• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Prosinec 2006

(Zamčená)
12. března 2010 
koukala jsem tam, nedočetal až do konce, ale vůbec nevím co se tam asi tak stalo? nevíte?
19. zář 2007 v 10:55  • Odpověz
Lussi, my sice ohrádku máme, ale Sára v ní vydrží chvilku, jinak je ve volné přírodě :grinning: A jsem ji v patách!
Jo a co se tam stalo, to jsem se dočetla včera večer - jednu maminku z dubnovek - Lazenka - pořád někdo přes mobil otravoval, vykládal, že jí manžel zahýbá a kdesi cosi, samý hnusný věci, dotyčná osoba volala ve dne i v noci, tak se její manža naštval a nahlásil to policii. Ta si zajistil výpis hovorů a došli až na jinou maminku - Andik - z koníka. Ta se k tomu ale zatím nevyjádřila. Prý je známá tím, že má různé nicky a pod nima provokuje a je zlá na ostatní. Já to jen včera sledovala, ale je to tak, že se utvořiliy dva tábory, jeden je za Lazenkou ( většina ) a druhý za Andikem ( z toho jedna účastnice None se přihlásila teprve včera a tu pozřívají, že je to Andik ). Tak ve zkratce takto. :wink:
19. zář 2007 v 11:34  • Odpověz
Jo a málem bych zapomněla, malá se naučila říkat ne-ne a je u toho hrozně srandovní! :grinning:
19. zář 2007 v 11:37  • Odpověz
Ahojte maminy, jsem tu u vás už podruhé pro radu. Jaká nosní odsávačka je nejlepší? Díky moc za odpovědi :wink:
19. zář 2007 v 16:59  • Odpověz
ahojek dol, my máme tu obyčejnou za 20,-kč a jako pro mimi nám stačila, teď si nedovedu představit ten zápas co by byl. všichni si dost chválí tu na vysavač :slight_smile: ale doufám než přijde další nějaká rýma, bude už umět smrkat sám. přeju hodně zdravíčka, ať něco takového ani nepotřebujete.

panenko díky za osvětlení. je to docela síla, fakt? by mě jen zajímalo proč to dělá.. docela nepochopitelné.
to nene říká sára už vědomě jako že něco ne? fakt bezva :slight_smile: martin říká dlouho nene, kroutí hlavičkou jako že ne,ale nemyslím si že by to bylo vědomý. teď si užívám že opět žvatle máma, přidává opět i bába a občas se mu povede i jiná slabika, ale též zřejmě náhodně, že ji neopakuje znovu.. je to kulich :grinning:
dnes plaval opět jak ryba ve vodě, no ale není to tak akční plavání jako úterní, tak je rozhodnuto, které budeme prodlužovat :slight_smile:

ale nějak mě to plavání tak zmohlo, že jdu taky do hajan :slight_smile: paaa a dobrou noc :wink:
19. zář 2007 ve 20:57  • Odpověz
Lussi, já jsem si žvatlání mama užívala minulý týden, teď už zase vede tata! Dokonce když dnes manža volal, tak jsem dala malé sluchátko na ucho a hned volala radostně tata! :slight_smile: Umím si představit, jak se manža na druhé straně dmul!!! :wink:
Jinak jsem přišla na to, že největší binčus u nás doma dělá manža! Teď je od pondělka pryč a u nás je pořád uklizeno! :slight_smile: Takže vůbec ne maličká, manža to je!!!! :grinning:
19. zář 2007 ve 21:09  • Odpověz
to dol:podla intenzity rymy :wink: ak mala, staci obyc. za dvacku, ale mne to teda vobec neslo nasat ustami ten vzduch, to musel manzel...s tym vysavacom nemam problem, to len strcim do nosa a spustim vysavac /a drzim ruky :slight_smile:))/
inak nas mrnous pri tom ani nejak strasne nebojuje, ani sa vysavaca neboji...a je to ucinne, rychle a hotovo / typy reci , ze mu vysajem mozog, si nevsimam...je to doporucene pediatrickou :slight_smile:))/

ale urcite to nekupuj, mozno budes mat zdraveho mimiska a nebudes to vobec potrebovat. ak bude problem, tak to niekde zozenies /lekarne, detske obchody, maju to aj na internete/
to all:aku velkost oblecenia nosite? my este stale 74, ale kupujem aj 80, my sme taki slimacikovia, mame len 8 kg...:slight_smile:)
19. zář 2007 ve 21:47  • Odpověz
Nazdárek,
Nikeske, my máme mix - 68, 74, 80 - zálží ne rozměrech velikosti, ale 74 nám převažuje. Kolik měříme a vážíme se dozvím zase až příští týden v poradně. :slight_smile:
20. zář 2007 v 07:18  • Odpověz
Ahoj mamči,

máme za sebou kontrolu a Tom už je fit-hurá. Akorát kašel přetrvává a teče mu z nosu. Tak dáváme už jen Mukosolvan. Jsem moc ráda. Měli jsme přinést moč, ale nepodařilo se.Chudák Tom seděl hodinu na nočníku a pak jsem ho mučila na přebalováku, ale nic. Dr. řekl, že na desetiměsíčku už tu moč přinést musíme. No to jsem na to zvědavá :frowning2:.

Dol taky používáme tu obyč a jde nám to s ní dobře (takové ty dvě hadičky). Měli jsme i balónek, ale tím jsem akorát Tomovi odírala nos a vůbec to s tím nešlo.

Niky mi nosíme 74-80.Tom teď dost zhubnul.Je to dlouhá žížalka :wink:.

Zítra už letíme. Musíme ještě koupit kufr-zase jsme to nechali na poslední chvíli. Taky musím napsat Tomův denní režim + jídelníček.Na jednu stranu se těším, ale na druhou (která převažuje) se mi bude hrozně moc stýskat. Bez sebe jsme byli max. 6 hodin a to už jsem byla jak na trní :frowning2:. Tak snad to oba zvládneme.

Mějte se maminky moc krásně, papa :dizzy_face:

PS: dnes slavíme devíti měsíční narozky :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
20. zář 2007 v 08:06  • Odpověz
Hani, všechno nej k 9 měsícům! A výlet si hezky užijte a neboj oba to zvládnete na 1! Na jak dlouho letíte?
20. zář 2007 v 10:28  • Odpověz
Děkujeme, jsme tam do pondělí.Takže v po odpo už budeme opět spolu :dizzy_face:
20. zář 2007 ve 13:44  • Odpověz
A kam vlastně letíte? Do Londýna nebo to se pletu?
20. zář 2007 ve 14:39  • Odpověz
jj do Londýna. Jak jsem dala přítelovi ten dárek k narozkám (ten fotbal), tak tam letíme. Na prohlídku města budeme mít 2 dny a jeden den bude fotbalový a v pondělí jedeme hned ráno na letiště.
20. zář 2007 v 17:29  • Odpověz
Nazdárek,
tak Hani, šťastnou cestu! :slight_smile: :slight_smile: A užijte si to! :slight_smile: My jsme tam byli s manžou ještě když jsem byla těhotná a moc nám Londýn líbil! :wink:
Tak už nejsem slaměná vdova a musím říct, že je fakt bezvadný, když jsme na malou dva! :slight_smile: Obdivuji svobodné maminky, jak to samy zvládají! :wink:
Jinak podle předpovědi nás čekají krásné slunečné dny, tak si je s mimískama hezky užijte!
papa :dizzy_face:
21. zář 2007 v 07:05  • Odpověz
hani, tak to teda uprimne zavidim! nielen ten londyn, ale aj to, ze tvoje "bejby" vydrzi bez teba tak dlhu dobu.... :slight_smile:
to vo stvrtok som sa sla prihlasit na kurz anglictiny a hlidala kamoska, tak esteze sme sa vratili po pol hodine, lebo uz rycal jak pavian.

a asi nam idu zuby...lebo inak si neviem vysvetlit dnesny pocet "kojeni", resp.zuzlani bradavky v noci...skoncili sme na cisle 18....
ta tak,ale inak pohoda :grinning: :grinning: :grinning:

my mame konecne po dlhej dobe spolocny vikend s tatkou, tak si to uzivam /lebo bud cely vikend pracuje, alebo mame nejaku navstevu /
majte sa!
22. zář 2007 v 18:51  • Odpověz
Cafte babuse.

Jezisi nikeske tak to je sila 18krat.Mna by uz pri 5 chytil infarkt.Chudinka i ty i Tomasko ked ho to boli.

Baby ja konecne v sobotu cestujem dom.Uz sa nemozem dockat.Sice ta cesta bude hrozna lebo ideme autom.Tak som zvedava ci dojdeme.Lebo minule sme nedosli...

A co deticky?Co uz vsetko dokazu?Tak piste
23. zář 2007 v 17:14  • Odpověz
no dnesny pocet:12 za noc...teda ak tie zuby nevylezu, skoncim na psychiatri...:slight_smile:
to vachovka:ako set nedosli? no najlepsie je ist v noci...drzim palce!!!
no my sa stale len plazime, aj to len odpich jednou nohou a cez ohnuty laket :slight_smile: zatial nechodi po kolienkach, ale uz asi cochvila..a sam sa neposadi ani nahodou.
ale ja uz som si zvykla, ze to je maly bufetak :slight_smile:)))

dobru noc!
23. zář 2007 ve 23:30  • Odpověz
Nazdárek,
tak my máme za sebou klidný a krásně prosluněný víkend! :slight_smile: Dnes v noci se mi zdálo, že už jsem malé našla zoubky! :wink: Tak třeba už je to znamení, že se derou na svět! :wink: Už mě totiž moc neba jak se každý ptá, jak je možný, že malá ještě nemá zoubky a přidávají - No to my jsme měli už v 5 měsících, my ve třech, ..... ! Už je to skoro jak když jsem byla ještě těhu, tak se mě poslední týden každý pořád ptal, jestli už! :angry: :grinning: No nic, to jen na okraj!
Jinak my v noci taky kojíme docela často, malá je teď taková neklidná, pořád se v postýlce vrtí a převaluje, tak ji mám u sebe a tam je klidná, je to sice krok zpět, ale co se dá dělat! Tak bychom se nevyspaly ani jedna! :frowning2:
Tak se zatím mějte krásně a pozdravujte vaše mimísky! papa :dizzy_face:
P.S. Už se těším na Hančiny zážitky z Londýna! :wink: :slight_smile:
24. zář 2007 v 07:34  • Odpověz
panenko, nic si z toho nedelej, jeste si se zoubky uzijes! No jo, lidi se ptaji a srovnavaji. Za chvili se budou ptat na mluveni, na chozeni... :stuck_out_tongue_closed_eyes: to je porad neco! :wink:
Nikeske no to je neco! Na se ted klube ctvrty zub a taky hodnekrat v noci kojim, ale na tebe jeste nemam. Treti zub byl horsi. Mala o sebe temi zuby vrze, to je hruuza.
24. zář 2007 v 09:22  • Odpověz
ahooj ahooj sluníčka,
panenko z lidí si nic nedělej, klidně jim řekni, že ještě ne, že zato jako bábinka se bude chlubit že má ještě svoje ;)
vachovka přeji příjemnou cestu, určitě ji zvládněte, bude to stát za to :slight_smile:
nikeske si děláš legraci s takovým kojením!! a já si stěžuju když 3-5x, že je to moc! taky jsme už vystěhovali manžela, beztak je věčně v práci nebo sedí u pc, takže malej svou postýlku už skoro nezná! tak ať penenko nedopadnete taky tak :wink:
uvažuju koupit mu nějaký jeho mlíčko a občas místo kojení mu ho dát, mám už cecilie tak odřený od zoubký, až hrůza! dáváte někdo? a jaké smím-li se ptát..
nas martinek krasne leze po kolinkach, ani prahy ho uz nezastavi a kde může se chytit a postavit, tak to udělá. zkouší i chodit kolem nábytku, ale ještě se dost bojí. naštěstí.. sám už dokáže pápá a paci pacičky, ale ne vždy mě je udělá, lumpík :grinning: a ani nevím zda se posadí sám :sweat_smile: ale sedět umí překrásně a z toho jde na kolínka a hurá někam pryč :grinning: nejlépe pejskovi čachtat do misky s vodou :wink:
no nic, už se po mě zase sápe, opatrujte se a brzy ahojek, Lu
24. zář 2007 v 09:31  • Odpověz
Ahojte.
Nikeske minule sme nedosli lebo nam za Prahou prasklo tesnenie pod hlavou.Tak nas domov odtiahla odtahovka. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Manzel sa boji ist cez noc ze vraj zaspi.Tak neviem jak to mala zvladne cez den tak dlho v sedacke.
Lussi k nam sa manzel vratil do loznice ale len na jednu noc a hned ho to preslo. :angry:
Nase deticky su uz sikovne som zvedava kedy budu chodit a co nas caka az to zacne.
tak cafte
24. zář 2007 ve 12:02  • Odpověz
Tak k nám se manžel taky vrátil asi tak před 3 měsíci a zatím si nestěžuje! A to míval dřív dost lehký spánek! Téď spí jak dřevo a ani neví, kdy se malá budí! :grinning: Ale jinak všem tvrdí, jak je to náročný, když se malá v noci budí! :grinning: :grinning: No chlap, má to chudák těžký! :grinning:
24. zář 2007 ve 12:29  • Odpověz
Ahoj maminky,

tak už jsem zpět z dálek. Tomášek to přečkal bez sebemenšího problému. Když jsme přišli,tak koukal s otevřenou pusinkou a vypadal, jako když nás nepoznává.Ale jen jsem ho vzala na ruku, tak byl ve svém živlu.Když jsem ho dala zpět k babí, tak hned natahoval ručky, že chce ke mě.Zvládli to tu spolu na jedničku. Dokonce mu tchýně musela odsávat nudličky, ale i to v poho zvládli.

Za to já byla jak na trní. Pořád jsem o Tomovi mluvila a pořád jsem na něj myslela.Ale volali jsme si, posílali sms a mms.Takže to bylo taky dobrý.

Jinak Londýn je opravdu nádherný-potřebovali by jsme tam být více času a mít mnohem více peněz, protože je to opravdu hodně drahé město (jízdenka na metro 160,-, hambáč a hranolky 160,-...).Viděli jsme spoustu památek-ty nejhlavnější jsme zvládli,ale byli jsme naprosto vyřízení.

Bála jsem se, že ztratím mlíko, měla jsem sebou odsávačku, ale ani jsem jí nemusela použít, jak málo mlíka mám.Ale hned jak jsme přijeli, tak jsem se pokusila Toma nakojit a pil jak o závod, tak to snad je v poho.

Niky to noční kojení je teda mazec :frowning2:

Lu já dávám mlíčko od Hami nebo Humana od 8. měsíce.

Tom krásně dělá pápá, leze jako závodník a příjde mi, že víc mluví.

Jinak k tomu Londýnu-hrozně mě překvapilo, že tam nikde nemají popelnice.Odpadky dávají k silnici a popeláři je vyvážejí.A když se pytel roztrhne, tak to tam nechají a vítr to rozfouká.Takže na mě působil trochu jako špinavé město. A o třídění odpadu nemůže být ani řeč.Ale v centru je naopak velmi čisto.Chodí tam pikolíci a sbírají i vajgly.Takže je to trochu kontrast. Jo a ještě metro mi přišlo naprosto nechutný, plno špíny, plivanců, odpadků.To samý doubledeckery :confounded:

Maminky dáváte dětem sýry? A jaké? Myslím, že některá z vás tu o sýru psala, tak mi prosím poraďte.Chci Tomovi zpestřit jídelníček.

Tak jsem ve zkratce vše popsala, jdu si užívat Tomáška. Sice nemůžu naplno, protoře mám na puse opar velikosti "pomeranče",ale hlavně, že jsme spolu :slight_smile: :dizzy_face:

Mějte se krásně, pa
24. zář 2007 v 17:48  • Odpověz
Ahoj Hani,
to je bezva, že jste výlet tak zvládli a že už jste zase doma! :wink: My ještě sýr nedáváme, ale docela bych to už taky chtěla vyzkoušet. :wink:
24. zář 2007 v 19:46  • Odpověz
Nazdárek,
tady to teda vázne, ach jo! :frowning2: Dneska to vypadá, že bude celý den škaredě, tak to bude doma náročný, asi budu muset stát i na hlavě, abych malou nějak zabavila! :grinning:
Tak se mějte krásně! papa :dizzy_face:
26. zář 2007 v 07:40  • Odpověz
panenko ty nase pravidelna ranni prispevovatelko, jeste ze to tu udrzujes! :wink:
Hani, to muselo byt super v tom Londyne! Je bezva, ze to Tomasek s tchyni tak zvladnul, jasne ze se ti styskalo, to by asi kazde z nas. tomasek je ted ale zase samostatnejsi a kdyby neco, tak uz vis, ze by to zvladnul. To ja o mem zavislackovi na prsu rict nemuzu. :wink: :slight_smile: No ale co, hlavne ze je moje.... :grinning: pro me je ta nej.... leze ji ted 4 zub. Ale nedela u toho vubec takove divadlo, jako u tretiho, tak je to dobre.
26. zář 2007 ve 20:26  • Odpověz
Nazdárek,
tak už jsem se bála, že i dnes si budu psát jen sama se sebou :grinning: Naštěstí to Paula zachránila! :wink:
Taky mám závislačku na prsu, ale naštěstí aspoň přes den to hlídání jinde zvládá. Dnes bude od desíti do jedné u tchýně, tak doufám, že se nic nestane! Jdu se nechat zase po dlouhé opečovávat ke kadeřnici! :wink:
Tak se mějte krásně a zatím papa! :dizzy_face:
27. zář 2007 v 06:49  • Odpověz
je panenko, to se mas, ke kadernici! budes me pak muset v brne nejakou doporucit, ja se taky chystam. :wink: Jasne hlidani pres den do 3 hodin je uplne v pohode. U nas to dela vetsinou tatinek, no ale ne zrovna casto... :zipper_mouth: porad pracuje.
Vcera jsem to s tim zubem zakrikla, v noci jsme se moc nevyspaly. Porad se budila a chtela kojit, tak jsem v duchu vzpominala na nikeske a rikala si, jestli ji trumfneme a budu kojit vic nez 18x :grinning: :grinning: ale nastesti ne!
holky kde vsechny jste??? :confused:
27. zář 2007 v 09:39  • Odpověz
ahoj! tu som! mali sme pocitac v oprave a "zozral" 6500 kc...dobra palka,co?
to hanah:tomasek je sikulka!
to paula: no, v tomto asi fakt vediem :frowning2: ale tatka sa drzal statocne, do obyvaku siel az dnes v noci, ked tomas rycal asi hodinu vkuse, a ja som mu uz odmietala dat moje uzuzlane bradavky... tak sa urycal, az zaspal...tak neviem, asi to zuby nebudu, skorej jeho stupnujuci sa prsnikovy teror ... neviem, asi skoncim fakt pri tej vyrevuvacej metode, abo kupim nutrilon a kaslem na kojenie... :unamused: ale ja len tak strasim :grinning:
inak pohodicka, cez den to je najzlatsie deculo ! :grinning:
uz sa celkom tesim na ten kurz anglictiny, aspon na chvilu vypadnem..akurat zrovna dnes je prva lekcia a tatka ma sluzbu, takze nic z toho...no jo, momentalne by som brala aj tu najhorsiu tchyni na svete, aby pohlidala...:frowning2:((

zatim pa!
27. zář 2007 v 11:47  • Odpověz
Ahoj mamčulky,

panenko ty se máš. Kadeřník by se mi taky zamlouval.Asi budu muset zajít.

Taky je u vás tak ošklivo. Tchýně dnes měla jít s tomem ven a sešlo z toho, protože tu leje.

Tak jsem přítelovi nabízela, že začnu chodit do práce a on bude na mateřské, ale odmítl to.Říkal, že být na mateřské je velice náročné a že radši bude makat někde na směny. Teď co je doma, tak mi moc pomáhá, dokonce v noci k Tomovi vstává. Já v klidu chrupkám a vstávám až ráno mezi 6-7.

Mějte se krásně,pa :slight_smile:
27. zář 2007 v 16:35  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.