• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Prosinec/Leden 2009 - holky březen

(Zamčená)
9. února 2010 
autor
hoj hoj

Petis, to s krupicovou kaší mi taky říkali :grinning: prej udělej jim dvoutřetinovou nebo co a bude ti spát celou noc. No ehm, vždyť se vzbudí jen jednou od půl sedmý do čtyř spinká..... Kdepak, babičky, to jsou rady na zabití :confounded: Přesně jak říkáte, člověk aby se bál dítko pak svěřit do péče příbuzenstva, to bude samej bůček, čokoláda, lízátka......

Mě se manžel podíval na žehličku, prý jestli není od vodního kamene... Výsledkem je, že ji rozebral, zjistil, že je prasklá, vyhodil a já našla ráno jen tu šňůru :grinning: :grinning: :grinning: Prej běž si koupit novou... Jenže já vyprala Kubínovo oblečení na poslední chvíli a ta chuděrka neměla co na sebe, páč nebylo vyžehleno. Naštěstí froté se nežehlí a jedno bodýčko jsem měla ještě ve skříni, tak to dopadlo a zítra si jdu koupit novou.

Petis, tak to bude mít Kubíno taky ve čtyřech měsících hexu jako Kájinka, to se zas Prevenar posouvá.... Jenže nám na tříměsíční prohlídce ještě tři nebyly, tak musíme počkat. Stejnak i s kyčličkama, jdeme až 15.4. na UTZ i na prohlídku a hexu.

Zdálo se mi o novém domečku :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: To byl krásný sen, horší bylo to probuzení.

Jo a podařilo se mi rozvařit kousátko :sweat_smile: Jsem ho vyvařila jako posledně a přijdu k hrnci a ono se to nalepilo k lahvičce a bylo to asi 1/4 své původní velikosti, zbytek se někam vypařil :sweat_smile: :sweat_smile: No nechápu to, tak všechno umýt a vyvařit lahvičky znovu... To jako bylo z Číny nebo proč se mi to vyvařením ztratilo do luftu??? To jsou záhady....
25. bře 2009 ve 20:14  • Odpověz
peti my meli stoptusin a docela to pomohlo uplně přestala kašlat tak do týdne myslim ono to pak hodně sláblo
25. bře 2009 ve 21:01  • Odpověz
Ahoj holky. Sousedčina holčička je taky nemocná. Hrká v ní jak v rozbitých hodinách a má antibiotika. Chudinka. Zánět průdušek.Tak jsme tam už týden nebyli. Kdo ví kde o ty nebohé děti tak brzo lapnou, bacily mizerný. My se zatím držíme. Snad se nám podaří zůstat zdraví co nejdýl.
Kači s tím vařením vřele doporučuju sterilizátor do mikrovlnky. Já mám od fisher prise a jsem moc spokojená.
Všechno prvně normálně umyju a pak dám do sterilizátoru s trochou vody a na 4 minuty do mikrovlnky. Jen se tam nesmí dávat sklo, jen plasty. Jednou se mi povedlo dát tam balónek z odsávačky a ten se roztekl. Je třeba dát bacha co je z jakého matrošu.
26. bře 2009 ve 13:43  • Odpověz
autor
no zaplať pánbůh že my jsme zdaví :wink: já tak nějak vždycky trpím, když se kolem mě někomu něco děje... Tohle musí být hrozný, kdyby tak šlo to nachlazení z dětí převzít na nás co? To by byla bomba, to by bylo na Nobelovku. Já trpím i za manžu, když chytne rýmu, jsem takovej sociál.... Je zajímavý, že mě když něco je, dělám že mi nic není, abych neoběžovala své okolí. A nechodit do práce? No nesmysl, přeci nebudu chybět.... Však ono se mi to jednou vymstí, jenže já už jsem taková holt. Snad tohle nepředám Kubínovi, to není do dnešního zlýho světa vůbec dobrý.

A mám žehličku novou :dizzy_face: Teda ještě ji nemám, protože ji po celým městě nemají. Sice mi ji objednají z internetu, od dodavatele, asi s přirážkou 600 - 700 Kč, koukala jsem se, co stojí na netu a proto to vím. V Planeu mi ji přivezou z centrálního skladu v Praze za cenu jako na netu, teda o stovku dražší, to bych stejnak dala za poštovné. Tak mám radost, já už se bála, že si budu muset půjčovat od manželový mamky, páč to naše mládě ublinkaný je jak modelka, několikrát se převléká :grinning:. Ne, teď to přeháním, řekla bych, že už je to lepší. Sice pořád nevím, jak ho donutit, aby sebou tak neházel aspoň půlhodinu po jídle, ale trochu se to lepší. Když on sebou hází i když mu v náruči vyprávím nebo zpívám (asi hrůzou :grinning: :grinning: ), prostě rukama nohama máchá jak větrná elektrárna... Ten kdyby neměl ruce, tak se nedomluví :grinning: :grinning:
27. bře 2009 v 10:45  • Odpověz
Ahoj babulky,

Elis,
tak doufám, že to malou taky brzy přejde. Ona přes den skoro vůbec nekucká, ale jak přijde večer, tak jakoby se jí to tam nahromadilo a rozjede se to. Ale ten sirup od Dr. jí dávám teprve druhý den, tak nemůžu čekat zázraky.

Do toho jsem nachlazená i já, mám rýmu jak hrom a celkově je mi slabo, ach jo :frowning2:

Holky,
a jak často omýváte nebo vyvařujete dudlíky, lahvičky, hračky? Já to asi celkem flákám, oplachuju, to ano, ale vyvařovala jsem to jen z novosti a teď to oplachuju vřící vodou z konvice.

Kači,
tak to budeš žehlit jedna báseň :wink: Vybrala sis nějakou speciální žehličku??
Malá teď taky ublinkuje, ale je to spíš tím, jak se napije a začne kašlat, tak to z ní jde ven :unamused:

Dnes večer jdu na přepíjení svobody od kamarádky. Celkem se těším, že "vypadnu" z domu, pokecáme s holkama. Palo bude poprvé sám hlídat, tak už se vidím, jak budu nervozní. Odstříkávám mlíčko, aby měl na večeři, protože já jdu z domu už před 17 hodinou a malá papaá až po 18. Akorát nevím, kolik ml jí bude stačit. No pokud bude mít málo, tak si vezme další zásobu z mrazáku.

Včera jsem byla u zubaře, ach jo. Po porodu už jsem tam byla 4x a ještě mě hodně návštěv čeká. zase mi tahal nervy z toho jednoho zubu (už potřetí) a zavložkoval mi ho a za měsíc jdu zase...

Kači,
teď mě napadlo, už jsi byla znovu na kontrole na gyndě, vše OK??
27. bře 2009 ve 12:44  • Odpověz
ahojky, Kači ja sem taky taková k dr jdu až když umírám a nestěžuju si za to chlapům stačí rýmička a to je konec. já si pak vždycky připadám jak simulant když si tak nestěžuju.
jj Peti my už sme naštěstí zdravý. :wink:
včera sme byly na výletě v olomouci u tatky v práci a u mě v práci. Nikča byla hodná tak sme si to užili.za chvilku jdu na tu masáž odp ke kadeřnici a večer snad na tu véču tak bude Nikču poprvé hlídat babička tak doufám že bude spinkat jako vždycky :stuck_out_tongue_closed_eyes: a zítra máme křtiny tak se zvědavá jak to naše akční miminko se vydrží půl hodiny chovat a nechodit :grinning: asi bude mít pan farář v kostele živo :grinning: :grinning:
užijte víkend a ty su Peti užij večer!!!! je to fajn na chvíly vypadnout i když člověk pořád myslí na to co je doma. já už potřebuju relax jako sůl :wink:
28. bře 2009 v 08:44  • Odpověz
Ahojte holky,

tak včera to manžel zvládnul na 1*** :slight_smile: Malou sám vykoupal, nakrmil, dal jí sirupek a v 19:30 už chrupkala, bobulka naše. Pak jsem kojila ve 3 a pak v 6 a už jsme nespali.
Dneska jsem měla slíbeno, že se vyspím, že si Palo vezme malou do obýváku a já budu ještě chrupat, ale bohužel mu v 6 volali z práce a musel jít, protože je technik oprav a jak mají nějakou poruchu, tak to tam musí zorganizovat.
Takže toho naspáno moc nemám, asi tak 3-4 hodiny, ne, že bych přišla tak pozdě, to ne, byla jsem ve 23 doma, ale čekalo na mě smutné překvapení, protože mi Pavlík řekl, že mu volala má mamka, že babička spadla a zlomila si krček. Ta babička, co ji mám moc ráda...je v nemocnici a dnes ve 13:30 ji mají operovat, ale má to tříštivě zlomené :cry: Moc se bojím, protože babi už tak je hodně málo pohyblivá, má nadváhu, tak to nevidím optimisticky. V noci jsem kvůli toho nemohla spát, dnes jsme byly s mou mamkou domluveny, že za ní s Kájou pojedeme, tak je mi to strašně líto :frowning2:

Jinak včerejší přepíjení svobody bylo fajn, bylo nás tam asi 20 holek. Nevěsta od nás dostala penízky na spodní prádlo pod šaty(měla je v ruličkách navázené po 100,- na takových velkých bombarďákách a mega velké podprdě), pak dostala čajovou soupravu, kterou chtěla, k tomu čaje, pak velkého plyšáka pro prcka, co nosí v bříšku, podvazek, kbelík s důležitýma věcma do domácnosti a jako srandu dostala kožená pouta a bičík :grinning: Jo a ještě penízky. Byla moc ráda.
Byla tam jedna její kamarádka, co jsem jí neznala, která má chlapečky narozeného 15.12. a borok zažila hodně hrůzy u porodu, začla rodit normálně, pak použili i kleště, zvon a nakonec to skončilo sekcí :cry: Malý byl hned převezen do Ostravy na speciálku, byl přidušený, bere prášky, aby se zabránilo epilepsii, pak bere prášky, protože dostává křeče, čeká ho hodně vyšetření, jestli má mozek v pořádku. Ach jo, bylo mi jí strašně líto. je fakt štěstí mít zdravé miminko.

Kája ještě občas zakašle, ale jinak je snad v pořádku, ale občas to v ní strašně chrčí :frowning2: Dávám jí ten sirup, ale asi zajdu v pondělí zase za doktorkou, mám strach, protože má Kája pořád mírně zvýšenou teplotu. Dr. mi říkala, že jí mám dát panadol, až když bude mít nad 38 po odpočtu, což naštěstí nemá, ale má tak teď 37,3 po odpočtu. Sice je to jen zvýšené, ale i tak se bojím. Dr. říkala, že i ven můžeme, tak dnes půjdem, je tu pěkně, 10 stupňů, tak odpoledne vyrazíme. Káju pořádně obleču, tak snad jí bude v kočárku dobře.
28. bře 2009 ve 12:28  • Odpověz
autor
Petis :astonished: to je strašný! Panejo chudák ta holčina, takový strach o miminko :cry:

Ještě jsem u dr. nebyla, jdu na konci dubna. Ale první pokus o hezké chvilky skončil neúspěchem, ty vogo, pálí to jak čert.... Tak pořád mažu dubovou kůrou jak ďas, snad to pomůže.

Tolika ti závidím, že máš i zásobu mlíčka v mrazáku..... Ty jo, kdybych měla druhé miminko, asi se postavím na hlavu, abych mohla kojit :angry:

Tady pořád leje no fuj, to se ani nedá jít ven, víkend, manžel doma a my trčíme jak joudové doma. Včera bylo trochu líp, to jo, krásně teploučko, už by to mohlo zůstat. Že?

Já se taky chystám poprvé z domu, co mám Kubína, tak uvidíme, jak to dopadne. ALe já teda nebudu jako Petis, spoléhat na manžela. Já Kubínka vykoupu, uvařím mlíčko a až malý usne, pak půjdu. Těším se!

Chtěla jsem si popovídat, ale mládě se vzbudilo, dneska se těším na obídek, bude losos mňam mňam. Takhle se asi nehubne po těhotenství co? :grinning:
29. bře 2009 v 10:33  • Odpověz
Peti a je to super takhle vypadnout že?
Kači to já sem ji taky prvně uspala a pak až sme vypadli. ale bylo to super malá krásně spinkala tak sme z večeře ještě skončili na zábavě a nového času sme se vrátili ve 4 hodiny :grinning: no a ja spala jen tři hodiny protože sem pak nějak už nemohla usnout :stuck_out_tongue_closed_eyes:
ve 14:00 jsme měli ty křtiny takže to bylo dnes náročné ale Nikolka to krásně zvládla jen v kostele chvilku plakala ale pak už to bylo dobrý. :grinning:
jen já padám na hubu dnes asi půjdu spát ve 20:00 :wink:
Kači nemáš co závidět ty máš zásobu celý krabice mlíčka :wink: :dizzy_face:
29. bře 2009 v 19:36  • Odpověz
autor
oooo to joooo, to já mám totiž nejvíc mlíčka z vás všech, já mám doma stálou zásobu tří krabic nutroše, kdyby něco, tak aby manžel měl vše po ruce :wink:
30. bře 2009 ve 12:03  • Odpověz
Kači já už taky. včera sem ve sprše zkoušela jestli ještě něco odstříkám a kápla jedna kapka a konec :slight_smile:
30. bře 2009 ve 12:04  • Odpověz
Ahoj babušky.

Jak zvládáte změnu času? teda spíš vaši drobečkové?

My dneska máme od rána špatnou náladku, bobek, venku je hnusně a lije, tak ani nejde jít ven, nedařilo se jí doma usnout, tak plakala a plakala. A já měla na plotně oběd, nahoře hladového manžela, taťku a tchána ... ale babička od Pavla je moc hodná, dalou jsem malou do kočárku a poprvé jsme ji uspávali doma v chodbě. Babička jezdila Ještě jsem to nezažila, protože jak měla naučený svůj režim, tak mi pěkně spinkala i doma, dala jsem ji do chladné ložnice a bylo. Ale teď to nějak nešlo.
Snad nám bude přát počasí a budeme chodit zase s kočárekem ven, to si pak prďola snáz navykne.

Takže u nás změna času zatím nic moc.

Holky,
uvažuju, jestli jít znova k dr. s Kájou, zítra je úterý a ona říkala, že do týdne by měla být lepší (byli jsme u ní ve středu). teploty nemá, jen občas mírně zvýšenou, kašle vyjímečně, ale přece jen ji to někdy chytne. Ale jak dýchá, tak to v ní sípe a chroptí. Ale taky jen občas.
Já nevím, mamka mi říkala, že za dr. chodit nemusím, že je malá lepší a bude se to lepšit dál, ale já se i tak bojím. Hlavně toho chrčení, aby jí to někde nesedlo. Ale odsávačkou na lux nejde odsát vůbec nic, nos má čistý. Tak to je fakt záhada :confused:

Elis,
super, že se křtiny vyvedly !!! A přibudou nějaké fotečky v albu, abychom se mohli pokochat??

Kači,
snad už se konečně dočkáme toho hezčího počasí !!!
30. bře 2009 ve 14:37  • Odpověz
peti tak to sou asi erupce na slunci Nikča taky byla dnes protivná ale venku v kočárku naštěstí chrupkala.
ale nemyslím že by to bylo změnou času dokonce včera usla dopoledne podle nvého času asi má hodinky :grinning:
jj fotečky budou hned jak je brácha pošle.
k dr bych zatím nešla pokud se to lepší ono to jde pozvolna. :wink:
30. bře 2009 v 15:47  • Odpověz
Dík, Elis, uklidnila jsi mě :slight_smile:

No, Káju jsem dnes uložila v 19 nového času (předtím chodila v 19 starého času), tak uvidíme, co se bude dít...Nevím, jestli se jí to mám takhle snažit posunout nebo to nemám řešit.
30. bře 2009 v 19:17  • Odpověz
Ahoj holky.
S tím časem to mimi zvládá v pohodě tak jako já. (Nikdy jsem s tím neměla problémy.) Ráno vstávala sice o hodinu později (takže vlastně normálně jako před změnou), ale večer šla už s novým časem o půl osmé. Takže předpokládám, že se ráno už taky vzbudí už s novým časem. A půjde to tak dál.

Dneska jsem strávila na úřadě skoro půl dne. Přehlašuji si trvalý pobyt a děsím se toho až budu psát do různých institucí a měnit adresu. Už jsem si to užila jednou se jménem a mám pocit, že v různých pojišťovnách a bankách sedí akorát telata. V několika případech nepochopili, že chci jen změnit jméno. Předpokládám, že s adresou to bude podobné. Uvidím který podnik bude nejnatvrdlejší. Zatím vede Kooperativa a Triglav. S těma se dá domluvit opravdu blbě. S úřadama to jde pokud se dostavím osobně. Tak uvidím.

Mějte se krásně. Ahoj
30. bře 2009 v 19:45  • Odpověz
no my si přehodili čas v odpledním spaním vždycky šla spát ve 12 a tak sem i ted ji dala ve 12 nového takže večer už pohoda podle nového v 7 jako vždy. :wink:
30. bře 2009 ve 20:17  • Odpověz
autor
nazdáreček holky

my jsme s novým časem taky problém neměli. Kubí se vzbudil jako obvykle ve 4,00 ránko na mlíčko, to už vlastně bylo 5,00 ránko, tak jsme posunuli jídlo, měl jen 5 dávek místo 6 obvyklých a večer šel spinkat v 18,45 po mlíčku a koupandu jako jindy. Usnul krásně. Ránko se taky vzbudil normálně, jako vždycky. Taky u nás není problém žádný :wink: KOukám, že Elí i Petis ukládáme děti ve stejnou dobu že? :slight_smile: To je parádička. Holky, budete dávat děti spinkat pořád v sedm? I přes léto? Manžel trochu vytrapuje, že prý přes léto by mohl Kubíno chodit spinkat později, abychom mohli být venku déle a ne v šest domů na koupando. Mě se nechce měnit mu režim, je malý, sotva jsem ho na nějaký režim naučila, zas bych mu to překopávala... Jak krmíme UM, tak režim je potřeba, páč nemůže jíst kdykoliv jako vaše MM. Tak my jsme "režimoví" už od začátku....

Tady je od rána krásné počasí holky! Svítilo sluníčko jak prdlý, ty jo asi 14 st ve stínu no paráda..... Poprvé jsem Kubíčka namazala místo mrazu a větru vzdorného krému na obličej opalovacím :grinning:aby na něj nešlo sluníčko.... to bych nerada.... Tak jsem trajdala po venku a večeři stihla před koupáním, manžel hlídal. Dělba práce :grinning: :sunglasses:

S tou jednou kapkou Elíku, to je vtipný no :sweat_smile: JO, Elí, jak jde to hubnutí na stroji? Já pořád jen 2 kg od porodu dole a víc to prostě nejde :cry: :cry:Ještě potřebuju 6 dolů na svoji váhu, no to nemám šanci.... :confounded:
30. bře 2009 ve 20:40  • Odpověz
Kači včera sem o tom zrovna přemýšlela když sem malou ukládala bylo ještě hodně světlo tak sem si říkala že v létě bude škoda chodit tak brzo domů. tak to možná trošku změníme. už ji bude půl roku tak už se i sama trošku zabaví , v létě už snad půjdem na sportak tak bude koukat tak to vidím, tak že stejně každou chvíly přijedeme domů později. jak bude teplo tak budu chtít být pořád venku tak nevim jak to budem dělat těžko mi vydrží celý den ležet v kočárku :grinning:
No nějáký kila dolů šly ale byla sem mezi tím dvakrát nemocná tak sem necvičila tak to ted zas nějak rozjíždím taky doufám že se v neděli zase konečně dostanem do fitka!!!ale kil mám ještě spostu z těch 23 ještě tak 7 kg. stahna a zadek už sou trochu menší dostanu se do kalhot co sem nosila před ale strašně mě štve to břicho s tím se nemůžu smířit. visí to strašně přes kalhoty takže nemůžu nosit žádný svetříky ani trička co sem měla protože to vypadá hrozně takže jen volný věci a těch moc nemám takže pořád chodím v tom samým. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
byla sem pěkně vytočená viděla sem ženskou po 6-nedělí a měla uplně plochý břicho :cry: prý genetika - proč ji mám já tak blbou??? :angry:
31. bře 2009 ve 12:59  • Odpověz
autor
ne, že bych měla bříško plochý, když se nehlídám tak taky kouká na svět zpod trička :sweat_smile: ale to mi fakt nevadí, to se zatáhne. Mě ukrutně vadí stehna a zadek a rozjetý kyčle, přece nevyházím celý šatník? Fakt se nevejdu do žádných kalhot ani sukně, a ne třeba jen o trošku, ale zaseknu se na stehnech a dál to nejde :cry: :cry: :cry:

Elí, když je teď tak krásně a jsem venku, Kubíno za tři hodiny už vytrapuje a nechce se mu být v kočárku. A to jezdím se staženou střechou, aby se mohl "kochat". Ale je mi to prd platný, tak jedeme domů, nahamat a když přijde taťka z práce, jdeme ven znovu a opět po 20 minutovým spánku začne fňukat, pak plakat a nakonec řvát.... Tak jezdím mimo město, aby mě lidi nenařkli, že ho týrám :sweat_smile: :grinning:
1. dub 2009 v 11:42  • Odpověz
Tak sem si to pěkně zakřikla s tím cvičením od včera sem zase nemocná bolí mě v krku a je mi hrozně. takových let sem nebyla nemocná a ted už potřetí za dva měsíce!!! to by mě zajimalo kde k tomu chodim když nevystrčím hlavu s baráku :angry:
K tomu malá už je třetí den strašně protivná- nechce si hrát, nechce být u mě, neche jíst prostě nic jen chce řvát!! takže ještě to do te nemoci no sem kaput. bohužel pomoc nehrozí když Mm ráno odejde v 7 a vrátí se v 6 večer když se zadaří a malá de v 7 spát. :angry: někdy se cítím fakt na prd a ještě když tu neznám živou duši. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
někdy bych se tak ráda vrátila do práce mezi lidi :confused: být pořád sama leze dost na mozek . tak si aspon vy užívejte jaro a návštěvy a tak... :wink:
1. dub 2009 ve 13:20  • Odpověz
autor
nazdárek Elí, prý je po porodu snížená imunita, tak to třeba máš z toho, ty tvé nemoce... No taky to může být tím, jak je jeden den hezky a druhý den je hnusně a teplota kolem nuly :frowning2: , i to může s tělem zamávat. Akorát nechápu, kde k tomu přijdeš, když nevystrčíš hlavu z domu, jak píšeš....

Vůbec ti nezávidím situaci, že neznáš ve svém bydlišti živou duši... To znám taky, taky jsem si tady připadala jak na Marsu, nikoho jsem neznala..... Tedy kromě manžela :sweat_smile: . Naštěstí sedm let udělalo své a díky práci jsem poznala půl města :grinning: :grinning: :grinning: Ale to přeci neznamená, že nemůžeš jít ven na procházku ne? Tenhle týden taky nemám žádný rande s holkama, taky chodím po venku sama... Je to taky hezký, kochám se přírodou, poslouchám v mobilu rádio a je mi krásně.

S tím plakáním Nikolky to nevím, no, nemá alergickou reakci třeba na očkování? Nebyly jste holky na včeličce? Taky to může mít třeba z přechodu na umělou stravu, třeba jí Nutrilon nechutná nebo jí po něm bolí bříško. Kaká dobře? Nemůže být nafouklá, že dlouho nekakala? Taky může mít jen blbý dny, cítí z tebe špatnou náladu, víš, to se mi stalo po porodu, malej byl přesná kopie mě a mé nálady.
2. dub 2009 v 11:04  • Odpověz
ahojky, no Kači občas samo na prochajdu jdu ale jelikož sme jen taková průjezdní vesnice tak pořád mezi těma samejma dvouma polema to není nic moc. doufám že už brzo bude mm nechávat auto doma tak si třeba někam vyjedem :grinning:
Jinak dnes už je Nikča lepší myslím že to nebylo z ničeho prostě byla jen protivná. očkovat jdem až příští týden(už ted se hrozím), bříško ok. asi neměla náladu ale včera odpoledne sem z ní byla hotová.
položila sem ji na zem na deku a šla sem mýt nádobí za chvilku přijdu a ona na bříšku pase :grinning: koukala sem na ni jak na zjevení!! tak sem ji otočila zpět na záda ona se na mě podívala šup a už byla zase na zádech. pak se to naučila i zpátky. a i když se už pak na břiše vztekala a ja ji otočila na záda tak stejně ji to nedalo a musela se zpátky otočit na břicho tím se bavila až do koupání a já taky!!! ale jak mm přijel domů tak nic ani dnes ráno prostě mu to naschvál neukáže :grinning: šikulka moje :grinning: :grinning:
2. dub 2009 ve 12:43  • Odpověz
Ahoj.
Eli tak to je teda Nikolka šikulka. Nš obřík se dovede otočit jen na bok a to ještě jen televizi. Veliký zedek se jí ne a ne převrátit. Ale už si myslím, že to nebude trvat dlouho a povede se jí to. Jinak se má čile k světu, vypadá že bude ukecaná hubu nezavře a pořát něco vykládá a když přijde táta z práce tak je toho na druhou.
Dneska jsme byli na kalmetizaci a vše v pohodě.
U nás je 17 stupňů a tak jsem si se švigruší sedla s miminkama na dvorek a užívaly si sluníčka.
2. dub 2009 v 15:52  • Odpověz
no aurel taky byla docela dlouhou jen na boku ale hodně sem s ni cvičila až to umí sama a děssně ji to baví.
Kači tak dnes sme se přesvědčili o tom že v létě asi nebudem chodit spinkat v 19:00 :grinning: bylo tak nadherne byly sme s manželem na kafi v jedné restauraci mají terasu na střeše nad městen no nadhera mala spinkala v kočárku pak sme byly u babičky a pak sme ji měli ještě v sedačce na dvoře tak usla ve 20:00 ale ten vzduch ji asi zmohl usla hned :grinning: doufam že víkend bude taky krásný :dizzy_face: tak siho pořádně užijte!!!!!
3. dub 2009 ve 21:40  • Odpověz
autor
Kubí to neumí, ani se neotočí na bok :frowning2: ale vykládat dokáže taky hodinu.......

elí, hele, a když teda v osm usnula v sedačce ve dvoře, jak jste pak koupali? a nevadilo Nikolce, že jí část režimu chybí? ty jo, z tohodle mám strach, že když poruším takový to po koupání je mlíčko a pak hají, že se mu nebude chtít spinkat nebo že se v noci probudí a bude mu něco chybět...
3. dub 2009 ve 21:45  • Odpověz
Ahoj holky,

jak se máte?

To byl ale krásný víkend, co? Kočárkovali jste? My ano, dopo i odpo. Jak oblíkáte miminka? Taky už jezdíme bez fusaku, jen s dekou a malá dnes měla body s krátkým, tričko s dlouhým a fleesovou tenkou mikinku a na nožkách ponožky a tepláčky.

Ach jo, jsme smutná z našeho kočárku. jezdíme s ním 3 měsíce a už podruhé mám prasklý ráfek na kole. Už jsme to byli jednou reklamovat a nevím, jestli pojedeme i teď. Už jsem nas*aná a zklamaná, jak si představím, že právě podvozek musí být nejstabilnější, aby vydržel hlubokou korbu i sporťák. Ach jo, nevím, co budeme dělat, mám sto chutí tenhle kočár prodat a koupit jiný.

My teď třetí den trošku bojujeme s usínáním. Malá se mi zdá být večer přetažená a pak i protivná a ne a ne usnout. Přes den spinká tak, že dopoledne chodíme ven a spí tak od 10:30 až do 13 a pak odpoledne ne a ne zabrat. Když jsem s ní byla venku i odpo od 14 hodin, tak usla možná tak na 15 minut a pak je večer protivka. Tak s ní asi začnu chodit odpo ven po 15, to by mohla snáz usnout.
Ale jinak stále koupeme v 18, kolem 19 je v postýlce, budí se kolem 1-2 (jak kdy, někdy i o půlnoci), pak kolem 4-5 a pak se nám ještě podaří někdy usnout u koja a spíme tak do 6:30-7.
Zatím jí ten režim ještě nenatahujeme, protože ona už je fakt od těch 17 taková protivka, že bych ji ani déle trápit nechtěla.

Jinak Kája se už taky kulí. Na boček se otáčí pořád a už se jí povedlo dostat se i na bříško. Asi to byla zatím náhoda, tak jsem zvědavá, kdy se to bude opakovat.

Už jsi zdravá, Elis? Snad už ano.

Holky,
co očkování? My zkusíme zavolat doktorce, jestli by nás nenaočkovala teď ve středu, jestli už budeme fit.. teda my fit jsme, ale musím to shledat i paní doktorka.
5. dub 2009 v 19:19  • Odpověz
Ahoj Holky. To byl ale opravdu krásný víkend. Ráno se přikolíbal dědeček a že prý by rád jel s malou na procházku. Proč ne tak jsem ji napakovala do kočárku a vyrazil. Prvně po mě chtěl čaj, že kdyby se po cestě probudila. Vysvětlila jsem že kojím a čajík nedávám. Pak vyrazil a když se vrátil nestačila jsem se divit. Pod kočárem vezl dva nacpaný pytlíky koňských koblížků, které po cestě lesem potkal. Prý ať mám do skleníku. Co jsem měla dělat, radši jsem to hodila do humoru. To ještě nadával, že mu cestou utíkala fena protože chtěla lovit a nešla odvolat. Na závěr se chudina zranila na tlapce a tak jsem po návratu dědečka z procházky ještě ošetřovala psa a prala kapsu z pod kočáru. S dědečkem je to prostě někdy akční.

Jinak s tím oblíkáním mám taky dilema. Ráno u nás bylo 10 stupňů tak jsem ji fusak dala, ale do něj jsem ji už tak nenavlíkala. Odpoledne bylo přes 20 tak měla jen bodynko a dupačky, když trochu foukalo přidala jsem čepičku a mikču.

Režim máme vcelku stejný jako vy. Jen nekoupeme každý den. Spinkat chodí kolem 19:00. Pak 2:00 kojení, v 5:00 další. Potom se tak do 7:00 válíme v posteli a povídáme si, nebo někdy zase usneme. Pak je vzhůru až do 10:00 potom si na hodinku schrupne a pak je protivná až do 13:00 kdy jdeme v kočárku ven protože se na něj těší a nemůže se dočkat. V kočáře spí i 3-4 hodiny, nebo taky jen hodinu, a to je potom záběr na nervy jelikož je nodospaná a protivná. Pak je vzhůru do koupání kolem 18:00 a pak do hajan.

Mějte se Ahoj
5. dub 2009 ve 20:06  • Odpověz
ahojte , víkend byl opravdu krásnej.
Kači ona neusla v te sedačce sem to blbě napsala. byla venku v sedačce pak sme doma okoupali a usla doma v těch8. jednou sme to meli tak že sme byly na osalvě asi do 8. pak sme jeli hodinu domů autem takze mala usla a doma sem ji jen prendala do postylky a v poho. taklže občas jim to asi režim nevykoleji.
Peti to ja ji taky nenecham dyl vzhuru ale kdyz budem chtit byt dyl venku tak ji třeba necham dyl spat odpoledne nebo ji dam na dvakrat. protože by tak dlouho nevydržela od 6 už je vždycky protivná a unavená.
a kdyz ji das v 15 hod spat jak dlouho ji necháš? ja Nikču odpoledne budim tak o půl 4 aby v těch 7šla spinkat spinká vždycky tak od 12 do půl 4. a dopoledne si dáchne kolem 9 tak na půl hodky. ale v to leto ji třena dam od 12 do 2 a pak třeba od 4 do 6 a můžeme být dýl venku to půjde spinkat tak v 8-9 tak ne pořád ale někdy se to asi bude hodit.
Dnes nam poprvé hlídala tchyne. dovezli sme ji malou v 11 a jeli do fitka oná ji dala ve 12 spinkat a my po fitku jeli na výlet do brna. koupila sem malou klokanku aby sme mohli chodit ven když je tak teplo protože do kočárku ji davat nechci když je vzhůru aby mi tam neusla a neprospala den a taky aby mohla koukat tak doufám že se ji tam bude líbit moc bych tak chtěla chodit na prochazky protože jak je takhle teplo tak nevydržím být doma.
babička hlídání zvládla prý malá ani nebrečela tak ji občas nekam takhle musime dat aby si zvykla trochu nebýt pořád jen s maminkou - výhoda nekojení Kači :grinning:
jinak ja už sem celkem zdrava tak už to snad bude konečně ok.
aurel - dědeček to je sranda asi bych se hodně držela abych něco neřekla :grinning:
my jdem ted v úterý na 4 měsíční prohlídku protože 3 měsíční sme pořádně neměli s t ím jak sme měnili doktora tak dostaneme včeličku v úterý - bojim bojim. nevim jestli i rovnou píchne naušničky nebo to až napodruhé uvidíme.
tak snad nam to počasí vydrží :dizzy_face:
KAČI kubulka je o tři týdny mladší - ono to ak de strašně rychle jak na něco přijdou. ta naše hyperaktivistka by nejradši už seděla :grinning: co ona dokáže v postýlce nestačím zírat otáčí se tam o 180 stupnu akrobatka věčně narvana ve šprušlích ještě že máme mantinel!!!
5. dub 2009 ve 21:33  • Odpověz
Ahojky,

Elis,
já malou odpoledne budit nemusím, ona totiž nespí déle než půl hodinky. Ani v kočárku nechrní déle, byla bych ráda, kdyby spinkala tak hodinku, ale ona po svém oddechu kouká a nespinká.
Takže Kája přes den spí tak cca od 10 do těch 12-13 hodin a pak ještě odpoledne od těch 15 tak na půl hodinky. Pak v 18 koupeme a kolem 19 jde do hajan.

Teď máme nějaké plačtivější období, moc si nevydrží hrát sama a dokonce i večer krom prsíčka dostává i 2 dny lahvičku. Večer se nemohla z prsa dopít, plakala, nemohla usnout ... no asi má hládek. Sice jak zmáčknu prso, tak mlíčko teče, ale asi Kája málo táhne, nebo nevím. Přes den jen kojím a doufám, že nám to ještě nějakou dobu vydrží. No a pokud ne, tak marné, na hlavu se nepostavím. Ale je pravda, že může mít hládek i přes den a proto je občas mrzutá a kojím i po hodině. No budu to muset vysledovat.

Elis,
jak Nikolka zmákla očkování?

Jak píšeš o Nikči akrobatce, tak my se k vám připojujeme, taky cestujeme po celé postýlce, kulíme se na bok, už se jí povedlo i na bříško a nožky jí občas čouhají i z postýlky :sweat_smile:
7. dub 2009 ve 20:27  • Odpověz
ahooj holky,

já prostě nestíhám:frowning2:

Štěpi je sice hodný,ale potřebuje pozornost, už je ukecaný jak stará blažková :grinning: :grinning: . no a když spí,tak rychle něco doma dělám, protože on už víc jak půl hodiny nespí. no jak kdy. spíš to prospí celé venku, třeba hodinu,když jsme na procházce a sotva přijdem domů,taks e probudí.
ale jinak vše v pohodě, v noci vstává až tak kolem 4-5. víc jak týden už ho uspáváme kolem půl 8,takže večery máme pro sebe:slight_smile:.
ve čtvrtek jsme byli na kontrole,tak vážil 5,37kg a měřil 58cm. tož roste nám ten klučina:slight_smile:. pije mlíčko Hipp a skvěle mu sedí, neblíïnká ho, normálně se vykadí, nebolí ho bříško,tak jsme rádi.
ale koníčky pást nebude a nebude, lenoch, strašně se u toho vzteká a brečí, někdy je to fakt sranda. jak začne brečet z ničeho nic, prostě se jen tak vzteká,tak se mu směju,to jsme matka co? :sweat_smile: :grinning: :grinning:

chystám se hodit pár fotek, tak snad do konce týdne něcco zas stihnu:slight_smile:
8. dub 2009 ve 13:10  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.