• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Prosinec 2006

(Zamčená)
12. března 2010 
Ahoj holky,

tak včera jsme se konečně vrátili z prázdnin a už budeme pořád doma, tak se sem dostanu častěji. Byli jsme u našich, bylo to super. Akorát poslední dva dny se nám pěkně pokazili, protože Toma přepadla nějaká viróza. Poblinkal se v leže v postýlce, já ho zvedala už bezvládného. Naštěstí to z něj vylítlo. Hned jsme jeli na poho, tam nás nechali tak dlouho čekat, to mě naprosto nas***i. Tom tam blinkal, měl průjem, horečku a byl úplně mimo a oni nás nechali 30 minut čekat. Byli jsme tam o půlnoci. Říkali, že když se to do rána nezlepší, tak musíme hned do nemocnice. Naštěstí se to trochu zlepšilo, tak nás nechal Dr. doma. Teď už je to dobrý.

Četla jsem, jaké máte šikulky. To Tom je teda pěkně pozadu. Snaží se mluvit,ale jsou to jen jednoduchá slova, ale spíš je to nesmyslné žvatlání. Nočník mu nic neříká. řekne mi, když čůrá a tahá si plenku, ale když ho posadím na záchod nebo nočník, tak je zle a vzteká se. Taky se naučil kousat. Mě tak kousnul do zadku, že jsem vylítla až ke stropu.
Za to mučení lidí kolem sebe a mučení zvířat mu jde dokonale. Už jsem musela našim říct, ať mu dají přes zadek nebo jim přeroste přes hlavu.
Taky začal pěkně žárlit na tatínka. Když jsme si dávali pusu, tak mě odstrkoval a pořád se po mě plazil, jen aby se ke mě táta nedostal. Asi si od táty odvykl nebo co. :confused:

Mějte se krásně. Nikes závidím Ti práci, já se před odjezdem na prázdniny dozvěděla, že naše cestovka končí, takže mám po ptákách a starosti, co budu dělat.

Papapa :dizzy_face:
11. zář 2008 v 18:27  • Odpověz
Ahoj holky,
tak kdepak všechny jsme? Miminka nám dávají pěkně zabrat,tak nestíháme ani psát :slight_smile: .
My se vrátili před 10 dny z dovolené a připadá mi,že jsm etam byli vloni. Byli jsme u moře. Vojta byl spokojený,ale myslím,že mu to bylo jedno,jestli je na koupáku u nás nebo v Řecku :wink: .
Teď se nám tedy pokazilo počasí,tak vůbec nevím co budem dělat.
Mějte se hezky,papapa

P.S.Ještě jednu novinu-Vojtíšek bude mít na jaře sourozence :slight_smile:
30. zář 2008 ve 21:56  • Odpověz
Nazdárek,
Leama, tak gratulujeme k mimču! :slight_smile: To je bezva! :slight_smile:
1. říj 2008 v 06:34  • Odpověz
ahoj holky prave som si sadla ze ozivim tuto temu lebo sme spadli az na same dno Modreho konika :confused: ale vidim ze ste ma uz predbehli.
leama v prvom rade gratulujem k tehotenstvu tak baby kto sa este prida k Leame?V ostatnych temach sa to hemzi novymi tehotenstavami len my zaostavame :grinning:
Tak co mate noveho?Deticky poslouchaji nebo zlobi?Nasa jak furt zlobi potrebovala by surodenca a by nebola taka rozmaznana.Ale maminke sa do toho moc nechce.
2. říj 2008 ve 14:11  • Odpověz
Leama, super, gratuluji k tehotenstvi. :wink: Jsi odvazna. Me to nekdy chytne, ze bych chtela, ale nejak stale nemuzu najit odvahu. :wink: A co vy ostatni?
Panenko, jeste kojis?
Laura nejakou dobu po odstaveni vubec mliko nepila, ale pak se naucila a vyzaduje pred spanim flasku. Davam ji normalni mliko prevarene. A co davate vy? Jeste sunar, nebo uz normalni? Nekdo rika ze od roka normalni, nekdo ze az od 3 let.
11. říj 2008 v 19:52  • Odpověz
Nazdárek,
Paulo, kojím pořád, ale teď doděláváme malé pokojíček, takže až bude hotový, začnu odstavovat, tak jsem zvědavá, co tomu bude malá říkat! :wink: :grinning:
A co se mlíka týče, já dávám už normální, kravské, ale malá ho má jen ke snídani s Grankem.
Tak se mějte krásně a zase se ozvěte!!!! papa :dizzy_face:
14. říj 2008 v 08:10  • Odpověz
Ahoj holky,

Leama moc gratuluji.

Také dávám normální mlíko. Tom ho má moc rád. Ale teď jsem začala dávat k snídani čaj, protože to vypil flašku a nechtěl snídat.

Holky poraďte mi, Tom začal v autě zvracet. Jedeme třeba jen kousek a zvrací. Každý říká, ať mu dám kinedril, ale příjde mi to jako nesmysl mu na 20km dávat prášky. Tak jsme teď přesedlali na vlak, ale někdy autem prostě jet musíme. Je jako já, když jsem byla malá.

Hezký den, pa
14. říj 2008 v 08:36  • Odpověz
ahoj panenko!
a nebojis se, ze to pak bude moc zmen najednou - odstavit a hned supnout do pokojicku. Ja po odstaveni nechala laurinku v nasi loznici v postylce a temer kazdou noc prijde, jako driv na kojeni, tak ted se jen prituli a spi dal. :wink:
A jak jste na tom s reci?
L. chudinka ma reci tri, ale hlavne mluvime nemecky, umi uz docela dost slov a nejnovejsi, co se naucila, tak spojovat 2 slova a hlavne naucila se svoje vlastni jmeno - Laula :grinning: :grinning: :grinning: a uz si rika co chce. Umi i par ceskych slov a par kurdskych, tak doufam, ze se casem cesky nauci, kdyz budeme v cesku, nebo kdyz prijede babicka. :wink:
Taky se chystame v listopadu stehovat do vetsiho bytu, tady uz jsme vypovedeli, ale novy jeste nemame.... :sweat_smile: tak hledame. :wink:
14. říj 2008 v 08:37  • Odpověz
Paula, ten pokojíček bude hlavně pro tatínka, aby se měl v noci kam uchýlit až bude Sára "koncertovat", protože si nemyslím, že by odstavení proběhlo bez protestů! :slight_smile: Jinak pokojíček bude mít na spaní po obědě a třeba nás překvapí a bude tam chtít být i v noci, ale to se uvidí! :wink:
A k řeči, Sára má sice oficiálně jen jednu, ale chodíme do angličtiny a tam občas něco žvatlá a hlavně hodně rozumí. Jinak česky to je někdy mazec, ale už se domluvíme a to je hlavní a vlastní jméno už taky zvládá - Sája :grinning: :grinning:
Hani, to Ti neporadím, Sára zatím v autě nezvrací a já jako děcko jsem taky byla v pohodě. Ale pokud nebudeš jezdit každý den, tak asi ten Kinedril bych dala. A nebo se radši zeptala doktorky.
14. říj 2008 ve 13:14  • Odpověz
Ahoj holky,

díky za gratulace.ale odvážná moc nejsem. Prostě se nám to nějak přihodilo a sami jsme z toho překvapení. Kdyby bylo na mě,jetě bych tam pauzu nechala.
K tomu mlíku,Vojta dostává sunar a to ráno a večer a z flašky. Zatím to chce a téměř vždy vypije. Mě dr.říkala že norm.KM až po třetím roce a že to taky není nutné.Co doktor to názor.Ale panenko obdivuju tě,že ještě kojíš. Zdá se mi to tak strašně dávno co jsem kojila. :slight_smile:
Vojtíšek povídá docela dost.Spojuje i slova,ale něco šišlá,tak mu není moc rozumět. Jeho jméno je Tojtíšek :slight_smile: .
Hanah,když jsem byla malá,taky jsem trpěla kinetózou.Občas i dneska je mi blbě. A co vím tak když něco pomohlo,tak jedině ten prášek. Vadilo mi i MHD. Někde jsem četla,že to nějak souvisí snad s rovnováhou v mozku nebo tak něco. V každým příp.Tomáškovi to trochu zkomplikuje život.

Tak se mějte a taky těhotněte,ať se nezblázním jen já :wink:
14. říj 2008 ve 13:38  • Odpověz
panenko, tak to jo, s tim pokojickem, to je dobre reseni. :wink:
Leama, ja s tim tehotnenim jeste radsi pockam. :wink:
Jo, moc hezky, jak se nazyvaji vase deti. Mate jeste dalsi vtipna sluvka?! :slight_smile:
14. říj 2008 v 17:04  • Odpověz
ahooooj holky!!!
leama, to je super! gratulujem, nech ste zdravi!!!

tak ja po dlhej odmlke pridavam nase "mliecne"skusenost:slight_smile: prastala som kojit zo dna na den, v 16.mesiacoch a hned ten vecer bol maly prestahovany do vedlajsej izby:slight_smile: ale bolo to uplne v pohode...akurat teraz odkedy je v jaslickach, tak vylezie cez skviry v postielke a pribehne ku nam...ale ani mi to moc nevadi, aspon si ho potulkam:slight_smile:)) a objednali sme uz dospelacku postel:slight_smile: to si asi budem lahat k nemu, az tatik bude nadavat, ze ho okopavame:-
inak mlieko 4 mesiace nechcel ani vidiet, a teraz basti granko 4-5xdennw:slight_smile:))

jo, a velka novina, kupili sme pozemok, takze bolo to nabite to zari, behali sme po bankach a notaroch a tak. ale super., chceli by sme zacat stavat za rok:slight_smile: uvidime...

inak Tomi je teraz hrozne zlaty, tak si ho vzdy uzivam tie dva volne dni:slight_smile: je strasne ukecany a milujem tie jeho skomolene slova a vety:slight_smile: /motorka - butaka, bicyklik- bicinik, korytnacka - konacka :slight_smile: - to je teda zelva po cesky:slight_smile:))))/

tak ja uz letim, dufam ze ste vsetci O.K. !!!! pa zatial:slight_smile:
18. říj 2008 v 17:43  • Odpověz
Ahoj holky, tak kde jsme? Já nás nemohla vůbec najít. Jak se máte ,co děláte?
Co děti,už jste je odnaučily kojení a dudlíky a tak?

U nás dudlík stále na spaní,plíny a sunar. JINAK MÁ vOJTA zlaté období,tak to doufám nezakřiknu. Povídá a povídá a nejvíc ho zajímají auta a dopravní značky a semafory a závory a mašiny.

Jinak já jdu v pátek I.trimestrální UZ atd.,zase mi to začne od začátku.

Mějte se a pište :slight_smile: :wink:
5. lis 2008 ve 13:45  • Odpověz
drzim palce, leama!
nejak uz nestihame pisat, ze ? :slight_smile:))
my sme konecne porazili fobiu z nocnika a chodime bez plienky, ale v jasliach ju este ma, lebo este to nieje uplne "zicher" :slight_smile:))
inak je tiez teraz hrozne zlaty, mame postavenu z lega garaz, tak parkujeme, benzinku, tak tankujeme:slight_smile:))
a skladame tie penove puzzle, co nechapem, mi to pripada, ze uz je velmi mudry:slight_smile:
tak pa!
12. lis 2008 ve 20:30  • Odpověz
Ahoj kocky.
Tak mame novinku.Cakame miminko.Jak som tu minule na vas apelovala, ze kedy budete tehotne tak som este nemala ani potuchy o tom, ze uz som ja.Najprv som bola z toho v soku, ze jak to zvladneme, ale uz som sa z tym vyrovnala a tesim sa nam.Dufam ze budem mat holcicku.Pritrafilo sa absolutne neplanovane a necakane.Ani neviem kedy :grinning:.
Doma mame veselo manzel je po operacii kolena, tak sa o neho starame.Vaneska mu vsetko nosi co on si zaziada.Zlata je a rozumna.Nikeske my tiez skladame tie penove puzzle, ale take uplne malicke z abecedou a povyberam jej pismenka a ona ich da spravne co mi tiez nejde do hlavy, ze jak vie kam to patri.
Uz mate vymyslene nejake darky k narozkam?Malej sa strasne paci muj maly pony tak asi to inak neviem co este.Tak piste, piste nech sa dozviem nieco nove :slight_smile:
15. lis 2008 ve 14:29  • Odpověz
Ahoj holky,

Vachovka moc Ti gratuluji. Přeji pohodové těhu a krásné a hlavně zdravé miminko.

Všechny kamarádky kolem mě těhotní, abych z toho neměla nějakou schýzu. Ba ne, to ne. Tomík mě tak zaměstnává, že na další miminko nemám pomyšlení. Možná to přijde časem, ale teď veškerou mojí energii potřebuje Tomášek.

Teď si s ním užijeme spousty legrace, vše po nás opakuje. Krásně říká své jméno, je to šikulka. Akorát, co nám nejde, je odnaučení od plen. Už několikrát jsem to zkoušela, ale bez jakéhokoli úspěchu. Asi na to ještě není zralý.

Mějte se krásně a opatruje se - hlavně těhulky :wink:
16. lis 2008 v 10:56  • Odpověz
Ahoj vsem,

Vachovka hurááá,aspoň mám parťačku. Moc gratuluju!!!

Dárky ještě vymyšlené nemám, Vojta si zatím nic nepřeje,tak jsem trošku bezradná. Navíc že by ho něco nějak zvlášť zaujalo bych neřekla. Ale momentálně ho nejvíc baví závory,značky a knížka autoškoly. Tak uvidíme jak dlouho mu to vydrží.
Hanah, splínkama jsme na tom obdobně,ale zatím to nehrotím.

Mějte se hezky,pappapa
16. lis 2008 v 18:06  • Odpověz
Ahoj baby.
Diky za gratulace.
Inak vam musim napisat jak ma nasrali na socialke.Dala som si ziadost este minuli rok v prosinci, ze chcem byt doma 3 roky a oni mi znizili matersku na 3800.Ze vraj som si to nepodala.No nezabit ich?Tak ja mozem za to, ze oni tam maju bordel?V stredu tam idem zas aj s tchyni a ukazeme im tam.
Uz mam darek pre Vanesku kupili sme jej kolobezku :sweat_smile: a lego pro holcicky.
Inak hezky uz povida.Pocta do 10 ale az od 4 :grinning: a spaja vety.Chyti ma za ruku a vravi.Mami pod tam.Rano otvori oci a hned mami pohadku.Tak jej zapnem minimax a kouka uz pozna jednotlive pohadky a krici ze Nody, Banka(Blanka),Pat no sranda z nej.
Baby nebojte oni sa to naucia az bude ten spravny cas.Ja ju tiez nemozem naucit spat bez pleny.Minule som to skusila dala som ju vycurat pred spanim a stejne sa pocurala tak nebavi ma furt prevlikat a prat.
16. lis 2008 v 18:33  • Odpověz
jej, vachovka, gratulujeeem!
ja fachcim v praci a zatial o druhom ani nahodou / berieme buduci rok hypotelu na dom :slight_smile:/
esteze mam to telisko a nemusim sa o nic starat:slight_smile: ale na druhej strane, viem si predstavit, ze ma tomasko este dlho, predlho zamestna na maximum :slight_smile:)) staci tie kopce knih a skladaciek a stavebnic, co mame doma :slight_smile:

vachovka, plienku na noc neries...poznam tolko deti, co sa ani do troch rokov nenaucia vobec na nocnik, tak co tam plienka na noc :slight_smile:
hanah, ako hovori moj starky: "poznas niekoho, kto sa nenaucil na nocnik ? " :slight_smile:)) ja som sa na to po lete vybodla a potom som sem tam dostala amoka, ze zase budeme cvicit, tak som ho nechala tyzden s holym pipikom behat, a potom mu uz bolo blbe kropit koberec :slight_smile: /a v lete mu to vobec nevadilo .../

jo, a my kupujeme lego /my kupujeme totiz furt lego:slight_smile:/

pa,pa!
23. lis 2008 ve 20:16  • Odpověz
jo, a u nas jednoznacne vedie nemo :slight_smile: uz pozname skoro vsetky "postavy" co tam hraju :slight_smile:))
23. lis 2008 ve 20:16  • Odpověz
Vsetko nejlepsie Sarince k narozdeninam.Vela zdravia, stastia a nech sa na nu slniecko vzdy pekne smeje.Posielame pusinku. :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
30. lis 2008 ve 20:38  • Odpověz
Nazdárek,
Vachovka, děkujeme za gratulaci! :dizzy_face: Kdo je další na řadě? :wink:
Tak oslava proběhla v pohodě, malá byla nadšená, dosrt se mamince taky docela povedl :dizzy_face: , takže bylo všechno tak jak mělo být a my máme doma už dvouletou slečnu! :dizzy_face: ( v albíčku jsou fotečky ) Až jsem slzu zamáčkla, když jsem si v neděli zase prožívala porod! :slight_smile: :wink:
To mi připomíná, Vachovka, gratuluji k těhu :dizzy_face:
Tak se mějte krásně a všem prosincovým oslavencům přejeme dopředu všechno nej! :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
Mějte se krásně!
3. pro 2008 v 11:51  • Odpověz
Ahoj holky,

Sárince opožděně přejeme vše nej, nej. Ať se jí plní všechny její dětské sny.

A přejeme také Vanesce, vše nej, ať jí sluníčko svítí na každém jejím kroku životem.

S Tomíkem posíláme všem oslavencům velkého hubana :dizzy_face: .

Papa a krásné předvánoční dny :dizzy_face:
3. pro 2008 v 15:35  • Odpověz
Ahoj všem,

připojujeme se ke všem gratulacím a též přejeme Sárince a Vanesce všechno nej a nej :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:

Jak u vás proběhla mikulášská? My jsme byli s Vojtou na hromadné,tak se nijak nebál. Jen jednomu andělíčkovi stáhnul stříbrné vlasy a sám z toho byl v šoku.
Jinak už pochopil co je dárek a pod každou zelenou větví s kouličkama by nějaký chtěl.

Mějte se hezky a užijte si advent. Papapapa
8. pro 2008 v 15:45  • Odpověz
Nikeske ahoj.prave som natrafila na album a Tomasko je zlatucky jake ma krasne kucerave vlasky.Vy uz zdobite stromcek?
10. pro 2008 v 19:51  • Odpověz
ahooj, no tomasko je "andilek" :slight_smile:))
my uz mame stromcek, lebo 22.12.odchadzame na Slovensko, tak aby sme si ho uzili aj doma:slight_smile:

decka, vsetkym "prosincatam" vsetko NAJ, hlavne zdravicko!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

my sme mali taku malu oslavu, Sacherova torta bola kupena, ale uuuzasna, dostali sme duplo hasicske auto, puzzle s nemom:slight_smile:A druhu torticku sme odniesli do jasliciek, tak to bolo zlate, jak boli od nej ti prckovia zamaskani:slight_smile:)) potom mali oblubene pesnicky a lietali po miestnosti jak splasene kone:slight_smile:)) no prca:slight_smile:

inak ja nepeciem, nepracem, nechystam, lebo nemam kedy:slight_smile: asponze mam darky, aj to polovicu cez internet:slight_smile: a dosli mi kalendare z 24print, su uzasne, a jeden stoji len 280 kc!

jo, a hlasky mame uzasne:slight_smile:
napr.:"Zla ryba, nepapaj Nema, nedostanes darcek, nedostanes bombonek !" :slight_smile:))

tak zatim pa, este sa zastavim.-)
19. pro 2008 v 07:11  • Odpověz
Přejeme všem krásné a veselé Vánoce, bohatého Ježíška a všechno nej do nového roku 2009!!! :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
24. pro 2008 v 07:23  • Odpověz
Také přejeme krásné vánoce, pohodu a pevné zdraví v roce 2009. Hanka a Tomášek
24. pro 2008 v 15:25  • Odpověz
stastny novy rok 2009, hlavne vela zdravia a nech to tehulkam vsetko dobre dopadne!!!!!!
11. led 2009 ve 14:59  • Odpověz
Ahoj hoky,

tak jak se všichni máte v novém roce? My pořád nějak dokola,ale s Vojtíškem už je legrace. Nejvíc mě baví ty různé diskuze a jeho fantazie. Začínám už se pomalu připravovat na to druhé. Zatím to vypadá podle utz na holku,tak mám radost. Ještě jdeme na 3D,tak doufám,že tam někde není schovanej bimbik.
Muísm přebrat Vojtovi věci,něco málo růžového přikoupit. Jinak bude všechno dědit. Taky ještě hlubokou korbu na kočár a autosedačku. Toho už jsem se zbavila a teď mi to chybí.

Holky chtěla jsem se zeptat jestli někdo máte sušičku na rádlo a jak jste s ní spokojené. Mám v plánu koupit. Už mě štve zakopávat o sušák a nevyžehlené věci :frowning2:

Mějte se hezky a ozvěte se někdo :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:

Lea a Vojta
29. led 2009 v 15:43  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.