• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Prosinec/Leden 2009 - holky březen

(Zamčená)
9. února 2010 
ahojky, tak jsme asi uplně dokojili :confounded: od včerejška se ani jednou nepřisála k prsu proste už jak si ji začnu jakkoli pokládat tak strašnej řev. tak sem ji to mlíčko dnes ráno odstříkala do flašky a jak zjistila co to je vyplivla flašku a řvala dokud sem nepřišla z druhou flaškou a ze sunarem. holt asi gurmánka :grinning:
17. bře 2009 v 15:00  • Odpověz
autor
elí to mi je líto, hrozně moc :cry:

my byli včera na tříměsíční prohlídce a malý už má 3580 g :zipper_mouth: váleček jeden milovanej, ale jinak vše v poho. Krásně chodil, předvedl svoje hříběcí stádo a pořád něco brebentil paní doktorce. Ta pak zapoměla i na tu naši křivou nohu, tak jsem se připoměla a prý je to dobrý, prý má nohu v kotníku volnou (to mi ale říkala i posledně) a že v tom problém nevidí, když zkoušela jak chodí, tak šel krásně rovně a nešmajdal. Tak uvidíme, co řekne ortoped až půjdeme za měsíc na kyčle :wink:
19. bře 2009 v 11:34  • Odpověz
3580g???? to je nějak málo ne? to mi měli víc při narození :grinning:
19. bře 2009 ve 12:30  • Odpověz
Ahojky,
tak se se před chvílí vrátila z venku, byly jsme trajdat 4 maminy s kočárkama. Ale už mě s*re to počasí, když jsme vyšly, bylo fajn, ale teď už tam zase chumelí a fučí :angry:

Kači,
to ses přepsala s těmi kily, ne?

Elis,
to je mi líto s kojením. Není nějaká změna, nepodařilo se ti ještě rozkojit? Anebo spíš nezačlo jí tvé mlíčko chutnat? Tak mě napadlo, čím by to mohlo být, nedostala jsi MS nebo nezačla brát antikoncepci? To prý mění chuť mlíčka a mimča můžou vyvádět, ale že se prý má vytrvat, že se to zase "utřepe" ...
Ale i pokud ne, tak jsi vydržela 3 měsíce a to je super !!!
19. bře 2009 ve 12:37  • Odpověz
autor
hoj, hoj, jasně, přepsala :sweat_smile: má 5580 g, já si to po sobě nepřečetla, pardoneček :sweat_smile: to by měl chudák hodně málo teda :grinning: :grinning: :grinning:

já šla po obídku taky ven a rychle jsem se vrátila, to je hnus když fouká, pěkně to píchalo do tváří... navíc začalo chumelit mrcha jedna a to svítilo sluníčko, když jsem vycházela chjo

elí, Nikolka si dovede říct, co jí víc chutná :grinning: bodejď, už tak malý děti mají svůj rozum :grinning: a dovedou ho dát najevo :grinning: nám teda UM svědčí, přibýváme krásně a malý je v poho, netrpí na prdíky, nebolí ho bříško, krásně kaká.... no co víc si přát..... jsme spokojený :dizzy_face:
19. bře 2009 ve 14:15  • Odpověz
ahojky , Kaci to sem rada ja si říkala že to snad ani není možné.
jinak z kojení už neni nic už sme jen na um ale taky to tak beru že tři měsíce sme kojili a hlavně že je ted spokojená a poslední dobou i strašně hodná nevim jestli to je tím 3 měsícem nebo um ale je to jedno hlavně že už si to ted můžem pořádně užívat.
jinak s tim kojením Naše Nikča nezapadá vůbec do žádné kategorie bo většinou děti třeba sou líný tahat, nebo se změní ta chut jak psala Petaale naše Nikolka se z ničeho nic prostě nechtěla ani přisát. jak sem si ji jakkoli začala dávat k prsu spustila hysterák a řvala dokud nedostala flašku tak sem ji trošku odstříkala do flašky a jak zjistila co pije zase řev. tak nevim ale hlavně že je spokojená ona :grinning:
19. bře 2009 v 19:49  • Odpověz
autor
ahojky elí, hele taky mi to vrtá hlavou, čím to, že je najednou Kubíno tak hodnej :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: normálně začal spinkat mezi jídlem, už se to stalo pravidlem, žádný že někdy jo někdy ne. prostě po jídle si hodinku a půl hraje, pak začne fňukat, mnout si očička a jak si ho vezmu, že si ho pochovám, už zavírá očka. no bomba. přestal plakat, přestal vyvádět, no krása. přestal mít svoji podezřelou třetí hodinu ráno, kdy už pak nechtěl spát, po hamání usne a probudí se kolem té šesté ránko. no paráda, jsem krásně odpočatá a vyspinkaná. buď je to třetím měsícem věku anebo na Nikču a Kubína působí stejný měsíční postoj. třeba je uhranul úplněk :grinning: to je jedno, hlavní je, že jsou hodný že? :dizzy_face: pořád se hihňá, něco vypráví a když tam není máma ani táta, vypráví to mýmu rukávu (přes gauč se pořád válí oblečení....)

no jo, jsem blbá, já to napsala v letu při jídle a druhým okem jsem koukala, co tam ten pišišvor vyvádí, tak jsem to nezkontrolovala. tři a půl kila měl na dvou týdnech :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: kdeže jsou ty časy.....

no a s tím kojením to neber tragicky, holt příroda je příroda a i kdyby ses na hlavu postavila, nezměníš to. co já proplakala dní a nocí a naprd. a vidíš, Kubíno je spokojenej, jako tvoje Nikolka :wink: já sice nevím, bohužel, jak chutná MM ale UM je dobrý, ty jo je to jak krupicová kaše :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: bodejď by to těm capartům nechutnalo :grinning: :grinning: :grinning: dneska už se UM dělají kvalitní, měla jsem z toho bobky, ale po tříměsíční zkušenosti vidím, že se to dá zvládnout a že to miminku fakt neškodí. kaká, prdí, říhá, no nejeví známky zažívacích potíží, tak o prd jde.... hlavní, že je dítko spokojený, páč pak je spokojená i máma a dítě z ní tu spokojenost cítí a tak si ten den můžou naplno užít, přesně jak píšeš. Teď už je to s prďolkama sranda co? Sice je Kubíno mladší než tvá Nikča, takže jsme asi pozadu, ale je to s ním taková hlína! Teď jsem fakt šťastná za každé nové ráno, jak praví klasik :grinning: :grinning: :grinning: Probudí mě to jeho broukání, otevřu oči a on už na mě kouká a jak uvidí, že se koukám, začne se smát, pak ho pozdravím,usměju se a už šmrdlá rukama a kope nohama, ty jo, připadám si jak v pohádce :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: Asi jsem zamilovaná :wink:
20. bře 2009 v 11:15  • Odpověz
Kači jo jo Nikča taky hraje si je hodná a jak začne být protivná šoupnu ji do postýlky někdy chvilku prostestuje někdy kouká a pak tak na půl hodky zalomí a je zase hodná a směje se. většinou kolem te 9 . pak šupajdí ve 12 dokočárku a ted pravidelně v 19:00 je vyřízená a chrupká tak je super trochu mít večer klid. jen ty rána. sice v noci spí většinou se budí jednou ne jídlo ale pro mě je 6 nekřestanská hodina :grinning: ale jak píšeš je to super pocit jak si tam brblá a když se na ni podívám začne se culit jak měsíček :grinning: a mělo by to být čím dál tím lepší jak si začnou za chvíly brát sami hračky, a převalovat se....
Jen vám závidím ty porchajdy s kámoškama a jejich miminkama. já se za mm přistěhovala 50 km takže tu nikoho neznám bydlíme ve vesničce kde není ani obchod, asi tak 60 lidí a věkověj průměr tak 66 let :stuck_out_tongue_closed_eyes: sice mám město kousek ale tím že tu fakt skoro nikoho neznám je to na h... takže sem odsouzená čekat doma na 18:00 kdy dorazí mm abych si mohla s někým promluvit kromě Nikči a psa. někdy je to fakt na prášky. :rolling_eyes:
20. bře 2009 ve 12:31  • Odpověz
Ahoj maminy,

dnes máme přesně 3 měsíce !!! :slight_smile: :slight_smile:

Dnes jsme byli na kontrole kyčlí dopadli jsme dobře, má je v pořádku a už tam nemusíme. Dostali jsme papír pro dětskou Dr. a šli jsme domů. Chodí to tam jako na běžícím pásu, kdybych to stopovala, tak jsme v ordinaci byli asi tak půl minuty.

Potkala jsem tam holčinu, co jsme spolu rodily a pak i spolu byly na pokoji. Její Davídek je už taky velk chlapík, má 6,60 kg Ona nekojí, malý je na Nutrilonu, prý ji tak bolely bradavky, že se to nedalo vydržet, tak nekojí Celkem mě to překvapilo, protože já jsem v porodce mlíčko neměla a musela jsem dokrmovat glukozou a ona měla mlíka na rozdávání a odstříkávala. Hold byla asi pohodlná a vzdala to.

Dnes je manžel na oslavě 50tin jeho kolegy, doufám, že dojde brzo domů a nebude moc pijaný, aby mohl zítra fungovat. Říkala jsem mu, že bude s malou, abych mohla uklidit, nebo že ji vezme ven, tak doufám, že to dodrží, jinak bude zle.
Odpoledne budeme mít návštěvu-kolegyně ode mne z práce. Mám udělaný kefírový zákusek a těstovinový salát, byla tu má mamka, tak mi pomohla, jsem moc ráda, jinak bych to nestíhala. Taky mám vyndané kuřata, co budu zítra péct.
No a zítra mi zbývá jen uklidit a bude to. Chtěla jsem ještě dneska, ale asi se na to vykváknu...

Jj, dětičky jsou moc šikovné.
Kájinka taky brble, směje se nahlas, máchá ručkama, kope nožkama, no je to paráda.
Jsou to naše zlatíčka, co?

Eli,
kdy budete dávat náušničky? Nebo už máte? My jdeme 25.3. do tříměsíční poradny a na první očkování hexou a nevím, jestli nám píchne i náušničky, ale kdo ví, to asi spíš až někdy příště, co?
20. bře 2009 v 19:18  • Odpověz
ahojky maminy, tak me dnes čeká první noc bez Nikolky tím že už nekojim tak sme se s manžou domluvili a dnes budu spát dole v pokojiku zítra on. tak sem zvědavá jak to zvládnou ani se mi nakonec moc nechtělo ale nakonec mě vyhodil že to zvládne tak snad se nevzbudim v 6 at z toho taky neco mám :grinning:
Peti nevim ja jdu do poradny myslím7,4 taky budem očkovat a nevim jeslti naušničky při tom nebo později? asi si je rači vezmu sebou a uvidíme. Nikolka má po babičce takový červený kytičky :slight_smile:
tak dobrou nc...
20. bře 2009 ve 21:45  • Odpověz
dobré ránko :grinning:
no tak noc nic moc. ve 4 mě vzbudil brácha jestli mám doma sunar. on mátýdenního chlapečka a jeho přítelkyni došlo mlíko tak potřebovali.no takže až do 5 sem nemohla zase usnout a od 6:30sem vzhůru. :dizzy_face: takže žádné spaní do 8-9 jak sem si představovala už sem prostě nastavená na tu 6. no nic musím jít zjistit jak tatka zvládnul. krásný u nás slunečný víkend :sunglasses:
21. bře 2009 v 06:57  • Odpověz
Ahoj holky. My máme z berušky taky radost. Vykládá, směje se, točí se jako ručičky od hodinek. Jednou jsem ji v noci našle v postýlce otočenou o 90 stupňů. Je to moc hodné miminko. Na bříško se ještě neobrací, ale myslím, že to nebude dlouho trvat. Při koupání tak kope tak, že pak máme kolem vaničky víc vody než v ní.

Petis mě taky bolely bradavky u kojení až jsem zatínala zuby a syčela jak had když se přisála, musela jsem začít odstříkávat než se prso zahojilo a teď zase kojíme. Asi to ta kamarádka vzdala moc brzo. Dá se to přežít. My máme asi laktační krizi. Dneska byla Aďa skoro hodinu u prsu pořád cumlala a když pustila tak řvala hlady. 2x jsem jí dělala nutrilon. Už jsme měli období kdy jsem nepřikrmovala vůbec a zase potřebujeme. Chjo s tím jídlem je to ale opruz. Nejlepší by bylo kdyby jsme všechny měly mlíka co hrdlo (miminka) ráčí.
Aďa když jí z prsa tak málo říhá a skoro neublinkává když dostane příkrm tak krká jak starý chlap a občas to z ní vyletí.

Jinak spíme většinou od půl deváté do dvou a pak do půl šesté. Tak to jde a docela se vyspím.

Máte už zavedený režim? Nám se to podařilo vcelku záhy po tom co jsem se přestěhovali. Můžete popsat aspoň stručně váš denní režim? Díky. Jen pro porovnání.
22. bře 2009 v 18:57  • Odpověz
ahojky aurel, tak mi máme taky režim a jsem za to štastná můžu počítat s tim kdy jaká bude a tak. stáváme od půl 6- do půl7 jak se zadaří tak do 9 si hrajeme pak většinou na půl hodinky usne a zase si hraje až do 12 . to šupeme do kočárku a tam spinkáme do 4(jak zůstaneme doma tak spí jen tak hodinku takže jde ven za každého počasí :grinning: )no a ve čtyři papáme hrajeme si o půl 7 jdeme koupat napapat a padáme do postýlky a záhy usináme taky tak do 2 to se najíme a krásně spinkáme hned dál do těch zhruba 6. Nikolce to tak vyhovuje a mě taky tak si to konečně užíváme to mateřství :dizzy_face:
22. bře 2009 ve 20:17  • Odpověz
Ahojky,

tak my taky nějaký režim máme, akorát teď jsme od včera nachlazení, Kájinka kašle a má rýmku, tak se nám to nějak rozhodilo...

Ale za normálních okolností se budíme cca kolem 6:30, pak si hrajeme a od 10 chodíme ven a spinká tak do 13:30, pak zase hraní ... kolem 15-16 si tak na půl hodinky až hodinku zdřímne. V 18 hodin koupeme, pak kojíme a od 19 leží v postýlce. Spinká jak kdy. Ale většinou tak do 3-4 hodin v noci, pak kojení a pak ještě usne do těch 6:30.

Akorát včera se nám to totálně rozhodilo, malá chtěla usnout, ale budilo ji kuckání, tak tak přes den spala/nespala. Dnes taky nejdeme ven, tak jsem ji dala do vyvětrané ložnice, zastavila topení a oblíkla ji do tenkého fleesového overálku a šup pod peřinu. Snad usne, bobeček.
Na rýmku kapu Libenar, ono ji neteče z nosíku, ale chroptí a odsávačka vždy něco vytáhne. A na kašel má 1x denně hedelix. Teplota se řeší až od 38 po odpočtu, ale to naštěstí nemáme. včera jsem volala doktorce a mám takovéhle informace.
ve středu jdeme na tříměsíční prohlídku, tak uvidíme, kolik vážíme a měříme.
hlavně doufám, že bude malá brzy fit, rve mi to srdce, když kašle :frowning2:
23. bře 2009 v 10:21  • Odpověz
autor
ahojky aurel,

je mi to trapné, ale budu kopírovat elíka. náš režim je naprosto stejný jako její a Nikolky. vstáváme v šest, hamáme, pak si asi hodinku hrajeme, pak usne (a já s ním) cca v půl 9 se probudí, chvilku si hrajeme, kolem 9 - 9 ,30 je hami (podle toho jak se v noci vzbudí na jídlo) a pak si hrajeme asi do 12 - 12,30 zas to záleží na jídle v noci. někdy se podaří na půlhodinku usnout do toho oběda, někdy ne. po obědě pravidelně vyrážíme ven, spí do půl 4, kdy má další hami, pak si hrajeme až do 18 hod, to už nespí a v 18 hod je koupando, v 18,30 hamí a tak nějak 18,45 už je tuhej. vzbudí se mezi 3 - 4 hod ráno na jídlo a jedeme znovu :wink: je to tak pravidelné, že by se mohly japonský vlaky podle nás řídit :sweat_smile:

elí, taky se mi líbí mít večer klid.... moct chvíli vypnout a dělat co mě baví (teda když zrovna nemusím žehlit :frowning2: ) dítko je vzhůru, to dneska moc nespinkal, tak já si jdu teda hrát no. paaaa
23. bře 2009 v 10:29  • Odpověz
Kači to je dobrý to by sme spolu mohli vyrazit když ty dítka to mají tak stejně :grinning:
peti je to hrozný ten kašel Nikča už se z toho naštěstí vyhrabala ale vždycky jak v noci kašlala tak sme ji oba litovali. kašlala jak starej tuberák. my měli stoptusin sice byl hnusnej ale poměrně rychle zabral a pokud nemáte teplotku tak ven můžete teda aspon nám to dr říkala. :wink:
My byly v sobotu na oslavě 50 tak sem měla strach protože Nikolka moc nemá ráda hodně lidí a pochování vůbec nepřichází většinou v úvahu ale bylo to v poho. tancovala sem s ní dokonce se nechala asi od dvou tetiček pochovat. :grinning: vydržela asi do 8 pak sme jeli domů nemohla tam spát ani v kočárku pořád ji něco rušilo. :slight_smile:
mamka si dala po roce pár skleniček šampanskýho no bylo to fajn.
kači uplně chápu tvé pocity jaké si měla když si zjistila že s kojení nic nebude kam přijedu tak každej: kojíš? a když řeknu že už ne tak to musím vysvětlovat jak nějáký hřích. a ted sem četla v jendom časopise že si na tom člověk musí umět najít plus. a když to vezmeš ze své stránky tak je to vlastně fajn. mohla sem se napít, v noci může krmit tatka takže se střídáme :dizzy_face: když už mě to štve ty otázky tak říkam že sem přestala kojit abych mohla začít chlastat :grinning: už mě nebaví každému půl hodinu vysvětlovat že sem dělala co sem mohla apod... na tohle je dnešní doba fakt blbá jak kdybych byla krkavčí matka. mě to taky chybí je to úžasnej pocit ale co nadělám hlavně jak je spokojená ne?? :dizzy_face: :dizzy_face:
23. bře 2009 ve 13:02  • Odpověz
Ahoj Tak to jsme tři. My máme režim v podstatě stejný. Vstáváme tak od půl šesté do půl sedmé. Ošetřím miminko nasnídám se a hrajeme si. Kolem deváté usne a mám chvilku na udělání oběda. Pak nespí až do 13 kdy obvykle jdeme ven. Vzbudí se asi v 15. Od 16 si musí vystačit sama to chystám oběd pro tatínka. To už pak nespí až do večera kdy vykoupeme a jdeme spát.
23. bře 2009 ve 13:13  • Odpověz
autor
elí, na mě každej kouká skrz prsty jako proč nekojím, každá žena může kojit, nekojí jen ty, které nechtějí. prej příroda se o to postará sama, jen si musí žena věřit. několikrát jsme si s manžou říkali, že v přírodě by naše mimi asi dlouho nebylo.... mě se prsa ani nikdy nenalila, já ten pocit prostě neznám no. mám je pořád malý...... akorát z období snahy o kojení mi zůstaly dvě velký vzpomínky - ta první - pijdu dva půllitrový hrnky Cara každý den a ta druhá vzpomínka - kromě Cara vypiju 4 litrový konvice čaje za den :grinning: a furt běhám na záchod :grinning: :grinning: :grinning: a mlíčko stejně nikde :sweat_smile:

tož včera jsme si dali sklenku vína u telky a vypili nakonec celou lahev a jak jsem nebyla zvyklá pít, panečku, to se mi motala šíša :grinning: pak jsme se s manžou nasmáli, jak se nám motaly nohy... to bych nemohla no, kdybych kojila..... tak nějak počítám, asi budu muset začít přikrmovat, tak nějak v květnu... Kubí teď vypije 800 ml UM za den, při 900 - 1000 ml už se má začít přikrmovat, no naštěstí to vychází do jara/léta, takže bude vitamínku dosti a dosti..... musim to někde líp nastudovat, zatím mám jen hrubý informace...... ale zasejc není kam spěchat, zbytečná zátěž, no uvidíme......
23. bře 2009 ve 13:26  • Odpověz
Kači ignoruj to. Neber ohled na kecy druhých. Ví prd a chtěli by radit. Napadla mě jedna věc. Ale prosím tě nejsem žádný odborník je to jen taková úvaha. Kdyby jsi zkusila přikládat, třeba několikrát deně, třeba vždy před krmením, je určitá šance že by tě Kubík ještě roztahal. Mě se taky prsa nenalily. Šlo to pomalu a postupně a dlouho. Až v 6 týdnech jsem mohla říct že kojím, do té doby toho ze mě malá vyždímala jen po trošičkách. Asi jsi se na to kojení trochu moc upnula a teď ti to dělá těžkou hlavu. Nevím proč dokáže někdo na matku blbě zahlížet jen proto, že nekojí. Prostě není mlíko a hotovo trhněte si všichni nohou umělé mléko je taky dobré.
23. bře 2009 ve 14:09  • Odpověz
aurel jenže hit dnešní doby je jiný no. kdo nekojí je špatný. já se tomu musela včera smát. vždycky jak má Nikča dobrou náladu tak ji zkusím přiložit aby si třeba aspon kapku vytáhla. no a včera se přisála dvakrát cucla a normálně se ji natáhlo asi ji je ze mě na blití :grinning:
jj Kači ten rok abstinence se někde projevit musí. já si dala asi před 14 dny uplně první skleničku po roce a normálně sem po ní byla hotová :grinning:
23. bře 2009 ve 14:22  • Odpověz
Ahoj holky,

to jsou přízemní kecy, že kdo nekojí, je špatný. Ti, co to říkají vám asi závidí zdravé a krásné mimi !!!
Já jsem tu v sobotu měla na návštěvě kolegyně z práce a má nástupkyně byla přiopitá a asi 5x se mě ptala, proč malá nedávám něco víc kromě prsa, že jí to nemůže stačit. No jenže vysvětlujte něco opilému člověku.

Hlavně že jsou miminka spokojená a je jedno, jestli na MM nebo UM !!!

Tak to jsme jediní, kdo máme krapet odlišný režim, co? Ale večer už se všechny sejdeme, že máme večer klídek samy na sebe :wink:
Kája dnes spinkala v ložnici od těch 10 do 13:30, jako v kočárku, ale nemaluju si to tak růžově, že to tak bude pořád. nejhorší je, že chce usnout a budí ji ten hnusný kašel :angry: :cry:

Já si občas dvě decky vínka dám :wink: Ale taky mám z toho šusa :grinning: :grinning:
23. bře 2009 v 15:22  • Odpověz
autor
hoj hoj (ty Štědrý večere :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: )

Petis koho že máš? Šusa? :grinning: Probůh copak je to? To je hlína holky, taková malá republička jsme a tolika nářečí, já bych Petis ani nerozuměla :grinning: Kolegyně je asi něco jako manželova babička, ta se taky strašně diví, proč malému dávám jen mlíčko, že by si určitě dal banánek, piškotek s pudinkem a ta polívka Káťo, to je pravej vývar z masa, to není žádná náhražka z kostky, to bys mu klidně mohla dát :sweat_smile: To nevysvětlíte.... :sweat_smile: Jo a taky kakao, páč to mají malé děti rádi a nadrob mu k tomu na lžičku piškotky a to uvidíš, jak se bude olizovat :grinning: No hustý no :grinning:

Kojení sem, kojení tam, lidem prostě řeknu, že jsem krkavčí matka a ať si o mě myslí cokoliv. Co já budu komu co vysvětlovat.... Ať mi vlezou na hrb. Jak jsem psala výše, už to neřeším, Kubíno je spokojený a krásně prospívá, ničehož nic mu nechybí a je to. :wink:

Je ale fakt, jak říká Elí, že prostě vždycky vědci na něco přijdou a zrovna v to období je to to nejlepší, co můžeme dělat. Za rok je zas všechno úplně jinak a ten, kdo to dělá po starém, je idiot, protože si kazí zdraví (byt, auto, rodinu atd.....) Jednou se má pít tři litry tekutin denně, aby se tělo a ledviny pročistily a podruhé zas nemá, protože se ničí ledviny a dělá se z nich průtokáč.... Tak si vyberte no. Beze sporu je kojení to nejlepší pro miminko, páč mu máma dá skutečně všechno od sebe a zásobuje ho tím, co nestihla v době těhotenství. A že se maminka v noci nevyspí, protože dítko chce hamat? No a co? Vždyť je to její dítě a je to navíc na přechodnou dobu, však po půl roce stejnak musí na příkrmy najet všechna dítka, pak budou i ta kojená mít menší hlad a vydrží spinkat celou noc. Jsou to kecy no, mám taky jednu známou, co se těší, až jí dojde mlíčko, protože se chce vyspat a už ji to nebaví vstávat.... Chjo, to je přesně to, že člověk chce to, co nemá a chce to co má ten druhý :grinning:

HOlky, naušničky pro dcerunky máte kupované, nebo nějaké památeční děděné po babičkách? Takové ty rodinné klenoty? Já bych se asi po..... bolestí za tu holčičku, ty jo, v tý ordinaci.... Já jsem srab, asi bych to pak nechala na dceři, až bude větší, aby se sama rozhodla.... Fakt bych měla strach, že to nezvládnu, ten pláč. Já se totiž bojím i hexy :pensive: Už jsem se psychicky připravila, že to bude minulou středu a ono nic..... Tak zas čekat a znovu se připravovat..... Jdeme za měsíc, i na kyčle.
24. bře 2009 v 11:17  • Odpověz
Hola hej,

tak jsem dnes opět berušku dala v 10 do studené ložnice a spinká :slight_smile: Sice ještě v 10:45 broukala do vysílačky, ale pak se upovídala k spánku :slight_smile:

Kači,
to ještě nic není :wink: Kdybys přijela sem k nám, tak tady většina lidí mluví tzv. "ponašemu", což je česko-polsky. To ani já někdy babičce od Pavla nerozumím :grinning:

Tak je bychom dětem začaly hromadně dávat kakavíčko a k tomu rovnou řízek, ne :stuck_out_tongue_closed_eyes: ?

My máme náušničky jak po mně, tak jsme koupili i nové. Ty po mně jsou celkem velké, tak jsme koupili krásné pidi náušničky z bílého zlata, jsou skoro stejné, jako mám já, tak k sobě budem ladit :dizzy_face:
Jo a akorát - říkal vám holky někdo, že musí mít miminko u náušnic zapínání vepředu? mi právě nikdo v žádném obchodě a jak tu byla sestřenka v neděli, tak se divila, že mám zapínání na náušnicích pro Káju vzadu :confused: Tak nevím ...

Kači,
to víš, že se netěším na ten pláč ... taky se toho bojím, ale ona to hned zapomene a nebude o ničem vědět, že ji bolelo. Tím se utěšuju. Ale jak jí to budou píchat, tak asi v ordinaci raději nebudu a počkám v čekárně.
Nám měli hexu píchat zítra na 3měsíční prohlídce, ale nevím, jestli nám ji píchnou, protože je krapet nastydlá.
24. bře 2009 ve 12:00  • Odpověz
ahoj ahoj, jj s těma příkrmama to je hustý tchyne zase pořád říká jak ji dá krupicovou kaši a že bude krásně spinkat přitom se budí na jídlo jednou za noc, proto byt nekojím a mohla bych asi malou nikomu na hlídání beze mě jen tak nedám ja mam strach že by nerespektovali moje rady, že by jim malá řvala a za chvíly by ji cpali krupicí :rolling_eyes:
Jinak mi máme naušnice po babičce(po tchyni) ja sem měla hezký ale jednu sem ztratila tak nic. ale tyhle sou taky krásný s červenýma kamínkama. kači beru to tak že ted ji to píchnou a za chvíly to snad bude dobrý pak jako starší snáší tu bolest hůř.to už mě taky kolikrát štve každej se diví že je ještě nemáme jak kdyby je píchali snad už v porodce nebo co.
a z očkování mám taky strach a taky jak to bude po tom. snad nebude mít teplotku a tak :stuck_out_tongue_closed_eyes:
24. bře 2009 ve 12:35  • Odpověz
v neděli máme křtiny a tak sem domluvená s našima že přijedou už v sobotu večer a jak malou uložím tak vyrážíme s manžou na večeři a dopoledne jdu ještě na masáž a ke kadeřnici už se těším jak malé děcko :grinning: :grinning:
25. bře 2009 ve 13:49  • Odpověz
Ahoj.
Elis tak já to vidím podobě. Taky mám obavu že svěřím dítě tchýni a ta ji nacpe cukrem co se do ní vejde ač ví že si žádné kokina a slazené Jupíky či kubíky nepřeju. Argumentuje tím, že Opo (neteř) to taky jí a nic jí není tak ji přece nebude šidit, když jedné dá a druhé ne. Už to slyším. Ještě že je malá zatím na mlíku.
25. bře 2009 v 16:20  • Odpověz
A náušničky máme pro teď nové nastřelené s modrýma kamínkama aby jí ladily s očima. Asi za měsíc až se dírky zahojí jí chcema dát maličké po mě. Srdíčko jen ze zlatého drátku a v něm červený kamínek. Jsou malinkaté. Budou jí asi tak do 5 let pak už jí vybereme vetší, nebo jí necháme vybrat.
25. bře 2009 v 16:40  • Odpověz
Ahoj holky,

tak jsme dnes byly v tříměsíční poradně. Kája váží 6,23 kg a měří 64 cm.
Paní doktorka ji moc chválila, že je moc šikovná, Kája se předváděla, hlavičku držela jako dospělák, smála se, no byla šikulka.

Nachlazení nám sedlo na průdušky :cry: , tak dotala sirupek Spiropent 2x denně a mi to dělá strašně zle, protože v malé chrčí jako v přesípacích hodinách :frowning2: Ale jinak je veselá, směje se, tak snad jí nic nebolí.
Jsme bez teplot, tak můžeme ven, tak jsme toho hned využili a vyrazili.

Očkování hexou se nám o měsíc tím pádem odložilo o měsíc a náušničky taky.
25. bře 2009 v 17:44  • Odpověz
Peti to máte to samé co sme měli my. je to hrozné když takové miminko tak hrozně kašle...
25. bře 2009 v 19:38  • Odpověz
Elis,
fakt??? A měli jste i stejný sirup?
Za jak dlouho to Nikolce zabralo??
25. bře 2009 v 19:49  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.