• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Prosinec/Leden 2009 - holky březen

(Zamčená)
9. února 2010 
minulý týden jsem se myslím dívala, vždycky jaknapíšeš,žes tam dala nové fotečky,tak koukám:slight_smile:
nakonec budeme mít firmu Merops(teďka si nejsem jistá:slight_smile: ), dělá u ní kamarád, a jeho strejda nám to snad spočítá nějak levněji a budeme to mít bez papíru,takže o nějaký ještě 20tis. levnější. tak jsme zvědavá. Byl tu minulý týden a tento týden by měl přinést ten rozpočet.
Ty folie a kartony nám říkal taky,že je to velká pomoc.
29. říj 2008 ve 14:12  • Odpověz
čaute!!!!! Peti narozky mám ted 30,10 ale MM to nevydrřel a dárek už mi dal :grinning:
dnes sem žehlila ale nezvládám sem zvědava jak od příštího týdne zvládnu všechno to miminkovský ale snad jo.
Taky mě dnes v noci tak divně bolelo břicho dost tak doufam že mi nezačali poslíčci a že se nebudu trápit každý večer ale i kdyby už aby to bylo :grinning: jak je vám? bříška rostou?
29. říj 2008 v 15:10  • Odpověz
Dobré ráno,

Elis, tak tedy ještě dnes přeji vše nejlepší k narozeninkám !!! :slight_smile:
Ani nevím, jestli mi bříško nějak moc roste, chtělo by to fotečku do alba :wink:
Od včerejška se mi ten krk zlepšil, hurá :slight_smile: Jen tak dál.

Leni, tak obývák je vymalovaný na zelinkavo,manžovi se to povedlo, aspoň teda nám se to líbí :wink: Dneska bude velké uklízení a přenášení věcí, takže je naděje, že dnešní večer u TV už budeme trávit ve svém :slight_smile:
30. říj 2008 v 08:25  • Odpověz
Ahoj maminy:slight_smile:

Eli: všecičko nej k narozeninám, hodně štěstíčka,zdravíčka a mimíšek ať vykoukne jak má:slight_smile:

Peti: tak suoper,že je krk lepší, zkoušela jsi ten zábal??
Noooo na barvičku se těším jak to vyfotíš:slight_smile:
30. říj 2008 v 10:08  • Odpověz
Ahoooj holky, hurááá.
Peti gratuluji k nové ložnici, já se musím taky pochlubit. Dneska se mimořádně na rozdíl od jiných dní dařilo. Konečně přijeli topenáři, tak je kotel a radiátory. Taky tu byl anténář a tak se budeme i dívat na telku. Taky mi volal pán, že máme nachystanou jímku k odvozu, jedeme pro ni v pondělí. Dokončuje se elektrika a doufám, že s ní příští týden zajdu na e.on a budu se modlit a vyčkávat aby nás včas připojili včas. Dnes jsou jen pozitivní zprávy. Včera byly negativní, řekli mi že se plyn zdrží protože na firmě mají nemocnou rozpočtářku. Na jedné babě stojí a padá chod firmy a její zákazníci (hrůza) Ale to je jedno až se nastěhuju tak hold budu pár dní vařit v mé supernové kuchyni na PB lahvi jako v kempu :slight_smile: Teplá voda zatím na bojler a vytopit nám to bude muset krb než se dočkáme toho zatraceného (s odpuštěním) plynu.
Miminko mi si usmyslelo, že mi dá docela zabrat. Poslední dva dny kope jak najatá až mě bolí břicho. Mám pocit, že mám dělohu jednu velkou modřinu. Nevím jesli je ta zvýšená mimi činnost normálka, či jestli jí třeba něco nechybí.
Zatím ahoj a krásný večer.
30. říj 2008 v 16:47  • Odpověz
Ahoj holky,

Aurelko, taky se vám daří, to je dobře. Mám strašnou radost, když se věci hýbou, u tebe to musí být stejné :slight_smile:
U nás ještě ložnice není, ale už je obývák, to je pokrok :wink:

To kopání občas taky moc dobře znám. někdy je to hodně intenzivní, že mám taky obavy, jestli se jí v bříšku něco neděje, že tak rychle po sobě kope nebo co tam vlastně dělá :sunglasses:

Leni, zábal jsem zkoušela, hned 2x ve středu. Včera už ne, protože mi otrnulo, jak by mi nic nebylo. Dnes už se mi "jen" kapku leje z nosu.
31. říj 2008 ve 13:45  • Odpověz
Ahoj holky,

tak si tady povídám sama pro sebe :wink:

Jaký byl víkend? My jsme v sobotu dodělávali úklid obýváku a taky manža maloval kolem oken v kuchyni a u babi - ještě to nebylo udělané po výměně oken. Takže už mám záclonu i v kuchyni :sunglasses:
Jinak jsme složili komodu a přebalovák (ten je tam ještě třeba přimontovat) - už má své místo v obýváku. Taky už tam máme zaparkovanou přejížděcí postýlku. Bude nutná fotodokumentace :wink:
Neděle byla u nás krásně slunečná, chlapi kopali díru kolem přístavby na drenáž, zítra se to bude zasypávat.

Tak já se jdu koukat na Pojišťovnu :slight_smile:
2. lis 2008 ve 20:35  • Odpověz
krásné pondělní poledne,
u nás se o víkendu taky makalo tak sem nai neměla čas napsat. v pátek jsem byla naposled u pana doktora vypsal mi mateřskou udělal utz potěšil nás mimi už je otočené správně jen bohužel tu hlavvičku narvalo tak dolů že čípek je už jen 2 cm a mírně se oevírá takže v průkazce mám čípek na 4 a hrozí mi že jak se ještě bude zkracovat tak že půjdu lehnout ale snad ne. tak se musím šetřit doma. ale říkal že když vydržím ještě 2 týdny tak pak že už by se nic hrozného nedělo bo mimi už je schopné v pohodě vycestovat z bříška. pohlaví jsme se nedozvěděli tak to bude překvapení ukázalo nám jen zadeček. taky víme že už má 2500g takže už krásné miminko. příští týden se jdu nahlásit do porodnice a už budu každý týden docházet tam.
jinak sme o víkendu stěhovali tak už sme připravení máme komodu i postýlku už oblečenou tak už čekáme jen na kočárek. letí to letí!!! :grinning:
mějte se maminy a šetřte se!!!!!!
3. lis 2008 v 11:32  • Odpověz
Ahoj holky,teda tady to vázne.......

Snad budu mít tenhle týden víc času se za váma dostat a vy jsem taky něco napíšete :dizzy_face: ..

U nás nového nic..akorát mě v uterý chytnul zase zub :frowning2: tak jsem musela k zubaři,ale už je to dobrý a zítra jdu jen na kontrolu..Ty zuby mě davají zabrat!!!!
3. lis 2008 v 11:33  • Odpověz
ahoj ilon :grinning:
ještě mě dr uklidnil že přenášet určitě nebudu s tím jak se to klube tak jsem ráda že snad opravdu na ty vánoce budem doma. dneškem začínám prát a chystat takže si porod plánuju na 7,12 :grinning:
3. lis 2008 v 11:36  • Odpověz
a jednoznačně vedu. v pátek jsem měla + 18 kg takže hranici 20 kg asi pokořím ale nevim kde to mám. ale mám hodně nateklé nohy a tak nepřipadám si že bych to měla ,, vyžrané,,. no doufám že většinu nechám v porodnici nechci už být jako slonice :grinning:
3. lis 2008 v 11:49  • Odpověz
Je Elis...ty už to máš za pár co :dizzy_face: ??

Se máš holka!!!

No já mám zatim vyprané asi 2 pračky věcí a nák mě to nebaví :sweat_smile:

A 18kg to je taky pěkný,ale nebuj to necháš v porodnici a domů půjdeš jak hubenour :dizzy_face:
3. lis 2008 ve 12:00  • Odpověz
no hubenour asi zrovna ne ale doufam že to půjde dolů. je to hrozná námaha na klouby a na všechno.funím jak lokomotiva :angry:
3. lis 2008 ve 12:18  • Odpověz
Ahoj holky,
jé, konečně sem někdo písnul, byla jsem tu teď dlouho sama.

Elis, teda ty už finišuješ !!! Já jdu na kontrolu v pátek a taky by mi měl vypsat matěřskou, tak ti jsem v patách :wink:
Já už taky pomalu peru, zrovna dnes jsem vyprala nové mimi věci a už se mi suší venku na sluníčku. Jinak jsem dnes dožehlila poděděné věcičky, už jsou naskládané v komodě :wink:

Elis, já taky funím, špatně se mi spí, každé otočení v posteli cítím. Taky mě poslední dny bolí záda mezi lopatkami a když se prudčeji zvednu, tak mě píchne v podbřišku. Snad to nic není ...
3. lis 2008 ve 12:33  • Odpověz
Holky,já skoro nepřibrala a funim taky...tkže to nebude asi tou vahou :dizzy_face:
Je vy už budete na mateřskýý :sweat_smile: :sweat_smile:

A co Kačka,nevíte o ní něco??
3. lis 2008 ve 12:34  • Odpověz
jj Peti letí to hrozně rychle ještě měsíc a to už je nic. ale už se moc těším ještě ty dva týdny a pak už by to mohlo být. jsem zvědavá jak je váš prcek velký bude ti dělat utz nebo už si byla?
3. lis 2008 ve 12:35  • Odpověz
Ilon,
s Kačkou jsem si psala včera, poctivě leží. Cítí se dobře, ale nechce nic zanedbat.
Na kontrolu jde zítra ráno.
3. lis 2008 ve 12:36  • Odpověz
Jo ta to bere,ale sakra zodpovědně holka jedna!!Ale to je dobře!!!!
3. lis 2008 ve 12:37  • Odpověz
Elis, mi dělat UTZ ve 30tt, malá měla 1660 gr. a Dr. říkal, že je cca o 2 týdny větší.
Ale že mimča rostou nepravidelně, že se ještě uvidí. Tak jsem zvědavá, jestli se na ni nepodívá teď v pátek...
3. lis 2008 ve 13:44  • Odpověz
tak to my máme proti vám prcka ve 34 tt měla 2500g :grinning: ale ono se to hodně ko konci liší já celou dobu měla strach aby to nebyl obřík já ani manžel jsme zrovna malý nebyly!!!
4. lis 2008 ve 14:49  • Odpověz
Elis, já uvidím, co mi řekne teď v pátek - to budu 34+0 podle MS, tak se ho budu chtít zeptat na míry naší prďolky :slight_smile: To by mohla být tak nastejno s tvým mimčem, ne? Za měsíc přece nemohla přibrat víc než kilčo ...
4. lis 2008 v 16:56  • Odpověz
sem jako vůůůůbec nikdo nechodí :angry: já byla včera v práci ještě s nějákýma papírama a s kámoškou koupit nějálé dárečky bo pak už se nedostanu a byla jsem totálně vyřízená večer kdyby mě viděl dr jak dodržuju svůj klidový režim tak mě zabije :stuck_out_tongue_closed_eyes:
jinak jsme objednaní v pondělí na první kontrolu už v porodnici takže už ted budeme dojíždět každý týden tam. tak jsem zvědavá co nás čeká!!
a co ty Peti? jak dopadla kontrola? a jak je prcek velkej??
7. lis 2008 ve 13:08  • Odpověz
Ahoj Elis,
jj, vypadá to, že sem chodíme pomalu samy ...

Tak od včerejška jsem ofiko na mateřské. Včera to bylo 6 týdnů do termínu porodu.
Na kontrole u Dr. jsme dopadli naštěstí dobře, uf, uf ... malá je hlavičkou dolů, čípek je OK, neotvírám se, to je dobře. Malá už ale trochu naléhá na "spodek", proto mě pobolívá podbřišek.
Mám zvolnit, když to cítím. Takže tak.
Jinak váhový odhad je cca 2400-2500 gr.
Na další kontrolu jdu za 2 týdny a pak už po týdnu ...

Pak jsem vyrazila na nákupy, no to jsem si dala, v DM jsem koupila vložky do podprdy, lněné semínko, kojící kloboučky, šampon, gel na intim hygienu a už nevím co všechno
Pak jsem obešla 3!!! lékárny a představte si, že nikde neměli poporodní vložky. To je teď takový babyboom, že je to nedostatkové zboží ? A taky jsem nikde nekoupila čaj z maliníkového listí. Jsme tady opravdu nějací zaostalí ... ale zase mám Bepanthen a homeopatikum Arnica Montana.
Příští týden pojedu s mateřskou do práce, tak budu shánět v Třinci, když Těšín nevyšel.
8. lis 2008 v 09:25  • Odpověz
ahoj Peti no tak to máme ty mimča zatim tak nastejno. ten čaj z maliniku sem taky v lékarně nesehnala až v obchodě přímo s bylinkovými čaji zatím piju šálek denně ale nic moc musím to přerážet medem já totiž bylinky moc nemusím :grinning: kontrola v pohodě tak to je dobře.
prosím tě ty jsi ve spojení s Kačkou mohla by si u ni zjistit jaký měla ted na kontrole nález že musí ležet až do porodu? kolik má ještě čípek:? bo mě se taky hodně zkracuje a mírně se otevírá prvně se mě zdálo že se dr dost lekl ale leže mi nepřikázal jen se šeetřit tak by mě zajimalo jak má ještě dlouhý čípek Kačka.
8. lis 2008 v 11:09  • Odpověz
Ahoj holky,vubec nemám čas..pořád se něco děje...

Jinak je fain,že se máte dobře....
Já mám pocit,že se mimčo otočilo a leží dobře najednou od včera cítím štouchance jinde než na močák,takže počkám dostředy co nám řekne pan doktor a dám vám pak hnedka vědět!

Jinak co se týká maliníku,stále nemám,ale vím,že ho prodavají v takových těch bylinných obchodech,takže doufám,že ho seženu!!

Scháněla jsem nákou košilku do porodky,ale neuspěla jsem,takže budu muset ještě vyrazit někam jinam...

No a holky už máte zbalené tašky??

Tak se mějte krásně pa pa pa

Jo a co Kačka???????
9. lis 2008 v 19:22  • Odpověz
Ahoj holky :slight_smile:

Elis,
Kačce jsem psala, odepsala, že čípek byl 21mm před 3mi týdny. Kolik je teď, to neví.

Ilon,
já zase dns vyrážím do města, tak snad seženu ten maliník i porodnické vložky ...
Já mám jednu kojící noční košili, sice si ji do porodnice vezmu, ale jinak plánuju používat jejich erární oblečení.
Jinak tašku ještě sbalenou nemám, ale věci (hlavně kosmetiku) si už pomalu chystám na jednu kupečku :dizzy_face:

Včera jsem začala chroupat lněné semínko, ještě se odhodlat k masáži hráze a budu vědět, že se snažím udělat pro mimi a hladký porod maximum :wink:
10. lis 2008 v 10:30  • Odpověz
ahojte, tak my za sebou máme první vyšetření v porodnice udělalli nám monitor mimču se prý daří dobře-taky se pěkně předvádělo kopalo jak o život :grinning: udělali mi nějáké vyšetření a za týden znova a tak poád dokola až do porodu. ještě 4tt to snad ani není možný.
Jinak já už tašku radši mám kdyby něco, kojící košilku mám taky ale neberu si sebou budu používat jejich at si zbytečně nezničím svoji ono po tom porodu to bude lepší. :wink:
jinak už se cítím jak slon všude kolem sebe vidím krásné hubené lidi a já jsem takovej balvan hrůza. taky mě často pobolívá bříško ale to už tak prý je. hlavně aby to prý nebylo pořád a tak no....
tak si ještě užívejte bříška a pište novinky!!!! :grinning:
10. lis 2008 v 16:51  • Odpověz
Ahoj Ahoj ...

ak si tu s Elis píšeme většinou samy, co?

Ty brďo, 4 týdny do porodu ... toto letí.
Já mám teď 5 a půl týdne před sebou, krátí se nám to všem :wink:
Já tašku sbalenou ještě nemám, ale už jsem nakoupila hygienické potřeby a mám teda nakoupeno snad vše :wink:

Dneska jsme byli koupit koberec do nové ložnice :dizzy_face:

Taky se ještě chystám na nákup vánočních dárků, až bude obyvatelná ložnice, tak pak s manžou snad zajedem koupit něco pod stromeček, aby to pak nezůstalo vše na něm.
11. lis 2008 v 19:17  • Odpověz
ahoj všem maminám

Eli, má na tebe vůbec nědko telefon? aby jsi nám mohla dát vědět jak porodíš?? a my to mohly poslat dál?

u nás nic nového, břicho pomalu roste, mám nahoře 10kg, teda ani nevím pořádně kde.
12. lis 2008 v 09:46  • Odpověz
Ahoj Leni,
no kdepak jsi ???
Už jsem tě strašně dlouho neviděla !!! Jak se máš?

Eli,
písnu ti do ïp svůj telefon, v případě čehokoli, písni :wink:
12. lis 2008 ve 12:50  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.