• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Prosinec 2006

(Zamčená)
12. března 2010 
Ahoj ,

Vachovka už to mám fakt za pár. Přesně za týden. Strach mám, ta představa, že to bude zase bolet...auuu. Už aby to bylo za mnou.Teď řešíme kam s Vojtou až to přijde. Sna dto bude aspoň přes den, v noci ho nikde neupíchnem :slight_smile:
Školku jsme zkusili, ale ani jsme nedostali přihlášku. Absolutně bez šance.Snad za rok, ale moc tomu nevěřím.
Jak ty se cítíš? Vše ok?
12. kvě 2009 v 00:02  • Odpověz
Leama ahoj.
Ty uz to snad mas za sebou tak popis ci to bolo lepsie jak pri prvom.A co vojtisek neziarli?Ja sa uz tiez bojim mam uz to tiez za par.Dufam ze cez vikend uz vylezie.Mam uz dost bolesti ale asi to su poslici lebo sa to da vydrzat.
Nas do skolky tiez nevzali ale vravela mi riaditelka ze mala je tretia pod ciarou tak keby sa nieco uvolnilo tak mi zavola.Tak budem dufat.
8. čer 2009 ve 13:04  • Odpověz
Nazdárek,
tak nás do školky taky nevzali :frowning2: Ale naštěstí naši už jsou oba v důchodu, tak budou malou hlídat, protože musím nastoupit do práce, jinak bych o ni přišla. :frowning2:
Tak Leama, nenapínej, už jste 4?? :dizzy_face: :dizzy_face:
8. čer 2009 ve 13:37  • Odpověz
Ahoj holky,

tak nenapínám...Od 28.5 jsme 4. Je to Andulka a měla 3.300 a 51cm.
Vachovka nechci strašit, ale u mě porod síla. Přenášela jsem 10 dní,tak mě vzali na vyvolání a nic. Vůbec jsem nerodila. Píchli mi vodu, zjistili,že malá už smolí,takže zkalená. Kontrakce minimální, otevřená na 5 a porod vůbec nepostupoval. Navíc Andulky monitor nic moc. Nakonec po poradě několika dr. jsme skončila na císaři.
Holky ,zlatej normální porod. Dělali mi to v epidurálu. Nic příjemnýho to není a rekonvalescence podstatně horší. Takže mám přefiklý břicho,lezu jak lazar-no už jen poloviční,ať nebrečím-a funguju doma jako obvykle.
Je ale pravda,že den ode dne je to lepší a za chvíli bude zapomenuto.
Vojta je zatím v pohodě, jen by jí stále pusinkoval. To znamená být ve střehu,protože jeho pusy jsou občas dost na sílu. Už jednou se o ní opřel,pak jí dal polštář na hlavu,aby nebrečela a tak. Nechci ho neustále okřikovat, tak vysvětluju a skřípu zubama.

Panenka ,oni malou nevzali ani když jdeš do práce? Tak to je teda situace...Ještě že ty rodiče.

Vachovka hodně štěstí a ať to máš rychlé!!!

Zatím pa L V A
10. čer 2009 v 00:20  • Odpověz
Ahoj gratulujem k Andulce.Teda Leama vytrpela si si dost.Halvne ze ste obe v poriadku.A zelam rychle zotavenie po tej sekci.
U mna to este nevyzera na porod krcok stale zavreny,otvorena nie som tak asi budem tiez rodit v termine alebo az po :stuck_out_tongue_closed_eyes:
To je fakt des s tymi skolkami.Ale viete co ma najviac mrzi?Ze ked ideme okolo skolky tak ma tam mala taha ze pod jdeme se podivat na deticky.Ja budu taky chodit do skolky a take.A neviem jak jej povedat ze tam nebude chodit.Joj mrzi ma to strasne ked viem jak by tam chcela.
10. čer 2009 v 06:16  • Odpověz
Leama, gratulujeme k Andulce! :dizzy_face: A ke školce, u nás byl hlavním kritériem věk dítěte, ne situace matky, takže to jsme měli smůlu, v září ještě 3 nemáme, takžže dostaly přednost starší děti i když neměliy trvalý pobyt v naší městské části :frowning2: Ale už jsem se s tím smířila a naši taky :grinning: Mamka už si plánuje, co všechno budou s malou dělat a tak, hlavně mám jistotu, že ji tam za tu dobu nerozmazlí a něčeme ji naučí. Na rozdíl od tchýně, ta by ji totálně rozmazlila a nic z toho. :angry:
Vachovka, malá bude mít za chvilku jinou zábavu a na školku si ani nevzpomene! :slight_smile: A rok uteče jako voda a pak už se určo dostane mezi děti. :wink:
10. čer 2009 v 07:24  • Odpověz
Leama: velká gratulace k Andulce :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: to si si užila hlavně,že je to za tebou :wink:ještě nějak zkloubit režim a bude líp.Drž se :wink:
nás taky do školky nevzali,je mi to taky líto,malá děti potřebuje,tak doufám,že nás vezmou od 4let to mi končí mateřská
Jo mam radost máme plíny jenom na noc od května pozdě,ale přece :wink:
10. čer 2009 ve 12:33  • Odpověz
Ahoj holky,

díky za gratulace. Zatím to teda moc nezvládám, ale snad se to ustálí.

Já sem tady u nás našla od září miniškolku, tak to asi s Vojtou zkusím. Je to od 2,5let a jen na čtyři hodiny. Ale nějak si nejsem jistá, jestli beze mě vydrží.No uvidíme.

panenka, u nás rozmazluje manžova babička. pořád by mu něco kupovala,ale hrát si s ním nejde.

akzeret, gratulace k plínám. nakonec jim to jde rychle co?

zatím se mějte hezky,papapa
14. čer 2009 v 09:31  • Odpověz
Ahoj holky,

moc gratuluji novopečeným maminkám :dizzy_face:.

Nás taky do školky nevzali, tak vůbec nevím, co mám dělat. Naši jsou sice v důchodu, ale mamka je moc nemocná, nezvládla by se starat o malého. A ke všemu bydlí v ÚL a já mám práci v Mostě, což je na druhé straně. Šéfka na mě spoléhá, že 21.12. nastoupím do práce a teď jí budu muset říct, že nenastoupím. Budu asi muset dát výpověď a jít na pracák. Tchýně se nám pokoušela sehnat školku přes tlačenku, ale ani to nezabralo. U nás berou běžně do školky cca 20-30 dětí a v každé školce jich bylo u zápisu 2x tolik. My byli ve třech a ve všech jsme úplně bez šance.

Jinak s Tomíka je pěkný raubíř. Jeho nejoblíbenější slovo je NE a moc rád se vzteká. Na svůj věk je velký, každý je v šoku, když jim řeknu, že je mu teprve 2,5 roku. Měří 100cm a váží cca 16kg. Pleny máme už jen na noc. Kolikrát to ale v noci vydrží, že plenu nepočůrá. Máme ale menší problém-vůbec nechce spát sám v pokoji. Třeba i 10x za noc jde za námi do ložnice, já ho vodím zpátky. No je to únavný a každé ráno vstává v 6. Nevím, jak ho přesvědčit, aby tam spinkal celou noc.

Mějte se krásně, pa Hanka a Tomášek
23. čer 2009 v 15:39  • Odpověz
Ahojky,
chtěla bych vás informovat o novince - po dosažení 10000 příspěvků už není nutné zakládat nové téma.
Pokud už vás někdo informoval, tak se omlouvám za opakování a děkuji za pochopení.

Krista
25. čer 2009 v 17:58  • Odpověz
Ahoj všem,

Vachovka: přečetla jsem, že už máš Vítka,tak moc gratuluju!!! Prozraď nějaké podrobnosti :slight_smile:

teda s těmi školkami to je fakt průšvih...

Zatím pa
2. črc 2009 ve 23:21  • Odpověz
Nazdárek,
Vachovka, taky se přidávám ke gratulaci :dizzy_face: A jak to doma zvládáte? A jaký byl porod? :slight_smile: Jsme zvědavé, konečně nějaká akce! :grinning:
3. črc 2009 v 06:51  • Odpověz
taky gratulujeme k Vítkovi :dizzy_face:
3. črc 2009 ve 14:17  • Odpověz
Caute kocky.
Moc dekujeme :slight_smile:
Takze porod bol oproti tomu prvemu ovela lepsi,lahsi a hlavne strasne rychly.O 1 v noci mi praskla voda o 2 sme boli v porodnici o 3 som uz bola na porodnom pokoji s tym ze mam odpocivat ze sa maly moze narodit az za 12h :confused: .Tak som si teda lahla spat a potom hned zacali silene kontrakcie nutkanie tlacit a uz to bolo.Maly sa narodil presne v 6.00.Nestihli sme ani klistir.Ani ma nenastrihli takze ziadne poranenie nemam.Vsetko ostalo tak jak bolo :grinning: Takze druhy porod uplne super prajem taky kazdemu.
Vitecek je uzasny.Je strasne hodny iba papa a spinka.Aj v noci ma necha vyspat takze som odpocata a hlavne nesom nervozna.
Vaneska je zlata na maleho neziarli.Aj mi pomaha nosi pokakane plinky do kose :grinning: Ked je pri malom tak je taka opatrna aby mu neublizila ale stejne na nu musim davat pozor keby nahodou...
Takze na to jake som mala obavy ze jak to budem zvladat tak je to celkom v pohode.Som spokojna a stastna.
3. črc 2009 v 18:18  • Odpověz
Ahoj maminky a prosincová (i ostatní) miminka,

jak se všechny máte, už Vaše dětičky chodí do školky? A jak to zvládají?

U nás je nového to, že Tomík přesně týden před třetími narozeninami těžce onemocněl. Má velmi těžkou epilepsii, zatím léčba moc nezabírá (teda teď poslední týden je to lepší). Takže místo aby Tomík byl ve školce a já v práci, tak jsme téměř veškerý čes po nemocnicích. Tomík je ale moc statečný a všechno zvládá a vše bere tak, jak mu to život naservíruje. No já to tak taky beru, ale někdy je to těžké. Ale co se dá dělat?
Jen doufáme, že to jednoho dne bude lepší a i my povedeme běžný život typu - ráno do školky, já do práce, odpoledne ze školky a tak dokola.

Doufám, že se Vám i dětem daří dobře a přejeme všem spoustu zdraví, protože to je to nejdůležitější.

Hanka a Tomášek
12. bře 2010 v 15:14  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.