• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Prosinec/Leden 2009 - holky březen

(Zamčená)
9. února 2010 
Ahoj holky,

teda vy tady máte diskuzi o papání zeleninky a kašiček a tom já nic nevím, tak se nemůžu přidat :cry:

Kači,
nic z toho, že se Kuba netočí, neměj. Kája taky ne. 2x se jí to povedlo a od té doby nic. Leží na zádech, kopká nohama a točí se na boček. Ale na bříško, to vůbec nee.
Jak píšeš o tom sedání, to dělá Kája taky. Nechce vůbec ležet, když ji mám v náručí v klubíčku, tak ona v něm být nechce, tak ji mám v polosedu/polostoji, což není ideální, vím, ale jak to udělat, aby se jí v klubíčku zase líbilo, když je tak zvídavá a chce vše vidět?
A nebo se jí líbí jak je přehozená přes rameno, to má taky výhled ... ale to taky není pro páteř to pravé ořechové:confounded:

Jinak Kája se na každého taky zatím směje a taky je půjčovací :wink:

Kači,
a Kubík už baští zeleninku a jiné příkrmy?

Elis,
tak to bude Nikča cestovatelka, jak se tak sama pustila na cestu po obýváku :wink:
je pravda, že já mám Káju na zemi na dece málo, furt mám strach, aby jí nebylo od země zima. Nejčastěji je v "hrací" postýlce v obýváku, tak od tama mi utéct nemůže, akorát se točí o 360st.
23. dub 2009 ve 13:22  • Odpověz
Peti tak to já mám malou na zemi pořád mám to vystlaný dekou , peřinkou a na tom zavinovačky a je teplá :grinning:
Jinak Nikča taky chce pořád sedět holt už nejsou miminka no. :wink:
Peti a už zase jenom kojíte? nebo jede občas lahvička? doufam že se vám daří to už by bylo prokleté téma s tím kojením :astonished:
23. dub 2009 ve 13:28  • Odpověz
Eli,
já přes den a v noci jen kojím, ale večer dávám i sunárek.
Vždy nakojím z obou prsů, párkrát to prostřídám (protože jak to Káji míň teče, tak se začne vztekat a plakat) a jak už prso fakt nechce a pláče, tak jí dám sunar - někdy vypije 60ml, někdy 120ml, někdy jen 30ml. Asi podle toho, jak moc mám v prsou, resp. kolik si toho vytáhne ...
23. dub 2009 ve 14:13  • Odpověz
autor
Peti, nezavádíme téma o příkrmech, jen jsem se ptala :grinning: ale to víš, zajímá mě to, nás to čeká taky a za pár..... Kubí se teda neotáčí ani na bok :frowning2: prostě jen hajá na zádíčkách. No a sedat, to jo, to by ho bavilo. Taky jsem to četla, že přes rameno se nemají děti dávat, ale mě tak máma dávala i bráchu a žijeme a s páteří nic nemáme. Ony děti taky potřebujou těm zádům ulevit. Kubínovi se to taky hrozně líbí, krásně vidí. Asi když se to nebude přehánět, může se všechno, ale s mírou no. Když ono je to těžký, za pět let zas budou říkat dávejte děti přes rameno, klidně jim zadeček podepřete rukou, to nevadí, že na ni sedí, ale rozvíjí si mozek tím, jak krásně vidí a ještě cítí srdíčko mámy nebo táty a to prospívá dětský psychice. Úplně to vidím.... Je to tak se vším. Pijte hodně, pijte málo. Člověk aby se v tom vyznal......

Peti, nedávám ještě žádný příkrm, jen mlíčko. Dr. říkala, že až ukončíme 4. měsíc, můžu dát na noc rýžovou kaši, jestli se budí na mlíčko. Ale o zelenince ještě nemluvila, jdeme na další hexu a pneumokoka 13.5., tak tam nám asi řeknou, že můžeme začít zkoušet.
23. dub 2009 v 15:00  • Odpověz
autor
Elí, dneska v noci Kubíno poprvé spal bez zavinovačky. Docela dobrý, ale od půl třetí jsem neúnavně dávala do pusinky dudlíčka asi do pěti, pak usnul. Na hodinu :sweat_smile: Takže první půlka noci dobrá a druhou jsme probendili, ale neplakal a byl v pohodě. Chce to čas a určo se to poddá.

Petis ahojky, stále žádná změna, nechce se ani natáčet na bok. Jo, když mu vedu ruku tak se otočí, ale sám ne. Nechce se mu :grinning: Lenoch jeden :grinning: Ale paty má celý červený, jak s nima pořád mlátí do podlahy :grinning:
27. dub 2009 v 08:02  • Odpověz
ahojky,
Kači to víš že to bude lepší, my už ted problém nemáme s rukama ale s celým tělem . Nikča se pořád v noci točí na břicho tak ji několikrát za noc otáčím i když to umí i zpátky tak v noci je asi líná nebo co. já vůbec nevim po kom je to dítě tak akční chvíly není v klidu pořád v pohyby chvílema se staví na kolena jen ještě neví na co má ruce tak padá na nos :grinning:
ted sme zase po měsící dali kaši na noc banánovou pro klidné spaní :slight_smile: a Nikča vydržela celou noc jen asi třikrát chtěla dudlík tak to bylo super tak se ji to spaní zase snad zlepší.
zeleninku už papá jak starej chlap no někde tu energii nabírat musí, už se na to vždycky vyloženě těší otvírá pusu dokořán :grinning:
27. dub 2009 ve 12:31  • Odpověz
autor
ahojky Elí, Nikolka je teda éro, to je paráda :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: Mě se líbí, jak je šikovná, kolik toho umí :dizzy_face: Jasně, že ty to asi vidíš jinak, hlavně v noci :sweat_smile: Ale roste jak z vody a jak je šikovná panejo!!! Dělá určo jen a jen radost :wink: Fakt se otáčí na bříško i v noci jo? To musí být úžasný! Takový pokrok! Před měsícem ty děti ležely a jen natahovaly ruce.... ty jo to je změna :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: A na kolena říkáš? Hele beruško aby ona za chvíli nelezla :astonished: To pak bude po klidu totálně :sweat_smile: Kubí taky nespí, jak jsem přestala zavazovat, jsme od půl třetí nebo od tří vzhůru, dám mu dudu a chvíli fňuká, možná usneme a za chvilku je to znova. Dudu, fňukání, mrskání rukama nohama až do rána. Tak po pátý hodině vstanu, že udělám mlíčko a on přesně v tu chvíli usne. Chjo. Taky čekám, že se to zlepší. Přemýšlela jsem, jestli nemůže mít hlad, že se budí. Dřív spal opravdu krásně. Spíš to asi bude tím, že není svázaný a hází sebou, tak nemůže zabrat chudák. Kaše je na lžičku nebo do lahvičky? Já jsem si ještě žádnou nekoupila, ani nevím, jakou značku bych měla kupovat..... Asi to půjdu omrknout, až bude couranda po městě...... Dáváš na dobrou noc jo? To bude asi s bylinkama že? Myslím na to dobré spaní..... Chtěla bych vidět, jak Nikolka otevírá papulku, když vidí blížící se lžičku s mrkvičkou :grinning: :grinning: Hele a tak co všechno hamá? Co jí chutná? Už jste ochutnaly všechnu zeleninu? Vaříš doma nebo kupuješ ty skleničky? To jsou ceny hrůza, teda.
28. dub 2009 v 08:51  • Odpověz
ahojky, jak pises sou to uzasny pokroky kolikrat tomu sama neverim. jak my se ted nasmejeme u koupani.ona strasne hazi nohama takze kuchyn v potope a u toho se nahlas smeje. :slight_smile: to otaceni v noci je super je sladka kdyz spi na brisku ale v noci je lina se pretocit zpatky no. s tim lezenim jak rikas si z ni delam srandu ze za 14 dni poleze a za mesic bude chodit :slight_smile:je hrozne akcni prdola. jinak kasi sem mela prvni nutrilon ryzovou a ted mam od hami na dobrou noc bananovou moc ji smakuje. na vsech uvadeji ze se ma delat do talire a lzickou ale vecer uz je na to moc unavena tak mam vetsi dudlik na flasku a normalne si dava z flasky. zeleninku kupuju zas tak drahy to neni a zatim spapa malo treba pul sklenicky tak takovy drobky nevarim az bude papat vic. kupuju taky hami a mame za sebou mrkev, brokolici. zeleninu s krutim. a zeleninu s kurecim a jablky,a mrkev s bramborem. chystame se na spenat s bramborem. zkousela sem uz i stavicky tez od hami a chutnali ty ale budu pres leto delat doma. strasne ten cas leti.
28. dub 2009 v 09:30  • Odpověz
autor
hele Elí a když už nechce zeleninku, dáš jí ještě mlíčko? víš co jak poznáš, kdy má dost? teda ale Nikolce chutná, to jste toho už vyzkoušely dost.... fakt to není drahý? teda že bych blbě koukala?
28. dub 2009 v 11:58  • Odpověz
no ja ji vzdycky kolem 11 dam zeleninku kolem pul 12 mlicko a kolik vypije tolik vypije pak supe spinkat. jefme tak uz treti tyden tak chci asi pristi tyden pridat presnidavku a ovoce.sklenicka stoji kolem 16 kc myslim a jelikoz ze zacatku sni tak tri lzicky tak je to lepsi nez varit a vim ze je to kontrolovane normama.verim tomu.kdyz si spocitam elektriku zeleninu maso tak to mas nastejno skoro.budu varit az bude papat normalne.
28. dub 2009 ve 13:27  • Odpověz
autor
nooo, když to tak popisuješ, zní to logicky, nač vařit jednu mrkev..... té elektriky... máš pravdu, asi se to fakt nevyplatí vařit, takhle malé množství.... tak to má jednu skleničku na dva dny že jo? nebo na tři? asi se to nemůže moc nechávat otevřené ne?

včera jsem viděla tady po městě maminku se stejným kočárkem, myslím barvou, jako mám já. zatím jsem jezdila sama, tak vida, už se další nechala nachytat na oranžovku :grinning: :grinning: :grinning: jsme vidět i z dálky :grinning: :grinning: :grinning: a o to jde ne? aby nás něco nepřežvejklo......

jináč stále nic s otáčením na bok, hlavu si sice na bok dá, ale nepřekopne nožičku, aby se převalil na bok celý, tak uvidíme, ono ho to napadne. když mu pomáhám, tak se přetočí i na bříško, ale samotnýmu se mu asi ještě nechce. U čeho teda smíchy praskám, když si hraje s dudlíčkem. Když chce spinkat, strčí si ho úplně správně do pusinky na první pokus, ale když si jen hraje, strká si tam ten vějířek, chytá silikon a cpe si do pusy knoflík, nebo to drží za vějířek a krouží kolem pusy, jakože se nemůže strefit. To se mi líbí, na to se vydržím koukat půl hodiny....
29. dub 2009 v 08:05  • Odpověz
tak to je kubik sikulka ze si da dudlik do pusinky nikca si s nim taky hraje vzdycky ho zkouma ale kdyz uz se trefi do pusinky tak ho tam rve druhou stranou :slight_smile: tu flasticku sem zd zacatkuMELA tak na trikrat dyl sem to nenechavala ono to vzdycky akorat tak vyslo.
29. dub 2009 v 16:28  • Odpověz
Achojky,

Elis,
tak to je Nikča opravdu šikovná, že se ti tak otáčí. To Kája se netočí, sice už se jí to povedlo, ale byla to asi náhoda. Líbí se jí na bočku a k tomu, aby se ještě pootočila na bříško, to má těžkou prdýlku :grinning:

Kači,
Kubula je štramák, že si tak umí vyhrát s dudánkem :wink:

Holky,
to máte fajn, že vám dětičky spinkají celou nocku. My teď máme horší období, ale nestěžuju si, mohlo by být ještě daleko hůř.
Akorát na to nejsem zvyklá, že kojím třeba o půlnoci, ve 2, ve 4 a v 6. Jo a chodím spát kolem 22, tak to pak vstávám co 2 hodiny. Ale to tak není pořád, jen teď máme nějaké horší období.
Jo, určo je to nějaké přechodné období, protože Kájula spí i hůř přes den, každý den s ní od 10 chodím ven a spávala mi tak do těch 12, ale poslední dny nee, spinká tak půl hodinky a má vystaráno. Samo že se pak přetáhne, odpoledne spinkat moc nechce a pak pláe, jak je přetažená. To mi rve srdce, protože jinak máme neplačící mimi. Už jsem uvažovala, jestli to třeba nemůžou být zoubky, protože strašně slintá a vše strká do papulky a strašně si dře ďásna. Ale nateklá je nemá, ale už je občas večer máznu Calgelem, když nechce usnout a většinou ji to zklidní.

Ty brďo,
až budou příkrmy, to si nedovedu představit ... no jo, já jsem rozmlsaná, že nemusím papání řešit, můžu jít kdekoli, když má hládek, tak vytánu prseno a je to. Ale skončí se mi to ... jsem zvědavá na první mrkvičku, to asi bude sranda, jak se bude Kájinka u papání tvářit :slight_smile:

Tak říkáš, Elis, že se vyplatí koupit jídlo v těch lahvičkách, ju?
Jo a dala ti třeba dětská dr. nějaké pokyny, co máš vařit atd? Třeba nějakou brožurku? protože já bych vůbec nevěděla, jak a s čím začít :confused:

Kači,
já bych dávala kašičky normálně lžičkou.Aspoň mám takovou představu, že já budu dávat po lžičkách. Mrkvičku rozmělním vidličkou a pak hurá do papulky :grinning:

Kači,
jak jste dopadli na čtyřměsíční prohlídce?? Už jste byli? Kolik Kubík váží a měří? A už jste očkovaní?
My ještě pořád ne, Kája byla ve 3 měsících nachlazená a ve 4 měsících ji zahnisalo ramínko po TBC.

Elis,
jak jste na tom s náušničkama? Už je Nikolka má?
My čekáme až po očkování ...
29. dub 2009 ve 20:18  • Odpověz
ahojky, peti sranda to je ze zacatku se sklebi a ted mruci ze ji davam pomalu fakt se uplne vrha po lzicce. ale kasi jedem z lahve ze lzicky by mi uz takhle vecer moc nesnedla.jinak se nemusis bat dr mi dala brozurku od hami maji to tam krasne popsano ja rovnou i zustala u te znacky nikce ta zeleninka od nich moc chutna. mas pravdu ze s kojenim to mas praktictejsi ale zase s tim sunarem se da lepe odhadnout kdy bude mit hlad a ja sebou porad vozim nahradni flasku a dve davky sunaru. ale taky mame ted horsi obdobi min tyden spala uplne hrozne taky mame podezreni na zoubek ma tam takovou bilou tecku.ten gel si mela na predpis?me v lekasne rekli ze volne se nic neprodava ?! A nausnicky jeste nemame minule sme ockovali tak sem ji nechtela pretezovat tak snad pristi tyden na 5 mesicni kontrole.omlouvam se ze pisu bez odstavcu ale pisu z mobilu a nejak mi to tu nejde :slight_smile:
29. dub 2009 ve 21:25  • Odpověz
29. dub 2009 ve 21:30  • Odpověz
autor
30. dub 2009 v 07:57  • Odpověz
ahojky to jsem si vcera pekne nabehla kdyz sem rikala ze uz zase mame pekne spani. dnes od pul 12 do 1 v noci rev a nic nepomahalo nechapu co ji bylo.pak usnula mm na balone.ve 4 znova ale to myslim usnula brzo o pul 6 vzhuru ale po jidle jeste nastesti trochu usnula. sem mrtva uz nevim co delat aby sme se vyspali :frowning2:
30. dub 2009 v 09:32  • Odpověz
Tak jsme byly na kontrole, Beba sice nijak moc nepřibarla za cca týden 150g, ale doktorka říká že jinak prospívá a nevypadá že ztrádá, je spokojená takže kojíme nadále, má faldíky neječí tak uvidíme co bude...takže máme váhu 5700g tak myslím že se to dá, opička jedna.
Tady teď tak strašně leje, manža stále v práci, mě bolí hlava jak blázen a utahaná jsem jak mimino. Kluci jsou zítra doma tak bych měla vynalézt nějaký program ať je zabavíme ale vůbec se mi nic nechce, ale hold měla bych...děsný a to jsem si ještě říkala že si dnes zacvičím..cha cha cha to jsem asi myslela ve své slabé chvilce :grinning:
Tak miminkám krásné spaníčko, maminkám klidnou noc a zatím pá
30. dub 2009 v 17:29  • Odpověz
Ahoj berušky a berušátka :slight_smile:

Elis,
tak to jsem ráda, že pak dostaneme nějakou brožurku o příkrmech, aspoň nebudu tak tápat.
Ten gel na zoubky na předpis není, jmenuje se to Calgel a normálně jsem přišla do lékárny a chtěla něco na zuby pro děti a nabídli mi tohle. Akorát je to od 5. měsíce, pokud by se to aplikovalo v plných dávkách, jinak se může i dříve. Stojí cca 85,- Kč a já jsem to Káji dala zatím 2x.
Já nevím, jestli jí ty zubky rostou, spíš se jí asi tlačí do ďásní - ty ještě nateklé nemá, ale svědit ji to musí jak šlak.

Ahoj Lucas,
to je fajn, že ses na nás přišla juknout.
Beatka je šikulka !!! A má moc pěknou váhu.
Nevím, nad očkováním proti meningokokovi jsem ještě neuvažovala, ale nahlodala jsi mě. My ještě nemáme ani hexu ani prevenar.
Včera vnoci bylo kojení OK, v 1:45 a pak v 5 a ještě jsme leželi do 7:30, kdyby to tak bylo pořád, nezlobila bych se :wink:

Kači,
tak to měl Kubík pěknou váhu.
My budem očkovat Prevenarem, protože jsem ho už měla koupený a pak teprve slyšela o Synflorixu. Akorát je u něj problém, že ne všechny pojišťovny ho proplácí. je to ale bordel. Vím, že pokud chceme děťátka očkovat, tak nám nezáleží, jestli nám aspoň něco pojišťovna proplatí, ale zase vše je v dnešní době drahé a tak si člověk hledá cestičky, jak by si mohl aspoň něco ulehčit.
Kamarádka volala přímo na infolinku pojišťovny a tam jí řekli, že pokud je jmenovitě psáno, že proplácí Prevenar, tak to na jiné očkování neplatí, ale pokud je dáno, že se proplácí očkování proti pneumokokovi, tak proplácí i Synflorix. Je to slovíčkaření, co???
Nám budou taky píchat hexu i s prevenarem, aspoň mi to doktorka říkala.
Super, že Kubík nechytl rýmku.
Tak Kubíkovi se nechce večer spinkat, jo? No, my se vyvarováváme nošení a uspávání, zatím to jde. I když se Káji nechce spinkat a pláče, tak je v postýlce, já stojím nad ní a hladím ji. Bobulka naše.
Já z plínek používám fialové Tesco plenky a jsem s nimi moc spokojená. A koupeme v Bübchenu a mažu olejíčkem z Hippu.

Elis,
tak co spinkání? Co se Nikči nelíbilo? neroste ji opravdu zoubek a proto plakala??
30. dub 2009 ve 20:34  • Odpověz
dobre ranko, lucas mohla by jsi nam pekne spani poprat kazdy den? nikca te poslechla a konecne zase spinkala ani nepapala.mozna to bylo i tim ze sem sehnala gel na dasinka nejaky citrovital nevim.kazdopadne to bylo super. dnes jdeme na jarmark tak aspon budu fit. jinak my koupeme v nivee a mazeme kremen od dr bo po olejiccich byla hrozne sucha asi to ma po me ja mam taky mirnej atopickej. snad se ji to nerozjede moc.
1. kvě 2009 v 08:40  • Odpověz
dobre ranko tak nevim jestli to bylo opravdu zoubkama ale na noc natiram gelem a uz druha noc krasne prospana bez papani. jupi. za to odpoledne uz dva dny nespala ale ani nebyla protivna tak dobry.
2. kvě 2009 v 07:25  • Odpověz
Dobré ránko mamče...tak u nás noci jakž takž vstáváme ted cca 3x až 4x no na to co to bylo předtím parádíčka, ale já jsem nějaká nemocná, včera mě začalo škrábat v krku a v noci se mi ucpával nosan a ráno jsem měla 37,9 teplotku...no je fakt že to u mě není nijaká teplota jelikož já mívám hned 39 teploty, ale nen´í mi nijak dobře štípou mě očka a bolí klouby no je mi na prd...chjo snad to malá nedostane... :confounded:
4. kvě 2009 v 08:00  • Odpověz
Tak hlásím, že se od soboty překulujeme na bříško a jsme tam pořád !!!
Když Káju otočím na záda, tak je v cuku letu zpět na břichu, po chvíli se začne vztekat, že to neumí zpět.
No je to sranda, akorát mám teď co dělat, abych ji oblíkla, přebalila a dokonce se kulí i se spacím pytlem :dizzy_face:
4. kvě 2009 ve 20:09  • Odpověz
Pet tak to je Kájuška šikulka, já už taky čekám každou chvíli kdy příjde na to jak položit pod sebe ručičku aby se jí to překulilo, jelikož už leží téměř na bříšku, ale zavazí jí tam ta pacina...no obléci už mám bebušu nebo přebalit problém taky jelikož tak vyvrátí hlavu a začíná se otáčet a jak se vzteká když se jí snažím narovnat, no prča :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: .
Jinak mi stále není nic moc, teplota sice ustoupila, ale bolí mě v krku jak potvora a ta rýma a hlava...no prostě paráda....dnes mi ale příjde pomoci mamina abych se mohal trochu proležet. tak pá pá pá Lucka a Beuša-babuša :dizzy_face:
5. kvě 2009 v 07:45  • Odpověz
Tak jsme zpátky od doktorky. Ramínko po TBC máme krásné a jsme naočkovaní hexou a Prevenarem. Očkovala ji v 15 hodin, do 15:30 jsme počkali, jestli náhodou nenastane nějaká bouřlivá reakce, naštěstí nebyla, tak jsme jeli domů.
Akorát celé odpoledne nespala a soma poplakávala, tak mi usla teď, tak to bude mít asi posunuté, prdelka naše.
Holky, byla strašně statečná. U první injekce ani nepípla, u druhé mě chytla na prst a trošku zaplakala, ale fakt malinko, je to moje statečná holčička. teď hlavně aby neměla vysokou teplotku, manžel jel pro jistotu do lékárny koupit něco na uklidnění, co nám říkala doktorka a jinak Panadol sirup doma máme.
Jo, dávaly jsme vašim dítkům něco proti teplotě preventivně nebo jste čekaly, kdyby měly až 38 po odečtení?

A taky jsme se převážili a máme 7,46kg :dizzy_face:
6. kvě 2009 v 17:08  • Odpověz
ahojky maminy a mimča, kokám nejsem sama kdo jaksi nestíhá net. :slight_smile: my byly včera na 5 měsíční vážíme 7620 g dostali sme druhé očkování a Nikča ani nepípla máme to ale šikulky. teplotka naštěstí nebyla a Peti sirup preventivně nedávám. paní doktorka nám potvrdila klubající se zoubek tak mažeme gelem a docela to jde. Nikolka večer vyžahne přes 200 ml kaše a spinká celou noc takže je to dobrý jen by ještě nemusela chtít podávat dudlík :grinning:
Peti no vidíš Kája je šikula už se taky otáčí. dr byla včera s Nikolky hotová ona chvilku nepoleží v klidu je to hrozné šídlo ale moc si to ted užíváme je z ní strašný smíšek .
V pondělí sme se byly podívat na miminko od kámošky - 2,5 kg to je takový drobeček že to snad ani není možný.
jinak sem o víkendu byla opět krkavčí matka Nikolka byla v sobotu půl dne u babičky byly sme se projet na motorce a v neděli tam byla celý den protože sme se byly zrelaxovat v praze v tom novém aquaparku bylo to uplně senzační Nikolka taky nezlobila a aspon nebude tak fixovaná na mě. :wink:
tak se mejte krásně dejte pusu miminkům a občas se donutte napsat čárku :wink:
6. kvě 2009 ve 20:26  • Odpověz
ahoj maminy,

Peti: tak to je Kájinka šikulka šikovná. my jdeme k doktorce na poradnu zítra,tak jsme zvědavá kolik váží ten náš chlapák, přes 6kg už mít bude:slight_smile:. roste jak z vody, hold mlíčko Hipp mu šmakuje a jde to vidět:slight_smile:. a měla by nás asi taky naočkovat. v pondělí jdeme na kontrolu TBC,ale měl by to mít dobré, vůbec to nemá červené,opuchlé,prostě nic.
Jinak se začíná pomalu Štěpimu líbit na bříšku, už docela krásně pase koníky,ale teďka se mu daří,když ho dáme na bříško,tak se hned přetočí na záda a strašně se směje:grinning:

Eli: tak to je super,že si malou tak zvykáte,aby jsi nebyla otrok, mylsím,že je to fajna, taklhle někdy dát hlídat babičce a jít si něka zarelaxovat :wink:
6. kvě 2009 ve 20:47  • Odpověz
ahoj holky,
tak Štěpi má za sebou první očkování,tak čekám zda bude nějaká reakce, pro jistotu jsem mu dala nurofen sirup proti horečce.a krásně si pořval, jako tur:slight_smile:
a váží 6,45 a měří 63cm :dizzy_face:
7. kvě 2009 ve 12:24  • Odpověz
Ahojky,

tak Kája byla včerejší noc nervlá a špatně spinkala a dnes sebou v postýlce taky mele, bobeček náš.
Má zvýšenou teplotu, ale nic jsem jí nedávala, protože dr. říkala, že mám dát až jak bude mít nad 38 po odečtení. Že zvýšená teplota je pro miminko "dobrá" v tom, že si buduje protilátky.
Ale jestli se zase bude budit v noci tak jako včera, tak jí Panadol dám, ať se vyspíme my obě. Včera jsem vstávala co hodinu, jak poplakávala.

Leni,
super, že má Štěpánek taky po očkování a snad nebude mít žádnou reakci. Jak jsem už psala, Karolínka není taková vysmátá jako obvykle, ale jinak si myslím, že to snad snáší celkem dobře :wink:

Elis,
skrytě ti závidím spinkání celou noc. Karolínka taky tak spinkávala, ale teď jí už asi nestačí mlíčko nebo si myslím, že ona jak je v noci unavená, tak si z prsa vytáhne jen přední mlíko a usne a za chvíli je vzhůru a má hlad. Takže my teď vstáváme časteji, ale pokud je to tak 2x za noc je to v poho.
7. kvě 2009 ve 21:08  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.