• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Prosinec 2006

(Zamčená)
12. března 2010 
ps. dashko krasne fotky :slight_smile: mala je fakt velka a koukala jsem ze ma nejaky super dobry sedatko :sunglasses: fakt dobry.. co je to sim te za znacku?? díky a paaa zapár týdnů :sunglasses:
30. čer 2007 ve 14:41  • Odpověz
Lu: krasne fotecky tak si uzij dovolene, mejte se krasne. Jinak to sedatko je znacky Bumbo, a detska zidlicka je Chicco Polly - Fruit design. To sedatko je jen na prechodnou dobu, nez se nauci sedet, zidlicku jsme koupili nedavno a uz v ni rada basti. Jsem s ni spokojena, alespon se nemusim tak ohybat. Je polohovatelna a da se z ni udelat normalni zidle. Jinak diky za pochvalu, mala je proste urostla, ale co se da delat, je to skoro vyhradne moje mleko a nic jineho.

Nikeske: tak to si u vasich moc uzi. Neboj, i bez internetu to prezijes, ono to utece jako voda. Jinak k tem bulkam na prsou, myslim si, ze se sami vstrebaji, ja jsem neco podobneho parkrat zazila, docela jsem se vydesila, ale prejde to. :frowning2:

Holciny, mejte se krasne. Ja jdu koukat na treti sezonu Desperate Housewifes a pak do hajan. Mala uz dneska krasne spinka, byla protivna hlavne kdyz jsme nakupovali, no hruza, hejkala jako na lesy. Pak jsme dorazili domu a byla jako andilek.
30. čer 2007 v 15:19  • Odpověz
Ahojte dievcata.
Som chora :pensive: .Liecim sa cely den.Vcera sa kamoska lucila so slobodou a ja to trochu prehnala :sunglasses: .Bola som aj na diske do 3 do rana.Jaaaaj jak som si to uzila konecne som sa odreagovala.Malu hlidala tchyne proste som to riskla ze bud bude spat alebo nie.Chvalabohu bola dobra.Na druhy tyzden nas caka este svadba a uz koncim. :confused:
Nikeske uzi si to Slovensko hned by som isla tiez.My ideme az v septembri.
Lussius taky prajem krasnu dovolenu
papa
1. črc 2007 ve 21:36  • Odpověz
dovolenkujuce maminy, uzijte si!
to vachovka:skoro sa uzdrav :wink:
to dasha:prso uz neboli, uzlinky sa uz skoro stratili, tak super..mala som uz strach...
my sme zdarne prezili vikend osamote, bola to fuska...uz sa tesime zajtra na tatku...hura!
a este sa tesim, ze konecne zajtra po pol roku idem ku kadernikovi :grinning:
dobru noc!
1. črc 2007 ve 22:43  • Odpověz
Nazdárek,
tak koukám, že si všechny užíváte dovolenou! To vám závidím! Nás to teprve čeká, ale ještě nevím kdy. Čekáme jen na hezké počasí, tak snad se dočkáme! :dizzy_face:
Dnes jdeme do poradny, tak pak písnu aktuální míry! :grinning:
Mějte se krásně a uživejte si dovolených! papa :dizzy_face:
4. črc 2007 v 08:31  • Odpověz
ahoj panenko! neboj, bude este tropikana! :grinning:
my dnes odchadzame na vychod, takze balim a balim...uz sa strasne tesim...skoda len , ze tatka s nami nebude /pracuje.../
nasi sa o tomiho budu bit a dostanem ho len na kojenie :grinning: uz som si zabalila knizky :grinning:
tak sa majte krasne, uzvajte leto, uz sa tesim na novinky o vas a o mimcach!
nikes /pridem 28.7..../ pa,pa!
4. črc 2007 v 09:07  • Odpověz
Tak i nikeska odjíždí, no tak to už tady nebude vůbec nikdo! :frowning2: My jsme se vrátily z poradny, malá má 8,2 kg a 70 cm, no žádná drobotinka není! :grinning:
4. črc 2007 ve 12:47  • Odpověz
ahoooj! panenko, ja tu asi budu porad, dnes jsme byli na konzulate a vyrizeni ceskeho pasu pro malou trva 8 mesicu :rolling_eyes: tak se asi dloooho nikam nepodivame.. :frowning2:
Panenko, gratulace k miram a vaze, to jsou slusne proporce :grinning: at si holky uzivaji ten vek, kdy se clovek tesi z pribirani :grinning: .
Holky moje mamka se segrou se asi budou stehovat do brna ( jsou ve fazi hledani bytu) tak az se za tech 8 mesicu podivam do CR, tak bysme se mohly sejit v Brne! To by bylo prima, ale je to jeste strasne dlouho.
Jinak jeste stale plne kojim, uz jsem na tom zdravotne lepe a Laurince to staci.
Uzivejte si prazdnin i dovolenych i domova a mejte se! p.
4. črc 2007 v 19:31  • Odpověz
Paula, o by bylo fakt super!!! :dizzy_face:
7. črc 2007 v 11:22  • Odpověz
Jsem na Sarinku a Martinka hrozne zvedava :wink: Navic mi Brno docela chybi, vzdycky se mi tam libilo.
Kdybys treba o nejakem byte 2+1,nebo 3+1 za rozumnou cenu vedela, tak dej urcite vedet, pres realitky je to hrozne tezky sehnat.
8. črc 2007 v 15:10  • Odpověz
Paula, mě příjde, že poslední dobou ty ceny bytů jsou dost hrozné! My jsme měli štěstí, že jsme byt dostali od manželových rodičů, jinak si vůbec nedokážu představit, kde bychom bydleli! :wink:
Bohužel o žádném bytě teď nevím, staví se sice hodně, no ale oni neví co by za to chtěli! Tak doufám, že bude mít mamka štěstí a Ty za náma přijedeš!!!! :slight_smile:
9. črc 2007 v 08:41  • Odpověz
ahoj Panenka, ja se blbe vyjadrila, ony hledaji byt na pronajem, ne na koupi. No ale ceny tech najmu taky nic moc! :confused: Je to skoro stejne jako v Nemecku!
Laurinka ode dneska oficialne sedi! Vydrzi az 10 minut, nez spadne. Snazi se taky lezt, ale zatim je to spise dozadu. :wink: :slight_smile:
9. črc 2007 v 15:01  • Odpověz
Paula, tk to máš pravdu, pronájmy jsou opravdu taky dost drahé nebo aspoň ty, co za něco stojí. My bydlíme v novostavbě a tady se pronájmy pohybují kolem 11 000,- za 1+kk, nechápu to, ale jsou pořád obsazené!
Tak to je Laurinka šikovná!!!! Naše Sára je na sezení dost líná a naopak lezení, to jí jde skvěle! :slight_smile:
9. črc 2007 v 17:08  • Odpověz
Ahojte baby.
Tak nam sa vcera stal uraz.Vanesku kopla elektrika...proste hruza.Ale je v poriadku musim davat vacsi pozor.
Mame uz novy kocarek tak kuknite.
Gratulujeme Laure k sedeniu.
Vanes lozi po celom byte zvalila mi uz kytku je to svicko nemozem ju spustit z oci lebo hned je prec.
Inak v sobotu som bola na svadbe bolo super dam tu super fotku ale az zajtra lebo dnes sa mi uz nechce. :pensive:
9. črc 2007 ve 21:38  • Odpověz
Ahoj,
vachovka koukala jem na váš nový kočárek, není to náhodou Britax Verve? :wink:
10. črc 2007 ve 20:38  • Odpověz
Ahoj.
Jo je to britax objednala som ho cez net.
Boli sme dnes v poradni a vazime 8580g tak celkom dobre na to ze bola nemocna a nechcela jest.
10. črc 2007 ve 20:57  • Odpověz
Vachovka, to je slušná váha! :dizzy_face: My máme ten stejný kočárek, ale červený! :wink:
10. črc 2007 ve 22:13  • Odpověz
Ahoj mamči,
tak jsem opět tu. Ale moc se nezdržím.
Na dovče jsme byli přesně 3 dny (místo 10-ti) a řekli jsme si, že na blind už nikdy nejedem. Nemohli jsme nikde sehnat ubytování. Všude bylo naprosto plno. A to nám bylo v celku jedno, jestli budeme v chatce nebo v hotelu.Ale viděli jsme toho opravdu hodně. Procestovali jsme jižní Čechy. Tomáškovi se to moc líbilo, ale na Křivoklátě málem přišel o hlavu při výstupu na věž.
Jinak moc pokroky neděláme. Pokouší se lézt, ale udělá tak 3 kroky.Ještě nesedí, ale začal hodně povídat a docela srozumitelné slabiky. A od včerejška spinká sám v pokojíku.Ale v noci pořád kojím.
Už jsem musela začít přikrmovat, protože mu nestačilo mlíčko. Zátím jsme u mrkve a ta mu fakt moc chutná. Taky mu dělám kaše.
Teď prožívám hodně smutné období, protože musíme dát pryč pejska. Už nemůže chodit po schodech. Ale naštěstí jsme přes inzerát našli moc hodné lidi, kteří si ho i přes jeho handicap vezmou. :cry:
Gratuluji k tak krásným váhovým přírůstkům a ke všem skvělým pokrokům. :slight_smile:
Mějte se krásně :dizzy_face:
11. črc 2007 ve 20:39  • Odpověz
Nazdárek,
tak Hani to je velký pokrok, když Tomášek spinká už sám v pokojíčku! :slight_smile: To je super! :dizzy_face:
Pejska je mi líto, ale zase aspoň může dožít u hodných lidí a můžete se za ním zajít podívat! :wink:
Nás dnes čeká výlet do města, tak aspoň nebude malá pořád jen doma a bude se kolem ní dít spoustu nových věcí! :dizzy_face:
Mějte se krásně! papa :dizzy_face:
12. črc 2007 v 08:51  • Odpověz
ahoj holky! TAk co je noveho? Vachovka, prosimte, jak ji kopla elektrika? :confused: A nic vazneho ji neni?
Hani, to ja teda neplanuji dat lauru do jejiho pokojicku, dokud kojim, to se ti chce kazdou noc vstavat a chodit tam?? Ja jsem rada,ze ji mam u sebe, v polospanku dam prso a spim dal! :wink: holky jak casto se vam v noci deti budi?
15. črc 2007 v 09:30  • Odpověz
Ahoj holky,tak se hlásím po dlouhé odmlce.Jak už se mi jednou stalo,napsala jsem pěkně dlouhý příspěvek a když jsem ho odeslala zmizel,auuuu :frowning2: Tak znovu....
Všechny vás zdravím,myslím že jsem zpětně přečetla všechno hlavní.Gratuluju ke všem mírám,váhám,pokrokům a jedlíkům.
My úspěšně skončili rehabilitaci,huráá.Vojtíšek se kutálí přes celou místnost,stále sebou šije,něco mačká a chytá a žvatlá.Vůbec neleze ani nesedí.V hlubokém kočárku se mu nelíbí,tak jsem pořídila sporťák.Nechtěli jsme trojkolku a chtěli nafukovací kola,takže vyšel x-lander.Ale nelíbí se mu ani v něm.Vadí mu kšíry a je zřejmě spoutaný.Po jedné a poslední odpo procházce v novém kočárku jsem ho vyndala doma na deku a téměř hodinu řádil,točil se,výskal a bylo vidě,že je konečně 3ťastný.Takže na sporťák je zřejmě čas a vozím v hlubokém.Na dovolené s e osvědčilo nosítko od chicca,to byla spokojenost.
Co se týká papání,tak se to zlepšuje,ze začátku nechtěl vůbec.Favoritem je mrkvička s br. nebo s rýží.Kaši nechce vůbec.Max.tři lžičky.V noci kojím 3x-4x,takže vyspání moc nehrozí.Usíná krásně,ale v půl šesté budíček :slight_smile:
Hanah,vy už jste dali Tomáška spát samostatně? Já na to nespěchám,zdají se mi ještě malí :slight_smile:
K dvěma sppodním zoubkům už Vojtíškovi rostou i horní přední dva.Je takový legrační pizizubka :grinning:
Co mě trošku trápí,vůbec nechce pít.Nic a z ničeho :frowning2: V tomhle vedru....Dneska jsme zavření doma,vylezeme až večer.Snad bude líp.

Mějte se krásně,snad se to odešle.papapa
15. črc 2007 v 15:20  • Odpověz
Ahoj mamči,
někde jsem četla, že od půl roku už má mimí spát samostatně v pokoji.A řeknu vám, že od té doby co spí sám, tak je v noci mnohem klidnější a spí mnohem lépe. Budí se jen 2x za noc. Ve 12 a ve 4 a pak klasicky mezi 6-7.Když spal u mě v ložnici, tak asi jak ze mě cítil mlíko, tak chtěl pořád cucat.Taky jsem četla, že půl rok je pravý čas na to, aby se mimi učilo, že v noci se spí celou noc.
Taky mám novinku, Tom poprvé řekl táta. ale řekl to v noci do chůvičky. Někdy se vzbudí a povídá.Nejprve jsem myslela, že jsem se přeslechla, ale přítel to slyšel taky a hned sme to začali rozebírat (bylo docela zajímavý, že jsme byli ve stejnou chvilku vzhůru a slyšeli jsme ho).
Včera jsme byli poprvé v bazénu a Tomovi se to bocela líbilo. Nejprve natahoval, ale pak se i smál.
Taky už jsme museli dát Toma do sporťáku a to je nadšený. Venku mi teď vůbec nespí, jen kouká.
Leama to nosítko máme taky a Tom je z něho nadšený. Tváří se vždycky jak mistr světa a hezky se nechá nosit jako císař. Máme na tom i kolečka, tak ho někdy vozíme.
Dnes jsme museli jet pryč a Tomča byl úplně splavený. Taky pil víc než obvykle.Náším favoritem je mrkvička, brambor nám nechutná.
Teď budeme taky zavřený doma. Sice tu je taky vedro, ale ne tak hrozný.
Včera jsme Odvezli psa do nového domova a já mám z toho nervy na dranc :cry:. Vím, že jsme pro něj udělali to nejlepší, hlava to chápe, ale srdce to pochopit nemůže.
Mějte se krásně. pa
15. črc 2007 ve 20:33  • Odpověz
ahoj! no hanah, me se to nezda. Ja zase cetla od jednoho nemeckeho psychologa, ze je velice dobre pro dite spat ve stejnem pokoji s rodici do 3 let. My jsme postele zrusili a spime vsichni na zemi na matracich vedle sebe, jinak by se nevesla postylka jeste vedle nasich posteli. Kojim lauru taky 2x za noc a pak ji vzdy jen presunu na jeji matraci a spi dal. Myslim, ze tak daleko to mliko neciti... Ja si nedovedu predstavit, nechat ji v jejim pokoji, bylo by me to lito a nevyspala bych se a teda vubec by se me nechtelo tam 2x za noc chodit kojit.
Ale chapu, ze kazde dite je jine, nektere treba potrebuje vic klidu a byt samo, aby se mu lepe spalo.
To s vasim pejskem je mi lito.
My uz vozime ve sportaku dlouho, Laurinka v hlubokem uz vubec nevydrzela.
Taky uz se zacina nebezpecne pohybovat po byte. Mam dost kvitek ve velkych kvetinacich na zemi a nevim ted co s nimi. Uz mi do jednoho nacouvala :angry: :grinning: taky mame stary byt s malo zasuvkami a spoustou prodluzovacich kabelu na zemi :confounded: taky nic moc. Uz jsme koupili alespon ochranu do zasuvek. Jak vy zabezpecujete byt?
16. črc 2007 v 08:38  • Odpověz
Ahojky,
paula když Tom spal s námi, tak po kojení, když jsem ho vrátila zpátky do postýlky, tak brečel, že chce ke mě.Ale takhle nakojím, pohladím, dám pusu a odejdu a Tom si chvilku povídá a pak usne-bez pláče a vztekání.Je to úplně něco jiného. A i přes den v pohodě v postýlce usne, aniž by brečel a chtěl ven, což před tím v ložnici nedokázal. Já vidím 100% změnu k lepšímu. Všichni mi říkají, že je to brzy, ale očividně to Tomovi vyhovuje, tak proč ne :slight_smile:.Dnes v noci se například vzbudil jen jednou.A co je hodně zajímavý, tak se vždy pravidelně vzbudím tak 2 min před tím, než začne blikat chůva.To už přesně vím, že se Tom brzy vzbudí.Chvilku ho nechám povídat a když začne trošku poplakávat, tak tam jdu.Taky jsem četla, že většina dětí se v noci budí na kojení pouze ze zvyku. Takže teď se snažím jedno kojení odbourat a kojit pouze ve 3 ráno. Dnes to tak bylo a byla to pohodička. Pak spal Tomášek do 6:30.To víš, že si kolikrát říkám, jestli nedělám blbost a taky mám o Toma strach, když je tam sám, ale opravdu to tak je mnohem lepší.
My ještě byt moc nezabezpečujeme, ale budeme muset začít.
Teď si Tomášek dává pravidelnou siestičku a ještě po o-to všechno jsem ho musela naučit, ale zvyknul si a už je to naše pravidelnost, že ráno v 9 a ve 13 se na hodinku chodí spát.Pak je v 18 koupání, v 18:30 kaše a čaj a v 19 se jde spát. Nikdy jsem moc na nějaký pravidelný rytmus nevěřila, ale je pravda, že je to fakt dobrý.
Mějte se maminky moc krásně a nějak přečkejte ty vedra-a hlavně miminka ať je přečkají někde v příjemném chládku.
Papa
16. črc 2007 v 09:26  • Odpověz
Ahoj holky,
k tomu samostatnému spaní:mám stejné pocity jako Paula,ale souhlasím,že každé dítě je jiné.
Hanah,poraď jak jsi odbourala kojení.Tím že Vojta nechce čaj,tak nevím čím bych ho ošálila :frowning2:
Vedro je fakt ukrutný,dneska jsme byli většinu dne v nákupáku.Sice to není den podle mých představ,ale je tam fakt nejlepší klima.Vojta tam dokonce i spinkal.

papapa

P.S.ještě nezabezpečujem,ale pomalu začnem
16. črc 2007 v 18:41  • Odpověz
Ahojky,

no podařilo se mi to tak, že když se ve 12 v noci vzbudí ze zvyku na kojení, tak tam jen příjdu, pohladím ho a zase odejdu a čekám jestli usne.A když to po několikáté nezabere, tak ho nakojím.
Jinak mám najednou málo mlíka, takže ani pomalu nemám z čeho nakojit. Ale Tom naštěstí čaj chce. Vždy když mu dám, tak pije. Někdy teda málo a někdy vypije i 100 najednou. Nejvíc mu chutná broskvový, ale někdy mu dám jen převařenou vodu a tu taky chce. Snažím se, aby co nejvíc pil a ještě ho do toho kojím, ale to už jen tak 3x-4x denně a to pije tak 3 minuty.
Leama a zkoušela jsi obyč vodu nebo různé druhy čajů?Možná Vojtíšek patří mezi lidičky, co moc pít nepotřebují. Když si vzpomenu na sebe dřív, tak jsem nevypila ani litr denně a teď mi 4 nestačí.Ale musela jsem se to naučit.Jo a Tomášek nejvíc pije po jídle, po kaši i po mrkvi.
My teď trčíme doma a je to pěkný vopruz. Už nevím, jak Toma zabavit.Na zítřek musím zase vymyslet nové hry.
Tak se mějte krásně. Teď máme v bytě na teploměru 28,5 C, takže ze mě leje jak z v..a
Jdu si dát studenou vanu.
Papa
16. črc 2007 ve 21:30  • Odpověz
Nazdárek,
tak my máme taky jakž takž daný denní rytmus - kolem 9 a po obědě malá spinká, pak jdeme ven, po šesté hodině začínáme s kašičkou a koupním a po sedmé hodině už je malá nachystaná na spaní. Někdy usne hned, někdy ji to trochu trvá :slight_smile: A v noci se vzbudí většinou po půlnoci a pak až ráno kolem 4. Ale stejně pořád kojím a jak říká Hana, toho mlíčka už taky nemám tolik co dřív.
A k pití, malé čaj chutná a zkoušela jsem ji dávat i ovocné šťávy, ale to se moc netvářila, jen hruškovou, tu má ráda. :slight_smile:
Dáváte čaje normální nebo instatní?
My jsme včerejší den strávili skoro celý doma, tak jsem na chvilku dala malé na balkon vaničku, aby se mohla aspoň cachtat a moc se jí to líbilo! :slight_smile:
Jo a Hani, jak Ti dopaldy přijímačky, jestli to teda není tajné?? :slight_smile: :dizzy_face:
Mějte se moc hezky a neupečte se! papa :dizzy_face:
17. črc 2007 v 07:20  • Odpověz
ahoj mamči,
panenko nepřijali mě-zrovna dnes to přišlo.Ale bylo mi to jasný hned po zkouškách, když všichni odevzdávali počmáraný papíry a já jako génius-žádný výpočty, jen zaškrtané odpovědi a samozřejmě špatné.
Tom je nemocný,má rýmu a kašel.A před chvílí zvracel a nemohl se nadechnout. To je fakt k vzteku. Chytnul to asi v neděli. Šli jsme totiž do Tesca a jak byl zpocený z auta, tak asi ofoukl klimatizací.K Dr. jsem ještě nešla, uvidím zítra. Dávám mu sirup na kašel a nudle se snažím odsát, ale to se pere jeko lev.
Musím se vám pochlubit. Zkouším trochu fotit a skončila jsem na 1. místě ve fotosoutěži. Bylo tam 600 fotek. Tak jsem moc ráda.Dnes jsem dělala další umělecká fota-zaměřuju se na přírodu, květiny, houby, zvířata. Takže moje specializace jsou západy slunce, kapky rosy na květech a tak.Fakt mě to baví a dostala jsem k narozkám supr foťák, takže fotky budou ještě lepší.
Tomášek už spinká, v noci jsem ho slyšela v chůvičce, jak kašle. Dnes budu spát u něj v pokojíku, abych u něj byla kdyby něco.
Mamči mějte se hezky. Dnes nám prasknul teploměr-asi už se na ty výhně nemohl koukat. A teď v bytě máme 29C.
Ale venku začíná příjemně foukat, tak se jdu ochladit na balkon.
Papa :slight_smile:
17. črc 2007 ve 20:33  • Odpověz
Nazdárek,
Hani, tak to jsme na tom s tou školou stejně,takže příští rok znovu, ne? :slight_smile: :wink:
Tak ať je Tomášek co nejdřív zase v pohodě! :dizzy_face:
A k úspěchu s fotkou gratulujeme! Brácha je taky vášnivý fotograf a fotku měl dokonce v novinách už v 10 letech!
Tak u nás to na žádné ochlazení nevypadá! :frowning2: :wink:
Mějte se krásně! papa :dizzy_face:
18. črc 2007 v 07:35  • Odpověz
Ahojky,
panenko ještě nevím, jestli to budu opět zkoušet.Příjde mi, že čím dýl jsem doma, tak tím míň mi to myslí.
Tomovi je naštěstí už líp.V noci kašlal jen jednou. Dostal ještě sirup a myslím, že to bude dobrý. Takže k dr. nepůjdu.
Tady je zataženo a příjemně. Tak vyrazíme do města. Být ještě jeden den doma, tak mi z toho hrábne.
Ale to vedro mi docela vyhovuje, neboť jsem zhubla 6,5kg.Přispěly k tomu i nervy kvůli Matesovi a hlavně teď si k večeři dávám jen saláty, nejím vůbec sladké a piju tak 5 litrů. Takže sem ráda, protože se cítím líp a mám míň než před těhu-jupí :slight_smile:
Mějte se krásně, papa :slight_smile:
18. črc 2007 v 08:08  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.