• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Prosinec 2006

(Zamčená)
12. března 2010 
Hani, tak brzké uzdravení Tomáškovi a velký ať co nejdřív nějakou práci sežene! :wink: Jinak ty regály na fotce jsou sice plné, ale normálně je malá používá ku své potřebě! :grinning:
Leama, polohovací je sedák - opěrka sedáku, takže nemusí být úplně kolmo, ale může být i mírně položené dozadu. Stejně tak se dá posunovat i s pultíkem před sedátkem.
13. zář 2007 ve 13:07  • Odpověz
Panenko,jak jsem tedy pochopila,mohl by ji mít Vojta i když nesedí.Prosím tě kde jste ji koupili a na kolik přišla? Díky
13. zář 2007 ve 14:15  • Odpověz
ahojte!
to hanah:tak nech to dopadne dobre, aj jedno, aj druhe... :wink:
to leama: nas tomas sa sice plazi, ale jak chromy vojak, odpichuje sa jednou nohou a posuva sa cez zohnuty laket, no strasna sranda.. na kolienka sa zatial len hojda, neposuva sa este.lemra lina :grinning:

zdravim aj ostatnych, teraz urputne pracujem na kalendari na rok 2008, chodim po inspiracie na slovenskeho konika, tam je taka tema o "scrapovani", tak potom ukazem vytvory...ved viete, kde :grinning: :grinning: :grinning:
majte sa!
13. zář 2007 v 19:42  • Odpověz
Nazdárek,
tak včerejší pidioslava narozenin dopadla dobře, manža byl spokojený, dortička chutnala! :slight_smile:
Leama, židličku jsme kupovali i nás v Brně - obchod Balli Babyline - je to Amal II, polský výrobce, do IP jsem Ti poslala www na jejich stránky. My jsme právě tuhle židličku vybírali v době, kdy malá ještě neseděla tak dobře jako teď, jenže tou reklamací se nám to protáhlo, ale jinak se to dá nastavit do pololehu. :slight_smile:
Nikeske, už se těšíme na Tvoje dílo! :wink:
14. zář 2007 v 07:14  • Odpověz
ahoj holky, ja ted vubec nestiham! kdyz laura spi, tak nemuzu psat, protoze bych ji tukanim budila (pc mame v loznici) a kdyz nespi, tak by u me stala a rvala ze chce taky :grinning:
Ted si ji vzal manzel, tak toho musim rychle vyuzit. :wink:
Leama, dost me prekvapuje, ze kojis jen 1x denne? davas i umele mliko? V 9 mesicich je pry potreba mleka jeste 0,5l denne, at uz UM nebo MM. Ja teda kojim porad jak o zivot, jenze my jsme extrem a taky jsme s prikrmy zacaly az v 7.mesici.
U nas je to ted tak: v 6:30 vstavame, kolem 8 snidane (ovoce,baby keks, nebo chleba), kolem 10 kojeni a spani, 12:30 obed, pak zase kojeni pred spanim, odpol. ovocna presnidavka, vecer kase a kojeni pred spanim. Takze kojim jeste 3x denne a min. 2x v noci :sweat_smile: no Laura teda mlika malo nema a jeste docela dost ji.
Holky napiste mi, jak ted vypada denni rezim u vas a co vsechno uz davate k jidlu. Muzu uz dat rano jogurt? Prijde mi to takove jednotvarne, porad jen ovoce, zelenina (+maso) a kase.
Diky moc. P.
14. zář 2007 v 10:55  • Odpověz
ahojte mamulinky :slight_smile:
nechce se me psat, no musim se do toho pustit. kdyby tak sli myslenky teleportovat bez psani :grinning:
hanah nic si nevycitej,za to nemuzes ze Tomik onemocnel. hlavne at je brzy v poradku :frowning2: na naseho martaska asi taky neco lezlo, do toho 2x po sobe plavani na ktera jsem jit chtela, tak dostaval homeopatika na prevenci proti nachlazenim a dobry ustal to :slight_smile: a preju at pritel ziska lepsi praci, nedejte se odradit do hledani :wink:
panenko to je ta zidlicka od tchyne? pekna :slight_smile: my ji stale jeste nemame, byla to teprve objednavka, pry do 14 dnu bude. uz je tyden pryc, tak snad brzy. taky se na ni tesim a polohovaci zada nam budou ted uz naprd. snad poslouzi nejakemu dalsimu ditku, treba jednou i nasemu :grinning:
panenko moc krasne fotky, Sara je pekny smisek. (ostatnim jsem do albicka jeste nejukla)
paula taky hodne kojim, i pres to kousani. je to pohodlny a ma tam porad vsechno co potrebuje :slight_smile: paula jasne, uz davame i jogurt, ryzi, bezvajecne testoviny, jednou za cas zloutek, vic si ted nepovzpominam :grinning:
holky jdu makat dokud prcek spi, mame jednu navstevu za druhou, venku je prekrasne, takze urcite nekam vyrazime spacirovat. snad bude i v nedeli na to zoo. dost se tesim :slight_smile:
paaa a opatrujte se, Lus
ps. martin aktivne leze po kolinkach!
14. zář 2007 v 11:18  • Odpověz
Paula, my taky ještě dost kojíme, pořád to malé chutná a pro mě je to pohodlné! Jinak jíme to samé co píše Lussi, teda malé ale nejvíc jedou brambory s něčím, ale rýži taky přetrpí, když má hlad! :grinning: Jogurtjsme dávali na svačinku, protože ráno má mlíčko!
Lussi, děkuji za pochvalu! :dizzy_face:
14. zář 2007 v 11:28  • Odpověz
Ahojky,
Paula,k tomu kojeni:dite ma mit 0,5l mleka denne,ale me doktorka rekla,ze to je jedno v jake forme.Takze Vojta ma rano kasi,vecer kasi+kojeni a odpoledne jeste jogurt.Tak myslim,ze mleka dost.Navic mam pocit,ze mu to kojeni ani moc neda,spis je to vecer jen uklidnovaci a usinaci.Chvilku taha,ale spis to tak pozmoulava a jedno prso me docela boli.
Jinak mu dopo davam ovoce,bud syrove nebo presnidavku,k obedu sklenicky-stridam masa,ryby a bezmase.Odpoledne jogurt,zeleninu-rajcata,okurku...,chleba nebo rohlik.No a vecer zase kasi.Ovoce ma nejradsi syrove,kdyz si ho muze kousat-jablko na kousicky,hrozno,broskve atd.
Je to na kazdem jak koji,ja myslim,ze to nejdulezitejsi obdobi jsem pokryla.
V noci kkdyz se vzbudi tak ani nevyzaduje prso,jen moji blizkost,ale to je asi nahrada za to kojeni.Aspon kousek mamy :slight_smile: .Ale ted se to ustalilo na jednom probuzeni,nebo zadnem.Uvidim jak to vzdrzi.
Zatim se mejte a papapa
14. zář 2007 v 15:28  • Odpověz
Jeste jsem si vzpomnela,ze jsem mu davala i tvrdy syr a moc mu chutnal :slight_smile:
14. zář 2007 v 15:30  • Odpověz
Leo, jasne, kojila jsi dost dlouho! Vubec jsem nechtela aby to vyznelo ze ti neco vycitam! Urcite to pokryjes, kdyz davas mlecne kase a jogurt. Me zajimalo jak to nahradit. Mas pravdu, kojeni zubateho ditete neni nic moc. :confounded: Od te doby co ma Laura horni zub, taky nekdy skousne :rolling_eyes: .
Leama psala jsi, ze v poledne davas sklenicky s rybou? A jakou znacku? TAdy v nemecku zadne s rybami nejsou?!!
Jo holky, tak ja ten jogurt zkusim. Jinak davam asi vsechno jako vy. Dnes jsme meli navstevu a zustala babovka na stolku v obyvaku, tak se slecna sama obslouzila, nez jsem navstevu vyprovodila, byl na zemi tac s babovkou, laura v kazde ruce jeden kousek a oba zaroven se snazila narvat do pusy :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning:
HOlky a jakou znacku mlecne kase davate? Tady je snad v kazde cukr??!! Jen nektery jsou slazeny fruktozou (hroznovym cukrem). Ja bych klidne davala bez cukru a dochucovala treba ovocem. Ona laura i tu nemlecnou nesladkou ryzovou dobre jedla.
Jinak vam moc dekuju, ze jste mi napsaly, co detem kdy a jak davate. Vidim, ze je to celkem stejny jako u nas, tak jsem rada, ze mam srovnani.
Jeste jsem zapomela - Hannah, preju aby bylo tomaskovi co nejdrive zase dobre!
14. zář 2007 ve 22:38  • Odpověz
Pavli,to je v pohode :slight_smile: ,ja to ani jako vytku nepochopila.Jen jsem konstatovala.

K rybam,davam sklenicku od Hippu-tagliatelle s morskou rybou,brokolici a smetanou,ale uz jsem nasla i ceskou znacku,myslim Hami a ta ma tunaka.Hipp u vas urcite maji,protoze ja vetsinu tehle znacky kupuju v Nemecku,maji tam vetsi vyber.Ted jsem Vojtovi koupila radu Pasta Bambini,jsou tam lasagne apod.jidla.Moc mu to chutna,dokonce se dozaduje druhe sklenicky,coz se u brambor se spenatem rict neda :slight_smile: No jo,maji uz sve chute...

Cukr v kasich abych se priznala moc neresim.Stridam ruzne znacky,ale je fakt,ze Nutrilon jsou hodne sladke a moc Vojtiskovi nejedou.

Mejte se vsechny hezky,my na 14dni jeste odjizdime,ale od rijna uz jsme jen v Praze :frowning2:
Papapapa,Vojtisek a Lea
15. zář 2007 v 08:27  • Odpověz
Lea, tak to je dobre, ono kdyz clovek pise, tak si pak neni moc jisty, jak to vyzni. :slight_smile:
Tak po te Hippce se podivam, asi jsem se jeste nedivala dost dobre. :grinning:
Ja prave koupila mlecnou kasi s cukrem a laure to vubec nejede a je to dost sladke, tak to micham na pul s tou ryzovou nemlecnou co neni vubec sladka. :wink:
Jednou jsem koupila sklenicku broskev+marakuja a laure to vubec nejelo, tak jsem to zkusila a byl v tom taky pridany cukr a chutnalo to jako marmelada :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: to fakt nechapu, proc nekdo do sladkeho ovoce dava cukr. Ja davam jeste dost nemlecne kase, rikam si, ze to staci, kdyz zase jeste dost kojim. Ale zacnu teda s tim jogurtem. Ji ty mlecny proste nejedou. Tak se holky mejte, ja jdu konecne neco delat. :dizzy_face:
15. zář 2007 v 08:53  • Odpověz
Ahoj mamči,

moc vám děkujeme za podporu

Tomovi je snad už trochu líp. Má sice hodně ošklivý kašel, ale už začal pomalu papat. Sice menší porce, ale alespoň něco. Dost zhubnul, tak to snad rychle dožene. S přítelem jsme vypozorovali, že po antibiotikách je najednou hrozně aktivní. Takže každou noc od 2 do 4 s Tomem trávím jeho hyperaktivitu. Vždy to trvá 2 hodiny po podání léků. Pak ale zase odpadne.
Ze začátku mu léky docela chutnali (bere 3 sirupy a všechny jsou sladké), ale teď se nějak šprajcnul a nechce otevřít pusu a plive to (dávám mu to odměrkou podobnou injekční stříkačce). Takže nás asi čekají boje :frowning2:.

Paula já dávám kaše k snídani, sváča-přesnídávka s jogurtem, oběd těstoviny, rýže, brambory, maso, zelenina. Sváča ovoce nebo zelenina a večeře kaše do které mu přidám buď rýži nebo vločky.

Holky koukněte se na testoviny z 27.8. Tam testují dětskou výživu a ten Hipp dopadl nejhůř. Dokonce jeden druh se bude muset stáhnout z trhu (pokuď kontrolní test dopadne taky špatně). Tak na to jukněte. No a já Tomovi vařím a to tam dopadlo taky špatně.

Mějte se krásně, pa :slight_smile:
15. zář 2007 v 09:27  • Odpověz
ahojte mamci!
no ja som na viacerych miestach citala, ze ryby sa mozu az po roku...tak to teda nechapem, ako to teda je...
ani to, co za co za "bludy" pisu na tych flastickach, niekedy to totiz vobec "nesedi"
my uz papame rozky, piskoty, biely jogurt, cestoviny...

z kasi tomaskovi najviac chuti osemzrnna od nestle, my mame nemliecnu,miesame ju s HA mliekom, ale s normalnym je este lepsia, aj mne chuti :grinning: :grinning: / :grinning: /to je teda jedina, ktora mne chuti/
ja striedam aj varenie , aj kupovanie vyziv, kazde ma svoje za a proti...je fakt, ze lesnu zmes mu len tak nenamixujem :grinning: :grinning: :grinning:
som sa rozkecala, ze?... :grinning:

P.S.m, ze chore deticky sa vyzdraveju a zdrave neochoreju :zipper_mouth: :zipper_mouth: :zipper_mouth:
15. zář 2007 v 15:04  • Odpověz
ahoj! diky ze jste mi napsaly co a jak jite! Ja hodne kupuju, nekdy varim - zeleninu a nebo davam cerstve ovoce. Dnes jsem dala poprve ten jogurt. Nikeske - ryba se nema do roka z hlediska znecisteni - more je znecistene a pak jsou v tech rybach toxiny. Z hlediska stravitelnosti je to ale nejstravitelnejsi maso a navic obsahuje jod, takze hlavne driv to bylo jedno z prvnich mas co se davalo. Ja bych obcas dala.
Hani, to mas tezky, ze je tomasek po tech lecich tak aktivni. Treba bys mu mohla nocni davku vynechat? Vim co to je se v noci nevyspat, po tom 1 zubu. Uz jsem si to uplne odvykla a pak byla uplne vyflusla. Preju at je brzy zase dobre! :dizzy_face:
16. zář 2007 ve 21:22  • Odpověz
aha, tak to asi bude tym :grinning:
inak ako som si priala, aby zdrave deticky neochoreli, tak my uz sme chytli rymu, asi od tatku, privliekol to z roboty...
....uz sme dnes odsavali sopliky vysavacom, desna sranda :zipper_mouth: :zipper_mouth: :zipper_mouth:
dobru noc!
16. zář 2007 ve 23:23  • Odpověz
Ahoj maminky,

taky jsem četla, že ryby do roka ne. Ale ve výživě dětí zase píšou, že ne mořské. Sladkovodní ano. No to si pak má člověk vybrat.

Noc ze so na ne byla snad nejhorší, co jsem s Tomem zažila. Budil se každých 30 minut. No fakt hrůza. Tak jsme se rozhodli změnit časy podávání léků a je to paráda. Teď dáváme v 6, 14 a ve 22. A včera po večerní dávce normálně krásně spal a vzbudil se až dnes v 6. Takže jsme se konečně vyspali :wink:
Včera jsme byli na pohotovosti, protože se Tomovi objevila alergická reakce na PNC. Teda to jsme si mysleli my, ale doktorka řekla, že je to jen nějaký doprovodný jev angíny. Dala nám další kapky a dnes je to lepší.Vstávají mi vlasy hrůzou, když si představím, co do Toma cpu za jedy. Už aby byl fit. Řekla bych, že se to lepší-jen ten ošklivý kašel se mi nelíbí. Jinak je čiloučký, už docela papká (ale ještě pořád to není ten náš nenapapaný Tom, který sní na co příjde).
V pátek letíme do toho Londýna, takže doufám, že bude v pořádku, jinak ani nevím, jestli poletím. Pořád si říkám, že přece neopustím nemocné dítě. Ale snad to bude do pátku dobrý. Ve středu jdeme na kontrolu.

Niky přeji vám brzské uzdravení a pevné nervy při odsávání :frowning2:

Mějte se krásně, papa :slight_smile: :wink:
17. zář 2007 v 07:15  • Odpověz
Nazdrek,
tak my jsme zdárně přežili víkend s oslavou narozenin! :slight_smile: Ikdyž samo, že tchýně nezklamala a zase měla blbý řeči, že jsme neměli doma ani šampus a že když nechceme nikoho zvát, tak nemáme! No aby se kvůli šampáňu nepoto, že? :angry: :grinning:
Jinak včera jsme si venku užili krásný den, bylo sluníčko a to bylo bezva! :slight_smile:
Paula, já dávám mléčné kaše - Sunarka - různé chutě, aby to neměla pořád tak fádní. Ale nevím, jestli se dá koupit i u vás.
Dnes a včera měla Sára strašně neklidnou noc, pořád sebou vrtěla a každou hoďku byla vzhůru, takže teda mám spánkový deficit! :frowning2: Tak třeba po obědě všechno doženu.
Lussi, jak bylo v ZOO? Máme se na co těšit? :wink:
Leama, co je to za značku ta řada Pasta Bambini?
Tak se zatím mějte krásně! papa :dizzy_face:
17. zář 2007 v 07:20  • Odpověz
Panenka, ze by zoubek? :dizzy_face:
Hani a Nikeske, preji vam, aby byli Tomasci co nejdrive zdravi.
17. zář 2007 v 09:32  • Odpověz
Paula, to mě nenapadlo, musím to prozkoumat! :wink: :slight_smile:
17. zář 2007 v 09:33  • Odpověz
Ahoj maminky.
Paula k tej ceste autobusom.Nebala by som sa ked bude ist poloprazdny bus tak si sdanite do zadu do tej 5.Vyspis sa ty aj mala.My sme cestovali 13hod a vyriesila som to tak ze som ju nacpala do tasky od kocarku a byl klid.Len sa vzbudila furt ked zastavil bus.Tak s tym zachodom to budes mat horsie. :wink:
K tej strave.Rano davam jogurt s predsnidavkou,alebo pribinaka s bananom,alebo chleba so syrom.Potom obed sklenicku alebo varim,potom predsnidavka alebo ovoce,vecera kase.A medzi tym 3krat kojim.

tomaskum prajeme skore uzdravenie.Ja som tiez nachladena tak sa modlim aby to mala nechytila.

Panenka my mame s tema tchynema zazitek teda.Ta moja my vcera davala obed ja som samozrejme nechcela tak povedala ze sa nemusim bat ze ho neotravila. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
tak zatim caves idem sa liecit
17. zář 2007 ve 21:20  • Odpověz
ahojte ahojte :slight_smile:
panenko tak co ty zubiska? ze by uz? mozna ale jen byl nejaky tlak, tez jsme se na nedeli nevyspali, takze jsem byla jak prastena. ale zoo jsme zvladli a bylo to nadherny :slight_smile: sice martinka vic zajmalo zabradli a zidky, ale to taky prijde to ostatni :wink: :grinning:
dnes si svagrova odvezla vsechny ty nase male uzasne bolecky po martinkovi a uz pomalu chysta na jejich ratolest. tez bude prosincova :grinning:
zitra mame plafčo i ve středu, doufám se nepřidáme do řad nemocných. přeji všem brzké uzdravení a pekne dny :slight_smile:
paaa Lus
ps. jsem porad nejak mimo, tak prominte
17. zář 2007 ve 22:21  • Odpověz
mamci, dik, tak vyzera to, ze je to len banalne nachladenie, tak len odsavame, tekutiny a teplo...vyzera, ze sa to zlepsuje, teplotu nema, tak ani ATB nemusim.
klop-klop :grinning: :grinning: :grinning:
P.S. teraz zase striham fotecky, uplne ma to dostalo :slight_smile:))
to luss: nevadi, ved kazda ma raz hluche, raz "plodne" obdobia :slight_smile:))
pa,pa
17. zář 2007 ve 22:55  • Odpověz
Nazdárek,
tak zuby to teda nebyly! Takže pořád jsme bez zubů! Ach jo, doufám, že vyrostou! :wink:
Máme za sebou první slaměnou noc a malá byla v pohodě, tak asi věděla, že potřebuji vyspat, vzbudila se jen jednou v noci, ale zato ráno už o půl šesté byla velmi akční! :grinning:
Tak doufám, že i dnes bde trochu sluníčka, ať můžeme jít ven, dnes nás čeká procházka s kamoškou a jejím psem! :slight_smile:
Mějte se krásně! papa :dizzy_face:
18. zář 2007 v 06:52  • Odpověz
Ahoj mamči,

vy se máte, že v tomhle krásném počasí chodíte ven. My trčíme doma a už nás to nebaví. Ale nedá se nic dělat. Tom dnes vypadá zase o trochu líp. Ale jak ho cpeme sirupama, tak se naučil pevně zavřít pusinku, aby jsme se mu tam nedostali. a dělá to i když se přiblížím s normální stravou či pitím. To pak opatrně ochutná a když je to OK, tak baští. Je to kulišák :wink:

Neboj panenko, určitě zoubky vyrostou. A věř, že kojení je lepší bez zoubků :slight_smile:

Niky prosím Tě v jakém programu děláš ty fotečky? Vypadají fakt suprově. Chci něco takového udělat rodině k vánocům.

Mamči mějte se krásně.

Pa :dizzy_face:
18. zář 2007 v 07:03  • Odpověz
Hani, tak kvůli kojení jsem ráda, že ještě zoubky nemá, ale už si připadám divně, když se každý divi, že ještě nemá zoubky! :unamused:
Taky jsem se chtěla Niky zeptat, v jakém programu děláš ty super fotky!
18. zář 2007 v 07:09  • Odpověz
Nazdárek,
tak mamči, kde je kdo???? :slight_smile: těšila jsem se jak si s váma poklábosím i večer, když jsem ta slaměná vdova a tady je pusto a prázdno i přes den! Ach jo! :frowning2: Koukala jsem do diskuze - Varování pro ostatní - a to je teda mazec, co všechno se tady může dít! :astonished:
No nic, mějet se krásně a ozvěte se!!!! papa :dizzy_face:
19. zář 2007 v 08:03  • Odpověz
jo panenko,taky jsem tu diskuzi videla. Pamatujes, jak jsem se vam s Lussi divila, ze tu pisete svoje cisla mobilniho telefonu? :confused: Clovek fakt nevi, kdo vsechno si to tady cte.
My uz mame predbezne datum odjezdu do Brna - 25.10. s tim autobusem to pujde, musim si vzit autosedacku - mame jeste vajicko, i kdyz uz je tak tak a tam si lauri lehne a bude spat. Jeste ze se jede pres noc - 17:30 - 8:00 tak predpokladam, ze tu cestu prospi. Ve dne by to bylo horsi. Uz se moc tesim, i na vas holky, musime se sejit!
19. zář 2007 v 09:48  • Odpověz
ja som furt tu ! :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
to paula:neboj, bude spinkat, my tiez ked chodime domov, tak radsej v noci, lebo cez den on nevydrzi 6-8 hodin stale v sedacke, tak to ho sem-tam mam na rukach, semtam zastavime, no vlecie sa to hrozne...a vnoci to urazime za 5,5 hod, skoro bez prestavky, pretoze spinka, tak to je super.

tak sme vcera kupili auticko odrazadlo, tomi je z neho uplne hotovy, jazdime po celom byte a rehlime sa z neho :grinning: tiez ma hrozne rad, ked hrame futbal :grinning:
no proste typicky chlap :grinning:
19. zář 2007 v 10:01  • Odpověz
ahojte ahojte,
na tu diskusi budu muset kouknout.. ale nikdo me zatim nevolal :grinning:
paula to je super ze tak brzy prijedes, vzdyt to je uz za mesic :slight_smile: těšíme se a dej vědět který den nás dáš do plánu :wink: cestu určitě zvládnete, ani nebudeš vědět jak :wink:
panenko já teď nějak nic nestíhám, malej furt kramuje a leze,nemám ohrádku kam bych ho dala, tak ho nechávám volně. taky pořád nějaký plavání a vybírání věcí atd., naši si taky stěžujou jak nás málo vidí a to bydlíme v jednom domě :grinning: ale oni mě nechybí ani trochu :wink:
Marťásek mě dnes nějak moc spí, v noci se vzbudil asi jen 2x na cecilie a teď na mě kouká po asi 2,5h spánku. taťka je trochu nemocný tak jestli to na něj neleze taky. dostává homeopatika a vzhledem ke kojení doufám že to ustojíme :slight_smile: a to spaní je dost dobrý, to se mě líbí :grinning:
opatrujte se a hlavně buďte zdrávi :slight_smile:
19. zář 2007 v 10:35  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.