• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Prosinec/Leden 2009 - holky březen

(Zamčená)
9. února 2010 
autor
Elí můj manža jezdí do práce v půl 7, někdy v půl 6 a vrací se kolem 4, někdy 5. jenže jdou občas do hospody, jindy zas tam či onam a tak v podstatě se s Kubíkem vidí jen o víkendu. To je kolikrát zas s ním jen tak na hodinku či dvě. Mě je to líto, ale co nadělám. Přijde mi, že manžel přichází o ty nejlepší dny jeho života, kdy je ještě malinký. ALe oni to chlapi vidí asi trochu jinak, co s tímhle malinkým miminkem, oni si asi chtějí hrát až s tím trochu větším, aby s ním už byla sranda. Já se těším, že bude s Kubíkem jezdit na kole atd. Hrát fočus.....
9. bře 2009 ve 20:08  • Odpověz
Ahojky,

my taky slintáme, cpeme si ručenky do pusiny :slight_smile: :slight_smile:

Elis,
můj Pavel pracuje od 6 do 14, takže je ve 14:30 doma. Pokud teda nedělá přesčas nebo není na služebce ... ale mám to dobré, nemůžu si stěžovat. O víkendech občas hraje s kapelou, tak to pak není večer doma, ale marné.
Ty dáváš Nikolce sunar? Dáváš ho na noc, aby ti dlouho spinkala, nebo ti dochází mlíčko?
Vítání bylo fajn, trvalo to asi půl hodinky. Děti přednesly básničky, zazpívaly. Pak nás tam radní přivítal, dětičky se vyfotily v kolíbce a dostali jsme medvídka, knížku s říkadly a paměstní list :wink:

Dneska Kája večer vyváděla u kojení, vztekala se, poplakávala, měla jsem ji u prsa hodinu !! Pak jsem ji tvrdě odstavila, odbrknout a spát. Sice chvíli ještě kňukala do vysílačky, ale už spí.
9. bře 2009 ve 20:47  • Odpověz
Peti dochází mlíčko to zaprvé prsa už se mi strašně málo nalévají ale hlavně Nikolka nechce k prsu. nevim proč ani se nepokusí přisát. třeba dnes dopoledne strašně řvala zkoušela sem ji dávat k prsu ale pokaždé jak sem to zkusila tak spustila ještě víc tak sem to pak vzdala a šla ji udělat sunar a málem to snědla i s tou flaškou :grinning: takže jak to jde kojím a jinak dávám um. většinou tak dvakrát denně ji dám UM. a v noci to vyjde nastejno dýl se sunarem nespí takže sem si nepolepšila. dnes byl vůbec blbej den od půl6 vřískala :angry: ted naštěstí spí v kočárku :stuck_out_tongue_closed_eyes:
no já jsem zvědavá na to sobotní vítání Nikolka zrovna nevydrží dlouho se chovat nebo být na klíně jen tak v klidu tak jim tam asi taky zazpíváme ale pořádně :grinning:
10. bře 2009 ve 12:32  • Odpověz
Ahoj holky,

Ník tedko nestíhám..

Jaké bylo vítání holky??Nám pořád nic nepřišlo :unamused: asi nás nechtějí vítat no :grinning:

Elis..na čaj máme lahvičku od Nuku a jsem sní spokojení!!Maxíkovi nejedou zas lahvičky od Aventu,takže je sice mám,ale je na nich dudlík od chicca..ty on rád!!

Holky jdu krmit..večer snad kluk dovolí a nakouknu a pořádně dočtu!!
Páááááááá
11. bře 2009 v 11:29  • Odpověz
a můžu se zeptat jakou? ja totiž nesehnala na všech bylo napsaný že sou na mlíko . tak sem jen koupila dudlík na kterém bylo napsáno že je na čaj velikost jedna ale zdá se mi strašně blbej. :angry:
11. bře 2009 ve 12:44  • Odpověz
Ahoj hojky. Tak jsme dnes byli na 3m prohlídce. Vyšly nám samé šestky. Váha 6660 g míra 66 cm. Máme docela obříka a jsme rádi. Taky jsme naočkovaní a máme náušničky. Třikrát píchlé miminko. Řvala hurónsky, ale ne dlouho, bylo mi jí strašně líto až jsem si chtěla nafackovat proč ji nechávám trápit. Mohla si nechat píchnout uši později až by sama chtěla. Ale už je to za náma a je s náušničkama krásná. Musím ji vyfotit. Právě se hlásí o žvanec musím jít. Tak ahoj.
11. bře 2009 v 18:33  • Odpověz
autor
nazdárek

Elí, taky jsem docela zvědavá, jak Kubula vydrží to vítání :astonished: chtít po něm chvíli klidu je nadlidský výkon, tak jsem taky zvědavá, jak ho donutíme půl hodiny sedět či ležet v náruči. Nejspíš se mi zas bude sápat po ramenu, rozhlížet se kolem a vejskat :astonished: To asik trochu pokazíme to řečnění :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: No ale co, no, je to miminko, přeci nemá rozum, že ausgerechnet teď musí být tiše :wink: Hlavně aby nezačal plakat, že si chce hrát :sunglasses:

Aurel to je až nějaký magický, ty jo, tolika šestek :astonished: Já Kubulku měřila metrem od knihy ke knize a vyšlo mi 57 cm, bůhví jak jsem to měřila...... No a v náruči na váze má pořád 5 kg rovných.... To se mi nějak nezdá... Též počkáme co poví paní dr. na tříměsíční prohlídce a to už bude asi taky se včelkou hexy.

Holky, kterak Prevenar? Může se dávat od dvou měsíců, prý současně s hexou, tak asik risknu pláč a teplotky najednou a poprosím o lístek na Prevenar.
11. bře 2009 ve 20:18  • Odpověz
Ahojky holky,

jé Aurel, to se máte, že už máte náušničky.
My jdeme do poradny 25.3., bude nám píchat i první dávku hexy, ale nevím, jestli hned i náušničky nebo ty až pak později. Asi doktorce zavolám, abych věděla, jestli je mám naložit do lihu nebo ne. Z náušniček jsem nadšená, už je mám doma, bude mít podobné jako já, z bílého zlata se zirkonkama.

Holky,
to vítání zmáknete :wink: karolínka tam taky povídala, koukala se všude možně a vůbec neležela, jako ostatní miminka :slight_smile: Včera jsem byla pro fotky, jsou to vydřiduši, páč za 6 fotek chtěli 210,-Kč, tak jsem zaúkolovala Pala, aby je dnes naskenoval v práci a já je pak mohla dát na net.

Kači,
já nevím, jestli do Prevenaru půjdeme takhle brzy. Vím, že se může píchat od 2 měsíců, pak je třeba dávek více. Možná Káju naočkujeme v půl roce, ještě uvidíme...
12. bře 2009 v 09:56  • Odpověz
Peti Karolínka povídala to je fajn naše Nikolka asi bude řvát s ní jak se nechodí tak se chovat nenechá :grinning:
jinak dnes sme zase byly na kontrole s nožičkama vše ok a už tam nemusíme jupíííí :grinning:
12. bře 2009 ve 14:06  • Odpověz
ahojte holký, tak doma už mám net, takže tady konečně budu moc bejt... :wink:
12. bře 2009 v 15:17  • Odpověz
ahoj sluni krásné fotečky. samá princezna tady :grinning:
12. bře 2009 v 15:30  • Odpověz
Ahoj holky,

TAk do Prevenaru jdem,ale ne zárovenn s hexou,j¨mám strach kdyby byla náká reakce,tak že by jsme nevědeli od čeho.takže nejdřív jedno a pak tak za 14dnů prevenar..

Elis..normální dudlík nuk 0 a nebylo na něm napsáno nic jestli je na čaj nebo na mléko :sweat_smile: ,upřímně když jsem to kupovala tak mě ani nenapadlo,že by měla být jiná dírka na jídlo a jiná na pití :astonished:

Sluni ahojky holky!!!! :dizzy_face:
12. bře 2009 v 18:42  • Odpověz
autor
elí a co má malá s nožičkama?
13. bře 2009 v 10:12  • Odpověz
Ahojky,

my jdeme na tříměsíční prohlídku kyčlí příští týden v pátek, snad dopadneme taky dobře :slight_smile:
13. bře 2009 v 10:13  • Odpověz
Kači neměla s nožičkama nic ale u nás se chodí třikrát na kontrolu k kr. hned po narození pak v 6-ti nedělí a pak ve třech měsících jestli má spravně vyvinutý kyčle. u vás se nechodí??? :confused:
13. bře 2009 ve 13:41  • Odpověz
Ahoj holky. Ty náušničky doporučují maminky v těch 3 měsících dokud miminka tak neovládají ručičky. Později si děti umí hodně žolit ouška a mohly by si ublížit.
Hexa vakcínu zatím pozorujeme větší rozmrzelostí. Teplotky jsme nezaznamenali, ale je taková protivnější, hůř se uklidňuje, musím déle chovat a zpívat. Snad to co nevidět přejde.
Taky chceme očkovat toho pneumokoka. Jak se na to díváte? Půjdete taky do tohoto očkování? Já nevím, abych ji zase moc nezatížila. Jsou spousty názorů a nevím se v tom zorientovat a vybrat správně. Očkovat se dá proti všemu možnému a vybrat to co by bylo potřeba a zase aby toho nebylo zbytečně moc je docela nejasné.
13. bře 2009 v 19:59  • Odpověz
ahojky tak máme dnes i po kontrole na plicním. kontrolovali jak se hoji očkováni s porodnice a je to ok takže příští poradnu nás čeká očkování :frowning2: už ted se bojim za malou...
jinak ja nevim to očkováni se ted hodně řeší ale asi nebudu dávat nic nevíc krom povinného. není narozená předčasně ani nějak oslabená tak ji nebudu zbytečně zatěžovat jen si chci zjistit proti klíštatum bo to akorat tak vyjde na leto kdy začnou lezt :confounded:
13. bře 2009 ve 21:19  • Odpověz
Ahoj Eliis. Jak to, že už jste byli pozvaní na kontolu na plicní a my ne a to jsme stejně? :confused: Taky jsem na to posledně myslela kdy že se někdo ozve. Pupínek zareagoval a je zarudlý a stále nic. Nevím jak to funguje. Komu to z porodnice poslali a kdo si nás má pozvat na kontrolu.
14. bře 2009 v 19:58  • Odpověz
nevim asi zaleží kdy to pošlou z porodnice. nám to dvakrát vyhnisalo ted už se odloupnul stroupek a je to ještě trošku zarudlý ale příště už můžem očkovat.

tak sme dnes přežili to vítání :grinning: měla sem strach malá byla dopoledne docela protivka( aby ne když vstávala v 5:30!!!!!!!!) ale nakonec to zvládla prospala se v autě tak sme ji tam ještě chvíly měli v sedačce ale pak se vzbudila tak sem ji vyndala a nechala se i fotit. foto bude ve středu tak sem zatím dám naše foto. nejlepší sou ty děti co tam říkají basničky sou tak sladký.

taky tam jedna paní zpívala mravenči ukolebavku tu ja malé zpívám každý večer uplně mě vytryskly slzy tak nějak mi to všechno došlo že ten uzlíček je fakt naš a že sme rodiče :dizzy_face:
14. bře 2009 ve 20:10  • Odpověz
Ahojky,

Elis,
super, že jste zmákli vítání. Jaká je to ta ukolébavka???
Těším se na fotečky!!
Já už mám naše fotečky z vítání v albu :wink:

Jinak my máme pupínek taky červený, sem tam se to sloupne, ale myslím, že to hnisem podobrané nemá. Taky jsme nikde nebyli na kontrole :confused:
14. bře 2009 ve 21:08  • Odpověz
Peti: Slunce šlo spát
za hromádku klád
na nebi hvězdy klíčí.
Už nepracuj, mravenečku můj,
schovej se do jehličí.

Slunce šlo spát
za hromádku klád
na nebi hvězdy klíčí.
Už nepracuj, mravenečku můj,
schovej se do jehličí.

Máš nožičky uběhané,
den byl tak těžký.
Pojď, lůžko máš odestlané
v plátku od macešky.

Spinká a sní
mravenec lesní
v hromádce u kapradí.
Nespinká sám,
s maminkou je tam,
tykadlama ho hladí.

Máš nožičky uběhané,
den byl tak těžký.
Pojď, lůžko máš odestlané
v plátku od macešky.

Spinká a sní
mravenec lesní
v hromádce u kapradí.
Nespinká sám,
s maminkou je tam,
tykadlama ho hladí. :grinning:
14. bře 2009 ve 21:11  • Odpověz
fotečky přidány :wink:
14. bře 2009 ve 21:12  • Odpověz
Fotečky jsou krásné, malá je hotová modelka a má krásné šatičky !!!
Prosím tě, kde máš ta kila? Jsi úplně štíhlá a moc ti to sluší, fakt !!!
Ukolébavka je hezká, ale ještě bych musela znát melodii :wink:
14. bře 2009 ve 21:14  • Odpověz
Jde to najít na netu a přehrát si to mě se moc líbí a Nikolka se mi vždycky začne smát - no aby ne ten můj zpěv stojí za to :grinning:
děkujeme za pochvaly tu kila mám na stehnách a bocích a hlavně mě nejvíc s... to břicho co mi visí přes každé kalhoty :angry:
ale zítra se jdu zase mučit do fitka :stuck_out_tongue_closed_eyes:
taky sem zkoukla vaše vítání ty děti sou tak sladký a hlavně jak spí vždycky s manžou stojíme nad postýlkou a nejraději by jsme ji spapali :grinning:
14. bře 2009 ve 21:18  • Odpověz
autor
elí, aha, tak to jo, to chápu, já se lekla, že má něco s nožičkama. Na kyčle taky chodíme, to je jasný. Jako u vás, první prohlídka v porodnici, druhá v den propuštění na UTZ i s ledvinama, třetí v 6ti týdnech taky s UTZ ledvin i kyčlí a čtvrtá bude v 3,5 měsících,taky s UTZ kyčlí a ledvin. Kubí si jedno chodidlo stáčí dovnitř, jako by chtěl šmajdat, nedrží ho rovně, víš, tak proto jsem se ptala, jestli Nikolce nic není. Já mu to masíruju a otáčím, ale je to tak nějak prd platný, chvíli ji má rovně a pak si ji stočí.... Těžko říct, asi potřebuje pevnou botu.

Naše vítání dopadlo taky dobře, vůbec nezlobil, pozoroval svět, koukal na děti a na nás a asi v polovině vytuhnul, takže propásl holčičky recitující básničku. Fotky taky přidám, ale nemám je tak krásné jako vy, u vás je teda na co koukat, máte nádherné dětičky! Jo, jak pan místostarosta říkal, že tady vítá rodiče a nové občánky naší republiky, taky mi vyhrkly slzičky. Povídal, abychom z nich vychovali řádné a poctivé občany a aby mohly naše děti celý život vzpomínat na své krásné dětství..... Manžel pak přiznal, že ho to taky strašně dojalo, že byl hrozně hrdý, jak se tam promenádoval se svým synem. My jsme pak šli všichni na oběd do restauračky k našemu známému, tam po nás taky všichni koukali a manžel prý byl neskutečně hrdý.... Tak to jsem byla ráda a slzičky se mi spustily znovu :sweat_smile:
15. bře 2009 v 11:28  • Odpověz
autor
elí, ještě jsem zapoměla napsat, že fakt na tobě není vidět ani kilo navíc :astonished: ty jo jak to děláš?je to asi jen tvůj pocit, ne, že máš něco navíc, ale fakt to není vůbec vidět :astonished: jsi moc krásná maminka :wink: Petis taky, holky, vám to mateřství tak strašně moc sluší :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: jste moc krásný maminky, moc moc moc nádherný :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
15. bře 2009 v 11:31  • Odpověz
děkuji moc kéž bych se tak i cítila. koukala sem na fotečky krásný kubulka je fakt krásnej kluk takovej jemnoučkej :grinning: sou ty děti holt k sežrání hlavně když vstávají v 6 ráno :stuck_out_tongue_closed_eyes:
15. bře 2009 ve 12:06  • Odpověz
jo a zrovna o te postave ty máš co říkat Kači tak jak ty si vypadala tak v 6 měsíci vypadám já ted :grinning:
15. bře 2009 ve 13:35  • Odpověz
autor
tak trochu připomínám rozteklej pudink :cry:
16. bře 2009 ve 20:11  • Odpověz
matko troch min kritiky na sebe!!!!!
16. bře 2009 ve 21:04  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.