• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Prosinec/Leden 2009 - holky březen

(Zamčená)
9. února 2010 
ahojky, tak jsem dnes byla po 11 měsících ve fitku a asi zítra nevstanu z postele :angry:
jak tak čtu tak ta umělá strava na to aby člověk měl maturitu :grinning:
my jsme právě nehtíky stříhali před chvilkou malá má dobrou náladu tak to tatka zvládnul všude i za bdělého stavu je dobrej to je snad jediná věc kterou já se bojím dělat.
Peti malá měla taky zarudlý prstík na ručiče ale zkoušeli sme ji na to sahat a nebolelo ji to tak sme s tím nic nedělali až to vymizelo.
KOukám tady sou samý šikulové a všichni krásně pasou. nám se taky na bříšku líbí. někdy malá řve jak tur dám ji na bříško a je klid!! :grinning:
jinak se nám o víkendu povedli pěkné fotečky tak je dám do albumu at kluci vědí do čeho jdou :grinning:
22. únor 2009 v 17:22  • Odpověz
Ahojky,

Elis cvičitelko :grinning: ,jak bylo??Taky bych potřebovala někam jít..mám to břicho pořád fujjjj :unamused: :unamused:

Jinak náš malej měl zarudlé kolem nehtu,tak jsem to naposled ukazovala Mudr..ta to odstříhla a dostali jsem Fremikojn a za 2 dny po tom nebylo ani památka :dizzy_face: !!
23. únor 2009 v 10:55  • Odpověz
bylo to super odreagování ale sem dnes unavená jak pes :sunglasses: ale naštěstí mě nic nebolí myslela jsem že to bude horší. chci chodit pravidelně tak uvidíme už se na sebe nemůžu dívat.
co Aurel nevíte? už tu dlouho nebyla? a jak dopadla Lucas s nožičkama?? :wink:
23. únor 2009 ve 12:25  • Odpověz
ahojky holky, velké omluva že jsem nezavítala,a le neměla jsem vůbec čásek....moooc práce moooc strarostí...doma lazaret no hotovo
takže malá nožičky o.k.,máme nález IIA+ takže super, frejkovku nám už vzali s tím že jí máme kdyžtak z prev. důvodů dávat na noc, musím se přiznat že už jí neměla ani jednou, ale si říkám jsem už uplně v poho tak co. malá je klidnější, a z protivky se změnila na celkem pohodové dítko. V noci teď poslední doubiu stáváme max 2x, úplně vypouští jedno kojení, pokaždé si to natáhne minimálně o 1,5 hodiny, takže mazec. V noci spinká aneječí jako předtím. Jinak doháníme čas s pasením, s tou peřinkou jsem nemohli tak se jí snažím dávat na bříško, ale to se jí vůbec nelíbí. Tak snad nebude nijak moc pozdější, ale prý to u dětí s frejkovkou je normální že se jim to na bříško nelíbí.
Malá taky už kolem kouká, hračky si prohlíží, občas si náhodně pohne s harčkami na hrazdičce a to je pak chlámot.
Tak se holky zatím mějte miminu se už nelíbí být samo...mizím a musím taky něco začít dělat, tak ať mimíška rostou a zatím hojky.... :dizzy_face:
24. únor 2009 v 07:06  • Odpověz
Ahoj holky. Eliis. Omlouvám se. Jsem v jednom kole. Moc mi chybí popletkání s vámi na netu, ale dostávám se počítači dost těžce. Ne že by se dělo něco nestandartního. Andrejka je moc hodná, veselá, veliká a silná holčička. Netrpí na prdíky a tak v noci hezky spí a ve dne si povídá a směje se. Velký pláč skoro neznáme, jen takové stížnosti. Jednou řvala strašně. Dostala se jí ručička do kroužku hračky a jak kolem sebe mávala tak si tím naliskala a řvala spíš vzteky, že se toho nemůže zbavit než od bolesti. Já se pokouším zvládnout miminko a domácností a dostavbou domečku. Zatím se mi myslím daří. Manžílek má navařeno a v baráku je jen takový provozní binec. Musím si vás dočíst jak jste na tom s pasením a tak. My paseme docela schopně, jen se jí moc nelíbí být na bříšku tak po chvíli protestuje. Na zádech se pokouší sama zvedat hlavu. Tak snad nejsme moc pozadu. Jen nám Teď začale protestovat když ji drží někdo cizí. Tak musíme trénovat s příbuzenstvem nemůžu ji mít pořát jen já. Zatím ahoj a pokusím se brzo ozvat.
24. únor 2009 v 11:15  • Odpověz
Tak jsem lupla do alba čerstvou fotku Andrejky.Je to obřík. Na 6 týdenní kontrole měla 5255 g a 55 cm. Teď už má přez 6 kg a vyrostla z 62 velikosti. Tak jsem zvěavá co se dovíme na 3 měsíční kontrole. Ahoj
24. únor 2009 ve 12:32  • Odpověz
Ahoj holky,

vítej zpátky, Aurel :slight_smile: Je fajn, že ses ukázala. Andrejka je moc hezká holčička. My už taky moc nenosíme 62, Kája měla v 8mi týdnech 61cm a 5,36kg. Takže máme všechny velká mimča :slight_smile:

Lucásku,
super, že jste dopadli na kontrole nožiček dobře a Beatka už bude spokojená :slight_smile: :slight_smile: Je taky moc hezoučká a ty vlásky, no paráda :slight_smile: :slight_smile:

Elis,
krásné nové fotky v albu !!! Ty brďo, tě obdivuju s tím cvičením, já jsem lenora, jen jím :confounded:

Jinak my jsme OK, Karolínka je hodňoučká, prďolka naše. Hodně vykládá, směje se, je to naše zlatíčko. Líbí se jí v lehátku, tak jsem ráda, protože si aspoň udělám, co potřebuju, mám ji u sebe v kuchyni a vykládáme si a já můžu vařit. Jak začně kňukat, tak ji dám do postýlky, vrazím cumlíka a ona si na chvíli dáchne. V noci mě neustále překvapuje, kolem 18-18:30 koupeme, u Ulice ji kojím a po odbrknutí jde do postýlky a teď se jí daří vstávat až kolem 5hodiny ráno. Tak mám prsa k prasknutí. Snad tak dlouhou pauzou nemůžu přijít o mlíko :confused:

No, dnes mám v plánu žehlit, blééééé :confounded: Přes koš s čistým prádlem už ani nevidím, jak je vrchovatý !!!
25. únor 2009 v 10:11  • Odpověz
to není féér všichni mají hodné miminka tak naše Nikolka dohání průměr :stuck_out_tongue_closed_eyes: včera panu dr předvedla takové divadlo že ani on už neví co by ji mohlo být.
taky už chápu všechny co jsou neštastné z toho že nemůžou kojit. Nikolka se totiž začala u prsa strašně vztekat. někdy dělá to že se ani nepřisaje. tak mi pan dr poradil zkusit odstříkat ale odsávačkou mi to vůbec nešlo. rukou něco málo. tak bud nemám mlíko nebo je blbá odsávačka. každopádně včera nejedla 4 hod přes den tak sem ji chtěla nakojit trochu si cucla a zase se začala vztekat tak sem ji udělala sunar a vypila 110 ml. bylo to hrozný takový neosobní :confused: v noci a dnes dopoledne sem zase normálně kojila tak já už nevim co si to naše dítko výmýšli!!!
Petis Nikča už taky celkem v noci vydrží koupeme v 18:30 kolem 19_20 usne jak kdy pak se něky vzbudí kolem 21 najídlo a vydrží někdy do 1 někdy až do tří. dnes sem třeba kojila v 19:30 pak v 1 a pak až o půl 7. jen ten problém s prsama nemám vůbec mě nebolí ani mlíko mi neteče nic. tak nevim kolik toho mlíka mám. i když třeba z jednoho prsu nekojím 10 hod tak mě nebolí ani nemám pocit plnosti :angry:
25. únor 2009 ve 13:06  • Odpověz
Ahojky,

Elis,
Nikolka je chytrá holčička a zjistila, že jí zadní mlíčko teče pomaleji a hlavně musí hodně tahat. Je to lenoch. Mi to dělá Kája občas taky. Chvilinku pije pěkně a pak se začne vztekat. Nebo třeba později k večeru se vzteká pomalu celé pití, protože večer mám prsa vycucané a opravdu si musí tahat. Doktorka mi říkala, že ji mám odstavit, že ona si zase sama řekne. Tak to zkus taky tak. Jestli ji budeš dávat z flašky, tak tam jí to poteče dobře a prso ti odmítne na furt. Tak zkus vytrvat, i když je to někdy na palici. Taky jsem z toh občas na nervy.
25. únor 2009 ve 20:24  • Odpověz
ahoj holky,

tak náš Štěpánek je taky hodný,někdy si pravda pokřičí nebo postěžuje, že si nikdo nevšímá a nebo m hlad, ale jinak v pohodě. v noci taky umí spinkat i 5-6 hodin, tak je to fajn. někdy ale se třeba budí co dvě hodiny a to jsme pak přes den úplně mimo.
Eli- Štěpán se u každého kojení u prsa vztekal jak tur, chvilku se přisál a zase kravál. mlíko mu moc neteklo,tak se vztekal, a to celou hodinu,pak křičel hlady, takže jsme to musela řešitt flaškou,ale až doma, v porodnici jsme krmili přes stříkačku. a byl spokojený. byl horzně pohodlý a navíc já toho mlíka fakt moc neměla, i po odstříkání jsem z obou prs vydolovala jen 50ml. prsa jsem neměla nalitá vůbec a to mlíko odstříkané bylo úplně bílé, správně má být nažloutlé. no takže proto jsme skončili doma po týdnu s kojením a jsme na UM.:frowning2:

tak se mějet holky krásně.

ty vaše proncezny jsou kočandy:slight_smile:. moc krásné holčičky máte :dizzy_face:
26. únor 2009 v 10:45  • Odpověz
Peti když mi je divný že ona se vůbec nechce přisát. nakrmím ji ve 4 jak se vzbudí pak ji chci dát v 7 po koupání a jak ji dám k prsu tak ho ani neolízne a už ječí :frowning2: tak sem ji včera večer zkusila dát nutroš tak vypila asi 50 a něco málo z prsa jenže pak sme zas do 11 bojovali z prdíkama řvala jako tur. tak já už nevim co mám dělat. ani nevim jestli mám pořádně mlíko když mi nikdy nevyteče ani kapka i když v noci třeba z toho jednoho prsu nekojim 10 h. ani mě nebolí. odsavačkou zjistím prd protože mi to nějak nejde odsávat. chvilku pár kapek stříkne pak zas nic :frowning2: tak nevim jeslti není co odsát nebo sem blbá já :frowning2:
každopádně dnes to zase večer zkusíme bez UM bo to bolení za to nestojí a snad když bude mít hlad tak se přisaje no. dr mi taky nic pořádně neporadil čím to může být že tak stávkuje a neche se přisát doporučil mi hned dokrmovat ale chtěla sem ještě kojit a gor když měla po tom takový bolení :confounded:
26. únor 2009 ve 12:40  • Odpověz
autor
ahojky zlatíčka

po dlouhý době :grinning: stáááále nosíme 56, ale už jsem vyřadila dvě bodýčka a dva overálky. Vážila jsem sebe a pak sebe v náruči s Kubou a vyšlo mi 4,6 kg, tak to je docela prcek.

S tím UM, Ilu, je to těžký, páč se držím návodu na Nutrilonu a tam to fakt je takhle napsané. Dr. vždycky počítá jeho váhu a vydělí 6 a vyjde jí, kolik by měl vypít. Tak to dělám i já. Už jsme na 120 ml a 4 odměrkách 5x denně a jednou dostane 90 a 3 odměrky. Asi je v nějakým růstu či co, ale když jsem vzala lahev začal protestovat, vždycky se pak uklidnil hraním a tak jsem to neřešila. Ale spočítala jsem že teĎ pije málo, na svou váhu, tak jsem přidala. U nás je velkej problém blinkání. Ukrutně sebou šije a kope nohama rukama tak mu to vylítává.

120 ml? to ale nemáš Nutroš ne? Máš něco jinýho? Beba je slabší, myslím, že to holky říkaly, co měly Bebu. Je levnější ale prej slabší než Nutrilon. Je malinkej, aby tolik pil. Ježiš to by mě doktorka hnala!

My měli včera 2 měsíce, ježkovy oči to je rychlost!!!

Holky, to jsou krásný fotky v albíčku ježkovy oči Kájinka je boží!!!
26. únor 2009 ve 14:37  • Odpověz
autor
Elí, to mě mrzí s tvým mlíčkem! Nedávej mu UM, nebude ti pak chtít pít tvoje mlíčko! Zbytečně ho odstavíš, se to vymstilo spoustě holek. Fakt to radši neriskuj. Probrečíš zbytečně spoustu nocí jako já. Bude ti to pak šíleně líto, radši neriskuj.

TeĎ mi došlo, Ilu a Lenička taky nekojí :astonished: Panebože já myslela, že se pánbůh pomstil jen mě a když čtu Lenku, koukám, taky na prd. Jenže já neměla ani 50 ml :grinning: :grinning: :grinning: Moje prameny vyschly totálně, já měla asi tak lžičku..... za celej den :frowning2:

Znáte tu reklamu na Davídka a další dvě děti? Jak se smějou a pod tím jsou nápisy: vypadám snad že nejsem spokojený? vypadám snad že nemám plné bříško? je to reklama na Hami pokračovací mléko. Tak při té se mi hrnou slzy do očí. Už je to lepší, vždycky říkám Kubíkovi, vidíš, taky mají UM a smějí se a jsou spokojené, vidíš, nejsi sám, kdo má mámu držgrešli co nedá mlíčko :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: a jak se směju tak se začne smát taky no je to kouzelný

děkuji za pochvalu Kubulátka, to mě potěšilo :dizzy_face: :dizzy_face:
26. únor 2009 ve 14:42  • Odpověz
no jo ale myslíš že nemá hlad když vydrží i přes den kolikrát třeba 4 hod v pohodě a když ji chci dát k prsu začne se vztekat? jeden den jak se vztekala tak sem ji zkusila dát lahev a tu si vzala :frowning2: kdyby mi tak řekla co chce :pensive: :dizzy_face:
26. únor 2009 v 16:14  • Odpověz
autor
eli, má hlad. to je jasný. takhle jsem to totiž měla já. ale já jsem byla jiný případ. mě se Kubi vztekal a plakal, protože byly prsa obě dvě prázdný. když jsem mu pak dala stříkačkou Nutroš, málem mi utrhl prst, jak sál. když jsem mu dala lahev, to byla rychlost, s jakou to vypil. u tvého prsa se vzteká z neznámýho důvodu, ty, holka, jestli ty nemáš málo mlíčka.... asi taky dolehl ten růstový měsíc a Nikolka chce víc a zatím prsa nestíhají tolik tvořit. prý se to do 72 hodin srovná....

jináč holky, hlásím změnu stavu. pro ty kojící, který vlastně neví, kolik jejich děti vypijou, tak máme asi růstový měsíc, ten třetí, jak se říká. během tří dnů jsme přešli s krmením z 6 x 90 ml na 6 x 120 ml! zvyšovala jsem to postupně den po dni, páč po každým krmení silně nadával a plakal. dneska teda prvně 6 x 120 ml. třetí měsíc je opravdu růstový a děti chtějí víc pít.

dala jsem nový fotky do alba, jukněte.
26. únor 2009 ve 20:05  • Odpověz
Ahoj Holky. S tím kojením jak to tady čtu jsem si taky užila. Dokrmovala jsem nutrilonen až do 6 týdnu. Laktace se mi rozbíhala dost pomalu. Doktorka mě povzbuzovala ať to nevzdávám a vyšlo to. Teď už nedokrmuji nic a malá je docela bumbrdlíček. Někdo má mlíko do týdne a jiné to trvá dýl. Kojila jsem pokaždé 3/4 hodiny. Malá mi rozžvejkala kozu, tak, že mi mlíko teklo kromě těch přirozených ještě dalšíma 5-ti dírkama které si vytvořila. Hrozně to bolelo a začala jsem odstříkávat s odsávačkou mi to nešlo, ale po čase jsem zvládla i to. Teď mám mlíka dost. Jednou se mi stalo, že to co jsem odstříkala malá nechtěla tak jsem to vylila kočkám/hůza/. Chce to vytrvat. A pokud to ani tak nepůjde UM není žádná hrůza. Držím palečky ať se rozkojíte podle vašich představ.
26. únor 2009 ve 20:10  • Odpověz
Ahoj holky,
Koukám jsk jste dneska kecaly... :dizzy_face:

Kači máme nutrilon,radama co je na něm napsáno se neřídim ani omylem :sweat_smile: ..kdybych se toho držela tak se zbláznim protože malej se uřve hlady!!Malej je žravej v porodce vypil bez oproblému 60ml takže přeci mu nemůžu skoro v 6týdnech dávat 90ml :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: Používáme Nutrilona na ublinkávání,protože malej taky jinak blinkal a paráda...funguje to!!Bebu jsme používali pouze v porodce a pak asi 2 dny doma a pomalu jsem přešli na Nutrilon..

Podle MUdr..se mám návodu držet jako doporučení a mám se řídit váhou dítěte(a ne měsícema) a pochopitelně jeho potřebama ..
Ale náš Maxouš nespadá ani do jednoho :grinning: :grinning: přes den 130ml v klídku..mezi tim deně vypijem 100 čajíku a na noc a v noci krmení dáváme 150ml...a jsem spokojený jak on tak my!! :dizzy_face: On,že je nadláblej a my e se vyspíme :dizzy_face:

Kačí a neblázni prostě nekojim a jako pomstu od boha to teda neberu :dizzy_face:

Leni jak se vede se Štěpulkou??Za chvilku už jim budou 2 měsíce co??To to letí..

Tak se kočky mějte paaa :dizzy_face: :dizzy_face:
26. únor 2009 ve 23:33  • Odpověz
autor
nazdaaaaaaaaaaaaar

malej už dvě hodinky spinká :dizzy_face: se nám to začíná konečně zklid'novat. Hoooolky, dám ho spinkat v 18,40 po krmení a vykoupání a probudí se mi v 3,30 - 4,00 na hamání. Asi zázrak nebo co. Spinká i přes den, dáchne si hoďku dopo doma a odpo po obídku jdeme ven a to spinká 2,5 hod na procházce, pak ženu domů na hamání.

Ilu, to je boží, to jim chutná co? :stuck_out_tongue_closed_eyes: taky se držím váhou, vyprdla jsem se na dr. budit ho každý tři hodiny...i v noci.... ale až teĎ, když už je větší, předtím jsem se bála. Jak se ti budí v noci? Nebo ho budíš? Asi jsem jen já byla jouda, že jsem ho budila :sweat_smile: Blbý no... JSem se bála, abych něco nepos.... tak jsem byla opatrná a dbala rad dr. Kolikrát denně krmíš Ilu?
27. únor 2009 v 11:58  • Odpověz
Ahoj Kači práve jsem zkoukla Kubíčka. Je to moc krásné a spokojené miminko. Není to o tom co papá, ale o tom jak ho máte rádi. Nebo se pletu? :slight_smile:
27. únor 2009 ve 12:21  • Odpověz
Ahoj holky,
tak jsem měla den z nejhorších dnů života-včera.
Už 2 dny mě bolel zub, ale dalo se to vydržet do včera, to už jsem jela k zubaři :cry:
Mi se vlevo dole tlačí zub moudrosti a asi leze křivě, nebo nevím, ale neměl tam místo. Tak mi do toho bolavého ďásna píchnul Dr. injekci a pak mi to rozpaloval - prostě tam udělal díru, aby ten zub mohl vylést. Holky, strašně to smrdělo - pálil živé maso, vylila jsem jim tam vodu, co je na vyplachování pusy, klepaly se mi ruce, fakt mazec. Celý den mě to bolelo strašně moc, víc než před tím, jak jsem k němu šla, večer po kojení v 19 hodin jsem si vzala Ibalgin a naštěstí to krapet povolilo. Já ani při porodu nebrečela bolestí, ale včera ano. Měla jsem i teplotu 38,5, teď nemám, tak snad už nevyleze.
Teď mě to bolí - asi tak jak před návštěvou zubaře, ale dá se to snést.
Manžel si vzal volno, protože jsem hodně slabá, včera jsem skoro nic nejedla, fakt to nešlo.
Pusu mám oteklou, zíra čekáme návštěvu-13 lidí, tak snad to už bude dobré.

Krásná miminka, jak koukám do albíček na fotečky, opravdu paráda. Kači, Kuba je celý TY!!!

Elis,
tak to fakt nevím, co poradit, když se ti nechce přisát :confused: To fakt nevím. Ach jo. Kája se u prsa taky vzteká, ale až po chvíli, kdy musí víc tahat.
Hlavně ji zkus pokaždé přiložit k prsu, ať o něm ví, holka jedna, třeba se to upraví a je to fakt ten spurt. Kdyby si od tebe aspoň trochu vzala a pak třeba i dokrmit, ale aspoň něco z prsa, aby se ti zpátky rozjela laktace.

Kači,
vy na UM máte výhodu, že víte, kolik vám miminka vypijou. Já vím, že to není žádná útěcha, ale aspoň něco. Není důležité, že je Kubík na UM, hlavně že je zdravý, krásný a roste :slight_smile: :slight_smile: Vidíš, my ti říkali nebudit, ale ono je to fakt, že zpočátku je člověk vyplesknutý a poslouchá na slovo doktora. Krásně spinká, šikulka jedna !!!

Aurel,
i já jsem doma dokrmovala Nutrilonem, sice jen 3 dny, ale taky jsem neměla dost mlíčka, pak se to naštěstí rozjelo. Můžem za to být rády :wink:

Ilon a Leni,
klučíci vám rychle rostou :slight_smile: Za chvíli budete mít 2 měsíce a Kája 3. Jakoby to bylo včera, kdy jsme u PC seděly s pupkama a strachovaly se, jestli poznáme, až začneme rodit, jaké to bude a tak ... a najednou ups a mimča jsou venku a kolotoč kolem nich nás plně zaměstnává :slight_smile:
27. únor 2009 ve 13:07  • Odpověz
jeeee tady se kecalo :grinning: tak sem zase dnes už brečela nad malou. včera sme to zvladli celkem v pohodě jen kojením. dokonce trhla rekord napapala se v 19:30 a další papání bylo až ve 4!! :grinning: ale dnes sem ji chtěla dát napoledne napapat než půjde ven do kočárku spinkat a nevzala si nic. nejprve to vypadalo že se naklání k prsu že se napapá pak začala vřískat a ani se ho nedotkla. zkoušela sem to víckrát a nic. tak šla spát bez jídla tak nevim. ale nezdá se mi že by byla nejedená za dopoledne si dvakrát cucla :unamused:
Holky když ste zkoušeli odstříkavat kolik ste odstříkli? já včera v 6 nakojila teda párkrát si Nikča cucla a pak sem šla v 7 z toho prsa odstříkat. po takové době se mi podařilo odstříkat 50 ml a pak už to jen tak kapalo. je to málo nebo normal? já už nevim co mám dělat? dr mi říkal zkusit dokrmit jestli si vezme ale zase sem četla že dítě si dá z lahvičky pokaždé takže asi zjistím prd.
jo a jak vám miminka spinkají? já musim malé vázat na noc ruce podel těla plinkou. ona je strašnej boxer a těma ručičkama si vyhazuje dudlika a pořád se budí. ale i tak se mi z toho někdy dostane a zbytečně se vzbudí :confounded:
27. únor 2009 ve 13:36  • Odpověz
jinak mimča sou krásný Nikča má za týden tři měsíce - Andrejka vlastně taky :grinning: letí to letí ale že se nám ty děti povedli :grinning:
27. únor 2009 ve 13:37  • Odpověz
Ahoj Eliis. Já jsem na to kojení nešla tak vědecky. Přikládala jsem ji k prsu a když i po skoro hodině vřískala hlady tak jsem udělala nutrilon. Kolik vypila tolik vypila. Kolem toho 6 týdnu pila z flašky míň a míň a teď před tím 3 měsícem už jen kojíme. Že by po flašce odmítala prs se u nás nepotvrdilo. Je to jídlo a to ji zajímá víc než forma. Tchýně se mě snažila přesvědčit, že mám dávat čajíček. To jsem odmítla kojené dítě nic dalšího nepotřebuje. Na žízeň si pocucne předního mléka, když má hlad cucá dýl až se dostane k tomu zadnímu na hlad. Je pravda, že ani nevím kolikrát deně ji přikládám. Když si řekne dostane. Je to mockrát deně, někdy chvilku jindy dýl a z obou prsou jak kdy, statistiku si nevedu. Ale byla to docela anabáze než jsme se k tomu současnýmu stavu dopracovali. Psala jem to výš. Teď když se mi prso zahojilo je to brnkačka, ale když jsem měla Andrejku vedle sebe na polštáři u jednoho prsu, abych měla obě ruce volné a odštříkávala z druhého rozbitého bylo to docela náročné. Měla jsem pocit, že se starám celý den jenom to aby to miminko jedlo. Jsem ráda, že jsme to zvládli. Bohužel se to nepovede každé, ale nezoufat, na tom nestojí a nepadá svět. Taky jsem si počátku myslela, že kojit nebudeme, když to nešlo a nešlo. Řekla jsem si, co se dá dělat tak budeme na UM. Zatím Pa pa
27. únor 2009 ve 14:31  • Odpověz
no s tím já bych se smířila že nemůžu kojit jen spíš nevim proč se neche přisát? kdybych měla málo mlíka tak se bude vztekat u kojení a zkusí to třeba z druhé ho prsa. ale ona jak kdyby se naštvala :grinning: a prostě jak vidí prso tak hystericky zpustí :unamused:
a mám strach že jestli je pravda to že dítě si z lahvičky vezme vždycky - kdybych ji zkusila po koejní dokrmit tak že se třeba nají moc a bude ji bolet bříško :frowning2:
nakonec je vážně ta Um lepší. víte kolik vám vypijí a jak pijí. já vůbec nevim kolik si vezme :wink: no snad hlady neumře :dizzy_face:
27. únor 2009 ve 14:40  • Odpověz
Eli pro někoho je dobře, že si hlídá kolik dítě vypije pro někoho to není důležité.Mě je vcelku jedno kolik si vytáhne, nebo kolik si má vytáhnout podle tabulek, hlavně že je spokojená a krásně roste a směje se a je takový bumbrdlíček. Viditelně jí to množství stačí. A když by by nestačilo ozve se a dám jí UM.Myslím, že se nemusíš bát, že by se ti mimnko přejedlo.Veme si kolik potřebuje.Přikládej snaž se kojit co nejvíc a pak když je hlad tak přikrm.S tím, že vříská na koze moc zkušenost nemám. Malá pije s chutí.Snad jen to zkoušet pořád třeba ji přesvědčíš. Je fajn že to bereš vcelku s humorem. Je důležitý se nestresovat pro oba dva :wink:
27. únor 2009 v 15:01  • Odpověz
autor
dobrý večer :wink:

mi manža usnul, páč se u nich v práci slavilo a nějako se opil. Už koupání jsem musela sama pofackovat, tak jsem využila volného pátečního večera a žehlila :grinning: místo flámu :grinning: taky vám připadá, že jste domácí puťky? :grinning: kde jsou mejdany? :grinning:

s tím jídlem - Elí - slyšela jsem názor, že dítě ví, kolik chce vypít a tolik si dá. nepřejí se, prostě pustí prso nebo lahvičku. druhý názor jsem slyšela, že dětem UM hrozně chutná, je to sladké a tak neví, kdy mají dost. mě se ještě nestalo, že by Kubík nedopil lahev :grinning: :grinning: :grinning: naopak, vzteká se že došlo. tak už vařím víc. Prý každý miminko, kterýmu po nakojení z prsu nabídnou mamky lahev, si trochu vezme, ochutná a dá si, protože mu to chutná. Myslím, že se nemůžou přejíst, že vědí,kdy mají dost. Sice jsem nikdy nekojila, ale ptala jsem se kámošky a prý se miminko pustí prsa, když už má dost. Tak si myslím, že je to i s UM.

My jsme s Nutrošem spokojený, Kubí krásně prdí, říhá a kaká. Měla jsem vítr, jak jsem měla dávat bacha, aby kakal aspoň jednou denně. On kakal obden.Te´D už každý den, někdy dvakrát za den, někdy čtyřikrát za den :grinning: :grinning: :grinning: jak po kojení :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:

Taky vám děti nechtějí dudu? Ten náš si ho vezme vyjímečně aby se ududal v kočárku, jinak přes den ho nechce, ani na noc. Vyplivne ho. Asi je to dobře, nezvyká si. Blbý je, když nemůže zabrat a snaží se ten dudu spolknout, aby se ududal a on mu pořád padá z pusiny..... to je řevu.....
27. únor 2009 ve 21:19  • Odpověz
Kači,
tak to máš pěkný večer :grinning:
My máme akci u nás doma zítra - s kamarádama a čekám, že dopadnu podobně, ale kámoše máme pozvané až na 16 hodin, tak doufám, že malá usne tak jak to teď pěkně umí - kolem 19-20h. V neděli tu pak má přijít teta a strejda, tak to bude náročný víkend ...

Kája, když má dost, tak prso pustí, když jí ho vnutím, tak dvakrát zadudlá a zase ho vyplivne. A když jsem jí jednou dávala své mlíčko z láhve, tak taky ji pak pustila, když měla dost.
Kolikrát mi i u prsa usne, ale to většinou ještě není dojezená a musím ji ještě dát :wink:
Jinak mateřské mlíčko je taky sladké :slight_smile:

Tak my dnes kakali 3x. jsem nechápala !!! Ale musím se vám pochlubit, že týdenm kapeme probiotické kapičky a sejně dlouho jsme nepoužili trubičku. Sice Kája kaká tak jednou za 3 dny, ale aspoň se nekroutí a netrápí ji to. Nebo lépe řečeno tento týden to tak bylo.

Kája dudu chce jak kdy. Někdy po něm lapne jako divá, někdy ho nechce vůbec, někdy ji z něj natahuje. Ale večer usíná většinou s dudlíkem, pak ho vyplivne a "povídá si". No jak kdy. A přes den spinká většinou s dudu, to má takové lehčí spánky, kdy dudlík nevyplivuje.
27. únor 2009 ve 21:28  • Odpověz
Ahoj holky :dizzy_face: ,

Kačí ......Maxouše nebudim a ani jsem ho nikdy nebudila!Stačí,že budí on mě :grinning: :grinning: ,ne??Přece se po něm nebudu opičit!! :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Jinak krmíme cca 6x deně..večer jí kolem cca 8hod..pak usne někdy spí do svých 23hod a jindy i do půlnoci a pak se budí většinou kolem 4-5hod...
Ale dneska měl rekord..papal kolem 22hod a pak až ráno v 5.15hod..Takže parááááda.. :dizzy_face: :dizzy_face:

Jinak já mám na pondělí domluvené cvičení tak sem zvědavá musim stim mojim převisem břuchem něco udělat je to hnus :frowning2: :frowning2: Jinak váhově mám mín než před těhu,ale to břicho..no snad to půjde!!!

Jinak co se týká dudu..tak bez toho my ani ránu..už jsem ho propašovala do pordky a Maxouš ho má rád...Usíná snim někdy ho drží celou noc někdy ho vyplivne a nedožaduje se ho...
27. únor 2009 ve 22:06  • Odpověz
autor
my lehčí spánky přes den nemáme, spinká vyjímečně. ale dudu vyplivne.

Ilu jak můžeš mít míň váhově než před těhu? ježkovy zraky mě zůstalo 6 kilo :cry: :cry: :cry: :cry: hrůza nad hrůzy a nejdou dolů... mrchy jedny.......

Péťo máš krásnou princeznu, strašně se mi líbí. Chodím se pořád jukat do alba, když jsem na netu. Je fakt úžasná... myslíš, že by jí vadilo, že má manžílka o týden mladšího? :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:

prej kojením jdou kila dolů úplně samy...... tak já budu bojovat dva roky a pak budu najednou zas těhu ne? :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
28. únor 2009 v 10:12  • Odpověz
koukám že ti naši mimoušci se v noci umoudřli a celkem spinkají. Nikča se včera napapala v 10 z prsa a krmili sme taky až v 5:15 a to do 4 ani necekla sem tomu nechtěla věřit většinou si zamrčí o dudlik.
jinak to jídlo sem přestala uplně řešit. včera večer řvala jak tur jak viděla prso začala ještě víc. tak sem ji odstřikala do lahve a najednou to chtěla. tak sem ji pak udělala ještě trochu sunaru a byl najednou klid a hrála si :dizzy_face: v noci zase pěkně z prsa a ted než šla na poledne spát tak zase ještě trochu z lahvičky. je holt po tatínkovi rozmlsaná a chce změnu, no co hlavně jak je spokojená ne :dizzy_face:
Jinak já sice mám ze svých 23 kg nahoře ještě 7 ale dnes sem oblíkla svoje rifle před těhu!!!!!!!! sice mi přes ně visí špek nebo co to je ale zapnu je :grinning: :grinning: no zítra jdem na skvoš to zas budu ještě tři dny hin hlavně když sem ho rok nehrála :stuck_out_tongue_closed_eyes:
28. únor 2009 ve 13:52  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.