• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Prosinec 2006

(Zamčená)
12. března 2010 
Ahojte holky,

omlouvám se, že vám sem jen tak vpadnu, ale jste přece jen o trošku starší než my a tak by mě zajímalo co vaše dítka papkají a taky jak často už papáte místo kojení? Díky moc za odpověď :wink:
25. srp 2007 v 15:00  • Odpověz
Ahoj maminky:
Lu: neboj, Martinek zacne urcite hned chodit...Lezeni je fajn, nase mala v poslednich dvou tydnech strasne pokrocila, dneska si dokonce v postylce sama stoupla. Vcera si stoupla i ve vane, mame na ni madla a za to se pekne pritahla a uz to bylo...Takze uz to brzy zacne, uz ted je docela tezke ji uhlidat. Porad by si nejradeji hrala tam, kde to ma zakazane. Kabely a casopisy, to je jeji...

Doubku, dekuji za pochvalu ohledne fotek. Take si rikam, jak strasne moc mala pokrocila, uz to neni takove to miminko, ale uz je to batole. Ani se nenadejes a budete mit o ctyri mesice vice. Strasne to leti....

Mala se meni se kazdy den, posledni dobou zacala rikat "mama", je to strasne roztomile, no jsem moc rada, ze prvni slovicko je maminka. No, ona to opakuje podle nalady, docela casto, je s ni legrace.

Dneska jsme ji poprve posadili na houpacku, no moc se ji to libilo, byla nadsena.

Makelko: ja malou kojim jen rano, k obedu a ke svacine ma stridave zeleninove prikrmy (sladkou bramboru, dyni, mrkvicku, brokolici, spenat), jogurt, banan, papaju, kasicku apod. Vecer pred spanim ji zase kojim. :wink:
25. srp 2007 v 16:29  • Odpověz
ahoj ahoj :slight_smile:
sem se uplne lekla kdepak to jsem, hned dve nove maminky na nove strance :grinning:
doubek a dudlik berete? nechci tě strašeit, ale dost kamarádek ještě ve 2 letech má potíže prcka odnaučit závislosti na prsu.. takže my zkoušíme aspoň dudlík :grinning:
makelka už také dáváš příkrmy? my začli v 6,5měs a brouček nebyl zrovna ten typ jedlíka. u prsa jo, příkrmy ne. rozjedl se až je to asi 14 dnů, i rozpyl. a teď moc rád ochutnává nové věci a baští vlastně už téměř vše? rohlík, chleba, syrové ovoce, přesnídávky, no a k obědu dáváme skleničky a k večeři kašičky :slight_smile: je to docela prima dávat příkrmy :slight_smile:
dasha to znám, martin taky nejraději zakázané věci.. také už vstává a rád stojí, ale ještě k tomu potřebuje mě. ale včera stál takovou dobu na kolínkách v postýlce, no on vážně bude rovnou chodit :grinning: ale to hlídání si nedovedu představit až to i nám začne..
když tak mluvím o tom jídle, mám sama hlad :grinning: zatím pa, Lu
25. srp 2007 v 18:13  • Odpověz
ahoj holky! je to ted mesic, co dokrmuji, davam dopoledne ovoce, odpoledne zeleninu a vecer kasi a asi ted mame nejakou krizi, Laura vubec nic nesni a porad se chce jen kojit?! No znate to? Ze zacatku jsem myslela, ze me sni mrkev i se lzickou a ted je to snad stale horsi. :confounded:
25. srp 2007 ve 20:20  • Odpověz
paula to je v poho. nenuť jí to. Marťas se taky ještě občas šprajcne (jako třebas dnes) a má starost aby dostal prsíko.. a na to zase jí jak zjednanej.. řekla bych že je to normální :slight_smile:
25. srp 2007 ve 21:04  • Odpověz
ahoj- bohuzel dudlik nechce. vyzkousela jsem hodne druhu a nic.ale nemam v planu kojit az do dvou let.ja jsem cetla,ze kdyz se presvihne rok, tak pak je to tezke odnaucovat, takze max. do roka.
tak ja vam tady rozumuji, jak nenechat plakat a dnes celou dobu v kocare mala rve. nakojena, prebalena a rve. kdyz ji vezmu do naruci, tak ne, ale to se porad neda. asi jsme ji silene rozmazlil, manzel mel mesic dovolenou a to bude asi ono. :unamused:
dasha- to mne zaujalo ta papaja, spenat a brokolice. jak ji to davas? jaka uprava? spenat cerstvy, nebo zmrazeny?
25. srp 2007 ve 21:43  • Odpověz
doubek to nic, dnes bylo vic deti protivnych :grinning: asi bylo vedro nebo změna tlaku :rolling_eyes: nebo něco.. s tim dudlikem mě to mrzí, mě občas udělá velkou službu. a někdy ho krásně plive a řve že se nedá ošidit. dnes usnul sám vedle mě, s dudlíkem. :slight_smile: nesmím ho tak na prsa zvykat.. byl by to později fakt boj..
doubek a kde žijete s manželem?
sluníčka ahojte, jdu spát, dnešek byl náročný.. dobrou dobrou :slight_smile:
25. srp 2007 ve 22:17  • Odpověz
holky díky moc za odpověď, malej už baští od 5,5 měsíce, protože mu moje mlíčko už na noc nestačilo, začli jsme dávat kaši a automaticky začli dávat oběd :slight_smile: teď jíme oběd, odpolední svačinku a kaši na noc, ale krom zeleniny a masa, rýže a brambor, ovoce k sváči nic jiného nejíme, tak mě zajímá jak to řešíte vy. Proto jsem se i ptala, rohlík a chleba - ještě nechci dávat lepek, takže to vylučuju, tak krom toho? jogurt chci začít dávat asi v 8.měsících a co jiného?
25. srp 2007 ve 22:41  • Odpověz
preji krasne rano :slight_smile:
makelka a co bys jeste chtela davat? :grinning: my jeste davame mimi susenky, jinak ovoce a zeleniny je taková spousta, ze nevime co chutnat driv. :sweat_smile: jogurt už též dáváme, taky od 8.měs, i ten chleba a rohlík, měli jsme už i bezvaječné bio špagety. teď někdy dám už celou brambůrku s květákem, žádnou kaši mu z toho dělat nebudu. už by si s tím měl poradit :dizzy_face: kamarádka se vrátila z poradny s tím, že prý nejnovější studie říká, že si dítka na lepek mají naopak zvykat dřív. tak si pak vyberte :grinning: martin toho rohlíku moc nesní, dostane jen špičku kterou stejně dojí pes. ale pěkně ho to zabaví a je chvíli klid :grinning:
už se zase po mě šplhá, musím jít, papaaa
26. srp 2007 v 08:04  • Odpověz
Ahoj mamči,

páni vy jste to tady rozjely :slight_smile:

Já už kojím opravdu málo a Tom to ani nevyžaduje. Když ho nakojím ráno, tak se stejně za chvilku dožaduje kaše, ke sváče má přesnídávku s jogurtem, oběd masovo-zeleninový, ve 14 kojení, v 16 čerstvné ovoce-teď vítězí na plné čáře víno, které se konečně naučil kousat, k večeři čerstvé ovoce v kaši nebo přesnídávce.Někdy zeleninka.

Máte pravdu, včera byl Tom protivný jako snad ještě nikdy. Musím to nějak vymyslet s jeho odpolední siestou. Jak spí málo přes den, tak v 18 už je tak protivný, že každý večer při večeři řve jako tur. A usíná už v 18:30, jen ho položím do postele, tak spí.

Včera jsem zahájila to, že už ho v noci kojit nebudu, aby hezky spinkal celou noc. A překvapilo mě, jak to šlo hladce. Tom se vzbudil ve 4:30 a pokňourával a stál v postýlce. Tak jsem ho položila a začal brečet. Bylo mu asi divný, že ho nezvedám na kojení. Dala jsem mu dudlík, hračku a hladila jsem ho a dělala šššš. Za chviličku se uklidnil, ale jen jsem odcházela, tak začal zase pokňourávat. Ale odešla jsem a než jsem došla do ložnice, tak byl klid. Slyšela jsem v chůvičce, jak si podudlává a za chvilku už bylo ticho a spinkal až do 6:30. Takže to byla pohoda. :slight_smile:

Mějte se maminky krásně, pa :slight_smile:
26. srp 2007 v 09:25  • Odpověz
Nazdárek,
teda vy jste se rozjely! :dizzy_face: Kdo to má dočítat? :slight_smile:
My jsme včera byli zase v Laa v termálech a bylo to super, jen ta zpáteční cesta byla s velkou muzikou :zipper_mouth:
Jinak nám se nedaří vůbec usínat bez prsa, protože malá začne dělat v postýlce psí kusy a spát ne a ne! :angry: A dudlík? _Ten u nás naprosto nehrozí, bohužel! :frowning2:
No nic, jdu vařit!
Krásnou neděli! papa :dizzy_face:
26. srp 2007 v 10:58  • Odpověz
ahoj- s tim usinam u prsa- Amalka s nama(ted uz jenom se mnou, nebot se roztahuje a tri se do postele nevlezeme) spi v posteli, ale chtela bych ji dat do postylky, tu mam hned vedle postele, ale nevim, jak to provest, kdyz usina u prsa. vcera ja driv, nez ona. :wink:
lussius- zijeme ve Spanelsku,na severu v Baskicku.
holciny to je super, jak vam deti hezky papkaji, uz se tesim :slight_smile:
26. srp 2007 ve 12:15  • Odpověz
Ahoj maminky:
Doubek: tu brokolici a spenat kratce povarim na pare - spenat je listovy a papaju ji davam rozmixovanou v robotu syrovou. Ale bohuzel z ni zatim neni zase tak nadsena, takze nic moc...
Ve Spanelsku musi byt nadherne... :slight_smile:
27. srp 2007 ve 03:49  • Odpověz
ahojek slunicka :slight_smile:
to je zajimave jak ta nase ditka temer vsechna ne a ne pekne usinat a spat. Martin uz nekolik dnu hezky usnul jen schouleny u me s dudlikem.povazuji to za uspech, nicmene v noci se budi casto a chce se prisat. dnes jsem ho casto odbyvala dudlikem a kapla mu tam sabsimplex co me zbyl aby ho zlostne nevyplivl. tak uvidim jestli ho tim odnaucim chtit stale prso.. fakt se to neda.
dnes se chystam nadelat jablickove a hruskove presnidavky. prijeli jablicka z chalupy, snad to zvladnu :sweat_smile:
doubek to se teda mas, koupani jiste nadosah. a vubec, jake jsou tam podminky pro batolata?
panenko a co to nase zoo? kdy pujdem?
tak pa, jdu Marťáska zachraňovat opět z nějaké prekérní situace :D
27. srp 2007 v 08:57  • Odpověz
Nazdárek,
Lussi, nám se nějak sešlo víc návštěv, takže nám zůstal volný jen pátek, ae příští týden už máme volno pořád!
27. srp 2007 v 09:09  • Odpověz
ahoj maminky,
Lussi dekuji za utechu, fakt uz se to spravilo a ji zase normalne. :dizzy_face:
27. srp 2007 v 10:39  • Odpověz
ahoj
to me holky desite, ze jeste za 4 mesice budeme mit problemy s usinanim. vcera takt hruza - vykoupeme, jdu s ni do postele a krmim a doufam, ze usne. a ona usne, ja odejdu a za 5 minut je vzhuru, tak znova. nakonec jsme vlezli do postele vsichni a cekame, ze se Amaka unavi a nic. Takze pred 12 jsem ji dala znovu prso, zustala s ni v loznici sama a konecne usnula.
koupani mame blizko, ale letos je hrozne pocasi a zatim bych s ni jeste nechodila(urcite by tam nespala).
pro batolata je to super, na kazdem rohu detske hriste a vstupy do obchodu, baru a restauraci jsou super pro vjezd s kocarkem. Nedavno jsem chtela zajit na kafco do kavarny a vidim, ze maji schody, tak se ptam, ze asi tam nevjedu a majitelka hned ochotne priskocila a s kocarkem mi pomohla.Pred mesicem jsme byli v CR a bylo to horsi, hodne obchodu zatim ma ty vjezdy komplikovany, ale ja jsem mela takovy lehky sportacek, tak se ho chytla vynesla.
Dasha- kde zijete vy? Ten velky bazen je vas,nebo to bylo nekde venku. Je krasny. :slight_smile: A ta zeleninka, to se nicim neochucuje?
27. srp 2007 ve 12:05  • Odpověz
ahoj doubek, nic se nedes. Sice budou porad nejaky problemy, ale bude to stale jednodussi. :wink: Ja treba usinani u prsa nepovazuju za zadny problem, protoze Laura nikdy neumela usnout sama a predtim jsem ji musela uspavat v naruci, az tak v tom 4.mes. presla k usinani pri kojeni a me to vyhovuje. Az nam to vyhovovat prestane, tak budu uvazovat o odnauceni. Ale myslim, ze je to celkem jedno, jestli jednou odnaucujes dudlika, nebo prso. :wink: Par dni je holt rev... ale muze se to delat az ve veku, kdy uz to dite nejak pochopi.
27. srp 2007 v 18:43  • Odpověz
ahoj paula- Amalka to taky neumi. Chci se zeptat, dnes jsem koupila neajake piticko z jablek pro mimi od 4. mesice. kdyz jenom kojim, muzu ji to dat?? diky
27. srp 2007 ve 20:52  • Odpověz
ahojte ahojte :slight_smile:
panenko tak to zoo necháme na příští týden? nám už začne plavání, tak út. a st. jsou nemožný. jinak je mě to jedno a Marťáskovi též :slight_smile: návštěvy si užij a přežij ve zdraví, doufám jsou to jen samé milé návštěvy :slight_smile:
doubek neděs se, třeba budete mít usínání stejně tak v pohodě jako má hanah. já to naše děsivé spaní přisujuju vedru a vůbec období které procházíme. dnes M. usnul i sám v postýlce, tak se možná u nás blýská na časy..
doubek já bych ti tu šťávičku i schválila. já osobně je ředím ještě převařenou vodou a to aspoň cca 1:3. někdo dává kojeneckou vodu..
ve španělsku je letos chladno? to mě překvapuje. njn, ve světě holt už při stavění dávno počítali s kočárkama a vozíčkářema. u nás to je jak kde. ale musím bránit Brno, jsou tu moc ochotní lidi pomáhat. až mě to překvapuje a brňáky fakt chválím.
a co vaše dětičky? nebudete tomu věřit, Martin začíná lézt! vážně! a dopředu :grinning: bere to nějak zhurta, jelikož i neustálé šplhá nejen po mě, ale i v postýlce se zvedá a moc rád stojí a něčeho se přidržuje.. asi chce dohnat co proti ostatním propásl!
maminečky dobrou noc vám i vašim dítkám přeju
27. srp 2007 ve 21:32  • Odpověz
Ahojky vsem,
Doubek: zijeme v Kuala Lumpur, Malajsie, ten bazen je spolecny, ale moc lidi tam ani nechodi, mame tu ctyri. Dva detske a dva velke bazeny. Pak jsou tu skvele prolezacky a houpacky, mala uz na nich zacina trochu lezt, ale clovek ji musi opravdu hlidat jako ostriz...Pro dospele jsou tu tenisove kurty, squashove kurty, posilovna (tam se snazim chodit casteji, nez kdyz byla mala uplne malicka), pak je tu spa kde je sauna, para a jacuzzi)
S tou stavickou, jestli je to to same, co se da koupit tady, tak je to hodne naredeny prirodni juice, takze uz se nemusi vice redit. Ale melo by to tam byt napsane. Nasi male moc nejede, ale to je jen zacatek. Koupila jsem ji jablecnou, je tam napsano od 4. mesice, takze by to melo byt v pohode.
LU: no to je super, ze Martinek uz leze. Anicka umi opravdu rychle lezt, clovek ma co delat, aby ji stacil. Je to desne torpedo.

Vyrazime na dalsi play date, dneska by mela byt i navsteva u pani doktorky, tak uvidime, jak moc pribrala a co na ni bude rikat.

Jo a jeste jsem si vzpomela, mala objevila zaclony, takze ted se porad hali a schovava, je s ni legrace. No nic, mejte se vsechny moc krasne :wink:
28. srp 2007 ve 03:06  • Odpověz
Nazdárek,
Lussi, tak to naše zoo bych klidně nechala na pondělí, má prý být babí léto, tak by mohlo být hezky. A v kolik? Nebo aspoň dopoledne nebo odpoledne?
Včera jsme byli u našich a malá ochutnala Míšu ( zmrzlinu ), no kdyby mohla, tak to sní celé! :slight_smile:
Jo a o víkendu jsme byli u tchýně, tak zase měla řeči jak chudince malé nedáme pořádný jídlo, pořád jen šlichtičky! :angry: Tak nevím, jestli manžela hned po Sunaru začala krmit řízkama! :angry:
No nic, to bylo jen malé připomenutí mé drahé tchýně! :slight_smile:
Mějte se moc hezky! papa :dizzy_face:
28. srp 2007 v 08:27  • Odpověz
Panenko, mas zajimavou tchyni, docela jsem se nasmala s tema rizkama...Dneska jsem male vyrobila banan s mangem "slichticku", tak jsem zvedava, jak ji to bude chutnat. No uvidime. A co by si asi tak predstavovala, jako spravne jidlo pro 8 mesicni mimi? :frowning2:
28. srp 2007 v 10:57  • Odpověz
Dasha, to netuším, ale asi by nejradši do ní prala čokoládu, sladkosti a takové věci. A maso z grilu! :slight_smile:
Fakt mi někdy příjde, že manžela někam odložila a vychovávala ho jiná maminka! :slight_smile:
28. srp 2007 ve 12:40  • Odpověz
ahojte...
nejak nestiham pisat...tomasek zacal liezt, takze sme museli rychlo spravit provizornu detsku izbu...hlavne premiestnit pocitac, jelikoz ho furt lakali tie kable okolo...:slight_smile:))
inak ja uz usinanie u prsa neriesim...som to tu uz asi pisala, ze nepomohol ani dudlik, nechce ho, ked vytiahnem prso a este uplne nespi, tak to spusti taky rev, ze az...tak co uz.
Hovorim si, ze to utecie, a este budem spominat, jake fajne to bolo s miminkom v posteli...hadam sa potom nauci nejak spat aj sam, ked prestanem kojit...:slight_smile:))

v reale mi ani nevadi, ze zaspava na prsu, skor to, ze ked sa zobudi aj 20x za noc, tak musi mat 20 x prso...ale neastaie, uz sa budi "len" cca 3-5 x... :grinning: :grinning: :grinning:

dobru noc!
28. srp 2007 ve 22:20  • Odpověz
Ahoj mamci.
Baby vy ste tu toho popisali.

Panenka s tchyni sa nerozciluj to nema zmysel.Ta moja dnes vravela mojej sestre ze ci chutnala ten caj co davam malej ze takovej blivajs este nepila.(davam hipp)Takze baba chutnala s flase :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: A ze jej kupujem kase jej vadi.Radsej jej mam uvarit krupicu.No zabit ju je malo babiznu.

Baby chcela som sa spytat jake jogurty davate detom?
A Lus ty si vravela ze ides robit predsnidavku tak ako na to?

Nikeske jak bolo na svadbe?
28. srp 2007 ve 22:53  • Odpověz
Ahoj mamči,

vachovka my dáváme od Olmy bio jogurt nebo od Hollandie Selský.Míchám mu to s přesnídávkou a to se vždy olizuje až za ušima.

Včera jsem poprvé dala těstoviny a do Toma to padalo jak kdyby týden nejedl. To mě docela překvapil, protože většinou nad novým jídlem ohrnuje nos.

K těm tchýním, ta moje je taky hrozná. Pořád si říkám, že jsem s tím Londýnem udělala chybu a jestli mám vůbec jet. Slovo zodpovědnost asi nikdy neslyšela. Pořád poslouchám, jak Tomáš jedl knedlík s omáčkou už ve třech měsících a takový obdobný kecy :angry:.Taky mi tuhle řekla, že to nesmím brát tak vážně (zase totiž chtěla Tomovi cpát neco, co ještě nemůže a já jí říkala, ať mu to nedává). Jen se modlím, aby Tom přečkal ten Londýn ve zdraví a přemýšlím, jestli ho radši nemám vzít sebou.
Třeba dneska jsme byly dohodnutý, že přijde. Tak já jak ten blbec už brzy ráno vařím brambory na její oblíbené francouzské a ona mi teď napíše, že máme přijít mi k ní. Taky si měla Toma vzít na hlídání, ale prý si ho vezme až zítra a to mi suše oznámí přes sms a vůbec jí nezajímá, že já už na dnes měla něco domluveno a zítra jedeme s Tomem pryč. No fakt spoleh na 100%. Tak jsem se vám vypovídala, ale vztek se mnou pořád cloumá :rolling_eyes:

Mějte se krásně. Jdu dodělat francáky a mám toho plný pekáč, takže to budeme jíst asi týden.

Papa :dizzy_face:
29. srp 2007 v 08:44  • Odpověz
Nazdárek,
Hani, nemáme náhodou ty naše tchýně naklonované??? :grinning:
29. srp 2007 v 10:14  • Odpověz
ahojky,

Panenko podle toho, jak jí popisuješ, tak asi jo. Dnes mě zase dostala. Říkám jí, že Tom objevil, kde jsou kocouří granule a že jsem je musela dát pryč. A ona na to-no ježiš, tak by je ochutnal (granule velikosti hrášku, tvrdé jako kámen). No chápete to, mě už to hlava prostě nebere :rolling_eyes: .

Ale jinak to u ní nebylo tak hrozný. Říkala mi, že si v práci chovala holčičku, stejně stará jako Tom a prý to bylo malé sumo. Faldíčky úplně všude, místo očí jen dvě škvírky a sílu měla jako hrom. No a když mi řekla, čím jí taťka krmil, tak jsem šla do mdlob: k pití dostala multivitamín (ne dětský, ale plný barviv a éček) a pacholíka. No co tomu říkáte?

Jdu dokuchtit večeři.

Jo a už jsem vám říkala, že se mi Tom postavil v jídelní židličce a kdybych se otočila o pár vteřin dýl, tak by spadnul. Má totiž to opěradlo jen do poloviny stehýnek, takže ke katastrofě chyběla jen chvilička. Asi bude mít rád adrenalinové sporty a mě mezitím odvezou do blázince :grinning:

Papa
29. srp 2007 v 17:14  • Odpověz
Dasha- tak to je dalka a exotika. :slight_smile:
29. srp 2007 v 18:11  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.