• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Prosinec/Leden 2009 - holky březen

(Zamčená)
9. února 2010 
ahojte maminy, kouikám hormony jsou všude kači neboj je to normální já mám taky hrůzu z toho až manža začne chodit do práce. takhle ji aspon večer uspí a ráno si ji vezme takhle budu celý den sama. a to ta naše prdolka ještě nemá potřebu spát takže hrůza dnes se třeba vzbudila v 6 ráno a usla až v 13:00 v kočárku. jinak v noci celkem spí dobře budí se sama po těch třech hodinách ale stejně si připadám jak kdybych nespala vůbec. já bych přes noc určitě nebudila přes den kdyby spal Kubík dlouho tak třeba jo ale v noci bych ho nechala. :wink:
a nestresuj se z toho mlíčka je lepší být třeba na umělé ale mít spokojenou mamku než se stresovat i když já sem v noci kolikrát taky hotová tak si říkám že to přenáším na malou ale je to holt náročný no.....
ale to se srovná!!!!!!!!!!!!!!!!! :wink: :wink:
těhulky jak vy? zatím se nic neděje?
3. led 2009 v 19:10  • Odpověz
autor
holky jak poznáte, proč pláčou? já jsem od sedmi zas hin, nechce spát a pofňukává. u prsu je každou hodinu a kojím tak půlhodinu, teď ráno 45min, on netahá, jenn saje. usne a jak ho dám do postýlky už je vzhůru a fňuká, fňukání ale snad není hlad ne? kojím teda jen z jednoho prsu, jak radila Petis. vůbec ale nedělám nic jiného, než to dítě..... holky jak potnáte, že jen saje? já neslyším ten polykací zvuk jako když pije z lahve... :cry:
4. led 2009 v 10:27  • Odpověz
autor
holky, spí vaše děti v zavinovačce jako v porodnici? uvazujete je?

jo a když se napijou, mají spát? Kubí spí u kojení a jak ho dám do postýlky, vzbudí se a neusne, mlaská si a protahuje.... dělá že spí asi pět minut co ho tam dám a pak je vzhůru.... co s tím? mají se jídlem ududat a spát?
4. led 2009 v 10:47  • Odpověz
Ahojky,

já taky nepoznám, proč pláče ... pokud se u toho kroutí, tak si myslím, že je to bříškem a prdíkama. Pokud dělá kapříka, tak má hlad ... no ale nás spíš trápí to bříško, už nevím, co mám jíst, aby byla malá OK.

Já malou v zavince mám takřka pořád, spinká v ní, kojím ji v ní.

Myslím, že nemusí vždy nutně hned po kojení spát. U nás je to jak kdy, v noci mi u prsa většinou usne, přes den někdy spinká někdy si s náma "povídá" a kouká se a někdy pláče kvůli bolení :cry:

Eli,
já jsem taky hotová, zítra jde manža zase do práce, víkend utekl jako voda a já už mám hrůzu z toho, jak tady budeme s malou vegetit dopoledne samy ...
4. led 2009 ve 13:30  • Odpověz
ahoj mamči:slight_smile:

Eli:tak my jsme pořád v pohodě, nic se neděje. ve čtvrtek jdu na KO. ale začínám mít od víkendu asi první poslíčky. no,tak aspoň něco,že? teda pokud to jsou oni:grinning:
5. led 2009 v 08:33  • Odpověz
Ahoj holky,
tak u nás noc celkem dobrá, až na večerní bolest bříška :cry: Malá usla až ve 23 hodin, spala do 4 a pak do 7.
Holky, stalo se vám někomu, že mělo mimi zaschlou kapičku krve na pupíku asi vlivem velkého tlačení nebo křiku? Malá dnes ráno trošku měla, ale úplně malinko, tak nevím, jestli je to normální ...

Ahoj Leni,
jůůů, tak že by už poslíčci? Tak snad jsou předzvěstí blížícího se porodu :wink:
Už máš všecičko nachystáno a tašku v pohotovosti :sunglasses: ?
5. led 2009 v 09:14  • Odpověz
Ahoj holky...

Tak se hlásim po dnešní probdilé noci,ale ne kuli mě,ale kuli pesanovi..měl chuděra prujem tak jsem běhali ven o 106..

Jinak dnešní kontrola pořád stejné..a zas za týden...takže tak :dizzy_face:

Leni..tak jsem zvědavá co řeknou tobě ve čtvrtek...
5. led 2009 v 10:04  • Odpověz
Peti: no já teda nevím jestli to ti poslíčci jsou. ale co jsem se ptala kamarádky,tak říkala,že jo. a že jak se ty stahy budou prodlužovat a být víc bolestivé,tak už to bude i k porodu, pokud mi to třeba nerozežene sprcha. No tak jsem zvědavá jak dlouho buudem čekat až to bude to pravé ořechové. Přece jen máme ještě 14 dní do termínu.

ilu: takže malý nácvik na mimíše,co?
Hmm, kontrola nic moc, takže rodit ještě nebudeš, ty čekáš určo na mě:grinning:.

Jo a Peti, nachystáno mám všecko, tašku mám taky celkem nachystanou, ale ještě ne sbalenou, jen to mám připravené. :wink:
5. led 2009 v 11:40  • Odpověz
5. led 2009 ve 12:43  • Odpověz
jinak naše Nikolka se asi rozhodla že mě utrápí když bude tatka chodit dopráce a tak včera usla až o půlnoci spala do půl 3 a pak už neusla a pořád plakala, jedla a tak. přitom si myslím že ji nic netrápilo vykakaná byla hodně a když sem ji vzala do náruče tak hned byla ticho. takhle to bylo celé dopoledne pořád jen plakala vždycky zabrala tak na 5 min. ted konečně snad usla trochu na dýl. jestli to takhle bude dál tak půjdu do blázince!! zlatě vstávat po třech hodkách když pak usna sama :unamused:
Kači já ji mám skoro pořád v zavince líbí se ji tam a líp spí.
5. led 2009 ve 12:46  • Odpověz
Leni ...jo jo čekám se solidárnosti na tebe a na eximku..
holky jsem zvědaví která z nás to zmákne nejdřív.... :dizzy_face:
5. led 2009 v 17:48  • Odpověz
koukám tady se jen kojí a nestíhá :grinning: a co zbytek rodí??? :grinning:
holky usínají vám prcci v noci sami nebo musíte uspávat? malá spala pěkně sama a ted ji vždycky musím uspat nejlíp funguje balon. jak to děláte vy??? :wink:
7. led 2009 v 15:33  • Odpověz
Ahojky,
tak máme za sebou první poradnu. Malá se paní doktorce líbila a podržte se, měří už 57 cm!!! a váží 4,20 kg. Takže přibrala 600 gramů za 14 dní, při propuštění z porodky měla 3,6 kg.
Jsme velké holky :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
Jeví se jako zdravoučké miminko, tak jsme s taťkou moc rádi. :dizzy_face:
S těmi prdíky musíme vydržet, dávat odbrkávat, zkoušet cvičit, masírovat a používat pravidelně kapičky. Ptala jsem se jí na ty Babycalm, že se můžou používat až od měsíce, že to tam píšou a ona říkala, že jí to klidně můžu zkusit dát už teď, že je to přírodní, ale nemám to kombinovat s tím Sabem. Takže buď jedno nebo druhé. Třeba 3 dny zkoušet jen jedno a sledovat změny.
Tak zvažuju, jestli ještě zkusit ten Sab tak ze 2 dny a pokud to bude stejné, tak vyzkoušet ty druhé, no uvidíme.
Jinak na rektální trubičku neměla žádné námitky, návyk na ni nezvyká, že když vidíme, že hodně pláče, tlačí a nemůže a nic nepomáhá, máme jí ji klidně dát, uleví se jí a taky tím tlačením a "španováním" si může i přivodit pupeční kýlu.
Takže kontrola OK :dizzy_face: , jsem moc ráda !!!
Další poradna nás čeká za 3 týdny.

Eli,
mi malá zatím usíná po kojení v noci u prsa. Asi to není ten nejlepší způsob uspávání, co?
7. led 2009 v 19:01  • Odpověz
Peti to mě u kojení usne taky pak spí i během brknutí ale jak ji položím tak se probudí a pláče. :frowning2: ona vůbec moc nespí třeba během dne usne jen jednou na tři hodky jinak ne když už tak na chvíly. nevim jak ji naučit aby v noci usla sama a ja s ni nemusela skákat na balonu. radí nechat vyřvat jenže mám pocit že to s naši nikolkou nepůjde ona vydrží řvát strašně dlouho :frowning2:
7. led 2009 v 19:48  • Odpověz
ahoj holky,
tak u nás se nerodí. dneska na kontrole žádné změny, hrdlo uzavřeno, na monitoru nic. malá je celkem vysoko,takže jen tak brzy rodit nebudem :frowning2:. ach jo, a my se už tááááááááááááák těšíme :slight_smile:
8. led 2009 v 09:03  • Odpověz
holky musím se pochlubit: malá včera usla v 23:00 a vzbudila se na jídlo až v 5 ráno!!!!!!!!! pak zase v 5:45 usla sama a spala až do půl 9!!! no prostě pohádka. ted sem se s ní byla projít a ještě chrupká v kočárku :grinning:
tady nikdo nerodí to není féér já se snad těším víc jak vy :grinning:
8. led 2009 ve 13:34  • Odpověz
Ahojky,

Elis,
tak to je paráda !!!
My už jsme to taky zažili, že malá spinkala tak dlouho, je to krása, aspoň si i mamina odpočine, protože já mám pocit, že mi teď ještě spánek hodně chybí.
Jani, trápí malou koliky? Nás ano, achich jo, ode dneška zkoušíme kapičky Babycalm, tak jsem zvědavá, jestli to bude účinkovat, jak má.
Hlídáš se nějak v jídle, když kojíš? Já už nevím, co mám jíst, protože mám pocit, že se malá trápí po všem :pensive:
8. led 2009 v 19:57  • Odpověz
Ahoj holky,

Taky se hlásím pořád celá..a ani nepocituji,že by se mělo něco dít..

Ale koukám,že Kačka se nám tady dlouho nikde neukázala,tak snad jsou s Kubíkem v pořádku..

Petis..malá je skvělá :grinning: :grinning:

Elis...dík za ty stránky..určitě se budou hodit....A co malá dobrý??
9. led 2009 ve 13:39  • Odpověz
ahojte, už sem se lekla že tu chodím uplně sama :frowning2:
no ted malou večer trápíme a necháváme ji trochu pořvat protože si vynucuvala se jen nosit. vždycky 5 min řve pak ji dam dudlik uklidním ji a zase jdu pryč zatim má vždycky tak hodku vydrž a pak usne. dnes se budila pěkně po 3 hod na kojení a dokonce mi usla i ráno ještě v 7:45 a spala až do 11 tak sem si pěkně do 10 taky chrupkala :wink:
Peti naštěstí netrápí. jen asi 2 sem dávala kapky ale jinak je v pohodě a kaká krásně- taky si krásně po jídle brká to je jak chlap v hospodě. a nějak extra se nehlídám. jen jak se říká luštěniny, zelí a snažím se omezit cibuli a česnek. taky nepiju minerálky s bublinkama ale to nevim jestli to mám vliv každý říká něco jiného. :wink:
Ilon chjo... já už chci další miminko :grinning:
9. led 2009 v 15:28  • Odpověz
Peti koukám že koupání už se vám líbí. nám už taky vyloženě si ho užíváme každým dnem víc a víc hlavně kdyz ji držím na břišku a umývám záda tak to je spokojená uplně nejvíc :wink:
9. led 2009 v 15:30  • Odpověz
sem nikdo nechodí :angry:
10. led 2009 v 18:33  • Odpověz
Ale chodí, Jani, neboj :wink:
Závidím (v dobrém :wink: ), že vás netrápí bříško. Nás totiž joo, bobátko.
Dokonce nám kakala naposled ve čtvrtek večer, včera vůbec nee, zkoušeli jsme rektální trubičku, něco málo z ní vyšlo, ale fakt jen maličko a dnes zase nekakala. Jinde na diskuzi mě holky uklidňují, že kojené děti nemusí mít stoličku až týden, ale bojím se i tak.
Včera malá proplakala od 16:30 do 22:30, pak usla a spinkala až do 5, pak do 8 a pak jsem ji vzala ještě do postele a vydržela do 9:30.
My jsme dnes najeli na SAB co druhé kojení po 15 kapek, kéž by se jí ulevilo.
Já jím jen bílé pečivo den staré, sýry, šunku, jogurty, snažím se míň kořenit jídlo, pak samo že luštěniny, zelí, cibuli ... atd taky ne. Mám strašnou chuť na čokoládu, ale už se bojím, ve středu jsem si dala a nevím, jestli se třeba malá nezatvrdila po ní, nevím. Ono je to s tím jídlem fakt těžké.

Jj, malé se koukání líbí, poprvé plakala, ale teď už jen kouká :slight_smile: :slight_smile: ty ji dáváš i na bříško? Teda, k tomu jsem odvahu neměla, já ji vždy nadzvednu a Palo jí umyje záda :wink:

Jinak s Kačkou jsem si psala SMS. Má to bobek těžké, Kubík nesaje, tak je na Nutrilonu a po dohodě s Dr. by měli zastavovat laktaci. Až bude mít čas, jistě se na nás přijde brzy podívat.

Tak holky šup šup !!! Teri, Ilon, Leni :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: Hurá do porodu :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
10. led 2009 v 18:52  • Odpověz
ahoj maminy:slight_smile:

u nás nic nového, rodit se nám ještě nechce :frowning2:. ale dneska mě furt pobolívá břicho. ale spíš to bude jen takové bububu :frowning2:.
Tak do 19. ještě čas,že? no tak uvidíme kdy to na nás přijde.

Mějte se zatím krásně a zítra zase papapapa
11. led 2009 v 10:49  • Odpověz
autor
ahojky holky,

v mezipauze neco pisnu, Kubi nespi a tak tady litam sama, Mira je pryc. Tak to dopadlo velice neslavne, jsme na Nutrilonu :cry: Ja odsaju kavovou lzicku mleka, to nema smysl. Bohuzel tim placem se Kubi vysili a nepije, usne a za pet minut chce jist. Detska dr. navrhla at krmime umelym a zkousim prikladat. Ale jak nema mleko, nesaje a unavi se a usne a uz nepije UM. Navic ho ukrutne trapily prdiky, jak saje naprazdno, dr. poradila at toho necham a jsme na UM. Holky,zazrak, ja se behem tri dnu zklidnila,uz nebrecim, a Kubi najednou taky ne :astonished: Jasne, protoze je najedeny, ale citi pohodu i ze me. Strasne jsem to obrecela, nastesti prijela moje mama. Holky, kdybyste nevedely co je poporodni bluess, tak se obratte na me :frowning2: :cry: Poslechla jsem radu mamy, ony maji stejnak vzdycky pravdu. Tak nekojim. Myslete si o me ze jsem zla matka, ale me se najednou tak ulevilo! Snazim se neplakat, ale kdyz se v noci probudim a jdu prevaret vodu na Nutrilon, chce se mi plakat. ALe neplacu.

Nooo a jinac ja jsem byla ve ctvrtek u dr., zacalo me z nicehoz nic strasne moc bolet siti, ale ukrutne a navic me palilo pri curani. Jsem OK, na UTZ nic neni, zadne zbytky v deloze nejsou. Pan dr. se divil, jak jsem strasne sesita, pry jestli byl problematicky porod. Tak rikam ze ne, ale ze me nenastrihli a nechali roztrhat. Pan dr. povidal ze jsem teda pekne zmordovana, stehy stale drzi, neodpadavaji. Kdyz uz nekojim, muzu si dat Ibalgin, dodnes si nesednu :cry: Dubovou kuru jsem si tez koupila, ale zatim to je jen trochu lepsi. Ono se spatne vzpamatovava z tech vsech stresu, kdyz clovek ani nemuze jit kakat. Holky to je bolest jak svina. Rekla bych, ze je to den ode dne lepsi, nebo to je tim, ze jim Ibalgin :sweat_smile: ?Ale uz neblinkam a dokazu jist a smat se na Kubicka. Mamka vcera odjela, noc byla dobra, prezili jsme oba dva. Hlavni je,ze uz jsem z ty depky venku a ze uz mi nepripada, ze je Kubi cizi a ze ho nechci a nechci s nim mit ani nic spolecneho. Ty jo, to byly stavy. Uz ho miluju, libi se mi jak na me kouli ocima, jak si hraje, jak kouka na cervenou barvu na me mikine. No a ze nekojim? No a co? Ja ani manzel nejsme kojeni, obe mamy nemely mleko a jsme tady na svete dodnes :wink:

Jsem zla mama???

A kde jsou dalsi snehulatka? Eximka byla na rade, uz nekde pred dvema dny... Kdepak je? Uz je v poro? Nebo ji nechaji prenaset?
11. led 2009 v 11:15  • Odpověz
autor
Jo a byli jsme potreti u detske dr. Tentokrat nas konecne pochvalila, nebyla jsem ubrecena ani ja ani Kubi, pribral za 11 dnu doma z poro 190 g, takze uz ma 3170 g :wink: a 50 cm :wink: Je to fakt drobek, nema silu ani sat z lahve natoz z prsu, premlouvam 20 min a pak se teda milostive napije. Neni vubec dravy, bohuzel to k tomu mliku tez neprospelo. Pani dr. se divila, jakou ma silu v hlave, udrzi ji krasne par vterin, krasne se pritahuje a chodi. To jsem nepochopila, co tim chozenim mysli, no asi nejaky reflexy. Kdyz videla, jak je Kubi spokojeny a ja taky, poradila at pokracuju dal v UM a nekojim. Kdyz se mi bude chtit litosti plakat, ze nekojim, mam se na nej podivat a razem me to prejde. To je pravda, staci se podivat a smutek je pryc.
11. led 2009 v 11:23  • Odpověz
autor
a v albu jsou fotky toho mýho štěstíčka vánočního, sice na umělý výživě, ale evidentně moc spokojený.

když jsem četla, kolik přibrala Kájinka, bylo mi do breku. My jen malinko, ale to je tím, že byl hladový, nedostával jídlo. Teď by už mohl přibírat normálně, když hamá z lahve UM. Však já se pochlubím :wink: Jdu zas ve čtvrtek.

Holky maminky, taky chodíte každý týden? U nás byla dr. den po propuštění z poro, pak teĎ v úterý a v pátek jsem byla v poradně... Asi kvůli tomu, že nejedl a byl hladový. Jdu zas ve čtvrtek, teĎ už by to mělo být OK, když už hamá pravidelně po 3 hod UM.
11. led 2009 v 11:52  • Odpověz
ahojky,
kači přesně tak je lepší být spokojení na umělé než se trápit. my máme opačný problém Nikolka by mohla být u prsa pořád tak musíme šidit dudlíkem jinak bych měla uplně zdevastovaný bradavky.
taky se nám konečně upravilo noční spaní trochu tak to jde.
jinak já sem byla na kontrole dvakrát a ted jdeme až po šestinedělí tak snad to nebude vadit.
tak se mějte a hlavně se snažte být v klidu vím že je to někdy hodně těžké!!!! :wink:
11. led 2009 ve 12:54  • Odpověz
jinak Peti já ji vždycky mám položenou na koupání nazádech a pak si ji dam na ruku na bříško a umývám záda to se ji líbí uplně nejvíc. a pokládám ji i na bříško už někdy pěkně drží hlavičku. dr v porodnici mi říkala že se normálně na bříško pokládat můžou když sou pod dohledem. ono se to má aby cvičili svaly.
11. led 2009 ve 12:56  • Odpověz
Katuš,
co to plácáš o zlé matce?
Buď ráda za zdravé miminko :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: Kubík potřebuje spokojenou mamču a bude spokojený i on, uvidíš. A to, že papká Nutrilon, to je jedno, hlavně že je mu dobře a pak bude dobře i tobě.
Já měla takové stavy taky, že jsem nevěděla, jestli mám miminko ráda, je to hrůza, co vše dokážou hormony. Nejsi v tom sama, neboj!!!

Teda, to jsi fakt hodně dorasovaná, ach jo. Proč tě nenastřihli? to fakt nechápu!!! ještě kor když viděli, že ti nejde vytlačit, nějací barbaři doktoři. Dubová kůra ti pomůže, fakt, mě po tom i začal mizet otok a přestalo mě to bolet. I to kakání bude určiě den ode dne lepší, držím palce!!!
Mě to na velké bolelo kvůli hemeroidům, které mi vznikly při porodu, ale už jsou taky menší a menší, tak snad zmiznou úplně.

Dívala jsem se na fotečky, Kubík je krásný, však se neboj, on ta velká miminka brzy dožene, šikula jeden :wink: Řekla bych, že je hodně podobný na tebe, nebo se pletu?

Jinak my jsme byli u Dr. jednou. Teda po Vánocích přijela ona k nám, pak jsme u ní byli po týdnu a teď jdeme až za 3 týdny.
11. led 2009 ve 14:55  • Odpověz
KAci...co to plácáš o zlé matce!!!Neblbni holka!!!!

Víš co je matek co i dobrovolně nekojí.....neblázni!!!!Co já vim,mám bratránka v německu a tak si ženský nechávají napsat prášky,aby se jim mléko nedlalao a ty tady takhle vyvadíš!!Dostaneš na prdku!!!!!

Bud ráda,že malej roste a nebuj on to dožene a bude velkej chlap!!!!!!!

Jinak u nás to na porod nevypadá,takže snad vydržím do toho dalšího termínu což je 16.1 no asi bych byla i ráda,protože v porodce mají od včerejška stop stav a vzhledem k tomu,že jsme se rozhodli si nechat uchovat pupečníkovou krev tak ani nevim kam bych jela,protože v nejbližším okolí to nedělaj!!

Jinak v pátek v noci odjela má kámoška předbíhá do porodky praskla jí voda..a do dneška se nic neděje...Řekli jí že má vysoké hrdlo a je stále uzavřené a on a je otevřená na 2cm..tak jí tam chuděru trápí dávají jí náke prášky na to,aby se začala otvírat..tak snad už to bude už jsou tam přes 36hod...Je to hruza!!!

A to moje mimi to slyší a nechce ven..a co vám budu povídat začínám se bát jak čert kříže :unamused:

Tak se mějte kočky..pa
11. led 2009 v 16:36  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.