• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Prosinec/Leden 2009 - holky březen

(Zamčená)
9. února 2010 
ahojky, tak za poslední dva dny toho máme moc. zmákli sme první očkování hodně v poho jen chvilku plakala ale jak sem si ji vzala tak hned přestala a ani teplotku neměla tak snad už to nepřijde. ale asi nám leze zub tak jsem zvědav to co se z toho vyklube. dr říkala že můžeme začít s příkrmy tak sme včera dali první kašičku Nikča se ani nepozastavila nad tím že má něco jiného vyžahla to a spala od 7 až do půl7 do rána!!! :grinning: dnes sme zkusili dát na oběd dvě lžičky mrkvičky tak srandovně se křenila :dizzy_face: tak uvidíme.
návážili sme včera 7200 g takže žádná chudinka :wink:
Peti u nás to spaní přes den už taky není taková pohodička jako dřív vydrží tak hodku dvě jak kdy. ale sem moc ráda že sme koupili tu klokanku. v kočárku se ji špatně kouká to kouká jen do nebe a nechceme být doma v takovém teple tak ji vždycky šoupnem do nosítka a je to super Nikče se to líbí má rozhled a mě nebolí ruce :dizzy_face: takže doporučuji.
z toho počasí sem štastná to slunce strašně nabíjí a to už sem potřebovala :grinning:
a Peti kdy vy dete na to očkování: Kája už je ok? a kdy jdete na naušničky? my asi za měsíc ted sme ji nechtěli zatěžovat obojím.
a půjdete do prevenaru?
slunci zdar :sunglasses:
8. dub 2009 ve 13:29  • Odpověz
tak dnes sme byly venku až do 19:15 nosila jsem Nikču v klokance a doma se okoupala a ani se nenajedla a je tuhá :grinning: tak počítám že tak za hodku ji dojde že nevečeřela :dizzy_face: :dizzy_face:
8. dub 2009 ve 20:01  • Odpověz
Ahojky,

Elis,
příkrmy tak brzičko? Tak to teda koukám ... je vidět že co dr. to názor. Ale je super, že Nikolce šmakuje, to je hlavní :wink:
Já stále jen kojím, akorát večer jsem už úplně "vydujdaná", tak kromě prsíček malá dostane i lahvičku se Sunarem. Praktikuju to zatím 3 dny a malá je spokojená. Jinak v noci a přes den jen kojení. Zatím, tak snad ještě vytrváme.
My jdeme na očkování příští středu, máme to posunuté kvůli nachlazení. Snad do té doby něco nechytneme a budeme zdraví!!! Na náušničky pak půjdeme asi 2 týdny po očkování, taky to nebudem dělat hned.
Prevenar už se mi chladí v ledničce.
Klokanku taky uvažujeme koupit. Jakou máš? Můžeš nějakou doporučit???
Já jsem byla včera u našich, chtěla jsem Káji trochu natáhnout režimek, ale bylo 18 hodin a malá byla protivka, tak jsme jeli domů, obetřela jsem ji, napapala se a v 19:15 byla v pelíšku.
9. dub 2009 v 08:21  • Odpověz
nemám asi žádnou značku koupili sme ji v puntanele - dětský obchod ale je to super malá v tom skvěle venku vydrží
9. dub 2009 v 16:18  • Odpověz
tak příkrmy můžou nekojený děti od ukončeného 4 .měs
9. dub 2009 v 16:19  • Odpověz
koukám počasí ovládlo všechny tak užívejte!!! :dizzy_face:
12. dub 2009 v 19:43  • Odpověz
autor
nazdáreček holky a miminka :grinning:

já jsem měla týden dovolenou u rodičů v Bolce, tak jsem celá odpočinutá a zregenerovaná a hurá zas do všední reality. Neměla jsem čas na net, tak se omlouvám.

Elíku, už taky "bokujeme" :grinning: hurá a taktéž se otočil dvakrát na bříško sám, byl z toho tak vyjevenej, že se začal smát nahlas, ale takovej záchvat, že jsem honem letěla z kuchyně se juknout co se děje a on na bříšku a tlemí se :grinning: :grinning: :grinning: Bžunda s těma dětma co?

My teda též v šest koupeme, po půl 7 hamá a pak jde hají. Režim pořád stejný. Klokanka je takový ten batůžek na bříško? Nebo čemu se říká klokanka? Já mám nosítko, to je asi to stejné? Je to na bříško tam se vloží dítko a může koukat na mámu nebo ven a na zádech je takový to zkřížení a je to na zapínání. Co je ta klokanka? Já v tomhle nosítku mám napsané, že je to od tří měsíců, ale na čem to jako záleží? Neničí se kyčle nebo páteř? Přeci jen ještě neudrží hlavu tak silně..... Tak ho do toho ještě nedávám, jen dvakrát když jsem šla po schodech na chalupě, jsou příkré a v noci jsem se bála abych nežuchla.....

Holky, je možný, že Kubulínovi rostou zuby? Hele on slintá jak Pavlovův pes, už týden v noci nespí a dole na dásničce má dva ostrý hrbolky. Zoubky nejsou vidět, to ne, ale je tam ta dásnička taková ostrá a přijde mi malinko vystouplá..... Ale to je asi ještě brzičko co?

Příkrmy? No my za dva týdny končíme 4. měs, tak asi taky začneme. Ono to UM ve velkým množství není dobrý, určo je lepší začít s brambůrkama a mrkvičkou :wink: Hezky na léto s vitamínkama :wink:
14. dub 2009 v 07:58  • Odpověz
ahojky, jj Kači je to asi to same. ja myslim že už v tom nemusíš mít strach ja sem v tom s malou každý den nejmín dvě hodky venku moc se ji tam libi a aspon nesedime doma. v kočáru ji to neba nemá výhled. hlavičku už drží krásně a myslim že ani na nožičky to nema vliv přece jenom už to nejsou žádná bezbranna miminka teda aspon ta naše ,,baba,, nemá s tím maličkým miminkem nic společného :grinning:
no ja sem z toho přetačení ted dost neštastná bo malá se v noci otočí na bíříško ale už to neumi
zpátky takže začne mručet tak vstanu otočím ji na zadička a ona už se přetáčí znova tak u ni musim stát držet ji aby se neotočila a čekat až trošku tvrději zase usne. to ji vydrží tak hodinu a nonovo dnes byla hodně krušná noc byla sem ráno ko tak snad to dnes bude lepší. už aby se uměla otočit i zpátky :grinning:
jinak zoubky to být můžou některén děti už mají kolem 4 měsíce. my měli taky podezření tak uvidíme.

no s těma příkrmama to je děsná legrace. už máme za sebou mrkvičku, ted zkoušíme brokolici , pak nas čkeá zelenina s brambůrkou a pak i s masíčkem. no a tak za tři týdny odpoledne ovocná svačinka to už se snad nebude tak ksichtit :grinning: ale je to sranda než ona do sebe nasouká ty tři lžičky to sou ksichty :grinning: :grinning:
zkoušeli sme i na noc kašičku první noc ji zblajzla a celou noc spala a od te doby ji zase nechce tak to zkusime zas z apár dni s mlíčkem se budíme jednou za noc tak to jde.
Kaci ještě Kubíkovi balíš ručičky na noc? my sme tento týden přestali tak si zvykáme ale jde to už se tak neboxuje jen se pořád točí na to břicho no. tak než vždycky zpátky usne tak ji je držím . no ale nemůžeme ji svazovat do 15 že???
tak užívejte sluníčka a občas se ukažte :grinning:
14. dub 2009 ve 21:47  • Odpověz
ahojky, jj Kači je to asi to same. ja myslim že už v tom nemusíš mít strach ja sem v tom s malou každý den nejmín dvě hodky venku moc se ji tam libi a aspon nesedime doma. v kočáru ji to neba nemá výhled. hlavičku už drží krásně a myslim že ani na nožičky to nema vliv přece jenom už to nejsou žádná bezbranna miminka teda aspon ta naše ,,baba,, nemá s tím maličkým miminkem nic společného :grinning:
no ja sem z toho přetačení ted dost neštastná bo malá se v noci otočí na bíříško ale už to neumi
zpátky takže začne mručet tak vstanu otočím ji na zadička a ona už se přetáčí znova tak u ni musim stát držet ji aby se neotočila a čekat až trošku tvrději zase usne. to ji vydrží tak hodinu a nonovo dnes byla hodně krušná noc byla sem ráno ko tak snad to dnes bude lepší. už aby se uměla otočit i zpátky :grinning:
jinak zoubky to být můžou některén děti už mají kolem 4 měsíce. my měli taky podezření tak uvidíme.

no s těma příkrmama
14. dub 2009 ve 21:47  • Odpověz
Ahoj Holky. Já jsem se vám dneska vyděsila úplně strašně. Přebaluju mrňu a v plínečce mezi hovínkama měla takové malé tenké nitky. Krve by se ve mě nedořezal. Úplně jsem zpanikařila, protože mě napadlo, že má roupy. Měla jsem na plotně květák tak jsem ho vypla a tak jak jsem byla v domácím, jsem skočila do auta a jela k doktorce. Tam mi řekla, že to budou pravděpodobně krevní sraženinky tak vzala stěr a ještě mi dala zkumavku na vzorek stolice až se příště vykaká. Když si představím, že i když jsem se hodně snažila o hygienu, tak přece jen kočky v baráku byly, tak je mi zle. Jestli by to fakt měl být paraziti tak jim manžel utne hlavy a zakope 5metrů pod zem. Ale máme je všechny odčervené a naočkované. A krevní sraženinky to taky nevím z čeho by to mohlo být. Stále jen kojíme a občas nutrilon jinak nic, tak nevím. Je mi z toho docela blbě. V pátek bude první výsledek a zítra tam zanesu ten vzorek a v pondělí uvidíme. Nevíte některá o co by se mohlo jednat? :frowning2: Ahoj
15. dub 2009 ve 13:51  • Odpověz
autor
nazdaaaaaaaaaaarek elíku :slight_smile: my příkrmy ještě ne, asi jsme ještě malí. Ale včera v poradně paní dr. povídala, že jestli Kubíček nespinká celou noc, že už mu můžu dát rýžovou kaši, aby se zasytil a spinkal celou noc. Dáváš? Mě se ještě nechce, mlíčko mu na noc stačí a spinká do šesti. Ještě počkám. O zelenince ještě nic neříkali, asi je ještě brzičko. Za měsíc jdeme na další hexu a pneumokoka, zeptám se. To už bude spousta zeleniny čerstvé, letošní, tak ať do sebe dostane vitamínky že jo :wink: Očkování jsme taky přečkali bez úhony, bez teplot a bez jiné reakce. Tak jsem ráda, já měla bobky, ale Kubulínek spinkal celou noc zas od 7 do 6 ráno :dizzy_face: Jsem taková odpočatá :slight_smile: Ještě pořád svazuju do zavinovačky, už mu z toho koukají nohy, ale svazuju. Přes den ne a taky nevydrží spinkat dýl než 30 min. Na noc ho svazuju. Prý snad kolem pátýho měsíce jak se začnou pokoušet o plazení, tak zkoordinují své pohyby a nebudou se mlátit. Já zkoušela tři noci nesvazovat a o půlnoci mi došla trpělivost a svázala jsem ho. Usnul v 18,45 a za hodinu byl vzhůru a nespal až do tý půlnoci. Jak jsem ho svázala, okamžitě usnul a chrněl až do 6 do rána..... Chjo, my se to asi naučíme fakt později, je jak z divokejch vajec :angry:

Aurel, to nevím, co by to mohlo být. Každopádně bych taky jela i v domácím a to fofrem......
16. dub 2009 v 10:23  • Odpověz
Kači tak přece jenom ste o něco mladší. no zkoušela sem kašičku poprvé ji zblazla na jeden zátah a od te doby ji moc nechce zkusila sem i změnit značku ale nic moc tak to zase zkusím za nějakou dobu. většinou se budí na jídlo tak kolem2. taky by mohla vydržet celou noc. a ted ještě jak se začala otáčet a není svázaná tak sebou pořád hází. vždycky se otočí na bok vypadne ji dudlík tak ho za chvíly zas chce no ale snad to zas bude lepší. sem ráda že už nemusím svazovat je kouzelná když spí na boku. ona si o to řekla sama strašně se rozčilovala v kočáře a jak sem ji rozvázala chrupkala dál.
už máme za sebou mrkvičku a brokolice zítra nás čeká zeleninka s bramborem :grinning:
Aurel to netuším ale o těch nitkách krve už sem myslim někde zaslechla a není to myslim nic hrozného občas se to tak udělá. :wink:
16. dub 2009 ve 13:33  • Odpověz
autor
v kočárku jsem nesvazovala nikdy, mě to ani nenapadlo. ale tam je ve fusaku a to se mu asi líbí, dokáže spinkat dýl než tu půlhodinku. Teď už ve fusaku není, hajá jen tak a spinká asi půlhodinku, třičtvrtě. Když zastavím, probudí se okamžitě :grinning: i kdyby chrupkal jen 15 min :grinning: asi to na mě hraje :grinning:

no a s tou zeleninou, já myslela, že se začíná jednodruhovou zeleninou a ne kašema :astonished: ale ty i já jsme začaly kaší, tak asi jsem to nějak blbě pochopila. Nikolka je pašák, že jí tak všechno chutná a že nemá problémy ani alergie nebo tak. Je to šilkulka viď?

Já chytla od manžela rýmu, doufám,že ji nechytne i mlaďas. Mluvím na něj skrz plínku přes pusu, tak doufám, že se největší procento bacilů zastaví v té plínce..... Holky, když má takový mrně rýmu, jak jste to přečkaly? Jen s kapkama pro miminka do nosu?
17. dub 2009 v 07:47  • Odpověz
ahoj holky,
tak my Štěpulu na noc taky zavazujeme a spinká jak kdy. někdy se z toho ani nevím jak dostane a budí se kolem druhé třetí,ale když ho znova stáhnem a dáme dudlík,tak se pak probudí kolem čtvrté páté. někdy až v šest. Usíná už 14 dní kolem půl osmé a docela si zvykl,jak překročí limit půl osmé,tak je protivný,tak jsme rádi,že se to tak naučil. a jídlo dostává kolem 7,no to ale záleží jak se ráno probudí a dostává najíst. někdy kolem 5 někdy kolem 6 někdy dřív.,takže spinká celou noc.-).
přes den taky moc nespí,ale od včerejška trhá rekordy. odpoledne spal víc jak dvě hodiny a teďka spí už taky od desíti,ale na čtvrt hodiny se probudil a spí dál:slight_smile: jinak spinká tak půl hodiny,víc ne.

Kačko-rýmu má manžel taky, taky to pomalu asi chytám,ale Štěpi je zatím v pohodě. on má nosánek plný od narození,takže docela často mu hleníky odsáváme. máme sprej do nosánku Otrivin,ale ten mu tam stříknem jen když má v nose sucho. jinak v pohodě:slight_smile:.
Mlíčko taky papá v pohodě, přešli jsme na Hipp a je spokojený, krásně prdí, kaká,neblinká a vypije 160ml a občas už mu dáváme 180. taky podle toho přibírá:grinning:. už váží skoro 6 kilo:grinning:,asi bude veliký po tatínkovi:grinning:
17. dub 2009 v 11:57  • Odpověz
Ahoj holky,

jdu vás taky pozdravit!!!

Tak my jsme byli na 4měsíční prohlídce a Kájuše váží 6,59 kg a měří celých 68 cm. Je to náš dlouhánek.
Ještě nejsme stále naočkované, protože namáme úplně zhojený píchanec po TBC. Tak zatím nemáme hexu, Prevenar ani náušničky.

Kači,
my kapeme malé Libenar a odsáváme a tak jsme to dělali i při rýmce. neboj, snad to Kubík nechytí.

my Káju na noc nezavazujeme, ale už spinká ve spacím pytli, protože se točí v postýlce jako kolotoč :grinning: a je pak věčně odkrytá.

Tak my jsme zatím bez příkrmů, jen kojíme, nedáváme zatím ani čajík.

Holky,
zítra jdeme na svatbu-i s malou,tak nám držte palce, ať to zmákneme, mám z toho krapet strach, achich jo. ještě k tomu má být zítra hnusně, ach jo:unamused:
17. dub 2009 v 16:38  • Odpověz
ahojik, tak my jsme dnes doma osiřeli mm šel na oslavu švagrových narozenin. ale malá chrupká tak sem si dala vínko a pohoda. no ja jdu zitra po roce na tah a budu spát mimo domov tak věřím že to tatka v poho zvládne v neděli chceme jit rovnou s kamoškou po nákupech nemám co na sebe tak budou mít společnou část neděle tak se užijí :wink:
ja sem ráda že ste tu všechny takové normální jako že sme si ty dětičky naučili normálně spát a nemusíme je celou noc chovat, usínat jen u prsa a tak....
Peti a co kojení už zase ok? nebo stále jedete občas s lahvičkou?
tak pokud jen kojíš tak máte na příkrmy čas do 6 měsíce ono se dřív začíná asi proto aby děti z toho sunaru nebyly moc tlustý přece jen je to jiné než mlíčko od maminky.
jinak sem ráda za to kolik Kája váží ja myslela že sme jediný s takovou váhou. my měli na 4 měsíční 7200 :grinning:
Kači ja taky dávala ručičky do fusaku a jak sem ho přestala dávat tak sem ji třeba přes svetřík plínku na ručičky ale nějak tak sama si řekla že už nechce tak sme ted v poho. i vnoci. je strasne srandovní jak Nikča spí jen na boku :slight_smile: taky ji musime dávat do spacího pytle. třeba dnes v noci sem se probudila a měla nohy uplně z postýlky :grinning:
svatbu zvládnete Kája je myslim hodne dítko ne,? ja už ted moc strach nemám čím sme větší tím je hodnější a už celkem vydrží tak je to fajn. vím doby kdy bývá unavená tak je to fajn mít režim. jedina nevýhoda je že když byla miminko tak spala kdykolik v kočárku klidně i 4 hodiny a v austosedačce taky kdykoli ted spí v kočárku většinou odpol tak dvě hodinky a půl hodinky doma dopoledne. v 19:15 u jídla sme ko.
Kači ono to je asi jedno mě dr řekla že můžeme začít dávat zeleninku pak tak za tři týdny ovoce a tak a na noc kašičky. nejak to nehrotim. od 4 měsice to je tak ji to ublížit nemůže ne? vše dle selského rozumu ja říkam.
je to sranda jak se ksichtí když papá ty svoje tři lžičky zeleniny :grinning:
Leni ja mela rýmu dvakrát naštěstí to ani jednou mala nechytla ale myslim stačí při rýmě vytírat libenarem a odsávat. jen nevim jak s těma sprejema ja se ptala v lekarne a ta mi poradila že takhle malým dětem by se měl nosánek jen vytírat libenarem moc to netříkat tak nevim no. my sucho nemáme my sme zasoplený pořád :grinning: :grinning:
17. dub 2009 ve 20:56  • Odpověz
dobré ránko,

Eli-no mi to taky dali v lékarně,ale stříknm mu to jen jednou za čas,jak už to má fakt moc suché a nejde to vysát. nebo to jen někdy navlhčíme vodou a pak vysajem. rýmu ale jinak nemá,jen má pořád prostě šušně:slight_smile:
19. dub 2009 v 08:35  • Odpověz
tak ja šušně vytahuju smotanou gázou když sou suchý. ale jednou za čas to asi nevadí jak píšeš
19. dub 2009 v 19:58  • Odpověz
autor
čauky

tak zatím Kubí rýmu nemá, ale kýchá, snad to přečká. Nosím plínku přes pusu jak Arabka :frowning2: ale třeba to bude k něčemu dobrý. Prý je rýma nejnakažlivější prvních 5 dnů, tak ještě dnes a zítra :grinning: .

Elí, mě neřekla nic, jen tu kašičku. Po bramborách a mrkvi nebude tak tloustnout jako po tom mlíčku, je to mazec.

Leni, my máme 6180 g :grinning: , na to, že se narodil 3220 g, tak je to docela přírůstek co :grinning: a 62 cm :dizzy_face:

Elí, taky se mi líbí, jak ta miminka spinkají celou noc bez naší pomoci, u nás je trochu problém večerní uspávání, stále se chce chovat a pak teprve usne. Nějak se nedaří usnout bez máminy nebo tátovy náruče :frowning2:ale ještě máme čas, tak ono se to určo poddá.

chjo aje po povídání, dítko je vzhůru. zas se ozvu.
20. dub 2009 v 08:12  • Odpověz
Dobré ráno,
tak se hlásím po náročném víkendu, ale vyšlo vše úplně super !!!

V sobotu jsme byli na svatbě. Malá byla zlaťučká, při obřadu spinkala, jak začali hrát na housličky Ave Maria, tak jí klapla očka a vzbudila se až na gratulování. Pak cestou na hostinu v autě vykládala a vykládala, když jsme dojeli na místo, tak jsem ji nakojila a vzala dolů do sálu, byla tam v kočárku, my jsme jedli, ona se koukala a hrála si. kolem 15 jsme šli ven na prochajdu a spinkala až do 17. V kočárku jsem měla chůvičku a já byla normálně uvnitř. Pak zase kojo a bavila se s náma v sále asi do 19 hodin, pak jsme se rozloučili a jeli jsme domů.
Na každého se smála, moc se jim líbila, byla nejmladší účastník svatby (jo, měli tam 80 lidí, mazec)
Akorát mě smolí, že nemáme společnou fotku, taťka pořád někde poletoval, pak malá spala a pak se to tak dlouho odkládali až jsme jeli domů. Ale nějaká fota ze svatby přidám :wink:

V neděli jsme pak měli návštěvu, známé s 10ti měsíčním Kubíkem (je to jiný Kubík, než co k nám chodí). Taky bylo moc fajně, poseděli jsme, Kája dostala krásné oblečky :slight_smile:

Dnes je u nás krásně, tak pak zase kolem 10 vyrazíme na prochajdu.

Jinak Kája se nepřetáčí, povedlo se jí to 2x, ale od té doby nee, asi se jí nechce nebo má těžkou dupku :wink: Ale na bočku je skoro pořád. A pořád povídá, resp. píská, to je někdy jekot, až se leknu, co se děje, a malá je vysmátá a "vykládá si" :grinning:

Jo a dnes máme přesně 4 měsíce :grinning:

Jak tak koukám, tak je tu Kája nejdelší ze všech miminek, když už má 68 cm, bude to asi čahounka po taťkovi.

Teď se v noci budíme na kojení 1-2x, takže super !!! A večerní usínání probíhá tak, že ji položím do postýlky, dám ji dudu, plínku nebo hajánka do ručičky, dám jí pusinu a jdu pryč. Někdy jí vypadne dudlík, tak k ní ještě párkrát zajdu, ale stalo se někdy i že usla aniž bych k ní ještě šla.

malá mi tu haleká, za chvíli ji dám napapat, oblíknu a razíme ven.

Pá pá a hezký sluníčkový den :slight_smile:
20. dub 2009 v 08:43  • Odpověz
ahojky, tak sme nikcu taky zmerili ma 66 cm to je mazec o 16 cm vic nez kdyz sme si ji dovezli! kaci my sice nemame problem s uspavanim vetsinou odpadne u vecere a kdyz ne tak ji polozim ona se otoci na bok a chrni ale zavidim ti to spani celou noc. papame sice jen 1 za noc to mi neva ale strasne mockrat musim podavat dudlik.pak kolikrat nemuzu znova zabrat.takze v tom by mohlo byt i lip
20. dub 2009 ve 12:56  • Odpověz
taky jsem byla poprve v sobotu pryc pres noc odjela sem v so asi ve 4 a vratila se v nedeli kolem 2.hlidal mm a zvladl to v poho jen uznal ze ta materska zas az takova sranda neni. a samozrejme ze kdyz sem nebyla doma tak nikca mela svuj prvni hlasity zachvat smichu. ale nastesti mi ho predvedla vcera po koupani taky. to bylo uplne nadherny delala sem na ni blbosti a ona se uplne nahlas rehtala.
20. dub 2009 v 15:29  • Odpověz
autor
ahojky holky,

tady čtu, jak jsou ta naše dítka šikovná!!!! Hele, vím, že jsme mladší než Kájinka i Nikča, ale Kubí úplně ignoruje otáčení na bříško i na bok :frowning2: Asi dva dny se otáčel a pak asi zapoměl, že to umí nebo co a už to nedělá. Jo, když mu pomůžu rukou, navedu ho, tak se otočí, ale sám ne. Hajá na zádech. Jediné, kdy se otáčí na bok, je když je nahatý před a po koupání, jinak ne. Když je bez plínky na zemi, tak jen kope nohama a neotáčí se. Zato si vymyslel hru, kterou teda paní dr. neschválila. Když ho mám v náruči, sedá si. Paní dr. to neschválila, je ještě malý a poškodil by si páteř, jenže on se strašně vzteká, když ho do náruče už neberu. Teď si vymyslil jinou alternativu, dám mu ruce, jakože si budeme hrát a on si sedá s pomocí mých rukou. To taky nemůžeme, jen trochu trénovat, ale on chce hačat hodně často. Pak je problém, aby se vrátil zpátky na zádíčka, strašně vyvádí, je mi ho líto :cry: Takže aktivity, který můžeme dělat, nechce a to, co ještě nemůže, se mu asi zalíbilo nebo co. Jak se přitáhne do sedu, začne se nahlas smát a výskat. Je to krásný, ale nerada bych, aby měl něco s páteří...

Elí, papání jednou za noc je paráda! Vzpomeň si, jak jsme vstávaly každý dvě hodiny..... a než jsme se dostaly do postele, uběhla hodina a čtvrt nebo půl.... a spánek půl hodiny je spánek na prd... Každý máme nějaký to trápení no, ale myslím, že tady nikdo nemáme velký problém.... Kyčle mají všechny děti dobrý, zdraví taky, nikdo se nerozvádíme, tak pohoda ne? :dizzy_face:

Ale odjet na 22 hodin to bych asi nezvládla, to by mi strach nedovolil. Ale je fakt, že můj manžel by se nezvládl postarat o Kubíka. To ten tvůj je teda miláček :wink:
22. dub 2009 v 08:43  • Odpověz
ahojky, to mas kaci pravdu clovek si strasne rychle zvyka na lepsi.to co pro me ze zacatku byla super noc by dnes byla hruza. nikca nam ted dva dny zlobi se spanim nechce usinat pak se zase porad toci na bricho tak se porad budi v pondeli usla az v 11! nevim co se ji deje. a s tim pretacenim si nedelej hlavu nesmime srovnavat znam mamku co se ji chlapecek zacal otacet az v 7 mes do pul roku je to ok. my mame zase hroznou hyperaktivku. vcera sem ji nechala na dece s hrackama a sla na zàchod a nasla sem ji v pulce obyvaku nechapu jak se tam dostala :slight_smile: a s tim mym vyletem kdyby byla s nekym jinym taky bych mela strach ale tatka me pravidelne informoval tak to slo. a taky chci aby si zvykala ona jak me vidi tak nechce u nikoho byt a to nechci takze v planu mame i hlidani u babicky aby si trochu zvykla i na jine lidi nez na mamu je porad jen semnou doma :slight_smile: ale jen tak nekomu bych ji nenechala me mamce treba verim a kdyz by plakala tak bych si pro ni prijela
22. dub 2009 v 09:45  • Odpověz
jo a 20,4 se nám narodila kamarádka Adélka musela na svět trochu dřív než měla ale naštěstí to mamka i Áda vzládli v poho . málá má 2500 g v pátek se na ně asi pojedu podívat. takový drobek to už ani nebudu umět pochovat :grinning:
22. dub 2009 ve 12:15  • Odpověz
Ahoj Holky. Tak to kakání není nic strašného. Paraziti to opravdu nebyli. Jenom malá krevní sraženinka. Měla to jen ve dvou kakáních a pak už dobrý. Jsem trochu panikář, mám obavu, aby si mě doktorka nezaškatulkovala nějak blbě a nebrala potom na lehkou váhu něco, co by třeba mohlo být vážnější (musím to někam zaklepat). Vím o maminkách kteří se strachují extrémě a doktoři už jejich stesky neberou vážně.
Jinak s obracením jse taky trochu na štíru. Na boky nám to jde na oba v pohodě, ale dotočit to na břicho stále ne a ne.
Je strašně ukecaná. Posledně vykřikovala v Globuse, že se po nás lidi otáčeli. Neřvala jen si tak z dobrého rozmaru vykřikovala hlasem mocným.
Museli jsme koupit větší vaničku. Máme metrovou a myslela jsem, že z ní nebude tolik káčkat vodu. Chyba lávky vždycky utíráme moře pod vaničkou. Už aby jsme měli normální velkou vanu, ale to je zatím v nedohlednu. Dle mého chotě je plot a garáž důležitější než koupelna. Snad se mi ho podaří zvyklat a změní rozhodnutí.
Mějte se krásně v těchhle krásných dnech, my se máme taky tak.
22. dub 2009 v 18:09  • Odpověz
autor
Elí, my máme půjčovací dítě :grinning: :grinning: :grinning: hele on se ke každýmu hrne, na každýho se směje, u každýho v náruči vydrží, každý si s ním může hrát a s každým je veselej. tak mě to samozřejmě mrzí, páč já jsem MÁMA a mě teda ignoruje, klidně si hraje se všema :angry: . Tak já jsem druhej opak no, myslela jsem jak se bude Kubíno držet mámy a ono ne, on je milej na všechny. A když pak na něj mluvím, vezmu ho tý osobě, začne se vztekat. Prostě musí chtít v prvé řadě ON. Ne máma :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
23. dub 2009 v 08:16  • Odpověz
kači tak to ti závidím to Nikče se někdo musí hooodně líbit aby u něj byla :grinning:
23. dub 2009 v 10:38  • Odpověz
autor
jak říkám půjčovací a na mámu prdí...... jo, ale když má nakakáno v plínce nebo je hlad, na to je máma dobrá :zipper_mouth: neee, chraň Bůh, dělám si srandu. Jsem ráda, že není mamánek, zatím. Prý kolem osmého měsíce to přijde, to období pláče, když nevidí maminku.

Elí, tak Nikča večeří kašičky už pravidelně? A mlíčko už pak nevyžaduje, stačí ji ta kaše?
23. dub 2009 v 11:28  • Odpověz
Kači zatim ne měla ji jednou to ji zblajzla a od te doby nechtěla tak ted dávám mlíčko a zase to chci někdy ted zkusit. zatím jedeme zeleninku na oběd. :wink:
23. dub 2009 v 11:48  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.