• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Prosinec/Leden 2009 - holky březen

(Zamčená)
9. února 2010 
Ahoj holky,

už sedíme a dáváme si s manžou kafe.
Nějak jakoby mě pobolívalo bříško, asi ze stání u prkna, tak už bude odpočinek.

Jj, tak košili do porodky jsem si nezabalila ani jednu, budu v erární, taky mi říkala kamarádka, abych si zbytečně nebrala svoje, že si je můžu zničit. A stejně tak i župan.
Takže nic z toho nemám, jen gumové přezůvky, ponožky, kojo podprdy a kalhotky.

Eli, ale stejně jsi to měla fajn, že to přišlo "tak rychle". A bylo to i znenadání, to je asi lepší, než pořád čekat a stresovat se, jestli už je to ono.
Jen se kapku bojím, abych pak poznala, že už je to teda ono, když nevím, co to jsou poslíčci, nebo teda jestli to pobolívání jsou oni. Viď, Leni, jak jsme se dneska bavily :wink:

Leni, já už na cukroví asi kašlu, sice jsem měla ještě chuť něco udělat, ale už mě to pomalu opouští. Spíš asi zmáknu tu výzdobu, nebo uvidím, jak se mi další dny bude dařit "kulit se" :wink:

Tak já jdu na to kafi :slight_smile:
15. pro 2008 v 17:27  • Odpověz
Peti poslíčky poznáš to mi věř a hlavně je to pak opravdu pravidelný jen bych asi nevěděla kdy odjet ale říkají že když je to aspon dvě hodiny po 5 min ne? no ja nevim ještě že to u nás dopadlo takhle :grinning:
Leni jenže to je hrozný já ji začnu krmit ona usne tak ji šimrám a tak různě aby pila. po čase ji dam teda na brknutí a když ji chci položit tak vidím že znova hledá takže dem znova kojit a je to tosamé za pár minutek je tuhá :slight_smile: asi budem muset vyčkat až podle váhy. ale doufám že přibíráme strašily nás v porodnici že nás nepustí domů že málo přibíráme ale pak už se to zlepšilo tak uvidíme. :wink:
holky už domluvte těm svým mimiskům takhle všechno musím dlouze hledat na netu kdežto potom to můžem probírat spolu. Kači Peti šup šup.... :grinning:
15. pro 2008 v 18:46  • Odpověz
Ahoj Peti. Hlenovou zátku poznáš o to se neboj. To byl takový chuchvalec nažloutlého hlenu s drobnými vláskami krve. To si nespleteš není to výtok je to fakt takový hrozně hustý sopel, který je tak hustý, že drží tvar.
Dále kontrance po 5 minutách nejsou rozhodující. Jeli jsme, když byli po 5 a poslali nás domů, že sice porod začíná, ale nejsem otevřená tak co se mnou. Zatím se loučím mám teď nějak míň času. Ráno napíšu podrobnosti. Srdečně vás zdraví Aureliaaa s Andrejkou.
15. pro 2008 v 19:43  • Odpověz
Díky, holky ...
tak pokud to poznáme, je to dobré :wink:

Elis,
to víš, my s manželem miminku domlouváme, ale hold je jí u mě dobře a ven se jí nechce :wink: Prďolka jedna, nalákat se zatím nenechala a "vyhnat" úspěšnýma babskýma radama taky ne. Má svou hlavu :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
S tím kojením a se starostí o miminko, to je asi "alchymie", co? Než si člověk zvykne ...

Aurelko,
vítej s Andrejkou doma.
Jsme zvědavé na novinky od tebe, tak až budeš mít volněji, písni :wink:
15. pro 2008 ve 21:20  • Odpověz
autor
Dobré ránko

dočetla jsem to celé, což nebývá mým zvykem, ale chtěla jsem dočíst všechno, co psala eliiis. Zajímá mě to vyprávění :sweat_smile: . Víš na co jsem Petis přišla? Že my dvě si nejsme ničím jisté, protože nás to ještě nepotkalo. Proto tak trochu tápeme a nevíme, jestli to či ono je to pravé. Až to přijde (ať už hlenová zátka, plodová voda nebo ty kontrakce) tak to určo poznáme. Poznaly to všechny mámy před náma, tak proč ne my - poučené z koníka :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: Vem si, že naše mámy koníka neměly a přece tu jsme :grinning: Takhle se uklidňuju, taky vím kulový jak co vypadá..... Jestli poznám, že čúrám nebo mi odtéká plodová voda..... A když se sprchuju, jestli poznám, že mi voda odtekla nebo ne.... Teplá voda teče z hlavy od sprchy taky..... :wink: Asi nad tím nechce tolik bloumat a necháme to osudu, však to nějak dopadne.

Taky jsem Kubíčka zašpuntovala magnézkem, vůbec se mu nechce ven. Tak já počkám na Nový rok no :sunglasses:

Zapoměla jsem napsat, jak jste se ptaly, že včera na monitoru OK a na kontrolu jdu dneska, tak budu vědět víc. Minulé úterý mě pan dr. ani neprohlížel, takže nevíme, na čem jsme, no teda víme, porod se nechystá to už bych tam byla :grinning: . Tak dneska to už snad dopadne, ale jako u Petis, je mi tak dobře, že se ničehož nic nechystá.
16. pro 2008 v 07:00  • Odpověz
dobré ránko,

já od pěti nespím, vstávala sjem před sedmou. peru sašence věcičky, se těším až to budu žehlit a skládat do komody:slight_smile:

Tak dneska tii není Peťa, zítra tu nebudu já:slight_smile:
jedu s manžou do Starého města na MOravě. mě vyveze na výlet. jede tam pracovně,tak pojedu s ním:slight_smile:

Manža mi ráno říká,jak sjem ho v pět probudila,že se mu zrovna zálo,že jedeme do porodnice. no už to začíná:grinning:
a mi se zdálo,že jsem Kači tobě a Peti psala smsky,že Kubíčka i Kájinku Sašenka předběhla. No toto. Já ještě necůůůůůů, až po vás se SAšcemůže chtít ven:slight_smile:

JInak jsem dala do albíčka bříško, postýlku a přebalovák :wink:
16. pro 2008 v 08:09  • Odpověz
autor
Koukala jsem do alba, krásný přebalovák Leni, to se bude princeznička mít :wink: My to nemáme kam dát, ale což, my se poskládáme. Tak a musím se jít strojit, normálně mi tečou slzy holky. Hormony se mnou mávají, já už chci, aby mi dneska něco řekli víc.... Tohle čekání je na budku, nejdřív se bojím i kýchnout a jít kakat a najednou se miminko prostě narodit nechce i když ví, že čekáme už strašně dlouho.... Tak na půl desátou si na mě někdo vzpomeňte.... Zeptám se pana dr., co s tím.....
16. pro 2008 v 08:22  • Odpověz
Kačko, tak my naštěstí problém s místem moc nemáme. přebalovák je z aukra. a děkuji.
buď v klidu, mě taky poslední dobou všecko dojímá k slzám:slight_smile:
Přeju ti úspěšnou kontrolu,snad ti řeknou něco víc a dej pak vědět. zatím papa
16. pro 2008 v 08:24  • Odpověz
autor
Leni já si totiž prohlížela fotky z loňských Vánoc, jak jsme žádali moje rodiče..... a letos už s miminkem nebo v očekávání..... z toho jsem byla celá naměkko
16. pro 2008 v 08:52  • Odpověz
Aureli...Holky vítejte doma!!

Tak ted máme naše holky doma,tak by zas někdo měl jet do porodky,co??

Jaci?Držim palce na kontrole a dej vědět..

Já jdu zítra tak jsem taky zvědvá co mě řekne.
Dneska mě od rána bolelo tak břicho a tvrdlo až to nebylo pěkný,ale už to přešlo,takže asi poslíčci..no nevim jak ten porod zvládnu :sweat_smile: ,ale přesně jak píše Kata zvládly to miliony ženských před náma tak to zvládnem taky!!!!!!!!!

Leni:super fotečky,se bude Sačence líbit :grinning:
16. pro 2008 v 10:47  • Odpověz
Ahoj holky,
tak už elektrikujeme, tak hlásím příjem !!!

Kači,
máš pravdu, zvládlo to kupa ženských před náma a kupa bude ještě po nás, tak my jsme všechny holky šikovné a zvládnem všecičko taky :wink:

Jak jsi dopadla na kontrole ???

Leni,
krásně to máte nachystáno, jen co je pravda :slight_smile: :slight_smile: Teď už jen to miminečko a to už bude za chvilinku :slight_smile: :slight_smile:

Ilon,
taky mi "konečně" začalo tvrdnout bříško. Teda asi. Už by na to mělo nárok :wink:
Zítra na kontrolu držím moc palečky !!! Už chodíš taky na monitor, že?

Já jsem během dopoledne utřela krásně prach, provoněl se mi byteček Prontem, pak jsem vyndala síta z oken a dala se do zdobení záclon, parapetů a tak, dala jsem vánoční ubrousky ... mám z toho dobrý pocit :wink:
Teď ještě dovařuju, budou těstoviny s kuřecím masem a sýrovou omáčkou, mňam, už mám chuť :wink:
16. pro 2008 ve 12:00  • Odpověz
autor
Peti, proč píšeš, že ti konečně začalo tvrdnout bříško? Já teď o něco přišla? Něco jsem nedočetla? Proč máš radost, že ti tvrdne bříško? Asi jsem něco zmeškala co? :sweat_smile: Omlouvám se.

Na kontrole jsme dopadli dobře, já i Kubí. Nohy neotékají, tlak OK, bílkovinu v moči nemám, jen jsem byla schvácená kašlem a rýmou, tak jsem byla taková divná, panu dr. se to moc nelíbilo. Teď by nebylo dobré rodit, povídal. No jenže já už chci. Takhle jsem mu to řekla. No a nic no, prý příště mě konečně vyšetří... Já se na to.... pořád čekat. Holt vánočňátko nebo novoročňátko :grinning: :grinning: :grinning:

Jináč kdyby někomu něco bylo, kapky do nosu se můžou, paralen se může. Na kašel radši žádný kapky, jen teplý čaj, aby se hleny uvolnily samy. Bylinky jsou risk v jakékoliv podobě. Tak jsem si vykapala nos a je mi tisíckrát líp. Jako fakt nechápu, proč mi v tý lékárně nic neprodali....I dr. se divil, proč těhule jako trápí.....

Holky, letím asi na hodinku do města něco zařídit, pak jsem zpátky jak na koni na kus řeči. Budete tu někdo? Peťko? :wink:
16. pro 2008 ve 12:35  • Odpověz
Kači,
já to "konečně" mám v uvozovkách.
Nemyslela jsem to tak, že mě to těší, ale že to začalo až teď, kdy už na to má bříško i miminko nárok, víš?

Jinak je super, že je nakontrole vše OK!!
Závidím ti neoteklé nohy, já jsem si ty své ráno vyfotila, už nějak nemají tendenci splasknout ani přes noc. Ale po porodu bude lépe, zase splasknu, tedy doufám v to a všude se to píše.

Dobře pořiď ve městě :dizzy_face:
16. pro 2008 ve 12:55  • Odpověz
autor
huš jsem tu :slight_smile:

Petis to já právě nevěděla, proč to píšeš. Bylo mi divné, že by ti bříško netvrdlo a netrápilo, tak proto jsem se ptala, jestli mi něco neuniklo :grinning: Mě to začalo trápit minulý a tenhle týden. Každý večer, přes den jen někdy. Ty myslíš, že to má vliv na porod? To tvrdnutí? Jakože děloha pracuje?

Z čeho otékají nohy?
16. pro 2008 ve 14:20  • Odpověz
Já myslím, že to tvrdnutí je asi činnost dělohy, ne?
Já fakt nevím, já to celé těhotenství naštěstí neměla, až teď asi poslední 3 dny.
Otoky jsou způsobené zadržováním vody v těle. Teda aspoň myslím :wink: Já mám oteklé i ruce, prsty na rukou, i tvář už mám buclatější.
Holky, co mají po porodě, tak říkají, že otoky po porodu pomalu mizí, že se chodí hodně čůrat a voda jde pak z těla ven.
16. pro 2008 v 16:00  • Odpověz
autor
Tady se nekoníkuje? :astonished:

No holky! To se zas nemusí s těmi Vánoci tolika přehánět.

Já mám jen kolem vnitřních kotníků trochu opuchliny, ale až od včerejška. A buclatější začínám být kolem kyčlí, jinak nikde. Jde mi to jen do bříška no a teď na zadek, kolem kyčlí.

To tvrdnutí mě teď trápí čím dál častěji, ale moje činnost dělohy je asi opožděná páč se nic neděje :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: Kdyby tak ta činnost chtěla být k porodu co? :wink: A ne jen že mám pocit že mi dítě vylítne žebrama ven, bolí bolí :frowning2:
17. pro 2008 ve 13:35  • Odpověz
autor
halooooooooooooooooo kde jsou všichni?

holky, rodíte nebo uklízíte?
18. pro 2008 v 10:08  • Odpověz
Ahoj holky,
tak připojení by mělo ode dneška jet, změnili jsme poskytovatele, dnes tu u nás maká od rána od 7, tak to vypadá dobře, teda doufejme !!!

Za chvíli vyrážíme k Dr., tak jsme zvědaví, co na nás poví.

A moje noc?
Nepravidelné bolesti...co 10 minut, chvíli i co 5 minut, ale šlo to rozchodit a zaspat.
Dnes ráno už je celkem klid, možná tak co 15 minut mnou projede taková vlna jako hodně moc silná MS.
Tak jsem zvědavá, jestli už něco ukáže monitor...

No pak chceme jet s manžou na nákup potravin a pak k našim, tak se tu ukážu odpoledne.

Mějte se moc a moc krásně a pěkný den !!!

U nás sněží :dizzy_face:
19. pro 2008 v 09:27  • Odpověz
autor
jeeeee to už jsem četla :grinning:

a sníh závidím, to jsem do března nenapsala, tak musím sem :grinning: :grinning: :grinning:
19. pro 2008 v 09:34  • Odpověz
Je Petis..tak to vypadá nadějně,co??

Tak držim palečky a hod nám se pak čerstvé informace!!! :dizzy_face:
19. pro 2008 v 11:50  • Odpověz
ahojky tak doufám že se u Peti něco začne dít =)
my byly včera u dr na utz kyčlí tak je vše ok a u pediatra taky v pořádku krásně přibíváme takže mlíčka mám asi dost,, taky sme se dnes poprvé docela vyspali ale museli sme nasadit dudlík jinak by mě ta malá asi snědla. holt potřebuje pořád něco sát. a jak vy? jak se cítíte??holky já se tak těším až tu budete mít všechny ty prcky u sebe my se včera rozplívali nad Nikolkou s MM je to nádhera!!! a ty ksichtíky co ona dokáže!!! :grinning:
19. pro 2008 ve 12:04  • Odpověz
autor
tak ještě z března sem: u petis je vše připravené na porod, tak jí pan dr. pomohl Hamiltonem, bolelo jí to. Čeká asi 2 hoďky na UTZ pupečníku, Kájinka se na monitoru nehýbala. Tak Peťka bude na Vánoce maminka :dizzy_face: jako ty elíku. :dizzy_face:

to jsem se nasmála, jak píšeš, že by tě snědla :grinning: :grinning:

mě je dobře, nic mi není a ani se nějak necítím, jako že by se něco chystalo. Když to popisovala petis, tak teda já nic z toho, mě je fakt dobře. na ty ksichtíky, jak píšeš, se taky těším, doufáme, že nám hodíš do albíka čerstvé fotky. Ale on není čas, viď? :wink:
19. pro 2008 ve 13:24  • Odpověz
Ahoj holky,

tak jsem doma, uf, to byl dnes záhul.
Jak už psala Kačka, tak mi můj Dr. udělal Hamiltona, au au :cry: . Malá se na monitoru nehýbala, panu doktorovi se to nelíbilo, tak mě poslal na monitor přímo do porodnice a taky na průtok pupečníkem.
Že kdyby to nebylo dobré, tak si mě tam nechají.
Tak jsem se pěkně vystresovala.
Ale naštěstí na CTG vše v pořádku, průchody taky, takže pokud se nebude nic přes víkend dít, půjdu na další kontrolu do porodnice v pondělí.
Ale popravdě mě břicho bolí. Chodí na mě MS bolesti, ale asi to ještě nic není, i když teda nevím, jak to bude, až to bude "na ostro"-to budou asi jiné bolesti, nedokážu si to představit :pensive:
19. pro 2008 ve 14:59  • Odpověz
autor
naostro to budou stejný bolesti, jen častější. Sice jsem nikdy nerodila, ale musí to bolet ukrutně. Na konci čeká miminko :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: tak zas se ta bolest asi jinak snáší, když víš, že je to porod a ne blbá MS bolest. Doufám, že dostaneme zprávičku, že jsi maminka :dizzy_face:
19. pro 2008 v 15:19  • Odpověz
tak oznamuji všem,na koho nemám číslo, že
DNES VE 13H SE NARODILA PETIS HOLČIČKA KAROLÍNKA S MÍRAMI 53CM A 3,82KG. :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: Holky i tatínek jsou v pořádku.
20. pro 2008 v 15:30  • Odpověz
tak to je mazeeec... jupííííí další miminko!!!! já mám takovou radost. :wink: musí být stastná.... mooooooc graulujeme!!!!! :grinning:
20. pro 2008 v 16:15  • Odpověz
no 3.80 tak to je pořádný kus ženský mě dala zabrat ta naše cacorka a to měla 3.6!!!!
20. pro 2008 v 16:16  • Odpověz
Petis..Gratuluju k maličké :grinning: :grinning: ...když mě přšla smska tak jsem teda koukala :astonished: ,že malá je pěknej cvalík :sweat_smile: !!Ale hlavně,že to máte za sebou!!!!!
20. pro 2008 v 19:26  • Odpověz
autor
tak já to přehodím z března jo?

PETIS
Posílám přes ten neosobní internet strašně moc moc a moc pusinek malé Kájince, gratuluji novým rodičům k tak nádhernému, úžasnému vánočnímu dárečku To se snad ani nedá popsat, jakou já mám šílenou radost! Petis brzičko se zotav, naber síly a hurá domů s pokládkem v náruči. Kájince bych chtěla popřát nádherný život plný radosti, smíchu, štěstí a ukrutně pevné zdraví. Holky, zmákly jste to!!! Jste skvělý!!!! Mám z vás takovou radost!!!!

další naše miminko, další krásná princezna, to je krása :dizzy_face: :dizzy_face:
21. pro 2008 v 07:39  • Odpověz
Ahoj holkýýýýýý
Srdečně zdravím Petis a Karolínku a hrdého tatínka. Další miminko na světě, to je super zprávička. Přeji to nejkrásnější co si může miminko přát oba milující rodiče a zdraví a štěstí.
Já toho koníka nějak flákám. Jestli to nebude tím, že mám teď s mimi daleko míŇ času. Pokoušela jsem se popsat porod, ale jelikož píšu pouze jedním prstem tak mi přihlášení vždycky zmizelo než jsem dopsala. Tak já to zkusím v bodech.
22. pro 2008 ve 14:43  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.