• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Prosinec 2006

(Zamčená)
12. března 2010 
holky vy sem ale pisete prispevky. radeji piste jaky maji ditka bobek nez toto.je me z toho do place.. je to psycho. jestli se nekdy s nasim martaskem neco stane,tak me budete nosit uz jen buchty do blazince. to bych nerozchodila.

vachovka to mě připomíná, jdu ještě nachystat flašku na noc.zkusím mu místo prsa dát cucnout čajík..

díky a dobrou..
17. srp 2007 ve 21:57  • Odpověz
Nazdárek,
Lu, tak na výlety jsme chodili každý den tak kolem 6 až 10 km, ubytování jsme měli ve Špindlu a měli jsme apartmán, takže jsme si i vařili. Jinak to tam byla fakt super! :slight_smile: Jo a ZOO je bezva nápad, takz už jsem tam nebyla ani nepamatuji! :wink: A malá mi taky pořád usíná jen u prsa, ale naštěstí doma už se nebudí tak často jako na dovolené a hlavně mi nevadí ji vracet do postýlky.
A k rajčatům, mamka mi říkala, že mám malé dávat jen tu dužninu bez slupky a bez peciček, tak nevím. :wink:
Hezký víkend a opatrujte se! :slight_smile:
18. srp 2007 v 09:21  • Odpověz
Lu, takze ovoce davas syrove? Ja myslela, ze se musi prvne varit (jablka,hrusky a tak)
Laura taky neusne bez prsa. Pres den nekdy v kocarku, ale vecer, nebo v noci, kdyz se vzbudi, tak ji neoblbnu nicim. Budi se porad jako hodinky po 3 hodinach.
18. srp 2007 v 10:52  • Odpověz
panenko tesim se na fotky :slight_smile: a na vylet do zoo :sunglasses: jj,jdu na ty rajcata.dycinky kdyz jsem dole, tak na ne zapomenu..
paula ja myslim ze syrove ovoce je nejlepsi a ma nejvyzivnejsi hodnotu. jen nedavam jahody,ma moc zrnicek jednak a pak pry muzou byt alergicke..
diky za uklidneni, ze deticky stale usinaji u prsa. vcera jsem psala s kamaradkou, ma 18-ti mes.devcatko a ta tez 2h.usina.uz teda bez prsa,protoze ho brzy prekvapive nechtela, nahradili to cajem. sem to vecer taky zkusila, kdyz se probudil, dostal flasku, napil se, ale po prsu se stejne sapal a usnul u nej uplne hned bez napiti. tak uvidime, treba brzy usne i jen u te flasky :grinning:
mejte se krasne, pujdem asi na prochajdu... paa
18. srp 2007 ve 13:29  • Odpověz
Ahoj mamči,
tak se hlásíme. Domů jsme přijeli sice už ve čtvrtek, ale než jsem se prokousala hromadou špinavého prádla, tak jsem ani neměla na nic čas.
U nás není nic nového, Tom se zvedá, pořád ho musím mít na očích. Už udělá pár krůčků kolem sedačky (když se jí drží). S úspěchem chodíme na nočník. A taky je to pěkný vztekloun. Vždycky začne tak srandovně funět. Někdy se uklidní, ale někdy vybuchne jako sopka.
Panenko jak jsi psala ten příběh-je to hrozné.Já mám o Toma úplně panický strach. Už jsem i přítelovi říkala, že snad budu muset jít k psychiatrovi, jinak se z toho zblázním.Pořád koukám, kde by mohlo číhat jaké nebezpečí. Ted to naše 5. patro a dva balkony-no to si umíte představit, co mě asi napadá. Když Tom usne, tak ho pořád chodím kontrolovat-přítel už mi říká, že bych se měla uklidnit-ale je to tím co se mu po narození stalo(už jsem to tu psala).
Jinak spinkání teď jde Tomovi přímo ukázkově. Usne v 19-bez dudlíku, bez pláče, pak se vzbudí mezi 2-5 a pak spinká do 7-8. Na tyhle chvilky jsem čekala 8 měsíců a je to paráda. Konečně se můžu vyspat.A po probuzení si cca 45 minut sám krásně hraje.Přes den spí jen od 10-12 a pak jen chviličku odpoledne. A mezi tím jen leze, zvedá se, prozkoumává.Takže večer je opravdu hodně unavený.Někdy je při večeři už protivný.
Z chaty jsem si přivezla jablka a udělala jsem přesnídávky-jablečné a jablečno-mrkvové. Moc mu to chutná. Kojím už jen 2x za 24 hodin.
Ve čtvrtek nás čeká poradna, jsem zvědavá na Tomovi míry, ale je to opravdu velký jedlík.
Tak to je asi tak vše.
Mějte se krásně, papa :slight_smile: :dizzy_face:
19. srp 2007 v 19:07  • Odpověz
Ahoj maminky:
vitejte z dovolenych a z chaticek.
Lu: my take jsme zacali davat syrove ovoce, ohromne ji to bavi, treba jsem zkousela vcera v restauraci sladky meloun - zeleny, moc ji chutnal. Ona to sice jen zuzla, ale zamestnava ji to docela dlouho (uz jsme ji dokonce posadili do vysoke zidlicky pro mimca, je to mnohem lepsi, clovek se alespon v klidu naji).

To same delam s jablkem a banan ten ma nejradeji. Ten ji ale radeji davam sama rozmixovany, nebot dela vsude skvrny. Take vcera poprve zuzlala breadstick (jsou to takove organicke tycinky, ktere jsou vhodne pro mimi), ten ji chutnal nejvice. Jinak jogurty a ruzne zeleninky papka jako o zavod, jen ji asi budu muset chvili davat neco jineho nez mrkev a sladkou bramboru, nebot se mi zda, ze je jeji ton kuze docela do zluta, tak mam strach, aby nemela prebytek betakarotenu.

Jinak dneska jsme meli prvni noc, kdy se mala nevzbudila na krmeni pres noc. Vydrzela do 6 do rana a pak jeste zabrala dalsi dve hodinky. Kdyby to takto bylo porad, tak bych se vubec nezlobila... :wink:

Posledni dobou vsude smejdi, je desne pohybliva, jeste nechodi, ale leze jako o zavod, umi si sednout a znovu leze, no clovek uz ji musi opravdu hlidat. Nejvice ji to ale bavi v bazenu, v detskem si pochoduje sama (je v takovem tom zachranem kruhu pro mrnata) a ve velkem by take nejradeji sama, ale tam na ni davam vice pozor. Koupani vecer ve velke vane take miluje, dokonce se naucila sama vytahnout spunt, tak z toho ma desnou legraci.

Akorat uz to neni takove to miminko, ale mam pocit, ze za posledni mesic strasne vyrostla. :slight_smile:

Holky, delate si vlasni zeleninky, nebo kupujete? Ja porad jeste kupuji sklenicky, ale uz se chystam, ze ji take zacnu delat svoje.
20. srp 2007 ve 02:53  • Odpověz
ahojek sluníčka :slight_smile:
už se nás tu opět schází víc, hned je tu veseleji :slight_smile:
hanah moc ti přeji že se konečně vyspíš a Tomášek spí tak krásně. pro nás je to skoro provokace :grinning: Martin by i spal, kdybych mu nechala v puse prso.. teď má fakt období kdy je na mě dost závislý. je to holt mazel. dokud mě nevidí, tak i u ostatních je v pohodě, běda jak se ukážu, ozvu.. snad ho to brzy přejde..
hanah neboj,nic hrozného se nestane, máš to ošetřený a vše zabezpečený :slight_smile: nějakou tu bouli musí mít snad každý jednou a ostatní bude v poho :slight_smile:

dasha ja mam nakoupené skleničky, tak ty pomalu vyjídáme,přesnídávky došly, takže mě brácha přiveze jablíčka z chalupy a budu vařit přesnídávky :slight_smile: zatím máme čerstvé ovoce, tak dávám čerstvé. taky to rozžmoulává,je to legrační :slight_smile:
dostal už i kousek rohlíků, bio špagety, aspoň ho to zabaví na nějakou dobu :slight_smile: vše v něm zmizelo bez problémů. docela začíná fakt pěkně baštit i pít náš koblížek :slight_smile:

no nic, musím končit, pádím do města.. zatím ahojek a krásný den všem, Lu
20. srp 2007 v 08:26  • Odpověz
ps.Dasha annabella je vážně moc šikovná,vytáhnout špunt, to je už fakt dobrá :slight_smile:
20. srp 2007 v 08:28  • Odpověz
Ahoj maminky,

Lu já uspávala Toma u prsa jen párkrát a učila jsem ho, aby usínal sám a teď se mi to krásně vrací.Prso už ani moc nechce a když už mu ho dám, tak mě někdy kousne a to pěkně bolí. Dnes se mi sápal na ruku a kousnul mě do prstu až mi tekla krev-je to šelmička.
Dnes by spal celou noc, kdyby mě moje paranoia nepřiměla se jít na něj v 5 podívat. Vrže nám v pokojíku podlaha a to ho vzbudilo. Tak jsem ho nakojila, pak si sám do 6-ti hrál a pak ještě do 8 usnul.To je opravdu paráda a přeji Vám, ostatním maminkám, aby Vaše dětičky začali taky tak krásně spinkat :slight_smile:

Lu to ovoce dáváš Martínkovi teda celé? Já dávám zatím jen banán a mrkev-vše rozmixované. Už asi zkusím i něco jiného.

Dasha já dělám svoje a kombinuju to s kupovanými. Dělám kuřecí s mrkví, bramborou a petrželí a pak kuře, rýže, květák, trošičku pórku, kapustičku a mrkev.Kupované dávám telecí. Aby Tom nejedl jen kuře. Taky mám doma králíka, tak mu ho taky udělám. A dělám i ovocné přesnídávky. Příjde mi, že ta domácí strava je lepší, ale je s tím víc práce.Kdyby mi Tom každý den od 10-12 nespal, tak bych to asi moc nestíhala, když za ním furt běhám po bytě.

Už se těším do poradny, protože jak má Tom očkování na TBC, tak se mu tam udělalo velké červené kolo. Vždy když je teplo, tak se mu to tam udělá. Doktor vždy řekne, že je to v pořádku, ale už je to 8 měsíců, tak mi to přijde trochu divný, že má pořád reakci nebo co to je :confounded: .

Mějte se mamči krásně, dnes slavíme 8 měsíců :wink:

Papa :dizzy_face:
20. srp 2007 v 10:13  • Odpověz
Ahoj maminy,

hlásíme se s aktualitami.72,5 cm a 8 440g.Je to už buclík proti tomu jaký byl pořád chroustík :slight_smile: Taky jsme se od dr.dozvěděli nějaké rady.Mimo jiného,taky že bych měla vynechat noční kojení.Kvůli zoubkům.Že prý nemají mít v noci sladké,v jakékoliv podobě(čaj,šťáva,mléko...) a mají alespoň 10hodin odpočívat.Nikdy jsem to neslyšela,ale logiku to má.Taky dostal fluor a mám je čistit.Co mě moc nepotěšilo,poslechem mu našla šelest na srdíčku,tak jdeme v září
na kardio.Pý se nemám bát,že prospívá atd.,je to jen pro jistotu.Ale znáte to,přece jen se o ty naše drobečky bojíme :frowning2:
Taky dostal poslední třetí dávku očkování,tak snad to bude bez reakce.

Lu:rajčata mu dávám syrové.Jen bez slupky a bubáků :slight_smile: Dávám mu do pusinky malé kousky a on je tak dlouho převaluje a žmoulá,až je sní.Ale chutná mu to moc.K tomu ještě suchý chleba a je to jeho oblíbená svačinka.Má to až za ušima,ale spokojenost :slight_smile:

Dasha:Anabelka je fakt šikovná-ten špunt...

Já nevařím,ale dávám skleničky.Je to pohodlné a bio.Ale chystám se,že začnu kuchtit.

Hanah:to usínání závidím.U nás to bez prsa taky nejde.Jen včera mi usnul v křesílku při kaši,téměř se lžičkou v puse...Byl tak roztomilej...Vojta totiž před den spí strašně málo,dohromady možná 2hodiny.Kolik vám tak děti spí?

Mějte se hezky a zatím papapa,jdu spát...Dobrou.
22. srp 2007 v 00:17  • Odpověz
Nazdárek,
Hani to vaše usínání taky závidím!!!! :wink:
Leama, malá už toho teď přes den taky moc nenaspí, dopoledne pokud jsme doma tak půl hodinku, po obědě někdy hodinu, ale pokud jsme venku, tak spí dýl. Ale večer už je dost unavená, ale stejně po kaši chce ještě mlíčko a teprve u něho usíná.
Taky už jsem zkoušela syrová rajčata a malé chutnala, takže začnu dávat častěji. A taky jsme byli v poradně, máme 69 cm a 8,55 kg. A zuby pořád ne a ne vylézt! :slight_smile:
Mějte se krásně! papa
P.S. Lussi, tento týden to na ZOO moc nevypadá ani není nic moc počasí, že?
22. srp 2007 v 06:55  • Odpověz
Ahoj maminky,
k tomu usínání jsem si nastudovala moc hezký, ale trošku brutální článek a začala jsem to praktikovat a fakt to zabírá. Našla jsem ho myslím na miminko.cz, ale nejsem si tím moc jistá.Dnes se Tom vzbudil 2x, jednou jsem ho jen pohladila a spal dál, ale to jedno noční kojení mu nechci odepřít.

Leama: to s tím srdíčkem mi je líto, ale určitě to bude v pořádku. Ty zoubky jsou moc zajímavý, to jsem netušila. Já Tomovi čistím zoubky každý den, ale jen kartáčkem, ne žádnou pastou. Koupila jsem v DM za 80,- ty 3 ks na učení a Tomovi se to moc líbí. Vždycky si proti sobě sedneme a čistíme si zuby společně a on se mě snaží napodobovat.Pak mu je začnu čistit já a to pěkně drží. Klube se mu několik zubů najednou, tak je mu to příjemný. Včera nějak špatně upadl a tekla mu z dásničky krev, tak jsem si říkala, že si snad ty svý piďi zoubky nevyrazil.Ale je to v pohodě.

Teda Vaše dítka jsou šikovná na papání ovoce a zeleniny. To jak dám Tomovi kousek něčeho na žmoulání, tak to plive a tváří se na pozvracení.Prostě chce všechno v kašovité konzistenci.Ani ze sušenek nebyl nadšený.Ale zuby už má, tak ať hezky kouše :wink:. Zkusím ty rajčata. Na balkoně si je pěstuju, takže bude hezky baštit.

V září letíme s přítelem na 4 dny do Londýna a Toma necháme tchýni. Snad to tu spolu zvládnou.Ale nevím jak to zvládnu já-závislačka na svém dítěti.

Mamči mějte se krásně, papa

:slight_smile:
22. srp 2007 v 08:09  • Odpověz
Ahojky,

Hanah,to jsi statečná s tím odletem.Já řeším,že chci jet na konci listopadu na víkend cvičit a už teď přemýšlím,jak to provedu a to už mu bude skoro rok.Co udělá tchýně s kojením?A vůbec jsi dobrá,že ho necháš tchýni,to já jen v krajním případě :frowning2: :slight_smile:
22. srp 2007 v 08:54  • Odpověz
ahojek Maminky :slight_smile:
hanah gratulujeme k 8.měs :slight_smile:
panenko zoo bych nechala na příští týden, snad bude zase líp. čt. už nemůžu, ostatní dny snad v pohodě.
koukám jak vám dítka pěkně prospívají.. :slight_smile: to je moooc dobře :slight_smile:
hanah nic si z toho nedělej,martin se taky dávil a kousíčky ne a ne zbaštit, a pak to nějak zlomil :slight_smile: takže teď mu dávám měkké ovoce bez slupky a jadýrek, on si to ukousne a papká :slight_smile: je to úžasný :slight_smile: ten Londýn jsi dobrá, já bych do toho nešla, asi bych se bez Marťáska zbláznila. navíc bez kojení by se zbláznil i on :grinning: taky jsem ho učila a už uměl sám usínat v postýlce, ale po dovolené na chalupě ne a ne opět usínat sám. včera 15min. řval v postýlce, opět jsem to nevydržela a uspala u prsa.. má teď na mě závislácké období, tak ho nechci moc trápit, ale ať si taky zvyká..
hani ten rituál nám napiš, třeba nám ostatním pomůžete :slight_smile:

no nic, martin usnul, jdu toho využít, pak bych nic už nezvládla :grinning:
papaaa
ju a prý dle testů jsou skleničky údajně výživnější a lepší jak vaření! nejkvalitnější by mělo být Hami a Hamánek.. ale test jsem neviděla,je to zprostředkované..
Leama neboj, Vojta bude v poho, uvidíš že testy vyjdou dobře. budeme vám moc moc držet pěsti a myslet na vás..
22. srp 2007 v 09:17  • Odpověz
No taky jsem si to pořád rozmýšlela, ale nakonec jsem si řekla, že už je to velký kluk a zvládneme to-jak on, tak já :sweat_smile:.
Že ho bude hlídat tchýně, tak z toho taky nejsem nadšená (zvlášť po tom, co jí spadl z postele), ale nemáme jinou možnost. Ale budou u nás, takže by to mělo být OK.
S kojením to bude tak, že mám v mrazáku trochu mlíka a začnu si ještě odsávat a bude mu ho dávat jen 1x v noci.A já si budu muset vzít odávačku abych to tam neprotrpěla s prsama velikosti melounů.

Teď jsem Tomovi dala ke sváče sušenky a trochu se dávil a pak z toho brečel jak pominutej-chudinka. Teď spinká.

To usínání je o tom, že když dítko začne brečet, tak se má nechat a chodit do pokojíčku v rozmezí 5-10 minut.Vždy ho jen pohladit, dát mu dudlík nebo hračku a zase odejít. V žádném případě nevyndavat z postýlky, protože si zafixuje pláč-vyndání z postýlky-kojení-takže pro dítko je to paráda a utvrzuje se v tom, že řevem docílí čeho chce. Je to hodně o psychice jak dítka, tak hlavně maminky. Mě to taky ze začátku rvalo srdce, ale trvala jsem si na svém. Cca za 3 dny už by dítko mělo pochopit, že večer se chodí spinkat po maminčině pohlazení. To samé když se v noci často budí na kojení. Jo v noci je to pak o nervy a chce to, aby se na tom podílel i taťka, protože mamka by byla moc unavená. Je fakt, že většina dětí se v noci nebudí hlady, ale ze zvyku, takže ten zvyk se musí přesměrovat na to, že v noci se má spinkat bez papání. Tom se mi taky dřív budil v přesně dané hodiny a já si myslela, jak není hladový. Ale chtěl si jen pocumlat prsíčko. Takže to chce být hodně psychicky odolná, protože pak je to boj kdo s koho.
S touhle metodou se má začít v šestém měsíci, takže si myslím, že čím dřív teď začnete, tím to bude lepší. Protože naše dítka začínají mít vlastní rozoumek a pak to asi bude těžší a těžší.
Tak to je vyčerpávající přednáška, snad vám to alespoň trošičku pomůže :slight_smile:
22. srp 2007 v 09:48  • Odpověz
Ufff,to teda bude dřina :wink: Vojta se vzbudil ráno ve tři a já mu zkusila dát jen čaj,to bylo rodeo.Ale budu to muset vydržet.Hani,přednáška byla určitě přínosná :slight_smile:

My se s vámi na 14dní loučíme,mějte se moc hezky.Budeme v Kamenici nad Lipou,máme tam letní byt :grinning: (půjčený od kamaráda).Papapa a už se zas na vás těšíme,Lea a Vojtíšek
22. srp 2007 v 10:01  • Odpověz
Krásně si to užijte, pa :dizzy_face:
22. srp 2007 v 10:38  • Odpověz
Hani, vypadá to jednoduše, ale teda nevím, jak to u nás dopadne, no zkusíme to! A s tím Londýnem Tě teda obdivuji, já bych malou tchýni nesvěřila na tak dlouho ani náhodou! :slight_smile:
Lea, hezkou dovolenou!
22. srp 2007 v 11:27  • Odpověz
ahoj holky!
Tak ja bych teda na tuhle metodu nemela. Uz me to ani nevadi, ze Laura usina jen u prsa, vzdyt driv to bylo horsi. Delam vsechno proto, aby neplakala zbytecne a byla spokojena. Vsak to obdobi nebude trvat dlouho a az bude vetsi, vyvinutejsi, tak se to zase lepe odnauci, protoze to pochopi. Myslim, ze by ted asi tezko pochopila, proc ji maminka nenecha usnout u prsa a necha rvat. Navic sami autori teto metody priznavaji, ze i kdyz se ji dite nauci, tak to muze zase "zapomenout!" napr. kdyz je nemocne, rostou zuby atd... tak v noci place a zase se nauci na utisovani.
No ale pokud na to mate, tak nic proti... Verim taky, ze nektere deti jsou klidnejsi a pokud je polozite do postylky a jen pohladite, tak si jen tak stezuji. Ale vim, ze kdybych to ja udelala Laure, tak by rvala a rvala a pekne dlouho a to nechci udelat ani ji, ani sobe (ani sousedum :grinning: ). Ja si to ted fakt uzivam, ze po vsech problemech mame tak klidne souziti a necham ji i spat bez vycitek u me v posteli. Chtela bych, aby mela klidne a spokojene detstvi. Pry kdyz se miminka nechaji dlouho plakat, tak z toho pak muzou mit problemy pozdeji, vzdyt nikdo nevime, jak presne lidsky mozek funguje a i kdyz si myslime, ze si to nepamatuji, prece se to tam muze nejak ulozit. Vzdyt miminka placou, kdyz jsou vystrasena, nespokojena a ne proto, ze by nas chtela vyuzivat. :wink: :slight_smile:
Tak jsem jen chtela rict svuj nazor k teto metode, aby jste taky slysely opacny nez ma hannah a nestresovaly se, kdyz to treba u vas nepujde tak jako u ni.
Hannah, nic proti tobe, muzes byt stastna, ze vam to tak funguje, to my se jeste nacekame. Jen abys me spatne nepochopila, napsala jsem jen svuj nazor k te metode.
Lea, ty se teda mas dovolenou! Pekne si to tam uzijte! Laurinka pres den taky nespava vice jak 2-3 hodiny. Spava jeste 2x, jednou dopoledne, jednou odpoledne a nekdy i 3x kdyz se brzy rano vzbudi.
Lussi, to o tech testech jsem taky slysela, dokonce jsem i nejaky nemecky videla. Jsou ty sklenicky vsechny bio a prisne prezkousene. Kdyz zeleninu koupis, tak je tam pry mnohem vic pesticidu. Ja taky hodne kupuji, ale neco i varim (vetsinou brambory a cuketu). Tady v Nemecku snad nikdo nevari, kdyz jsem se o tom bavila, divali se na me jak kdybych spadla z Marsu, ze se da detem davat taky neco jineho nez sklenicky :grinning: :grinning: a hrozne se divili, jak to vubec zvladnu, neco sama uvarit. Tak jsem jim vysvetlila, ze se to jen uvari a pomixuje :stuck_out_tongue_closed_eyes: desne slozity, ne?! :wink: Ale az zacneme s masem, tak mi to taky pripada jednodussi koupit, prece nebudu varit nejaky pidi kousky masa a kdyz toho udelam vic, tak bych to zase musela zamrazit a uz to stejne nebude cerstve, jako ta sklenicka. :wink: Navic ani nevim, kde bych kupovala bio maso a myslim, ze by to bylo silene drahy. Bio brambory, nebo mrkve, to jeste jde. Chystam se kupovat i bio vejce. Sklenicky zadny s vejci nejsou ne?
Jo a predstavte si, jak jste psaly o tom boruvkovym Hamankovi, ze detem moc chutna, tak tady v Nemecku je asi 6 firem s detskou vyzivou a zadna nema boruvkovy sklenicky :frowning2: jen lesni ovoce :stuck_out_tongue_closed_eyes: tak si je snad budu muset nechat vozit z ceska nebo co??? Ty nemecky deti jsou chudaci.
Tak jsem se trochu rozepsala. Mejte se vsechny moc hezky a at vam miminka delaji jen radost!
22. srp 2007 v 16:01  • Odpověz
Paula, jasně že beru Tvůj názor. Co maminka, to jiný názor :wink:
22. srp 2007 ve 20:11  • Odpověz
Ahojte.
Tak my sme tu metodu zacali praktikovat uz v 5.masiaci a chvilu to fungovalo ale potom sme sli na Slov. tak to padlo lebo som ju nechcela nechat plakat v cudzom prostredi.A teraz by to podla mna nefungovalo aspon na moje dite lebo akonahle sa zobudi hned stoji v postielke.Dnes som ju tam nechala plakat a tak strasne kricala ze sa az zajakala.A manzel k nej prisiel a tak mu jej bolo luto jak place ze az jemu bolo do placu.

Hanah obdivujem ta ze nechas maleho tchyni.Ja najdlhsie na 6h viac nie. :confounded:

Lea tak si uzite tu dovcu.pa
22. srp 2007 ve 21:58  • Odpověz
Ahoj holky, tak jsem si precetla, co je noveho. Musim rici, ze se priklanim k nazoru Hanah. Alespon tak jsem to cetla ve vsech moznych knizkach od zkusenych doktorek, zdravotnich sester a konecne i zaslouzenych maminek. Vsechny se vetsinou shodovaly na tom, ze je dulezite zahajit tzv. BBC (baby boot camp - takovy vychovny proces) a naucit miminko, aby se samo dokazalo uspat. Zni to divne, ale souhlasim s nazorem, ze spanek je dalsi vec, ktere se miminko musi naucit. Rozhodne nedoporucovali spat v jedne posteli, usinat spolecne s miminkem, kdy maminka musi detatko uspavat v naruci, houpat apod.

Ja sama mam takovou zkusenost, snazila jsem se, aby mi mala spala pres celou noc. Toho jsem zatim nedocilila, nebot se budi hlady a chce napit. Nekolikrat se mi podarilo, ze prospala celou noc, ale to byly bohuzel zatim jen nahody. Od konce 6 mesice navic spinka ve svem pokoji a od te doby je to mnohem lepsi jak pro nas, tak pro ni. Vecer usina sama, odpoledne a dopoledne take. Vetsinou se to obejde bez place, jsou dny, kdy chvilicku zacne plakat, ale to jsou spise ojedinele epizody.

No zalezi kazdopadne na kazde mamince, ja treba verim tomu, ze ty nase miminka (nam je dneska 8. mesicu, to je neuveritelne, jak strasne to leti), uz moc dobre vedi, ze kdyz zaplacou, tak se jim okamzite dostane toho, co vlastne chteji. No a pak toho obcas zacnou i zneuzivat.

Jak rikam, je to na kazde mamince individulne. Kazde miminko je navic jine, kazde to snasi po svem.

K tem sklenickam. Take zatim kupuji jen organicke, ale ted se chystam varit si sve vlastni. Musim si koupit chytrou knizku a zacnu. :wink: Mejte se vsechny moc krasne.
23. srp 2007 ve 02:44  • Odpověz
ahojte,
ju to se nám rozvinula diskuse :sunglasses:
hanah díky za metodu. dá se říci že jsem ji aplikovala cca po 6ti nedělí a marťáska naučila usínat samotného. jenže na té chalupě se to zvrtlo, a jak si začíná uvědomovat sám sebe, těžko těžko se to vrací zpět.jednak nevydržím ho nechat křičet (přijdu pohladím atp., ale jakmile odcházím, ten by snad umřel tím křikem co spustí :angry: ) a v noci jsem se přistilhla že jsem ještě větší slaboch a jakmile zavrní,chystám prs. tak aspoň to eliminuji a už vyčkávám a snažím se opět utěšovat. věřím že se spát opět naučí, ale holt to nebude ze dne na den. :slight_smile: půjdeme na to podle hanah, ale pomalu :wink:
hanah zkus dát Tomískovi červený melou! ten jde pěkně rozmělnit v pusince a třeba tak přijde na to, jak z veškerého papání udělat v puse kaši.
to my dnes mám s marťou avokádo.oba poprvé :grinning: dostali jsme včera od dědy..
jinak mě dochází nápady jak si s prckem hrát :grinning: sem si přečetla že dávat zmrzlý hrášek. no hrášek nebyl, tak jsem dala borůvky. dobroučký. kulíšek by je baštil (zmrzlý nezmrzlý), ale vše začalo být fialový,takže jsem je zase schovala. oni věděli proč píší hrášek :grinning:

tak pa a krásný den všem :slight_smile:
23. srp 2007 v 08:08  • Odpověz
Ahoj Lu: tak ja jsem dneska zkusila male dat papaju. Tady ji maji vsude, stoji to par korun (velka zrala asi 12 Kc v prepoctu). Musim rici, ze jsem ji rozmixovala v robotu, no a mala ji docela papkala, i kdyz jsem myslela, ze ji bude chutnat vice. Je docela sladka, tak nevim, proc slecne tolik nejela. Pak jsem ji jeste dala jogurt, ten by zblajzla nejradeji i se lzickou...

Jinak s tim hranim. Chci, aby si hrala chvilku samostatne, ale posledni dobou vyzaduje neustalou konrolu, jinak se dozaduje toho, abych ji nosila apod. Navic, jelikoz je to smejdilka, rada se za mnou doplazi uplne vsude i na zachod apod.

Nejradeji ma, kdyz ji vezmu do bazenu, byla by tam byla porad. Jeste ze jen sjedu par pater dolu a muzeme si vybrat ze dvou bazenu. Take ji beru na play dates, kde si hraje se stejne, nebo podobne starymi kamarady, to je legrace, i kdyz clovek se nezastavi - obcas se strhne krik o hracky apod. No, ale male se to moc libi, nebot tak se alespon nauci delit se o hracky apod.
23. srp 2007 v 10:01  • Odpověz
ahojte prosinčata!
tak uz sme doma, same vybalovanie, upratovanie, pranie....hruza.
na svadbe bolo uplne super!

tak som citala, o com bola rec...tak my to mame tak, ze metodu 5-10-15 sme skusali, ale nas prsnikovy zavislak dokazal rycat aj hodinu, kym si to prso nevyreval, takze ma to prestalo bavit /aj srdce mi trhalo ... :zipper_mouth: :zipper_mouth: :zipper_mouth: /
a spime spolu...aj si to uzivam, ved to rychlo zbehne,a ani sa nenazdame a uz sa bude hanbit "tulit " s rodicmi :grinning: teraz sa celkom spravil so spanim, spi aj do 7 rana, co je vykon, aj malo krat sa budi /len 3-5x...:slight_smile:))))/ rano sa na mna krasne smeje a vzdy sa so mnou " tuli-tuli" :slight_smile:)))

no a tomasek konecne pochopil / !!! /, ze ked chce liezt, tak musi zdvihnut ritku, takze sa konecne pohol dopredu, ale tak srandovne, urputne a tarbavo, ze sa na nom cele dni smejeme....
tak sa zatial majte.....
23. srp 2007 v 10:29  • Odpověz
Ahoj mamči,

naše aktuální míry jsou: 9050g a 74 cm. Včera v poradně byly samé novorozeňátka, tak jsem si tak vzpomínala, jak byl Tomášek takový prťátko.Zatím co já vzpomínala, tak s Tomčou na mém klíně šili všichni čerti a já vzpomínala o to intenzivněji :grinning:

Včera poprvé Tom udělal pápá, tak jsem měla radost.

Dnes chci jít na celý den na koupák, snad se počasí nezkazí.

Mějte se krásně,

papa :slight_smile:
24. srp 2007 v 07:23  • Odpověz
Nazdárek,
Hani to jsou super míry! :wink: Taky jsem posledně v poradně byla se samýma novorozeňátkama a vzpomínala! :wink: Ten čas tak letí! :slight_smile: Tak ať vám počasí výjde a hezky si užijte na koupáku!
Nám dnes mají přivézt ohrádku, tak doufám, že nebudu muset celý den trčet doma a čekat! :angry:
Lussi, nám už taky došly nápady na hraní, ale pak jsem dala malé všechny drobné hračky do jedné krabice a ona k ní pak zasedla a postupně je začala vytahovat a s každou si chvilku hrála, takže jí to vydrželo asi tak na půl hodinky, takže docela slušná zábava! :slight_smile:
Tak se mějte moc hezky a hezký víkend! papa :dizzy_face:
24. srp 2007 v 08:21  • Odpověz
ahojek maminečky :slight_smile:
tak koukám že jestli se někdy sejdeme, tak byť jsme téměř nejstarší, tak jsme snad i nejmenší :grinning: no nevadí..
hani bylo na koupák co? užili jste si to?
dasha to koupání v bazénu tak snadno ti docela závidím, musí to být prima. Marťásek má v bazénu taky vždy ohromnou radost, ale teď se mě na koupání venku moc nezdá. od září máme opět zaplacené plavání..
no vidíš panenko, budete někam chodit? jj, krabice máme 2, taky ho baví vysypávat věci, ťukat s nimi o sebe, nebo rozkládací leporela, tu hrací hrazdičku bere. taky chodíme z pokoje do pokoje a koukám kde mu co mohu podstrčit k zabavení a prozkoumání. ale vhodných věcí je čím dál míň :frowning2:
dnes se též Marťulka postavil na kolínka v postýlce a vydržel tak pěkně dlouho. no on fakt asi nebude lézt, ale rovnou chodit. ale to se ještě naštěstí neunese :slight_smile: sedí dost pěkně a umí se celý v sedě pěkně otáčet kam potřebuje. no nic, je zase moc hodin, jdu spát, vstáváme teď v 6 hodin.. sice v osm obvykle už spí, ale zase to vstávání. si asi nevyberu :grinning:
tak pa a dobrou noc :slight_smile:
panenko co s tím zoo? jdeme příští týden? má být trochu chladněji, tak to by šlo ne? že nebude pařák..
24. srp 2007 ve 23:02  • Odpověz
Ahoj maminky,

na koupálku bylo super. Sice když jsem chtěla vzít Toma do krytého bazénu, tak začal řvát. Tak jsme se jen vysprchovali a trochu jsem mu cachtala nohy ve venkovním dětském bazénku. Celý den jsme se povalovali na dece. Bála jsem se, že se Tom bude po chvilce nudit, ale to ani náhodou.Pořád si hrál s hračkama, pak lezl-nechala jsem ho i na trávu, ale musela jsem koukat, aby jí nepapal. Když jsem tam přišla, tak tam byla jen jedna paní, kolem 14 tam přišlo ještě pár lidí, takže Tom měl novou zábavu a pozoroval děti. Máme to tu moc hezky udělané, je to velká zahrada s hřištěm pro děti a bazénem a může se procházet do krytého areálu, kde je tobogán a tak. Stojí to pro mamči na mateřské 70,- na celý den (jinak 140,-), já si půjčila slunečník za 25,- na den, takže fakt pohodička. A hlavně jak tam chodí málo lidí, tak je všechno krásně udržované a čisté. Všichni totiž chodí na vodní nádrž, která je kousek od Teplic. Tak je nádherná s průzračnou vodou, ale je tam hlava na hlavě. takže si radši připlatim a budu mít klídek.

No a jak tam Tom celý den řádil a spinkal jen chvilku, tak mi prospinkal celou noc. Usnul v 18:30 a vzbudil se v 6:30. Už u večeře to byl horor, protože řval jak tur.Chtěl už spát a já ho ládovala jídlem.

Toma docela na dlouho zabaví, když peru. To si sedne před pračku a kouká, jak se točí prádlo. Taky se mu moc líbí, když si lehnu na zem a může se po mě válet a brát mi brýle. Taky to včera hojně praktikoval.

Možná dnes půjdeme zase.

Mějte se moc krásně a hezký víkend.

Pa :slight_smile:
25. srp 2007 v 07:20  • Odpověz
ahoj zkusene maminky, jsem z dubnovek, ale zaujala mne vase diskuse ohledne usinani. libi se mi a ztotoznuji se s nazorem Pauli. Usiname taky u prsa, take nechci, aby zbytecne plakala, takze delame vse pro jeji pohodu. Verim, ze to neni na vzdy a mne to nevadi, vsechno ostatni muze pockat, ale miminko odroste a to uz se nevrati. mam cas, jsem doma, nic mne nehoni, tak proc to pro to mimi neudelat. je ale pravda, ze jsem prekvapena,ze jeste v osmi mesic to ti mimisci vyzaduji-
Dasha- mas moc hezke fotky, to je neuveritelne, rozdil 4 mesice a takove pokroky. Kazdy mesic je jiny s miminkem, ten vyvoj je strasne rychly.
25. srp 2007 ve 13:39  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.