• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Prosinec/Leden 2009 - holky březen

(Zamčená)
9. února 2010 
hojky děvčátka, jdu Vás jen pozdravit, dnes jdu do práce takže se tady krásně těhuilkujte a zatím pá v pátek.... :wink:
11. čer 2008 v 06:40  • Odpověz
autor
dobré ránko holky moje, dneska snad budu koníkovat víc, neměla bych mít šéfovou v práci a navíc bude kolegyňka zas přítomna, tak práce ubyde.

Péťo, tak zas víš něco víc co? Informace jsou potřeba to jo, to každopádně. Je dobrý, že ti i protáhnou tělo, trochu přijdeš na jiné myšlenky. Informace do IP ke Kačence určitě!!! Díkes.
11. čer 2008 v 07:13  • Odpověz
Ony ti informace spíš budou pomalu přibývat :slight_smile:

Třeba říkala, že by zakázala internet, časopisy atd, že se těhulky jen zbytečně vystresujou ...
Pak taky nedělat často ultrazvuky, že se to miminku nelíbí, že to vysílá nějaké nepříjemné zvukové vlny ...
Nepřihřívat v těhu a miminkům věci v mikrovlnce, kvůli těm vlnám ...
Nepít minerálky s bublinkama, nejlepší je prý voda z vodovodu ...
Nejíst vitamíny, že se rodí velké děti ... ona doporučuje používat olejíčky (jaké, to prý poví příště)
Na strie doporučovala mandlový olej ...

No nevím, každý si z toho asi něco vzal, ale něco mi zase přišlo přehnané. Pak taky radila, jak vstávat s postele, vystupovat z auta - z postele nevstávat rychle a naprudko, ale překulit se přes boček a pomalu. Z auta taky pomalu a neroztahovat nohy, přidržet se madla nahoře, dát obě nohy na zem a pak vstát ... prý jsou v pánvi nějaké chrupavky, které špatným vstáváním nějak blbě rozhýbeme a pak nás bolí záda a třeba to pak vystřeluje do noh.

Pro začátek by to stačilo, co :sunglasses: ?
11. čer 2008 v 07:26  • Odpověz
autor
no počkej nepřehání trochu????? vitamíny ti doporučí naprosto každej studovanej MUDr!!!!! já dokonce bych je dostala na předpis, kdybych neřekla, že už je mám doma!!!! vitamíny brát musíš, ty jo, chceš mít zkažený zuby nebo problémy s kostma? Mimi si to bere z tebe a pokud je aspoň trochu problém s jídlem, což ty i já máme, tak ta strava není vyvážená a průšvih se může stát kdykoliv. Tak s tím Péťo zásadně nesouhlasím a budu babyplan jíst dál. Teda až dojím tuhle pikslu, tak mami.
11. čer 2008 v 07:34  • Odpověz
Tak víš jak, každý si obhajuje to své.
Mi už calibrum došlo, ale na jeden měsíc si ho ještě koupím. Mi říkal i můj Dr., že brát je déle je zbytečné. Že jak má mimi vše vyvinuté, tak už jsou vitamínky pasé.
Ale ta paní je taky studovaná, byla moc chytrá, jen má hold v popředí to "přírodno". My jsme si ji vyslechli, ale už v autě jsme s kamarádkou říkaly, že některé věci jsou moc přitažené za vlasy...
11. čer 2008 v 07:41  • Odpověz
autor
jako každopádně jsem už někde slyšela, že po vitamínech se rodí velké děti. Já radši velké dítě a zdravé a zdravá máma, než malé dítě, máma z děravýma zubama a osteroporiozou, nebo jak se to jmenuje. Od začátku těhu jaksi odmítám mléko, jogurty, tvaroh.... a jakékoliv teplé jídlo, včetně čaje. Jak do sebe dostanu vápník, který tělo potřebuje na zuby a kosti? To mimi si to ze mě vezme, ono bude v pohodě, ale co já? Na mě už nezbyde, protože to dám miminku. Kdepak, na to nevěřím. Navíc zajistit správný přísun železa, což v calibru je, je taky problém. Nejím zeleninu, mě prostě do krku nevleze. V pátek jsem zkusila papriku a rajče a až do večera mě bolelo břicho a měla jsem v žaludku kamení. O listovce je to jasný, to je pro mozek a roštěpy páteře a patra pro první tři měsíce vývoje. Pak už je asi zbytečnej. Jenže listovka je i na mozek mámy, ovlivňuje příznivě stavy jako deprese, nespavost a tak. Prostě uklidňuje. Budu to jíst pořád. Neříkám že dodržuju všechno co se má, třeba piju tu blbou colu a bublinkatý vody, ale já do sebe normální vodu nedostanu. Snad se po prvním trimestru uleví.
11. čer 2008 v 07:49  • Odpověz
Dobré ránko všem,

já si taky myslím, že to cvičení je supr. Je to zase něco úplně jiného, tak člověk vypadne z toho každodenního kolotoče. O Kenny klubu jsem taky slyšela, je i u nás, ale já mám tu tetu, která má svou agenturu, tak tam je to jasný...
Jinak o těch vitamínech sem to slyšela už od více lidí... "Každej do sebe furt cpe nějaký vitamíny a pak se diví, že se rodí čtyřkilový děcka" Tuhle větu sem opravdu slyšela už mockrát, i od studovaných... Takže něco na tom asi bude hoky...
Peti určitě piš dál, já až začnu taky budu a když to tak budem dělat všechny, určitě se toho spoustu dozvíme :slight_smile:
11. čer 2008 v 07:55  • Odpověz
Juj, ty si se rozohnila :sunglasses:
Kači, každý si obhajuje to své a s tím nic neuděláme, na jiném kurzu třeba zase lektorky mluví jinak, nevím.
Já si zajdu koupit Calibrum Mami, ještě tak 2 měsíce bych ho chtěla papkat, pak se uvidí. Každá těhulka si to udělá podle sebe, není 100% návod pro všechny :wink:
Ale třeba líbilo se mi, jak tam mluvila o přípravě na porod ... jako třeba brát kontrakce jako kámošky, co jdou pomoct k tomu, aby mohlo mimi ven a ne když kontrakce přijde tak se mohlit, aby rychle odešla. I když ono se o tom dobře mluví, ale kdo ví, jaká bude realita. Ale chodí tam s náma jedna paní, co čeká 2. dítě a chodí tam právě kvůli tomu uvolnění, že byl první porod horor, že se při kontrakci stáhla a proto vše trvalo tak dlouho atd. tad.
11. čer 2008 v 07:55  • Odpověz
Ahoj holky,
Péti teda to jsou informace:slight_smile:
Já třeba žádné vitamíny nejím ani mi Dr. žžádné neřekla. ale snažím se jíst aspoň tu zeleninu a ovoce.
11. čer 2008 v 07:56  • Odpověz
Hanti, pak jsme zvědavá na tvé info, budeme porovnávat :wink:
Nejdeš ty náhodou dnes k Dr.???

Ahoj Lenísku :slight_smile:
To máš fajn, že poradíš papkat ovoce a zeleninu. Já tak sním 1 jablko denně a to už je výkon! U mě je te´d na prvním místě bílý rohlík se sýrem nebo máslem a solí.
11. čer 2008 v 08:05  • Odpověz
Peti, zatím do mě jde všechno. Dneska si udělám nějaký zeleninový salát. Nemám problém nic něco nesníst.
A bublinkové vody nepiju, je mi z nich zle, několik let už piju jen neperlivé a doma z vodovodu. Kolu ani pepsi ani sladké vody mi nehcutnají
11. čer 2008 v 08:08  • Odpověz
Jojo Peti, určo :wink: Jasný, dneska po jedenácté jdu a právě čekám, co mi řekne a zavolám na ty kurzy :slight_smile:
11. čer 2008 v 08:08  • Odpověz
Tak držím palce, vše bude OK !!!
11. čer 2008 v 08:10  • Odpověz
Hanta taky držím palečky :wink:
dej pak vědět
11. čer 2008 v 08:11  • Odpověz
Díííky holky :slight_smile: Mám trochu strach, ale to před každou kontrolou...
11. čer 2008 v 08:14  • Odpověz
To je normální, já ho taky měla a za měsíc ho zase mít budu.
Držíme palečky!!! A pak nám dej hnedle vědět.
11. čer 2008 v 08:17  • Odpověz
Vím, že je, vždycky ho mám... Už abych to měla za sebou :slight_smile:
11. čer 2008 v 08:35  • Odpověz
AHoj holky,Hanta držim palečky u doktora!!!A pak dej hlášeníí :sweat_smile: .
Jinak já se cpu vitamínama femibion ještě počkám tak do 4 měsíce a končim nima.A doufám,že už začnu jíst to co bych měla..Už je mě asi 2 den líp,tak se to snad už trošku upravuje..

Jinak co se týká cvičení,tak kámoška nás už zaregistrovala a začínáme od září každou středu a měly jsem štěstí,protože měli volné poslední 2 místa :sweat_smile: .Kapacita kurzu je maličká a každá 2 holka je těhotná,tak to prostě nestačí.Jo a navíc mám to cvičení kousek od baráku a kámoška taky.. :sweat_smile:
11. čer 2008 v 09:55  • Odpověz
Hoj Ilon :slight_smile:
Jj, kurzy jsou fajn, určitě si to taky užijete :wink: Já jsem nejdřív zvažovala, jestli mám začít chodit tak brzo, ale kámošky mě překecaly, ať chodím s nima a nakonec jsem ráda, že tam nejsem sama a někoho znám.
Se tam nasmějete, uvidíš :grinning:
11. čer 2008 v 10:37  • Odpověz
Tak holky já pádím, zatím se mějte. Pak určo pisnu :slight_smile:
11. čer 2008 v 10:37  • Odpověz
Petis:A co tam děláte??
11. čer 2008 v 10:41  • Odpověz
První 2 hodiny jsme si povídali, učili se dýchat, pak přišly na řadu cviky z jógy, cviky s šátkama-břišní tance, to byla chlama, relaxace, zpívání, meditace, jak si pomoct, když nás něco bolí ...
Včera jsem byla poprvé, tak to byly spíš takové náhledy do toho, co se bude dít. Hodně mluvila o uvolnění, bude dělat "duševní" přípravu na porod. No uvidíme, jaké to bude dál :wink:
Pak jsme ještě hoďku cvičili v bazénu. Tam jsme tak různě hopsali, splývali, dělali cviky ve vodě na uvolnění kyčlí a všeho možného, i tam byly takové praktiky ve dvou, kdy jedna druhou vozila položenou na vodě se zavřenýma očima pro získání důvěry ... Super taky je, že pátá lekce je i s tatínkama. To už se těším!! Budou s náma na balonech, paní jim vysvětlí, jak pomoct s dýcháním, uvolnění, taky půjdou do bazénu.
Vše je to na příjemnou hudbu.
Pak jsem přijela domů a byla jsem mrtvá!! A dnes jsem rozlámaná jako bych běžela maraton.
11. čer 2008 v 10:59  • Odpověz
Já tam o prázdninách taky zajdu s kámoškou a nechám se zapsat. ale do Ostravy. Mám to taky kousek:slight_smile:, sice busem 10 minut a pak šalinou 10 minut. Tak možná vezmu auto, tak jsme za 5 minut :grinning:
11. čer 2008 v 11:01  • Odpověz
Leni, já taky jezdím z mé dědinky autem, jsem tam za 10 minut a za tu pohodu to zato stojí :wink:

No nic, jdu se zkusit jít napapkat :slight_smile:
11. čer 2008 v 11:02  • Odpověz
Tak to u nás po celé Plzni žádně cvičení pro těhule neni jen od záříí.Ale co počkáme si..Ted chodim plavat s kámoškou tak je to fainn :sweat_smile:
11. čer 2008 v 11:12  • Odpověz
já nechodím plavat, páč neumím :sweat_smile:
11. čer 2008 v 11:13  • Odpověz
Ahoj Peto,
tvuj popis cviceni me fakt nadchl. Mohla bys mi npsat udaje o tom, kde to je, kdy to je, ...
Nebo odkaz na web?
Myslela jsem ze se zacina cvcit az třak od 20 tt, tak jsem si rakala, ze mam jeste cas, tak asi ne :frowning2:
Zatim dik a vsem parcujicim i nepracujicim hezky den :slight_smile:
Ja jsem bohuzel ten prvni pripad :unamused:
11. čer 2008 v 11:21  • Odpověz
autor
čaukyyyyyyyyy už mám volněji můžu písať
11. čer 2008 v 11:34  • Odpověz
Petruš,
to cvičení je vhodné od 12 tt. Tak záleží na tobě, kdy začneš chodit. Já začala už teď, abych chodila s kámoškama (ty jsou ve 20tt).
Podívej se na web kenny.cz, tam je info, jen nevím, z jakého jsi města, jestli mají pobočku i u vás.
Pokud ne, tak v každém měste bude jistě něco podobného :wink:
11. čer 2008 v 11:34  • Odpověz
autor
hele a nejsem vadná, když na žádné cvičení chodit nechci?
11. čer 2008 v 11:42  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.