• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Prosinec/Leden 2009 - holky březen

(Zamčená)
9. února 2010 
koukám že se to tady pěkně rozjíždí =) já mám takový pocit že jsem včera večer měla první poslíčky bylo to takový zvláštní ale věřím že vydržím do termíu i když jak psala kačka ted už o nic nejde i kdyby to bylo dřív.ale myslím že ty dva týdný ještě překlepu :grinning: ještě chci jít příští sobotu kamarádce na svatbu :grinning:
21. lis 2008 v 15:44  • Odpověz
Ahoj holky,

tak kontrola u Dr. dopadla dobře :slight_smile:
Byla jsem poprvé na pásech, malá spala jako zařezaná, tak ji tam musela sestřička probouzet :confounded:
Ale ani tak se jí teda moc nechtělo.

Dr. mi dnes vzal stěr na toho streptokoka či co, pak mě vyšetřil, říkal, že jsem "zabetonovaná", že ještě rodit nebudem Manža byl zklamaný, říkal, že čekal, že budu už tak na 3 cm otevřená a budeme mít malou brzo u sebe. Manža si to představuje jako Hurvínek válku :grinning:
Ale jak jsem se teď dívala do průkazky, tak tam, kam mi obvykle píše nález (jak je ta dvojstránka, kde se píše i váha, otoky tad), tak tam jsem od začátku měla napsáno : 3 cm, sakr. tuhý, hrdlo uzevřeno.
No a dnes tam mám poprvé číslo 2,5 - tak že by už to byl čípek, že už se pomalu zkracuje?

Tak pa pa a hezký víkendík.
21. lis 2008 v 19:39  • Odpověz
Ahoj. Hlásím se o víkendu. Ráno to vypadalo, jako o vánocích. Chumelilo docela hustě a měli jsme plné krmítko vrabců a sýkorek. Teď je u nás pomalu tající bílá čepice a úplně jasno.
Manža se rozhodl, že i přes počáteční nepřízeň počasí bude pracovat. Došel k domečku, ujely mu kopyta a praštil sebou až si roztrh ruku. Jenom trošku, ale stačilo to aby se při ošetřování začal hroutit. Pár kapek krve a on omdlívá. :confounded: Tak doufám, že při porodu stihne včas odejít na druhou dobu porodní. Nechci se dožít toho, že by tam sebou praštil. Dost na tom, že souhlasil aspoň s tím, že vůbec se mnou půjde. Byl to docela proces, ho přesvědčit. Ahoj jdu traky něco dělat.
22. lis 2008 v 11:15  • Odpověz
ahojte!!!! žádný porod nic se nekoná??? :grinning: já jsem zvědavá co nám zase zítra řeknou každý večer mi bývá nic moc a mimčo nám pořád posílá vzkayz po poslíčcích MM si dělá srandu pořád jsem zvědavá co bude dělat až to opravdu přijde :grinning:
24. lis 2008 ve 13:35  • Odpověz
Ahoj Elis. Tak na to se taky těším. Kolikrát kvůli něčemu heknu, třeba že mě rejpne v zádech, nebo mě malá víc nakopne a už vyskakuje jestli jako jestli už jedeme nebo ne. Někdy je docela srandovní. Mám pocit, že mu pomalu dochází, že to může být každým dnem a začíná to brát poněkud vážně. Do teď srandičky, fórky na téma mých monstrozních rozměrů a najednou nic. S chlapama člověk nikdy neví dopředu. Nebo jo?
24. lis 2008 ve 14:26  • Odpověz
ahojte maminy tak kontrola dnes ok dr říkal že se to vše pěkně připravuje že kdyby mi praskla voda nebo něco že by se porod měl krásně rozběhnout. hlavička už je hodně sestoupeá tak je to fajn!!!jen příští týden musím ještě na jeden ultrazvuk vzhledem k mému váhhovému přírustku aby zkontrolovali velikost mimča.
tak se šetete a at už se to tu trošku rozjede!!! mě už nebaví být jak slon :grinning:
25. lis 2008 v 15:56  • Odpověz
Kači kde si nechala bříško? mě se každý ptá kde mám nějáké bříško a to jsem opoti tobě opravdu jako slon nevim nevim kdyby viděli tebe :grinning: :grinning:
25. lis 2008 v 16:03  • Odpověz
Eliis to mi říkal dr. taky. Maminko jste připravená, hlavička je hodně dole, čípek 7, to může být každým dnem. Už je to 14 dní a furt jsme pohromadě. Ne že by nám to moc vadilo i když už se taky valím jako slůně, ale myslím, že to do toho mikulášského termínu doklepeme.
Dneska jsme byli na dřevě i když jsem nic moc nemohla pomoct aspoň jsem měla pohyb na čerstvém vzduchu a je mi teď večer docela fajn.
25. lis 2008 v 18:43  • Odpověz
ahoj holky,

jéééé já už se těším na první zprávičky od vás,že máte miminka, celkem vám už závidím:slight_smile:.
my se včera byli podívat ve Vítkovické porodnici,je to tam hééézké,hlavně porodní boxy. líbilo se mi tam. jen manža je z toho celý takový přešlý :cry: . On má větší strach z porodu jak já a tak se tam necítil vůbec dobře. no nevím nevím jak se mnou přežije ten porod :cry: :cry:
26. lis 2008 v 08:30  • Odpověz
ahojte maminy, tak po dnešní noci vím jaké to je strávit noc s poslíčky :sunglasses: vůbec sem nespala každou chvíly přišel nějáký a když zrovna byl klid tak už sem byla tak rozbolavělá že sem stejně neusla :stuck_out_tongue_closed_eyes: taky sem si u toho uvědomila že si nějak najednou při těch bolestech nemůžu uvědomit že to třeba přijde pravidelně a my vyrazíme :slight_smile:
takže všem přeju dostatek spánku a sbírejte síly budem je potřebovat :grinning: :grinning:
26. lis 2008 v 15:46  • Odpověz
sem vůbec nikdo nechodííííí :cry: :cry:
26. lis 2008 ve 20:38  • Odpověz
Ahojky,

tak o spánku ani nemluvte, já dnes snad naspala tak celkově 4-5 hodin. Ne, že bych měla poslíčky, ale prostě jsem nemohla zalomit :confounded:

Můj manža má taky strach z porodu, já bych ho chtěla mít u sebe, ale už to nehrotím, doufám, že se sám na to bude cítit a bude nakonec u mě. On teda říká, že na tu celou přípravu bude se mnou, ale při samotném tlačení by byl asi rád jinde. No uvidíme, nemá cenu ho nutit.

Včera jsem povlíkla postýlky :slight_smile: Pak jsem to přikryla prstěradlem, aby se na to ještě neprášilo, jsem prdlá ... :stuck_out_tongue_closed_eyes:
27. lis 2008 v 09:23  • Odpověz
ahojte, elis, tak ja som s muzickom na tom presne ako ty ... na "vzdychanie" som ho ako tak prehovorila, lebo fakt sa mi tam nechce cakat samej tak dlho a na samotne tlacenie a porod ho uz tam nepotrebujem :wink: to uz kludne moze ist cakat na chodbu ... no uvidime, ci si to nerozmysli, ked to na mna pride, ale na pripravu povedal, ze pojde ... mame svetly bod :wink:
27. lis 2008 v 15:10  • Odpověz
Ahoj holky,od té doby co jsm na mateřské tak vubec nestíhám!!! :grinning:
Co já si počnu až tu budu mít ještě mimi,to netušim :stuck_out_tongue_closed_eyes: .

Jinak do lednovek psala Meleri ,pamatujete na ní chodila sem..tak už má miminko narodilo se o měsíc dřiv a cisařským řezem dneska je pustili dom,tak jen tohle napsala a nic víc..míry ani jmeno nevíme!!Má to za sebou a to je hlavní!!

A co vy no vlatně my všechny,už se nám to blíží co??
Mě to asi pořád nějak nedochází..a spaní v noci děs běs..nejlép se mě spí tak od 7hod ráno přes noc se pořád budim záchod,pít a tak..však to znáte všechny samy..

Tak se mějte pohladte bříška..pa
27. lis 2008 ve 22:41  • Odpověz
čaute maminy, tak ja doufám že manžel bude u celého porodu i když bude muset stát někde u mé hlavy aby s ním neměli víc práce jak semnou ale tu podporu bych tam chtěla po celou dobu tak uvidíme. zatím si pořád dělá jen srandičky :grinning: no ještě 14 dní žádná sranda zítra jdem na svatbu tak si skočím polku a ono to půjde samo :grinning: ne ne ještě rodit nemůžu ted se mi to nehodí příští čtvrtek chci jít do OLomouce na rozsvěcení stromečku a 11.12 jsem objednaná na doplnění nehtů :grinning: tak až pak. máte někdo udělané gelovky? já totiž pořád nevim jak řešit doplnění po porodu to se tam asi jen tak nedostanu. :angry:
tak se šetřte a užijte si víkend!!
28. lis 2008 v 09:32  • Odpověz
Ahojte,

Ilon,
konečně ses ozvala, už jsme si říkaly, copak je s tebou ....
Na Mel si pamatuju, super, že má po porodu a hlavně jsou snad oba v pořádku, to je nejdůležitější :slight_smile:

Dneska mě čeká kontrola a druhý monitor, tak držte palušky, večer vám se písnu, jak jsme dopadli.

Elis,
tak to máš pěkně nabito :wink: Ty máš 2 týdny do porodu, já 3, ale brala bych to aspoň o ten týden dřív :wink: Manža už by to bral i příští týden, anby pak mohl jít na akci z práce :sunglasses: Pořád si dělá srandu, ale hold si naše beruška vybere sama bez ohledu na tatínka.
Gelovky nemám, měla jsem je 1x v životě na své svatbě :sweat_smile:
28. lis 2008 v 10:55  • Odpověz
jj Petis plánuje se to krásně jen se to bohužel ovlivnit nedá ale hlavně když to bude vše v pohodě pak je jedno kdy to přijde. já mám strach s těch svých kil. i dr už se minule lekl proto mi budou dělat i utz aby zjistili jak je mimčo velké. ale nevim kde sem tolik kg nabrala nepřipadám si že bych je měla ,,vyžrané,, sem hodně oteklá musím porád nosit jarní hodně otevřené balerínky jiné neobuju a ten zbytek je nevim kde mám nahoře 22kg!!!! a vy máte všichni tak malinko :cry:
28. lis 2008 v 11:22  • Odpověz
autor
ahojky holky,

honím vás tady a na březnu :grinning:

Meleri už je mamka? ty brďo

tak druhá bude eliiis a o třetí místo se budu prát s petis :wink: mě monitor čeká první v pondělí.... asi bude veselej, na kontrolu jdu v úterý, tak jsem zvědavá, co mi pan dr. řekne... včera jsem už moc nenaležela.... dneska vůbec, jsem se ještě nezastavila.... manža chce abych sbalila tašku do porodnice a pro mimi tak tady lítám kolem toho a v práci jsem se stavila rozloučit se...
28. lis 2008 ve 13:57  • Odpověz
Ahojte,
tak hlásím, že kontrola u Dr. i monitor byl OK.
Čípek mám 2-2,5 cm, jsem "zavřená", další kontrola za týden.
Jak jsem si stěžovala na tu bolest na pravé straně, tak tam má beruška nožky (pod žebry) a hold si tam dělá místo.
Ale bříško už se mi prý hnulo dolů.
No, já za chvíli vyjíždím na nákupy - něco pro manžu, on má akci z práce, tak jsem ho přemluvila, že si sama zajedu do města.
Pa pa a mějte se !!!
28. lis 2008 ve 14:01  • Odpověz
autor
Dobré ráno,

já nevím nic, ale je mi dobře, velmi dobře. Uvidíme co dál, kolem devátý mám jít na monitor, snad mi to náladu nezkazí a zítra zas ke svému panu dr. s tím záznamem. Mám strach, bojím se, aby mě tam zasejc nezavřeli... U nich člověk nikdy neví....
1. pro 2008 v 07:36  • Odpověz
ahoj holky,

tak co Aurel?? ještě jsi taky 2v1? dlouho ses neukázala.
Peti: ty máš na ní telefon?

my máme kočárek, holky já jsem nadšená, a manžel ještě více, už se těší až bude lítat po Kr.Poli :dizzy_face: :dizzy_face:
1. pro 2008 v 09:16  • Odpověz
Ahoj holky,

Lehni:Tak to je super,že máte kočárek..tak se hnedka půjdu kouknout do ala,doufám,že ho tam máš!!
Jinak já se jedu dneska kouknout na jednu praktickou doktorku pro prcka,tak doufám,že to bude v pohodě a bude se nám líbit a budem k ní chodit!!

Kaci:Tak jak dopadl monitor???
1. pro 2008 v 10:13  • Odpověz
Ahoj Ilčo,
tebe jsem taky dlouho neviděla:slight_smile:
no vidíš, odktorku pro prcka taky ještě nemáme, ale to stačí zajít tady u nás zeptat se jetli nás vezme,ale jen se tam musím projít:grinning:
1. pro 2008 v 10:16  • Odpověz
autor
ahojky jsem doma hurá! nenechali mě tam :grinning: Ten záznam nechápu, ani mi to nikdo nevysvětlil. Rychle jsem zdrhala pryč, aby si to někdo nerozmyslel. Navíc jsem tam strávila více než tři hodiny.... Teď mám bříško jak jednu skálu a pekelně to bolí
1. pro 2008 ve 12:57  • Odpověz
Kačko,
super,že jsi doma:slight_smile:
jen doufám,že tě to bříško přejde a nebudeš se muset tam muset vrátit. teda myslím jako rodit:slight_smile:
1. pro 2008 ve 13:06  • Odpověz
Leni,
na Aurel telefon nemám . Mám akorát na Elis.
Moc hezký kočárek :slight_smile:

Dětskou doktorku taky ještě nemáme, ale od kamarádek mám tip, dokonce je to tady sousedka přes pole, takže asi půjdeme k ní.
1. pro 2008 ve 13:46  • Odpověz
ahojte maminy, koukám pořád všechny pohromadě - jsem zvědavá jestli aurel tento týden vyjde termín.
já jdu zítra zase na monitor- je legrační že ráno je vždy vše ok děloha nevykazuje nějakou extra činnost zato kdyby mi ho natočili večer po 6 tak by se asi divili. to naše dítě je skoro přesný jak hodinky každý večer mě potrápí :grinning:
MM si zase včera dělal srandu jestli má měřit intervali tak sem mu vysvětlila že nemusí že na to abychom jeli to musí být pravidelné nejméně hodinu dvě tak sem na něj na hrdinu zvědavá až to přijde doopravdy :stuck_out_tongue_closed_eyes:
kači fajn že si doma -já doufám že nebude dlouho trvat a budem doma i s uzlíčky já mám jisté že tento měsíc už opravdu porodím i kdybych přenášela to je zvláštní představa :grinning: :grinning:
1. pro 2008 v 16:29  • Odpověz
autor
ahojky holky, dobré ránko

elí, moje děloha včera vykazovala takovou činnost, že se mě ptali, jestli mám dneska termín porodu :astonished: Hele, nafotím vám to, to se zasmějete. Vážně počítám dny, kdy jsem ještě kulaťoučká. Dneska jdu zas k panu dr., tak uvidíme, co mi řekne. Mimochodem, asi mám fakt smůlu na průšvihy, ale to bříško vydrželo tvrdý jako kámen až do večera, kdy jsem šla spát, protože už jsem fakt nevěděla, jak si ulevit. Nepomohlo ani ležení :frowning2: Blbý je, že celou tu dobu bolelo, to by prý nemělo. Ale dneska ránko už je to OK.

Víte, co mě napadlo včera v posteli? No že bych upekla cukroví jako vy, ale že bychom se do něj s manželem pustili už teď, páč to každý syslí na Vánoce (přesně na ŠD se to musí všechno vyvalit na stůl) a člověk už to pak nemůže ani vidět a co s tím, že. Tak my to slupneme teď a na Vánoce nechám jen fakt pár kousků na mlsandu a nebudeme toho přejedený a hlavně se to nevyhodí. Teda u nás se to nevyhazuje, páč popelnice Káča to sní :grinning: :grinning: :grinning: Mě je toho tak líto, že to radši slupu sama :grinning: :grinning: Fakt! Jenže letos budu na Vánoce v porodnici (26.12. je fakt, že bych stihla trochu sníst i před nástupem do porodnice), tak kdo by to likvidoval.

Co říkáte mému geniálnímu nápadu? Neeee že mi ho zkritizujete :grinning: :grinning: Chci slyšet jen samou chválu.

Třebaaaaaaaa: Teda nic lepšího jsem za posledních deset let neslyšela. A podobně :wink:

Tak já valím k dr. na kontrolu, abych tam nečekala zas do desíti.

Ozvu se ju? Paa
2. pro 2008 v 07:18  • Odpověz
dobré ránko,

tak to vypadá,že by Aurel asi mohla být v prodce,dlouho tu nebyla. že by první miminko mezi námi :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:

Kačenko: skvělý nápad. upeč teďka, pomalu ujídej, ale nezapomeň si něco schovat na ten ŠD, aby jsi pak nemusel a 23. péct znovu:grinning:
2. pro 2008 v 08:35  • Odpověz
Dobré ranko,

Elis,
taky nechci vidět manžu, jaký bude, až to přijde. Protože mě jen teď píchne a on už se hned ptá " Jedeme? " :wink:

Kači,
no pěkně napeč, ať jsi taky pilná jako včelička :slight_smile: Na Vánoce můžeš už mít Kubu u sebe a to už toho pak moc neuděláš :sunglasses: A kdybys nevěděla, co s cukrovím (no toto, mrhat a vyhozovat :grinning: ), tak kámoškám z koníka pošli vzorky :stuck_out_tongue_closed_eyes: To víš, my jsme taky nenažravky :grinning:
2. pro 2008 v 09:00  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.