• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Prosinec 2006

(Zamčená)
12. března 2010 
já chci nakoupit i pár klasických hadrových plín, dobře se do nich utírá, jinak budu používat papírové a samo zvlhčené ubrousky. Já myslela, že dám přednost induloně nebo belle, fakt nevím. Lahvičku koupím taky skleněnou, ale možná i plastovou.
Ano, až se udělá ložnice, vrhneme se na pokojík a nakonec vymalujeme chodbu a předsíň :wink: .
2. říj 2006 v 17:41  • Odpověz
Ahojky! Dasko, ta odsavacka je znacky Mendela (svycarska), nevim, jestli se v CR dostane. Je jen manualni, ale da se k ni dokoupit prislusenstvi, ze se da prestavet na elektrickou (to by ale pri me zrucnosti asi musel delat manzel :grinning: ). Nova stoji v prepoctu 600kc, ja ji koupila za 90 od jedne pani, co dostala jeste jednu darkem a ta ji vyhovovala vic. Ja bych tu el. nekupovala,nevim ani jestli pouziju tuhle, chtela bych kojit normalne a mam ji jen pro pripad nouze, kdyz bych mela nejake problemy, nebo musela sama z domu. Je to ale vyhoda, ze kdybych potrebovala, da se na tu el. prestavet a nemusela bych kupovat zase dalsi. No a hlavne jsem ji asi koupila proto, ze to byla tak vyhodna nabidka! :wink: Kdyz si pomyslim, ze nemame jeste spoustu dulezitejsich veci pro miminko! :slight_smile:
S tim odloucenim od manzela te lituji. Prvni tyden je vzdy nejhorsi, pak uz si clovek nejak zvykne. Ja teda nebyla bez manzela dele jak mesic a to jsem nebyla tehotna. Kdy ma prijet? A mas nekoho, kdo se o tebe stara, nebo jsi sama? Nechcete si nechat rict pohlavi detatka, kdyz pujdes na ten UTZ? Ja bych to nevydrzela! (jenze me to doktor mozna nerika schvalne, abych si nechala delat co nejvic UTZ.. :frowning2: )

Holky vy se mate, ze vam doktor predepsal magnesium. Ja trpela bolesti hlavy od zablokovane krcni patere a vubec nevedela co s tim, az jsem si metodou pokus omyl to magnesium vyzkousela a moc moc mi to pomohlo a ten muj blbej doktor mi to nemohl rict! :angry: .No jo, jeste ze mam vas :slight_smile: . Osvedcene "babske rady" jsou lepsi nez vsichni doktori :wink:

Lussius! Konecne te tu zase mame! Docela ti zavidim, ze jsi pribrala jen 8kg. Ja jsem momentalne na 12kg. Ale nastesti uz to nestoupa tak rychle. Mam trochu problemy s pohybem. Bydlime ve 4patre bez vytahu a pracku mame v pradelne ve sklepe, takze je pro me celkem horor porad chodit nahoru dolu. Brzy bude muset asi pradlo prevzit manzel :wink: .
2. říj 2006 v 17:46  • Odpověz
Lussius: take chci jit nakupovat pro male mimi, kosmetiku skoro zadnou jeste nemam, ale rikam si, ze je cas. Od kamarada lekarnika jsem dostala Weledu, kterou hodne doporucoval, nebot je to prirodni kosmetika. Je to kremik pro miminko, na oblicejik a telicko. Jinak Malajsie je vazne moc hezka, myslim, ze se miminku bude libit, az se tam po porodu odstehujeme. Planuji velke nakupy az tam, prubezne, nebot je tam vse k dostani. Maji tam velke drogerie, kde se da koupit volne prodejne leky jako v obchode, ale maji tam i lekarniky, kdyz potrebuje clovek poradit. Navic je to zeme, kde jsou hodne "children friendly", temer ve vsech restauracich maji detske zidlicky (az bude mimi sedet) a deti maji hodne radi. Neni nic neobvykleho, kdyz v restauracich mate kocarek, proste se na to divaji jinak nez tady. Tady to jeste porad neni zvykem a nekde se vam dostane ne prave vreleho prijeti. :angry: Uz mate nakoupene vybavicky?
2. říj 2006 v 17:46  • Odpověz
holky, ja nemam pro mimi niiiiiiiiiiiiiiiiiic! Jen obleceni od mamky a nabytek.
2. říj 2006 v 17:49  • Odpověz
To jsi na tom lépe, my pořád řešíme přebalovací pult. Nejsme schopni sehnat bílou komodu do koupelny :unamused:
2. říj 2006 v 17:59  • Odpověz
paula,nezoufej,to doženeš :wink: já jsem hodně nerozhodná (váha),takže mě veškeré vybírání trvá dlouho.. a taky nechci tahat penízky od manžela (ten bude platit domeček),takže něco po něčem si vybírám a dělám si každý měsíc radost. dnes jsem si objednala naprosto jednoduché damaškové povlečení bez vzorku a výšivky, bílé. mám radost, ty potištěné z polska co mají ve všech obchůdcích mě pro mimi moc neberou. myslím že jinak až na tu kosmetiku máme vše, jen vložky a prsenku pro mě. ju a dnes jsem se nechala od kamarádky přemluvit a přihlásily jsme se na 3 předporodní kurzy (porod,šestinedělí a kojení).takže vás budu informovat,když tam bude něco zajímavého :slight_smile:
paula a ty bys chtěla vědět pohlaví dítěte? co zkusit zajít za jiným gyn.jen kvůli tomu? utz si stejně platíš, tak proč ne? (pokud to jde)
s tím prádlem máš docela terno, nechápu jak můžeš přibrat 12kg když musíš lítat 4 poschodí? to se vážíš i s tím prádlem (mokrym) :grinning: ale co, to neřeš, kdo ví, kde ty kila máš a kdy se ti budou hodit ;) já měla dycinky bříško a už se mě ten špíček tam hodil a myslím i teď že byl fajn :wink: tak doufám že nebudu mít strie :angry:
dasha, o welede mam pocit tez ze jsem slysela jen same dobre, musim si najit mailik od kamaradky, kde me vypsala udajne tu nejlepsi kosmetiku.. za jak dlouho pojedete zpet do M.? v lete? nebo i driv? a je dobre pro mimi aby hned letelo? vis ten pretlak ap.? ale jinak ty vyhody tam jsou skutecne zavidenihodne.moc si to uzivej, resp.tady to nejak prezij,nez se tam zase vratite :slight_smile:
2. říj 2006 v 18:11  • Odpověz
No, my mame jen kocarek, ale jeste musime dodat autosedacku, postylku a prebalovaci pultik. I kdyz si rikam, jestli to na dva mesice ma cenu. Tak dlouho totiz planujeme byt v CR nez se vratime do tepla. No, ale neco koupit budeme muset... :frowning2:
2. říj 2006 v 18:12  • Odpověz
zuzi a v Ikea nemaji? meli tam bily prebalovak a myslim i komodu?
2. říj 2006 v 18:12  • Odpověz
co vim,tak mimi z porodnice musi jet v autosedacce domu.ale co takhle si to jen pujcit? na 2 mesice bych to asi tez nekupovala.. prebalovat muzes jen na stole.. a s tou rekonstrukci,to bych se do toho asi tez nepoustela! uzivej si pupik a neblazni s prestavbou, kdyz stejne zmizis :wink:
2. říj 2006 v 18:15  • Odpověz
Lussius má pravdu, taky bych to na dva měsíce nekupovala. V Ikea jsme nebyli, pravda, jen v Kice, a tam neměli :unamused: . problém je, že za to nechceme dávat 7.000Kč :unamused: .
2. říj 2006 v 18:19  • Odpověz
zkus mrknout zuzi na net, vařím večeři,takže tam nekoukám, měli tam změny od srpna.. ale www stránky mají docela slušný s veškerým sortimentem :slight_smile: a nemusíš tam ani jezdit,když mít nebudou..
2. říj 2006 v 18:21  • Odpověz
Dík moc, tak ať nepřipálíš, já dnes dělala guláš s houbami, celkem se povedl.
2. říj 2006 v 18:24  • Odpověz
mňamky :slight_smile: dělám jen lančmít s bramborem.sousedka má obchůdek v garáži a mívá moc dobrej.. koukala jsem na tu ikeu, ale též nemají.klasickou otevřenou skříň s přebalovacím pultíkem jo (hensvik),ale bílou komodu jsem nenašla..
2. říj 2006 v 18:30  • Odpověz
možná? zkus na výrobky Malm, když si dáš vyhledat "komoda" mají výběr několika barev...
2. říj 2006 v 18:33  • Odpověz
Komodu zkusím hledat zítra, ale díky moc. Lunchmeat miluju, tak dobrou chuť, určitě ho v týdnu udělám :slight_smile: . Tak zatím
2. říj 2006 v 18:36  • Odpověz
:slight_smile: taky ho můžu :slight_smile: ale gulášek taky :slight_smile: jo holt jsem žravá :grinning: ještě kdyby tak chtěl někdo vařit místo mě :grinning: papaaa, jdeme baštit..
2. říj 2006 v 18:38  • Odpověz
dasho, odkud je tvuj manzel? psalas myslim ze byl skot,je to tak? byla jsem jako au-pair rok ve scotlandu, nedalo Invernes u Highlands.. překrásný rok,bylo tam úžasně a ani moc nepršelo :slight_smile: určitě tam jednou zase pojedu.. tak ho pozdravuj..
paula, kdyz ti nebude chtit neco tvuj dr.predepsat, rekni mamce,treba ji to predepisou tady a ona ti to posle :wink: moje mati k dr.moc nechodi,kdyz neco potrebuje ona nebo nekdo,necha si to napsat od nejakyho doktora a hotovo.samo, ze zalezi co to je a pro koho.
2. říj 2006 v 19:09  • Odpověz
ahojky Zuzovi!Chces mit prebalovaci komodu v koupelne? A nebo jako sadu v pokojicku? Ja puvodne chtela v koupelne (praktictejsi kvuli vode), ale protoze jsme zadnou pasujici nesehnali, tak mame nakonec kompletni pokojicek.

Weleda je pry hodne dobra, slysela jsem na ni hodne doporuceni.

Lussius: asi zas tak casto neperem :grinning: , vazim se fakt bez pradla :grinning: :grinning: !! :grinning: S tim doktorem to nejak zvladnu, pujdu pristi tyden, tak uvidim, jakej bude. Ceka me UTZ a zeptam se i na to magnesium. Mamka brzy prijede, doveze me vzdycky hodne veci z lekarny, protoze je to tu drahe, tak bych ji mohla rict. Treba to neni drahe i bez predpisu, ne? Ja mam ted sumive tablety ktere se tu dostanou i v drogerii, jsou levne, ale sumive tab. by se pry v tehotenstvi nemely na zaludek,... tak nevim, me nevadi
2. říj 2006 v 19:44  • Odpověz
jo, Dasho, taky by me ciste teoreticky zajimalo, jestli nevis, jak je to s tim litanim letadlem s miminkem. Od kolika treba muze, jestli v autosedacce, nebo jak? A kolik to stoji? Nevis?
2. říj 2006 v 19:59  • Odpověz
Ahoj holky. Lussius: No manzel je ze Skotska, nedaleko od Glasgow. Je tam hezky, ale vazne zalezi na tom pocasi. Ja jsem tam byla v lete a bylo to docela drsny, jsem proste zvykla na teplejsi leto. Ale musim rici, ze priroda je tam uzasna a ze jaro, podzim a zima jsou tam v pohode. Jen v lete by mohli trochu "pritopit". Paulo: co se tyka letani, tak letat uz mohou i novorozenci, kteri jsou starsi 7 dni. Letani doporucuji ale az tak ve 4-6 tydnu, nebot miminka dychaji ten recyklovany vzduch, ktery vsichni vydechuji, tudiz riziko prenosu nejake infekce na miminko je vetsi. Kazda aerolinka to ma jinak, ale obecne plati, ze na vsech mezinarodnich letech je potreba mimcu koupit letenku, i kdyz vetsinou deti do 2 let neplati. Ale nektere aerolinky vyzaduji asi 10% z ceny dospeleho ticketu. Je dobre se pry preptat, jestli berou autosedacky na palubu, ale vetsinou jsou miminka v tzv. bassinetech, coz jsou takove hadrove postylky, ktere se pripnou na stenu a miminko v nich potom spinka. Vypada to docela pohodlne a alespon ma mamca na chvili volne ruce, pokud mimi spinka. Navic kazde mimi bud musi mit vlastni pas, nebo musi byt zapsane v tvem, pokud jsi ho mela vydany do srpna tohoto roku. Ty nove biometricke uz neumoznuji zapsani mimi do tveho pasu, takze kazde baby musi mit svuj vlastni pas. Nejak moc se netesim, az budu muset poprve letet. Snad to do te doby budu s mimcem uz umet... :frowning2:
3. říj 2006 v 06:23  • Odpověz
Dobré ránko, díky za tipy, dnes letím k ségře, takže se k mejlíku nedostanu, ale slibuji, že se podívám, co nejdřív, jste na mě moc hodný :wink: . Paulo, přebalovací pult potřebuji jak v koupelně, tak i v dětském pokoji, tam už to mám vymyšleno, ale koupelnu stále ne :frowning2: , nechci malou přenášet po koupání do pokoje, to je v našem bytě celkem nepraktické. Už musím pádit, ale brzy se ozvu, ještě jednou moc díky, i Lussius, hned jak to půjde, tak se na to mrknu. Pa a hezký den, ikdyž u nás dosti zamračený a deštivý.
3. říj 2006 v 09:37  • Odpověz
Ahojky...Myslítě, že bych se mohla k vám do diskuze ještě přidat? :wink:
3. říj 2006 ve 12:52  • Odpověz
se ví, vítám tě mezi námi :slight_smile: jak se cítíš maminko? a už máš výbavičku? (jestli nejsem moc napřed,jelikož myslím že už brzy budeme mít "vše") :stuck_out_tongue_closed_eyes:
3. říj 2006 v 16:05  • Odpověz
dáško, jak je tady v praze?už jsi se pustila do stavění? máš pravdu,že teplejší léto bych tam též uvítala, ale ta mírná zima mě to vynahradila a tak úžasný podzim a jak krásné nebe tam bylo atd..v glasgow jsem též byla na výletě,a kromě "Mekintoše" mě tam nic moc nezaujalo.holt se omlouvám,jsem víc přírodní člověk než na města a velkoměsta :rolling_eyes: s tím letadlem to je docela zajímavé,co? to jsem netušila.ale stejně bych s mimčem tolik nespěchala (možná).
paula, tak to s dr.zvládni,magnésko není drahé,já doplácela 74,-Kč na magne B6-je fakt dobrý a to si myslím že sem ho platila celý beztak sama.a myslím že i křeče v nohou i tvrdnutí je o dost mírnější..
holky, teď mě tak napadá,jste pojištěný u nás, nebo v cizině?
zuzi, koukám jak máš promyšlené koupání.. sama ještě nevím kde vůbec dáme vaničku.. :confused:
mějte se pěkně a odpočívejte :slight_smile:
3. říj 2006 v 16:17  • Odpověz
No cítíme se fain... Z výbavičky už něco "málo" máme a teď už jenom vymýšlím, na co jsem zapomněla :cry: Jediný,co nemáme je snad autosedačka a postýlka,kvůli který se s přítelem teď pořád "dohadujeme" Jinak mám už snad tak nějak vše doma nebo slíbeno a objednáno :wink:
3. říj 2006 v 16:33  • Odpověz
msunny prima že nemáš žádné větší potíže :slight_smile: jaký máte kočárek, honem se pochlub? my už též máme kočárek,roan maritu a k tomu bude i autosedačka a zimní fusak,i sporťák.jsem ráda že už to později nebudu muset řešit a vše nahodím na jednu konstrukci :sweat_smile: tak si to rozdělte - on autosedačku a ty vyber postýlku :wink:. mě do toho naštěstí manžel nekafre,jemu je to jedno,zato mu záleží na jméně a je neústupný.. máš už užší výběr postýlky? a co jména? máte už jasno? :slight_smile:
3. říj 2006 v 17:31  • Odpověz
Většinu věcí "dědím",ale aspoň nemám tolika výdajů.Kočárek budu mít od sestřenky, ale jsem pověrčivá,takže mi ho přivezou až po porodu.Fusak jsem si minulý týden přivezla z čistírny,ten je ještě po mě :slight_smile: Myslim,že nemá cenu mít všechno nový,jen abych se tím mohla chlubit...No se jménem to bylo taky šílený...Sice se neangažoval,ale o to to potom bylo horší-vždycky když jsem něco vymyslela, tak jsem slyšela jen, jak to dítě bude hrozně trpět,že to zná od mámi(je to učitelka :unamused: ) Holčička bude Terezka a kluk asi po tátovi Honzík-i když já bych radši Dominika... A jak se bude jmenovat vaše štístko?
3. říj 2006 v 19:51  • Odpověz
taky kočárek doma nemáme, co kdyby na tom něco bylo :wink: někdo sice říká že nic nemá být doma, ale to snad ani nejde, z toho bych byla asi nervozni :grinning: .
ja mám většinu teda noveho, byt jsem se tomu branila, ale budeme mit prvni miminko v rodine (z obou stran),takze tudy nam nikdo nic nepuci, spis pomahaji kupovat a pratele maji vse bud pujcene nebo to hned otocili do bazaru kuli financim.pujcene mam jen hadriky, ktere asi stejne potrebovat nebudu, ale treba jo :slight_smile: a sestrenice me pujci monitor dechu, coz je bezva, to by bylo tez dost penizku :slight_smile:
se jmenem taky nic moc,co? je to nahouby, člověk se snaží a drahá polovička jen ohrnuje nos. my dívčí ani moc nemáme, klučina bude nejspíš Honza (manžel je Vašek,takže jenda a venda:wink:, já bych raději vaška nebo bych i tomáška,filipa,martina.. vašek jen Honzu,takže s tím asi nic nenadělám :fearful:
kdy jdeš na kontrolu? říká ti dr.vždycky míry a váhy dítka?
3. říj 2006 ve 20:40  • Odpověz
No oblečky mám taky nové,dokonce mi mamina přivezla z dovolené Nádherný přízový dupajdy s kabátkem...Monitor dechu teď vybíráme,ale dohadování na dálku není nic moc-já totiž bydlím v Táboře a přítel v Plzni,takže taky výborný!
No s těma jménama mě to fakt štve...holčičku jsem chtěla taky jinak-Viktorku(Natálku,Elišku,Nikolku...),ale taky mi jí zamítl,ale aby sám něco vymyslel,to né! Navíc to skloubit,aby neměl/a svátek a narozeniny moc blízko u sebe.
Jenom s tím jménem pro holčičku,nechci strašit,ale známý se stalo, že jí pokaždé na ultrazvuku pohlaví měnily,nakonec jí řekli, že budou mít holčičku a mají Ondráška... My máme "spočítanou" holčičku, tak jsem na to zvědavá-taťka/dědeček vypočítává podle rodných čísel a počtu dětí/potratů...Ale jak, to vážně netuším,ale vždy to vyšlo,kromě jedné výjimky :slight_smile:
Zítra jdeme na ultrazvuk,tak se těším, že budem mít fotečku,minule když jsme tam byly, tak jim nešla tiskárna :frowning2: Jinak mi doktor míry neříká,jen poslechne srdíčko a zkontroluje hrdlo...
3. říj 2006 ve 22:56  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.