• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Prosinec 2006

(Zamčená)
12. března 2010 
Ahoj holčiny,

tak už připravujete oslavy? My máme ještě tři týdny čas. Rozhodla jsem se, že dortík upeču sama. V sobotu jsem si to zkoušela nanečisto a docela dobrý. Dělala jsem Kubu, ale srazila se mi pařížská šlehačka, tak jsem tam dala obyčejnou a bylo to moc dobrý. A Tomovi udělám nepečený. Dostala jsem od mamky formu ve tvaru čtyřlístku. Tak snad se dort povede.

Včera si Tomík hrál v pokojíku a já ho jdu zkontrolovat a on stál v ratanovém křesle. Ještě že je postavené v rohu, jinak by se s ním převrátilo. Tom je takový malý lumpačisko. Jeho zábana č. 1 je házet hračky, dudlíky a vše ostatní do koše.

Mějte se hezky. Pa
27. lis 2007 v 08:57  • Odpověz
cau holky, tak jak se mate a co deti? Laura uz dost chodi, vic nez leze, ale zatim celkem pomalu, tak je to dobre. Moc ji to bavi a porad trenuje. ja jsem nemocna, mam nejakyho bacila na pruduskach, bolely me i prsa, tak jsem se bala, ze je to zanet, ale nastesti ne. Hlavne aby to nechytla Laurinka. Ja se valim doma a jak jen to jde, tak vyzenu manzela s malou na prochazku.
27. lis 2007 v 11:32  • Odpověz
Nazdárek,
tak jsem si dopoledne užila pečení perníčků, jen bych asi neměla čas na zdobení polevou, tak jsem tam dala jen půlky mandlí a taky dobrý :slight_smile: :slight_smile: Už se těším až bude se mnou péct i maličká, no ale to si ještě počkám! :slight_smile:
Dneska po obědě vyrazíme ven, je tam tak nádherně, že by byl hřích sedět doma! :slight_smile:
Paula, přejeme brzké uzdravení! :wink:
Hani, nemáš to teda jednoduché, musíš být pořád ve střehu, co? :wink: :slight_smile:
Tak se mějte krásně! papa :dizzy_face:
28. lis 2007 ve 12:24  • Odpověz
to hanah:no, uz zacinaju mat aj "roupy" tomasek niekedy chyti taku zlost, alebo zacne len tak z nicoho nic hadzat veci na zem, a ked ich dviham, tak s este vecsou chutou ich hodi :slight_smile:

to paula: skore uzdravenie!

to panenka:uprimne zavidim pernicky :slight_smile:

ja by som sa chcela zmohnut aspon na umytie okien a urobenie adventneho venca :slight_smile:
zdravim luss, vachovku,a dalsie prosincovky!
30. lis 2007 v 08:35  • Odpověz
Nazdárek,
tak já už jsem o nevydržela a dnes jsem se pustila do zdobení adventního věnečku! :wink: Mám strašně ráda Vánoce a tu předvánoční zdobící atmosféru! A letos si to můžu užít, vloni byl chaos s maličkou, ale letos si to vychutnám na 100%! :dizzy_face:
Dneska nám zase hezky nasněžilo, tak je to opravdu vánoční!
Tak se mějte moc hezky! A hezký víkend! papa :dizzy_face:
30. lis 2007 v 08:58  • Odpověz
ahoj holky!tak uz jsem zdrava! Laurinka se po dobu moji nemoci budila vic nez normalne, tak to bylo tezke, ale ted uz je hodna a me je lip.
Chlap se taky prekonaval, casto si ji bral a chodili spolu nakupovat. Pripada mi, ze cim je vetsi, tim vic se k ni ma. Ona uz taky place, kdyz odchazi bez ni a smeje se a natahuje rucicky, kdyz prijde, tak uz si ho pekne omotava kolem prstu :grinning: sikovna holka.
Meli jsme rozbitou pracku, tak ted porad jen peru a susim a zehlim :rolling_eyes:
Holky, ja jsem hrozna, ale na vanoce jeste nemam a nedelam vubec nic. Nemame ani stromek a ja porad nevim, jestli koupit umely, nebo normalni. A asi ho budeme muset pridelat na strop???? Aby s nim Laura nic neudelala. :grinning:
Panenko, vse nejlepsi k 1. roku!!!
30. lis 2007 v 11:33  • Odpověz
Paula, děkujeme!
Můj manžel se taky k malé má víc a víc, ona je to asi tím, že už je s ní větší zábava než když byla úplně malý miminko! :slight_smile:
My budeme stromeček dávat na přebalovací pult, je dost vysoko, aby na něj malá nedosáhla! :wink:
30. lis 2007 v 11:45  • Odpověz
Ahojte.
Tak dnes som bola pro dortik je celkom pekny uz sa na neho tesim.
Mala a tatinek to je taka laska.Slisi jak odomika dvere a uz krici tata a bezi k nemu no sranda.

Vcera co vyviedla kaskaderka.Bola v loznici na zemi ja som sla do kuchyne ani nie minuta.Pridem,ona na posteli uplne pri kraji a robila akoby kotrmelec.Keby som neprisla neviem akoby to dopadlo.

Uz nechcem kojit a neviem jak ju oducit.Ona je zavisla a inak nezaspi.Ale mna uz to nebavi.Ja lezim ona mi vyhrne tricko a uz cuca.Som jej dudlik.Bude to tazke ale ked viete nejaku fintu tak poradte.Prosííííím.
30. lis 2007 ve 13:10  • Odpověz
Jeee a este som zabudla vsetko najlepsie Sarinke k narodeninam posielame pusinku. :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
30. lis 2007 ve 13:11  • Odpověz
sarinka, vsetko najlepsie !!!!!
to vachovka: no to ja mam takeho isteho zavislaka, v noci, keby bolo podla neho, tak je na mne pricucnuty celu noc :frowning2: ale asi vydrzim do roka a pol...potom neviem, ako ho odnaucim...asi ho dam na tyzden svokre :slight_smile:))
30. lis 2007 v 16:08  • Odpověz
Ahoj holky,

jsem tu jen na skok a hlavně abych popřála Sárince vše nejlepší k narozeninkám, moc moc lásky, zdravíčka a hodňoučké rodiče :grinning:.
Panenko ale že to uteklo viď?

Paula to je dobře, že už jsi fit. Kupte umělý. My ho máme už asi 5 let a je to perfekt. Žádný jehličí zapíchaný v koberci. Sice chybí ta vůně, ale adventní věnec to vynahradí. Kvůli zvířátkům jsme dřív koupili slamněné ozdoby a teď jak se hodí, když má Tomášek nenechavé ručky. To se může po stromku drápat jak chce a nic se nemůže rozbít a nepopíchá se o jehličí.

Tchýně má v úterý narozky, tak jsem jí udělala fotku. V neděli tam jdeme a už teď zářím štěstím :confounded:.

Mějte se krásně, papa a Panenko vy oslavujte a moc se neopijte.
30. lis 2007 v 19:21  • Odpověz
vachovka ja ti moc neporadim, jen te mozna utesim, ze jsme na tom uplne stejne! :wink:
Hani, taky jsem uvazovala o tom umelem z praktickeho hlediska. Ozdoby mame voskove, takze taky nerozbitne, ale myslim, ze je lauri klidne bude okusovat. :zipper_mouth: Na vuni bych asi koupila nejake vetve do vazy a nazdobila. Loni to byl na cely stromek :sweat_smile: to jsem mela jine starosti... :wink: ted kdyz si na to sileny bricho vzpomenu... a porad to pozorovani se - uz jsou to stahy, nebo nejsou stahy, nebo jen poslicci :grinning: :wink: taky vzpominate>? A mate chut si to zopakovat?
30. lis 2007 ve 20:33  • Odpověz
Nazdárek,
všem děkujeme za gratulace! :dizzy_face:
Vachovka, ani já Ti neporadím, protože u nás je to přesně tak jak píšeš, bez prsa neusne a když má na mlíčko chuť, tak mně vyhrne triko a už baští! :dizzy_face: Já to zatím neřeším. :slight_smile:
Paula, já jsem vzpomínala celý pátek a rodila jsem podruhé! :grinning:
Tak se zatím mjte moc hezky! V pondělí přidám fotky z oslav! Zítra nás čeka babičkovská a dědečkovská oslava, tak jsem zvědavá!
papa :dizzy_face:
1. pro 2007 v 19:21  • Odpověz
Ahoj holky,

tak já si na den D vzpomínám naprosto přesně. Žádný jiný den v životě si nepamatuji jako 20.12.06. Vybavuju si i naprosté maličkosti a detaily.

Vachovka a má Vaneska postýlku? Tomčík má svého milovaného plyšáka, bez kterého neusne a všude ho musíme vozit sebou, jinak je problém. Tak jí zkus dát do postýlky nějakou hračku, kterou má moc ráda. Tomášek má měsíček a vždy se s ním objímá a žmoulá ho až nakonec usne. Usíná naprosto bez problémů a spí celou noc. Taky má v postýlce zvonkohru a když jí pustíme, tak ví, že je čas spinkání. Myslím si, že je potřeba miminko přesměrovat na něco jiného, co ho zaujme a na prso zapomene. Ale v praxi to je asi težší. Toma jsem učila, že prso není uspávadlo už od 6-tého měsíce, to bylo docela snadné. Teď už má svojí hlavičku a asi by to tak lehké nebylo. No asi jsem Ti moc neporadila.

Mějte se krásně, jdu dělat kalendář. Papa :slight_smile:
1. pro 2007 v 19:54  • Odpověz
ahojte maminky :slight_smile:
a především panenko a sárinko, gratulujeme k prvním narozeninám :slight_smile: omlouvám se že opožděně, ale nestíhám! (klasika no..) už setěším jak popíšete oslavy :slight_smile:
u nás proběhla dnes první, u našich. jsem ráda že dárečků bylo akorát - maličko, od každého jen něco, protože bychom se sem už nevešli :grinning:
upekla jsem ovocný jogurtový dortík, holky to je bašta! to budu dělat častěji.. naši taky koupili dortík, děsně čokoládový, takže nic moc, martin ho ochutnal jen trošičku, zato ten můj měl :slight_smile: no jinak šaškárna, pozy na foceni atd. no nemusím. zítra jdeme ke tchyni, tam to bude přirozenější, tam se už těším :slight_smile:

jinak mamky k tomu usínání u prsa, nerada bych to opět zakřikla, ale martin přestal usínat u prsa. jen by ho okusoval, takže ho nedám.. ležíme vedle sebe na posteli, on by ještě divočil, ale snažím se ho udržet v leže a on za pár minut usne.. :slight_smile: taky jsem si myslela že se prsa nepustí a asi to půjde samo. no uvidíme. ale přes noc si ještě dá a někdy jak píšete, stále ne a ne ho pustit.. už aby měl svůj pokojíček a bude pěkně se učit spinkat sám :slight_smile:
myslím si, že tím že přestávám mít mlíčko a ono mu neteče hned, tak se mu nechce roztahovat.. z flašky je to přecijen jiný :grinning:

taky budeme mít od pátku tátu už doma, má dovolenou, tak se moooc těším :slight_smile: snad si nepolezeme na nervy :grinning: ale je toho dost nevyřízeného, tak abychom to zfoukly. a aspoň budu moct též začít perníčky aj. věci :grinning:

maminky opatrujte se, vzpomínejte, je to jako před týdnem, když se ti broučci narodili :slight_smile: a především opatrujte se,
papaaa Lu
1. pro 2007 ve 21:48  • Odpověz
ahoj Lussi! no ze se taky ukazes! :wink:
My jsme meli vcera uraz. Laura se rozbehla ke stolu a chtela se ho chytit, jenze byl daleko a spadla a silene rvala. To je ted u nas na dennim poradku, jenze jak jsem ji chovala, tak koukam, ze ji z pusy vali krev. To jsem se teda vydesila a malem rozbrecela taky. Nastesti se jen kousla do rtu a zuby ma vsechny. :wink: dala jsem ji cucat kostku ledu a rychle se uklidnila. Ale ten sok byl teda hrozny. A to jsem se na ni divala, ale clovek to proste neuhlida, to je sekunda a uz je nehoda. :frowning2: Doufam, ze se ji nestane nic horsiho.
2. pro 2007 v 09:55  • Odpověz
jo a taky uz Laurinka spava vetsinou jen jednou denne a musim rict, ze mi teda to dopoledni spani chybi. Ja bych teda spala. :wink: :grinning:
2. pro 2007 v 09:59  • Odpověz
Nazdárek,
tak my máme za sebou nedělní oslavu! No bylo to bezva, malá se předváděla v celé své kráse, takže super, babičky byly na měkko a dědečci malinko taky! :slight_smile: Už se těšíme na Vánoce! Během dne dám pár fotek.
Lussi, přejeme všechno nejlepší Martínkovi k narozeninám!!! :dizzy_face:
Mějte se krásně! papa :dizzy_face:
3. pro 2007 v 07:36  • Odpověz
Vachovka, všechno nejlepší Vanesce k prvním narozeninám!!! :dizzy_face:
3. pro 2007 v 10:37  • Odpověz
Ahoj maminky,

Martínkovi a Vanesce přejeme vše nejlepší k narozeninkám :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:.

Hurá už mám hotový kalendář :dizzy_face:. Zmenším fotky a dám je do alba. Nakonec jsem si z netu stáhla už hotové obrázky (QP) a jen do toho vkládala fotky. Nechali jsme ho vytiskonout 4x13 stran + 4x obrázek jako fotka a platili jsme 950,-. To mi přijde fakt hodně slušná cena. Takže výánoční dárek už máme z krku. To se mi fakt ulevilo. Teď jen dárečky pro Tomíka. My s Tomášem si asi nic dávat nebudeme nebo jen něco malinkatýho.

Panenko svou novou miniaturou jsi mě pěkně zmátla :grinning:, chvilku jsem myslela, že jsem někde jinde. Jen odešlu tuhle zprávu, tak se vrhám na Tvé album.

Mějte se krásně, papa :wink: a oslavencům ještě jednou vše nej, nej, nej... :dizzy_face:
3. pro 2007 v 16:19  • Odpověz
Hani, jen jsem si říkala, že je na čase aktualizovat i miniaturu, aby byla nějaká změna! :slight_smile:
3. pro 2007 v 19:01  • Odpověz
ahoj holky! Vsechno nejlepsi Martinkovi a Vanessce, at delaji svym rodicum jen radost!
Panenko, dobra zmena. :wink:
4. pro 2007 v 07:55  • Odpověz
Paula, děkuji! :wink:
4. pro 2007 v 08:53  • Odpověz
jak jsi zvladla dort?
4. pro 2007 v 08:54  • Odpověz
No já jsem dělala jen ten z piškotů a zakysané smetany, nakonec jsem tam dala i tu šlehačku, takže to bylo v pohodě a malé chutnalo! :slight_smile:
4. pro 2007 v 09:00  • Odpověz
ahoj holky.
Tak oslavu mame za sebou.Dopadlo to dobre.Dakujeme za gratulace.
Dnes sme boli na rocnej prehliadke tak tu su nase aktualne miery.11kg a 79cm.
4. pro 2007 v 19:54  • Odpověz
ahojek :slight_smile:
vanesce též přejeme krásné narozeniny a mamce vzpomínání s úsměvem :wink:
a děkujeme za gratulace :slight_smile:
taky jsme byli u mudr. a proti vanesce je martin pěkný chcípáček :grinning: má jen 8,5kg a 71cm :grinning: v sobotu měl své první dva samostatné krůčky, nalákala jsem ho :wink: no ale teď už to prokouk a raději jde na 4 i když stojím u něj, než aby zkoušel přejít :grinning: je to můj pan opatrný :grinning: přitom z toho má takovou radost když "jde" sám.. dnes se mě chytl za prst a šel jen za jednu ručku, ale pak opět dostal strach, byť šel krásně :slight_smile:
no nic, jdu večeřet a ještě zabalit a udělat nějaké dárečky pro zítřejší setkání s maminkama..
paa a opatrujte se
4. pro 2007 ve 21:12  • Odpověz
Ahoj holky, doufam, ze se nenastvete, ze vam sem lezu, ale chtela bych se vas na neco zeptat. Kdy vam deti zacali stat bez drze a za jak dlouho zacali sami chodit??? Teda jestli uz vam nektere chodi. Mne moje mala stoji bez drzeni uz asi dva tydny tak mam strach, aby nezacala chodit nejak moc brzy ... moc dekuju za odpoved :slight_smile:
5. pro 2007 ve 04:15  • Odpověz
Nazdárek.
Skaredka, proč strach? Některé děti jsou prostě rychlejší! Na tom přece není nic špatného! Malá stojí bez držení asi od 10 měsíců, ale byly to jen chvilky, teď už se postaví sama a stojí a občas udělá pár krůčků. Ale za ruku lítá jako frčka! Takže se neboj, když začne malá chodit dřív, budeš mít akorát dřív větší honičku při chytání! :grinning:
Vachovka, to jsou teda míry! :wink: My jdeme do poradny dnes, tak jsem zvědavá! :slight_smile:
Lussi, jak to vidíš s náma? :slight_smile: My jsme pro vás měli nachystaný dáreček, ale Sára ho při svých kramovacích akcích našla a rozhodla se, že je její! :grinning: Tak kdyby Ti vyšel nějaký den i pro nás, rádi vás uvidíme! :dizzy_face:
Zatím přeji krásný den! papa
5. pro 2007 v 06:15  • Odpověz
ahoj ahoj,
skaredka presne tak, nektere deticky chodi samotne od 10 mesicu, jine pozdeji, pokud ji do toho nenutis, nemel by byt problem a je na to jeji telicko pripravene.
panenko myslim na vas, co tak pristi tyden? krom utery mame zatim nevidane volno :grinning: a at ten darecek sarinka klidne nejdriv vyzkousi a otestuje :sunglasses:
jdeme snidat, mejte se
a krasneho mikulase vsem!!! :grinning:
5. pro 2007 v 08:30  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.