• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Prosinec 2006

(Zamčená)
12. března 2010 
Šla jsem na kontrolní ultrazvuk, protože mi naměřili špr¨taný průtoky pupečníkem a protože byly zase špatný, tak si mě tam rovnou nechali. Ale už je to snad v pořádku a 30. jdeme na další kontrolu. No představu bych měla-určitě světlou,nejlíp se třema polohama roštu a chtěla bych sesouvací boční stěnu.
24. říj 2006 ve 13:09  • Odpověz
aha,už si vzpomínám že jsem to četla..jak se "léčí" špatný průtok pupečníku?a jak se to vůbec pozná?na velikosti miminka???
takovou postýlku jsem chtěla též,a ještě jsem chtěla k tomu šuplík :wink: ale pak jsem vlezla k mamas a papas a tam jsem si zamilovala snad tu nejdražší postýlku a už je doma :slight_smile: utěšuje mě,že krom šupliku má vše jak jsem si představovala a ještě něco navíc,o čem jsem ani netušila.takový fajn vychytávky :slight_smile:
určitě seženeš,uvidíš.viděla jsem takové postýlky :slight_smile:
24. říj 2006 ve 13:17  • Odpověz
Ahoj holky, tak to je fakt, hodně věcí dělám taky sama, ale když se manžel vrátí z práce, tak nadává, proč tahám tak těžké věci. On to moc zveličuje, neví, že jsme na to dvě :slight_smile:. Kdybych cítila, že nejsem v poho, tak samo odpočívám, ale zatím to ještě jde. Je až neuvěřitelné, jak ty týdny letí :wink: . Dnes jedeme objednat žaluzky :slight_smile: , jsem zvědává jaký nám dají termín namontování, kéžby to bylo ještě tento týden, ale já jsem moc náročná, vše bych chtěla hned.
Jinak chodím za noc taky 2x, ale manžel to ani neregistruje, takže až bude malá plakat, tak ji neuslyší :slight_smile: , on je prostě takový věčný pohodář :sweat_smile:, který má na vše spoustu času.
24. říj 2006 ve 13:36  • Odpověz
No měřil mi to normálně na ultrazvuku. Kdyby to bylo hodně špatný,tak by se to poznalo prý na orient. váze miminka,ale naštěstí miminko přibývá jak má! Před týdnem mělo už přes 1800g. Jinak jsem dostávala jen hořčík,kyselinu listovou a ještě nějaký vitamíny v kapačce a musela jsem být pořád v klidu,nejlépe ležet na boku, to se prý lépe prokrvuje placenta.
Na šuplíku nijak nelpím-taťka mi udělal krásnou velkou komodu a vedle postýlky mi udělá ještě regálek na to nejnutnější.
Akorát přemýšlím,jestli nebude ještě horší vybrat postel pro nás,tu co naši maji je moc široká,tak bysme chtěli koupit novou.
S těma miminkama zuzovi-myslím, že uslyší, když jsem byla těch 10 dní v nemocnici bylo to k nepřeslechnutí a to bylo ve vedlejších pokojích! Některá mimča měla až obdivuhodnou výdrž v plakání,až jsem se divila, že to ty jejich hlasivky vydržely takhle dlouho :slight_smile:
24. říj 2006 ve 13:59  • Odpověz
slyšela jsem,že mimi když pláče,tak to má decibely zbíječky (no aby to nešlo přeslechnout).docel síla,co? tak jestli zuzi manžel bude spát, tak je fakt dobrej :wink:
zuzi,taky když něco kupuju a objednávám,chci to hned.takže se ti nedivím.. :slight_smile:
msunny,hlavně že je prcek v pořádku,co? teď kdyby se nám narodily,prý by to už bylo v pohodě.aspoň mě to říkal MUDr.faktem je,že už jen přibírají na váze..
no nic,musím s anušátkem ven a pak šupky na přednášku o kojení.na tu jsem zvědavá :slight_smile:mějte se opatrujte se maminky :slight_smile:
24. říj 2006 ve 14:15  • Odpověz
To je pravda, ségře se dvojčátka narodily ve 29.TT a jsou v poho doma :wink: . Lussius, žaluzky se odkládají na pondělí, mají tam totiž jen do čtyř a to manžel nestíhá :frowning2: . V pondělí má dovču, takže budu muset vydržet. V pátek příjde na návštěvu kámoška a těšila jsem se, že už jí je ukážu :frowning2: . Jo a k tomu dětskému pláči. Můžu to potvrdit, švára neslyší absolutně nic, ikdyž spí všichni v ložnici, a nebo dělá, že nic neslyší :sweat_smile: .
24. říj 2006 ve 14:45  • Odpověz
určitě byly, když jsem byla v tý nemocnici sousedka tam byla ve 30. tt a musela na císaře a maj krásnýho Vojtíška, jen, že ho museli převézt do Písku,protože u nás v Ttáboře na to nejsou vybavaní,ale jinak,jsou prý v pořádku...
24. říj 2006 ve 14:48  • Odpověz
Tak už sem si na netu našla tu svou vysněnou postýlku, jen doufám, že najdem aspoň trošku podobnou - http://www.darjanabytek.cz/ItemPage.asp?IID=3
24. říj 2006 v 15:30  • Odpověz
Msunny, ta je pěkná, taky miluji dřevo. My budeme mít takovou nějakou půjčenou. Dnes jsem konečně objevila první známky mlaziva :wink: .
24. říj 2006 ve 22:39  • Odpověz
Dobrý ráno holky.
zuzovi-no ještě nevím,co kde najdem. Tohle je jen sen,ale vlastně je to i celkem jedno, hlavně aby mimísek měl v čem spinkat. I když po dnešní noci nemám pocit, že bych se moc vyspala,pořád něco nacvičoval,to byly rány!
Jinak včera jsme byly opět nakupovat :slight_smile: Máme nádhernou oranžovou rychlozavinovačku s madvídkem a koupili jsme lahvičku od Tefalu s termoukazatelem správné teploty.
No nic,já frčím k zubařovi-už konečně! :slight_smile: a pak ještě do poradny, tak se kdyžtak pak ozvu...
25. říj 2006 v 08:35  • Odpověz
Já jdu k zubaři v pondělí a takové nadšení nehýřím, mám problémy s dásněmi, ať dělám, co dělám. Ta mi zase vynadá :unamused: .
25. říj 2006 v 11:13  • Odpověz
Tak mám začínající zánět dásní. Ale jinak v pohodě, no a v poradně má doktor dovolenou :frowning2:
25. říj 2006 ve 12:44  • Odpověz
ahojek maminky :slight_smile:
nezapomeňte si dát od zubaře potvrzení do průkazu,že jste tam byly :wink: já tam byla ve 4.měs.,a samo že potvrzení nemám,tak snad nebude nutný..mezitím se tam vyměnil MUDr.
msunny ta postýlka je moc pěkná a není ani drahá :slight_smile: tak hodně štěstí,aby jste ji objevili i"živě",nebo si ji holt můžete přes net objednat :sunglasses:
nám konečně přijela autosedačka a zimní fusak,tak pro něj jedeme v pondělí :slight_smile: a dnes jsme dostali stavební povolení,za 3týdny nabyde právní moci.chaa,hlavně že sousedi staví bez povolení.ale to raději počkáme,jen ať máme vše v pořádku..beztak nemáme vybranou stavební firmu,je to tak složitý na co vše hledět a kdo ví,jak to nakonec dopadne.Zuzi to má fajn,že už to mají hotový..
přednáška o kojení byla opět dost zajímavá,netušila jsem jaká je to věda.takže jestli to prcek nezvládne sám a přirozeně,tak to bude pecka..
akorát nevím,proč se mlazivo ap.nemá vymačkávat,někdo říká že může,někdo nemá..a zapomněla jsem se v návalu info zeptat. :frowning2:
no nic, malej už kope že má hlad :wink: jdeme smažit květák.. mňamky :slight_smile:
25. říj 2006 v 18:17  • Odpověz
Já už potvrzení mám, musela jsem ho mít do 1. trimestru, nebo myslíš, že mám mít ještě jedno? No, každopádně knížku mám pořád s sebou. Já si myslím, že mlezivo by se mělo vymačkávat jen v případě, že třísní oděv, jinak je to asi jedno, fakt nevím. Manžel ho včera chutnal, ale prý je bez chuti :slight_smile: , byla to sranda :grinning: .
25. říj 2006 ve 22:07  • Odpověz
ahoj zuzi, myslím že jedno stačí (a doufám že stačí i žádné :grinning: )jinak bych tam musela ještě jednou a to se mě moc nechce.. jsi fakt dobrá, já knížku občas zapomínám doma,obvykle když jdu s pejskem ven a to krom klíčů nemám nic :confused:
smích.manžel je dobrej,ten můj snad ani neví,že něco takovýho existuje :grinning: včera našel na netu záznam císařského porodu,celou hodinu na to koukal a byl z toho pěkně vyvalenej..
dnes jsem měla schůzku s dulou a opět váhám,jestli do toho jít.říkala že za celý porod chce tak cca 2,5-3 tis.,což se mě zdá být únosný.. musím to s vaškem důkladně probrat..
26. říj 2006 v 17:36  • Odpověz
S Dulou? Mě asi něco uniklo, o co jde? Představ si, že místo chodby s lehkým růžovým nádechem máme křiklavě růžovou, já jsem z toho nějaká paf, pořád si to prohlížím ze všech stran, ale mám smíšené pocity. Musím s manželem probrat, zda to nepřetapetujem, než koupime dnes další malbu na druhou vrstvu. :unamused:
27. říj 2006 ve 13:43  • Odpověz
Ahoj holky.
Co se mě týče, ze začátku jsem nad dulou taky přemýšlela,ale nakonec jsem od toho upustila-příjde mi to docela zbytečný.
Konečně už jsem zjistila, že jsou u nás ve městě taky předporodní kurzy a naštěstí právě za týden jeden začíná, tak do toho půdu. Jsem docela zvědavá,co to se mnou udělá :wink:
Jinak jsme byly v těch Budějicích-postýlku nakonec kupovat nebudem, přítelovy známý nám jí dají, i když nikdo neví,co je to za postýlku,ale já doufám, že to bude dobrý. zato jsme koupili novou postel do ložnice a naši se rozhodli, že když zvládli vymalovaat ložnici, tak se vrhnem i na obývák a halu, tak jsem na to zvědavá! Ložnice je sice krásná,ale uklízíme doteď a to se malovalo před 14 dny :frowning2:
27. říj 2006 v 18:19  • Odpověz
msunny vydrž :slight_smile: brzy budete mít vše jako ze škatulky a prcek bude vrnět spokojeností :slight_smile:
máte fajn,že takto od přátel dostanete aspoň něco, my vše musíme kupovat.na jednu stranu jsem ráda že to bude nové a můžu si vybrat,na druhou stranu na rozpočtu je to dost znát, navíc nevím jak ty, ale já už pokupuju na vánoce,jelikož v prosinci se nemůžu na nic takového spolehnout a počítat :frowning2:
27. říj 2006 v 19:26  • Odpověz
S těma vánocema máš pravdu,ale já letos vůbec nevím,co komu koupit :frowning2: Takže jediný,co mám,tak dárek pro přítele-jelikož miluje Jagermaistera, tak jsem mu koupila nádhernou dárkovou kazetu,ale jinak netuším,co komu koupit. Navíc vymýšlet co koupit přítelovým rodičům, to je snad nejhorší! Naši jsou pro každou srandu nebo i blboůstku,ale oni jsou takový hrozně usedlý-nic nepotřebujou a všechno je pro ně zbytečný :frowning2:
27. říj 2006 v 19:53  • Odpověz
tak to máš též nezáviděníhodné.. pak písni co jste vymysleli :fearful: u nás je to obdobné, tchyně s holkama jsou v poho,těm se dá cokoliv,jsou též pro každou legraci a navíc si i řeknou co by se jim hodilo.manžel je též v pohodě,koupím mu co se nám hodí (třebas stínítka skel do auta, potřebuje ponožky a tričínko..a nej dáreček bude mimi),horší je to pro moje rodiče a bráchu s manželkou.nedovedou se oprostit od mega dárků a přitom vše všichni mají,krámů doma ještě víc,ale pod stromeček toho musí narvat každý rok nechutně moc i když to nikdo nepotřebuje.a znáš to takové tváření-jéééé,to je krásný,to jsem fakt zrovna potřeboval.a to je překvapení... blueeee. ráda dávám skutečně dárečky pro radost,i když dotyčný ví co dostane.někdy to udělá větší radost jak překvapení,co myslíš :wink:
začínám být pěkně nabroušená,už od šesti mě manžel píše na ICQ,jak jede domů a zatím pořád trčí v práci :angry:
musím ho opět popíchnout..
27. říj 2006 ve 20:03  • Odpověz
Taky dávám ráda darečky spíš pro radost než kvůli jejich hodnotě! Možná proto,že jsem byla i svým způsobem tak vychovaná. Takže nikdy nekoukám na to,kolik co stojí,ale pokouším se o to,aby se to dotyčné osobě líbilo. Ale u nich vážně nevím:frowning2:
To jsou chlapi, jako bys je neznala! :wink:
27. říj 2006 ve 20:55  • Odpověz
no jo,právě.nevím pořád jestli být ráda nebo ne,že ho práce tak baví..
a nedá se s nima domluvit nebo nějak naznačit,co by jim udělalo radost?
včera jsem koupila v CaA fantastickej svetr,bráchovi nebo tátovi a máti mě sjela,jak je to drahý! chápeš,za 600,-Kč,měkoučkej,kvalitní a fakt i inn.. ona snad vše bere furt v sekáči,nebo nevím! na to já nejsem..jak píšeš,je lepší méně a pořádně než víc,ale nekvalitně..ach jo,no jsem zvědavá jak to s těma vánocema vyšmyslíme :fearful:
27. říj 2006 ve 21:00  • Odpověz
No to já taky. my se byly podívat V H&M a taky něco podobnýho,akorát že u nás to byl táta, co tak vyváděl. Nejhorší bylo, když na celej krám začal pokřikovat"Holky poďte sem, tady ten stojan je ve slevě 70 %,pak uviděl cenu a začal, za tenhle hadr chtěj pětikilo? To u větnamců ho mám za 100" No já myslela, že se tam propadnu!:stuck_out_tongue_closed_eyes:
Je určitě dobře, že ho práce baví,ale neměl by to s ní přehánět! Mám podobnej problém! Přítel dřív jezdil na celý víkendy,ale teď najednou přijede v neděli dopoledne a večer jede zas domu a taky ne pokaždý :frowning2:
27. říj 2006 ve 22:20  • Odpověz
ahojek princezny :slight_smile:
msunny jsem ráda že jsme tak zpřízněné :grinning: též bych byla rudá kdyby mě tatík takto nakupoval..naštěstí s našima do obchodu nechodím,na to nemám nervy :wink:
asi budeme muset ty svoje chlapíky nějak poškádlit,aby se nám opět víc věnovali,co ty na to? nebo též třeba pracují víc teď,aby měli víc volna až se nám kulíšci narodí :sunglasses:
včera jsme byli za kamarádkou,má 2měsíční děvčátko,ale zdrchaná je z ní pořád. říkala že někdy je to fajn,ale jindy fakt neví jak ji utišit.je nakojená přebalená,bříško by ji též bolet nemělo,ale ona pláče a pláče a celý den..
tak jsem zvědavá na toho našeho koblížka jaký bude..ale i když to kňourá, je to tak roztomilý :dizzy_face: už se na něj fakt těším i když to nebude jednoduchý (dřív se mě dětičky líbily jen z bezpečné vzdálenosti :grinning: )
a co vy maminky,jak vám rostou bříška??
mějte se,papaa Lu
29. říj 2006 v 15:45  • Odpověz
lussius: Sjenže já dopředu vím, že ani po narození mimíska nebude víc času, už mají zakázky na celý příští rok, takže jsem na to zvědavá,jak to dopadne :frowning2:
Jinak bříško roste a při včerejším a dnešním úklidu po malování není zrovna jednoduchý se procpat uzkýma uličkama mezi nábytkem :wink: Ale hlavně, že už je vymalováno! I když te%d bude zas horor dát celej byt do pátku nějak dohromady, přijede nám totiž návštěva-potencionální tchán s tchýní...
Tak se zatím mějte mamči a opatrujte se! My jdeme za chvilku na kontrolu-ultrazvuk a monitor, tak doufám, že si mě tam zas nenechaj :frowning2:
30. říj 2006 v 08:01  • Odpověz
Ahoj maminky: dlouho jsem tu nebyla, byla jsem si odpocinout u rodicu. Mamca me vykrmuje, jako bych sama uz nejedla dost, no a odmitnete domaci stravu od maminky... :frowning2: Brisko roste primo pred ocima, mam docela strach, asi budu muset aplikovat nejake ovocne dny, abych za chvili nebyla slonice. Uz takhle je toho docela dost. No, vsichni mi rikaji, ze to po porodu lehce shodim dolu, ale kazde zvazeni na moji digitalni vaze (neda se osidit) ve me vyvolava pochybnosti. Je ale pravdou, ze se ten narust rapidne zpomalil a ted uz moc nenabiram. :frowning2: V pristich dnech me cekaji dalsi rekonstrukcni prace, takze se nebudu nudit. Navic nam ted nejezdi vytah (doufam, ze do kolaudace se to zlepsi), takze slapu do schodu, coz je docela narocne. Tak se mejte vsechny moc a moc krasne a zase se ozvete.
Zuzovi: ta ruzova je docela ruzova, ale mozna to fotecky zkresluji. Mne se libi takova lehka ruzova, treba by stacila vrstva jedna na pretreni s vice bilou barvou a jen naruzovelym zabarvenim. Nevim, nejsem odbornik, ale holcici pokoj by byl hezky ruzovy, ale mozna ne az tak kriklave. :wink:
30. říj 2006 v 18:19  • Odpověz
Ahoj, jo tak to jsme si říkali s manželem, žeby se hodila leda do dětského pokojíku, no, už je z růžové béžová a vypadá to moc dobře, na štěstí :slight_smile: . Už jsme opravdu ve finále, jen to brzdí truhlář, nebo spíš dodávka vchodových dveří, prý si tři týdny počkáme :frowning2: , takže to nevypadá, že bych měla adventní výzdobu, ach jo. Ale deprese jsou pryč, teď už si byteček jen užívám a doufám, že začnu konečně odpočívat a manžel mě bude konečně rozmazlovat :grinning:
31. říj 2006 v 15:01  • Odpověz
Ahojte holciny...ja uz se sotva nesu,jeste par tydnu,ale i tak.Mam uz 18kg v plusu,ale strie zatim zadne,obcas si dopravat vyzivnou masku na plet,kterou aplikuji na brisko :grinning: jak jste na tom vy s kily navic???
31. říj 2006 v 15:14  • Odpověz
Zrovna dnes ráno jsem se vážila, mám pořád těch 8kg navrch, ale ještě dva měsíce do porodu :wink: . Strie a praskliny taky zatím žádné.
31. říj 2006 v 15:16  • Odpověz
Ahoky,ja mam 10kilo navrch a strie taky zatim zadne. :wink: ,ale termin porodu mam az 31.12.06
31. říj 2006 v 15:19  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.