• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Prosinec/Leden 2009 - holky březen

(Zamčená)
9. února 2010 
8.12. v 10h to začalo rovnou kontrakcema po 5 minutách. Celkem snesitelný. Pohodině a půl jsme jeli do porodnoce s tím, že to bude rychlý porod. Chyby lávky. Vrátili nás domů, že nejsem otevřená. Celou noc střídavě ve vaně a v posteli. Kolem 11h dopoledne nový odjezd. V porodnici po těch hodiních otevřená na 2 cm. Na pokoj na gyndu a pokusit se spát 3 hoďky - nesmysl. Kolem 16 hodiny na porodní box, přijíždí manžel. Po hodině píchnutí vody od té chvíle sodoma gomora. Kontrakce jak prase, křížové bolesti. Nemohla jsem použít ani jednu uvolňovací polohu, záda mi to nedovolily, ani jít na míč do sprchy. Jediné co mi zbývalo chodit a chodit a když přišla kontrakce tak do dřepu s nohama od sebe. Děs běs. Kolem půl osmé už jsem brečela bolestí a manža skoro se mnou. Žádná analgezie se nekonala, epidural by to prý všechno zbrzdil a všechno šlo normálně fyziologicky takže proč. Pak jsem byla otevřená na lem a šla tlačit. To bylo vysvobození. Tlačení mi nepřišlo tak hrozný jako ty poslední kontrakce. Měla jsem super asistentku dovolila mi to a zbytek branky odhrnula prstem. 28 minut tlačení. Odešly mi kontrakce tak mi píchli další(oxytocin) Skákali po mě celkem tři lidi. Nakonec ji ze mě vytlačil docela nasvalenej doktor. Neodešla placenta, tak jsem šla do narkózy a v ní mě i zašili. Nástřih jsem ani nepostřehla. Pak na pokoj a ráno mi přivezli mého malého miláčka z novorozeneckého. To je tak asi vše další příště. Ahoj
22. pro 2008 ve 14:54  • Odpověz
Takže když to shrnu tak to bylo 22 hodin celkem. 14 hodin to celkem šlo zbylých 8 bylo hodně náročných malá se narodila 20:08 9.12. Ahoj
22. pro 2008 ve 14:56  • Odpověz
autor
:astonished: o můj Bože! Dočetla jsem to a celá se osypala! Teda ty i Petis popisujete docela hnusný zážitky. No holky, já do tý porodnice nejdu! :confounded: Probůh a jak se ohýbá zbytek branky prstem? To jsem v životě neslyšela! To zní ale brutálně! Nejdřív Petis s nějakým brutálním odtržením vaku s vodou a teď ty aurel s ohnutím branky.... Zítra ránko jdu na KO do poradny, celá nakřivo teda, moc se mi tam nechce. Radši bych s ostatníma ženskýma doma připravila salát a tak, než se bát, co mi tam udělají a čím mě postraší. Před Štědrým dnem....

Ale aurel, ty to popisuješ fakt děsivě, je mi tě strašně líto :cry:
22. pro 2008 v 17:30  • Odpověz
Kači neboj.... je pravda že mě jak píchli vodu tak to taky začalo být drsný a po oxitocinu jsem myslela že rozkoušu zed ale nic se nevyrovná tomu když ucítíš tu ulevu jak prdolka vyleze. já už taky byla bezradná když sem malou nemohla vytlačit a už sem vyděla na doktorech že sou nervozní. pak mi začala ,,skákat po břiše asistentka pak i doktor :slight_smile: až se to podařilo a pak ten nádherný pocit že byla na světě. jen byla celá fialovoučká už ale všechno dopadlo dobře a stihla jsem porodit včas :slight_smile: NEBOJ SE!!!!!!
22. pro 2008 ve 20:11  • Odpověz
autor
jak jsi to myslela, že jsi stihla porodit včas? :sweat_smile: teda zní to divně

a vůbec, já se na to už radši nebudu ptát a ani to nebudu číst, holky moje kdo pak má jako z toho mít klidné spaní?
22. pro 2008 ve 20:20  • Odpověz
Kači, ono to jen drsně vypadá, když se to napíše, ale nic se nejí tak horký jak se uvaří.Všechno se dá vydržet. Není to zrovna slastný zážitek, ale patří k životu. Dneska jsem skoro ráda, že všechno bylo na přirozeno a vím o co doopravdy jde. Ale jestli se hrozně moc bojíš tak si řekni o epidural a trvej na tom. Já jsem netrvala dost razantně a nedali. A pod to co píše Elis se podepíšu. Pak máš toho drobka u sebe a za půl hodiny je ti líto, že ho odvezou na novoruzenecké a nemáš ho u sebe. Já jsem uronila slzu i když mi malou odnesli na den a půl pod lampu se žloutenkou.
Určitě se neděs a nerob paniku všechno zvládneš levou zadní. Ahoj
23. pro 2008 v 17:26  • Odpověz
autor
Nazdar hlásím, že Petis už je doma i s Kájinkou :dizzy_face:

Dneska u dr. jsme dopadli dobře, CS 10, branka otevřená na 4 cm, bohužel ani já se nevyhla Hamiltonovi. Tak teďkomc jen čekat.

Paaa
23. pro 2008 v 17:42  • Odpověz
kačii tak uvidíš kdy to přijde snad ne na Ježíška :grinning: s tím že jsem stihla porodit včas jsem myslela že malá nechtěla pořád vylezt už sem viděla i na doktorovi že je nervozní tak ji museli pomoct a trošku mi ,,poskákat,, :wink: po břiše chudák jak vylezla byla uplně celá fialovoučká ale v pořádku.pan dokktor mě pořád povzbuzoval at tlačím že už potřebuje ven. no co jsem asi dělala??? :grinning: :grinning:
krásného ježíška!!!!!!!!!!!!!!!
a až se tu ukáže Peta tak mooooooc gratulujeme!!!!!!!
24. pro 2008 v 11:22  • Odpověz
Ahojky zlatíčka,

přeji Vám všem krásné Vánoce !!! Spoustu štěstí, lásky, radosti, porozumění a splněných přání.

Jak psala kačka, od včerejška jsme doma, jen je to nestíhačka, tak vůbec nevím, kdy se tady na déle ukážu :confused: , musíme si na sebe zvyknout, snad to půjde dobře.

Děkuji moc za držení palečků, gratulace, byla to fuška, ale malá za to stála :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:

Tak pa pa pa a ještě jednou krásné svátky :dizzy_face:

Kači, a kdyby něc, hned písej !!! Držím palečky !!!
24. pro 2008 ve 13:29  • Odpověz
Holky, dala jsem pár foteček do albumku :slight_smile:
24. pro 2008 ve 13:36  • Odpověz
autor
Dobré ránko, hlásím stav 2v1 :frowning2: Už jsem se dostala do stavu, že se na Kubí hrozně těším, já ten úterek holky obrečela, bylo mi to strašně líto, celý den v křečích a s krvácením a noc to samý a ráno se na Štědrý den probudím a nic mi nebylo, ty jo, mohla jsem přes hory skákat :grinning: :grinning: :grinning: Tak jsem si ho teda krásně užila, bylo to strašně moc fajnové, byli jsme celá rodina pohromadě, no fakt pohádka. Jooo tady sněžilo holky! Dopolko sice, ale aspoň jsme snížek viděli. Takže po úterních bolestech ani památka a je mi zas dobře, nic mě nikde nebolí. Jen teda nohy mám jako od klavíru... nateklé a brní mě.

Elí, jak jsi psala o té zátce jo, je možný, že by mi odešla na třikrát? Dvakrát s krví (středa ráno a večer) a dneska ráno bez krve... jen chuchvalec. Není to nějaký divný? Jsem myslela, že se to nemůže takhle rozbít, že to odejde naráz.. Nebo že by to bylo nějaké pochroumané kvůli tomu násilnému odtržení vaku s vodou, jak mi udělal pan dr.??? Záhada.....

Koukala jsem na fotky, Péťo, máte krásnou princeznu, to je dáreček..... Já si teda ještě rok počkám no až budeme rodina :sweat_smile:
25. pro 2008 v 08:05  • Odpověz
Ahoj holky,

Kačí tak držim palečky a nebuj brzo to přijde kort po Hamiltonovi..a když máš branku na 10 a otevřená jsi na 4cm..tak ty porodíš ani nebudeš věděr jak.. :dizzy_face:

Patis:Malá je krásnááá :slight_smile:
25. pro 2008 v 16:45  • Odpověz
Jo Kato a kdyby něco tak pošly hnedka smsku... :sweat_smile:
25. pro 2008 v 16:46  • Odpověz
Kubíček je na světě
DNES V 19.53H SE NARODIL S MÍRAMI 50CM A 3,20KG. zváldli to vše za 1,5h. to je nádhera,co?
ještě jednou obrovská GRATULACÉÉÉÉÉÉÉ
25. pro 2008 ve 21:36  • Odpověz
Katušce vééééééééééééééééééééééééééééééééélikánská gratulace !!!!
Ať vám dělá Kubulka jen a jen samou radost a roste ve zdravíčku ve velkého chlapíka :slight_smile:
Ty brďo, za 1,5 hodiny???? To je sen ...
26. pro 2008 v 09:01  • Odpověz
Takže můj porod :

Tak v pátek 19.12. jsem byla na kontrole u svého Dr., nic zvláštního se nedělo, bříško mě pobolívalo jako při MS, ale intervaly byly dlouhé a nepravidelné. Můj Dr.mi udělal Hamiltona, na monitoru se mu nelíbilo, že se malá nehýbe, tak mě poslal na kontrolní monitor do porodnice a na taky aby mi tam zkontrolovali průtok pupečníkem.
Tak jsem byla cca ve 14 hodin v porodnici, tam bylo vše OK a na kontrolu že mám přijít v pondělí.
No ale od 17 hodin se intervaly bolestí zkrátily rovnou na 5 minut, dalo se to zmáknout, pořád jsem si říkala, že to ještě nebude ono, když ve 14 hodin to na porod nevypadalo. No ale bolesti pokračovaly, pak se i začaly stupňovat, manžel už chtěl jet do porodky a já pořád ne. Nakonec jsme ale před půlnocí vyrazili.
V porodnici mě přijali, po všech vstupních otázkách mi natočili monitor a Dr. Mě zkontroloval a já otevřená na 1 prst. To jsem nečekala po tolika hodinách bolestí.
S manželem jsme se přesunuli na pokoj (chtěli ho poslat domů, ale on naštěstí zůstal), tam jsem se měla snažit spát a odpočívat, bolesti pořád po 5ti, pak už po 4 minutách. V 6 ráno mě kontrolovali a já stále otevřená na 1 palec. Takže další bolesti atd, šlo to pomalu, když jsem byla na 4 palce, píchli mi epidurál, abych si trochu odpočinula, zabral na 2 hodiny, mezitím jsem se otevřela na 6 palců. Dali mi pak ještě další dávku, ale ta už nebyla tak účinná. Pak mi píchli vodu, vůbec nevím, kolik bylo hodin.
Asi před 12:30 začaly šílené tlaky na konečník, manžel zavolal PA, ta mě položila na stůl a řekla, až budu mít stah, tak ať tlačím, to byla bolest … Hlavička byla ale ještě vysoko, tak mě poslali tlačit na WC se slovy, nebojte se, miminko z vás nevypadne. To byla hrůza, bolelo to, manžel dřepěl přede mnou, myslela jsem, že to nezvládnu, mezitím jsem brečela, chtěla to mít za sebou. PA mi říkala, že některé maminky takhle tlačí i hodinu dvě, tak mě to nakoplo. Pak mě vzali na porodní sál, cestou tam mne chytly ještě 2 kontrakce, kdy jsem tlačila na chodbě zavěšená do manžela. Na sále už se mi vše splývá, Dr.mi „skočil“ na břicho, já tlačila, manžel seděl vedle mě a ve 13 hodin byla prďolka na světě. Nástřih ani nevím, kdy mi udělali. Bolest při porodu to byla strašná, to jo, to jsem fakt nečekala…Malá měla 3.82 kg a 53 cm, takže velká holka !!!
Malá byla po narození moc krásná, nebyla ani od krve, hned plakala, manžel zaběhl pro foťák a byl u jejího prvního ošeření a zabalení, no nádhera. Šití bylo nepříjemné, ale naštěstí netrvalo dlouho.
Nejdůležitější byla pro mě přítomnost manžela, je to fakt nedocenitelné, jsem mu moc vděčná, že tam se mnou byl a držel mě.
26. pro 2008 ve 14:19  • Odpověz
Kací:Gratulaceeeeeeeee Kubík je ukazkové miminko a tys měla ukázkvý porod!!!!!!
26. pro 2008 v 17:21  • Odpověz
Taky jsem moc zvědavá na Kaččin porod za hoďku a půl, opravdu super :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
26. pro 2008 v 17:27  • Odpověz
Petis:no ukázkovej porod,co??Takový si taky přeji a myslim,že nejen jááá :grinning:
26. pro 2008 v 17:31  • Odpověz
Jj, opravdu pokud jí trval jen tak krátce, tak je to ukázkové !!!
Kéž byste i vy ostatní rodily krátce a pokud možno aby to moc nebolelo, i když bez toho to asi nepůjde.
26. pro 2008 v 17:35  • Odpověz
Peti:to by bylo rychlý a bezbolestný porod!!JÉÉÉÉ PÁNEČKU..to je sen,.. :grinning:
26. pro 2008 v 17:39  • Odpověz
no tak to je pohádka!!!! moooc gratuulujeme a těšíme se na fotečky to je super jak se to rozrůstá!!! kdo je ted na řadě už ty Ilon??? :wink:
26. pro 2008 ve 20:16  • Odpověz
Ahoj holky,
včera jsem si psala s Kačkou, bobek, měla sice mega rychlý porod, ale zato je natrhnutá až ke konečníku, malý prý nešel vytlačit. Ale od včera ho měla u sebe, tak snad brzy nabere síly a busou brzy doma :wink:
27. pro 2008 v 11:05  • Odpověz
Ahoj holky, pěkně dlouho jsem se neukázala co? Chodila jsem mezi Vás v začátcích. Chtěla jsem pogratulovat Kačce a taky Peťce a všem, co už mají mimísky.
Já mám termín dneska, ale Anďa už bude mít tři týdny.
:grinning:
27. pro 2008 ve 13:26  • Odpověz
Ahoj holky. Si připadám jaksi méněceně. Že já jsem si ten epidural nevydyndala. Takhle jsem to měla se vším všudy. Žádnou úlevu mi nikdo nepíchl. Ch jo :slight_smile:
28. pro 2008 v 11:01  • Odpověz
Aurel,
proč méněcenně? Neblbni :wink:
Já celou noc nespala a otvírala jsem se strašně pomalu, tak mi ho nabídly samy PA, ať si aspoň trochu odpočinu, protože usnout nebo odpočívat při kontra co 4 minuty fakt nešlo.

Malá se mi tady vedle vlní v postýlce, manžela jsem poslala na nákup a v troubě peču kuře.
Jste ještě tak unavené, holky? Já jsem včera jen vytřela a byla jsem hotová. A to mám štěstíčko, že ta naše princeznička je zlatá a hodná, pokud ji nic netrápí.
28. pro 2008 v 11:41  • Odpověz
aurel ja ho taky neměla.
Peti tak to máš štěst že je hodná, my dnes v noci zase nespali a do 5 do rána jsme kojili, pak vždycky tak na 5 min usli pak znova kojili brečeli a tak pořád dokola. :wink:
28. pro 2008 ve 13:11  • Odpověz
Elis,
tak to mě mrzí, že ti malá tak pláče.
A máš dost mlíčka? Mi to tak dělala z počátku, že jí ode mě nestačilo a pak plakala, volala jsem dětské Dr. a ta říkala, že když tak ať dokrmím kapkou Nutrilonu a bude líp. Ale vždy nejdřív přiložit k prsu, i kdyby to bylo co hodinu. 2 dny jsme to takhle praktikovali, teď už jen kojím. Musím zaklepat, snad nám to vydrží.
Podle rad zkušenějších kamarádek kojím vždy jen z jednoho prsu a při dalším kojení pak z druhého (cca po těch 3 hodinách někdy i déle). V prsu je prý nejdřív přední mlíčko na žízeň a pak zadní na hlad a pokud se kojí třeba 10 min. z jednoho a pak z druhého, tak prý miminko kolikrát vypije jen to mlíčko na žízeň a má pak hlad.
Tak mi to včera říkala kamarádka, co má roční holčičku, tak mi tu radila.
28. pro 2008 ve 14:04  • Odpověz
Holky, za jak dlouho vás přestalo bolet "dole"?
Já si pořád musím sedat opatrně, jako normálně poradím sedět, ale cítím to. Taky mě udivilo, že před propuštěním nás vůbec nikdo nezkontroloval (jako gynekolog), jestli je vše tam dole jak má být. jen se každý den zaptali, jestli máme očistky, jestli nás něco nebolí a to bylo vše. Tak doufám, že je to normální postup. Při sprchování už ze mě vypadly 3 nitky, tak snad je to OK a nemůže se mi to tam nějak rozjet. Asi budu muset posbírat odvahu a vzít zrcátko a kouknout se na to.
28. pro 2008 ve 14:05  • Odpověz
ahoj holky:slight_smile:

Já byla dneska na na kontrole, na porod to vůbec nevypadá, hrdlo je uzavřeno, natočili mi první monitor, srdíčko Sašence krásně bije jak má a stahy dělohy nemáme žádné. takže si ještě počkáme.
Pak jsme jeli ještě ke švagrové na ultrazvuk(ona pracuje na sonu,tak nám to ještě domluvila) a vypadá to,že to Sašenka bude :dizzy_face:

ani nevíte jak vám závidím,že to máte už všechny za sebou, teda kromě Ilu:slight_smile:. mě tak všecko bolí,že bych nejradši,kdybych už šla rodit, ale jak to vypadá,ještě si počkáme
29. pro 2008 v 10:20  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.