• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Prosinec/Leden 2009 - holky březen

(Zamčená)
9. února 2010 
ahoj holky,

Kači- teda no vy už baštíte, my zatím mrkvičku, zítra dáme brambor.
v noci se nám taky pořád budí na dudlíček jako u vás:slight_smile:,ale mlíčko dáváme ještě tak kolem jedné druhé v noci. pak je vzhůru v 5,ale sanžíms e ho ještě uspat do šesti do 7. v 5 teda nevstávám ani za nic :slight_smile:
2. čer 2009 ve 12:06  • Odpověz
jo a po kaši nám spí a vyžaduje mlíko stejne jako po mlíku.
2. čer 2009 ve 12:06  • Odpověz
Holky,
tak i já jsem už vyzkoušela kaši, bohužel bez výsledku, Kája se budila stejně jako po Bebě.
Tak jsem jí dala tu kaši jen 1x a auž dávám zase jen Bebu na noc, ale uvažuju, že jak se mi v noci vzbudí, tak jí zkusím dát UM i v noci, jestli nevydrží spát déle. Po mém mlíčku se budí co 2 hodiny.

Super,
že už tak zvládáme příkrmy. My zatím jedem jen na mlíčku, ale 17.6. jdeme k paní dr., tak uvidím, co nám poví :wink:
3. čer 2009 v 11:01  • Odpověz
autor
nazdárek

Leni, když jsi už dávala Štěpánkovi mrkvičku, koupila jsi pokračovací mlíčko? Nebo jedete stále s jedničkou? Jsem tak trochu zmatená, všude píšou, že jak se začne s příkrmy, má se koupit pokračovací mlíčko, aby mimčo dostávalo ten správný příděl vitamínů a stopových prvků. Jenže na obalech mlík píšou 6+ :astonished: :astonished: Tak já nevím.... Študovala jsem to v obchodě a v té tabulce množství mlíčka na den mají uvedený i 5. a 6. měsíc. Takže by to mělo být už od uk. 4. měsíce ne? Ty jo tohle mají tak blbě udělaný.....

Leni a jakpak brambory? Jedou Štěpikovi? Nemají moc chuť, ale nějak jsem to víc našlehala a už sní stejnou porci brambor a zeleniny, půl na půl. Úspěch.

Kaši jsem ještě nedala, začínám mít stejnej problém jako eliiis. Kuba nějak začal vynechávat spinkání po svačině ve tři, takže do koupání v šest nespí. A to pak je mazec, usne v polovině lahvičky, tak pochybuju, že bych to do něj dokázala dostat po lžičce. Takhle v polospánku láhev vypije a zrovna ho dám do postýlky. Frajer jeden ani nekrká :confounded: No jo, ale co s ním, vypadá že toho má fakt plný brejle, tak ho nebudím na říhanec.
4. čer 2009 v 11:00  • Odpověz
Ahoj holky,

Kači- tak my jsme zkoušeli dáváat mrkvičku jen týden, včera zkusil brambor,teda ten ksichtík co nahodil, blééé, to mu teda nejelo.
dneska jsme byli na prohlídce,tak jsem se ptala dr. na ty příkrmy,říkala,že není třeba, že máme ještě měsíc počkat, no takže budem zas jenom na mlíku. to neva. Váží 7,60kg a měří 68cm :dizzy_face: :dizzy_face: , dostal druhou Hexu, jen si pořval jak mu to píchla, pak už nééé. jo jen říkala,že můžem na noc dát tu rýžovou kaši, no tak když má po ní hlad jak po mlíku,tak to asi prdíme.
4. čer 2009 ve 12:13  • Odpověz
autor
hojky Leni,
to je zajímavý co? Prodávají kaše a mlíčka na noc s rýžovou moučkou, aby děti v noci spinkaly a nebudily se hlady chudáci. A našim dětem je to srdečně jedno :grinning: :grinning: :grinning: Oni snad ignorují ten pokrok moderní doby, sytící mlíčka pro miminka. Je jim to šumák. Já jsem dneska celou noc sbírala Kubu z bříška, prostě si pásl hříbátka, vesele si zpíval a pobrukoval a hrál si se zvířátkama..... A to už taky nevím, co mu na noc dát. Nejdřív jsem mu dala větší dávku mlíčka, nezabralo to. Tak jsem koupila sytější mlíčko na noc s rýžovou moučkou. Je to na houby, stejnak v noci nespí......

teeeeda ale Štěpik krásně prospívá!!! A pak že kojení je nejlepší a chemický mlíka jsou na prd..... Tak Štěpánek je toho důkazem, že i na UM můžou děti krásně prospívat a evidentně jim nic nechybí :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: Jsem zvědavá, kolik budeme mít my. Jenže my jdeme až 24.6. na půlroční.... a na poslední hexu a druhýho pneumokoka. Tak si ještě počkáme no.

Leni, co zkusit jinou značku té kaše? Třeba by po ní spinkal líp.
5. čer 2009 v 08:05  • Odpověz
ahojtééééééééééé :dizzy_face:
5. čer 2009 v 08:12  • Odpověz
Ahojky,

tak to je Štěpula opravdu chlapák, s Kájinkou gratulujem. My jdeme na půlroční prohlídku 17.6., tak jsem zvědavá :wink: V 5M měla 7,9kg a 71cm.

Včera Kájinka dostala na noc kašičku (rýžová mléčná od nestle) a hurá-spinkala mi o 2 hodinky déle do 1:15 !!! Kéž by to bylo tak i nadále. Koupila jsem savičku na naši lahviču přímo na kaši a malá bumbala. Ale měla toho jen 100ml a zbytek pak dostala mlíčko.
5. čer 2009 v 08:13  • Odpověz
autor
ahojík Péťo, tak my týden po vás, no je to logický, když jsou děti narozené týden po sobě :grinning: :grinning: Jsem taky zvědavá, napíšeš pak že jo??? :wink:

taky už dáváte kaši? Hlavně, že vám to děti chtějí hamat. Ty to dáváš tekuté jo? Ne lžičkou? To tady právě řeším.... Už několik dní :confounded: Lžičkou mi to Kuba nesní, včera zas vytuhl už po 20 ml mlíka :angry: Ale nějak to dopil, ale bumbal půl hodiny, to je náš rekord. Jinak zvládá 160 ml za 7 minut :sweat_smile: Fofr co? A tak se prodávají i dudlíky na kaši? Nevíš, nemá to i Avent? Páč používám jejich lahvičky....

Nazdaaaaaaar Sluni
5. čer 2009 v 08:19  • Odpověz
Kači,
malá měla kaši teprve podruhé. Já jsm byla na prášky z toho jejího spinkání, tak jsem koupila rýžovou kaši od nestle od 4. měsíce. Ty ochucené zatím nechci dávat, aby si na to hned nezvykla a pak mi nechtěla ty bez příchutě.

Tak to nevím, jestli má tyhle savičky i Avent, já používám Tommee Tippee. Já se taky právě obávám toho, že je večer Kája umavená a lžičkou by mi to asi moc jíst nechtěla. Dávám jí to tekuté, ale ne úplně jako mlíčko, je to taková řidší kaše. Ale poprvé ji to vůbec nezasytilo, to jsem udělala ganz řídké a neměla jsem ještě tu savičku, tak jsem jí to dávala přes normální, tak mi spala jako obvykle do 23. Ale včera to měla hustší, tak snad by jí to mohlo zasytit.

To víš, že písnu :slight_smile:
5. čer 2009 v 08:25  • Odpověz
my taky papáme na noc kaši a malá po ni spinká celkem dobře, i když máme éru buzení 3-5:30 koukáme na telku :grinning:
jinak baštíme lžičkou...dáváme i příkrmy, zkusily jsme mrkev,brokolici,jablíčko,hrušku..nejvíc nám chutná brokolice s bramborem
5. čer 2009 v 08:27  • Odpověz
autor
Bodejď, taky si myslím, že jsi musela být úplně hotová z toho vstávání, ty jo, už je to přeci jen dlouhá doba, co jsme se pořádně nevyspaly :frowning2: . Každá hoďka dobrá viď? To by mě zajímalo, jak ty kaše fungují, když stejnak děti nevydrží spát celou noc.... Přeci proto se dávají ne? Někdy je to složitý, být máma :sweat_smile: . Kuba vydrží celou noc bez jídla, ale zasejc má nějaký akční období nebo co... Budí se a hraje si. Včera mi dal čočku, bylo to jak na začátku mateřství....... Jak jsem byla celou noc vzhůru ve snaze nakojit ho a stejnak měl pořád hlad. Dneska to musím nějak dohnat přes den, stejnak je tady hnusně bleeeeee
5. čer 2009 v 08:30  • Odpověz
autor
sluni to už toho tolika spapká??? to je paráda :dizzy_face: Kuba se už vzbudil a tahá tátovu košili z gauče :grinning: :grinning: a něco jí vypráví, asi co se mu zdálo :grinning:

dneska bude zrovna brokolice s bramborem, Sluni :wink:

Sluninko, když už dáváš zeleninu, kupuješ už pokračovací mlíčko?
5. čer 2009 v 08:32  • Odpověz
Kačko..nekupuju,protože pijeme Nutrilon AR a máme zásobu,takže počkáme buď do 6.měs nebo dýl...
5. čer 2009 v 08:36  • Odpověz
autor
Natálka blinká? Kuba taky, to je síla. Dřív to šlo, ale co hamá i mrkev a je to pak na oblečení...... Tuhle jsem chtěla zkusit, že bych ho půlhodinku po jídle nechala ve svislý poloze, aby se hned neotáčel na břicho.... Zbytečný, už na klíně se mi otáčel zprava doleva a sunul se směrem na gauč... Chvíli nevydrží v klidu, pak se diví, že blinká.... :rolling_eyes:

Tak já teda skočím koupit taky jedničkový mlíčko.... Ještě mi jedna krabice načatá zbývá, ale mám právě už i to pokračovací.... ALe když ho nikdo ještě nedáváte, tak já teda taky ještě ne. Ještě tři týdny a už je to 6 měsíců, to to letí :astonished:
5. čer 2009 v 08:41  • Odpověz
Ahojt holky, taky jdeme nakouknout, malá mi usnula tak chvilinku, my jsme taky "blinkací" miminka, ato hodně...tak 1,5 hodinu po jídle stále ublinkává, někdy i dost hodně blinká :confounded: , taky tím asi špatně přibýváme, taky z čeho by přibývala když téměř vše vyblinká, je to na bednu, blinká i když je na zádíčkách ve zvýšené poloze, prostě to zní vylítne a hotovo, je to děs, stále bojujeme s přibýváním na váze, brouček si bere jen tak 100-130g za týden což je spodní hranici, přitom já mám kvalitní mléko a mám ho hodně, nevypydá že by vůbec strádala, faldíčky má, je to slečna, ale to ublinkávání, teď nám Mudr poradila koupit NUTRITON, je to taková zahušťovací kašička, podávají se cca 4-6 lžiček před kojením aby to zahustilo mlíčko v bříšku, no používáme to asi 4 dny, zlepšení je, ale ještě to není 100%, ale tak hlavně že to bude ready, nicméně dnes má Beuška 5 měsíců takže už za měsíc budeme dávat i příkrmy, jsem zvědavá jak to zvládne...zatím dáváme kašičku na noc, kupuji Nutrolon a nebo Hami, ale víc jí jede Nutrilon a vlastně včera jsem jí dávala Babio a to jí šmakovalo vše rýžové, Nestlé jí tedy nejede. Když je celkem v poho tak dáváme hustší lžičkou, ale když je hodně unavená tak jí to šupnu do lahvičky, taky máme dudel na kaši, Kači myslím že to má každá značka, takže i Avent by to měl mít. Jinak jsem jí zkusila jednou do kašičky zamíchat trochu hami výživy s jablíčky, to mlaskala a nestačila jsem jí lžičku dávat :grinning: .
Taky jsme byly na naušničky takže od 3.6. máme opravdovou slečnu, máme zatím ty nastřelené, ale musím říci že to vypadá taky moc hezky, kňunkla pouze jak jí to tam sestřička píchla, jinak nic, měla jsem z toho strach jak to bude zvládat a v poho, ouška se hned dotýkala a nic, takže je to paráda.
Nocijsou taky na houbelec, ale musím zase říci není to tak děsné jako když byla malé miminko :dizzy_face: ..
Tak se opatrujet a zatím pá
5. čer 2009 v 10:30  • Odpověz
autor
já si objednala místo bryndáčků takový to tričko s dlouhým rukávem jak je celý pogumovaný :grinning: :grinning: :grinning: bryndáčky jsou nám na prd, dávám pod něj i plínku, celýho Kubu do ní zabalím a stejnak mě mrkví popatlá, popatlá i sebe a gauč.... nějak se mi nepodařilo tu mrkev vyprat :cry: to jsem se teda naprdla, takový krásný oblečení. tak jsem zvědavá na ten vynález, určo to bude lepší než pomatlané oblečení

nazdar Lucas :slight_smile: taky pět měsíců, paráda! to jsou fofry, to jsem si nikdy nepředstavovala, že ten čas tak poletí!
5. čer 2009 v 10:59  • Odpověz
ahojík,

Kači-Štěpík prospívá krásně, nic mu nechybí,tak máme radost,i když nekojíme:slight_smile:.
je to velký kluk, Peti- docela vás doháníme:grinning:.
včera dostal taky tu mléčnou kaši od Nestlé, ale jaksik se opět po ní vzbudil ve 12 a chtěl jíst. ale my ho chvilku nechali mrčet,pak jsme to nějak zalomila a manža asi taky, a probudila jsme se ve 2 a za chvíli se vzbudil i Štěpi,že teda by si konečně dal to mlíko. no takže u nás po kaši stále stejně:grinning:

jsem zkoukla ty vaše mimíšky, ti jsou tak krásní :dizzy_face: :dizzy_face:

Luci- nám malý taky pořád ze začátku ublinkával, doktorka nám taky poradila Nutriton a hodně se to změnilo. přestal blinkat. pak jsme koupili hustější mlíčko a Nutriton už nedáváme asi 2 měsíce :slight_smile: . jenže ty pořád kojíš,tak jí to budeš muset asi pořád dávat,dokud nedokojíš....
5. čer 2009 v 10:59  • Odpověz
autor
Leni jaký hustější mlíčko? teda mluvíš o tom krásně, to bych šla taky zkusit koupit, kdyby to mělo fakt fungovat, ne jen na základě těch pitomých klamavých reklam :angry:
5. čer 2009 v 11:01  • Odpověz
Kačko- jooo, mrkvička je prevít, ale prrý je dobrý Vanish, nevím, nemám odskoušeno :sweat_smile:

a ještě zprávy od doktorky ze sona hlavičky,kde jsme zas byli po dvou měsících. Tak máme to horší, má pravou komoru větší než levou, vystupuje nějaká třetí komora, což není dobré. vzhledem k tomu,že Štěpi odpovídá svým měsícům,tak je to v pohodě, tak nás poslali na neurologii. jo a obvod hlavičky už má 45cm:frowning2:
5. čer 2009 v 11:02  • Odpověz
Kačko- pije Hipp a fakt po něm neblinká co ho jí ty dva měsíce :wink: . Beba na něho byla moc řídká,tak jsme ji museli zahušťovat.
5. čer 2009 v 11:03  • Odpověz
autor
Leni a co to znamená s tou hlavičkou? jaká třetí komora? řekli ti víc? já moc na koníka nechodím, asi jsem to přehlédla, omlouvám se :frowning2: Takže musíš kontrolovat co všechno umí vzhledem k nějakým tabulkám? a taky váha a výška jo?

my zas máme zvětšenou pánvičku u jedné ledviny, nevím co to znamená, prý jen že se to musí čas od času kontrolovat a při nastydnutí či nemoci se doktorce odevzdává při vyšetření i vzorek moči. prý kvůli riziku zánětu nebo co. zrovna včera přišla pozvánka na nefrologii na další vyšetření, tak nevím, co od toho můžu čekat.....

Vanish mám, jen se v tom bojím prát Kubovo oblečení. Naše to krásně vypere, fakt fleky nejsou. To jeho se bojím, aby neměl vyrážku. Ale při příštím praní to zkusím, protože mi je škoda toho oblečeníčka
5. čer 2009 v 11:07  • Odpověz
no já sama nevím co to znamená, jak mu dělají ultrazvuk přes fontanelka,tak se jim ty komory pravá a levá ukážou a oni je změří jak jsou velké, pravou má teda trochu zvětšenou, prý to nic neznamená,jen to musí sledovat, tak na další ultrazvuk jdeme zas za měsíc.
aha,tak si taky užíváte lítání po doktorech,tak snad to taky budete jen na pozorování a nebude to nic vážného. :wink:

tak zkus v tom Vanishi vyprat jen neco a uvidíš jestli se z toho osype. ale kámoška v tom normálně prala a malý vyrážku neměl.
5. čer 2009 v 11:42  • Odpověz
Kači,
vanishe se neboj, já ho už taky zkoušela na pokaděná body atd. a v pohodě. Dokonce když to nepustilo, tak jsem namočila bílé věci do Sava a pak to normálně vyprala v Lovele a malá reakci neměla. Takže hlavu vzhůru :wink:

Holky,
ať miminkům dopadnou vyšetření dobře.

Já teď zrovna vařím, tak nemám čásek.

Ahoj Lucas :slight_smile: Nutriton blinkání určitě zabrání nebo aspoň zmírní, neboj :wink:

Ukážu se později ...
5. čer 2009 ve 12:15  • Odpověz
Jsem z5, ještě to nebublá :wink:

Lucas,
jé, tak to už je Beátka taky slečna s náušničkama, kočka jedna :wink:
Snad se fakt to blinkání upraví. Kája občas taky blindí, ale je to hlavně z toho, že ona nevydrží být na zádech, pořád se dere na bříško. Po kojení ji dávám do lehátka aspoň na chvíli, ale zatím jsem ještě neodhadla, jak dlouho by v něm měla být, aby se mi následně na břichu nepoblila.

Leni,
ten obvod hlavičky je moc? Je to špatně? Kája měla v 5M 41cm, jen pro porovnání.
5. čer 2009 ve 12:20  • Odpověz
Peťko,jojo, je to dost. má prostě větší hlavičku, ale to říkali,že je nejspíš rodové. teda já moc velkou hlavu nemám, tak asi po manžovi. každý měsíc mu poroste o 1,5cm. no ale spíš se jim nelíbí ten vnitřek, ale není to nic závažného,takže se nemusíme ničeho bát. tak doufám,že i na neurologii dopadneme dobře.
Štěpi je v pohodě, nic munechybí, chová se normálně, zpomalený taky není,tak se není čeho bát.
Jo a 41cm měl ve dvou měsících -jen pro srovnání :wink:
5. čer 2009 ve 12:50  • Odpověz
autor
heleeeeeee holkyyyyyyy já na to přišla!!! normálně po jídle děti do klína a šup šup na internet, Kuba kouká na stránky, jak jsou barevný a na prsty, jak se hýbou a nehází sebou. Měli jsme k obědu brokolici s mrkví a bramborem, nerada bych měla hrací deku zelenou :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning: tak jsem šla na chvíli sem k vám a mám ho v klíně.

Petis, to je přesný, okamžitě se překulí na bříško a zmáčkne si ho chudák a pak se divíme, proč blinká.

brokolice bude asi favorit mezi zeleninou, nestačila jsem nabírat, jak rychle otevíral pusu a fňukal :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: 150 g toho bylo, je to paráda, jak mu to jede a nechybí mu mlíčko k obědu. Sedmý den příkrmů k obědu už neměl mlíčko a zblajznul 150 g. Akorát nevím, jestli mu můžu dát i víc, radši asi ne co? Aby se nepřejídal.....
5. čer 2009 ve 12:57  • Odpověz
autor
Leni hele nemůže to být nic vážného, páč to by ti v těhotenství už řekli, že je nebo hrozí nějaký průšvih.

taky si myslím, že když je Štěpánek v pohodě, nemůže mu nic být.
5. čer 2009 ve 12:58  • Odpověz
Kačko,
já to občas taky tak dělám se Štěpulou:slight_smile:. posadím na klín a jsme na netu:grinning:
to je Kubula šikula,že ti tak krásně papká. a že mu to halvně stačí :wink:

Jj, já už strach nemám co by to mohlo být. ségra od L. mě uklidmila,že to fkat nic není,a že prostě některé děti to prostě mají
5. čer 2009 ve 13:01  • Odpověz
jo a k těm příkrmům, mi říkala dr.,že až 250g se může mimčům dát,pokud teda budou chtít :wink:
5. čer 2009 ve 13:01  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.