• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Prosinec 2006

(Zamčená)
12. března 2010 
Nazdárek,
tak my jsme dnes měli naprosto děsivou noc. Malá měla asi z vedra škaredé sny, takže několikrát za noc se budila se strašným řevem a ve dvě hodiny vypadala, že je vyspaná. Tak znovu zabrala až ve tři :wink: A to jsem se odstěhovala do obýváku na zem, aby se manža vyspal, takže jsem celá rozlámaná!!! :frowning2:
Už aby se trochu ochladilo!
Mějte se krásně! papa :dizzy_face:
20. čer 2007 v 07:24  • Odpověz
čauky,
nikes,svokra ti to řekla dobře,jenže jek jsem psala,ty nemléčný jsou fakt hnusný,nechápu,proč taky nemůžou udělat chutnější.Ta ikea židle je dobrá,i vtestech vyšla jako jedna z nejlepších.Taky se na ni chystáme,ale i když ještě nesedí?Jk jste ho tam nastavili? :unamused:
Vojta spal jak zabitý,od včera 20:45 do 3:00,tak bezva,jen jsem myslela,že mi prasknou prsa.Nakonec jsem byla ráda,že se vzbudil na kojení a vypil mi je :slight_smile:

panenko,fakt to může být z vedra,oni to přece jen hůř snáší :wink:

Zatím s mějte,já jedu ke kamarádce na celý den na zahradu.Tak se těším,pa
20. čer 2007 v 08:50  • Odpověz
Leama, taky jsem zkoušela tu nemléčnou kaši a nic moc. Ale nakonec ji přidávám do těch mléčných na zahuštění a je to, musí se to přece spotřebovat! :wink:
20. čer 2007 v 09:16  • Odpověz
Ahoj holky omlouvam se ze vstupuji do vasich psani - ale je to jedina moznost ktera me napadla jak ziskat info od jiz zkusenych s miminkama :slight_smile:
Cekam ted v srpnu prvni miminko a uz se snazim nakoupit veci abych pak posledni mesic jiz nemusela nic shanet. Nevim si vsak rady dle ceho nakoupit kartáček na vlasky (je neco na co bych si mela dat pozor a nebo kdyz koupim jakykoliv v drogerii tak tim nic nezkazim...) a pote jake mate zkusenosti s nakupem navlhcenych ubrousku (tj. ktere mam koupit)? Moc dekuji a nezlobte se ze muj dotaz je uz pro Vas z jineho soudku.... :slight_smile:
20. čer 2007 v 10:23  • Odpověz
to panenka: no hruza, nas maly uz nastastie v noci nema "hracie nalady" uz asi 2 tyzdne...ale celkovo to spanie je o nicom...on ma najviac 2-hodinove intervaly, a najmenej kazdu chvilu...minule sa mi budil kazdych 20 minut a kazdych 20 minut som musela kojit, jelikoz inak nezaspi...no co sa da robit...snad sa to zlepsi...drzme si navzajom palce

to leama:no fakt.a odkedy sa z nej povracal, tak vypije max. 40 ml a tvari sa pri tom fest znechutene... :stuck_out_tongue_closed_eyes:
zidle je uplne suprova, nezda sa - ale je pevna...zatial v nej sedi stazka, semtam sa zvezie, ale kym ho nakrmim, tak to vydrzi :slight_smile: v autosedacke to nebolo o moc lepsie...

to onbar:ahoj! nas maly ma 1cm vlasky, ktore ani nevidno, tak ziadny kartacek nevlastnime, poradi ti asi niekto iny...
obrusky mam pampers obyc.,nie sensitive, pre zaciatok ti staci 2 balicky,potom uvidis...niektore lacne su jak dratenka, a moze cervenat zadocek, tak potom poskusas...ja - ked je maly velmi pokadeny, tak mam aj obyc.latkove zinenky z ikei /10ks za 100kc/ a prevarenou vodou ho utriem...inak tie pampers maju v makre za dobru cenu: 4x72 ks. za cca 2 stovky... /ale vecsinou dostat len tie 4x63ks.../
drzime palce!
20. čer 2007 ve 12:02  • Odpověz
Onbar, tak ani já Ti s kartáčkem neporadím, protože ani my nemáme co česat! :slight_smile: A ubrousky mám vyzkoušené i ty levnější ( Tesco, Linteo ) i ty dražší Pampers Sensitiv a všechny máme v pohodě! Ono záleží jakou má mimčo pokožku, takže být Tebou začnu s dražšíma a pak se uvidí!
Přeji pohodový a rychlý porod! A pak se nám přijď pochlubit! papa :dizzy_face:
20. čer 2007 ve 13:38  • Odpověz
Ahoj holky.Mozem sa k vam pridat aj s malou Vaneskou? :slight_smile:
20. čer 2007 ve 14:36  • Odpověz
my s tomaskom hovorime, ze mozes :grinning:
co na to ostatni ?
vitaj a napis nieco o sebe a Vaneske! odkial pochadzas?
20. čer 2007 ve 14:46  • Odpověz
Dakujem za privitanie.
Ja som zo Sniny teraz sme tam boli na 3 tyzdne bolo super konecne som videla nasich po dlhej dobe.A ty si odkial?
A o Vaneske?No je to moje zlaticko.Ma uz 2 zubky a asi jej idu dalsie.Problemy asi asi ako ty s kojenim.Vstavam kazdu hodinu a pol ale uz som si zvykla ze sa uz nikdy nevyspim. :confounded:
Je to hrozne musime sediet doma lebo vonku je nenormalne horko mala by sa v kociari uvarila.Ach jo
20. čer 2007 v 15:02  • Odpověz
nikeske ty mas za manzela Cecha?Lebo ja ano a trochu sa nam rozchadza nazor ze ako rozpravat s malou.Niekedy sa snazim s nou rozpravat cesky ale vacsinou skoncime pri slovencine.Ako to mate vy?
20. čer 2007 v 15:11  • Odpověz
my sme obaja slovaci, takze to zatial neriesime, cesky sa nauci v skolke...
ale kamoska ma manzela cecha, kazdy hovori po svojom, ona pouziva zatial taky mix, ale viac cesky...ono casom na to pride...do skoly ma este daleko... :grinning:
20. čer 2007 v 16:04  • Odpověz
no holky, ste nadherne!!!
20. čer 2007 v 16:11  • Odpověz
Ahoj holky,
nejdřív úplně nejlepší zprávu :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: Vojta se dneska přetočil na pravou stranu,huraaaaaa,jupiiii :grinning:
tak a teď už můžu v klidu pokračovat :wink:

vítám vachovku a Vanesku! Moc vám to sluší :slight_smile:

panenka,dobrý nápad s tím přimícháním,zítra to zrealizuji

onbar,já jsem koupila sadu kartáček a hřebínek.prodávají to všude,kde mají dětské věci(drog,tesco atd.)Kartáček má takové jemné štětiny,že ho spíš hladí,ale moc to nepoužívám.Zato hřebínek se mi náramně hodil,když jsem mu vyčesávala šupinky z hlavičky.
K ubrouskům,já měla z DM Babylove i Pampers sensitiv a ze všech mu zčervenal zadeček.Takže doma ho myju pod vodou(nepřevařuju jako nikes) a ubrousky používám opravdu jen na cesty a to Nivea.

Doufám,že zítra to vedro už skutečbě poleví.Mějte se hezky a dobrou.
:slight_smile:
20. čer 2007 ve 21:42  • Odpověz
Ahoj maminky, tak jsem zpátky. Ale jen na skok, protože zítra zase odjíždíme na chaloupku :slight_smile:
Včera měl Tom půlročniny, dostal spoustu hraček. Dnes jsme byli na preventivce a váží 8130g a 72cm.Doktor z něj byl úplně vedle, říkal jaký je šikovný a jak dobře prospívá. Přikrmovat ještě nemám.
Dnes jsem mu dala čaj, protože mě zase po noci málo počůranou plínku. A vyžunknul přes 100ml. To jsem úplně koukala. Asi jsem ho chudáka trápila žízní. Nejdřív nevěděl, jak má pít a pak se do toho dostal a šlo mu to krásně :slight_smile:

Vachovka vítej mezi nás :slight_smile:

Leama Vojtíšek je moc šikovný :wink:

Onbar já kartáček ani hřebínek zatím nemám. Tom se sice narodil s vlásky, ale ty mu vypadaly. Být Tebou, tak koupím tak dvoje vlhčené ubrousky-každý jinou značku.My jsme měli Pampers a to Tomovi nesvědčilo. Stejně jako Pampers plínky.Teď používám od DM Babylove a to nám opravdu plně vyhovuje.Nejenom kvalitou,ale i cenou. 4 balení stojí 109,- pro členy a 169,- pro nečleny DM klubu.

Tomášek se tu píďalí a sápe se na ovladač.Pak nepozorovaně přepíná, nebo šteluje se zvukem a já se vždycky hrozně leknu.
Jo a jak jste tu rozebíraly tatínky a péče o děti, tak mě přítel nepomáhá vůbec a za půl roku byl s Tomem venku pouze jednou.Takového já mám doma chlapa.Ale zase abych mu tolik nekřivdila, tak je od rána do večera v práci a ještě dojíždí.No ale o víkendu by se mohl víc přičinit :confounded:

Mějte se maminky i miminka nádherně. Papa :dizzy_face:
21. čer 2007 v 15:42  • Odpověz
ahojte :slight_smile:
vítám nové tváře :slight_smile:
nikesko, předpokládám že má manžel alergii na kravské mléko. kamarádka našla nějakou kaši kde je to kravský mlíko nějak rozštepěný, takže už je to v poho.. a malá jim pěkně prospívá :slight_smile: měla potíže právě že kakala nepravidelně a pak i s krví.. měsíc lítali po vyšetřeních než se na to přišlo :frowning2:
a jak vám svědčí ta židlička? mě se teda vůbec nelíbí, ale prý ji dětičky milují. tak uvidíme, možná se překonám a též ji koupím. hlavně když marťásek bude spokojený :grinning: jinak doufám, že si Tomášek vezme příklad z Vojtíka a bude taky líp spávat. má se ochladit, tak má dobrou příležitost začít :wink:
leama to je super že Vojta začíná spát tak krásně :slight_smile: moc ti to přeju.. dost sis užila.. přeju krásný pobyt na zahrádce..
taky moooooooc gratuluju k přetočení v pravo :slight_smile: jen ať to krásně procvičuje.. :slight_smile:
onbar my taky nemáme moc vlásků, takže není co česat. mám je uplně zbytečně.jak psala leama, stroupky jsme měli taky než nám kamarádka dala "zázračný" krém. předtím jsem vyčesávala všiváčkem, je hustší.. jinak plíny i ubrousky zkoušíme a střídáme, (podle toho co potřebujeme a je zrovna v akci) je to docela bez problémů. Marťásek by měl mít extra citlivou kůži po manželovi,ale je v pohodě, tak ji má možná po mě? aspoň že by něco :grinning:
určitě se nám přijď pochlubit, až se prcek narodí :slight_smile:
vachovka, bysem mluvila na malou normálně, česky, slovensky.. ona se s tím popasuje a bude aspoň umět oboje :grinning: prý české děti slovensky nerozumí!
hanah gratuluju k půl roku :slight_smile: jak popisuješ tak Tomík je pěkný šibal :grinning: užívejte si chaloupky, určitě je tam líp teď v létě jak doma. jste tam sami? nebo s rodiči?
21. čer 2007 v 18:28  • Odpověz
jinak u nás nic moc nového, já zaháním nachlazení,včera mě bylo fakt slabo, teď už jen rýma, tak doufám žo marťásek nedostane.. zatím se drží.. Vašek mě koupil i roušky, ale v nich je děsný vedro, tak je stejně nenosím.. :fearful:
taky už nám roste domeček, základy jsou hotové a užrostou i obvodové zdi :sunglasses: tak i já budu snad brzy zařizovat opravdický dětský pokojík a vůbec vše.. Manžel se ujal "stavění" (staví firma,ale všechny problémy atd. kolem toho řeší on) tak snad zařizování atd. nechá zase na mě :grinning: v tom se vyžiju :slight_smile: a když ne, tak minimálně na zahrádce :slight_smile: že panenko :grinning: to nám to krásně dneska prší :wink: konečně se to vše důkladně zase zalilo.. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
no nic, jdu malýho vykoupat, dát kašičku a přesvědčit ke spaní, ať si můžu jít taky lehnout..
paaa a mějte se krásně
ps.vachovka kolik vážíte, měříte co už umíte atd.???
21. čer 2007 v 18:39  • Odpověz
cafte!
to leama: supeeer! tak uz len cakat, kedy sa aj nas tomasko rozhybe...no co uz, vegetak po tatkovi :grinning:
to hanah:my sme z vas tiez vedla :grinning: inak nas tiez nechcel o caji ani pocut a teraz vypije 200 ml flasku zaden.
to luss: zelame skore uzdravenie! dam fotku v krmici zidli do albumu, tak mrkni :grinning:
my sme zatial uz rok vo faze hladania pozemku....tak drzte palce!
konecne prsi, ale je furt horko...
dnes sme bastili cukinu, tak sme boli obaja zeleni :grinning: zajtra dame brambor....
pa,pa
21. čer 2007 v 19:50  • Odpověz
jo, zabudla som odpovedat, manzel ma alergiu na prych , pel, perie, na potraviny len niektore morske prisery...tak neviem, skusim nejaku inu nemliecnu kasu...prinajhorsom budem davat 2xdenne mrkvu :grinning:
21. čer 2007 ve 20:12  • Odpověz
Ahojte dakujem za prijatie. :slight_smile:
Mala uz spi tak mam chvilu cas manzel siel k mamine tak som sama.
Holky kupovali ste uz golfky?Rozmyslam o nejakych alebo o nejakej trojkolke lebo ked niekam ideme autom tak je plny kufor.No neviem ci to nieje skoro. :astonished:
lussius:V utorok sme boli na prehliadke a vazime 8150g a meriame 70cm.Vieme uz sediet a plazi sa.Zacina uz davat nozicky pod zadok tak myslim ze uz brzo zacne po styroch.Jo a umi mavat papa.
Chcem sa spytat,tu kasu mam davat kazdy den?Ja ju po kupani iba kojim tak neviem ci to nieje malo.
21. čer 2007 ve 21:59  • Odpověz
teda vachovka! to jste asi nejsikovnejsi :sweat_smile: Vaneska uz sedi bez opory?? Vachovka taky máme plný auto kočáru, brzy asi vyměním hlubokou korbu za sporťák. ale golfky asi taky pokoupím, budou se hodit do města ap.. ale to budu řešit až po prázdninách :slight_smile: ja kašičku dávám každý den, ale dnes byl už tak unavený a hladový, že nehorázně křičel. tak jsem jen kojila.
broučci opatrujte se a dejte svým dítkám za mne pusinku :dizzy_face: půjdu spát, ať si odpočinu..paaa
22. čer 2007 ve 21:15  • Odpověz
ahojte!
vyzera to, ze zase nas tu cez vikend nebude vela :grinning:
no, a moj je zase asi najmenej sikovny :angry:
ale nie, uz sedi tak 10 sekund sam, a cuvne asi meter :grinning:
to luss:my mame sportak z trojkombinace, tak uz asi 3 tyzdne s nim trajdame...uvidim, ja by som tiez kupila neskor lacnejsie golfky, ale to podla toho, aky maly bude...jelikoz uz v troch mesiacoch zrusil hlboky, tak som zvedava, ci v roku bude potrebovat vobec nejaky :grinning:
tak heeeezky vikend!!!!!!!!
nech vsetci papkaju, kadia a spia, jak maju :grinning: :grinning: :grinning:
22. čer 2007 ve 21:47  • Odpověz
ahoj ahoj nikesko, neboj, držíme basu s váma. marťásek taky jen couvá možná ani ne ten metr! to mu musí ujíždět ručičky :grinning: aspoň tě může uklidnit, že Tomík je o tolik týdnů mladší! jak mohl Tom zrušit hluboký? mě ten náš dost vyhovuje, ale dnes jsem koukala, že už bude asi i brzy krátký. ale Martínek je v něm docela klidný.přijde mě šikovnější jak sporťák. no ještě uvidíme :grinning:
tento víkendík jsme doma, takže budu psát jako drak :slight_smile: snad :slight_smile: byli jsme se v tom největším dešti kouknout na "domeček" a byla to nádhera :slight_smile: polovina prvního patra (přízemí) je hotova.. už můžem dělat prohlídky :grinning:
no nic, pohádka skončila, skočím do sprchy a do peřin. už se těším. tak papaaa zítra :slight_smile:
22. čer 2007 ve 21:57  • Odpověz
ahoj holky, dlouho jsem tu nebyla. Laura uz jezdi ve sportaku davno, v hlubokem moc rvala, ze nevidi ven. Ale mame docela velky, neovladatelny (kombinace s hlubokym) tak bych uz taky chtela ty golfky. Jen si musim pockat az bude laurinka sedet.
a jak vam vsem jde prikrmovani? My jeste stale nezacaly, ale jsme tu nejmladsi, tak mame cas. Holky zacinaly jste nektera pozdeji nez presne v 6 mesicich?
Jeste jsem se chtela vyjadrit k pomahani tatinku. Myslim ze se jim od prirody nechce, ale kdyz jsou donuceni okolnostmi, tak delaji :grinning: ten nas totiz nedelal vuuubec nic, kdyz tu byla moje mamka. Az jsem se lekla, ze mu to zustane. No a na ni to taky nedelalo dobry dojem, myslela si, ze je to tak normalne :sweat_smile: ale co odjela, tak mi zase pomaha vic, proste kdyz vi, ze nikoho jineho nemam a nikdo me nepohlida, tak musi pomoct aspon on. :wink: :grinning:
co se tyce pohyboveho vyvoje, laura taky nekdy couva a nekdy se ji vubec nechce. taky uz se ji parkrat v poloze na brisku podaril zvednout zadecek. Sedi jen chvilku, kdyz ji posadim, pak se svali. :wink:
Lussi, to vam domecek rychle pokracuje! Kdy se planujete stehovat?
23. čer 2007 ve 13:39  • Odpověz
ahoooj!
no tomas tolko rycal v hlbokom a nervoval sa, ze sme chodili v klokanke alebo autosedacka na podvozku...a teraz mame sportak, aj ked sam este uplne nesedi...ale da sa to sklopit skoro nalezato, tak v tom moze aj spat.
/ je to chicco S3 /
dnes je ale hic...uz sa tesim, ked pojdem k nasim, napustime bazenik, hura!
tak uzivajte vikendu, tatkov mate doma?
23. čer 2007 ve 14:49  • Odpověz
ahoj holky.
Tak my sme zacali prikrmovot od 5mesiaca.Mala uz je skoro vsetko.Varim jej extra ale dnes som akosi nestihla tak mala knedlik s houbovkou. :confused: Tak uvidim co to s nou urobi.
Ano uz sedi bez opory asi uz 2 tyzdne.
Prave sme sa vratili z Plzne a boli sme pozriet na nejake kociare.Manzel si vybral ale mne sa nepacila farba.A ten druhy co som chcela ja tak predavali aj s korbou a tu nepotrebujem.
Holky dnes sa chystam so segrou von a tatik bude doma prvykrat s dcerenkou sam tak som zvedava ako to zvladne.Idem len niekam blizko aby som mohla pribehnut lebo on to s ni moc neumi.Ale uz som si dupla lebo on chodi furt a ja sedim doma tak sa budeme striedat. :slight_smile:
23. čer 2007 v 18:37  • Odpověz
ahoj vachovka! my sme zacali prikrmovat presne na polrocne narodky, zatial len zeleninove kasicky, uz sme mali mrkvu, cukinu, zemiak a ideme na brokolicku...
a ryzovu kasu, ale ta mu nemliecna nechuti...
23. čer 2007 ve 20:33  • Odpověz
ahojte sluníčka :slight_smile:
pauli my začali přikrmovat až cca v 6,5měs. a to jen kvůli mudr. prej neutáhnu kojení... chaaa. jenže našemu broučkovi příkrmy moc nejedou. ani kupovaný ani domácí. jen večer mléčná rýžová kaše(zatím jediná vyzkoušená) do něj padá pěkně. jinak mrkvičky ap. mě vyplivuje, šklíbí se a když tam jsou nějaké hrudky, tak se pěkně dáví. takže Vachovaka, jak jsi podávala ten knedlík? předpokládám že uplně rozmixovaný? :confused:
vachovka koukala jsem, že Vaneska je též první adventní nedělňátko stejně jako náš Martin. v kolik se narodila? ale že byla tedy pěěěkně veliká :sweat_smile: Vachovka určitě písni, jak jste se bavily? snad Vaneska spala jak koťátko a manžel dobře hlídal :slight_smile:
pauli měli bychom se stěhovat do příštího léta. měsíc přesně nevíme, nejzašší termín mají květen.. nesmírně se těším :slight_smile: dnes jsme se byli podívat a už se to maličko rýsuje :slight_smile:
23. čer 2007 ve 21:29  • Odpověz
ahojte slunicka ! /to je hezke !/
my tiez prikrmujeme len tak akoze sranda :grinning: aby sa naucil, co je to lyzicka a misticka :grinning: furt ho kamerujeme, ake kysle xichty pritom hadze...
ale myslim, ze az dojde na mesko a ovocie, tak to bude cely tata /a la pasavka bramborova :grinning: :grinning: :grinning: /
inak musime sa pochvalit, ze uz aj my celkom sedime, dnes padol rekord, cca 3 minuty sam...snad ho to bude viac bavit , ako to prevracanie :wink:
to vachovka:bav sa a uprimne zavidim...moj drobec vydrzi bez "cicky" maximum hodinu...to je asi tiez po tatovi :grinning:
23. čer 2007 ve 21:38  • Odpověz
achoooj :slight_smile:
nikesko docela jsi mě uklidnila, že vám zeleninka taky moc nejede. už jsem si chtěla zoufat. a to jsem si taky foukala že to bude v poho, že je po manželovi, takže s jídlem taky potíže nebudou.. dnes už nechtěl ani tu kaši..
je super že Tomík už se snaží sedět sám :slight_smile: a chce Tom dudlík? asi bych se zbláznila mít každou hodinu Martina u prsa. sice je často, ale když jen cumlá, tak ho brzy odpojím a pokud to neprojde,tak mám v záloze dudlík :slight_smile:
no nic, začínají ztraceni, tak ať z toho něco taky mám... koukáte taky?
páčko zítra :slight_smile:
24. čer 2007 ve 21:28  • Odpověz
ahooooj! no este ho potrapim s tou zeleninkou,nech si zvyka...ale na to, jake to je hnusne, tak celkom statocne popapka ...
neboj, az budu bastit mesicko, tak to snad bude lepsie :slight_smile:
no Tom a dudlik ani nahodou, sak naco aj, ked ma mna :grinning: preto to tak zneuziva, zmrdik maly!
jo, losty koukame, akurat ma stve, ze po tyzdni uz ani neviem, o com to bolo...mali by to davat castejsie...
tak idem spat.../tomi zaspal pred hodinou/ dobru!
24. čer 2007 ve 22:29  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.