• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Prosinec/Leden 2009 - holky březen

(Zamčená)
9. února 2010 
AHoj holky,

Leno plně tě chápu...myslím,že mám naprsoto stejné pocity jako ty!!

Já jdu na Kontrolu už v 16hod,ale taky bych se na porod letos neviděla ani náhodou..
Je teda pravda,že včera mě bolelo břicho jak blázen trvalo to asi 1,5hod a pak to přešlo,ale bylo to nepříjemné pořád mám strašný tlak na konečník jinak nic..

A co Kata už je doma nevíte???
29. pro 2008 v 10:52  • Odpověz
Holky,
snad už to bude brzy a budete mít prďolky u sebe :wink:
A nevěšte hlavu, mi Dr. v pátek 19. říkal, že to na porod nevypadá, a jak to dopadlo :wink:

Kačka ještě doma není, pustí je zítra :slight_smile:
Nemá mlíčko, tak snad se doma rozkojí.
29. pro 2008 ve 13:37  • Odpověz
AHoj holky,

Tak se hlasím po včerejší kontrole..vše je v pořádku a vypadá to,že miminko opravdu bude až v lednu 2009 tak uvidíme..Možná to s Lenčou vydržíme tak jak máme,co Leni??

Jinak kočenky....krásný Silvestr hodně štěstíčka,ale to vy už máte skoro všechny doma :sweat_smile: ,hodně lásky a štěstí a at Vám ty vaše prdelky dělají jen a jen radost!!!!!!

No a nám s Lenčou přeji krásné a rychlé porody!!!!
30. pro 2008 v 10:34  • Odpověz
Ilu,
tak to teda do nového roku vydržíme. přece nebudem rodit na Silvestra,ne? :grinning:
Mi by se líbil datum 9.1. co ty na to???:grinning:
30. pro 2008 v 11:23  • Odpověz
Peti jj mlíčka mám dost včera jsme byly na kontrole a užb máme 4100 g takže přibíráme ukázkově. ona je někdy hodná někdy ne. a jak v noci? taky kojíš po třech hod? a usne ti pak Kája sama v postýlce? nám když se daří tak v noci po třech hodinách ale pak nám trvá tak půl hodiny než zabere a někdy ji dělá problém usnout samotné v postýlce ale nechceme ji moc učit na to že ji chováme až usne tak je to těžké. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
ale jinak je to krása mít ty bobky u sebe. Kačka se snad rozkojí. my už museli nasadit dudlík protože jinak bych měla malou u prsa pořád je to takovej mazel že potřebuje pořád něco sát. taky se mi líbí jak ve všech knížkách písou ze tyhle děti spí tak 16-20 hod denně tak to naše Nikolka absolutně nerespektuje :grinning:
Jinak nás teda každý den v porodnici gynekolog prohlížel jak se jizva hojí(talik chlapů mě snad nikdy nevidělo pak už mě to ani nepřišlo) :grinning: a s těma stehama si mě uklidnila mě taky nějáký vypadali tak sem měla strach jestli to není špatně ale zřejmě je to normální. já taky sebrala odvahu a vzala si zrcátko no nic moc pohled :grinning: :grinning:
tak se mějte těhulkám přeju at už se brzo dočkají, ostatním at miminka nezlobí a užijte si krásného silvestra a štatsný nový rok!!!!!! :grinning: :grinning:
30. pro 2008 ve 14:41  • Odpověz
Peti a když kojíš jen z jednoho prsu jak dlouho tak saje? Nikoka většinou saje tak 15 min pak ji dám brknout a pak ještě chce tak ji dám druhé prso myslíš že ji mám dát to samé??
30. pro 2008 ve 14:52  • Odpověz
Leni:Jo 9.1 je pěkný datum a mě se pak ještě líbí 11.1 no a pochopitelně 13.1 to máme výročí svatby a babička s tetou narozky,tak to by bylo super..Noa kdyby nejhuř tak 20.1 mám já svátek :dizzy_face:
30. pro 2008 v 16:55  • Odpověz
Eli,
malá pije jak kdy, když spinká dlouho a je hladová, tak vydrží i 20 minut-půl hoďky, jinak pije tam po 10 minutách. Když pak chce ještě, tak ji dám zase k tomu samému prsu, ať tam má to hustší mlíčko.
A při dalším kojení-třebas za ty 3 hoďky pak dávám druhé prso.
No, budu moc ráda, když budu mít mlíčko i nadále, bojím se toho, aby to malé nepřestalo stačit.
30. pro 2008 v 17:38  • Odpověz
Tak to jsem asi jediná, na koho se v porodce nikdo nepodíval.
No snad to tam mám vše v pořádku. Na doporučení jsem si koupila dubovou kůru a po sprše se tím ráno a večer mažu. Včera večer jsem mazala poprvé a dnes jako by mě bolelo méně, tak jsem ráda !!!
Dnes jsem volala svému gynekologovi, že mám pro něj výstupní papíry z porodky, jestli mu to bude stačit, až půjdu na kontrolu, nebo kdy mám přijít a pokud nebudu mít problém, tak až po šestinedělí.
Tak snad je a bude vše OK !!!
30. pro 2008 v 18:25  • Odpověz
autor
Ahojky holky,

jsme od včera doma. Je to záhul, nemám mléko, jen kapičky. Z porodnice jsem vyblblá, že po třech hodinách kojit (což nejde, páč tam nic není), pak Nutrilon a hned odsávat obě prsa 10 minut. Musela jsem si tam koupit odsávačku,jinak bych měla jen Nutrilon a nekojila. Ach jo. Holky, co jsem doma, tak Kubí nechce k prsu, strašně se vzteká, tak já doufám, že se to spraví, až bude víc mlíčka.

Péťo, měla jsi to taky? Já jsem naprosto vyblblá, protože Kubí by spinkal déle, ale musím ho budit. To noční vstávání je na hodinu a čtvrt, 15 minut jedno prso na přisátí, 15 min druhé, pak uvařit vodu, nechat ji vystydnout udělat Nutrilon, nakrmit a pak 10 min každé prso odsávat. Takže z toho tříhodinového intervalu mi zbývá asi hodina a půl, pak mám jít dítě vzbudit a zas to samé. Není to divné? Jsem fakt úplně vyblblá..... Já bych tak chtěla mít mlíko, aby mi tydle blbniny odpadly a mohla jsem jen v noci nakojit a jít spát. Jsem úplně hotová.

Dneska v noci Kuba stávkoval a naprosto se nepřisál ani k jednomu prsu. Vztekal se, šíleně plakal a odtahoval se oběma rukama i nohama od prsou. Nepodařilo se mi ani přisát, tak jsem brečela, dala jsem Nutrilon a odsávala. To se mi stalo dvakrát v noci. Otázka číslo dvě: kolik jako mám toho Nutrilonu dát? Šmarjá? Kolik je ideální množství? V noci jsem odstříkala 40 ml tak jsem to Kubímu ráno dala, protože zas nechtěl pít. Dostal to po injekční stříkačce po prstu.

No jsem na nervy. V 11 hod má přijít dětská dr. zkusím se jí zeptat. Tohle nervování mi asi k mlíku nepomůže.

Paaa a krásný den.

Jo, kdyby někdo měl radu, prosím, poraďte zoufalce :sweat_smile:
31. pro 2008 v 10:34  • Odpověz
autor
porod vám holky popíšu taky, ale čekáme na dětskou dr. tak nemám zatím kdy. ale ozvu se, teď jsem vyplašená z toho kojení, třeba se zklidním, až se jí na to zeptám. četla jsem co psala Petis, koukám to moc neprožívala, já jsem teda tak šíleně vyblblá a vystreslá z tý porodnice a tisíce jiných názorů...
31. pro 2008 v 10:58  • Odpověz
Kači ahojky,
no mě když malá v porodnici nepřibírala tak mi řikali budit po 2 hod a kojit. ale máš pravdu že v noci je to na palici ja mam sice mléka dost ale taky mi to kojení přebalení a tak zabere tak hodinu pak než malá usne takže to nejsou čisté tři hodiny spánku.
Peti asi na tom něco bude začala jsem taky kojit z jednoho prsa a malá spala v noci mezi kojením 4 hodiny tak třeba byla opravdu víc zasycená uvidíme.
Kači hlavně klid věřím že co člověk to názor ale hlavně klid zkus ho přikládat často a když se nepodaří tak holt třeba bude na umělé ale nestresuj já vím že to mrzí ale nebyl by první miminko a hlavní pro něj je aby mamka byla v pohodě mě mamka taky kojila jen měsíc bo pak onemocněla a ztratila mléko. takže hlavně v klidu to potřebuje Kubík nejvíc!!!!!
Peti a jak ti Kája spí v noci? vydrží celou noc? mě dnes malá spala hezky od 22:00 do 2 a pak od 3 do půl 7 takže to ušlo jen nevim jestli dnes vydržím do půlnoci většinou tak o půl desáté odpadnu a uspává tatka :grinning:
0
31. pro 2008 ve 12:02  • Odpověz
Ahoj Kačí....

Nestresuj se to pro Kubíka neni dobré a k mlíčku tě to nepomůže a přesně jak píše Elis nebudeš první ani poslední co nekojila!!

Halvu vzhuru mamino :sweat_smile:
31. pro 2008 ve 14:40  • Odpověz
ahoj holky,

vítám zpátky Kačenkůůůů :slight_smile:
Neboj Kačko, Kubík si zvykne a bude určitě krásně pít. a když ne, tak se svět nezboří. držím palečky,aby se to naučil a ty nestresuj, na mlíčko to má veliký vliv,tak ať nějaké máš :wink:

JInak přeji všem do toho nového roku hodně zdravíčka nejen vám, ale i vašim mimíškům a hodně lásky a prostě všeho. :slight_smile:
31. pro 2008 v 15:17  • Odpověz
Ahoj holky !!!

Kači, vítejte doma :slight_smile: Omlouvám se, že píšu až teď, ale malá měla dnes bolení bříška, já si připadám jako totálně neschopná, ona plakala a já s ní, ach jo. Ani nevím, co jsem snědla, že se tak zatvrdila, ale před hoďkou se jí konečně podařilo prdnout a káknout si a usla.

Holky,
čím zaháníte bolení bříška?
Já jsem cvičila nožkama, mazala bříško Pupíkem a nakonec jsem jí dala kapky. Už si začínám pohrávat s myšlenkou, že jí je budu dávat pravidelně, protože ona si vůbec nebrká a pak nás to hodně trápí. Dr. mi říkala, že se těch kapek (Sab simplex) nemusím bát, že působí jen tam, kde mají.

Kači s tím mlíčkem ... já nevím, nám v porodce nic neříkali, jak často máme kojit. Já jsem tam malou přikládala k prsu vždy, kdy začala plakat a dělat "kapříka". Ale mlíčko ode mě jí nestačilo, tak jsem musela dokrmovat glukózou. Když jsme dojeli domů, tak Palo volal dětské Dr. co a jak ohledně kojení - ona mi radila, ať přikládám pokaždé k prsu a pokud nebude stačit, tak ať dám kapku Nutrilonu (malé stačilo tak 30 ml). Pak se mi prsa nalila (cca 5. den po porodu) a od té doby jen kojím (musím zaklepat). Snažím se vždy jen z jednoho prsu a při dalším kojení z druhého, aby vysála i to zadní mlíčko.
Když u nás byla včera dětská Dr., tak jsem jí to říkala a ona říkala, že to záleží na každé mamině, co jí bude vyhovovat víc. O tom, že malou nebudím, jsem jí taky říkala. A pokud je prý mimčo spokojené, tak není třeba budit, zvlášť v noci.

A co říkala dětská Dr. tobě, poradila ti???

Kači, hlavně zkus být v klidu, to je pro tebe i malého to nejdůležitější, i když sama vím, že je to těžké, já taky bulím pořád.

Eli,
malá mi teď 2 dny spala cca od 19 hodin do 22, pak měla bolení, usla kolem půlnoci, spinkala tak do 3-4, pak cca od 5 do rána až do 9.
Ale jak tomu bude dnes, netuším, od rána nás trápí to bříško a já mám pocit, že to nezvládám a taky pořád brečím.

Holčinky,
přeji vám krásný nový rok 2009, kupu zdravíčka, štěstíčka, lásky, pohody s miminkama, těhulky ať mají brzy své broučky u sebe a ať se máme všichni jen a jen dobře. :dizzy_face: :dizzy_face:
31. pro 2008 v 18:08  • Odpověz
autor
ahoj holky, už jsme doma od 30.12., jen jsem nestíhala nic. neměla jsem mlíčko, takže dokrmy, odsávání, blázinec, probenděné noci...

gratuluju tercii k // a strašně moc držím palce. holky nezlobte se, diskuzi dočtu až se to u nás trochu zklidní, zatím jsem šíleně utahaná a vyblblá z porodnice, co sestra, to jiný názor.

kojim, tak bez hacku jo. porod:
utery u dr. otevrena na 4 cm, tak mi pomohl Hamiltonem. do vecera bolesti jako krava, jenze neustavaly, takze mi k otevirani nepomahaly, to me stvalo nejvic.... streda dobry, trikrat mi odesla zatka... ctvrtek dvakrat, v 17,30 praskla voda a nez jsem stacila vzit rucnik, kontra po 5 min. nez jsem dojela domu od babicky, kontra co 4 min. 18,30 hod prijezd do porodnice, kontra 2-3 min. PA povida nebojte, to neporodite hned, to je tak na 12 hodin u prvorodicky... to se stava jen v americkejch serialech, aby se porodilo rychle. tak monitor, potrebuji minimalne 30 min zaznamu, ja po 15 min potrebovala tlacit. pri prijmu jsem mela 6-7 cm otevreni. po tech 15 min na monitoru, jak uz jsem potrebovala tlacit, byla branka zasla a PA videla hlavicku. tak 18,50 na sal (po 20 min po prijezdu do porodnice!!!) tlacila jsem hodinu a tri minuty, uplne hotova, vycerpana, neslo mi to. Mira ma obe ruce rozdrcene chudak. Kubi nesel vytlacit, stihaly me krece do nohou, zadku, rukou...a zimnice. kdyz videli, ze mi to fakt nejde a ze hlavne uz nemuzu tlacit, PA mi zatlacila na brisko a najedou bolest jak blbec, a Kubi krici. Mira me povzbuzuje, ze dr. drzi Kubikovi hlavicku uz venku a on place, ja to nevnimala. tak tlacim a najednou se mi ulevilo, dali mi ho na brisko, tatka prestrihl pupecni snuru a odesel na zvazeni. me zasivali strasne dlouho, jsem roztrhla az na zadek, bohuzel. bolelo to, strasne. jeste jsem nenasla odvahu podivat se zrcatkem..... ale ve sprse, kdyz se toho dotknu, chce se mi blinkat fuj. no asi tak, je to zazitek na cely zivot a necham si na chvili zajit chut. ale ono to kazdym dnem prechazi a zustava uz jen ta nesmirna laska ke Kubickovi...

nez dam fotky, az se trochu uklidnim doma, kouknete na www.nemocnicenachod.cz, dole na uvodni strance je galerie novorozencu, dejte Nachod a hledejte podle datumu. jsme 25.12. v 19,53. dneska je to druha stranka, ale to se rychle meni, jak deti pribyvaji..

jsem rada, ze konecne od vcera mam mlicko, tak snad uz to blazneni s Nutrilonem skonci, holky to jsou priserny noci plny place.... a mych nervu, ale uz se zklidnuji jak vidim,ze mam mlicka dost. kojim kazde dve hodiny tak 40 min, mame hladovce. takze spim tak hodinku a dalsi kojeni....
1. led 2009 ve 12:18  • Odpověz
Ahojky,

teda Kači, na to, jakou jsi měla rychlovku porod, tak sis taky užila ... to natržení ti vůbec nezávidím, snad budeš brzy OK, já už teď musím zaklepat, že "spodek" cítím každým dnem míň a míň, možná je to i tím, že si to po sprše mažu dubovou kůrou.
Divím se, že tě nenastřihli a nechali tě tak trápit se, achich jo. Ale Kubulka ti to jistě vynahradí :wink:
Hodinu tlačit? Tak to bych asi nedala, ani nevím, kde jsem v sobě vzala sílu, že jsem tlačila "jen" 10-15 minut na sále, to tlačení na WC a cestou na sál nepočítám. Já byla vyčerpaná z těch bolestí, které jsem měla od noci, že jsem myslela, že už nic nezvládnu. Ach jo, každý to má jinak, co?

Super, že máš mlíčko a kojíš !!!
1. led 2009 ve 14:35  • Odpověz
Nejhorší je ta "alchymie" co jíst nebo nejíst, co?
Já se bojím, jak malou trápí to bříšenko, jíst všechno, ale zase být celé kojení jen na rohlíku s máslem taky nejde.
Teďka zrovna cpu bábovku :slight_smile: :wink:
1. led 2009 ve 14:37  • Odpověz
Ahoj holky v novém roce??

Tak jak jste ho oslavily mamči a Leno??

Kačí... to je super,že už máš mlíčko a že se to u vás uklidnilo :slight_smile: ,nebuj a za chvilku bude ještě líp až se všichni zžijete bude to pohodička!!Malej je krásnej!! :dizzy_face:

Jinak porod jsi měla bleskovej to je pravda,ale taky stim tvojim nálezem :sweat_smile: to snad ani jinak nešlo ne??..jen to natržení to nic moc :unamused: ..přesně jak píše Petis kup si tu dubovou kuru at se ti to rychlej hojí!!

Tak já se jdu natáhnout k telce..
1. led 2009 v 17:09  • Odpověz
autor
holky,mamky, malej brečí 6 hodin v kuse, probůh nevíte co s tím? chjo
asi ho bolí bříško, zkoušela jsem mu pomoct teploměrem do zadečku to se vykakal.... ale pláče pořád a pořád. nemůže mít hlad? nemám málo mlíčka?

a vůbec, jak se má kojit? z jednoho prsa 15 min? nebo 15 min z jednoho a pak z druhého?
1. led 2009 v 17:24  • Odpověz
Ahojky,

Kači,
jestli ho bolí bříško, tak mu zkus cvičit nožkama, nebo mu dej teplý obklad na bříško nebo mu bříško namaž nějakým krémem proti nadýmání, jestli máš, my máme Pupík.
Pokud nic nezabere, tak si pořiď nějaké kapky - nám dala dětská Dr. kapky Sab simplex.
Taky s bříškem bojujeme, to je asi u každého miminka.

S tím kojením, všude říkají něco jiného, já dala na rady kamarádek a kojím vždy jen z jednoho prsa - ať malá vypije přední i zadní mlíčko. Jestli dělá "kapříka", tak má hlad, pokud prso odmítá, bude to to bříško.

Ilon,
já nový rok neoslavila skoro nijak. Byli u nás naši, tak jsme asi do 22 hodin poseděli, pak jsem do půlnoci spala, pak manža obhodil šampáňem obývák, přiťukli jsme si a šli kojit a pak spát :wink: :slight_smile:

A jak jste ho oslavili vy?
1. led 2009 v 17:47  • Odpověz
autor
petis, právěže dělá kapříka, saje prst, saje si ručičku, jen dudlík vyplivne. jenže u prsu byl asi čtyřikrát a pořád plakal..... kapky nemám, dneska je asi všude zavřeno. kéž by se zklidnil, ty jo jsem úplně vypláclá a spala bych... prostě odmítá brkat po pití... tím to asi je. jenže jak jsem krmila jako ty nutrilonem, tak mám strach, aby byl dost najedený víš. teď tu sedím zas půl hodiny a čekám, jestli se zklidní, jestli se nají a zklidní se, už by mohl.

hele a od prsu ho nemám odtahovat? mám počkat, až se pustí??? protože teď třeba už nesaje, ale je přisátý a má zavřená očka
1. led 2009 v 18:03  • Odpověz
Kači,
Kájinka taky nebrká po pití. Pokládáme ji pak na boček, i paní Dr. říkala, že ji máme dávat na levý bok, pokud si nebrkne.
Když malá u kojení vytuhne a nebo si s bradavkou hraje, tak jí ji normálně "vezmu". Ale opatrně - dám do koutku pusinky malíček.
1. led 2009 v 18:51  • Odpověz
Jo, ještě na bolení bříška prý pomáhá položit mimi na bříško. S tím ale zkušenosti nemám, protože my ještě na bříško pokládat nemůžeme kvůli zlomenému klíčku. Jej, ani nevím, jestli jsem vám to psala, že při porodu si malá zlomila klíční kost, bobátko. Ale jak říkali doktoři, nic to není, je to běžné při porodu velkých miminek a brzy se to zahojí. Tak ještě že tak, jinak bych si to vyčítala, že jsem jí nějak ublížila.
1. led 2009 ve 20:05  • Odpověz
ahooooooooooooj všem v novém roce.

Ilu: no my byli doma na Silvestra. chtěli jsme jít ke známým, ale nakonec jsme to vzdali, mi se nehctělo a nebylo mi nějak extra dobře přes den,tak jsme byli jen u našich. Teda řeknu ti naposledy jsme na silvestra byla když mi bylo šestnáct:grinning:

Kači: tééda, ty brďo takový porod. no měla si ho rychlý, ale pořádně sis teda užila.

Peti+KAči+Eli: holky,máte krásné starosti, já už chcůůůůůůůůů takýýýýýýý. Co Ilu? ty taky,že?
2. led 2009 v 10:31  • Odpověz
Ahoj holky,

No Leni chuuu to už hlavně mít za sebou,protože začínám být nervvozní ze všeho :sweat_smile:
2. led 2009 ve 12:29  • Odpověz
Ahojík !!!

Berušky,
už to budete mít brzy za sebou, nebojte. Ale nervozitu chápu, kor jak tady čtete o našich porodech, tak to bych byla nervozní taky.
Ale nebojte, za chvíli už to bude za váma a prďolky u vás !!!

Hlavně pak hned písněte, ano? Už se nemůžu dočkat, až mi pípne SMS s tou krásnou zprávičkou :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
2. led 2009 ve 12:51  • Odpověz
autor
ahoj, já teda přes den Kubu nebudím, vzbudí se po dvou hodinách sám, v noci po třech hodinách budím. zkusím to tak to úterka, než přijde zas sestřička na KO. jak ho zváží, když přijde ona sem??? jak teda zjistím, jestli přibírá? bože to je věda to kojení, já to asi moc nepochopila, až asi teď, když čtu Petiny rady, kojit jen z jednoho prsu.... dneska ráno a včera večer zas Kubí stávkoval, uklidnil se po 60ml nutrilonu ach jo. tak mám toho mlíka asi fakt málo. v noci spí sám a já ho musím budit, tak třeba mi v úterý sestřička řekne, že ho nemusím budit, jako vy, taky nebudíte. aspoň bych se vyspala. holky, normálně mě bolí žaludek a pořád se mi chce na velkou, já mám nervy v kýblu :cry: ach jo. jo a pořád se mi chce brečet. dneska jsme si pouštěli na telce videa z porodnice a co tady natáčíme a bylo tam i koupání jak Kubí brečel a brečel (no spíš řval jak tur) a mě se rozklepaly nohy a prej jsem byla úplně zelená. nervy teda pochodují. a to pozítří jde Míra do práce, ty jo, jak to sama zvládnu???
3. led 2009 ve 13:05  • Odpověz
Ahoj holky,

Kačí at žijou hormony,co :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: ??Nebuj to se upraví...

Nevim neci tě do toho kecat,ale já bych Kubíka když v noci spinká teda nebudila..nechala bych ho až bude mít hlad vzbudí se sám..A co takhle vim i od kámošek tak budit mimčo neni zrovna nejlepší ono si na to pak zvykne a ty se vůbec nevyspíš..už takhle je toho na tebe dost!!Ale pozeptej se teda doktorky,ale podle mě co člověk to zas jiný názor... :dizzy_face:
3. led 2009 v 16:39  • Odpověz
Ahojky,

Ilu,
máš pravdu, já taky malou nebudím a jak jsem to říkala doktorce, tak říkala, že pokud je mimčo spokojené, budit by se nemělo. Něco jiného je, kdyby byl Kubík malinký, měl třebas 2 kg, ale je to velký chlap, tak to nech na něm, až se vzbudí...
Taky mi to radily zkušenější kamarádky i mamka, tak to tak dělám.

Kači,
ty hormony jsou normální. Já taky bulím, celkem hodně, bojím se, že to nezvládám, Pavel už chodí do práce a já jsem dopoledne nebyla schopna krom péče o malou udělat nic jiného. Ale my se zaběhneme, uvidíš.
Nesmíš mít nervy v kýblu, protože to pak přesouváš na malého, to mu nepřidá, fakt ne. Zkus být v klidu, napiš nebo cokoli, však si poradíme a zmákneme to !!!
3. led 2009 v 16:59  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.