• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Prosinec 2006

(Zamčená)
12. března 2010 
Ahoj, zdravím "novou" maminu. Já jsem na tom s kontrolami stejně, taky nevím míry. Jdu zítra, tak se uvidí, zda je vše v pořádku, v noci nemůžu usnout, trápí mě větříky :frowning2: a pálení žáhy. Po ránu mám nejvíc energie, která mě po obídku opustí. Lussius, ty komody v Ikea jsou bezva, včera jak jsem byla u ségry, dala mi i katalog a míry by celkem šly, takže tam nejspíš zajedeme. Ale tenhle víkend nehrozí a příští je taky docela nabitý, tak vůbec nevím, chtělo by to co nejdříve.
4. říj 2006 v 07:21  • Odpověz
O pálení žáhy mi povídej...Je to už šílený... Jdu s ní spát, v noci mě občas i budí a ráno s ní taky vstávám... Dřív mi pomáhala jedlá soda,ale teď už nezabírá nic :frowning2: Zkoušela jsem všechny možný prášky i babský rady,na chvilku to přejde, ale zas sse vrátí! Říkala jsem to i doktorovi, ten mi jen řekl,abych nejdela těžký a sladký jídla a nepila sycený vody...
4. říj 2006 v 09:15  • Odpověz
ahojek teď jen krátce, za chviličku přijde kamarádka s miminkem a půjdeme na procházku..Zuzi,jsem ráda že se komoda líbí,ale je jasný, že to chce vidět tedy i živě,jestli je to ono (to víš,u nás není Kika,ale ikea stačí :wink:)
s pálením žáhy se pozeptám kamarádky,měla nějaký super prášek z lékárny,který prý jediný funguje.jinak jedna z babských rad,nevím jestli jste zkoušely, mít víc pod hlavou když spíte..a má se jíst méně a častěji. sice s tím problémy nemám,ale někdy mě to též chytne,ale jen lehce,takže v pohodě..mějte se,jdu se oblíkat, v brně je docela chladno dnes :slight_smile:
4. říj 2006 v 09:35  • Odpověz
No, tady v Praze je take pekne hnusne, ale co nadelame, ze? Lepsi uz to asi nebude... :frowning2: Me take pali zaha, hlavne po obede, je to docela neprijemne. Pak me jeste docela boli za krkem, je to docela neprijemne, snad to prejde. Jinak litam kvuli bytu a dneska vecer konecne jedu za nasima na chalupu, kde si alespon odpocinu. Jen to pocasi by se melo trochu vylepsit, ale jak rikam, jsem rada, ze nesnezi... :confounded: Alespon budu v prirode.
4. říj 2006 v 09:42  • Odpověz
Mě pálí pouze, když jdu spát a víc pod hlavou mám :unamused: . Jím po celý den, ale přiměřeně, ach jo. I v Ústí je od včera pěkně vlezlé počasí. My tady taky nemáme Kiku ani Ikeu, musíme právě jezdit do Prahy. Což o to, já bych čas měla, když jsem doma, ale manžílek je zaneprázdněn. Se sestrou jet nechci, je blbý takovou věc vybírat bez hlavy rodiny :slight_smile: , takže mi nezbývá nic jiného, než čekat. Lussius teple se obleč a Dasho Ty si pořádně odpočiň, doufám, že tam nebudete mít velkou zimu, nachlazení ledvin a močáku by nám teď neprospělo. Vím, o čem píši, trpím na to, ale zatím se držím (musím to zaklepat). Tak já jdu zase něco dělat...
4. říj 2006 v 10:10  • Odpověz
Zuzi: mas pravdu, ty teploty to jdou dolu, navic jedu na Vysocinu, takze tam bude jeste vetsi kosa. Ikea a Kika jsou fajn, ale naprosto te chapu, ze nechces vybirat nic bez hlavy rodiny. Ja bych take vsechno vybirala s manzou, ale ten je daleko, takze vsechny materialy v novem byte budou tak trochu uplne na mne. Vubec se na to netesim, nebot je to docela dulezite rozhodnuti. Zacina se ze me stavat stavar, jeste ze mam stavebni dozor, v tom byte je toho tolik, cemu normalni clovek nerozumi (pokud nema stavarnu)... :frowning2:
Dnes jsem se objednala na tehotensky kurz, budu chodit az v listopadu, abych to vsechno hned nezapomela. Take se chystam na cviceni, abych alespon trochu hnula kostrou. Vcera jsem byla v Holmes Place na Andelu, je to hezky klub, a maji tam cviceni pro nastavajici maminky - moje oblibena joga. Jenze clovek musi byt clenem klubu. Myslim, ze nemaji kratkodobe clenstvi, ja je potrebuji jen na dva mesice. Zkusim hledat nekde jinde. :frowning2:
4. říj 2006 v 10:58  • Odpověz
Tak jsme byly na ultrazvuku a jsem akorát tak naštvaná! Když jsem tam byla před tím v 11tt,tak jim nešla tiskárna a teď mi doktor řekl, že mi snímek nevytiskne, že bych na něm už stejně nic nepoznala,že snímky se dělaj ve 12 týdnu...Navíc se jim tam asi něco nelíbilo :frowning2: Poslali mě na CTG a doporučili na další flowmetrii.Mám v těch všech zkratkách a číslech akorát zmatek...A vyptávat se jich, při jejich příjemnosti se mi vážně nechtělo, takže jediný,co jsem pochopila je, že máme 1370 gramů :wink:
4. říj 2006 v 15:43  • Odpověz
Msunny, my máme pouze jednu jedinou fotografie, a to z nemocnice, z 21 TT, jinak nic, můj gynekolog to nedělá, ale ultrazvuk mi dělá každý měsíc. Z těch čísel jsem taky vedle, oni Ti noc neřekli, proč Tě tam posílají? Tenhle přístup mě vadí. Já jsem např. prvorodička, a tak je logické, že mám spoustu otázek, já mám naštěstí skvělou gynekoložku, ale jiný maminy mají pořád nějaké problémy s doktory :unamused:a to mě mrzí.
Dasho, vypadá to, že pojedeme s manžílkem už tuhle sobotu, ale nechci to zakřiknout. Jsi statečná, že vše zvládáš, vím, že to musí být těžký. Já jsem na cvičení lempl, nikam chodit nebudu, ale zítra jdu na kontrolu, tak uvidíme, co mi řekne.
4. říj 2006 v 18:34  • Odpověz
No já právě na ultrazvuk musím dojíždět, takže jsem tam byla teď potřetí a ani jednu "fotku":frowning2: Není to sice životně důležitý,ale chtěla jsem,aby "štístko" viděl i přítel...Teď ještě řeším, že na UZ mi řekli,že by bylo dobrý příští týden udělat znovu Flowmetrii,ale na kontrolu ke gyn.jdu až příští pátek,tak přemýšlím, jestli bych tam neměla zajít už dřív.
Já jsem taky prvorodička, takže mě všechno hned děsí...Obzvlášť když doktor zkoumá miminko, jak kdyby ještě žádný neviděl,pak mě pošle na CTG,aniž by mi řek,co to vůbec je,navíc když chvilku před tím hlásil sestře do zápisu něco o patologickym pásmu...No myslela sem,že se tam z toho skácím :frowning2:
4. říj 2006 v 18:56  • Odpověz
ahojek, co to tu čtu? :unamused: msunny co to je flowmetrie? a proč tě posílají na CTG? ježkovy voči,jakmile slyším o takových gynekolozích,tak mě vstávají všechny chlupy hrůzou.z těch čísel si nic nedělejte,mě nikdy moc gyndař neřekl,co tam vidí,jen že srdíčko v pohodě atp.až teď jsem se ho optala,a tak provokativně říkal všechno,takže jsem nic nerozuměla :grinning: bylo to spousta údajů pro mě nedůležitých.. holt má ze mě legraci..ale je mocinky fajn,fotku mě dá dycinky a když se zeptám,tak mě vše vysvětlí.ale když já nevím nač se ho ptát,když je vše v pořádku!
holky,zítra se uvidím se dvěma maminama,tak se vám pozeptám,co to měly za prášek na tu žáhu.snad bude jiný a účinnější,než máte vy. :unamused:
dasko,uvidíš že na vysočině bude super :slight_smile: bezva vzduch proti praze a klid..jen jak píše zuza,teple se obleč, však víš,že zrovínka na vysočině platí spíš ty nižší předpokládané teploty.kde mají vaši chaloupku? my máme kousek od Poličky a nedám na ni dopustit.je tam úžasně :slight_smile: užij si to :slight_smile:
4. říj 2006 v 19:42  • Odpověz
Flowmetrie je něco jako zjištění jestli je miminko dobře krmený přes pupeční šňůru-sama tomu nějak nerozumím... Nevím proč mě poslal na CTG,ale zítra jdu k doktorovi a pěkně mi to vysvětlí,pořád se divý, že mi nic není, že si na nic nestěžuju, tak teď teda budu! :wink:
4. říj 2006 v 19:58  • Odpověz
pěkně se ho pozeptej.. a co se mu nezdá,dyk dítko je pěkný! náš prcek měl sice v 31tt 1,7kg,ale je to prý víc než je obvyklé,tak proč by jiné zase nemohlo mít o něco míň?ale raději ať to prověří, jestli to nejni nějak nebezpečný pro tebe a mimi :confused:
4. říj 2006 ve 20:32  • Odpověz
Tak jsem tam byla a on tam zrovna není,takže budu muset zase zítra vstávat, nějak jsem si na to úplně odvykla. Ale ptala jsem se známé a prý je to tady normální, že posílají na ta vyšetření a váha mimi je prý taky OK: :slight_smile:
5. říj 2006 v 09:16  • Odpověz
tak vidíš :slight_smile: hned jsi jistě klidnější,co?
sem zrovna psala kamarádce,že budu mít asi klidný dítě, že byť mám už pořádnej pupík,malej je docela klidnej a buď hodně spí, nebo se vrtí jen málo,že to ani "nebolí" (kamarádka mě "vyhrožuje",že čím dýl,tím i ty pohyby mimíska jsou nepříjemnější) ale nevím jestli jsem se neunáhlila :grinning: právě snad pořádá manévry nebo co.. :grinning:
5. říj 2006 v 16:06  • Odpověz
ahoj holky! Dasho, diky moc za ty informace o litani miminek, ja o tom nic nevedela a je to fakt zajimave. Neni to jeste aktualni,ale pocitam, ze jednou budem chtim s mimi navstivit rodinu v CR a autem je to 10hod, tak by to byla alternativa. Letadlem je to snad jen hodina, ale zase jen do Prahy a pak bysme jeste stejne museli 150km autobusem. Tak nevim. Tech 10hod autem s mimi taky nic moc. Chtela jsem se jen tak zeptat, rikala jsem si, ze ty to budes urcite vedet :grinning: .
Ahoj msunny. Jestli te to uklidni, me delaji od 28tt CTG kazdou prohlidku. Je to prevence, mohou tim odhalit predcasne stahy, nebo nepravidelnosti srdicka miminka, ale rozhodne to nemusi znamenat, ze neco neni v poradku! :wink: . Muj gynekolog se se mnou taky zrovna nevybavuje a taky ho moc nemusim, ale hlavne ze udelaji vsechna potrebna vysetreni. Kamoska rika, ze kdyz se s tebou nebavi, je to dobry, to znamena, ze je vse o.k., kdyby byly problemy, tak ti rekne! :wink:
Zuzovi: Tak ty planujes mit 2 komody, jednu v pokojicku a jednu v koupelne?? To je teda luxus! :astonished: to bych taky rada, ale na to asi nebudou finance.

Ja tu mam ted na tyden na navsteve mamku, tak si mam konecne s kym povidat "zive" a cerpam cenne rady.. :grinning: :grinning:
5. říj 2006 v 16:44  • Odpověz
Ahoj holky, dnes jsem byla na kontrole, sestřička mi musela 2x měřit tlak, neboť při prvním měření bych dávno byla po smrti, jak ho mám nízký :slight_smile: . Ale jinak vše v pořádku, až na výtěr, v úterý si mám zavolat o výsledky. Už totiž přes týden se s manželem nemilujeme, neboť pak cítíme oba pálení. Ne, že bychom se milovali každý den, ta chuť ke mě nějak nedorazila, ale je mi ho líto, že musí pořád tak abstinovat. A to jsem slyšela, že když čekáš holku, tak máš pořád chuť na sex :frowning2: , žeby to byl nakonec kluk?... :wink: Dnes mi doktorka ani neřekla pohlaví, neboť mi udělala ultrazvuk snad ve vteřině, bylo nás tam hodně, nikdy nečekám, ale dnes jsem čekala přes hodinu a půl. Hold jak říká sestřička, že je těhotných jak pohnojených polí :slight_smile: .
K těm komodám. Já budu mít pochopitelně jednu v koupelně, ale v pokojíku budeme mít takový šikovný nábytek, kde se dá taky jedna část využít jako přebalovací pult, víš? Nábytek do dětského pokoje nás nestál nic, dala mi ho sestra, neboť už měnila za nový, její děti už trošku povyrostly :wink: .
5. říj 2006 v 18:40  • Odpověz
Zuzi, tak to mas dobry. Ja cekam prvni mimi v rodinach z obou stran, takze veskerou vybavicku musime nakoupit novou. Ale neco mame ze sekace, nebo z bazaru. Ze kdyz cekas holku, mas porad chut na sex? tak to jsem neslysela. To by byl u nas teda spis kluk :grinning: . Ja taky jeste nevim pohlavi, mimi bylo na UTZ vzdy tak otocene, ze to nebylo videt. A co si myslis, ze to bude? Nebo co byste radsi chteli? Holku, nebo kluka?
A vy ostatni holky?
5. říj 2006 v 18:55  • Odpověz
Na srdíčku i doktroka řekla, že se přiklání k holce. Paulo, takže nejsem jediná, kdo nemá chuť na sex? Já už jsem z toho trochu zoufalá, všude čtu, jak se chuť v těhotenství zvyšuje. Milování jsem měla dřív ráda, hodně ráda, ale první tři měsíce jsem nemusela vůbec, pak se to na čas změnilo, ale teď už je to zase stejný, vůbec by mi nevadilo, kdybychom se nemilovali :frowning2: . Přibrala jsem 8kg, myslím, že pouze v břichu, a že se cítím lépe, hezčí, tak vůbec nevím v čem je ten blok, že milování nemusím. Můžu se zeptat, jak to máš? Když jsem začínala téma milování, většina těhulek mi psala pravý opak, že je pro ně milování mnohem a mnohem lákavější.
5. říj 2006 v 19:35  • Odpověz
No tak v tom případě mi budem mít holčičku :grinning: Dřív jsem měla sex dost ráda, pak mě to na začátku těhu taky nějak omrzelo,ale od 3. měsíce bych to mohla mít snad pořád.Bohužel u nás je problém v partnerovi-buďto se nevidíme a když náhodou přijede nebo se za ním vypravím, tak mu vadí, že jsme v jednom bytě s rodiči a nebo se bojí,aby mi nic neudělal. Takže u nás k milování přemlouvám já :frowning2:
Mě ani na pohlaví nezáleží,i když jsem na ultrazvuku měla cukání říct, že chci znát pohlaví,ale nakonec jsem to nechala jako překvapení na prosinec.
Já taky za nábytek nic neplatím-táta i brácha dělají v truhlářské firmě,takže si akorát dám rozměry a do týdne je vše hotovo a na míru! :wink: Ani nevím,co bych si bez nich počala,příjde mi, že v obchodech nikdy nepřemýšlí nad tím, že lidi bydlí i v paneláku :slight_smile:
5. říj 2006 v 19:51  • Odpověz
To máš super, myslím obojí. Já se dokonce bojím, že se mi ta chuť snad nikdy nevrátí :frowning2:
5. říj 2006 v 19:54  • Odpověz
Teď jsem tu teorii o tom, že když je chuť,tak to bude holka,když ne kluk, s maminou a ta řikala, že v tom případě jsme všichni kluci, protože ona snad nikdy chuť na sex nezažila,tak nevim :grinning:
5. říj 2006 ve 20:10  • Odpověz
zuzi, ja si urcite myslim, ze nejsi jedina! Spis ty co se jim ta chut snizi o tom tolik nemluvi? :wink: Nevim. Ja jsem prvni 3 mesice taky moc nemusela, pak se mi chut zvysila, ale neni to co to bylo :slight_smile: . Ted taky moc chut nemam, jsem casto unavena a pripadam si takova nemotorna... ale manzilek se snazi a tak se obcas zadari..
Ja si taky rikam, jake to bude treba po diteti, kdyz to se rika, ze hodne paru ma pak problemy a zenske pak nemaji chut. Ja doufam, ze to tak u nas nebude, ze to bude stejne jako pred tehotenstvim.
5. říj 2006 ve 20:51  • Odpověz
Tak jsme se teď vrátili od doktora a prý je to vše v normálu,ta flowmetrie prý byla na hranici,ale to je prý taky v poho, tak mi spadl kámen ze srdce-a že to byla rána! :wink: Jo holky na tu žáhu mi zabral Maalox! Mám ho od známé,ale měl by být normálně i v lékárnách.
6. říj 2006 v 09:19  • Odpověz
ahojek :slight_smile: kamarádka mě doporučila Rennie.jednou v lékárně prý prudili že to není pro těhu,ale na příbalovém letáku to vysloveně píšou že je.. bere he když je už fakt nejhůř a vždy a všem prý zatím zabral.. takže další tip na vyzkoušení :slight_smile:

koukám včera bylo super téma :wink: v tom případě čekáme děvčátko a dr.kdo ví co viděl :wink: ale možná jsem jen neuspokojená,neboť manžel sexík odmítá,má obavy aby to tam nerozšťouchal a nerozbil.já vím že je to blbost,ale jemu nahrál nedávno nějaký stupidní článek a jeden jediný případ kdy to špatně dopadlo..

mějte se,musím jít opět upéct zákusek,včera mě ho rodina snědla a zítra ještě přijde tchyně se švagrovejma,tak ať mám co nabídkou :slight_smile:
6. říj 2006 v 10:04  • Odpověz
Ahoj holky, to je fajn, že jsi msunny v pořádku. S tou chutí to bude dost ovlivněný naší rekonstrukcí, neboť využíváme každé volné chvilky, kdy je manžílek doma, abychom něco udělali. Dnes odpoledne jdeme na velký nákup, doufám, že seženeme i pár drobností pro Zuzanku. No a v sobotu odpoledne jedeme do Ikea, tak snad nám bude přát štěstí. V neděli to završíme oslavou Františka a Bohumila, kteří měli svátek. Bohouš je manžel mé švagrové a Fandové jsou jak tchán, tak můj manžel :slight_smile: . To bude ale náročný víkend :slight_smile: .
6. říj 2006 v 10:40  • Odpověz
ahojek holky :slight_smile:
jak se vam dari? co je noveho? uz jste prihlasene k nejakemu pediatrovi? me kamaradka doporucila pry moc prima MUDr. tak jsme si tam uz volalaa jsem rada. je to asi tak jak nektera jste psala o tom gyndari,ze mivaji plno.ona rikala ze berou cca 5 novych deti na mesic.tak se mnou na prosinec pocitaji :slight_smile: jinak ale pry u nas kdyz v porodnici zadnou lekarku nenahlasim,pry me nejakou prideli,takze se nedeste.. taky jsem dostala darecek sici stroj,tak jsem zvedava,jak me to pujde,urcite bych chtela usit nejake pekne povleceni ne moc strakate,nebesa pro mimi ap. :slight_smile: tesim se, az budu mit chvilku na siti..
ale dnes jdu za chvilku do mesta na cviceni,do pojistovny atd.. ani se me tam nechce,ale musim, musim.. :confounded: mejte se bajecne a vecer se tu snad ukazete :wink:
pekny den, pa Lu
a napisete,jestli jste neco pokoupili zuzi v ikea ci jinde,jak bylo na vysocine,jak pokracuji rekonstrukce atd... :slight_smile: :slight_smile:
9. říj 2006 v 09:43  • Odpověz
Ahojky, já jsem u pediatra ještě nebyla,ale vím, že u nás to naštěstí není problém! Navíc,jelikož jsem tam donedávna bylasama registrovaná, tak jsem rovnou oznámila,když jsem si byla pro kartu, že se tam objevím brzo objevím.
Jinak nového skoro nic,už máme naštěstí autosedačku a klokanku-oboje dohromady za 1000 od známých a akoro nepoužitý. Tak už snad "jen" postýlku.
Jinak jsme byly v sobotu u známých a přijela i sestřenka s 3měsíčním Danielkem a dala mi pár rad, co se týče kosmetiky pro mimi a tak.
Jo chtěla jsem se zeptat, berete nějaký vitamínky? Nevím,nějak se mi nechtělo do sebe cpát nějaký chemický náhražky,ale prý je to dobrý pro organismus matky,protože mimi z ní všechno vyždíme :wink: Na druhou stranu jsem zas někde četla, že jsou potom 4kilový miminka(a sestřenka je živej důkaz) Tak nevím :frowning2:
9. říj 2006 v 11:13  • Odpověz
Ahoj holky, tak já to zkusím vzít po pořádku. V Ikea jsme koupili tu bílou komodu, mám ji vyfocenou v albumu. Už je na svém místě a vypadá to moc hezky. Jinak nic.
Ve dvě příjdou na ty skříně do ložnice, včera přivezli matroš, s kterým jsem moc spokojená, tak uvidíme, jak budou šikovný. určitě poreferuji :slight_smile: .
Vitamíny neberu, první tři měsíce mě doktorka předepsala kys. listovou a teď jím jód a používám zubní pastu lacalut, neboť mám problémy s dásněmi :unamused: .
V pátek jsme nakoupili s manžílkem pár věcí pro Zuzku, lahvičky, plínky, brindáky, štětku na láhve i na dudlík, hřebínky, nůžtičky, krém proti opruzeninám, tělový krém, olejíček, dudlík, vaničku, tak jsem klidnější :slight_smile: .
9. říj 2006 ve 12:12  • Odpověz
zuzovi: Tak to se máš. Já pořád komodu vymýšlím. Paneláková ložnice není nic velkýho,ještě nemám ani rozmyšleno,jak to tam všechno vtěsnat, ale za týden to snad bude lepší o víkendu totiž budem s našima přestavovat a malovat celou ložnici. No sama jsem na to zvědavá.
Jinak s tou kosmetikou...prý je dobrý na opruzeniny Rybilka a Pupík při nadýmání.
9. říj 2006 ve 12:28  • Odpověz
já narazila na niveu, myslím nela batole, je na tom růžový medvídek. taky bydlíme v paneláku, ložnici jsme právě v srpnu bourali a zvětšovali. No, pokud manžílek půjčí někdy z práce digi foťák, tak Vám to vše vyfotím.
9. říj 2006 ve 12:32  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.