• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Prosinec/Leden 2009 - holky březen

(Zamčená)
9. února 2010 
Ahojda holky přišla mi návštěva a trochu se to protáhlo...nicméně Petis, já bych dle skušeností maminek a z obchodu a i mé vlastní je asi lahvička nejlepší od firmi Tommee Tippee http://www.forbaby.cz/zbozi/23873/20481/-1/2/kojenecka-lahev-c2n-150ml-1ks.html
(snad Vám bude odkaz fungovat) např tato, ale dělají se i větší, ale pokud chceš mít doma opravdu jen pro jistotu kdyby bradavky protestovali či mlíčko nebylo tak vřele doporučuji tutu, je naprosto stejným tvarem dudlíčku jako ženský prs a navíc když dáš teplou tekutinu do lahvičky dudlík změkne jako bradavka, ted ykdyž máš hodně bolavé bradavky nemuíš se bát dát odstříkané mlíčko z lahvičky, a bát se že potom mimi nepříjmě zpět tvůj prs, průtok je také regulován přiměřeně, opravdu super lahvička mohu jen vřele doporučit. Dle mého názoru jsou dudlíčky tvarované lépe jako u Aventu, ale to je má zkušenost a doměnka.
potom u dudlíčků je to složité, záleží jaké tvoje dítko bude chtít, zda tvarované či kulaté, každé dítě to má jinak, a zda vůbec dudlíček bude chtít, některé děti ani nechtějí a radím pokud nechce tak nenutit, opravdu věřte mi :grinning: ...
Coi se týče prášku je to také od dítěte k dítěti, některé snese i obyč prášek a z toho prostě je dítě které se bude osypávat po čemkoliv...s tím žehlením je to hodně takové diskutabilní, někdo říká do šestinedělí žehlit někdo že je to zbytečné, z vlastní zkušenosti mohu říci že je to hlavně vyčerpávající vše žehlit, já prala v dětském prášku i naše oblečení,ale to jsme byly 3, potom jsem prala v dětském cca 3 měsíce Dádovi, juelikož mám pračku celkem chytrou mohla jsem prát třebas pár hadýrků a vezme si vodu jen na těch pár hadýrků...spíše jsem pak dbala na kvalitní a dětkou aviváž, kterou používám dodnes....voní mi totiž :sweat_smile: , u prvního jsem poctivě žehlila, ale potom nějak nevyzbyl čas a občas vytáhla z prádla i nevyžehlené a klukům nic nebylo, takže uvidíte jak to vaše mimi bude snášet...
kosmetika...nu to je téma taky samo o sobě....já razím spíše méně než moc...mě doporučily v porodnici mastičku expicial s mandlovým olejem a velice se mi osvědčil, kupuje se v lékárně, je poměrně hodně mastný, což já měla kluky takvý "vysušenější" :sweat_smile: tak nám to vyhovovalo..a krásně miminkovsky to voní...taky bych řekla že příliš parfumace nedělá dobře...nám třebas vůbec neseděl Gohnson a ani Nivea pro mimi..a člověk by řekl taková značka...houbelec, my to vůlbec nemohly...do koupele jim ale pěny od Gohnsona nevadily takže jsem většinou používala tu na zklidnění před spánkem (taková fialková) a pak jen mýdlo nebo nějaklý šetrný mycí gel pro mimi,většinou z lékárny, sebamed atd...na zadeček jsem používala buď Ondřejovku nebo Rybylku, a taky pro zimní miminka, což naše budou tak mastičku do zimy..proti omrzlinkám...dětská pokožka je na to strašně citlivá, nevím jak se jmenovala co jsem používala ale kupovala jsem jí v lékárně a poradily mi tam...většinou jsou ochotní poradit.
Tak asi tak nějak ve zkratce :sweat_smile:
11. zář 2008 v 19:04  • Odpověz
autor
:astonished: ve zkratce? Panejo, tohle si musím v práci vytisknout a schovat :grinning: to je informací, ježiš krém proti omrzlinám.....

dobré ránko holky

a díky za rady, závěr je, že rada neexistuje, musí se to vyzkoušet..... :wink: a jsme zas chytřejší co?
12. zář 2008 v 07:07  • Odpověz
Ahoj Kato,

Dobré ráné dámy :dizzy_face:

Kačí přesně tak musí se vše vyzkoušet a pak se uvidí :sweat_smile:

U nás dneska zataženo a chladno,tak jsem na to zvědavá jak tobude vypadat do odpoledne.
Dneska jedu za kamarádkou a vezu ji k doktoru,má problémy s ploténkou a vypadá to na operaci,tak jdem zkusit ještě jednoho mudr co jí řekne on.Tak nám držte palce :dizzy_face: .

Jinak Vám všem přeju krásný víkend i když hlásí,že má být chladný :sweat_smile:

A když tak o tom přemýšlím,tak do práce vlatně chodí už jen Kačí a Lehna a já co?? :sweat_smile:
12. zář 2008 v 07:53  • Odpověz
autor
Tak já vyzkouším koupit pampersky, dokud jsou v akci a uvidíme. Na Lovelu se vyprdnu, máme pračku s baby programem, tak ta snad vymáchá všechno a nebude problém. Od doby, co ji máme, nemám ekzém. Buď tím, že jsem těhotná anebo tím dokonalým vymácháním prádla, páč je to pračka pro alergiky.

Plotýnka je potvora, to jsem protrpěla v březnu, chudák holka.

Jo jo,jen my tři ještě makáme. Ty jo, necelých 14 týdnů do Vánoc, to se mi to krásně počítá co? Páč se narodí Kubíček :grinning:
12. zář 2008 v 08:44  • Odpověz
Ahojky holky !!!

Luci, díky za vyčerpávající odpověď, určitě se tvé zkušenosti budou hodit, díky moc !!!

U nás je dnes pošmourno a zataženo a mi se nechce ani hýbat.
12. zář 2008 v 09:39  • Odpověz
autor
ahoj Petiiiiiii tak nic nedělej a odpočívej, od toho máš dovču ne? :wink:
já se kroutím na židli, bolí mě záda už od rána
12. zář 2008 v 09:59  • Odpověz
ještě jsem nic nezačala dělat, jsem hrozná :grinning:
12. zář 2008 v 10:14  • Odpověz
Tak jsem se přemluvila a aspoň dožehlím ten zbytek prádla, co mi tu zbyl, ať zase nemám resty. Naštěstí toho není moc :wink:
Odpoledne by neměl manžel nic dělat, hurá !!! Musím vymyslet nějaký plán, aby mi neutekl do montérek :wink:
12. zář 2008 v 10:23  • Odpověz
autor
:slight_smile: oslava výročí :wink:
12. zář 2008 v 10:59  • Odpověz
Že by? :astonished: ?
Akorát že mám navařený obídek, tak to je škoda. Zítra nejsme doma a do neděle by už ta rybička taky mohla chodit :wink:
12. zář 2008 v 11:04  • Odpověz
autor
:grinning: naproti návštěvě co :grinning: :grinning: :grinning:
mě zbyl smažený sýr od večeře a hranolky........... dala bych si něco............. kaši a uzený
12. zář 2008 v 11:25  • Odpověz
Ahojky těhulky, jak je při pondělku? ? ?

Musím se vám pochlubit, v pátek jsme nakoupili plenky :slight_smile: Máme 20 ks 70x70 cm a 20 ks 80x80 cm, zase jedna věc splněna :slight_smile:
15. zář 2008 v 09:24  • Odpověz
autor
ahojky jsem tu jen já.

kde je elík? :astonished:

taky mám plenky.... jednorázové i bavlněné. moje mamka nakupovala a ty pampersky já v sobotu v akci :grinning:
15. zář 2008 v 10:02  • Odpověz
Já ještě jednorázovky nemám, ani nevím, jaké koupit, ale vidím to na nákup 1 balíku a zbytek až pak podle potřeby.
Ale jsem ráda za ty látkové pleny, zase jedna věc z krku :wink: Ještě mám i 2 tetra osušky.
teď jsem psala jedné paní z Aukra, co prodává hezké povlečeí, tak jsem zvědavá, co mi písne.
15. zář 2008 v 10:05  • Odpověz
autor
povlečení jsem též koupila v sobotu. byli jsme na výletě v Liberci a Jablonci... nové obchody, jiné zboží a tak jsem nakoupila. Tady se mi nic nelíbí víš.

Koupila jsem pampers ty z reklamy na active baby, jak mají ty pohyblivé pásky na bocích. Jeden balík newborn 3 - 6 kg a druhý 4 - 8 kg, midi velikost. Byly levnější, v nějaké akci. Trvanlivost mají do 2010, tak žádný spěchání.

Co jsou tetra osušky? Já mám jen osušku jako ručník s tou hlavičkou medvěda a budu používat naše osušky, ty měkký
15. zář 2008 v 10:21  • Odpověz
Ahoj holky,

Tak pleny ještě nekupuju to je čas.Jinak tetra osušku jsem dostala od tchýně a minulý týden jsem si jednu objednala s ebutiku.

O víkendu jsem v Kika koupili skřínku a nahoru se dá takové držadlo a je stoho přebalovaccí pult.Tak za měsíc to bude doma a už tam pomalu začnu skládat náke věcičky,tak se těšim..A ještě to bylo v akci o 22%levnější!!!!!
15. zář 2008 v 10:30  • Odpověz
Kači, můžu se zaptat, za kolik jsi koupila povlečení? Já jsem viděla v obchodech jen takové za 2000,- Kč a to mi připadá hodně. ¨
Na aukru mám vybrané za necelých 900,- a v ceně je polštářek, peřinka, pak povlečení na polštář i peřinu, mantinel a froté prostěradlo.

Tetra osuška vypadá jako látková plena jen je větší (90x100 cm) a hrubší. V seznamech výbavičky všude je, používají se jak na utírání, tak i do kočárku, postýlky, ale to bys jich musela mít hodně ...
Taky chci ještě koupit 1 osušku, o které píšeš ty :slight_smile:
15. zář 2008 v 10:32  • Odpověz
Přesně Petis všude mají jen povlečení od 2000Kč a výš fuj...
Řekla jsem,že jedno pěkné si teda koupim,a osatní mě ušije mamka..to nam bude stačit..

Jinak povlečení nekupuju,protože ještě nemám ani postýlku ani peřinky tak nevim rozměry.. :dizzy_face:

Holky už mát postýlku??

Petis a co vy už máte kočárek??
15. zář 2008 v 10:34  • Odpověz
Ahoj Ilu,
postýlku ještě nemáme, ale většinou se prodává klasika 120 x 60 cm.
Kočárek nemáme, objevila jsem novinku na Netu, tak jsem se na ni byla v pátek ptát v obchodě v Pl a vypadá to, že to asi vyhraje - je to Mikado Boston. No uvidíme, manža říkal, že na kočár je čas tak do listopadu-začátku prosince.
15. zář 2008 v 10:40  • Odpověz
No co já běhala po kuce tak měli právě postýlky všech možnejch rozměru od 140 x 70 až po 160 x 90cm jsou krásný velký,ale nám se sem nikam nevejde!!

No jinak tedko volali s Kika,že už tam máme tu skřínku i s přebalovákem.A to jsem to v sobotu zaplatili a řekli,že nejdřív za měsi...No asi jí někde objevili ve skladu :sweat_smile:
15. zář 2008 v 10:46  • Odpověz
Tak to je super !! Pak hoď tu skříňku do alba, ano?
Taky něco sháníme, zatím se jen tak koukám na Net :wink:
15. zář 2008 v 10:51  • Odpověz
No já už na ní koukala asi před měsícem a manža říkal vydržíme,tak jsem ho poslechla a ted jsem za tu slevu ráda!!

Jasně až bude doma sestavená vyfotim a dám do alba.
15. zář 2008 v 10:55  • Odpověz
Tak já padim,

Mějte se krásně pááááá :dizzy_face:
15. zář 2008 v 11:11  • Odpověz
Já jsem teď byla povytírat v našem "obýváku", tak jsem se odmlčela ... to byla fuška
15. zář 2008 v 11:42  • Odpověz
Holky, přidala jsem pár fotek na Střechu, kdybyste se chtěly kouknout, jak porád popisuju, že něco kutíme a máme bordýlek...
15. zář 2008 ve 12:21  • Odpověz
krásný den maminy, jak říkám jsem doma ale nestíhám :slight_smile: o víkendu jsme byly u rodiny na slovensku, pořád něco kutím a tak tak ani moc pc nepoužívám zatím. jak vám je? mě fajn jen bříško mi začíná překážet :grinning: holky to tak letí za 3 měsíce už možná u nás budeme 3 :grinning: :grinning:
15. zář 2008 ve 12:43  • Odpověz
Peti: videla jsem v jendom obchodě u nás tan kočárek mikado, taky je hezky ale objedname bolder. 6 října ho jdem objednat.
15. zář 2008 ve 12:44  • Odpověz
autor
čau Elíííííííííí ahoj říkala jsem kde jsi, to jsem ráda, že jsi na světě :grinning: :grinning: :grinning:
taky mi bříško překáží, když jdu ze země sebrat kolíček..... nebo se ohnout ke koši tak už to přes bříško nejde, musím na bobek :grinning: Už i já mám kulatý bříško, nejen vy. Už jsem taky ve stádiu, že dítko roste :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
15. zář 2008 v 15:29  • Odpověz
no já si minulý týden stříhala nehty na nohách a bylo to asi naposled funěla sem jak lokomotiva jak to budu dělat nevim :grinning:
15. zář 2008 v 16:57  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.