• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Prosinec/Leden 2009 - holky březen

(Zamčená)
9. února 2010 
autor
já se nevejdu do ničeho :cry:

v čem já jako půjdu na vítání občánků? fakt se do ničeho nevlezu do pytle :angry: :angry: jdeme 15.3. už nám přišla pozvánka, těším se! to abych se hodila do gala, co? píšou tam, že je to kulturní akce, abychom si vzali společenský oděv :sweat_smile:to jako džíny? když se do ničehož nevlezu? tak mám asi dobrou cílovou metu budu se snažit něco shodit do toho března, ale to se snažím už teď a pořád nic

to je podivný, že prso nechce a z lahve jo.. jí to jde snáz, tak asi proto....
28. únor 2009 ve 20:08  • Odpověz
Ahoj. Tak s tím oblíkáním jsem na tom podobně. Stále ještě mám 5 navrch a do svých původních jeans se stále nevejdu. Zatím jsem si koupila pár věcí od ťongů za pár šlupek na přechodnou dobu, jelikož stále věřím, že se mi povede zhubnout do svých věcí. Jen jestli to není lichá představa. :slight_smile: Aby jsem si časem nezvykla a nezačala kupovat větší věci normálně.
2. bře 2009 v 09:08  • Odpověz
Ahojky,
tak my jdeme na vítání už teď ve čtvrtek a to do té doby moc nezhubnu !! teda nic nezhubnu, no marné.
Já mám taky nahoře tak 5-6 kg, dieta kvůli kojení nehrozí, tak ať už je lepší počasí a tradá na dlouhé prochajdy :dizzy_face:
2. bře 2009 v 10:53  • Odpověz
ahojky, tak já mám taky nahoře ještě asi 7 kg ale rifle dopnu. nám už taky přišlo vítání jdeme 14,3, nám tam teda nepsali co si mám vzít na sebe ale jdu v riflích. nebudu si kvůli tomu kupovat nic extra.
Kači ani bych neřekal že to de s flašky líp zkoušela sem to a obdivuju ji že to vůbec vytáhne :grinning: ale už to neřeším když řve hlady a nechce k prsu dostane nutroš a je spokojená tak co. to je hlavní ne? :slight_smile: ale je o´to věda sem v tom uplně ztracená když kojim tak ji prostě dám prso kdy chce a vypije si co chce ale toto :grinning: Kači díky za rady...
jinak sme ted už potřetí jedli až v 5 ráno tak třeba brzo vydrží celou noc :grinning: a ještě by mohla spinkat dýl jak do 7 a byla bych spokojená :grinning:
2. bře 2009 ve 12:34  • Odpověz
Flaška versus prso. Ségra mi doporučila lahvičky a dudlíky Fisher price. A když jsem koupila"jedničku" tu nejmenší dírku tak by to to miminko mělo tahat jako z prsa. Je pravda, že i když jsem do 6-ti týdnů přikrmovala několikrát deně, malá si na flašku úplně nezvykla a dál spokojeně tahala z prsa pokud v něm něco bylo. Ale asi je to dost individuální, některé děti asi po flašce prso nechtějí.
Elis fajn, že dopneš své předchozí rifle i se 7 kg navíc. Já jsem nejvíc přibrala právě přes zadek a stehna a mám smůlu, nedopnu skoro nic. Jak odstavíme mimino tak se pustím do fyzičky. Co se flákám doma tak je to se mnou dost prabídný.
2. bře 2009 v 18:41  • Odpověz
autor
elí nemáš zač :wink: já se v tom na začátku strašně moc plácala a udělala jsem spoustu chyb, velkých chyb. Doufám, že jsem Kubíčkovi neublížila :astonished: :frowning2: . Ale už jsem profík, už tomu rozumím a nepotřebuju k tomu ani rady ani doktorku... Profi matka :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:

My též spinkáme od 18,30 do 4 ráno, to ho ovšem vzbudím, aby dostal svých 6 dávek za den. Na návodu je sice 5, ale se mi to zdá málo... Asi ne, když dám větší dávku, jenže ten můj blinkací Kubulínek by mi to vyhodil půlhodinu po jídle a pak by mu to chybělo. To je tak akční dítě.... Hrůza, ale nenudím se to fakt ne.

Kila? Mrchy jedny, se mě drží jak klíšťata. Koupila jsem si též na přechodnou dobu jedny džíny od ťamanů, abych nechodila v bílých těhu riflích na léto.... Bych je asi od toho bláta nedoprala nikdy. Taky doufám, že shodím a vejdu se do svého... Ty jo to je šílená představa, že jako tu obrovskou skříň neobleču.... A budu kupovat nový.... :frowning2:
2. bře 2009 ve 21:31  • Odpověz
Ahojky,

tak my se jdeme vítat už teď ve čtvrtek, tak do té doby nezhubnu a už se vidím zítra, jak budu zírat do skříně a zkoušet, v čem by šlo jít. Ale kámoška, co byli nedávno šla v riflích a k tomu nějaký pěknější svetřík, takže to vidím taky tak :wink:
Kája půjde asi v riflíkových šatičkách, jinak toho na výběr ani moc nemáme, šatišky máme dvoje a ty druhé má ještě velké.

Eli,
já mám flašku Tommee Tippee, je fakt super, ta savička vypadá jako prso, jak se tam naleje teplá tekutina, tak to změkne a je to fakt jak bradavka, můžu doporučit. Kja sice dostala z flašky jen párkrát, ale s přechodem nebyl problém.

No, my malou ukládáme kolem 19 a spinká tak v rozmezí od 3-5, jak kdy. Problém je v tom, že mi u večerního koja usíná, tak se nedojí a třeba včera se vzbudila už o půlnoci. Dnes ve 4. Takže myslím, že kdyby se večer napila víc, tak víc vydrží, ale bohužel, ona usne jako dudek a nehnu s ní :wink:
3. bře 2009 v 08:43  • Odpověz
autor
Já mám Aventku, protikolikovou. Kubíka bříško netrápí vůbec :wink:

Petis tak máme stejný režim, stejné časy usínání i krmení, to je bomba. Akorát s tím rozdílem, že tobě Kájinka spí i přes den, to ten můj rošťák ne :sweat_smile:

Já půjdu pravděpodobně taky v těch nových širokých riflích od Vietnamce, co jiného mi zbývá.....
3. bře 2009 v 10:32  • Odpověz
Aurel já sem měla taky nejvíc přes zadek a stehna ale hodně asi dělá ta posilka. ted v neděli sme hráli skvoš to mě kluci uplně vyřídili a pak sme ještě cvičili tak ještě dnes nemůžu pořádně chodit.
jinak my dnes byly u dr změnila sem pediatra tak sme se byly ukázat nové paní dr. a už máme 6200 g :grinning:
díky za tip na lahvičky.
kači kolik dáváš Kubíkovi denně čaje?
3. bře 2009 v 15:18  • Odpověz
autor
elí a tobě se podařilo shodit přes zadek posilovnou? ty vogo to teda asi budu chodit taky, už mě s... jak se do ničeho nevejdu :cry:

čaje? proč bych dávala čaj? do ukončeného šestého měsíce by se mělo dítko kojit nebo UM bez přidávání čehokoliv jiného. Pokud má velký hlad, může se po ukončeným čtvrtým měsíci začít s příkrmy a čajíkem. Do ukončenýho čtvrtýho měsíce je zákaz podávat cokoliv jinýho než mlíčko. Jak jsi přišla na čaj? Tobě to dr. dovolila? Mě to teda zakázali doktoři v porodnici i dětská dr.

Ty lahvičky nemusíš řešit, všechny ty lepší značky mají protikolikovej systém, nemůžeš šlápnout vedle. POkud nekoupíš nějaký neznačkový.... V DM mají Mam, ty jsou taky protikolikový. Aventky též. Jiný jsem neštudovala, cenově je to stejný. Nuk má určo taky protikolikový systém, ale přiznám, to jsem nestudovala. Obě tydle značky mají savičky podobný bradavce a když dítě pije, měla bys slyšet jak unikají bublinky, to je právě nějaký ten podtlak, že je pak nebolí bříško ze spolykaného vzduchu.

Ale neřeš to, budeš kojit dál a na UM nebudeš muset přejít.

6200? jejky to je krásná váha! Já se vážila s Kubíkem v náruči a měl rovných 5 kg, ale uvidíme u dr. na prohlídce za dva týdny.
3. bře 2009 ve 20:24  • Odpověz
no já myslela že čaj se nedává jen když se kojí. ptala sem se včera dr a ona říkala že pokud dávám Um jen tak 2 denně že čajík nemusím jen kdyby byla neklidná mezi jídlama tak že to můžu trochu zkusit a že bych ho začala dávat až když bych uplně přestala kojit :unamused: tak nevim :confounded:
jinak dnes sem nevěřila svým očím Nikča si dala o půl 9 sunárek a spinkala až do půl 7!!!! jen asi dvarat sem ji dala dudlík :grinning: ted sem ji nakojila a ještě si chvilku chrupká takhle to svoje dítko miluju nejvíc :grinning: :grinning:
4. bře 2009 v 07:15  • Odpověz
jinak ten zadek a stehna šel asi hodně tím že sem si objednala domů stepr a snažím se každý večer aspon15 min cvičit ten je nejlepší na tyto partie a je fakt že sem nabrala strašně moc cm přes zadek a už jich mám spoustu dole i když si pořád připadám strašně tlustá. objednala sem ho přes aukro od polské firmy ale je nový stál něco kolem 1000 kč. a je malinký tak je to fajn
4. bře 2009 v 07:17  • Odpověz
Ahoj,

Tak my vážíme...4980g a máme 58cm..

Jinak čaj dáváme od 2 týdne...a malemu chutná..dokonce před spaním už ho vyžaduje tak mu strčím láhev on pije pak jen žužlá a usne u toho!

Jinak my máme lahvičky od chica a taky jsou protikolikové..malému od Aventu lahve nejedou :grinning: a lahvičku na čajík máme od Nuku...

Tak já cvíčo super za týden jdu zas..

Dneska jdu na gyndu,tak jsem zvědavá chi nákou antikoncepci tak uvidim co mě poradí..
4. bře 2009 v 09:32  • Odpověz
Jinak nám řekli,že pokud je ditko na umělé tak pít musí...ale holt co doktor to názor.. :confounded:

Musí pít i kuli tomu,aby měli měkčí stolici.. :rolling_eyes:A u nás to i platí párkrát jsem mu dala málo pít a pak jsme tlačili a měli toi uplně tuhý...chzuděra moje malá :sweat_smile:A proto se prodavají čajíky od ukončení 1 týdne..

My dáváme 100ml denně a malej je v klidu vypije...někdy i přidělvám další 100ML :grinning: prostě mu chutná no...

Já se prostě držim svojí intuice..a dělám co já uznám za vhodné..

To je přesně jak někdo říká dítko budit po 3hodinách jinej zas,že ne...A takhleje to ze všim..

Prostě čajem nic nezkazíš
4. bře 2009 v 09:40  • Odpověz
Jo nám vítání občánku ještě nepřišlo...

Tady píšu vše na etapi...ale mám dítko v nárruči a snažím se ho uspat a on kouká a povídá si a na spánek teda nevypadá ani omylem :dizzy_face:

Tak už je to snad vše na co jsem chtěla reagovat...

Jo jinak jsem přidla náke fotky...

Tak zatim pááá
4. bře 2009 v 09:45  • Odpověz
no já jsem to slyšela o tom čaji přesně jak říká ilon tak nevim no. zase nechci strašit :confused: říkám že je to jedna velká amerika :wink:
4. bře 2009 ve 12:44  • Odpověz
autor
jj. co doktor, to jiný názor. samozřejmě že se každá musíme držet názoru tý svý doktorky, to je jasný. jak pak řešit průšvih, že, když děláme něco proti vůli doktora. naše dětská má názor výše popsaný. čaje jsou zbytečný, pokud není léto a parna. mlíčko postačí UM i MM. tak se držím. je pravda, že chce, abych po 3 hodinách budila. dělala jsem to ze začátku a od ukončenýho 6t nebudím, zachovávám 6 krmení, takže ho vzbudím kolem čtvrté ráno, abych po třech hodinách za celý den těch 6 dávek měla. až ukončí třetí měsíc, budit ho nebudu. to už mu asi pět dávek bude stačit, nechci mi jich dávat teĎ málo, aby netloustl. UM je vynikající na tloušťku. chutná jim to a nevědí, kdy mají dost. názor od názoru je jiný no.

Ilu panejo už má skoro 5 kilo? Panejo! a to měl porodní míry jako Kubík že? Kubí má 5 kilo až teď, no uvidíme na přesnější váze u dr. tohle vážení doma v náručí je taky zcestný :grinning: :grinning: :grinning:

no jo tak jsem to tipla dobře, že teda asi všechny značkový lahve jsou protikolikový. on by si to pak asi nikdo nekoupil, kdyby to bylo spouštědlo na bolavý bříško.... to si asi nemůžou dovolit....
4. bře 2009 ve 14:57  • Odpověz
Ahoj Kači a Ilu. V kurzu nám říkali, že se máme hlavně řídit zdravým selským rozumem. A ten nám myslím nechybí :grinning: Každá z nás dokáže odhadnout, jestli miminkovi něco nechybí a když to nevím určitě (jako že nevím) tak něco zkusím.
Já jsem Andejku na jídlo nikdy nebudila, dostala když si řekla a teď máme pořádného bumbrdlíčka. 63 cm a 6,2 kg teda měřeno a váženo v domácích podmínkách. Za týden jdeme do 3m poradny tak jsem zvědavá kolik to bude přesně. Prostě obřík.
4. bře 2009 v 18:38  • Odpověz
Holky,bumbrdlíček nebubrdlíček..hlavně,že máme ty děcka zdravá!!
Oni až začnou lezt a běhat tak nám pohubnou :grinning:
Kaci porodní váhu jsme měli 3280g..a ted...ty bláho...už pomalu nemám miminko,ale človíčka :grinning:
4. bře 2009 ve 20:47  • Odpověz
Ahojky,

já jsem taky Káju nebudila, nebylo proč. Myslím, že je to důležité u miminek dříve narozených s velmi nízkou porodní váhou, aby to dohnali, ale když máme zdravá a normální mimča, tak proč budit ...
Ale je jasné, že co člověk, to názor :wink:

Kdybych se měla řídit knihama, tak mi Kája pláče hlady. Ona si někdy z prsa vytáhne víc, někdy míň, tak někdy kojím už po 2 hodinách, někdy až skoro po 4, je to fakt moc individuální ...

Čajík nedávám, taky mi bylo řečeno, že není třeba. Kdyby byla malá nespokojená a měla žízeň, tak se určitě ozve pláčem, však miminka jsou chytrá :slight_smile:

Ale je jasné, že si každá miminka dělá podle svého a všechny jsme dobré mamky, no ne?
5. bře 2009 v 09:26  • Odpověz
ahojky, tak jsme dnes celé dopoledne lítali po doktorech obě jsme nemocné. rýma a kašel. takže Nikču trápíme s odsávačkou a ještě dostala kapky které sou prý hnusné tak chudinka dostává zabrat ale snad to brzo zabere. v noci kašlala to bylo hrozný. sice neplakala ale byla pořád vzhůru tak sem ji asi 2000 podala v noci dudlík tak sem taky ko.vůbec nevim kde sme k tomu přišli sme pořád doma a Nikča chodí spát do kočárku ven na dvůr :stuck_out_tongue_closed_eyes:
No snad se to brzy zlepší :frowning2:
6. bře 2009 ve 12:20  • Odpověz
Ahoj Elis,
držte se, holky.
Snad to Nikolku nebude trápit dlouho, ach jo. Musí to být hrůza, když kašle tak malé miminko. Ať jste brzy zdravoučké.
Eli, snaž se i ty odpočívat, pokud malá spinká, ať nabereš brzo sílu.
Pa pa.
6. bře 2009 ve 13:48  • Odpověz
autor
Elí, držím palec, ty jo, to musí být maso, takhle malý miminko a rýma :frowning2: Kéž by fakt trvala jen týden, abyste to holky měly rychle vyléčené!

Prej bumbrdlíček :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: Rychle ta miminka rostou, ten první rok je pěknej mazec, jsem četla.Prý v podstatě maminky jen vyřazují a nakupují oblečení, prý je to fakt astronomická rychlost jejich růstu!

Ilu, já byla jako mimi příšerně tlustá, páč já po UM nemohla kakat, tak mi mamka na radu dr. dávala UM do odvaru z vloček a já strašně přibrala. Jakmile jsem začala papkat příkrmy, šlo to dolů. Jakmile jsem začala chodit, byla jsem prý krásně hubeňoučká jako ostatní děti. Ony to vyběhají všechny, i kdyby měly na půl roce 11 kilo, to je začne ten svět hned jinak bavit, až objeví lezení a chůzi. To pak bude teprv mazec šmarjá :sweat_smile:
6. bře 2009 ve 20:31  • Odpověz
Ahoj Kači, úplně přesně. Já už jsem vyřazovala dvakrát. Dělám to na etapy ne průběžně. Asi po měsíci šly ty nejmenší a minulý týden ty menší ze 62. Naskladnila jsem do skříní z krabic 68-74 a jsem zvědavá kdy budu dělat další průběr. Trochu mám "problém", že nevím jakou bude mít velikost v jakém období. Naštěstí jsem dostala dost oblečků od holky co má holčičku listopadovou tak by nám to mělo aspoň trochu sedět.
Jinak Andrejka si hrozně cucá ruce. Někdy mám pocit, že si strčí ruce do pusy až po zápěstí. Dudlík naprosto striktně odmítá a zuřivě ho plive zpátky. Mám obavu aby si neudělala zlozvyk a nezůstalo jí cucání palce až do 10 let. Vím, že si děti cucají ruce, ale mám pocitě, že je to tak trochu moc. Neznáte to některá?
7. bře 2009 v 18:22  • Odpověz
ahojte maminy, no je to hrůza hlavně v noci kašle jak dospělej uplně chrčí chuděra. ale snáší to zatim docela dobře a naštěstí nemá teploty. jen nás asi bude nesnášet za ty hnusné kapky a odsávačku :sunglasses:
jinak máte pravdu hrozně rostou ale líbí se mi jak ty firmy si píšou velikosti jak se jim zachce. ted sem Nikolce dala jedny dupačky co sou 56 a sou ji i ted trochu volný a naopak sem ji chtěla dát kabátek co je 62 asi před třema týdnama a byl ji uplně malej takže ho ani jednou neměla na sobě :grinning: sranda fakt...

já už chci teploooo!!! ani se pořádně nedá nikam s kočárem jak je hnusně :angry:
7. bře 2009 ve 20:05  • Odpověz
autor
ahojky

Aurel já průběžně, když po koupání vidím, že mu to je už tip ťop, napíšu si co to je na papír a po vyprání a vyžehlení už dám pryč. Nejkrásnější oblečení pro Kubí mám to nejmenší, s těma myškama, dinosaurama, šnekama.... to větší už není tolika roztomilý :frowning2: Tak mi je trochu líto, že miminko roste :stuck_out_tongue_closed_eyes: blbý co? :grinning: Kdepak, jsem ráda, že i na UM se dá krásně růst a prospívat :wink: Půjdu koupit ty vyfukovací pytle a už začnu ukládat, páč se mi to sem už nevleze. A naopak do druhého pytle dám věci, které jsou velké (80. 86). Zbytek mám pro každou velikost jeden šuplík, to jsem organizátorka, to mám z práce :wink: se mi stýská chjo :confounded:

Kubí si taky cpe obě pěsti do pusy, je to mazec. Kolikrát se zakucká až má slzy v očích. Nebo zapomene skrčit prsty, když si je strká do papulky a musím čistit gauč :frowning2: Což o to, to není taková hrůza, ale má pak brzo hlad :grinning: :grinning: :grinning:

No a představte si, že moje miminko začalo spát! Normálně mezi jídlama usne tak na hodinku... bomba ne? Šikulka je to, to asi to kočárkování zabralo :wink: Tak už se dá i doma něco zvládnout a taky koník :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
8. bře 2009 v 10:58  • Odpověz
Kači a už to bude jenom lepší doktorka mě chlácholila že tím třetím měsícem se to zázračně láme a pak už sou děti jen hodný :grinning: my máme tři zítra tak jsem zvědavá :grinning:
8. bře 2009 v 11:19  • Odpověz
autor
nazdar mámo s hodnou Nikolkou :grinning: tak doufám, že se to splnilo a že máš teď doma nejhodnějšího andílka pod sluncem :wink: Já zas slyšela, že se to láme šestinedělím, to se toho u nás moc nezlomilo, ale je pravda, že je hodnější, víc spinká a míň pláče. Mlíčko mu jede čím dál víc, asi už vymyju a vyvařím větší aventky, pro velký kluky :wink: Ne, kdepak, ještě nám malá stačí. Přeci nebude tlustej jak máma ne? :sunglasses: Konečně tady přestalo lejt, tak se po obídku dostaneme na svoji "zajetou" procházku, jak jsme zvyklí. Už už jsem se bála, že to nedopadne, to byl slejvák od včera do teď úplně neuvěřitelnej....

Tož já jdu taky něčehož něco doma pofackovat ať pak můžu ven. Paaaaaaa
9. bře 2009 v 11:12  • Odpověz
Kači tak mi naše Nikolka dnes předvedla že změna se konat nebude celé dopoledne byla pěkně protivná :grinning: ale ne sice sou i hodnější děti ale s tím začátkem se to vůbec nedá srovnat. takže už celkem pohoda. včera jsem měla super neděli. malou sem jen kojila a jinak ji měl tatínek. já rači mizela z domu abych jim do toho nekecala - na nákup, žehlit a tak... ona ta naše cácora totiž už nechce pořádně ani k tatkovi nikdo si ji nemůže pochovat jen já :grinning: tak si na sebe musí udělat čas aspon o víkendu když přes týden se skoro nevidí. holky jak moc máte doma chlapy? ten náš tatka odjíždí ráno v 7 a vrací se večer v 6 :frowning2:
Ilon prosím tě z jaké lahvičky dáváš čaj? já mám na sunar od nuku ta mi vyhovuje ale koupila sem si od nuku i dudlík na čaj a ten se mi vůbec nelíbí. koukala sem se na avent ale ty to nemaj nějak rozdělený. ale rozdíl v tom je? na čaj asi musí být menší a menší dírka ne? díky :wink:
9. bře 2009 ve 12:23  • Odpověz
Peti jaké bylo vítání? a jak dlouho to trvá?
9. bře 2009 ve 12:27  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.