• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Prosinec 2006

(Zamčená)
12. března 2010 
ahoj! dikes za gratulacie, ono slavime az 16.6., a kupime aj darecek!
P.S.my mame bryndak taky igelitovy, s kapsou, lebo som pocula, ze tie plastove deticky nemaju radi... :grinning:
tie vedra dost brutal, a hlasili hic az do piatku ...vcera som nechala otvorene okno v noci, a celkom sa skosilo, maly bol len v bodycku, tak dufam, ze nenastydne...ked bola zima, tak som ho "nahulala" a bolo, ale teraz mam problem odhadnut, ako ho obliect...hlavne vonku, svieti slnko a fuka vietor...
tak majte sa a dobru noc!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
12. čer 2007 ve 21:59  • Odpověz
Ahoj,

u nás bouřka taky nic,trochu by to chtělo zvlhčit.Vojtíška taky nechávám jen v bodyčku a večer ho přikryju plenkou a v noci dekou.Máme dost teplý byt,tak je tu i večer dost vyhřáto.
Tak jsem před spaním dávala kašičku.Dudlík opět nechtěl,tak jsem mu dávala lžičkou.Snědl asi dvě sousta,ale potom mi sám ručičkama odstrkoval pryč.Dokonce se i trochu oklepal,tak jsem toho radši nechala.Je fakt,že teď jsem na doporučení dr.dávala nemléčnou,od nestlé rýžovou a předtím měl od nutrilonu mléčnou.Tak nevím,tu mléčnou se mu ještě bojím dát,jestli to náhodou nebyla reakce na kravské mléko.Večer to zase zkusím,třeba mu zachutná.
Ale zřejmě mu fakt moje mlíko moc nestačí,protože usnul ve 21:30 a vstával v 5:30 a mezitím se na jídlo vzbudil 3x :frowning2:

nikeske:taky gratulace k půl roku :slight_smile:

Hanah:Tomášek je takový pěkný spáč :slight_smile:

Lu:my máme bryndák jako tričko-má to navlékací rukávy a na bříšku jak říkáš korýtko.Je to bavlna a vespod igelit.Vojta v tom vypadal roztomile.

Tak se mějte hezky,my jdem odpo na koupaliště pod stromy,snad to bude snesitelnější.Papapa

P.S.Dala jsem tam pár fotek,ale ty z hor ještě nemám,páč nebyli na mém foťáku. :wink:
13. čer 2007 v 08:06  • Odpověz
Nazdárek,
tak dovolenou si neužívám jen jsem nějak neměla čas na vás juknout! :wink: No u nás je teď hrůza a děs s usínáním! Včera jsme usínali dvě hodiny a zabrala až kolem deváté! :slight_smile:
Jinak u nás nejsou žádné výrazné pokroky, baštíme druhý týden v poledne - tento týden máme brambory plus nějaká zelenina ( mrkev, květák brokolice ) a příští týden přidáme maso.
Mějte se krásně! :dizzy_face: papa
13. čer 2007 v 11:59  • Odpověz
Ahojky holky,
ja ted nejak nestiham :slight_smile: Ale jdu se pochlubit mame uz 4 zuby :slight_smile: Teda ale ty noce prorvany to je hruuuza a des :frowning2:
Jak mimca snasi ty vedra? U nas docela OK
13. čer 2007 v 19:43  • Odpověz
ahojte maminky :slight_smile:
panenko uplně tě chápu. taky někdy chodím jen číst a nemám sílu napsat :confounded:
usínání u nás též nic moc, asi je nám teplo a taky to světlo. teď dva dny jsme vychytali že přes den zaspal naposledy ve 3h., takže pak usnul krásně v osm. dnes to moc nevyšlo, takže taky až v 9 :angry:
leama na to kravské mléko pozor. kamarádka taky dávala a malá začala kadit i krev. a mudr. to nijak neřešila, až asi po měsíci se jí povedlo vymámit doporučení, takže nadělali testy a teď to ví jistě. nicméně museli najít mléčný papání s už rozštěpeným kravským mlíkem..
my dnes v plavání skákali šipky :grinning: M. je šikulka :slight_smile: pak jsme si dali kolečko na oběd a obchůdky, zase jsem utratila hrůzu peněz. ale kdo by nevyužil slevy 30% v TAKKO na všechno (i to co bylo už v akci..) mám nové plavečky, kšiltovku a marťas dvoje kraťásky..
zítra jedeme na chalupu až do neděle, tak snad si konečně odpočinu..
mějte se tu moc krásně a jděte k vodě nebo někam naexkurzi do mrazíren chladíren :wink:
paaa,budete mě chybět :dizzy_face:
13. čer 2007 ve 21:40  • Odpověz
ahojky,
nemáte prosím někdo zkušenost s přípravou nemléčné kaše od nestlé?Mě se tam pořád dělají hrudky.Není na to nějaký fígl? :frowning2:
13. čer 2007 ve 21:46  • Odpověz
ještě se zeptám lidtopadových mamin :unamused: :slight_smile:
13. čer 2007 ve 21:46  • Odpověz
leama my kaše nedělali ještě žádný :frowning2:
13. čer 2007 ve 21:48  • Odpověz
leamo ahojky, ja pouzivam ryzovou kasi od nutrilonu, tak neporadim :frowning2:
13. čer 2007 ve 21:49  • Odpověz
andreyko asi tu mléčnou viď?

lussius:vy dáváte nejdřív mrkvičku atak a potom kaše?
13. čer 2007 ve 21:52  • Odpověz
jj leama, davame jen zeleninku. ale prijde me zajimave, ze vsude se radi neco jineho. nekde radi zacit mrkev, brambor, brokolici ap. jinde polivcicky a nekde kasicku :grinning: davala bych i kasi, ale nechci mu michat tolik veci najednou.. takze az si zvykne na zeleninu, dostane i kasi :sunglasses:
13. čer 2007 ve 22:18  • Odpověz
lussi máš pravdu,postupně....já mrkvičku o víkendu,tatínek chce být u toho :slight_smile:
13. čer 2007 ve 22:25  • Odpověz
Nazdárek,
leama já dělám rýžovou kaši mléčnou od Nestlé a taky mám hrudky, takže Ti neporadím, ale ráda si njakou radu přečtu! :wink: :slight_smile:
Jinak včera jsme už usnuli dřív než v devět, ale sedmá hodina jako v zimě to teda nebyla! :wink:
Lussi, taky bych potřebovala nové plavečky! Ty původní mi nahoře moc nesedí, pořád je tam přebytek! :slight_smile: :dizzy_face: No ale zas na druhou stranu, kdyby už tak můj horní objem zůstal, vůbec bych se nezlobila! :dizzy_face: :dizzy_face:
Tak se mějte krásně! papa :slight_smile:
14. čer 2007 v 08:05  • Odpověz
Ahoj maminky,
Tom teď taky usíná pozdě.Včera jsme byli celý den mimo domov a zdálo se mi, že Tom docela málo čůral.I dnes ráno když jsem měnila plenku, tak byla mnohem lehčí.Tak ho teď kojím po hodině a před chvilkou jsem koukala a už má plínku zase nabouchanou.Ale řekla jsem si, že mu když tak dám čajík.
Byli jsme včera na návštěvě u kamarádky, která má o 17 dní mladší holčičku.Bylo to moc pěkný.
Zítra jedeme s Tomáškem na chalupu a budeme tam asi dost dlouho.Tam je příjemněji než v bytě, takže se tu dost dlouho neobjevím.
Tak se mějte nádherně a přeji vám spokojené a spinkající miminka. Papa :wink:
14. čer 2007 v 10:40  • Odpověz
cafte! vsetkym vikendovym cestovatelkam uprimne zavidime!!! :grinning: my mame aspon ten bazen, zajtra, a dufam aj v sobotu...a uz sa tesim, ked pojdem k nasim na slovensko, v cervenci, na tri tyzdne...!!!
my sme zas skusali caj, ale doslo k takej kolike, ze radsej budem kojit kazdych 30 minut :rolling_eyes: ...ale aspon sa zlepsil so spanim, teraz dve noci spal od 21.00 do 7.00, tak mame naspate na mesiac dopredu :grinning: :grinning: :grinning:
ako tu citam po vas, ono to horko tym mimcam nerobi moc dobre...hruza.
pozeram, ze uz krasne prikrmujte, tak s paulou sme zostali posledne...
to andreyka:gratulujem k "zazubeniu" :grinning:
zatial pa!!!!
14. čer 2007 v 10:51  • Odpověz
holky kde jste? asi si uzivate pekny vikend co? :wink: tady jsou sileny bourky, clovek se boji jit ven aby nezmokl. Laurince se doma moc nelibi. Holky vy se mate, ze muzete nekam vyjet, me uz to pomalu leze na mozek, videt jen nas byt a prilehly park :unamused: Mejte se hezky a uzijte si vikend.
16. čer 2007 v 15:36  • Odpověz
ahoj pauli! neboj, ja tiez trcim v ostravskych vitkoviciach, tiez nic moc :zipper_mouth:
ale boli tu nasi, tak super, aspon trochu zmena...
vcera sme oslavili polrocik, tak som si dala zmrzku, aby mal drobec v mliecku :grinning: dostal vela darcekov /oblecky na leto, hojdacie kreslo, hraciu farmu, velke duplo...no super/
akurat sme predvcerom skusali sinlac kasu od nestle a v noci ju celu vyblinkal...chudacik malicky, styrikrat som prezliekala jeho, dvakrat seba a raz postelnu plachtu...
vcera sme zase skusali mrkvicku, take xichty hadzal, velmi sa mu to neratalo, ale statocne zjedol asi 5 lyziciek :stuck_out_tongue_closed_eyes:
tak letime vonku na slniecko...pa,pa, hezky zvysok vikendu pauli!
cakame na zazitky mamci z vyletov!
17. čer 2007 ve 13:13  • Odpověz
ahoj nikes! tak to uz jsi tu druha, co se ji mimco z kase poblinkalo! :wink: leame prece taky. Ja s kasickou pockam, dokud se me nebude v noci nejak extremne vic budit. Do 6 mesicu mame jeste deset dni, ale nevim, jestli zacnu dokrmovat presne, mozna jeste pockam, podle toho, jak se me bude zdat hladova. Zatim ji mliko staci. Ma uz skoro 8kg!
ja tu mam ted taky mamku a jsem moc rada, ze nejsem tak sama.
Mejte se vsichni hezky!
17. čer 2007 v 17:11  • Odpověz
ahojte maminky :slight_smile:
jsem zpět a ani trošku odpočinutá. to je děs, teď si člověk neodpočine ani na cizí chalupě, o vlastní nemluvě :grinning: člověku to holt nedá a i když děcoše spí, tak stejně něco šůruje, vyplejvá atd.. no takže tak jsme se měli :slight_smile: ale byla to i tak pohoda, a navíc Martin začal válet sudy. ještě v sobotu se zřídka a pracně otočil na bříško a od neděle ráno válí sudy.. a když není kam a je tam zábrana, chvíli ji zkouší "prorazit" a nakonec začne křičet ať s tím něco udělám :grinning:
taky jsme začali dávat kašičku, poté, co mrkvičky aj. mu fakt nejelo a viděla jsem jak se o 14dnů mladší Eliška láduje jak o život. Kašička nám fakt jede večer, nestačím dávat lžičky. takže i ostatní teď opět tak trošku dá, ale ta kaše je kaše. ale nebojte, spí naprosto stejně jako před tím, tj. cca 2x za noc se ještě probudí.. ale jak tak čtu, tak je to ještě stále zlatíčko..
holky moc vám přeju výlety a chaloupky, ostatní bych pozvala k nám na chalupu, ale nevím nevím zda by se našel volný společný termín. mě by to taky lezlo na mozek trčet pořád doma. na druhou stranu, mě je to doma vzácný a mám tu moooc restů :confounded: (ale vy jste přednější :wink: )
niky super, tak ať vám to spaní vydrží, potřebuješ to jako sůl..
hanah to je dobře že už opět dostatečně čůráte.
leama a jak jde taťkovi krmení?
a vůbec, jak moc vám partneři pomáhají? náš stále nic moc, občas pohlídá pochová, ale jinak nic. ani koupání, ani krmení, natož přebalování :grinning: třeba si to vynahradí jednou při hraní a učení :slight_smile:
tak zatím papaa a nezapomínat na pitn režím!
18. čer 2007 ve 13:29  • Odpověz
Ahoj všichni,

tak jsem do Vojty naládovala mrkev a usnul jak špalek.Dokonce v postýlce.Snad vyvěsím prapor.Jinak toho moc nenaspí a večer mu to vyhovuje nejvíc kolem 22hod,nezmar jeden.Taky se naučil jinou tóninu při vztekání.Už nehučí,ale piští a jelikož se vzteká poměrně často,tak mám hlavu jak balón :slight_smile:

paula,je fajn,že tam máš mamku,být bez pár kamarádek,tak by to bylo hodně náročný.Člověk s etrošku odreaguje :unamused: Jednou jsem se tě ptala,kde přesně bydlíš v Němec,jestli to třeba není někde tam,kam jezdíme my...

nikeske,to blinkání je síla co?Včera poprvé mi trochu kaše snědl,ale je to třetí co jsem vyzkoušela a pěkně jsem se bála.Proběhlo to dobře a dokonce se v noci vzbudil jen 2x.Tak hlavně ať už se vám to neopakuje.

lussi,vidíš jak se Martínek rozhýbal,to chce čas.Neuroložka mi řekla,že čím později lezou,tím líp pro ně,pač jsou silnější.Hezky se mi to poslouchá,protože Vojtěch se stále točí jen na jednu stranu a cvičení jaksi nepomáhá.Budu muset opravdu 4xdenně.
Jinak kdyby se nám všem podařilo někdy sejít,bylo by to fajn
:slight_smile:

Mějte se moc hezky a držím basu se všema kteří trčí doma,taky jsem z Prahy nějak dlouho nevytáhla paty :wink:

Pa všem :sunglasses:
18. čer 2007 ve 13:51  • Odpověz
P.S.k tomu pomáhání:David ráno Vojtu přebalí a potom jde do práce,jinak ho pochová a to je všechno.Většinou mě ke všemu volá :slight_smile:
A to krmení chtěl jen vidět a zaznamenat,toť vše :slight_smile:
18. čer 2007 ve 13:58  • Odpověz
ahojte chaluparky a cestovatelky!
to luss:to cumim,jaky martinek sikovny! to nas sa sice vie prevalit, uz vyse mesiaca, ale vobec ho to nebavi...radsej pase konicky a pozera po psovi...no je to bufetak...
inak nas tatka je strasne pracovne vytizeny /nocne, vikendy/,takze ked je doma, tak vecsinou dospava :( ale inak sa velmi snazi, aj kupe, aj prebaluje, krmi, na prechadzky chodi / akurat potom vzdy skonci na pive :slight_smile: /
to leama: jake cvicenia robite?
k tej kasi:dala som znovu tu sinlac, uz len 40 ml a nastastie neblinkal...ale aj tak ta nutrilonova bola lepsia, tej dal aj 80 a v pohode...tak uvidim...
hej, este som sa vas chcela spytat,ako ste znasali mrkvicky? tomasko celu noc totiz prdel, budil sa tym kazdych 30 minut a jelikoz bez cicky nezaspi, tak mam pocit , ze som kojila celu noc...takze noci zase doslova a dopismena "naprd " :grinning: :grinning: :grinning:
18. čer 2007 v 17:38  • Odpověz
Ahojky,
tak Vojta zase usnul až kolem 22hod :frowning2: Kaši vůbec nechtěl,oklepával se,takže jsme skončili u prsa :slight_smile:
nikeske,chodím s ním na rhb,takže mi nějaké cviky ukázala.Jsou založené na protitlaku a vlastně mu posiluju tu stranu na kterou se nechce přetáčet.Tím,že se netočí na obě,tak neválí ani sudy a nepřevrací se zpět,spíš přepadne.
k mrkvičce,já ji dávám jen k obědu a bez problémů,jen se Vojtíšek pořádně červeně pos.... :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:

Pa :slight_smile: :wink:
18. čer 2007 ve 22:25  • Odpověz
Nazdárek,
tak mě manžel teda taky moc nepomáhá, občas si hraje s malou, ale přebalování a koupání je čistě moje záležitost! :wink:
Vera jsem zkusila dát malé rýžovou kaši s banánovou příchutí, no padlo to do ní ani nevím jak, ale žádný spací rekord netrhla! :wink:
Dnes mám doma manžela maroda, tak snad to nějak zvládneme!
Mějte se krásně! papa :dizzy_face:
19. čer 2007 v 08:47  • Odpověz
ahojek ve spolek :slight_smile:
leama diky, vidíš to mě nenapadlo, něco na tom bude, že budou dítka silnější na lezení :sunglasses: ale přijde mě normální, že se nejdřív kulí na jednu stranu a pak na druhou. ale cvičením jistě nic nezkazíš a kdyby něco, tak nemusíš mít výčitky, že bys jako něco zanedbala či ošidila :slight_smile: a aspoň se klučina zabaví a bude třebas líp spát :wink:
nikesko neboj, taky jsem tu dlouho psala že nic moc, přesně jak píšeš, překulil se, ale ztěžka a zřídka. a pak doslova ze dne na den válí sudy! fakt koukám :slight_smile: na zádech teď moc už nevydrží..
ju a "objevili" jsme nový způsob koupání a je to ohromná legrace! kvůli cákání jsem prcka dala už do velké vany. a přestala jsem dávat i lehátko, jen ho položím na záda ať se vycáká, pak ho překulím na bříško, pro změnu cáká ručkama a pak ho vozím po bříšku sem a tam a moooc se mu to líbí :slight_smile: no já vím, nic nového pod sluncem, ale že mě to nenapadlo dřív? :stuck_out_tongue_closed_eyes:
jsem ráda že taťkové jsou si docela podobní, uklidnili jste mě :slight_smile:
holky nebojte, nam sice kašička jede, ale taky pořád dokojuju.
nikesko martin vše docela snáší. buď mu to do něj padá jak němci do krytu (kašička), nebo se ofrňuje, takže mu to nenutím. teď dojídáme od Hami ve skle zeleninku s kukuřicí. olízne jen pár lžiček. mezi námi děvčaty, kaši po něm dojídám a taky se olizuju, zkoušela jsem i tu zeleninku a nedivím se mu, že mu moc nejede... :slight_smile:
opatrujte se, my jdeme dnes na třetí hexa a měla bych se pustit do žehlení.. držte mě palce ať to zase neodložím na jindy :grinning:
mějte se
19. čer 2007 v 09:00  • Odpověz
cafte! za chvilku aj my ideme na prehliadku 6M, tak uvidime... :zipper_mouth:
to tomasek "vali" aj hnusnu mrkvu, hadze pri tom take xichty, ze sa rehlime do kolien, normalne sa strasie, jak keby vypil poldeci borovicky :grinning: ale je statocny...zajtra skusime cukinu a potom brambor...
tak som rada, ze s papkanim aj nadalej niesu problemy /staci nam to kadenie a spanie :grinning: /
ale posledne noci uz je to lepsie, spi od 21.00 do 6.00 , mam ho pri sebe a ked zamrnci, tak vyvalim prso...ked je lepsia noc, tak 3x, horsia, do 10 x...
asponze uz nema snahy o druhej v noci sa bavit pod hrazdou :grinning:
kurnik, a taku peknu postielku sme kupili :grinning: a kolotoc za 1400 kacek..... :rolling_eyes:
19. čer 2007 ve 13:06  • Odpověz
tak uz sme doma, vsetko O.K.!
to luss:my sme vobec nemali lehatko, tak sme maleho "kmasali" vo vode od narodenia :grinning: a od troch mesiacov, co chodime na bazen mame uz aj "hry". kupili sme aj take iste nalepovacie hracky, ako mame v bazene a lepime ich po vanicke a kachlickach...
pa,pa!
19. čer 2007 v 15:49  • Odpověz
leama, z toho si nic nedelej, laura ted v lete taky usina az kolem desate, dela to hodne deti, proste cekaji,az se setmi. Ja uz si z toho nic nedelam, mam ji budto u televize, nebo si hraje v postylce a nakonec ji ukojim. :wink:
Nikeske, to s tou postylkou me rikej! taky jsme ji meli i s kolotocem, ale asi pred mesicem jsme postele zrusili! -rozlozili jsme nasi manzelskou i tu Laurincinu a nechali jen matrace na rostech na zemi a mame takove obrovske letiste. Kdyz v noci kojim, tak se jen presunu k laurine matraci a kojim ji "v jeji postylce" :grinning: kdyz jsem ji mela ve sve posteli, tak jsem se nevyspala a to stale prenaseni do jeji me unavovalo.
Laurinka je ted taky pohyblivejsi, ale sudy jeste nevali! Martinek bezkonkurencne vede!!! :grinning:
Co se tyce naseho tatinka, ten si rad hraje, nosi, kdyz uz me boli zada a obcas koupe. TAky nekdy kdyz ma volno,tak malou vezme na prochazku, abych si odpocla, ale to tak jednou za 14 dni. Ale nikdy by neprebaloval. vidim, ze je to asi vsude zhruba stejny. :stuck_out_tongue_closed_eyes: Jediny, co me dost vadi, ze tedy jeste neprikrmujeme, ale Laurinka, kdyz nas vidi jist, tak vyrvava a je videt, ze chape, ze je to jidlo a chce taky a on ji klidne da okusovat okurku, nebo rajce, nebo i zmrzlinu :angry: Ze ji to neuskodi....
Koupeme uz taky delsi dobu ve velke vane, ja teda zatim vozim jen po zadickach, po brisku se bojim, aby si nelokla.
tak se holky mejte!
19. čer 2007 v 18:14  • Odpověz
ahojky,
tak dnes už mám klid :slight_smile: Riskla jsem to a dala Vojtovi tu mléčnou kaši.Jen trošku,tak uvidím.Jinak jsem zjistila,že mezi mléčnou a nemléčnou je velký chuťový rozdíl.Ta nem.je pěkně hnusná,se nedivím,že mu nejela.Dneska papal ale vyřvával u toho....Přitom,když jsem mu dala lžičku do pusy,tak mlaskal.Uvidím,jak to bude pokračovat.Jinak se peru s čajem,vůbec nechce.Jakmile ucítí dudlík,tak je konec.Zkoušela jsem i hrnek,jiný dudl a nic :frowning2:

ad koupání,my ještě na lehátku a o těch nalepovacích hračkách taky přemýšlím.měli jsme je také na plavání.

a postýlka,tu máme taky jen na noc.

mějte se zatím hezky,papa
19. čer 2007 ve 21:29  • Odpověz
ahojte! dnes sa hlasim nejak casto :grinning:
dala som tu kasu, ale len 40ml, viac mu nechuti...decka, co davate kase, davate len mliecne,ze? mne svokra povedala, ze ked je manzel alergik, tak mam davat nemliecnu... ale je fakt hnusnaaaa....
boli sme v ikei a kupili sme krmici zidli, uz sme aj otestovali....
ad koupani:my "plaveme" aj na brusku, semtam si aj lokne, ale on je zvykly z bazena, namocene usi, voda po xichtiku a nic mu to nerobi :grinning: minule sam plaval asi meter, bola to sranda...tento tyzden nas budu fotit pod vodou, tak som zvedava, ak vyjdu fotky, tak dam do albumu :grinning:
bru noc vsetkym !!!!!!!! uz sa na vas tesim zajtra!
19. čer 2007 ve 21:50  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.