• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Prosinec 2006

(Zamčená)
12. března 2010 
Nazdárek,
Paulo, vítej zase v Evropě!!!! :grinning: :wink:
Hani, taky mívám taková období, kdy se všechno špatné nahromadí! :frowning2: Tak je potřeba pevné nervy a věř, že všechno bude zase jako dřív. :wink: :dizzy_face:
My máme s pohotovostí dobré zkušenosti, když teda pominu, že jsem čekala ve strašných bolestech hodinu než jsem na chirurgii přišla na řadu, ale u malé jsem byla spokojená, obzvlášť teď, když nám pohotovost přesunuli do dětské nemocnice, takže jsou tam všichni odborníci. :wink:
Tak se zatím mějte! papa :dizzy_face:
28. bře 2008 v 07:06  • Odpověz
Ahoj holky,

tak jsme byli u Dr. Tom má jen nachlazení. Mám mu dávat Panadol na teplotu, kapky na kašel a Optalmo do očí. Měl by být do 3-4 dnů fit.
A dostala jsem pozvánku na to očkování, co jsme tady probíraly. Prý tohle očkování podstupují všechny děti, ať mají Hexu nebo ne. Píchá se to do ručičky mezi 15-16 měsícem. A za pár měsíců je přeočkování. Je to proti zarděnkám, spalničkám a ještě tam je něco, ale nemůžu si vzpomenout. A sestra říkala, že se automaticky zasílá pozvánka a když ta maminka nepříjde, tak to posílá znovu a znovu. Tak se možná na to svých Dr. zeptejte. :confused:

Tomášek spinká. Teď spinká 3x denně a když nespinká, tak je protivňoučký. Máme všechny leporela přečtený už i pozpátku. Ale zase se naučil spoustu věcí. Pozná hodně zvířátek, umí napodobovat zvuky.

Tak se mějte hezky, zítra jdu do práce, tak se bude muset o marůdka starat táta. To jsem na něj zvědavá. A ještě mají přijít z deratizace, máme doma invazi mravenců.

Papa :wink:
28. bře 2008 ve 12:57  • Odpověz
Hani,
tak my se ještě s tím očkováním necháme překvapit. :slight_smile: Tomáškovi přejeme brzké uzdravení! :wink:
28. bře 2008 ve 13:23  • Odpověz
Ahoj všem,

zdravíme zpátky z hor.Měli jsme opravdickou zimu.Sněhu bylo hodně,počasí se vyvedlo.Úplný leden :slight_smile: ,jen trošku teplejší.Vojtova první zkušenost na sněhu nebyla nijak úžasná.Špatně se mu chodilo,studilo to a padalo do obličeje :slight_smile: .Zkrátka se mu to moc nelíbilo :frowning2: .Jen když seděl na sáňkách,nebo když jsem ho svezla na lyžích,to byl spokojený.Snad za rok přijde sněhu na chuť.

Koukám,že řešíte očkování.Já žila v domění,že máme hexu,ale máme jen šetřivou,takže jsme byli na obrně na lžičku. A někdy v září půjdeme na spalničky.

K tématu druhé dítě,tak my bychom určitě chtěli.A protože jsem starší matka,budem si muset pospíšit.Jinak bych radši mezi tím šla do práce.Ale to bych to druhý měla fakt dost pozdě :slight_smile: Sice představa,že další dítě bude živé a vzteklé jako Vojta je dost děsivá,ale musím to zvládnout. Možná si jen občas odskočím do Bohnic :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Včera jsme mu zapomněli v autě dudlík,tak poprvé usínal bez.To byl rachot a během noci několikrát.Snažila jsem se mu dát nějaký jiný,ale nepochodila jsem.Chce jen ten svůj ožvýkanej :frowning2: .No a když už jsme přežili jednu noc,tak jsem se rozhodla,že ho zkusím odvyknout.Takže dneska bude další rodeo.Chudáci sousedi :wink: .

Zatím se mějte a těším se na Pauliny zážitky,papapa a dobrou noc
29. bře 2008 ve 21:56  • Odpověz
Nazdárek,
Leama, říká se, že druhé dítě je opak toho prvního, takže máte šanci na klidného andílka! :grinning:
Jinak já bojuji od soboty s chřipkou, tak doufám, že to nechytne i malá. Sice byla skoro celou sobotu a neděli přes den pryč, ale přece jenom večer jsem s ní, tak uvidíme! :wink:
A taky se těším na Pauliny zážitky! Přiznám se, že po tom co ukazují v televivizi, bych vůbec neměla odvahu do Íráku jet! :zipper_mouth:
Tak se zatím mějte. papa :dizzy_face:
31. bře 2008 v 09:02  • Odpověz
cau holky! no zazitku bylo tolik, ze ani nevim, co napsat driv. Snad jen, ze Irak je velky asi jako pul Evropy a ta oblast do ktere jsme jeli (sever) je klidna a nikdy se tam nevalcilo, ani nebyly zadne atentaty a taky jsme tam nic nevideli. V televizi taky dost prehaneji a ukazuji jen ty spatne zpravy. Ale ze se to tam ted strasne rychle vyviji, vsude stavi, to neukazou. :wink:
Libil se me tam jejich pristup k detem, maji jich hodne a jsou k nim docela benevolentni, zadne prikazy a zakazy, jen at si dite pekne vsechno vyzkousi, ale mozna je to v jinych rodinach jinak, v te moji to bylo tak. Taky vubec neznaji kocarky a vsude deti prenaseji v rukach, takze zadne vozeni na prochazky. Na tech jejich silnicich by asi zadny kocar nevydrzel. Venku se stejne moc nezdrzuji, protoze vetsinu roku je silene vedro. Zeny tam jeste moc nepracuji, vetsinou jsou v domacnosti a staraji se spolecne o deti a domacnost. Nekteri uz ale ziji klasicky jako my - matka, otec, deti, ale hodne se navstevuji s pribuznymi, kterych je vzdy hodne protoze donedavna tam bylo normalni mit deti kolik to jde. :grinning: :grinning: muj muz je z osmi a jeho rodice z osmi a z desiti a jeho sourozenci uz jsou castecne pozeneni a povdavani a maji deti, tak si dovedete predstavit, jake to je, kdyz se sejde "nejblizsi" rodina. Dnesni mladi ale uz maji 2-3 deti. Ja si to vubec nedovedu predstavit, jak to ty zensky driv zvladaly, mit tolik deti. Ale asi tim, ze zily ve vetsich spolecenstvich, tak jim vzdy nekdo pomohl - matka, mladsi sestra, nejstarsi dcera....
Chlapi jsou tam od toho aby vydelali penize a nektreri vidi jako potupu, kdyz jejich zena pracuje, jako ze nedokazou rodinu uzivit. No a spousta zen po tom ani netouzi, jit nekam do prace. Jsou spokojene doma (kde je prace vic nez dost) a kdyz se nudi, nechaji se zavezt na navstevu, nebo na nakup.
Byla tam taky prekrasna priroda a delali jsme picnic v horach.
V centru mesta stoji opevneni z dob staroveke mezopotamie a predstavte si, ze to tam spravuje ceska firma. bohuzel kdyz jsme tam byli na obhlidce, tak tam zadni cesi nebyli. Jen turisti z celeho sveta.

Tak se mejte a Panenko rychle uzdraveni!
31. bře 2008 v 11:40  • Odpověz
Paula, podle Tvého vyprávnění, je to tam teda fakt jiné než v televizi! :slight_smile: Jen teda s výchovou ať si dělá dítě co chce moc nesouhlasím, ale to je věcí názoru.
31. bře 2008 ve 14:10  • Odpověz
no panenka, ja myslim, ze ceske babicky jsou taky takove :wink: :grinning: asi jsem se blbe vyjadrila, ale libilo se mi, ze na L. nervali, kdyz se neco stalo, ale taky to nebylo jejich dite a babicky a teticky na moje dite nemaji co rvat, zejo... :wink: :slight_smile: Proste byli na L. hodni a rozmazlovali ji, coz se mi na 3tydenni dovolenou libilo, ale stale bych to taky nechtela. Taky tam byla na navsteve jedna teticka co svymu 5ti letymu klukovi vrazila 2 poradne facky, jen proto, ze vylil trochu vody. :sweat_smile: Takze si myslim, ze tam vychovu dost nechaji na matce a nekecaji ji do toho, coz se me libilo. :wink:
31. bře 2008 v 17:50  • Odpověz
Paula, tak to by se mi taky líbilo, kdyby nám do toho nidko nekecal! :slight_smile:
1. dub 2008 v 08:31  • Odpověz
Ahoj holky,

Paula fotky jsou moc pěkné. Myslím si, že máme díky zprávám dost zkreslené představi o různých zemích. Teď jsem přečetla krásnou knihu (no teda krásnou, byla dost smutná) V Afgánistánu už jen Bůh pláče, no a taky mi to poskytlo úplně jiný pohled na tuto zemi. Je to kniha dle skutečných událostí.

Včera jsem byla s Tomíkem za mamkou. Brečela, tak mi to bylo moc líto. Dnes tam jedeme zase, tak snad už to bude lepší. Děti na oddělení nesmí, tak jsme venku. Ale včera jsem byla v šoku. Mamka je tam kvůli diabetu a představte si, že 5 dní jí podávali koňské dávky inzulinu, ale zřejmě to pero, kterým si ho aplikuje bylo rozbité, tak do sebe mačkala jen vzduch a žádný inzulín. A nám bylo pořád divný, že se to nelepší a někdy je to i mnohem horší. Mamce totiž rozbili její pero, co měla z domova a dali jí erární. Píchá si 5x denně dva druhy inzulinu. To jedno pero fungovalo to druhé ne. No ještě že fungovalo to jedno, protože mohla upadnou do šoku, kdyby nedostala vůbec žádný inzulin. Včera si toho všimla sestra. Ach jo :cry:

Alespoň, že venku je krásně, že se můžeme procházet venku.

Mějte se krásně, papa
1. dub 2008 v 10:11  • Odpověz
Hani, držíme palečky, ať je mamka zase brzo v pohodě! :wink: Není nad dobré zdravotnictví! :angry:

Paula, fotky jsou fakt super!

Jinak já pořád bojuju s nachlazením, teď se mi to přesunulo na kašel, tak snad za chvilku už to bude v pohodě, hlavně, aby to ustála Sára. Ta se teď má nejlíp, střídají se u ní babičky, dědečci a pořád je venku, když je tak nádherně a dokonce i manža, když přišel včera z práce, tak s ní šel ješt ven na odrážedlo! No nestačila jsem se divit! :astonished: :slight_smile:
1. dub 2008 v 10:49  • Odpověz
Čau holky,
Paula,fotky jsou skvělé. Fakt úplně jiný svět.

Hani,s tím naším zdravotnictvím to stojí zadvě věci....A když se to týká někoho blízkého,tak to je pláči i vzteku.Ať se mamka brzy srovná.

Panenka,bojuj a vyhraj :slight_smile: Co nejdřív.

U nás nic nového. Vojtíšek se mi tak hrozně oprudil,že plakal,jen si sedl. Zjistila jsem ,že to má zřejmě po hroznovém vínu. Taky máme po srážce se srnou spravené auto,asi tři dny a už zase nejede. Tak nevím čím to je,ale nechalo mě v centru v křižovatce,v zácpě a ani se nehlo. Fakt zážitek.
Jo,Vojta si lebedí ve výškách.Vyleze na klouzačku a už se nechce sklouznout,ale sedět a chodit po té horní ploše.Přes něj se cpou další děti a já "omdlívám"že každou chvíli sletí. Poslední dobou mám toho adrenalinu nějak moc :wink:

Mějte se hezky a papapa
1. dub 2008 ve 21:34  • Odpověz
Ahojte zeny.
Vitam Paulu.Mna zaujima ze ci tam nosia zeny tie habity albo ako sa to vola?A ze ci ta do toho nenutili navliect.A co tchyne dobra? :confused:

Panenka skore uzdravenie.

Leama nasa taky na vsetko co je hore musi vyliezt.A postavi sa na zidlicku a pozera von oknom.
Dnes som jej spievala a ona mura si zacpala usi :grinning: Tak uz viem ze sa nemam nikam hlasit takze x-fator sa nekona. :grinning:
2. dub 2008 ve 14:45  • Odpověz
Hani, no to je hruza s tou tvoji maminkou, ze na to neprisli driv :angry: ja bych si teda pekne stezovala! At je ji brzy lepe!
Panenka a co ty, uz je ti lip. A co Sarinka, hlavne aby to nechytla, vid? A jeste kojis? Ja jo. :wink: Tak se brzy uzdrav!
Vachovka, chodi tam trochu jinak obleceni, ale v podstate si kazdy muze chodit obleceny jak chce. Zeny vetsinou nosi dlouhe sukne a satky, ale ne takove ty cerne habity, jak se nosi v Iranu. Doma chodi bez satku. Nikdo me do niceho nenutil, chodila jsem v riflich, ale kdyz jsme sli ven, tak jsem si brala sukni, aby po me lidi divne nekoukali, ale stejne koukali, protoze poznali, ze jsem evropanka. :wink: :slight_smile:
Holky byla jsem s L. poprve v takove hraci skupine - 10 deti a rodicu 1-3 roky a bylo to tam super, jsem moc spokojena. Je tam volne hrani, ale i organizovana cinnost, tancuje se a zpiva. Tak tam ted budem chodit kazde utery dopoledne na 1,5 hod.
2. dub 2008 v 16:03  • Odpověz
Nazdárek,
Paula, já taky pořád ještě kojím, ale už tak nějak se mi zdá, že toho mlíka moc není, ale Sára saje dokonale, takže si na své příjde! :grinning:
Jinak chřipajzna ustupuje, tak snad to už bude v pohodě, takže děkuji všem za přání brzkého uzdravení! :slight_smile: Teď ještě počkat, jestli to malá nechytne a bude snad na delší dobu klid. :wink:
A ještě něco jsem se chtěla Paula zeptat, nebála ses té cesty do Íráku? Byla jsi tam poprvé, že? Já se přiznám, že bych byla docela podělaná :astonished: :zipper_mouth: :stuck_out_tongue_closed_eyes: Je to vlastně úplně jiný svět než tady!
2. dub 2008 v 18:12  • Odpověz
Vachovka, nic si z toho nedělej, já jsem nedávno malé taky zpívala a ona na mě ne-ne a ručičkou mi zakryla pusu! :angry: Nevděčnice jedna, když byla mimino, tak ji moje zpívání bylo dobrý! :angry: :grinning: :grinning:
2. dub 2008 v 18:13  • Odpověz
Ahoj hoky,

mamce už je líp. Dokonce se zlepšila na tolik, že by mohla jít zítra nebo v pa domů. Ale v poledne měla zase vysoko cukr, tak nevíme. Tam se to pořád mění. Dnes se tam Tomík zamiloval do stejně staré holčičky. Lítali tam spolu, pořád se chtěli pusinkovat. Bylo to moc krásný.

Panenko je dobře, že už Ti je líp :dizzy_face:.

Taky bych se asi bála letět tak daleko a do takové kultury. No nevím. Zrovna v telce dávali Bez dcerky neodejdu (moje nejoblíbenější kniha).

Zítra jdeme na to očkování, snad to bude v pohodě.

Hezký večer. :slight_smile:
2. dub 2008 v 19:25  • Odpověz
ahoj holky! no ja se taky bala, ale jen me to prijemne prekvapilo. Lidi jsou vsude stejni!. Zensky vari a staraji se o deti a bavi se o tom, kde ma ktera jaky spek. :grinning:
2. dub 2008 ve 21:17  • Odpověz
ach jo, Laurinka me to predcasne odeslala. Sice je to kultura jina, ale rodina meho muze jsou strasne moc hodni lidi a strasne moc se snazili, abych se tam citila dobre a byli vsichni strasne mili a hodni a vztricni, takze priste uz se nebudu bat, ale tesit. :wink: :slight_smile:
2. dub 2008 ve 21:19  • Odpověz
Cau holky, kde vsechny litate? My za sebou mame dalsi ockovaci davku a pak az do peti let pokoj. Laurinka je potom neobvykle spava, coz me vyhovuje. :wink:
4. dub 2008 v 15:15  • Odpověz
Ahoj.
Tak ja som sa bola vcera pytat u doktorky ohladne toho ockovania do ruky.A vravela ze sa to robi medzi 14 a 20 mesiacom ze mam byt kludna ze nas pozve v cervnu.A ze je na to nejaka reakce.Tak ked taka ze spi tak mne to tiez vyhovuje. :wink:
U nas leje a mala este spi.Isla spat neskoro lebo rano si chrnela do 10.Tak som zvedava kedy zas pojde spat vecer ach jo :unamused:
4. dub 2008 v 15:28  • Odpověz
Ahoj,

tak Tom má za sebou taky očkování a úplně v pohodě. Trošičku si poplakal a bylo. Žádná reakce nebyla. Přeočkování je prý snad za 6 měsíců, ale to si nejsem moc jistá.

Mamku konečně pustili z nemocnice, tak jsem ráda. Jen jí správně začali dávat inzulin, tak se to úplně zázračně zlepšilo. :slight_smile:

Včera jsme se procházeli venku a jen se otočím, Tomík otrhává nějaký černý bobule z keře. Ještě že nemá ty ručky ještě tak zručný. Domorodec jeden. Taky se mu moc líbilo řádit v loužích a rozstřikovat je.

Přejeme Vám hezký víkend. H+T :dizzy_face:
5. dub 2008 v 10:04  • Odpověz
Ahoj holky,

to je dneska počasí. Od rána leje a leje.Bude doma dlouhý den.
Chtěla jsem se vás zeptat,jaké kupujete dětem botičky. Vojta měl na doma Essi a teď jsem mu koupila Santé. Na ven jsem mu koupila Baťovky,ale nejsou celokožené,tak nevím jestli to není chyba. Přečetla jsem nějaké diskuze a baťovky tam nikdo nějak extra nechválil. Hlavně ty peníze mě tedy nepřstávají překvapovat :frowning2:

Zatím pa
7. dub 2008 v 11:38  • Odpověz
Ahoj.
No to jo tady taky leje.Na nervy.
Nasa mala ma adidasky s tema jsem spokojna nosi ich stale.A pak este take lakovky z Polska niesu znackove,ale vypadaju dobre ma to k satam a tak.

Baby vcera som sa nasmiala.Volala som tchyni a v telefone ju tak mam ulozenu.A manzel sa pyta:"Jak ju tam mas ulozenu?Semetrika?" :grinning: :grinning: :grinning:
7. dub 2008 ve 13:33  • Odpověz
:grinning: :grinning: :grinning: já té své říkám babizna :grinning: ,ale to jen mezi náma
7. dub 2008 ve 22:01  • Odpověz
Nazdárek,
tak moje tchýně je "velitelka", ale taky jen mezi námi děvčaty :wink: Není to nijak hanlivé, leč výstižné! :grinning:
Tak jsem si myslela, jak vyrazím na dopolední spac prochajdu a malá mi doma vytuhla dřív, než jsem se stihla nachystat. :wink: :slight_smile: No nic, tak půjdeme na odpolední šlapací! :grinning: Dnes to vypadá slibně, tak doufám, že nám sluníčko někam neuteče! :slight_smile: Teď, když už jsem zdravá, by mě to naštvalo!
Tak krásný den! papa :dizzy_face:
8. dub 2008 v 10:21  • Odpověz
ahojte!!! nejak nestiham :slight_smile:
u nas je konecne pekne, takze chodime vonku na piesok a travime tam co najviac casu, lebo to tam rychlejsie utecie, doma sa nudime :slight_smile:

mame novinku:slight_smile: svihla som s kojenim...obislo sa to bez problemov, pretoze som kojila uz len 1-2xdenne, aj som sa postupne naucila uspat ho bez prsa... len pruser je v tom, ze tomi vobec nechce mlieko...ziadne!
na co mi tchyna vysvetlila, ze musi prijat 0,5litra mlieka denne, takze musim donho miesto toho narvat 4-5 jogurtov alebo tvarohakov, a vecer kasu...a syry...tak to bude brutus...

paula, zaujimave cteni! prihod viac postrehov a zazitkov!
10. dub 2008 ve 13:19  • Odpověz
to vachovka: nakoniec sme kupili autosedacku do 18kg, maly je taky hubenour, ze to snad chvilu vydrzi:slight_smile: mame romerku a je super...
to paula: fotecky paradni! ste s laurou kocky:slight_smile:
10. dub 2008 ve 13:24  • Odpověz
No vidis a to si vravela ze je prsofil :grinning: a uz spi lepsie v noci?
My sme zrusili postielku vobec tam nespi len na nu sadal prach.Tak tam ma taky kutik na hranie.
Nudim sa manza siel na pivo a ja som zas sama.Ach jo
11. dub 2008 ve 21:57  • Odpověz
ahoj Nikes! ze se taky objevis! No napis, jak jsi ho naucila uspat bez prsa, to me zajima. :wink: S tim pul litrem mleka je to blbost. Zeptej se radsi lekare. Ale urcite do nej nemusis cpat tolik mlecnych vyrobku, kdyz nechce. Hodne kalcia je treba i v syru, kdyz mu das na chleba a jeden jogurt a kase denne , to musi stacit, jinak by prece jedl jen mlecne vyrobky?! Ja nevim, ze ty tchyne jsou vsechny tak strasne chytre, kdyz se jedna o deti, vzdyt uz je to 20-30 let, co mely vlastni. :wink: :grinning:
Ja jeste kojim. :wink:
12. dub 2008 v 10:28  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.