• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Prosinec/Leden 2009 - holky březen

(Zamčená)
9. února 2010 
ahojky :grinning:
11. led 2009 v 16:38  • Odpověz
Ilonko,
neboj, však ono to miminko ven jít nějak musí :wink:
Mě řekla i PA při porodu, když mi bylo krucho, nebojte se, maminko, jak šlo miminko tam, půjde i ven. Jsem myslela, že i nakopnu v tu chvíli, ale měla pravdu. Doktoři vám pomůžou, fakt nebojte. Raději se těš :dizzy_face:
I když asi jak tu čtete o našich depkách atd., tak vám to na náladě taky nepřidá, co? Ale tím si musí projít každá mamina, ještě že máme ty naše chlapy a ti nás umí povzbudit :sweat_smile:

Ahoj Teri,
tak co ty ještě tady? Ještě nerodíme??
11. led 2009 v 18:09  • Odpověz
Petis...
jo jo máš pravdu holka....Ale to mimčo dovnitř šlo určitě líp než půjde ven,ne :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning: :grinning: ???
11. led 2009 v 19:40  • Odpověz
Ilon,
jj, ani nemluv, ven to jde teda hůř a dýl :sunglasses: :wink:
11. led 2009 ve 20:05  • Odpověz
ahoj holky,

noo, tak unás se taky ještě nerodí :frowning2:

Kači- vůbec se na sebe nezlob. Kubík je nádherný a že nekojíš není nic špatného. prostě to někomu jde, někomu ne. já na tom můžu báýt třeba stekně. nikdy nevíš. hlavně,že už jsi ale v pohodě a vidíš to i na Kubíkovi,jak je v phoodě z tebe. to je fajn. Užívej si to.
My jsme s Eximkou a Ilčou teďka na tom si myslím ještě hůř. pořád čekám kdy to přijde a pořád nic.
12. led 2009 v 09:35  • Odpověz
autor
čau holky

k tomu tématu porod jo - já myslela že je nakopnu když říkali musíte tlačit víc víc víc! a co jsem jako dělala? četla časák ne?když už jsem tlačila rovnou hodinu a oni viděli, že už opravdu nemám sílu, páč mě pak chytly křeče do stehna, lýtka, zadku a rukou, tak jsem tlačit přestala a spíš jim padala z toho křesla, píchli mi oxitocyn, ale to už ani nestačila natáhnout do stříkačky a Kubí měl venku hlavu.tak já to dokázala fakt přírodně, nestihli jsme klystýr, holení, monitor, nástřih no prostě nic. rodila jsem jak indiánka celá přírodně :grinning: taky to bolí jak sviňa. ta dubová kůra je asi zázrak, sice to pálí jak čert ale zdá se že to pomáhá. nebo Ibalgin, těžko říct :confounded: :wink:

Kubulátko od půl páté nespí, usnul teprve v půl desátý, tak já hladová honem šla na jídlo, zuby nevyčištěný, v pyžamu...... my jsme mu změnili dva dny v životě, musel pryč z ložnice, kvůli plísni, tak teď to má tak rozhozený, že naprosto ignoruje mamky plán jíst po třech hodinách tak, aby to vyhovovalo mě. dneska se budil jak chtěl :cry: je opravdu pravda to šestinedělí a že jakákoliv změna v řádu dítěte pro něj znamená obrovský šok. ten náš maličký má od soboty problém s pitím, nechce lahev, strašně špatně usíná...

holky, taky se vám zdá, že je ta široká plínka zázrak na prdíky? my začali dokonce i kakat! což předtím byl problém, páčila jsem to z něj teploměrem :frowning2: už je to ok, připisuju to té plínce, bříško má v teploučku a je to :slight_smile:

těhulky, šup s miminkama sem! co ta eximka?
12. led 2009 v 10:10  • Odpověz
Ahoj Holky. Já to tak strašně flákám, že je mi stydno. Taky musím přispět svojí troškou do mlýna. Blbě se mi to kloubí dohromady. Před týdnem jsme se přestěhovali do svýho a tak mám práce až nad hlavu. Zatím se můžu tak trochu pochlubit, že vcelku zvládám a to i s vařením tak obden. Asi to bude tím, že máme strašně hodné mimnko. Andrejka netrpí na prdíky a když nespí tak se houpe v lehátku, povídá si a když se jí chce tak usne. To lehátko ja fakt super. Brečí jen když má hlad nebo je počuraná. Měli jsme problém jen s kojením. Trvalo mi ten měsíc co je Aďa na světě se rozkojit. Do této doby jsem musela dávat příkrm. Teď už jsme skoro bez něj. Jen opavdu sem tam ještě přidám když má pocit, že je nedjezená, max 1 deně. Kakáme tak 1x za 3 dny což Dr řekla, že je normální tak to neřeším a miminku to asi taky nijak nevadí. Trochu se nám vyskytla vyrážka na obličeji. Prý jsou to potničky a ty natíráme a je to dobrý. Taky máme na jednom očičku zánět spojivek tak kapeme kapičky a čekáme kdy se to spraví. Jo aeště něco ke mě. Už jsem na 65 kg z mých 73 porodních. Tak ještě těch 5 kg a jsem na své původní váze. Hurá tak doufám, že to zvládnu co nevidět. Pa pa a srdečně zdravím všechny maminky a čekatelky.
12. led 2009 v 17:21  • Odpověz
ahoj maminy,

hlásím se pořád vcelku:slight_smile:.
já vám ty starosti i závidím:slight_smile:. už aby jsme je měli taky :slight_smile:
13. led 2009 v 10:47  • Odpověz
ahoíjky aurel!! :slight_smile:
tak to máš krásné že je malá hezká a že se vám podařilo kojit. ale ono i bez toho může být miminko spokojené. já byla kojená měsíc a nikdy sem s tímv životě problém neměla!!!!
Jinak já se musím pochlubit že už týden krásně spinkáme. většinou usneme kolem 9-10 to teda řveme v postýlce jak tur ale musíme to vydržet po 5 min k malé chodím dám ji dudlíka utěším a zase jdu většinou tak půl hodinky řve a pak usne. spí až tak do 3 do rána napapá se a pak bud sama nebo s podáváním dudlíku usne a tak do 6-7 spinká dnes ¨dokonce až do půl 8!! kéž by to tak vydrželo!!! zato přes den bojuje je na ni vidět jak je ospalá ale nezabere. no aspon že pěkně papá , říhá si jak starej chlap v hospodě a kakáme taky pěkně. tak snad už to nějáké bude taky nám je dnes už 5 týdnů!!! :slight_smile:
tak doufám že už se to nám všem bude jen zlepšovat!!
Kači kubík je nnádhernej má kukadla jak zrcadla!! :grinning:
aurel a kdy uvidíme andrejku??
13. led 2009 v 10:48  • Odpověz
Elii- malá je kouzelná :slight_smile:- hezké fotečky:slight_smile:

Kačko- Kubíček je taky k sežrání.

a o Peťčiné Kájince nemluvím:slight_smile:. ta je taky ňuf ňuf.
já už chcu takýýýýýýýýýý se ňufat, ne jenom s bříškem:slight_smile:
13. led 2009 v 11:09  • Odpověz
ahoj.
Leni dočkáš se.Už co nevidět.
Taky jsem dala pár foteček Andrejky ať se taky pochlubím.To máme krásné děti, že jo? :grinning:
13. led 2009 v 11:31  • Odpověz
aurel,tak jsme to taky obhíldla:slight_smile:.
malá je úžasná:slight_smile:.
Máte holky krááááásnéééééé dětičky:slight_smile:
13. led 2009 ve 12:52  • Odpověz
autor
holky teda krásné fotky!!!!! :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:

všimla jsem si, že nedáváte nikdo široký balení??? :astonished: to jsem jediná? když nás pouštěli domů z poro, říkali že máme dávat. na utz kyčlí je to v pořádku, ptala jsem se na tu plínku a prý to dávat nemusím, ale můžu. no a dětská dr. řekla, že má kyčličky v pořádku, ale že preventivně široký balení dávat můžu. že tím nic nezkazím. tak já nevím, mě se to nelíbí, vypadá jak pučmeloun a je mu malé to krásné 56 vel. oblečeníčko. není to moje malé miminko, je to nafouklá obří postava.

holky, taky nechodíte ven s kočárkem? Já jsem pořád zavřená doma, tady jsou pořád mrazy kolem -10st. prý se může do -5st chjo a já bych tak šla ven.... pokochat se novým kočárkem.... mezi lidi

těhulky, tak šup šup. Eximka tu dlouho nebyla, že by byla v poro?
13. led 2009 ve 14:04  • Odpověz
Ahoj holky,

miminka jsou nádherná ... Nikolka, Andrejka i Kubíček, krása :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:

Kači,
já široké balení nedávám. Na kyčlíky jdeme za 3 týdny, tak snad bude vše OK!!!
Ven s malou chodím, byla jsem teda 3x, vždy přes poledne, i dnes. U nás nebylo -10, ale skoro na 0, krásně svítilo sluníčko, tak jsme na půlhodinku vyrazily.
Ale kdyby byl velký mráz, tak nejdeme. Mi řekla Dr., že mám chodit ven, jak bude na 0 a až po 6N do -5. Ale to bych se zbláznila ... však malá je teploučká, spokojená, tak jí snad zimka není. To by mi hned neusla, jak vyjedu. Teda doufám !!!

Elis,
my taky bojujeme s uspáváním. Včera jsme malou uložili v 19:30 a usla ve 22. Mezitím jsem ještě musela dokojit, měla hlad, pak plivala dudlík, no prďolka jedna, nechtěla být v postýlce sama. Ale měla smůlu :wink: :wink:

Aurel,
tak to už toho ke shazování moc nemáš :wink:
Já musím dát dolů cca 6 kg a budu na váze před těhu a pak chci shodit ještě 8 a budu na váze, při jaké jsem se vdávala a byla spokojená. Ale jestli se to povede, kdo ví ... jinak stále chodím v těhu kalhotech, své neobleču a břicho mám rosolovité :rolling_eyes:

Holky,
nebolí vás záda nebo tak?
Mě bolí dost levá kyčel, pajdám, tak nevím, je-li to pozůstatek po porodu, nebo se to tam teď všechno dává dokupy... nevím, ale au au, bolí to :cry:

No nic, jdeme se chystat, za chvíli tu bude manža z práce a jedeme k našim. teda on na masáž zad, a nás hodí k mým rodičům a pak za námi přijede.

Holky,
od včerejška máme nové vozítko :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: Tak doufám, že ujedeme kupa kilometrů hlavně bez nehod a v naprosté spokojenosti!!!
13. led 2009 ve 14:25  • Odpověz
já taky nedávám široké balení. byly jsme na kyčlíczh a jsme uplně v pořádku tak prý není potřeba. přijde mi to divný preventivně.
jinak s těma kilama vám závidím mě do původní chybí ještě 10 z těch 20ale hlavně se do ničeho nevejdu mám třikrát takový stehna než dřív tak nevim jestli to je ještě voda nebo co. :angry:
Peti už nemáte miíkado??? já jsemzatím s kočárkem spokojená na 200% :slight_smile:
13. led 2009 v 16:37  • Odpověz
Ahoj.
Kačenko, my máme kyčle v pořádku a nikdo nám tedy široké balení nedoporučil. Myslím, že pokud je má Kubík taky OK tak asi ani u něj netřeba. Asi ti to doporučili jen preventivně. Jako že to neuškodí.
Mě přetrvávají problémy s kostrčí. Furt od těhotenství mě bolí kostrč a do teď to nepřešlo. Dost blbě se mi sedá a pak vstává ta bolest je dost intenzivní. Asi to budu muset začít řešit. Znáte to některá?
Dneska Andrejka prořvala skoro celé odpoledne. Když jsem ji vzala do ruk tak přestala, jak jsem ji položila tak se začala vztekat a tak furt dokola. Už mi začaly ujíždět nervy, dost blbě se mi ovládalo, abych nezačala po mimi ječet. Začíná si vymrčovat pozornost. Nevím co s tím dělat. Nechat ji ječet mi cuchá nervy ještě víc. Ahoj
13. led 2009 v 19:15  • Odpověz
Elis,
máme Mikado :slight_smile: :slight_smile: Už jsme absolvovali 3 procházky !!!
Já myslela vozítko jako autíčko :sunglasses: pro nás pro všechny :stuck_out_tongue_closed_eyes:
13. led 2009 v 19:17  • Odpověz
Všimla jsem si že řada z vás si vyměnila fotku na ikonce, tak jsem si ji vyměnila taky. Teď jsme tam obě dvě. Já i Andrejka.
Jak píšete o kočárkování tak my jsme byli jen jednou. Jinak jezdím kde potřebuju autem takže v autosedačce. Měla bych asi venčit víc, ale až se trochu umoudří ty mrazy. Tady bývá přes den okolo -7 celsiů. :slight_smile:
13. led 2009 v 19:31  • Odpověz
tak to my kočárkujeme každý den a docela dost dlouho bývalo tu tak kolem minus peti kolem poledne takže v poho jeden den mi dokonce chrupkala na sluníčku venku 3 hod. je pořádně oblečená a ještě ve fusaku s beránkem tak myslim že ji zima být nemůže pokud není minus 15 samozřejmě dnes máme 5 týdnů tak už se ani tak nebojim už je přece jen odolnější .
13. led 2009 v 19:52  • Odpověz
aha Peti já sem si říkala=) a co jste si pořídili?
13. led 2009 v 19:52  • Odpověz
Tak my jsme dneska venku nebyli :frowning2: Je zataženo, inverze, ach jo :confounded:

Eli,
máme VW Touran, větší rodinné autíčko :slight_smile:

Já jsem dnes poprvé, co jsem sama doma z porodky stihla celkem dost věcí-uvařit, udělat něco sladkého ke kávě, vyprat, pověsit prádlo a k tomu všemu se starat o malou.
Dopoledne nespinkala, ale převezla jsem si ji do kuchyně, vykládala jsem jí, tak se jen koukala a byla spokojená. Fajn věc je ten dudlíček :grinning: , jinak bych neudělala nic :wink:

Aurel,
mě nebolí kostrč, ale kříže a levá kyčel. A to celkem pekelně :cry:
14. led 2009 ve 13:17  • Odpověz
tak to my zase byly dnes venku celý den bylo poměrně teplo(jako že nebylo víc jak minus5) tak sme výletovali!!! :wink:
holky máte nějakou reakci po očkování na ramínku? nám se to zapálilo tak doufám že ji to nebude bolet a že se to nezhorší!!! :frowning2:
14. led 2009 ve 20:44  • Odpověz
Ahoj dámy...
Další miminko do party máme :dizzy_face: :dizzy_face:

Jsem poseL dobrých zpráv :slight_smile:

Sms od Eximky..

DNES TO JE VČERA 14.1.09 V 22.37HOD SE NARODILA NIKOLKA VAŽÍ 2,80KG A MĚŘÍ 49CM.
JE MOC KRÁSNÁ A SIKOVNÁ HNEDKA CHTĚLA BUMBAT.OBĚ JSME V POŘÁDKU!!!
15. led 2009 v 09:43  • Odpověz
Ilonko,
moc Terezku pozdravuj a moc a moc gratuluju k Nikolce :dizzy_face:
15. led 2009 v 10:14  • Odpověz
i my posíláme velké gratulace k dalšímu miminku a přejeme hlavně hodně zdravíčka!!!
15. led 2009 v 11:24  • Odpověz
ahoj holky,

tak na dnešní kontrole na monitoru nic, žádná kontrakce, ale dr. mi řekla,že se to zkracuje, že by to i šlo. no takže bychom třeba o víkendu mohli rodit :sweat_smile: :confused: .
no a pokud teda néééééé,tak v úterý další kontrola.
16. led 2009 v 08:58  • Odpověz
Leni,
paráda :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
O víkendu budu chodit s mobilem i na WC a netrpělivě čekat na krásnou zprávičku od Leničky !!!!!
16. led 2009 v 09:53  • Odpověz
Ahoj holky.....tak jsem na tom skoro jak Lena..

k poroddu nejsme dle doktora..hrdlo měkké hlavička naléhá pro prst prostpné.

Ale kuli mojem všem komplikacím nastupuji v pondělí do nemocnice a půjdem na císařský řez...
V případě,že by to do té doby na mě přišlo tak mám ihned zakázano jíst a pít a ihned přijet do porodnice...Takže doufám,že to dotoho pondělka vydrržíme pohromadě!!!!!!!!!!!
16. led 2009 ve 12:35  • Odpověz
Ty brďo, takže kdyby Lenka neporodila o víkendu, tak budeme mít nejpozději v pondělí nové miminečko?
Ilon, držím palce, kdyby ses už sem náhodou nedostala, tak tfuj tfuj, posílám poplivání pro štěstíčko :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
16. led 2009 ve 13:47  • Odpověz
Ahoj. Moc grauluji Eximce k Nikolce. Přeji všechno krásné oběma.
Leni držím palce do víkendu ať se ti to povede. Tyhle pocity co máš znám. Já jsem se ty poslední dny taky strašně těšila a nomohla jsem se dočkat.
Jinak jak jste na tom vy Eliis se spaním? Nám se výrazně protahují probdělé intervaly. Někdy přes den mezi kojením nespí vůbec. Dovede 2-3 hodky koukat, povídat si, rozhazovat rukama a nebo taky děsně řvát. Naštěstí v noci se jí daří docela dobře a dlouho spát. Díky
16. led 2009 v 18:02  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.