• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Prosinec 2006

(Zamčená)
12. března 2010 
Ahoj holky,
tak je nás tu nějak prázdninově :slight_smile:

vachovka: vaneska je pěkné číslo :wink:

My jsme byl na horách,Vojta to ustál v pohodě,jen se s ním táhne kašel.Nakonec byl nemocný i David,tak jsem tu měla dva marody. Příští týden jedeme do Opavy na svatbu,ale Vojtíška nechávám u našich v Ul. Tak jsem ráda,protože by ho to tam nebavilo. Celý den v hospodě......na to má čas :grinning:

Potom jedeme na dovcu se spolumaminkama a dětma na Mácháč. Těším se.

Zatím se mějte a papapapa-to je dneska zase vedro....uffff
11. črc 2008 v 16:36  • Odpověz
Nazdárek,
tak se hlásíme zase zpátky doma! Dovča byla bezva, ale doma je doma! :slight_smile: Malá cestu zvládla naprosto úžasně, toho jsem se bála nejvíc! :dizzy_face: A moře, to bylo její, hlavně házení kamínků, to bylo její. :wink:
Koukám, že jsem ale o nic nepřišla!
Tak se mějte moc hezky a užívejte dovolených!
Musím jít zpracovat ty hromady prádla! :angry:
papa :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
24. črc 2008 v 09:56  • Odpověz
Ahojky.Tak to je super ze ste si to tak uzivali.Potom hod nejake foto :wink: nech sa popozerame.
U nas je teraz moja segra mala ju uplne miluje spi s nami v posteli a a Vanes je na nu uplne nalepena takze ja mam klid.Dnes vstala a bola uplne horuca a teraz mala 38teplotu.Neviem co s nou je a hlavne z coho.
24. črc 2008 v 16:23  • Odpověz
Nazdárek,
tak už jsem dala pár fotek do alba, není jich moc, nějak jsme nestíhali fotit. :wink: Teď máme vedra zase pro změnu doma, jen tady není o moře, u kterého bychom byli celý den. :frowning2:
Vachovka, jak je Vanesce, doufám, že už je v pododě.
Tak se zatím opatrujte a moc se nepřehřejte!
papa :dizzy_face: :dizzy_face:
29. črc 2008 v 08:58  • Odpověz
Ahoj mala uz je v pohode.Mala to 2 dni a samo to zmizlo vobec neviem z coho.
Fotecky krasne tak uz to mate za sebou.My neviem ci to stihneme este tento rok.Buduci tyzden ideme na Slovac na 14 dni tak sa uz tesim asi pojdeme pozriet na Siravu.Vonku je strasne pockam az sa vyspi mala a razime na kupko.Nadavam na ten kocar neda sa polohovat tak nikam nemozem ist v case spanku.Ach jaj to som to zas nieco kupila.
Vy co mate dnes v plane?
29. črc 2008 ve 12:31  • Odpověz
Máte ještě pořád Britax nebo už jsi změnila značku? Malá v Britaxu i spí, ale jen vyjímečně, není to nic pohodlného. :frowning2: Jinak my jsme dnes dopoledne byli nakoupit a tak a odpo asi taky někam k vodě.
29. črc 2008 v 15:01  • Odpověz
Jo.jo britaxe furt hlavne ze som moderna :grinning: Uz nebudem kupovat dalsi az pro druhy si koupim novy.My sme boli na kupalisku bolo vyborne.Zajtra znovu vyrazime.
29. črc 2008 ve 21:17  • Odpověz
Nazdárek,
tak o víkendu nás čeká pobyt u tchýně, ale naštěstí ona odjede na dovolenou, jupí :grinning: Takže aspoň bude malá v klidu užívat zahradu, bazének a pískoviště! :slight_smile: My si dáme s manžou grilovačku, už se těším! :dizzy_face: Jen doufám, že si to tchánovci nerozmxslí a opravdu odjedou! :angry:
Přejeme krásný víkend! papa :dizzy_face:
1. srp 2008 v 08:18  • Odpověz
Nazdárek,
tak jsem nás zase musela vytáhnout z druhé strany! :wink: Halooooo, kde jste kdo???? :astonished:
Tchánovci opravdu odjeli na dovču, takže se každý den chodíme starat o kočiky a malá je z nich nadšená, takže s velký brekem odcházíme pak domů.
Jinak u nás je teď každý den na pořadu krteček na DVD a malá z něho používá i různá slova, tak je to legrace. :grinning:
Tak se mějte krásně a někdo se ozvěte!!!! papa :dizzy_face:
6. srp 2008 v 07:42  • Odpověz
Ahoj.
Panenko ty to tu furt zachranujes.Baby kde ste vsetky??????????????????
U nas nic len ze sme mali ist v sobotu na Slovac a manzel sa zranil tak marodi.Tak snad buduci tyzden uz pojdeme.
Mala zlobi jak cert.Ostrihala som jej ofinku tak ju ma jak podle kastrolu vypada jak postrach Denis :grinning:
Inak sa jej strasne paci pesnicka od Enrique Iglesias a spieva hej,hej,hej,DJ tak mame srandu doma.
Zajtra sa chystame kouknut na svatbu a v sobotu nas caka este jedna.Ale ideme len na kukacku.
tak sa zatial majte.papa
7. srp 2008 ve 12:32  • Odpověz
Ahoj holky,

tak nás jdu trošku zachránit. Nějak to flákáme,kromě skalních-panenky a vachovky. My jsme pořád někde mimo Prahu,tak nějak nestíhám. Byla jsemu našich,na Mácháči, na chalupě u Písku, na Sázavě. Trošku cestujeme a manža začíná frflat. No však je to jen v létě. V září bychom taky chtěli k moři,tak snad seženem nějaký last minute. Nevím ještě kam,ale vím určitě,že bych s Vojtou nejela autem. Než vyrazíme za město,tak už chce ze sedačky ven a je protivný. Jinak je úplně blázen do řízení,čehokoli. Auta samo vedou,ale nepohrdne kočárkem nebo sekačkou atd.Volantu se tedy dožaduje dost vehementně a vzteká se pokud není po jeho. Neustále by si hrál s klíčema od auta. To mu taky skončilo,protože jeho poslední kousek je,že nám je hodil ze sedmého patra do výtahové šachty.

Je to s ním teď veselé,ale i náročné.Jsem umluvená,protože pořád něco povídám on opakuje a má milion otázek. Nejlépe tu jednu opakuje desekrát a já desetkrát stejně odpovídám. No blázinec.

Tak jsem se rozvášnila.Hoky mějte se hezky,fotky dodám až později.
Papapapa
9. srp 2008 ve 14:58  • Odpověz
Ahoj holky,

tak po dlouhatánská době se hlásíme. Hodně teď cestujeme, takže doma jsme minimálně. Byli jsme na Slovensku, tak to bylo krásný. Od příjezdu jsem s Tomíkem u našich na vesnici. Tam má Tom mini ZOO, pořád krmí, stará se o zvířátka. Nejradši má samozřejmě mláďátka, kterých tam je jako máku.

Jinak u nás nic nového - Tom nemluví, jen pár slůvek a hlasy zvířat, jinak nic. Na nočník ani na záchod taky nechodí. Když ho tam dám, tak se jen vzteká a asi na truc se vydělá do pleny, hned jak mu jí nasadím. Je hrozný neposeda, všude všechno bere, všude strká ruce, běhat umí kosmickou rychlostí. Někdy když slyší hudbu, tak "zpívá". A moc rád se předvádí - asi jako každé dítě.

Mějte se moc krásně. Papa :wink:
9. srp 2008 v 17:18  • Odpověz
Nazdárek,
tak konečně se to tu zase trochu hnulo! :wink:
My teď pro změnu jezdíme k našim zalívat a pro poštu, takže máme o dopolední zábavu postaráno! :slight_smile:
Leama, malá taky normálně nechce jezdit v sedačce, tak jsme se té cesty dost báli, ale nakonec nás překvapila a bylo to v pohodě, :slight_smile: , teda taky možná tím, že byla dost často připojená k prsu! :unamused: No ale pro klid v autě jsem to musela vydržet! :wink:
tak se mějte krásně! papa :dizzy_face:
11. srp 2008 ve 12:28  • Odpověz
Caute baby.
Tak my uz sme na Slovensku.Vcera sme cestovali 11hod nam to trvalo.Mala bola v pohode,nebolo az tak horuco tak sa to dalo vydrzat.Az asi poslednych 100 km som ju posadila vedla seba a ona sa hrala.Isli sme autom.
Budeme tu 10 dni tak si ju vsetci poriadne uziju.Tak sa zatial majte.papa
14. srp 2008 v 10:14  • Odpověz
ahoj holky, tak co je noveho?
Ja pred tydnem Laurinku odstavila. Nastvala me jednu noc, kdyz se 5x vzbudila a vzdycky si musela cucnout, tak jsem si rekla a dost, ze neni miminko a uz jsem ji nedala. Prvni dva dny byly krusne, ale nekdo mi poradil trik s naplastmi, zalepila jsem si prsa, ze mam aua a ona to pochopila a nedozadovala se. :wink: Jen nevedela, jak se sama uspat, tak usina u me v posteli u cteni, nebo povidani. V noci se ale stejne jeste budi, tak jsem zvedava, kdy to prejde. Je mi po tom kojeni trochu smutno, tak uz mam roupy, ze bych chtela druhe. NO ale u nas to zatim nepripada v uvahu. Jak jste na tom vy?
Taky ji posazuji tak 3x denne na nocnik, se stridavymi uspechy. Nekdy uz si umi rict, ze chce kakat jeste pred, ale vetsinou to rekne az po. A curani to chytame vice mene nahodou, ale aspon vi, k cemu nocnik slouzi. :wink:
Taky jsme v lete cestovali 10 hod autem do ceska a nebyla myslim ani chvili pripoutana. :zipper_mouth: :zipper_mouth: i kdyz byla v sedacce. Zvladli jsme to dobre, diky zasobe knih a taky kojeni. :wink:
Ted nas ceka zase hraci skupina, tak uz se tesim, ze zase vyrazime mezi lidi, protoze uz me to zacina trosku nudit, kazdy den je jako druhy, chlap porad pracuje a my kazdy den obejdeme to nase male centrum, par obchodu, hriste.... chtelo by to nejakou zmenu.
Tak se mejte a piste vic, co vasi prckove!
17. srp 2008 ve 21:28  • Odpověz
Nazdárek,
Paula, to je dost, že se tady taky ukážeš!!!! :slight_smile: To je super, že už jsi malou odstavila, já o tom dost vážně uvažuji, ale zatím k tomu nemám odvahu, kvůli tomu našemu usínání u prsa. :unamused: No, ale jednou to přijít musí, že? :grinning: A to cestování bylo asi stejné jako u nás, ikdyž malá byla připoutaná, ale pořád jsem ji něčím bavila a kojila, ale bylo to dost náročné na pohodlí pro mě :grinning: A kdy zase přijedeš do Brna?
Zatím se mějte. papa :dizzy_face:
18. srp 2008 v 07:33  • Odpověz
Panenko, ono to nakonec neni tak tezky. ja taky dlouho nemohla najit odvahu, ale kdyz se proste jednou rozhodnes, tak to zvladnes. Vsak mas jeste cas, do dvou let kojit je v pohode, pokud vam to obema vyhovuje. Me uz proste stvalo, ze se v noci tak casto budi a doufala jsem ze se to bez kojeni zlepsi.
Nejake postupne odstavovani by neslo, tak jsem se proste rozhodla, ze uz nedam. Vyborna pomoc jsou ty naplasti. Prvne jsem vynechala kojeni pred odpol. spanim, tak vubec neusnula az do vecera :confused: Proste jsme si cetly a pak vstala. O to lip usla vecer. Nekdy trosku plakala a musela jsem ji nosit. Ale vetsinou usina tak, ze si spolu lehneme do moji postele a ja ji ctu a pak vykladam a ona usne. I v noci se uz budi min.
Az prijde vas cas, tak to taky zvladnes. Muzes byt na sebe hrda, ze jsi vydrzela tak dlouho. MM je pro deti to nejlepsi a ne jen do 1 roku, jak se nekde pise. :wink:
abych pravdu rekla, me se po tom ted nekdy styska. Kdyz mala nechce usnout, tak si rikam, driv bych ji dala prso a byl by klid. Ale fakt je, ze ona se uz vubec nedozaduje, je videt, ze uz byla zrala, ze ji to nechybi.
Kdy prijedu do Brna, to fakt nevim. Byli jsme v cesku v lete, tak mozna kolem vanoc, ale nevim.
19. srp 2008 v 11:08  • Odpověz
Ahoj holky.
Paula vitaj spatky dlho si sa neukazala.
My si este uzivame dovolenku.Nasa mala je uz je bez plienky sama sa opyta ze chce.Plienku jej davam iba na noc a niekedy aj poobede.
Panenka teba obdivujem ze si to tak dlho vydrzala s kojenim.Klobuk dolu. :wink:
21. srp 2008 ve 14:26  • Odpověz
Nazdárek,
Vachovka, myslím, že to není k obdivu, já jen nemám odvahu to přestat, protože takhle je všechno pohodlnější - malé stačá chvilku u prsa a spí, v noci když se vzbudí, tak bez křiku usne znova a tak. Takže spíš je to o pohodlnosti, protože jinak mě to kojení už nebaví, to se přiznám dobrovolně. :unamused:
21. srp 2008 ve 14:30  • Odpověz
vachovka, super, ze uz je mala bez plinky! popis postup, jak jste k tomu dosly! :wink: to je fakt hodne brzy.
Ale on ma asi kazdy sve tempo. L. uz dokaze nekdy kakani a spolehlive rekne, kdyz je to v pline. Jinak ji posazuji a je to spis o nahode.
Panenko, az te to jednou omrzi, tak odnauceni bude lehke. :wink: ale davas tim Sarince hodne dobreho. L. se po tom odstaveni min casto budi, ale stejne v noci putuje do nasi postele. Nekdy dost place a nemuze znovu usnout a ja si rikam, zlaty prso, to jsem ji vrazila a byl klid. :wink: :slight_smile:
21. srp 2008 ve 21:05  • Odpověz
ahojteeee!
nebojte, zijem,ani som na vas nezabudla, len som bola cele leto doma u nasich a oni nemaju net:slight_smile:

ako sa mate? dufam, ze ste vsetci zdravi!!!
nas Tomi uz je velky chlap, rozprava uaj hole vety, tak sa z neho vkuse rehlime /babi cita, havo baf, mami pije kava, a take srandy:slight_smile:/
nocnik zatim bida, ale uz rozumie co ma robit /doma chodil cele leto bez plienok/, len je lenivy a pohodlny, pride si sam vypytat "pinku" /plienku :slight_smile:))/
Spi uuuplne celu noc a je to super...a konecne, 4 mesiace po odstaveni zacal pit kakao, takze uz donho nemusim rvat 4 jogurty denne :slight_smile:))
jo, a s rukavnikmi uz umi plavat, tak bol v lete stredobodom pozornosti na kazdom kupku:slight_smile:))
a najvecsia zmena je ze zajtra nastupujem do prace,a Tomi do jasli :frowning2:(((( a nechceeee sa mi a musim, beeeee....
ale len na tri dni v tyzdni, tak si hovorim, ze nejako to prezijeme...
tak jo bezim spat....

pa,pa!!!!!
24. srp 2008 ve 23:07  • Odpověz
Nazdárek,
Vachovka, tak to je spousta novinek!!!!! :wink: Tomik je šikula! :dizzy_face: Tak pak napiš, jak se líbí jesličky. :wink: A v práci ať Ti to rychle utíká, tři dny se dají vydržet. :wink:
25. srp 2008 v 08:57  • Odpověz
tak ahojte!
jaslicky su super a prvy den bol v pohode! Hral si s deckami, boli na piesku, spal od 12 az do 14.30,ked som prisla a nasla ho v postielke:slight_smile: no zlaty bol.
Uvidim zajtra, ci nebude protestovat, ked ho tam necham :slight_smile:
pa!
26. srp 2008 v 17:34  • Odpověz
Nazdárek,
koukám, že včera jsem místo Nikeske, oslovila Vachovku, tak to se omlouvám! :slight_smile: Nikeske, je fajn, že se jesličky líbily! A jak se Tobě líbilo v práci?
26. srp 2008 v 19:57  • Odpověz
Nikes a co delas? Ja bych se od male asi tak brzy odtrhnout nedokazala.
Holky jak vam deti po obede spi? Ja co jsem prestala kojit, tak spi L. pres den naprosto nepravidelne, nekdy vubec?! :confused: pres noc spi lip, dokonce uz prospala jednu noc v kuse, ale pres den nikdy nevim. Jeden den jde hned po obede, pak treba az ve 3 a dnes fakt vydrzela cely den nespat. Sice uz trochu usinala u odpol. svacinky, ale pak mi prisla kamaradka, tak jsme sly ven, myslela jsem, ze L. treba zaspi v kocarku, ale ani nahodou. Hrala si jeste 2 hod na piskovisti a vecer teda zabrala uz v 7. ja nevim, kde se v ni ta energie bere. Mohla by me trochu pujcit.
29. srp 2008 ve 20:47  • Odpověz
Ahoj holky.
Tak my uz sme doma tak mam chvilu cas neco napsat.
K tomu oducaniu od plienok nebolo to az take tazke jak som si myslela ze bude. :confused:
Zacala som tak ze jak bolo teplo tak som ju nechala iba na holo a furt dookola som sa jej pytala ci nechce curat.Asi kazdych 5 min.Po kazdom jedle a piti som ju posadzovala na nocnik.Neskor som jej zacala davat kalhotky ale ona si myslela ze je to plinka tak sa tam furt vycurala.Tak manza na nu trochu pokrical a ked nechala niekde louzicku tak hned sme ju posadili.Potom to pochopila a ked si trochu ucurkla tak hned ze mamiiii.
Trvalo to mesiac nez sme sa to naucili teraz si uz sunda sama kalhotky aj teplaky len ju tam musim posadit a pozerat na nu.A ked chce tak povie bud pi alebo kaka. :slight_smile:

Nikeske to ste boli pekne dlho na Slovaci keby som to bola vedela tak sme mohli dat stretko ved je to nejakych 50km.Tak snad nabuduce. :wink:
A k tomu spanku nasa spi furt od pol1 do pol3 kazdy den.Aspon mala chvilicka pre mna.
1. zář 2008 ve 13:46  • Odpověz
Ahoj všem,

zdravíme v novém školním roce :slight_smile: . Rychle jsem přečetla co jsem zameškala,tak mi snad nic neuniklo. My jsme byli v jednom kuse někde. Vojta je z toho teda pěkně rozjetý. Vůbec,ale vůbec neposlouchá a když po něm něco chci,tak dělá,že neslyší. Mimochodem tuhle metodu začal používat celkem často. Ještě nás čeká společná dovolená u moře a potom mu začne režim :sunglasses: :sunglasses:

Vojtíšek se taky rozpovídal,opakuje všechno-někdy bohužel, a snaží se složit dohromady aspoň dvě slova.
Co se týká nočníku,tak vůbec nic. Ví co se do něj dělá,ví jak,ale nevydrží na něm sedět a stále vstává. Popravdě to moc nehrotím,stále si říkám,že má čas.

Nikes,práci na tři týdny bych brala. Ale tady ty jesle jsou docela problém. No a hlavně by mě na tři dny nechtěli :frowning2:

Jo,ještě máme novinku. Vojta spí sám v pokojíčku.Dostal už normální postýlku a obešlo se to celkem bez problémů. Jen vždy tak kolem čtvrté ráno přikráčí k nám do postele a dospí u nás. Doufám,že i to se změní.

Mějte se hezky a papapa
6. zář 2008 ve 23:46  • Odpověz
Nazdárek,
Leama, krásné fotečky, Vojta u je velkej kluk! :wink:
Paula, Laurinka už taky hodně vyrostla a je z ní slečna! :slight_smile:
U nás nočník pořád nic, taky ví co se do něj dělá, dokonce i dělá jako že čůrá, ale pořád nic. Taky chceme pořídit malé postel a přesunout jí do vlastního pokojíčku a konečně začít s odstavováním, tak snad se nám tto podaří bez větší psychické újmy jak maé tak nás. :wink:
Dneska máme volno, malou mají naši, tak si užíváme klidu a těšíme se na večer až nám ji zase vrátí! :wink: :grinning:
Tak se mějte a zase někdy! papa :dizzy_face:
7. zář 2008 v 15:10  • Odpověz
ahojte holky! nestiham, nestiham...
v praci zatial celkom pohoda, ono je to celkom super, ze clovek vyjde medzi ludi, pokeca, a tak...a hlavne potom ten cas s malym sa snazim este lepsie vyuzit /to znamena, ze som nanho hodna a dovolim mu vsetko :slight_smile:)))/
ale keby som nemusela /musim si dokoncit prax 5 rokov do dubna 2009 a hlavne chceme hypoteku na domecek/. tak urcite si to uzivam dlhsie...ale co sa da robit.... tak si uzivajte, kym mozte :slight_smile:

v jaslickach super, su to sukromne jasle, takze pece je super, prostredie krasne. maly tam je spokojny, ale rano si vzdy spusti scenu, ze tam nechce zostat...ale poplace desat minut a potom uvidi hracky a zabudne...:slight_smile: dopoludnia nejak vydrzi, od 12 do 15.00 spinka, a potom ponho pridem ....tak to celkom ide, zatial :slight_smile:

inak nocnik vobec,a to aj vidi, ako ostatne deti chodia, on ma z neho proste fobiu :frowning2: ale ako moj manzel hovori, tak rozpravat a chodit na nocnik sa raz nauci kazdy..tak to tiez nejak nehrotim, ved som kupila v akcii 3 baliky plienok tesco za 500 kacek a to mi vydrzi skoro na 2 mesiace, tak snad kvoli plienkam neskrachujem :slight_smile:

inak keca jak najaty, vkuse sa z neho rehuname, je to fajne obdobie, uz je velmi rozumny a da sa mu vselico vysvetlit, hlavne , ze je tma a musime uz ist domov :slight_smile:))

tak jo rozkecala som sa, pa, pa!!!

vachovka, to je skoda, ja som tam bola uplne mimo net ... :frowning2:
7. zář 2008 ve 21:34  • Odpověz
Nazdárek,
tak stačí chvilka a už jsme na druhé straně, takže to musím napravit :slight_smile:
Včera jsme byli u tchýně, měla svátek, a zase měla připomínky, že malá nechodí na noční, prý v její době to byla prestiž, když začalo dítě chodit na nočník! :unamused: No jako kdybych já schválně dělala, aby malá na nočník nechodila!Ach jo, já už mám nervy jen z toho, že až zase budeme u tchýně a malá bude mít plínku, tak bude zase řečnit, jak se teda na to asi musím víc zaměřit a pak o půjde. A to se mě ještě zeptá, co jako holky kolem mě, když ji řeknu, že to nijak nehrotí, že dokonce jedna co má ještě starší holčičku asi o půl roku ještě taky chodí s plínkou, tak mám hned na talíři, že jsme v dnešní době moc pohodlné! :angry:
No tak to je zase něco málo k mé tchýni. :angry:
Mějte se krásně! papa :dizzy_face:
9. zář 2008 v 10:05  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.