• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Prosinec 2006

(Zamčená)
12. března 2010 
Ahojky,

Tom si vždy oblíbí nějakou hračku a taky s ní všude lítá.Rád cupuje noviny, teď se zaměřil na kocourovu myšku. Ještě se o ní budou hádat :grinning:.
Taky rád dělá bubáčka a dává si třeba plínku přes hlavu a po chvilce na nás vybafne. To se vždycky směje a má velkou radost.

Už jsem si několikrát všimla, že začne běhat do kruhu jak zběsilej.Udělal to jen párkrát, ale od včerejška to dělá často. A vždy běží jen na jednu stranu. No nevím, co tím zamýšlí :confused:.

Mějte se krásně, pa :slight_smile:
5. říj 2007 v 07:28  • Odpověz
decka! velky pokrok! tomasek konecne pochopil, ze sa da ist aj vertikalne, nielen horizontalne, tak uz sa vysplha pri nabytku na kolena, a dokonca vcera sa uz aj postavil! tak sme to hned oslavili :slight_smile:))
ale po kolienkach este furt nic, a chodenie detto :slight_smile:))))
inak som rada, ze este nema zuby, jelikoz on denne stravi na prsniku 4-5 hodin, tak to by som asi uz nevladla:slight_smile:))

kontrolne odbery dopadli tak, ze este stale mame anemiu, tak dalej prasime zelezo :frowning2:((
hezky zbytok vikendu!
7. říj 2007 v 10:30  • Odpověz
ahoj holky! mate o vikendu co delat? My chodime na detske hriste, uz jsem se s lauri pohoupala i sklouzla na skluzavce :grinning: .
Holky brnensky, budeme asi muset domluvit dost dopredu datum srazu, protoze ja budu mit hodne co delat a tak to musim naplanovat.Radsi v tydnu, nebo radsi vikend? Budu v CR od 19.10. do 6.11.
Nikeske, gratulace!!! Treba bude Tomasek jedno z tech deti, co lezeni uplne vynechaji a zacnou hned chodit? To je sikulka...
Jeste jedna otazka,vite jakou krevni skupinu ma vase dite? Nam myslim brali krev v porodnici a pak uz ne a mame takovou prukazku, kde se zapisuji vsechny prohlidky, ale to tam neni. Docela by me to zajimalo. Musim se zeptat na kontrole v roce.
Tak se mejte a krasnou nedeli! :dizzy_face:
7. říj 2007 ve 13:45  • Odpověz
Ahojky holky,

Niky no vidíš jaký je Tom šikula. To je super :dizzy_face:

Paula Tomčík má B+ a mám to napsané v porodopisu. Brali mu krev hned po porodu kvůli cukrovce.
Akorát jsem trochu zmatená, protože já mám AB- a před porodem jsem všude četla, že si musím nechat do 48 hodin píchnout injeci kvůli protilátkám kvůli dalšímu těhotenství (u RH negat. faktoru je u druhého těhu vysoké riziko vrozených vad). Ale nejsem si jistá, jestli mi to píchli, protože mi píchali spoustu injekcí. A když jsem se jich na to ptala, tak říkali, že to nepotřebuju když je Tom RH+. Jste taky některá z vás -?No ale zatím druhé děťátko neplánuju, ale tohle mi furt vrtá hlavou. :confounded:

Papa :slight_smile:
7. říj 2007 v 15:57  • Odpověz
Nazdárek,
Niki, gratulujeme k vašim pokrokům! :dizzy_face:
Paula, to už je vlastně příští týden, co? To je bezva. Tak nám víc vyhovuje všední den, takže pak už záleží na Tobě a Lussi, mě by třeba vyhovovalo pondělí 29.10. :wink:
Hani, já jsem taky RH negat. a píchli mě injekci hned v porodnici a doatala jsem na to i potvrzení! A malá je taky RH+. Upozorňovala mě na to už v těhotenství moje doktorka a sledovala jsk si s tím malá poradila a naštěstí to dopadlo dobře! :slight_smile: Nejlepší by bylo, kdybys se zeptala své doktorky, myslím, že ve zprávě z porodnice to bude určitě napsané! :wink:
Jinak máma další pidipokrok, malá se občas něčeho pustí a chvíli vydrží sama stát! :wink: :slight_smile:
Tak se zatím mějte moc krásně! papa :dizzy_face:
8. říj 2007 v 08:37  • Odpověz
me by 29.10. pondeli taky vyhovovalo,tak se jeste musime zeptat Lussi. :slight_smile: Sarinka je sikulka, treba uz bude brzy chodit?! :wink:
Hani, taky si myslim, ze by ti to meli pichnout, moje mamka byla negativni a taky ji to po porodu pichali, aby mohla mit druhe dite. Urcite ti to pichli, kdyz rikas, ze jsi mela vice injekci. Jak pise panenka, zeptej se u dr, musis to tam mit napsany.
8. říj 2007 v 09:42  • Odpověz
Ahoj holky,

a nevíte jak se ta injekce jmenuje. Ono by to teď bylo už stejně jedno, ale abych s tím počítala, kdyby náhodou mělo přijít další mimí.
Ty injekce byly na zastavení krvácení, ale možná se mezi ně přimíchala i ta správná a pro mě důležitá :wink:.

Holky vy se máte, že se sejdete.Doufám, že nám to tu pak detailně popíšete.

Dnes je tak krásně, už jsem byla s Tomem venku, ale byla pěkná zima. Byl zabalený jako eskymáček. Ale odpo už bude teploučko, tak půjdeme fotit podzim. Mám další foto úspěch.Tantokrát s fotem hrušky.

Mějte se krásně, papa
8. říj 2007 v 11:17  • Odpověz
Hani, pokud se sejdeme, ak určitě pořídíme i fotky a všem vám je ukážeme! :wink: Dívala jsem se na to, jak se injekce jmenuje, ale našla jsem jen na tom papírku co mi dali v porodce, že to byl anti D gamaglobulin, ale jak se přesně jmenuje ta injekce, to nevím. :wink:
8. říj 2007 ve 12:02  • Odpověz
Tak jsem koukala do tý zpráva z porodnice a je tam opravdu spousta léků, kterým nerozumím. Zeptám se na to doktora až půjdu na kontrolu.
8. říj 2007 ve 12:45  • Odpověz
Ahoj baby.
Tak my uz sme doma.Bolo vyborne.Malej to tam prospelo vysiel jej dalsi zubok a uz sama urobi paru krockov.Len jedine co sa pokazilo je to ze vstava v 7 a ne v 9. :stuck_out_tongue_closed_eyes:

To o tej injekcii som este ani nepocula tak dufam ze mi tam dali vsetko co mali.Ale mna pichali 3x denne po cely pobyt tak dufam ze je vsetko ok.

Baby tak vy sa stretnete to je super.
8. říj 2007 ve 13:13  • Odpověz
vachovka vitaj!
my tiez ideme na slovensko, ale az 19.10....
to panenka: hej, to je presne ono, ten anti D gamaglobulin, slr tiez neviem firemny nazov...
8. říj 2007 ve 20:09  • Odpověz
Nazdárek,
tak my dnes slavíme první Sárinčin svátek! :dizzy_face: Včera byla u nás tchýně, tak maličká dostala zimní botičky - už chodící a knížečku Krtek a potopa! :slight_smile: Dneska příjdou naši, tak bude nadílka pokračovat! No a od nás má autosedačku - ze skořápky už nám vyrostla, takže šla o světa a malá už jezdí vzadu po směru jízdy jako velká! :slight_smile: :dizzy_face:
Tak zatím papa :dizzy_face:
9. říj 2007 v 07:33  • Odpověz
Sarince vsechno nejlepsi! Tak to se tchyne prekonala, ze koupila tak dobry darek, ne?! :wink: :grinning: Uz se taky po botkach poohlizim, ale zatim se mi zadne nelibily. Taky mame novou autosedacku, ale do ceska pojedeme jeste se skorapkou, aby se ji v autobuse lepe lezelo. Pry nozicky precuhovat muzou, hlavne aby byla hlavicka chranena. No uz v ni taky vypada dost prerostla. :slight_smile:
9. říj 2007 v 18:03  • Odpověz
Nazdárek,
Paula, děkujeme za přání! :slight_smile:
Od našich dostala malá taky botičky, ale už na teď, dala jsem je do albíčka! :slight_smile: Pomalu ji začneme zvykat na to, že má na noze něco těžšího a většího než jen ponožky a capáčky! :wink:
10. říj 2007 v 07:25  • Odpověz
ahoooooj :slight_smile:
ještě žiju :grinning: ale nevím jak dlouho, vůbec nic nestíhám a jsem z toho vyřízená.
stavba, martinek, chalupa, domácnost, přátelé a táta je ještě víc v práci než dřív, ani se nevyspí a už chvátá znovu..
holky, píšu si do kalendáře 29.10. v pondělí že se uvidíme :slight_smile: pondělky nim nemíváme, kromě regenerace po víkendu :grinning: mocinky se těším.
s panenkou se předpokládám uvidíme zítra, že? dnes se cítím docela slabě, ale to bude asi z nevyspání..
všem ke všemu gratuluji :grinning:
panenko jakou máte tu novou atosedačku?
v neděli jsme byli na chalupě na houbách, v pondělí jsem je celý den zpracovávala, a do toho chytala martina, chodí kolem nábytku a někdy už docela rychle..vše otvírá a zavírá, znáte to.. včera plavání, dnes plavání, pořád něco. na pc nemám moc času, večer zapnu ICQ, pozdravíme se s pár přáteli a je půlnoc a já vím, že se zase nevyspím. a tak to u nás teď chodí :slight_smile:
v pondělí jsme byli v poradně, 71cm, 8,20kg. no na vás nemáme, ale nemá být po kom velký a ta váha mě vyhovuje. prý jak začal být aktivní, tak dítka hubnou. jen ať mu to vydrží, nemusí být pořízek!
mno nic, loučím se, jdeme přebalovat, převlíkat, snídat...
paaa a opatrujte se
10. říj 2007 v 07:53  • Odpověz
Lussi, prosím o naši omluvu na zítřek, musím jít ke tchýni, cosi jim budou montovat a ona je v práci :frowning2: ¨Ještě Ti to písnu i sms, ale kdyby vám to vyšlo třeba v pondělí, byly bychom rády! :slight_smile:
10. říj 2007 v 07:57  • Odpověz
Ahoj holky,

včera jsem se nedostala na PC, tak opožděně přeju Sárince vše nejlepší k svátku :dizzy_face:.

Já budu už první chodící boty prodávat. Už jsou nám malé (18,5). Koupila jsem Tomovi nové. Sice jsou značkové, ale sháním botky s logem žirafky. Ty totiž vyšly v testech jako nejkvalitnější. Ale nevím, v jakém krámku se prodávají. Nevíte někdo? Jo a taky sháním bačkůrky, ty jsou nám už taky malé.

Niky Tobě ten anti D taky píchali?

Mějte se krásně, papa :slight_smile:
10. říj 2007 v 08:01  • Odpověz
Hani, děkujeme za přání! :slight_smile: My máme jedny v lékárně kupované a jedny od Bati, ale oboje mají atest zdravotně nezávadných botiček, ale teda žirafku na nich nemáme! :frowning2: My jsme kupovali 21, tak snad nějakou dobu vydrží.
Lussi, máme autosedačku Babypoint Comet a zatím v ní malá neprotestuje. :wink:
10. říj 2007 v 08:10  • Odpověz
hani,slysela jsem, ze ty se zirafkou se dostanou v cesku v lekarnach.
10. říj 2007 ve 14:15  • Odpověz
Paula děkuju za tip. Zajdu se zeptat :slight_smile:
10. říj 2007 v 17:09  • Odpověz
ahojte!
to luss: drzime palce, aby si na nas mala viacej casu :slight_smile:
to hanah:nie, nepichali, ale viem, ze segra je rH minus, takze po prvom dietati si to musi dat...
to panenka: tiez sa pridavame ku gratulacii!!!
my este nezhaname boticky, my sa este len vytahujeme k nabytku, chodza este nehrozi :slight_smile:))

inak tu anemiu mame este furt, takze dalej to zelezo..vsetko oblecenie mam z neho pozltnute, fuj....
buduci tyzden mame poradnu v 10.M , tak uvidime, ake mame proporcie :slight_smile:
10. říj 2007 ve 22:06  • Odpověz
ahoj!
tak to tu zase vazne :frowning2:
Lauri se me porad v noci 3x a vic budi a uz me to fakt prestava bavit. Dneska jsem se rozhodla, ze kojim jen 1x a pak zkusim uspat jinak... jako by to tusila, uz si preventivne stezuje.... :wink: to jsem zvedava, jak to dopadne...
holky tesim se na sraz! Samozrejme i nebrnacky se muzou pridat! Ale asi to mate vsechny daleko, co? Skoda
tak se mejte a at jsou na vas deti hodny.
11. říj 2007 v 19:29  • Odpověz
Nazdárek,
tak jsme zase tady! Včera jsme jen nakukovali, protože jsme byli u tchýně, ale ta byla naštěstí v práci, takže jsme si užili krásný a klidný den na zahradě! :slight_smile:
Pavli, malá se taky budu častěji v noci, dnes byla asi 4x a zase se vrtěla a vrtěla! Ach jo, už bych brala, kdyby spala celou noc! :slight_smile: :wink:
Taky už se těším na sraz! :slight_smile: :dizzy_face:
Tak se zatím mějte! papa :dizzy_face:
12. říj 2007 v 07:36  • Odpověz
Ahoj holky,

doufám, že vás nepopudím, ale Tom už nám krásně spinká celou noc. Budí se jen velmi vyjímečně. A to k němu vstává přítel, mě už ani chůvička nevzbudí. Tak držím pěstičky, aby i vaše dětičky tak hezky spinuškaly.

Já bych to do Brna měla 350km, což je už opravdu hodně.

Dnes jsem konečně dala ty boloňský a Tom si pochutnával. Tak je zařadím do jídelníčku. Dnes snědl celý krajíc chleba se sýrem. Teď už spinká. Byli jsme celý den pryč, tak je utahaný jako koťátko. V autobusu se předváděl, pištěl tam a hned na to se smál. No prostě dělal šou celýmu busu.

Jo a velký pokrok. Dnes udělal první krůček. Ale já to neviděla. Byla u toho mamča. Doma to chtěl zopakovat, ale vzal si moc velké sousto-od stolku ke gauči-byla tam velká mezera. Sice to zvládnul, ale pak neudržel rovnováhu a spadnul. Tak trochu plakal.

Mějte se fajn a krásný víkend. Dnes ráno měl Tom poprvé slabé palčáky. :slight_smile:
12. říj 2007 v 19:14  • Odpověz
Hani gratuljujeme k prvnímu krůčku a dost závidíme to vaše spinkání!!!! :slight_smile:
12. říj 2007 ve 20:54  • Odpověz
panenko u nas je to uplne to samy. Nekdy si rikam, kdy to prejde. Chodi spat tak v 8-9 pak se budi po trech hodinach, nekdy i casteji. Muj plan mi samozrejme nevysel, chtela jsem ji pohladit, pochovat, ale rvala jako tur a porad hledala prso. Nakonec jsem ji uhoupala na mici, usnula a za 5minut se vzbudila. Tak zase kojim, to je nejjednodussi. :wink: Jen mam proste takova obdobi - nekdy mi to vubec nevadi a jsem rada, ze muzu kojit a rikam si at si detatko vezme co potrebuje a nekdy mi to leze na nervy (zvlast po prispevcich hannah :grinning: :wink: ) a rikam si, ze bysme uz taky mohli spat celou noc... nebo aspon pul :grinning: :grinning: no jo, ale stejne uz je to lepsi, nez to byvalo, kdyz chodila spavat v 10 a vstavala v 6 a mezi tim se 3x budila. TEd uz spava 11-12 hodin, tak se aspon dospime rano....
Dnes odpoledne jen nejak spat zapomela, porad jsem ji uspavala a porad nic, ale zda se spokojena...

Holky uz se strasne tesim na sraz a doufam ze to vyjde!!

Hannah gratulujeme k prvnimu krucku, tomik je sikula. Laura se zatim jen pousti a chvili vydrzi stat. Tatinek ma nejvetsi strach, ze zacne chodit v cechach a on u toho nebude.... :wink: Tak bude muset Laura zacit budto tento tyden, nebo 3 tydny pockat :grinning: :grinning:
Mejte se krasne!!! p.
13. říj 2007 v 17:37  • Odpověz
Nazdárek,
tak hlásím velkou novinu!!!! Konečně se nám klube zub! :slight_smile: Je dole a zatím jen cinká o lžičku, vidět moc není! :slight_smile: Našla jsem ho včera na prochajdě, když malá dostávala svačinku! :wink: A kdyby všechny zoubky rostly jako ten první, bylo by to dobré, protože to bylo v úplné pohodě! :wink:
Ještě vypilovat to noční spaní a bude to! :grinning:
A chození nám zatím jde jen kolem stolu, pohovky a ohrádky, sama ještě ani moc nestojí ( s oporou jí to teda jde skvěle a když má teď ty pevné botičky, tak je to velký rozdíl).
Dneska k nám doufám příjde na návštěvu Lussi s Martínkem, tak se na ně těšíme!!!! :dizzy_face: No a na sraz za 14 dní s Paulou a Laurinkou samozřejmě taky!!! :dizzy_face:
Tak se zatím mějte! papa :dizzy_face:
15. říj 2007 v 07:10  • Odpověz
Ahojky,

panenko velká gratulace k zoubku :dizzy_face: :dizzy_face: .

Moc Lussi pozdravuj a řekni jí, ať se taky ukáže :slight_smile:

U nás nic nového.

Mějte se moc krásně, papa :slight_smile:
15. říj 2007 v 07:39  • Odpověz
ahojte :slight_smile:
mno tak jsme se s panenkou opět nesešly :slight_smile: takže až s paulou je to na jistotu :grinning:
panenko gratulujeme k zoubku :grinning: ty dolní byly taky dost v pohodě, zato ty horní, ty nás docela trápí :grinning: jeden je už prořezaný, druhý už snad taky bude no a aby toho nebylo málo, tak je tam i třetí horní.. až na občasné výpadky, je marťásek docela frajer a snáší to čím dál líp :slight_smile: nicméně noční spaní nehrozí, sice chodívá spát kolem 8, ale stále se budí tak 3-5x za noc, fakticky má žízeň, nepohrdne ani flaškou s čajem, ale to prso si taky vydyndá častokrát..
gratulujeme všem k úspěchům a pokrokům, ke svátkům i narozeninám, k zoubkům, vláskům, krůčkům.. atd. :grinning:
nikeske, martinovi to šlo též nějak rychle najednou, jakmile začal lézt po kolínkách, rovnou se vytahoval přes nábytek a najednou i ťapal okolo nábytku.. klidně už i po botečkách kouekj :wink:
mno nic, opatrujte se a hlavně zdravíčko :sunglasses:
paaaaa Lu
15. říj 2007 ve 22:20  • Odpověz
Nazdárek,
tak my jsme se před chvilkou vzbudily, takže jsem se konečně jednou vyspala! :slight_smile: Teda ne, že by spala malá celou noc, ale vzbudila se asi 3x a taky hladově pila, ale pak se vzbudila v šest a kolem semé usnula znova a já s ní! :slight_smile:
Lussi, mrzí mě, že nám to nevyšlo, já mám totiž volno spíš přes den, po třetí už to plánuje manža! :frowning2:
Ale to pondělí s Paulou, si fakt nenecháme vzít!!!! :slight_smile:
Mějte se krásně!papa :dizzy_face:
16. říj 2007 v 08:56  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.