to :rolling_eyes: tak uvidime...
no s tym kadenim des...a to on ak nema "svoje" dni, tak kadi 3x dopoudnia a 2x popoludni, a tiez take sajby ... mal obdobie po velikonocich, ked som si 3 tyzdne myslela, ze uz trubicku nemusime.... ta tak.
ja asi tiez letim do postele...dobruuuuuu!
31. kvě 2007 ve 22:18  • Odpověz
ahoj nikeske! S tim uspavanim to je u nas uplne to same. Momentalne jsem se s tim smirila a cekam, kdy se to zase nejak vyvine. Povazuji za pozitivni vyvoj, ze uz ji aspon nemusim uchovavat a usne u kojeni.
Slysela jsem, ze by se ta trubicka nemela davat moc casto, ze pak prave maji deti problemy se vykakat?! :fearful: Ja to nikdy nepouzivala, ale nemame taky velke problemy. Pomohl nam vzdycky caj fenykl-anyz-kmin, je to doporuceny i dr. na zazivaci potize, tak to treba zkus?
Jak delas tu ryzovou kasi? S umelou vyzivou, nebo do vody? a pridavas olej?
1. čer 2007 v 19:16  • Odpověz
Lussius..ahojky..ja sice nectu nejak pravidelne..ale zahledla jsem, ze ma maly neco s ocickem a myslim, ze jsi psala, ze kvuli tomu jdete do Motola..nas tam ceka ted 15.6. na ocnim prave operace ocicka-maly od narozeni spatne otevira ocicko..tak jestli nahodu nemas nejakou zkusenost nebo tak??? Diky moc
1. čer 2007 v 19:36  • Odpověz
halooo, kde jste kdo?
andrey jsem z Brna, sice je to taková ves proti Praze, ale oční tu máme docela dobrý, takže jdeme k nám do dětské nemocnice. moc ti tedy nepomohu. zkus se juknout mezi pražandy.. a moc držíme palce, aby ste byli v pohodě. v čem všem spočívá Vaše operace? Martinek jde jen do narkozy, aby mu mohli očko vyfotit a pořádně prohlídnout.
panenko jak se daří? jak jste oslavovali?
doufám že máte všichni hodná miminka. martínek nevím co mu přelétlo přes nos,už druhý den je jak se pěkně řiká neklidný. je víc uplakaný, a dásně drží při tom u sebe.. no je to jiný řvaní. ale myslím že to zoubky ještě nebudou.. vyčkám, třeba má jen špatnou náladu.. :slight_smile:
opatrujte se a krásný víkend :slight_smile:
1. čer 2007 ve 20:55  • Odpověz
ahojte, ja som tu ! :grinning:
dufam, ze ocka budu O.K.!
to luss: zeby zoubecky?
to paula: ja som davala len obyc feniklac, ale skusim to,co hovoris, len neviem, ake mnozstvo tych byliniek treba zaliat... ja uz som tu trubicku riesila s kdekym, kamoska tiez davala, lebo maly mal hrozne hysaky,a zevraj uz kadi jak drak /ma 14 M/, ze to prislo samo s tuhou stravou...tak uvidime...
mne je momentalne uplne jedno, kolkokrat dam trubicku, lebo uz ani s nou to niekedy nejde, uz len cakam, kedy si vyreve pupocnu kylu :rolling_eyes: :rolling_eyes: :rolling_eyes:
ryzovu kasu som robila obycajnu nutrilon s kojeneckou vodou, instantnu.len tak na skusku, chutila mu strasne, a riedku ju pil aj z flase...
inak tuto noc rekord! 10 krat sa tomik zobudil a 10 krat cicka...hruza, des...
tak drzte palce, nech sa dnes vyspim... :grinning:
pa,pa
1. čer 2007 ve 21:31  • Odpověz
ahoj dievcata :dizzy_face: dufam, ze sa k vam mozme pridat s nasim Timim :grinning: tiez sme prosinec 2006 :dizzy_face:
2. čer 2007 v 09:20  • Odpověz
ahojek :slight_smile:
vítám tě Eriko. už jsme si zoufaly jak je nás čím dál míň a zanedlouho přišla nikeske, možná Andrey a teď ty. to je báječný :slight_smile: snad se ti tu s námi bude líbit :slight_smile: koukám že máš album, hned jdu juknout. jsem totiž zvědavka :grinning:
nikeske a vy už máte zoubky? my zatím ani jeden a nevím nevím. M. nijak moc neslintá, neokusuje, spíš ochutnává saje atd.. no uvidíme. docela protivný je i dnes, ale je i spavější. asi ho ten křik a nářek taky unavuje..
eriko máte už zoubky?a kolik vážíte, měříte, dáváte příkrmy atd.? jak usínáte a je Timy hodný? :slight_smile:
zatím páčko, mám nastartovanou žehličku, tak ať nevychladne :wink:
2. čer 2007 ve 13:52  • Odpověz
eriko super fotky? odkud máš tolik rámečků? a čím teda přikrmuješ? koukala jsem že papání bylo takový hnědý, to jen mlíčko nebude.. tady teprve budeme začínat, koukala jsem že dáváte už od 4. měsíce? tak to jsi už mazák a budeš nám radit, že jo? :slight_smile: my začneme od poloviny příštího týdne :slight_smile:už se docela těším. Martin mě někdy pěkně vysaje..
zatím papaaa Lu
2. čer 2007 ve 14:16  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.